Resim: Gustave Courbet - The Desperate Man (Alfa ve Betayı Ayırt Edememek)

Alfa ve Betayı Ayırt Edememek

Çoğu kişi betaları başarısız olarak tanımlar, bir nevi doğrudur. Bu adamlar “kadınlar” konusunda başarısızdır fakat diğer konularda gayet başarılı olabilir. İyi kazanırlar, ev işlerinden anlarlar, araba-evleri olabilir.

Örneğin şu denkleme bakalım:

Alfa Döller, Beta Öder

2. kısımda beta neden ödüyor? Bunu hiç düşündünüz mü? Oysaki fakir biri ödeyebilir mi? Nasıl olur da bir kadın kendi geleceği için 30 yaşından sonra betayı seçer?

Çünkü beta, kadının istediği kaynağı sağlayan, iyi hayat sunabilen başarılı kişidir (fakat bunu yanlış kadına sunar). O güvenilirdir. Çoğu için kadınlar kendi değerini bilmemekte ve alfalar tarafından kandırılmaktadır! Çoğu erkek maalsef kadınların güce çekilmesindense, zayıf olmalarına inanmayı daha rahatlatıcı bulur. 

Beta Erkek Ne Demek?

En iyimser ifadeyle sokakta boza satan Şakir abi betanın en alt sınıfıdır. O talihsizdir. Eğitim alamamıştır, zor şartlarda büyümüştür, anne babası kötü davranmıştır, aşık olmamıştır, ilk bulduğu kadınla görücü usulü evlenmiştir. Oysaki beta erkek kadınların, arzunun, şehvetin farkındadır. Aşk ve ayrılık acısı çeker, o tek özel kişi karşısına çıkmalıdır. Hatta feministtir. Kadının geçmişini önemsemez, çünkü erkek yapabiliyorsa kadın da yapmalıdır. Bir beta; aşkı bulduysa her şeye inanır. Mantığı devre dışıdır, hatta kadını ikna etmeye çalışır.

O kadın geçmişte 23 erkekle sevgili bile olsa, grup yapıp, eroin bile kullansa önceden kandırılmıştır, artık kendisiyle doğru yolu bulmuştur. Böyle düşünür çünkü kadınları ilahileştirir. Bu bir mucizedir! Çünkü herkes gerçekten inanırsa o erkek karşısına çıkarsa düşünerek değişebilir! (Haha! Freud mezarından kalkıp tokat atardı son cümleye)

Aslında beta gerçeklikten uzakta yaşayan, çabuk kanandır, kendinin özel kişi olduğuna kolaylıkla inanır. Benim son dönem gördüğüm en büyük problem beta nüfusunun bile azalıyor ve insellerin artıyor olması… Erkeklerin bir bölümü beta bile olamayacak kadar kendilerini küçük görüyorlar, kadınların kendilerini hiçbir şekilde seçmeyeceğine inanıyorlar. Bu çarpık trp imgesinin moral bozukluğu ve kendine güvensizlik sebebiyle black pill‘e dönüşmesinden ibaret hatalı bir olgu… 

Beta Erkekler ve Feminizm

Feminizminin sağlayıcı erkeklerin değerinin azalmasında etkili olduğunu söyleyebiliriz. Geçmişte tamamen negatif-çıkarcı ve zorunda olan kadın doğası arzu olmadan bir beta sağlayıcıyı seçebiliyordu, oysaki günümüzde erkekten beklediklerinin yönü değişmiş durumdadır. Eğitimli kadınların hayatlarını sürdürmeleri için bir erkeğin parasına ihtiyaçları kalmadı fakat hala rahat bir yaşam sürme arzuları devam ediyor. Bir diğer durumsa çocuk yapma amacıyla süreli olarak erkekleri tercih edilebilmeleridir.

Çocuk için betadan yararlanan kadınlar doğaları nedeniyle pair-pondingi çocuk yapana kadar sağlayıp, ardından memelilerin bir bölümü gibi kendi çocuğuna bakacak şekilde yapılanarak boşanıyor. Bunu bilinçli yapmıyor ama çocuktan sonra bilinçaltı ona “o erkekten sağlayacağı” bir şey olmadığını söylüyor. Sonuçta ise babasız çocuklar ve daha feminen bir nesil ortaya çıkıyor. Rahat, kontrolsüz, sadakat içermeyen ilişkiler sayesinde bu oran arttı. İstatistiklere göre 10+ partner geçirmiş kadınlar az partnerle olmuş kadınlara göre daha çok boşanıyor ve partner sayısı arttıkça da bu oran logaritmik artıyor. Bir çeşit distopya gibi görünebilir, yani evlenme oranları düşükken, bu kadar çocuk doğumu ve boşanma olması bunun göstergesi ama doğa her zaman kendine çeki düzen verir, dengeye ulaşır. En azından son 10 senede feminizm oranlarının düşmesi dengeye örnektir.

Unutulmamalıdır ki kadın her çağda  -sebepleri değişse de- iyi erkeklere ulaşma ve onu elde tutma gayesinde olacaktır. Tek fark bunu çıkarcı(örneğin para veya bakım için), zorunda olduğu için yapmayacak olmasıdır. Yani betaların şansı azaldı ki bu da insel nüfusunu arttırıyor.

Ne olacak? Kötü niyetli 10’dan fazla çarpık ilişki yaşamış kadın en iyi ihtimalle bir betayı damızlık olarak seçecek veya sizinle yatacak. Siz ise bunları trp lensleriyle fark edip elemeye çalışacaksınız. 

…Konuya dönersek bir alfa her 2 gruba da dahil değildir diyebiliriz.

Betaların çoğunluğu iyi oğlanlardır. Gerçekten işinde gücünde, başarılı, hatta trp terminolojisinde “kendine yatırım yap” tavsiyesini tam uygulayan kişilerdir. Çoğu beyaz yakadır örneğin. Plazada çalışırlar, aileleri iyidir, iyi eğitim almışlardır. Şaşırtıcı değil mi?

Peki o zaman beta güçlüyse, zenginse, iyi kaynakları varsa neden kötü özellikleri kendisine yüklüyoruz?

Çünkü kadın-erkek dinamiklerinin farkında değiller.

Bundan önce alfa erkek yazımda anlattığım gibi; alfa olmak bir zihin-setidir. Alfa zengin, arabası olan veya kaslı-güçlü-höd diyen erkek değildir. Doğada da böyle değildir ve sadece fiziksel güçle bir yere gelen tür sayısı çok azdır. 

Alfa temelde uyumsuz, bildiğini okuyan, farkındalığa sahip, riskleri göze alabilen, lider kişidir. Özetle hırçın çocuktur. Kötü bir önek ama Hitler bir alfadır. Narsist, lider, dediklerini uygulayandır. Fiziksel özellikleri hiç de Brad Pitt veya kaslı-maskülen-190lık erkek değildir. Hatta black pill terminolojisinde tipinden dolayı inseldir. Oysa ki o, kendi kadar güçlü diğer liderleri sallamamış, bütün dünyaya karşı durmuştur ve bütün dünyada onu anca bir araya gelerek durdurabilmiştir. Sonunda ise kendi ülküleri için intihar etmiştir. Aslında bir alfadır ama “başarısız” olmuştur. Demek ki alfa başarılı olmak demek değildir, bilge kavramıyla karıştırılmamalıdır.

Onu güçlü yapan düşünce şekli, cesareti ve uygulama tarzıdır. Zamanında Hitler’e de birçok kadının hayranlıkla yaklaştığını hatırlatırım ama o sadece ülkülerini önemsiyordu.

Demek ki “beta her şeyden önce kendi aşkını ve kadını merkeze koyandır” bilgisini de ekleyebiliriz. Alfa ise o kadının uygun olup olmadığını şimdiki davranışları ve geçmişiyle değerlendirir. Uygunsa uzun sureli ilişki yatırımı yapar, değilse sadece cinsellik yaşamaya devam eder.

“İlişkiyi kontrol etme, o kadına sahip olma arzusu sadece betalara özeldir.“

 

Kırmızı Hap Farkındalığı

Bir kadının cinsellik için yapabilecekleri; ona sağladığınız emekten, karşılıksız aşktan büyük olmalıdır. Aksi halde güven stratejisi için bunlardan yararlanırken, geçmişte her şeyi yapabileceği erkekler gibi size teslim olmaz. Eğer bir alfa erkek, bu farkındalığa sahip değilse ve mavi haplıysa kayıplar verebilir, hata yapabilir ve sonunda bunu ödeyebilir. TRP farkındalığı varsa kadını şimdiki ve geçmişinde yaptıklarıyla değerlendirerek uygun olan ilişki formuna devam eder.

Arzuyla pazarlık yapamazsınız, bu sadece felaket getirir ama size!

Maalesef betalar yüksek uyum yetenekleri sebebiyle uyanmak istemiyorlar, zaten onları beyaz yaka yapan da bu uyum yetenekleridir. Risk almak istemeyecek, ileride bir gün hayatlarının kadını onlara gelecek ve onların değerini anlayacaktır.

Betalara karşı en güçlü savunma mekanizması “geçmişin geçmişte kaldığıdır”

30+ kadınların tehlikesinden bahsederken aydınlanma çağına girdiklerinden, opsiyonlarının azalması sebebiyle dürüstlüklerinin de azalacağından ve hatta kendilerini bile kandırabileceklerini fakat ne yaparlarsa yapsınlar 20li yaşlarda birlikte oldukları alfa erkekleri unutamayacaklarından, gerçek arzu nesnelerini erkeğe yansıtamayacaklarından bahsetmiştik. İlginçtir bu bile eğer kadının geçmişini öğrenmezlerse betalara yeterli gelmektedir.

Burada kadının en büyük savunması kadının utandırtma taktikleri olacaktır. Yani o geçmiştir, bugün o insanlar yoktur fakat yaşananlar kişide yarattığı psikolojinin değişmeyeceğini ve bir kere iyisini bulan kadının fiziksel veya psikolojik olarak istese de kötüsüne razı olmayacağını, o kişiden sadece yararlanacağını itiraf edemezler. Kadın da içten içe eskisi gibi yüksek kalibre bir erkek ister fakat o dönem bile onu ya elde edememiştir ya da opsiyonları sebebiyle benzer başka kişileri deneyerek “alfa dul” olmuştur. Bunu  kendine bile itiraf etmez ama böyledir.

Özetle beta bunlara inandığı için betadır, feminist propagandaya ve erkek-kadınların cinselliğinin eşit olduğuna kandığı için bu hale gelmiştir.

(Makaleyi oylamayı ihtmal etmeyin.)

4.9 62 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
19 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Gallardo
Ziyaretçi
Gallardo
2020-10-03 2:17 AM

”…ne yaparlarsa yapsınlar 20li yaşlarda birlikte oldukları alfa erkekleri unutamayacaklarından…”
Alfa ile ilişkideki diğer parametreler aynı olsun, 1. durumda kadın zirve döneminde (23 yaş), 2. durumda kadın zirvenin biraz aşağısı (28 olsun) bir dönemde. 1. durumda alfa, kadının en değerli döneminin yatırımını aldığı için daha unutulmazdır diyebilir miyiz?

Ogretmen
Ziyaretçi
Ogretmen
2020-10-04 12:09 AM

Arada yazilarini okuyorum. Biraz konuyla alakasiz olucak ama.turkiyenin kiz tavlamada en zor oldugu ulkelerden biri oldugunu dusunuyorum demografik ve kulturel nedenlerden dolayi. Katilirmisin ? 2. Soru. Guzel kizlarin en kolay oldugu. Cunki bircok erkegin yAklasmaya korkugu tezi bi sehir efsansimi sence ? Yanitlarsan sevinirim.

Ogretmen
Ziyaretçi
Ogretmen
2020-10-04 1:23 PM

Muhtelemen yurt disinda kiz tavlamanin ne kadar kolay oldugunu gormussundur. Yine ayni demografik sebeblerden dolayi. Demografi ile ilgili bi yazi yazmalisin. Ben kendini gelistirmeye inanmaya calisiyorum ama bu demografi meselesi de cok onemli. Dedigim gibi kadin erkek dinamiklerinden bahsederken demografi meselsini atlaman ilginc. Eminim sende durumun farkindasindir

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
2020-10-04 3:43 PM
Reply to  Ogretmen

Türkiye’de 95 sonrası nesli bu konularda çok rahat özellikle batı taraflarında yaşıyorsan çok bir zorluk çekmezsin, tabi muhafazakar illerde durum zorlaşıyor ama bence bu iyi bir şey eğer Amerika’ya gittiysen ve ya gideceksen şunu görürsün orada ki kızlar genel olarak easy ancak bunun getirdiği bir durum var sadakat kavramı pek… Read more »

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
2020-10-04 4:15 PM
Reply to  Karanlikruya

Amerika’da şöyle bir durum var, üniversitenin basketbol takımının malzeme işleri ile ilgileniyordum okulun sporcu çocukları ya da müzik falan yapıp popüler olan çocuklar okul kızlarını aralarında dönüyor resmen, bir de nerd diye tabir edilen grup var işte bunlar İnsel, kızların yüzüne bile tükürmediği çocuklar bir de orta kesim var kendi… Read more »

Last edited 11 ay önce by Kaptan
Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
2020-10-04 5:44 PM
Reply to  Karanlikruya

Orası öyle zaten ama şöyle bir durum var Amerika’da genç kızlara sürekli özgürsün kadın erkek her anlamda eşittir fikri pompalanıyor genç bir kızın kafasını bulandırır bunlar ayrıca sjw Amerika’da çok güçlü özellikle genç nesil kızlara sadece eğlen sonunda seni hatalarınla kabul edecek bir beta olacak mantığı aşılanıyor resmen trp’nin burada… Read more »

Redd
Ziyaretçi
Redd
2020-10-08 8:14 PM
Reply to  Kaptan

Merhaba Wat den kastınız ne acaba biraz açabilirmisiniz.

Ogretmen
Ziyaretçi
Ogretmen
2020-10-04 7:34 PM

Amerika tam bi bataklik. Turkiyeyi tercih ederim. Ayrica bu okul takiminin oynayan tipler genelde 89 IQ ve asagasidir.

Ogretmen
Ziyaretçi
Ogretmen
2020-10-04 7:43 PM

ha incellerden bahsetmisken. Benim dudak damak yarigim var. Burun estetigi dis teli fln derken baya guzeldi. Ama dudagimda dikis var. Boyum 1.92 civari ve gorup gorubilecegin en estetik vucutlardan birine sahibim. Ama gel gorki dudak damak yarik. 1 yanlis butun dogrulari goturuor. Yinede yattigim kizlar oldu. Bu kendine incel diyen… Read more »

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
2020-10-05 12:15 AM
Reply to  Ogretmen

Engeli olan ya da uzvunu kaybetmiş birisinin İnsel olmasında sorun yok, lise de arkadaşımın boyu 158 idi mesela bu çocuk İnsel olsa bir şey diyemem çünkü çok dezavantajlı bir durumda ama ortalama bir erkek İnsel modunda ise muhtemelen erkek olmanın getirdiği yükü kaldırmak yerine sizlanmayi tercih ediyordur

Ogretmen
Ziyaretçi
Ogretmen
2020-10-05 8:09 PM
Reply to  Kaptan

Hakli olabilirsin. Erkek olmak yaninda bir suru sorumluluk getiriyor.

Cuando
Ziyaretçi
Cuando
2020-10-30 11:53 AM

Abi selam.Youtube’daki “Alfa ve betayı yanlış tanımak” videondan geliyorum bazı sorularım olacak.(sorularda kırmızı mavi haptan bahsetmiyorum) 1)Ben de uyumlu dediğin türden çoğunlukla beta davranışlı biriyim.Beta yalanlara kolay inanır dedin.Burada bunun etkisi nasıl en aza indirilebilir? 2)Videoda dediğin gibi ben lider özelliklere sahip değilim.Bu kötü bir şey mi?Videoda beta olmak alfa… Read more »

Simara
Ziyaretçi
Simara
2020-11-27 11:32 AM

Evet 29 yaşımı doldurduktan 1 ay sonra 35 yaşındaki sevgilim tarafından terk edildim 😂