İçeriğe geç
Ana Sayfa » Uydu Erkekleri Kullanan Kadınlar

Uydu Erkekleri Kullanan Kadınlar

  Resim: Anthony van Dyck - Blessed Joseph Hermann (Uydu Erkekleri Kullanan Kadınlar)

  Uydu Erkekleri Kullanan Kadınlar

  Öncelikle yazının podcast versiyonunu şuradan dinleyebilirsiniz. Altta daha ayrıntılı anlatmaya çalıştım.

  Çoğu erkek kadınların uydu erkekler tarafından kandırıldığını ya da kullanıldığını sanıyor. Atladıkları konu ise bu esnada kadının maddi ve manevi olarak destek alması ve kadının toparlanmasına yardımcı olmalarıdır.

  Kadın doğasını doğru anlamak gerekir. Evrim boyunca kadınlar fiziksel olarak zayıftı, bu da kadınları psikolojik ve duygusal açıdan kurnaz şekilde geliştirdi. Taht kavgalarına bakın mutlaka entrika çeviren bir kadın vardır. Benzer şekilde utandırma taktikleri yine kadının kendini iyi hissetmek sizi ise yaralamak için kullandığı bir yoldur.

  Örneğin kendinizi kadın yerine koyun. Bir kadın size durduk yere yardım etse ve 2 yüzlü olsa ne yapardınız? Size her türlü yatırımı yapıyor, sizin dertlerinizi dinliyor, sizi yatıştırıyor? Maddi, manevi destekte bulunuyor. Üstelik cinsellik talep etmiyor, benim için cinsellik 2. Sırada filan diyor.

  Hiçbir kadın aptal değildir. Özellikle böyle içten pazarlıklı bir erkeğin kokunu hemen alır, alfa ile betayı kolaylıkla ayırt eder ve etmek de zorundadır! Çünkü bir kadının en büyük evrimsel korkusu alfa sandığı bir erkeğin beta çıkması ve değerli olan doğurganlık zamanını kaybettirmesidir. Özellikle 30larına yaklaştıysa bunun telafisi olmayacağını içgüdüsel olarak bilir. Bu yüzden uydu erkekleri kendi amacı doğrultusunda kullanır fakat onlara fırsat vermez. Arzu duyduğu alfa erkeği bulanan kadar uyduları oyalar.

  Tabii arada kadın da kanar, hata yapabilir ama bunlar düşük ihtimaller.

  Sorun kadında değil, erkekte!

  Uydu erkek, bir diğer adıyla efendi erkekler; “No More Mr Nice Guy”’ın yazarı Dr. Robert Glover’a göre içten pazarlıklıdır.

  Bu kişilerde bir çeşit gizli anlaşma vardır. Sizin için bir şey yapar ve sizden de bu anlaşmaya uymanızı beklerler. Uydu olan efendi erkekler de kadına yardım eder ve cinsellik bekler.

  Sosyolojik literatürde bile aynı görüş mevcuttur. İşlevselci akımdan gelen Talcott Parsons insanlar arasında uyumdan bahseder. Her insan benzer statüde olan diğer insanlardan kendi hamlesine karşı uyumlu bir davranışı beklediğini söyler. Yani bu durum toplumsal bir algıdır.

  Yine sosyolog Veblen özellikle sosyo-ekonomik sinyallemenin öneminden bahseder ve bunu Gösteriş Toplumu olarak isimlendirirdi. Geçmişe baktığımızda kadınların statüden ve özellikle gösterişten etkilendiğini görürüz fakat günümüzde bir fark var!

  Erkeğin ve kadının stratejileri farklıdır, erkek fırsatçı, kadın çıkarcı davranır. Erkek spermlerini yaymak için kadını kullanmaya çalışırken, kadın da o erkeği “sağlayıcılık” yönünden kullanmaya çalışır fakat günümüzde erkeğin stratejilerinde bir çeşit deformasyon oluşmuş durumda.

  Geçmişteki Betalara Şimdi Ne Oldu?

  19 yüzyıl boyunca erkekler öncelikle parayla sonrasında ise statüyle kadınları etkilemekteydi, toplum algısı bu yöndeydi. Cinsel devrim sonrasında ise yeni düzende kadınların stratejisine uygun hale getirilerek iğdiş edildik. Çünkü kadınlar artık sağlayıcılıktan öte arzuyu ön plana aldılar.

  Erkekler cinsel stratejilerine ulaşmak için yine sağlayıcı oldu fakat kadınlara kadın gibi yaklaşarak, feminen düzenin onlara empoze ettiği şekilde “kadının duygularını anla, onları dinle, duygularını ifade et” yaklaştı ve feminleşti. Baktığımızda aynı mürekkep balığının cinsel stratejisine benziyor, onlar da dişilere dişi gibi yaklaşır ve dişinin en savunmanız anında yavşarlar. Yani dişiye dişi gibi görünerek onu elde etmeye çalışırlar.

  Geçmişteki strateji de yine sağlayıcı olmaktı(bunun sebeplerini şurada açıklamıştık) fakat en büyük fark erkeklerin “maskülen” olmasaydı. Örneğin erkek ağlamaz, erkek aile reisidir, erkek güçlüdür, erkek ailesine bakmalıdır, erkek dediğin iş hayatına çabuk girerek para ve statü sahibi olur düşüncesi hakimdi. Günümüzde ise feminen düzenle bunun yıkılması geçmişteki maskülen sağlayıcıları, Rollo’nun deyimiyle AFC’e, yani kabaca aptal-beta-maymuna çevirdi.

  Sonuçta kadınlar için zararlı değilsiniz. Kadınlara kadın gibi yaklaşıp, onların istediğini yaparak arzuyla pazarlık eder durumdasınız ve kadın evrimsel kökenleri sebebiyle bunu anlayarak sizi kullanmaktan gayet mutlu. Bunun sonunda zararlı çıkacak, enerjisini harcayacak tek bir taraf var, o da sizsiniz!

  (Siteye destek olmak için üye olabilirsiniz. Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

  5 9 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  42 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  putininsopası
  Ziyaretçi
  putininsopası
  2021-05-08 2:51 AM

  hocam bir ön ilişki devresinde çok sayıda beta harekette bulundum. ancak buna rağmen statümün de ortalama olduğunu bildiği halde hala karşı taraf konuşmayı sürdürüyor. burada belirleyici olan ne olabilir? karşımdakinin beni basamak olarak mı kullanmaya çalıştığı ya da gold digger olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? (aşırı tecrübesizim deneyim kasıyorum kaybedecek… Read more »

  Ahmet
  Ziyaretçi
  Ahmet
  2021-05-11 11:28 PM

  Bir defa toplu arkadaş ortamında buluştuktan sonra sana ilgi duydum dediğim kız,seni biraz daha tanımak istiyorum diyorsa uydu erkek mi arıyor yoksa cidden tanımak mı istiyor?(İlk olarak bu teklife olmaz dedim ve her yerden sildim. 10 gün sonra bana mesaj atıp üzgün olup beni tanımak sitediğini söyledi.)

  Ahmet
  Ziyaretçi
  Ahmet
  2021-05-11 11:33 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Teşekkürler

  Evrimselmidir
  Ziyaretçi
  Evrimselmidir
  2022-07-19 11:23 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Hocam kıza ilgi duyduğunu söylemek yanlış bir hareket değil miydi? Kıza sevdiğimizi ve hislerimizi söylememeliydik sanki

  Evrimselmidir
  Ziyaretçi
  Evrimselmidir
  2022-07-20 10:42 AM
  Reply to  Karanlikruya

  bu hareketlerden kastınız nedir biraz açabilir misiniz ?

  eksisozluk20
  Ziyaretçi
  eksisozluk20
  2021-05-13 6:27 PM

  Bu anlattıklarınızla narsisist kadınların farkı ne?

  Konq
  Ziyaretçi
  Konq
  2021-05-16 10:09 AM

  hocam “Kadınlar Ne İster? (Canlı Yayın)” youtube yayınızı izledim. “kadınlar uzun vaatte züğürt biriyle olmak istemezler. sağlayacılık da uzun ilişkide gereklidir” dediniz. sağlayıcılık sadece maddi anlamda mı olur? yoksa ekstra başka bir şeyler de mi sağlayacılık konumuna girer? bu sağlayıcılık olayını açıklarsanız sevinirim.

  42
  0
  Would love your thoughts, please commentx