Resim: Anthony van Dyck - Blessed Joseph Hermann (Uydu Erkekleri Kullanan Kadınlar)

Uydu Erkekleri Kullanan Kadınlar

Öncelikle yazının podcast versiyonunu şuradan dinleyebilirsiniz. Altta daha ayrıntılı anlatmaya çalıştım.

Çoğu erkek kadınların uydu erkekler tarafından kandırıldığını ya da kullanıldığını sanıyor. Atladıkları konu ise bu esnada kadının maddi ve manevi olarak destek alması ve kadının toparlanmasına yardımcı olmalarıdır.

Kadın doğasını doğru anlamak gerekir. Evrim boyunca kadınlar fiziksel olarak zayıftı, bu da kadınları psikolojik ve duygusal açıdan kurnaz şekilde geliştirdi. Taht kavgalarına bakın mutlaka entrika çeviren bir kadın vardır. Benzer şekilde utandırma taktikleri yine kadının kendini iyi hissetmek sizi ise yaralamak için kullandığı bir yoldur.

Örneğin kendinizi kadın yerine koyun. Bir kadın size durduk yere yardım etse ve 2 yüzlü olsa ne yapardınız? Size her türlü yatırımı yapıyor, sizin dertlerinizi dinliyor, sizi yatıştırıyor? Maddi, manevi destekte bulunuyor. Üstelik cinsellik talep etmiyor, benim için cinsellik 2. Sırada filan diyor.

Hiçbir kadın aptal değildir. Özellikle böyle içten pazarlıklı bir erkeğin kokunu hemen alır, alfa ile betayı kolaylıkla ayırt eder ve etmek de zorundadır! Çünkü bir kadının en büyük evrimsel korkusu alfa sandığı bir erkeğin beta çıkması ve değerli olan doğurganlık zamanını kaybettirmesidir. Özellikle 30larına yaklaştıysa bunun telafisi olmayacağını içgüdüsel olarak bilir. Bu yüzden uydu erkekleri kendi amacı doğrultusunda kullanır fakat onlara fırsat vermez. Arzu duyduğu alfa erkeği bulanan kadar uyduları oyalar.

Tabii arada kadın da kanar, hata yapabilir ama bunlar düşük ihtimaller.

Sorun kadında değil, erkekte!

Uydu erkek, bir diğer adıyla efendi erkekler; “No More Mr Nice Guy”’ın yazarı Dr. Robert Glover’a göre içten pazarlıklıdır.

Bu kişilerde bir çeşit gizli anlaşma vardır. Sizin için bir şey yapar ve sizden de bu anlaşmaya uymanızı beklerler. Uydu olan efendi erkekler de kadına yardım eder ve cinsellik bekler.

Sosyolojik literatürde bile aynı görüş mevcuttur. İşlevselci akımdan gelen Talcott Parsons insanlar arasında uyumdan bahseder. Her insan benzer statüde olan diğer insanlardan kendi hamlesine karşı uyumlu bir davranışı beklediğini söyler. Yani bu durum toplumsal bir algıdır.

Yine sosyolog Veblen özellikle sosyo-ekonomik sinyallemenin öneminden bahseder ve bunu Gösteriş Toplumu olarak isimlendirirdi. Geçmişe baktığımızda kadınların statüden ve özellikle gösterişten etkilendiğini görürüz fakat günümüzde bir fark var!

Erkeğin ve kadının stratejileri farklıdır, erkek fırsatçı, kadın çıkarcı davranır. Erkek spermlerini yaymak için kadını kullanmaya çalışırken, kadın da o erkeği “sağlayıcılık” yönünden kullanmaya çalışır fakat günümüzde erkeğin stratejilerinde bir çeşit deformasyon oluşmuş durumda.

Geçmişteki Betalara Şimdi Ne Oldu?

19 yüzyıl boyunca erkekler öncelikle parayla sonrasında ise statüyle kadınları etkilemekteydi, toplum algısı bu yöndeydi. Cinsel devrim sonrasında ise yeni düzende kadınların stratejisine uygun hale getirilerek iğdiş edildik. Çünkü kadınlar artık sağlayıcılıktan öte arzuyu ön plana aldılar.

Erkekler cinsel stratejilerine ulaşmak için yine sağlayıcı oldu fakat kadınlara kadın gibi yaklaşarak, feminen düzenin onlara empoze ettiği şekilde “kadının duygularını anla, onları dinle, duygularını ifade et” yaklaştı ve feminleşti. Baktığımızda aynı mürekkep balığının cinsel stratejisine benziyor, onlar da dişilere dişi gibi yaklaşır ve dişinin en savunmanız anında yavşarlar. Yani dişiye dişi gibi görünerek onu elde etmeye çalışırlar.

Geçmişteki strateji de yine sağlayıcı olmaktı(bunun sebeplerini şurada açıklamıştık) fakat en büyük fark erkeklerin “maskülen” olmasaydı. Örneğin erkek ağlamaz, erkek aile reisidir, erkek güçlüdür, erkek ailesine bakmalıdır, erkek dediğin iş hayatına çabuk girerek para ve statü sahibi olur düşüncesi hakimdi. Günümüzde ise feminen düzenle bunun yıkılması geçmişteki maskülen sağlayıcıları, Rollo’nun deyimiyle AFC’e, yani kabaca aptal-beta-maymuna çevirdi.

Sonuçta kadınlar için zararlı değilsiniz. Kadınlara kadın gibi yaklaşıp, onların istediğini yaparak arzuyla pazarlık eder durumdasınız ve kadın evrimsel kökenleri sebebiyle bunu anlayarak sizi kullanmaktan gayet mutlu. Bunun sonunda zararlı çıkacak, enerjisini harcayacak tek bir taraf var, o da sizsiniz!

(Siteye destek olmak için üye olabilirsiniz. Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

5 4 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
39 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Ercan
Ziyaretçi
Ercan
2021-05-04 10:53 AM

Hocam kadın arzu duymadığı bir erkekle defalarca cinsel ilişki yaşayabilir mi? Özellikle alpha widow tabir edilen kadınlar

Sınıf öğretmeni
Ziyaretçi
Sınıf öğretmeni
2021-05-04 9:28 PM

Ekşi deki paralı erkek yazını okudum da. Sunu anlayamıyorum. Kadın sen fakirsen statun yoksa sana nasıl arzu duyabilir ??? Bu mümkün değil !!

Sınıf öğretmeni
Ziyaretçi
Sınıf öğretmeni
2021-05-05 12:13 AM
Reply to  Karanlikruya

Zengin erkeklere kadınlar tarafından atılan Instagram mesajlari ???

Sınıf öğretmeni
Ziyaretçi
Sınıf öğretmeni
2021-05-05 12:31 AM
Reply to  Karanlikruya

Sabancilar.

Sınıf öğretmeni
Ziyaretçi
Sınıf öğretmeni
2021-05-05 9:45 AM
Reply to  Karanlikruya

Konu çok saptı yaa. Ben diyorum ki. Kadına yaklaşıp tanışmaya çalışsak. Ve zengin değilsek karakolluk olur muyuz ?? Veya bu kadın eğer biz zengin değil istek bizle neden birlikte olmak istesin ?? Amacım kısa süreli ilişki bu arada !!

Sınıf öğretmeni
Ziyaretçi
Sınıf öğretmeni
2021-05-05 2:20 PM
Reply to  Karanlikruya

Kaynaklarınin çoğunu okudum. Hala arzuyu nasıl yaratacağını bilmiyorum. Statüm yüksek değil.

Sınıf öğretmeni
Ziyaretçi
Sınıf öğretmeni
2021-05-06 1:35 AM
Reply to  Karanlikruya

Okudum. Yeri gelmişken şunu sormak istiyorum. Bu ekşi sözlük denen yerde ne tür insanlar yazıyor ?? Gerçek hayatta nasil insanlar bunlar ?? Bu kadar negatif bı yer görmedim hiç.

Sınıf öğretmeni
Ziyaretçi
Sınıf öğretmeni
2021-05-05 9:49 AM
Reply to  Karanlikruya

Düşük statü de buna dahil hem zengin degilsin hem düşük statülüsün

Ebu Leheb
Ziyaretçi
Ebu Leheb
2021-05-05 8:29 PM

Hâlâ statü diyorusun yahu sen daha okuduğunu anlamıyorsun birde sınıf öğretmenisin. Mesleki statü farklı bir şeydir ve olmazsa olmaz değil. Düzgün bir vücut, güzel bir giyim, bakımlı bir yüz, entelektüel bilgi ve doğru iletişim kurmak zaten senin statünü yeteri kadar yükseltir. Bir düşün paspal giyinip leş gibi sigara kokan sürekli… Read more »

Ebu Leheb
Ziyaretçi
Ebu Leheb
2021-05-04 11:08 PM

Üniversiteye giderken cebimde üç kuruş param olmazdı aç gezdiğim günler oldu ama sürekli kız arkadaşımda oldu. Şu para da para diyen tipleri anlayamıyorum sanki yıllık 1.000.000 TL kazanan adamlarsınız da kadınlar sizin paranızın peşinde, ayın 15’inde hesabına 5-10 bin TL arası maaş yatan insanlarsınız abartmayın bu kadar. Bir kadına harcayağın… Read more »

spartacus
Ziyaretçi
spartacus
2021-05-05 12:33 AM

Kadınların unıformalı meslek sahibi erkeklere olan tutkusunu ; arzunun, sağlayıcılığın önünde seyretmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Bir çok hemşire mesela doktoru değil subay bir sevgili ya da koca istiyor. Mesele para ve statü olsaydı doktor tercih edilirdi.Üstat peki iş hayatında uydu erkek konumuna sokmaya çalışan ( işle ilgili) kadınlara karşı gücümüzü nasıl… Read more »

Spartacus
Ziyaretçi
Spartacus
2021-05-05 1:04 AM
Reply to  Karanlikruya

Kadına umursamaz serseri ruhlu tarzda mi yoksa bolca neg atarak esprili bir tarzda mi yaklaşmak lazım? Ilkinde dozajı kaçırınca ukela ikincisinde cıvık konuma düşmemek için nasıl yaklaşmalıyız?

acemineilstrauss
Ziyaretçi
acemineilstrauss
2021-05-06 11:52 AM
Reply to  spartacus

Hemşirelerin doktor yerine subay seçmelerinin bir diğer nedeni de güvenlik arayışı olabilir. Bir subay taşıdığı silah sayesinde eşini daha iyi koruyabilir özellikle tehlikelere daha açık olan gelişmemiş toplumlarda. Üstelik o silahı taşımak ama kötü amaçlarla kullanmamak da bir güç göstergesidir. Yani gene Jordan Peterson’un dediği gibi zararsız tavşan olmak değil… Read more »

Kemal
Ziyaretçi
Kemal
2021-05-06 10:37 PM

Çoğunlukla, hastanelerde çalıştiğim gozlemledigim kadarıyla… hemşireler astsubaylarla, doktor kadınlar ise subaylarla evleniyorlar yıllardır bu dikkatimi çekmiştir.
Statü gösteriyor kendisini

acemineilstrauss
Ziyaretçi
acemineilstrauss
2021-05-07 11:27 AM
Reply to  Kemal

Doktor kadınlar doktor erkeklerle evleniyor genelde bu da statünün net göstergesi zaten.

Kemal
Ziyaretçi
Kemal
2021-05-05 12:02 PM

Merhaba, hocam bir kız var diyelim.
2 eski sevgilisini stalklıyor yani whatsapta 2 side engelli. Bu yeni tanistigim kız. 1 sevgilisinden nefret ediyor, diğeri için ise iyi cocuktu arkadaştık diyor. Bu durumda nefret ettiği alfa, nefret etmedigi iyi dedigi icin ise beta diyebilir miyiz?

Kemal
Ziyaretçi
Kemal
2021-05-05 1:00 PM
Reply to  Karanlikruya

Peki neden hocam poscastiniz de nefret ediyorsa alfa, iyi efendi görünüyorsa beta demistiniz

Kemal
Ziyaretçi
Kemal
2021-05-06 10:32 PM

Kadının, sağlayıcı yönünden (kullanmak) partner olarak seçtiği uydu erkek yada beta bir erkek, zamanla dark triad yada aşırı narşist paternler izlerse ve o kadın onunla yatar diğer kadınlara karşıda korku oyununda olursa. Bu kadın kısa sürelide olsa o erkeğe arzu duymuş olabilir mi hocam? Yani doğal arzu?

putininsopası
Ziyaretçi
putininsopası
2021-05-08 2:51 AM

hocam bir ön ilişki devresinde çok sayıda beta harekette bulundum. ancak buna rağmen statümün de ortalama olduğunu bildiği halde hala karşı taraf konuşmayı sürdürüyor. burada belirleyici olan ne olabilir? karşımdakinin beni basamak olarak mı kullanmaya çalıştığı ya da gold digger olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? (aşırı tecrübesizim deneyim kasıyorum kaybedecek… Read more »

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet
2021-05-11 11:28 PM

Bir defa toplu arkadaş ortamında buluştuktan sonra sana ilgi duydum dediğim kız,seni biraz daha tanımak istiyorum diyorsa uydu erkek mi arıyor yoksa cidden tanımak mı istiyor?(İlk olarak bu teklife olmaz dedim ve her yerden sildim. 10 gün sonra bana mesaj atıp üzgün olup beni tanımak sitediğini söyledi.)

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet
2021-05-11 11:33 PM
Reply to  Karanlikruya

Teşekkürler

eksisozluk20
Ziyaretçi
eksisozluk20
2021-05-13 6:27 PM

Bu anlattıklarınızla narsisist kadınların farkı ne?

Konq
Ziyaretçi
Konq
2021-05-16 10:09 AM

hocam “Kadınlar Ne İster? (Canlı Yayın)” youtube yayınızı izledim. “kadınlar uzun vaatte züğürt biriyle olmak istemezler. sağlayacılık da uzun ilişkide gereklidir” dediniz. sağlayıcılık sadece maddi anlamda mı olur? yoksa ekstra başka bir şeyler de mi sağlayacılık konumuna girer? bu sağlayıcılık olayını açıklarsanız sevinirim.