Resim: "Angelica Kauffman - Two Gentlemen of Verona" (Toksik Kadınlar Neden Tehlikelidir?)

Toksik Kadınlar Neden Tehlikelidir?

Çoğu erkeğin saplandığı en önemli tehlike toksik kadınlar ve neden tehlikeli olduğunu fark edememeleridir. Çünkü toksik kadınlar dengesiz tavırlarıyla erkeği paralize eder. Erkekler ise kendilerinde mevcut Mesih kompleksiyle bu durumu kontrol edebileceğini sanırlar, çünkü kendisi özeldir fakat işler öyle yürümez.

Toksik kadınlar genellikle çeşitli ailevi problemleri olan, anne baba da aldatma geçmişi yaşamış; bunları atlamamış, anne-babasından şiddet veya aile yakınlarından taciz görmüş bu sebeple genetik olarak muhtemel kişilik bozuklukları ortaya çıkmış şanssız bireylerdir. Destek almaları şarttır fakat almadıklarında bu toksik yapı geçmiş travmalarını tekrardan ateşlemek veya çözmek için birilerini ararlar. Mesele siz değilsinizdir, bilinçaltındaki sorunu çözme, suç mahaline tekrardan ulaşma istekleridir. Buldukları bireylere genelde baştan çok tutkulu yaklaşabilirler, cinsel açıdan baştan çıkartabilirler, yavaş büyümesi gereken ilişki 1 haftada tepe noktasına ulaşır, erkek tabii ki heyecanlanır kendini çok değerli sanır ama gerçek bu değildir ve unutmayın ki sizin değerinizi sadece siz belirleyebilirsiniz. Bunu önceden şu şekilde açıklamıştık:


“Kötü karakterler (erkek ya da kadın) bunu yaparken sizi önceki sevgilisine benzetip, sizden intikam almak için yapıyor, iyi karakterlerse bunu sizin duygu durumunuzu çözmeye çalışarak, yani sizi iyileştirmeye çalışarak yapıyor. Tabii ki erkeklerin çoğunluğu kurtarıcı aktör yapısına sahip olduğu için iyi karakter tarafındadır. Kadınlar en iyi ihtimalle aynı kurban rolünü yaşamayacaklarını düşünerek intikamcı modda hareket edebilirler ama erkekler reaksiyon alır.”


Toksik kadınlar bataklık gibidir (Erkekler de öyledir). İlişkide kaldığın sürece batarsn, seni içine çeker. Travman artar. Gel-gitler sebebiyle erkek paralize olur ve vazgeçemezsin ta ki o seni terk edene kadar ve o aşamaya kadar beklemenin tek zararı sana olacaktır. Yani kadın toksik kişiliğini nötralize edebileceği bir diğer kaynağa doğru çoktan yola çıkmıştır. Yeni hedefini seçer ve o erkek de aynı hatalarla kadına bağlı kalır. Bu döngü ta ki kendi gibi psikopat bir erkekle karşılaşıp 2 taraf da birbirini yiyene kadar surer gider. Sonrasında toksik kadın daha da toksik hale döner ve alfa dul olarak hayatını sürdürür, kısacası iflah olmaz.

 

İlgili yazıma bununla ilgili şöyle bir cevap gelmişti:

Yanlış kadından doğru zamanda kurtuldum. Terketti, sonra dönmek istedi ben istemedim. (Sadakatsizlik yaptı) Ama hala aklımdan çıkaramıyorum. Kötü yanları tamamen kırmızı çizgilerle dolu ama iyi yönleri de 10 yılda bir denk geleceğim türden sanki. Mantıken uygun olmadığına emin olduğun, toksik olduğunu bildiğin halde unutamamak tamamen ayarında ya da daha iyisi henüz denk gelmediği için mi? Bu kadar basite indirgeyebilir miyiz? Yoksa başka psikolojik sebepler de var mıdır keşfedemediğim?

Burada yapılması gereken, paterni görüp, ondan önce onu terk etmek olmalıdır. O önce terk ederse kafasında her şeyi rasyonalize etti demektir. Yani acı çekiyor olmanız normal. Çünkü evrimsel olarak mantıklı taraf sizken kadının karar vermesine olanak vererek doğana aykırı davranılmış ki eminim o geri dönmek isteseydi bu kişi kabul ederdi. Şu an bir vazgeçme diye kendini kandırsa da bu durumda olduğunu sanmıyorum. Daha çok bir zorunda kalma durumu diyebiliriz.

Ne olursa olsun toksik bir kadından kurtulmak iyidir. Hele ki sadakatsızlığın “fısıldanmasının” bile en ufak özürü yoktur. O kadın gözünde bütün değerini kaybetmelidir. Merak etmeyin bir süre sonra aynı kalibrede birini bütün acınız geçecektir.

 

Böyle bir kadın sizinle iletişime geçerse ne yapmalısınız?

Yumuşamamak, sizinle iletişim kurduğunda net olarak “senin gibi kadınlarla ilgilenmiyorum” diyebilmek. Başka biriyle ilgilenmek ve onun fark edip etmemesiyle ilgilenmemek yapılacak şeyler içindedir.

Senin damarına basarsa, sen de onun damarına basacak bir hamle yapmalı ya da görmezden gelmelisin. Arada kalmamalı, onunla iletişime kesinlikle geçmemelisin ve hamlen daha sert bir hamle olmalı. Aksi halde akıllanmayacaktır. Yanlış kadınla ilişkiden doğru zamanda çıkmak yazımda da alıntıladığım gibi:


“İnsanlara ya iyi davranınız ya da onları ayaklarınızın altında eziniz. Çünkü az incindiklerinde intikam peşine düşebilirler, daha fazlasındaysa bunu akıllarına bile getiremezler.“ -Makyavel


Prensip yumuşamamak olmalıdır. Önüne gelip; “ben ettim, sen etme, özür dilerim, seni çok özlüyorum” demediği sürece geri adım atmak için pek bir sebep yoktur. Çünkü kadın doğası en ufak yumuşaklıkta kendini rasyonalize edecek şekilde yapılandırır iyi hissetmek için kendi hatasını görmezden gelir. Yani senin alçak gönlünü görmezden gelir. Gösterdiğin geri adımlar sana daha büyük tepkiler olarak geri dönecektir.

“Barışmak” için attığın kararsız adımlar daha da üstünüze gelmesine sebep olacak, sizin ezildiğinizi görmek isteyecektir. Bunu acı tecrübelerle yaşayanlar bilir, her şey düzeldi dediğinizde, en barışma ihtimali olan anda; kadın “aslında fark ettim de ben seninle bir gelecek düşünmüyorum” gibi akıl almaz bir cümle kurabilir. Çünkü bilinçaltı aradığı çözümü bulmuştur.

 

Özetle;

Çoğu kadının kendi hatasını anlayabilmesi için iyice köşeye sıkışması gerekir. Bu durumda ya vazgeçer ya da özür diler; her 2 durumda da sen kazanırsın, çünkü ya hayatından çıkmış olur ya da hatasını anlar. Çoğu erkek burada “çıkmasını” istemiyor ve alttan alıyor, bu durumda kadın da o erkeğin üstüne “negatif” olarak daha fazla gidiyor. Buna izin vermemek lazım.

Geri dönmek isteyen kadın “özür dilerim” derse bir şansı olabilir, bunu kurmazsa hiç şansı vardır. Bu süreçte de kadının hayatına kimse girmemiş olmalı, sadakatsızlık yapmamalıdır. Bir kadın rahat bir erkekle cinsel ilişkiye girebilecekken yapmaması onun iradeli olduğunu gösterir. Çoğu kadınsa acısı karşılığında olabildiği kadar çabuk şekilde hele ki ilişki içinde birine ulaşamamışsa hızla bir başkasına saldırır. Çevresinde yoksa Tinder’dan bulur. Erkek perspektifinden bu durumun imkansızlığını önceden anlatmıştım. Bunlar yaşandı ve yaşanıyor.  Bunlara rağmen sizi istiyor olmasıysa onu güçlü bir aday yapar, pişmanlığıysa bunu perçinler; tersi durumda ise muhtemelen kadın toksiktir. Ne istediğini bilmiyordur. Bir sizinle olmak istiyordur, bir andan bu acıya katlanamayıp başkalarına gidiyordur, sonuçta evrimsel olarak kötü bir anne adayıdır. 

Doğru kadın sizin daha iyi bir erkek olmanıza neden olurken, yanlış kadın sizi verimsizleştirir, evrimsel dürtünüz olan “gelişmekten, yapmaktan ve yaratmaktan” uzaklaştırır. İlişki içindeysenin düşünün “yaratıyor muyum? Gelişebiliyor muyum? Yoksa kadının kaprisleri altında onu mu mutlu etmeye çalışıyorum?” Hepsini bırakıp gerekirse rahip moduna girmeniz daha mantıklı olacaktır.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

4.9 41 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
48 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
26 Eylül 2020 03:14

Hocam geçmişte sağlıklı ilişkileri olan kadınlar tamam ama tek gecelik ilişki yaşamış fuckbuddy tarzı ilişkisi olmuş bir kadını nasıl tespit edebiliriz, şu an çıktığım kadının gözlerinde boşluk var ruhsuz gibi resmen bu aklıma 1000 yarrak bakışını getirdi onun dışında 3.5 aylık bir ilişkimiz var henüz kırmızı alarmlık durum yok, acaba… Read more »

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
26 Eylül 2020 15:13
Reply to  Karanlikruya

Hocam bana da bir şeyler gizliyor gibi geliyor, ne tür sorular sormam lazım sonuçta direkt sorsam yalan söyleyecek biliyorum ama bu güne kadar hep liberal özgürlükçü bir imaj verdim kıza bunun etkisi ile sorunca dürüst olur mu acaba

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
26 Eylül 2020 16:47
Reply to  Karanlikruya

kıza farklı cinsel deneyimler yaşamak istiyorum diyerek konuyu açtım başta hemen şiddetli bir karşı çıkma durumu oldu ama yarattığım imaj sayesinde ben bu tür şeylere takmıyorum falan diyince inandı döküldü, daha önce grup seks gibi aksiyonlarda yer almış falan, iç güdülerim beni yanıltmadı hocam önceden olsam muhtemelen kendi kendimi kandırırdım… Read more »

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
26 Eylül 2020 18:14
Reply to  Karanlikruya

Hocam buraya yazdıktan sonra sen sor diyince bende bu şekilde yaklaştım daha fazla beklemem benim için zaman kaybı olacaktı içimi kemiren bir durumdu çünkü, grup seks yapmasına rağmen hemen ot ve alkolün etkisi falan diye savunma da yaptı inanacağımı sandı galiba, ama bundan sonra ilişkiye girmeden kadının arkadaşlarına da bakacağım… Read more »

limonlu_kek
Ziyaretçi
limonlu_kek
12 Kasım 2020 04:59

Yazılarına bayılıyorum. Bir kadın olarak sadece erkekleri değil, kadınları da tanıyorum sayende. Içinde bulunduğum durumlara en azından bir yorum getirebiliyorum artık 🙂 tenküggg beybi <3

midye
Ziyaretçi
12 Kasım 2020 14:46
Reply to  limonlu_kek

beybi diyen insan iticiliği

Helena
Ziyaretçi
Helena
2 Aralık 2020 07:39

Erkek arkadaşımla 7 aylık bir ilişkimiz var, bazen o kadar iyi davranıyor ki iyiki hayatımda diyorum ama bazen ben yokmuşum gibi yaşıyor hani aramasam 2-3 gün, aklına gelipte aramaz, ortada bir sorun varsa hep kendini haklı çıkarıyor hatta konuyu tartışmıyor bir süreliğine ortadan kayboluyor sonra gelip hiç bir şey yokmuş… Read more »

Bendeniz
Ziyaretçi
Bendeniz
26 Şubat 2021 23:40

Rebound olsun olmasın o an ki ilişkisini bırakıp eski sevgilisine dönen ve bunu 2 kere veya daha fazla yapan, gelgitleri olan kadın hangi psikolojik rahatsızlıkla tanımlanabilir ?

Bendeniz
Ziyaretçi
Bendeniz
27 Şubat 2021 01:35
Reply to  Karanlikruya

Yani kesinlikle toksik bir karakterdir diyebilir miyiz ?

Merkür
Ziyaretçi
Merkür
1 Nisan 2021 16:18

1.5 yıllık anti-depresan geçmişi vardı, abisi şizofren, anne baba ayrı. Bipolar bozukluk var gibi geliyordu bana . Uzun süredir işsiz olmasına rağmen çok neşeli gülünç hareketli bir kadındı fakat gel görki tanıdıkça sabah uyanıp ölmek istiyorum çok kötüyüm yoruldum modunda olan bir insana döndü. Daha doğrusu o karanlık tarafını yansıtmaya… Read more »

Merkür
Ziyaretçi
Merkür
1 Nisan 2021 20:09
Reply to  Karanlikruya

Üstat üstüne birde önceki ayrılığından dolayı aşk acısı çekmesin mi bu kız. Bitirme arifesinde kafasındaki rasyonelleştirme mekanizmalarından dolayı cins olan ve öfkeli olan ben olmuştum halbuki iyi davransan suç oluyordu kendini çeksen suç oluyordu. Bende asla diyemedim kendisine yukarda yazdıklarımı erkek sahiplenmeye başlıyor tanrı isa kompleksine giriyor acıyor. Ama ne… Read more »