Resim: "Angelica Kauffman - Two Gentlemen of Verona" (Toksik Kadınlar Neden Tehlikelidir?)

Toksik Kadınlar Neden Tehlikelidir?

Çoğu erkeğin saplandığı en önemli tehlike toksik kadınlar ve neden tehlikeli olduğunu fark edememeleridir. Çünkü toksik kadınlar dengesiz tavırlarıyla erkeği paralize eder. Erkekler ise kendilerinde mevcut Mesih kompleksiyle bu durumu kontrol edebileceğini sanırlar, çünkü kendisi özeldir fakat işler öyle yürümez.

Toksik kadınlar genellikle çeşitli ailevi problemleri olan, anne baba da aldatma geçmişi yaşamış; bunları atlamamış, anne-babasından şiddet veya aile yakınlarından taciz görmüş bu sebeple genetik olarak muhtemel kişilik bozuklukları ortaya çıkmış şanssız bireylerdir. Destek almaları şarttır fakat almadıklarında bu toksik yapı geçmiş travmalarını tekrardan ateşlemek veya çözmek için birilerini ararlar. Mesele siz değilsinizdir, bilinçaltındaki sorunu çözme, suç mahaline tekrardan ulaşma istekleridir. Buldukları bireylere genelde baştan çok tutkulu yaklaşabilirler, cinsel açıdan baştan çıkartabilirler, yavaş büyümesi gereken ilişki 1 haftada tepe noktasına ulaşır, erkek tabii ki heyecanlanır kendini çok değerli sanır ama gerçek bu değildir ve unutmayın ki sizin değerinizi sadece siz belirleyebilirsiniz. Bunu önceden şu şekilde açıklamıştık:


“Kötü karakterler (erkek ya da kadın) bunu yaparken sizi önceki sevgilisine benzetip, sizden intikam almak için yapıyor, iyi karakterlerse bunu sizin duygu durumunuzu çözmeye çalışarak, yani sizi iyileştirmeye çalışarak yapıyor. Tabii ki erkeklerin çoğunluğu kurtarıcı aktör yapısına sahip olduğu için iyi karakter tarafındadır. Kadınlar en iyi ihtimalle aynı kurban rolünü yaşamayacaklarını düşünerek intikamcı modda hareket edebilirler ama erkekler reaksiyon alır.”


Toksik kadınlar bataklık gibidir (Erkekler de öyledir). İlişkide kaldığın sürece batarsn, seni içine çeker. Travman artar. Gel-gitler sebebiyle erkek paralize olur ve vazgeçemezsin ta ki o seni terk edene kadar ve o aşamaya kadar beklemenin tek zararı sana olacaktır. Yani kadın toksik kişiliğini nötralize edebileceği bir diğer kaynağa doğru çoktan yola çıkmıştır. Yeni hedefini seçer ve o erkek de aynı hatalarla kadına bağlı kalır. Bu döngü ta ki kendi gibi psikopat bir erkekle karşılaşıp 2 taraf da birbirini yiyene kadar surer gider. Sonrasında toksik kadın daha da toksik hale döner ve alfa dul olarak hayatını sürdürür, kısacası iflah olmaz.

İlgili yazıma bununla ilgili şöyle bir cevap gelmişti:

Yanlış kadından doğru zamanda kurtuldum. Terketti, sonra dönmek istedi ben istemedim. (Sadakatsizlik yaptı) Ama hala aklımdan çıkaramıyorum. Kötü yanları tamamen kırmızı çizgilerle dolu ama iyi yönleri de 10 yılda bir denk geleceğim türden sanki. Mantıken uygun olmadığına emin olduğun, toksik olduğunu bildiğin halde unutamamak tamamen ayarında ya da daha iyisi henüz denk gelmediği için mi? Bu kadar basite indirgeyebilir miyiz? Yoksa başka psikolojik sebepler de var mıdır keşfedemediğim?

Burada yapılması gereken, paterni görüp, ondan önce onu terk etmek olmalıdır. O önce terk ederse kafasında her şeyi rasyonalize etti demektir. Yani acı çekiyor olmanız normal. Çünkü evrimsel olarak mantıklı taraf sizken kadının karar vermesine olanak vererek doğana aykırı davranılmış ki eminim o geri dönmek isteseydi bu kişi kabul ederdi. Şu an bir vazgeçme diye kendini kandırsa da bu durumda olduğunu sanmıyorum. Daha çok bir zorunda kalma durumu diyebiliriz.

Ne olursa olsun toksik bir kadından kurtulmak iyidir. Hele ki sadakatsızlığın “fısıldanmasının” bile en ufak özürü yoktur. O kadın gözünde bütün değerini kaybetmelidir. Merak etmeyin bir süre sonra aynı kalibrede birini bütün acınız geçecektir.

Böyle bir kadın sizinle iletişime geçerse ne yapmalısınız?

Yumuşamamak, sizinle iletişim kurduğunda net olarak “senin gibi kadınlarla ilgilenmiyorum” diyebilmek. Başka biriyle ilgilenmek ve onun fark edip etmemesiyle ilgilenmemek yapılacak şeyler içindedir.

Senin damarına basarsa, sen de onun damarına basacak bir hamle yapmalı ya da görmezden gelmelisin. Arada kalmamalı, onunla iletişime kesinlikle geçmemelisin ve hamlen daha sert bir hamle olmalı. Aksi halde akıllanmayacaktır. Yanlış kadınla ilişkiden doğru zamanda çıkmak yazımda da alıntıladığım gibi:


“İnsanlara ya iyi davranınız ya da onları ayaklarınızın altında eziniz. Çünkü az incindiklerinde intikam peşine düşebilirler, daha fazlasındaysa bunu akıllarına bile getiremezler.“ -Makyavel


Prensip yumuşamamak olmalıdır. Önüne gelip; “ben ettim, sen etme, özür dilerim, seni çok özlüyorum” demediği sürece geri adım atmak için pek bir sebep yoktur. Çünkü kadın doğası en ufak yumuşaklıkta kendini rasyonalize edecek şekilde yapılandırır iyi hissetmek için kendi hatasını görmezden gelir. Yani senin alçak gönlünü görmezden gelir. Gösterdiğin geri adımlar sana daha büyük tepkiler olarak geri dönecektir.

“Barışmak” için attığın kararsız adımlar daha da üstünüze gelmesine sebep olacak, sizin ezildiğinizi görmek isteyecektir. Bunu acı tecrübelerle yaşayanlar bilir, her şey düzeldi dediğinizde, en barışma ihtimali olan anda; kadın “aslında fark ettim de ben seninle bir gelecek düşünmüyorum” gibi akıl almaz bir cümle kurabilir. Çünkü bilinçaltı aradığı çözümü bulmuştur.

Özetle;

Çoğu kadının kendi hatasını anlayabilmesi için iyice köşeye sıkışması gerekir. Bu durumda ya vazgeçer ya da özür diler; her 2 durumda da sen kazanırsın, çünkü ya hayatından çıkmış olur ya da hatasını anlar. Çoğu erkek burada “çıkmasını” istemiyor ve alttan alıyor, bu durumda kadın da o erkeğin üstüne “negatif” olarak daha fazla gidiyor. Buna izin vermemek lazım.

Geri dönmek isteyen kadın “özür dilerim” derse bir şansı olabilir, bunu kurmazsa hiç şansı vardır. Bu süreçte de kadının hayatına kimse girmemiş olmalı, sadakatsızlık yapmamalıdır. Bir kadın rahat bir erkekle cinsel ilişkiye girebilecekken yapmaması onun iradeli olduğunu gösterir. Çoğu kadınsa acısı karşılığında olabildiği kadar çabuk şekilde hele ki ilişki içinde birine ulaşamamışsa hızla bir başkasına saldırır. Çevresinde yoksa Tinder’dan bulur. Erkek perspektifinden bu durumun imkansızlığını önceden anlatmıştım. Bunlar yaşandı ve yaşanıyor.  Bunlara rağmen sizi istiyor olmasıysa onu güçlü bir aday yapar, pişmanlığıysa bunu perçinler; tersi durumda ise muhtemelen kadın toksiktir. Ne istediğini bilmiyordur. Bir sizinle olmak istiyordur, bir andan bu acıya katlanamayıp başkalarına gidiyordur, sonuçta evrimsel olarak kötü bir anne adayıdır. 

Doğru kadın sizin daha iyi bir erkek olmanıza neden olurken, yanlış kadın sizi verimsizleştirir, evrimsel dürtünüz olan “gelişmekten, yapmaktan ve yaratmaktan” uzaklaştırır. İlişki içindeysenin düşünün “yaratıyor muyum? Gelişebiliyor muyum? Yoksa kadının kaprisleri altında onu mu mutlu etmeye çalışıyorum?” Hepsini bırakıp gerekirse rahip moduna girmeniz daha mantıklı olacaktır.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

4.8 49 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
54 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Dın 985
Ziyaretçi
Dın 985
2020-07-28 5:09 PM

Tam olarak eski sevgilim yazıda anlatılan. Aşırı hızlı giden bir ilişki, nişan ve nikah için diretme ve sürekli bir ayrıl-barış davası.En sonunda da şirazem kaydığı için ve “özgür” olmak için ayrılık. Anlam veremediğim şeylerden birisi şu, beraber yaşadığımız için öncesinde bir hazırlığı yoktu (Sadakat kısmında güvenirdim.) 4 ay gibi bir… Read more »

Jim Morrison
Ziyaretçi
Jim Morrison
2020-07-28 5:14 PM

Ayrıldıktan sonra geri dönen sevgilinin ayrı kalınan dönemde birileriyle görüşmüş ancak duygusal ve cinsel bir ilişki yaşamamış olması da o kişinin evrimsel açıdan uygun aday olmadığını mı gösterir? Ayrılınan sevgilinin bir şekilde bizim dışımızda bir başkasıyla ilişki kurmayı denemesi dahi yazıda bahsettiğiniz sadakatsizliğe dahil oluyor mu?

Sadakat
Ziyaretçi
Sadakat
2020-07-28 10:30 PM
Reply to  Karanlikruya

Eğer başkasıyla görüştüyse duygusal ve cinsel bir şey yapıp yapmadığından hiç bir zaman emin olamazsın. Sorarsan elbette yaşamadım diyecektir. Ben öyle düşünüyorum, Karanlıkruya üstadım ne der?

Sadakat
Ziyaretçi
Sadakat
2020-07-28 11:11 PM
Reply to  Karanlikruya

Ben benzerini yaşadım, dedi ki görüştüm ama fiziksel olarak bir şey yaşamadım. Ben inanmadım, o sebeple de döndüğünde kabul etmedim. Kararımı haklı çıkaracak şeyler arıyorum belki de :))

Jim Morrison
Ziyaretçi
Jim Morrison
2020-07-29 4:03 PM
Reply to  Karanlikruya

Anladım hocam. Birinin annelik özellikleri taşımadığını baştan görüp ona göre fazla duygusal yatırım yapmadan kısa süreli ilişki yaşamak mantıklı. Asıl problem annelik özellikleri taşıyan biriyle uzun süreli ilişkinin bitmesi durumunda yaşanıyor olmalı. Çünkü bu dediğin annelik özelliklerini günümüzde pek az kadının taşıdığı konusunda hemfikirizdir. Nadir bulunan bu özelliğe sahip birini… Read more »

OmniSef
Ziyaretçi
OmniSef
2020-11-25 12:32 AM
Reply to  Karanlikruya

Uygun bir anne adayı sonradan kendinde çeşitli farkındalıklar ve iyileşmeler yaratıp, belki yardım alıp, zihnen kuvvetlenmeyi deneyip vs. hayatına devam edemiyor mu? Erkekler kendini geliştirip, farkındalık yaratıp, toksik etkilerden arınabiliyor anladığım kadarıyla; ama sanki kadın çevresel etkilerle gençlik ve çocukluk döneminde zehirlendiyse tamamen bir çöpmüş gibi lanse ediliyor? Tamam kadınlar… Read more »

Yorumlarda yaşıyorum
Ziyaretçi
Yorumlarda yaşıyorum
2020-07-28 5:18 PM

Sorumla ilgili yazı gelmiş, teşekkürler. Bunlar aslında çok önemli olan konular ve nokta atışı olmuş. İnsan içindeyken göremiyor ama birisi kelimeye döküp size söyleyince anlıyorsunuz durumun vehametini.

Ahmet yılmaz
Ziyaretçi
Ahmet yılmaz
2020-07-28 7:39 PM

Bunlara rağmen sizi istiyor olmasıysa onu güçlü bir aday yapar, pişmanlığıysa bunu perçinler; tersi durumda ise muhtemelen kadın toksiktir. “

Ahmet yılmazbabb
Ziyaretçi
Ahmet yılmazbabb
2020-07-28 7:39 PM

Bunlara rağmen sizi istiyor olmasıysa onu güçlü bir aday yapar, pişmanlığıysa bunu perçinler; tersi durumda ise muhtemelen kadın toksiktir.  Bunu tam anlamadım hocam.

Yalçın
Ziyaretçi
Yalçın
2020-07-28 9:37 PM

Hocam 30 yaşındayım adam gibi iliskim olmadi. Sizce benim için ümit var mi?

HorribleNorman
Ziyaretçi
HorribleNorman
2020-07-28 9:41 PM

İyi ki bu blog işine girdin karanlikrüya. Çok ciddiyim. Kendi adıma da sana teşekkür ederim. Umarım ilerleyen günlerde bu alanda ciddi anlamda tanınan biri olursun. Başarılar dilerim.

İrem
Ziyaretçi
İrem
2020-07-29 7:31 PM

Sizce bir erkek geçmiş ilişkilerinden birinde aldattıysa yahut aldatıldıysa bu paterni gelecek ilişkisine taşır mı? Sevgilim toksik bir adam mı buna karar veremiyorum. Travması var, çocukluk aşkını kaybetmiş -vefat etmiş-. Bir ilişkisinde 4 defa aldatılmış. Başlarda arkadaştık, geçmişini nötr öğrenebildim. Şimdiyse benimle evlenmek istiyor. Sonsuza kadar birlikte olacağız sözleri.. Bilirsin.… Read more »

İrem
Ziyaretçi
İrem
2020-07-29 8:11 PM
Reply to  Karanlikruya

Muhtemelen dediğin şekilde. Çünkü nasıl oldu, ben kimseyi sevmemeye karar vermiştim tarzı fikirler paylaştı benimle. Bir sürü ilişkisi olmuş tabii geçen zamanda.

Sadece ailesinde şahit olduğu şeyi bilinçaltında normalleştirir mi, bunu kestiremiyorum.

Çok teşekkür ederim olumlu fikirlerin için. Zihnim rahatladı. Fikirlerini -bir başkasının fikirlerini- bu kadar ciddiye almak hata mı?

Teğmen
Ziyaretçi
Teğmen
2020-07-30 3:02 AM

Ah daddy issues kadınlar, duygusal anlamda çok güçlü bir erkek değilseniz sırf seks için cum bucket kadınlarla birlikte olmayın bir bakarsınız o kadına karşı bir şeyler hissetmeye başlamışsınız işte o an büyük acılar, üzüntüler sizi bekliyor demektir geçmiş olsun. Şahsi düşüncem özellikle genç erkekler için 5 tane cum bucket kadınla… Read more »

Jefferson Keane
Ziyaretçi
Jefferson Keane
2020-07-31 4:22 PM

Benim eximde tam bir toksik kız.Birebir karşılıyor.Fakat ben kendi kendimi ilk defa bu tipe aşık etmiştim ve sınav senemde hayatımı kaydırıp bana 1 senemi çöpe attırdı,okadar batağa batırdı ki(bende asla yapabileceği herşeyi yapmasına rağmen ayrılamadım)günlük işlerimi rahat halledebilmek için ağır ilaçlar kullandım,depersonalizasyon geçirdim,intiharın eşiğine geldim vsvs.Tedavi oldum ilaçların hepsini bıraktım… Read more »

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
2020-09-26 3:14 AM

Hocam geçmişte sağlıklı ilişkileri olan kadınlar tamam ama tek gecelik ilişki yaşamış fuckbuddy tarzı ilişkisi olmuş bir kadını nasıl tespit edebiliriz, şu an çıktığım kadının gözlerinde boşluk var ruhsuz gibi resmen bu aklıma 1000 yarrak bakışını getirdi onun dışında 3.5 aylık bir ilişkimiz var henüz kırmızı alarmlık durum yok, acaba… Read more »

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
2020-09-26 3:13 PM
Reply to  Karanlikruya

Hocam bana da bir şeyler gizliyor gibi geliyor, ne tür sorular sormam lazım sonuçta direkt sorsam yalan söyleyecek biliyorum ama bu güne kadar hep liberal özgürlükçü bir imaj verdim kıza bunun etkisi ile sorunca dürüst olur mu acaba

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
2020-09-26 4:47 PM
Reply to  Karanlikruya

kıza farklı cinsel deneyimler yaşamak istiyorum diyerek konuyu açtım başta hemen şiddetli bir karşı çıkma durumu oldu ama yarattığım imaj sayesinde ben bu tür şeylere takmıyorum falan diyince inandı döküldü, daha önce grup seks gibi aksiyonlarda yer almış falan, iç güdülerim beni yanıltmadı hocam önceden olsam muhtemelen kendi kendimi kandırırdım… Read more »

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
2020-09-26 6:14 PM
Reply to  Karanlikruya

Hocam buraya yazdıktan sonra sen sor diyince bende bu şekilde yaklaştım daha fazla beklemem benim için zaman kaybı olacaktı içimi kemiren bir durumdu çünkü, grup seks yapmasına rağmen hemen ot ve alkolün etkisi falan diye savunma da yaptı inanacağımı sandı galiba, ama bundan sonra ilişkiye girmeden kadının arkadaşlarına da bakacağım… Read more »

limonlu_kek
Ziyaretçi
limonlu_kek
2020-11-12 4:59 AM

Yazılarına bayılıyorum. Bir kadın olarak sadece erkekleri değil, kadınları da tanıyorum sayende. Içinde bulunduğum durumlara en azından bir yorum getirebiliyorum artık 🙂 tenküggg beybi <3

midye
Ziyaretçi
2020-11-12 2:46 PM
Reply to  limonlu_kek

beybi diyen insan iticiliği

Helena
Ziyaretçi
Helena
2020-12-02 7:39 AM

Erkek arkadaşımla 7 aylık bir ilişkimiz var, bazen o kadar iyi davranıyor ki iyiki hayatımda diyorum ama bazen ben yokmuşum gibi yaşıyor hani aramasam 2-3 gün, aklına gelipte aramaz, ortada bir sorun varsa hep kendini haklı çıkarıyor hatta konuyu tartışmıyor bir süreliğine ortadan kayboluyor sonra gelip hiç bir şey yokmuş… Read more »

Bendeniz
Ziyaretçi
Bendeniz
2021-02-26 11:40 PM

Rebound olsun olmasın o an ki ilişkisini bırakıp eski sevgilisine dönen ve bunu 2 kere veya daha fazla yapan, gelgitleri olan kadın hangi psikolojik rahatsızlıkla tanımlanabilir ?

Bendeniz
Ziyaretçi
Bendeniz
2021-02-27 1:35 AM
Reply to  Karanlikruya

Yani kesinlikle toksik bir karakterdir diyebilir miyiz ?

Merkür
Ziyaretçi
Merkür
2021-04-01 4:18 PM

1.5 yıllık anti-depresan geçmişi vardı, abisi şizofren, anne baba ayrı. Bipolar bozukluk var gibi geliyordu bana . Uzun süredir işsiz olmasına rağmen çok neşeli gülünç hareketli bir kadındı fakat gel görki tanıdıkça sabah uyanıp ölmek istiyorum çok kötüyüm yoruldum modunda olan bir insana döndü. Daha doğrusu o karanlık tarafını yansıtmaya… Read more »

Merkür
Ziyaretçi
Merkür
2021-04-01 8:09 PM
Reply to  Karanlikruya

Üstat üstüne birde önceki ayrılığından dolayı aşk acısı çekmesin mi bu kız. Bitirme arifesinde kafasındaki rasyonelleştirme mekanizmalarından dolayı cins olan ve öfkeli olan ben olmuştum halbuki iyi davransan suç oluyordu kendini çeksen suç oluyordu. Bende asla diyemedim kendisine yukarda yazdıklarımı erkek sahiplenmeye başlıyor tanrı isa kompleksine giriyor acıyor. Ama ne… Read more »

murat
Ziyaretçi
murat
2021-04-05 2:38 AM

merhabalar videolarınızı falan yazılarınızı okuyorum. 25 yaşındayım, bir ilişi arayışında değildim yaşıcaksamda ciddi ilişki arıyordum. kitap okuyan kişisel gelişimi iyi olan biriyim spora da gidiyorum fiziğim iyidir.mizah yapım var ama aynı zamanda fazla düşünceli ve romantığım. bir kızla 2 ay ilişkim oldu, elimi tutan o oldu ilk sarılan o oldu… Read more »

murat
Ziyaretçi
murat
2021-04-05 2:49 AM

kız biraz duygusuz geldi bana yada ben çok düşünceliyim. bide sürekli bana ben böyle biri değilim demesi siz daha iyi anlarsınız) son 3 4 gün benden uzaklaşmıştı dedim bak vuralım neşteri böyle olmaz nedir bu uzaklşma kabulş etmedi mertesi gün yemeğe götürdüğümde birisinin mesajına cevap vermiş konuşuyorlar bana nomal geliyor… Read more »

murat
Ziyaretçi
murat
2021-04-05 1:26 PM
Reply to  Karanlikruya

çok saolun. dediklerinizde haklısınız.sağlayıcı erkek rolune burünmüşüm. normal hayatımda hep kazan kazan oynarım . bu ilişkide göremedim bir çok şeyi ve yazılarınızdan sonra kendi bildiğim gibi değil doğanın kanununa göre oynamayı öğreniyorum benim için zor değil. şimdi daha iyi anlıyorum.kitaplardaki gibi olmadığını biliyordum hayatın ama bu kadarını da beklemiyordum. kırmızı… Read more »

youorin
Ziyaretçi
youorin
2021-04-12 1:18 AM

Toksik kadınlardan kaçmayın
Size çok güzel deneyimler yaşatabilirler ve hizmet edebilirler.
Onlara karşı bir duygu hissetmediğiniz ve onları değiştirmeye çalışmadığınız sürece güvendesiniz.

Murat
Ziyaretçi
Murat
2021-05-17 8:48 AM

ayrılık sonrası 1 ay aşırı mutluydum ama şimdi ara ara onu yanımda istiyorum benden sürekli aldı toksik bi ilişki içerisindeydik ailevi baskının hayatında sürekli olduğunu biliyorum pek fazla Bahs etmezdi ama Hep sorunlarıyla mutsuz olduğunu hisetirirdi benden önceki ilişkisinde de umursamaz yapısının olduğunu anladım son dönemlerde artan kavgalar sonrası bana… Read more »

Unbroken
Ziyaretçi
Unbroken
2021-07-26 2:10 PM

Sizce hocam küçük tatooları red flag olarak nitelendire bilirmjyiz? Bu o kadının toksik olmasına işare ola bilirmi.Mesela ben çıktığım kadınların bi kaçında böyle bir şey gördüm.Omuzlarının arka kısmında çok küçük bir kedi resmi,ya da barmaklarına ve ya bileklerinde kelebek resmi.Ama baya küçük.Bügük tatoo red flagdir peki ya küçükler?

Unbroken
Ziyaretçi
Unbroken
2021-07-26 2:15 PM
Reply to  Karanlikruya

Bildiğim kadarıyla bu psikolojik sorunu olmasıyla alakalı.Mesela ailesi ile alakalı ola bilir.Ama hocam neden bunu tatoo gibi şeylerle dışa vururlar peki? Neden illa tatoo?