Toksik Kadınlar Neden Tehlikelidir?

Toksik Kadınlar Neden Tehlikelidir?

Çoğu erkeğin saplandığı en önemli tehlike toksik kadınlar ve neden tehlikeli olduğunu fark edememeleridir. Çünkü toksik kadınlar dengesiz tavırlarıyla erkeği paralize eder. Erkekler ise kendilerinde mevcut Mesih kompleksiyle bu durumu kontrol edebileceğini sanırlar, çünkü kendisi özeldir fakat işler öyle yürümez.

Toksik kadınlar genellikle çeşitli ailevi problemleri olan, anne baba da aldatma geçmişi yaşamış; bunları atlamamış, anne-babasından şiddet veya aile yakınlarından taciz görmüş bu sebeple genetik olarak muhtemel kişilik bozuklukları ortaya çıkmış şanssız bireylerdir. Destek almaları şarttır fakat almadıklarında bu toksik yapı geçmiş travmalarını tekrardan ateşlemek veya çözmek için birilerini ararlar. Mesele siz değilsinizdir, bilinçaltındaki sorunu çözme, suç mahaline tekrardan ulaşma istekleridir. Buldukları bireylere genelde baştan çok tutkulu yaklaşabilirler, cinsel açıdan baştan çıkartabilirler, yavaş büyümesi gereken ilişki 1 haftada tepe noktasına ulaşır, erkek tabii ki heyecanlanır kendini çok değerli sanır ama gerçek bu değildir ve unutmayın ki sizin değerinizi sadece siz belirleyebilirsiniz. Bunu önceden şu şekilde açıklamıştık:


“Kötü karakterler (erkek ya da kadın) bunu yaparken sizi önceki sevgilisine benzetip, sizden intikam almak için yapıyor, iyi karakterlerse bunu sizin duygu durumunuzu çözmeye çalışarak, yani sizi iyileştirmeye çalışarak yapıyor. Tabii ki erkeklerin çoğunluğu kurtarıcı aktör yapısına sahip olduğu için iyi karakter tarafındadır. Kadınlar en iyi ihtimalle aynı kurban rolünü yaşamayacaklarını düşünerek intikamcı modda hareket edebilirler ama erkekler reaksiyon alır.”


Toksik kadınlar bataklık gibidir (Erkekler de öyledir). İlişkide kaldığın sürece batarsn, seni içine çeker. Travman artar. Gel-gitler sebebiyle erkek paralize olur ve vazgeçemezsin ta ki o seni terk edene kadar ve o aşamaya kadar beklemenin tek zararı sana olacaktır. Yani kadın toksik kişiliğini nötralize edebileceği bir diğer kaynağa doğru çoktan yola çıkmıştır. Yeni hedefini seçer ve o erkek de aynı hatalarla kadına bağlı kalır. Bu döngü ta ki kendi gibi psikopat bir erkekle karşılaşıp 2 taraf da birbirini yiyene kadar surer gider. Sonrasında toksik kadın daha da toksik hale döner ve alfa dul olarak hayatını sürdürür, kısacası iflah olmaz.

 

İlgili yazıma bununla ilgili şöyle bir cevap gelmişti:

Yanlış kadından doğru zamanda kurtuldum. Terketti, sonra dönmek istedi ben istemedim. (Sadakatsizlik yaptı) Ama hala aklımdan çıkaramıyorum. Kötü yanları tamamen kırmızı çizgilerle dolu ama iyi yönleri de 10 yılda bir denk geleceğim türden sanki. Mantıken uygun olmadığına emin olduğun, toksik olduğunu bildiğin halde unutamamak tamamen ayarında ya da daha iyisi henüz denk gelmediği için mi? Bu kadar basite indirgeyebilir miyiz? Yoksa başka psikolojik sebepler de var mıdır keşfedemediğim?

Burada yapılması gereken, paterni görüp, ondan önce onu terk etmek olmalıdır. O önce terk ederse kafasında her şeyi rasyonalize etti demektir. Yani acı çekiyor olmanız normal. Çünkü evrimsel olarak mantıklı taraf sizken kadının karar vermesine olanak vererek doğana aykırı davranılmış ki eminim o geri dönmek isteseydi bu kişi kabul ederdi. Şu an bir vazgeçme diye kendini kandırsa da bu durumda olduğunu sanmıyorum. Daha çok bir zorunda kalma durumu diyebiliriz.

Ne olursa olsun toksik bir kadından kurtulmak iyidir. Hele ki sadakatsızlığın “fısıldanmasının” bile en ufak özürü yoktur. O kadın gözünde bütün değerini kaybetmelidir. Merak etmeyin bir süre sonra aynı kalibrede birini bütün acınız geçecektir.

 

Böyle bir kadın sizinle iletişime geçerse ne yapmalısınız?

Yumuşamamak, sizinle iletişim kurduğunda net olarak “senin gibi kadınlarla ilgilenmiyorum” diyebilmek. Başka biriyle ilgilenmek ve onun fark edip etmemesiyle ilgilenmemek yapılacak şeyler içindedir.

Senin damarına basarsa, sen de onun damarına basacak bir hamle yapmalı ya da görmezden gelmelisin. Arada kalmamalı, onunla iletişime kesinlikle geçmemelisin ve hamlen daha sert bir hamle olmalı. Aksi halde akıllanmayacaktır. Yanlış kadınla ilişkiden doğru zamanda çıkmak yazımda da alıntıladığım gibi:


“İnsanlara ya iyi davranınız ya da onları ayaklarınızın altında eziniz. Çünkü az incindiklerinde intikam peşine düşebilirler, daha fazlasındaysa bunu akıllarına bile getiremezler.“ -Makyavel


Prensip yumuşamamak olmalıdır. Önüne gelip; “ben ettim, sen etme, özür dilerim, seni çok özlüyorum” demediği sürece geri adım atmak için pek bir sebep yoktur. Çünkü kadın doğası en ufak yumuşaklıkta kendini rasyonalize edecek şekilde yapılandırır iyi hissetmek için kendi hatasını görmezden gelir. Yani senin alçak gönlünü görmezden gelir. Gösterdiğin geri adımlar sana daha büyük tepkiler olarak geri dönecektir.

“Barışmak” için attığın kararsız adımlar daha da üstünüze gelmesine sebep olacak, sizin ezildiğinizi görmek isteyecektir. Bunu acı tecrübelerle yaşayanlar bilir, her şey düzeldi dediğinizde, en barışma ihtimali olan anda; kadın “aslında fark ettim de ben seninle bir gelecek düşünmüyorum” gibi akıl almaz bir cümle kurabilir. Çünkü bilinçaltı aradığı çözümü bulmuştur.

 

Özetle;

Çoğu kadının kendi hatasını anlayabilmesi için iyice köşeye sıkışması gerekir. Bu durumda ya vazgeçer ya da özür diler; her 2 durumda da sen kazanırsın, çünkü ya hayatından çıkmış olur ya da hatasını anlar. Çoğu erkek burada “çıkmasını” istemiyor ve alttan alıyor, bu durumda kadın da o erkeğin üstüne “negatif” olarak daha fazla gidiyor. Buna izin vermemek lazım.

Geri dönmek isteyen kadın “özür dilerim” derse bir şansı olabilir, bunu kurmazsa hiç şansı vardır. Bu süreçte de kadının hayatına kimse girmemiş olmalı, sadakatsızlık yapmamalıdır. Bir kadın rahat bir erkekle cinsel ilişkiye girebilecekken yapmaması onun iradeli olduğunu gösterir. Çoğu kadınsa acısı karşılığında olabildiği kadar çabuk şekilde hele ki ilişki içinde birine ulaşamamışsa hızla bir başkasına saldırır. Çevresinde yoksa Tinder’dan bulur. Erkek perspektifinden bu durumun imkansızlığını önceden anlatmıştım. Bunlar yaşandı ve yaşanıyor.  Bunlara rağmen sizi istiyor olmasıysa onu güçlü bir aday yapar, pişmanlığıysa bunu perçinler; tersi durumda ise muhtemelen kadın toksiktir. Ne istediğini bilmiyordur. Bir sizinle olmak istiyordur, bir andan bu acıya katlanamayıp başkalarına gidiyordur, sonuçta evrimsel olarak kötü bir anne adayıdır. 

Doğru kadın sizin daha iyi bir erkek olmanıza neden olurken, yanlış kadın sizi verimsizleştirir, evrimsel dürtünüz olan “gelişmekten, yapmaktan ve yaratmaktan” uzaklaştırır. İlişki içindeysenin düşünün “yaratıyor muyum? Gelişebiliyor muyum? Yoksa kadının kaprisleri altında onu mu mutlu etmeye çalışıyorum?” Hepsini bırakıp gerekirse rahip moduna girmeniz daha mantıklı olacaktır.

4.8 24 votes
Makaleyi puanlayın.

Karanlikruya

Sitenin psikolojik delisi.

Subscribe
Bildir
guest
24 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Teğmen
Ziyaretçi
Teğmen
30 Temmuz 2020 03:02

Ah daddy issues kadınlar, duygusal anlamda çok güçlü bir erkek değilseniz sırf seks için cum bucket kadınlarla birlikte olmayın bir bakarsınız o kadına karşı bir şeyler hissetmeye başlamışsınız işte o an büyük acılar, üzüntüler sizi bekliyor demektir geçmiş olsun. Şahsi düşüncem özellikle genç erkekler için 5 tane cum bucket kadınla… Read more »

Dın 985
Ziyaretçi
Dın 985
28 Temmuz 2020 17:09

Tam olarak eski sevgilim yazıda anlatılan. Aşırı hızlı giden bir ilişki, nişan ve nikah için diretme ve sürekli bir ayrıl-barış davası.En sonunda da şirazem kaydığı için ve “özgür” olmak için ayrılık. Anlam veremediğim şeylerden birisi şu, beraber yaşadığımız için öncesinde bir hazırlığı yoktu (Sadakat kısmında güvenirdim.) 4 ay gibi bir… Read more »

Jim Morrison
Ziyaretçi
Jim Morrison
28 Temmuz 2020 17:14

Ayrıldıktan sonra geri dönen sevgilinin ayrı kalınan dönemde birileriyle görüşmüş ancak duygusal ve cinsel bir ilişki yaşamamış olması da o kişinin evrimsel açıdan uygun aday olmadığını mı gösterir? Ayrılınan sevgilinin bir şekilde bizim dışımızda bir başkasıyla ilişki kurmayı denemesi dahi yazıda bahsettiğiniz sadakatsizliğe dahil oluyor mu?

Sadakat
Ziyaretçi
Sadakat
28 Temmuz 2020 22:30
Reply to  Karanlikruya

Eğer başkasıyla görüştüyse duygusal ve cinsel bir şey yapıp yapmadığından hiç bir zaman emin olamazsın. Sorarsan elbette yaşamadım diyecektir. Ben öyle düşünüyorum, Karanlıkruya üstadım ne der?

Sadakat
Ziyaretçi
Sadakat
28 Temmuz 2020 23:11
Reply to  Karanlikruya

Ben benzerini yaşadım, dedi ki görüştüm ama fiziksel olarak bir şey yaşamadım. Ben inanmadım, o sebeple de döndüğünde kabul etmedim. Kararımı haklı çıkaracak şeyler arıyorum belki de :))

Jim Morrison
Ziyaretçi
Jim Morrison
29 Temmuz 2020 16:03
Reply to  Karanlikruya

Anladım hocam. Birinin annelik özellikleri taşımadığını baştan görüp ona göre fazla duygusal yatırım yapmadan kısa süreli ilişki yaşamak mantıklı. Asıl problem annelik özellikleri taşıyan biriyle uzun süreli ilişkinin bitmesi durumunda yaşanıyor olmalı. Çünkü bu dediğin annelik özelliklerini günümüzde pek az kadının taşıdığı konusunda hemfikirizdir. Nadir bulunan bu özelliğe sahip birini… Read more »

Yorumlarda yaşıyorum
Ziyaretçi
Yorumlarda yaşıyorum
28 Temmuz 2020 17:18

Sorumla ilgili yazı gelmiş, teşekkürler. Bunlar aslında çok önemli olan konular ve nokta atışı olmuş. İnsan içindeyken göremiyor ama birisi kelimeye döküp size söyleyince anlıyorsunuz durumun vehametini.

Ahmet yılmaz
Ziyaretçi
Ahmet yılmaz
28 Temmuz 2020 19:39

Bunlara rağmen sizi istiyor olmasıysa onu güçlü bir aday yapar, pişmanlığıysa bunu perçinler; tersi durumda ise muhtemelen kadın toksiktir. “

Ahmet yılmazbabb
Ziyaretçi
Ahmet yılmazbabb
28 Temmuz 2020 19:39

Bunlara rağmen sizi istiyor olmasıysa onu güçlü bir aday yapar, pişmanlığıysa bunu perçinler; tersi durumda ise muhtemelen kadın toksiktir.  Bunu tam anlamadım hocam.

Yalçın
Ziyaretçi
Yalçın
28 Temmuz 2020 21:37

Hocam 30 yaşındayım adam gibi iliskim olmadi. Sizce benim için ümit var mi?

HorribleNorman
Ziyaretçi
HorribleNorman
28 Temmuz 2020 21:41

İyi ki bu blog işine girdin karanlikrüya. Çok ciddiyim. Kendi adıma da sana teşekkür ederim. Umarım ilerleyen günlerde bu alanda ciddi anlamda tanınan biri olursun. Başarılar dilerim.

İrem
Ziyaretçi
İrem
29 Temmuz 2020 19:31

Sizce bir erkek geçmiş ilişkilerinden birinde aldattıysa yahut aldatıldıysa bu paterni gelecek ilişkisine taşır mı? Sevgilim toksik bir adam mı buna karar veremiyorum. Travması var, çocukluk aşkını kaybetmiş -vefat etmiş-. Bir ilişkisinde 4 defa aldatılmış. Başlarda arkadaştık, geçmişini nötr öğrenebildim. Şimdiyse benimle evlenmek istiyor. Sonsuza kadar birlikte olacağız sözleri.. Bilirsin.… Read more »

İrem
Ziyaretçi
İrem
29 Temmuz 2020 20:11
Reply to  Karanlikruya

Muhtemelen dediğin şekilde. Çünkü nasıl oldu, ben kimseyi sevmemeye karar vermiştim tarzı fikirler paylaştı benimle. Bir sürü ilişkisi olmuş tabii geçen zamanda.

Sadece ailesinde şahit olduğu şeyi bilinçaltında normalleştirir mi, bunu kestiremiyorum.

Çok teşekkür ederim olumlu fikirlerin için. Zihnim rahatladı. Fikirlerini -bir başkasının fikirlerini- bu kadar ciddiye almak hata mı?

Jefferson Keane
Ziyaretçi
Jefferson Keane
31 Temmuz 2020 16:22

Benim eximde tam bir toksik kız.Birebir karşılıyor.Fakat ben kendi kendimi ilk defa bu tipe aşık etmiştim ve sınav senemde hayatımı kaydırıp bana 1 senemi çöpe attırdı,okadar batağa batırdı ki(bende asla yapabileceği herşeyi yapmasına rağmen ayrılamadım)günlük işlerimi rahat halledebilmek için ağır ilaçlar kullandım,depersonalizasyon geçirdim,intiharın eşiğine geldim vsvs.Tedavi oldum ilaçların hepsini bıraktım… Read more »

24
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x