İçeriğe geç
Ana Sayfa » Toksik Kadınlar Neden Tehlikelidir?

Toksik Kadınlar Neden Tehlikelidir?

  Resim: "Angelica Kauffman - Two Gentlemen of Verona" (Toksik Kadınlar Neden Tehlikelidir?)

  Toksik Kadınlar Neden Tehlikelidir?

  Çoğu erkeğin saplandığı en önemli tehlike toksik kadınlar ve neden tehlikeli olduğunu fark edememeleridir. Çünkü toksik kadınlar dengesiz tavırlarıyla erkeği paralize eder. Erkekler ise kendilerinde mevcut Mesih kompleksiyle bu durumu kontrol edebileceğini sanırlar, çünkü kendisi özeldir fakat işler öyle yürümez.

  Toksik kadınlar genellikle çeşitli ailevi problemleri olan, anne baba da aldatma geçmişi yaşamış; bunları atlamamış, anne-babasından şiddet veya aile yakınlarından taciz görmüş bu sebeple genetik olarak muhtemel kişilik bozuklukları ortaya çıkmış şanssız bireylerdir. Destek almaları şarttır fakat almadıklarında bu toksik yapı geçmiş travmalarını tekrardan ateşlemek veya çözmek için birilerini ararlar. Mesele siz değilsinizdir, bilinçaltındaki sorunu çözme, suç mahaline tekrardan ulaşma istekleridir. Buldukları bireylere genelde baştan çok tutkulu yaklaşabilirler, cinsel açıdan baştan çıkartabilirler, yavaş büyümesi gereken ilişki 1 haftada tepe noktasına ulaşır, erkek tabii ki heyecanlanır kendini çok değerli sanır ama gerçek bu değildir ve unutmayın ki sizin değerinizi sadece siz belirleyebilirsiniz. Bunu önceden şu şekilde açıklamıştık:


  “Kötü karakterler (erkek ya da kadın) bunu yaparken sizi önceki sevgilisine benzetip, sizden intikam almak için yapıyor, iyi karakterlerse bunu sizin duygu durumunuzu çözmeye çalışarak, yani sizi iyileştirmeye çalışarak yapıyor. Tabii ki erkeklerin çoğunluğu kurtarıcı aktör yapısına sahip olduğu için iyi karakter tarafındadır. Kadınlar en iyi ihtimalle aynı kurban rolünü yaşamayacaklarını düşünerek intikamcı modda hareket edebilirler ama erkekler reaksiyon alır.”


  Toksik kadınlar bataklık gibidir (Erkekler de öyledir). İlişkide kaldığın sürece batarsn, seni içine çeker. Travman artar. Gel-gitler sebebiyle erkek paralize olur ve vazgeçemezsin ta ki o seni terk edene kadar ve o aşamaya kadar beklemenin tek zararı sana olacaktır. Yani kadın toksik kişiliğini nötralize edebileceği bir diğer kaynağa doğru çoktan yola çıkmıştır. Yeni hedefini seçer ve o erkek de aynı hatalarla kadına bağlı kalır. Bu döngü ta ki kendi gibi psikopat bir erkekle karşılaşıp 2 taraf da birbirini yiyene kadar surer gider. Sonrasında toksik kadın daha da toksik hale döner ve alfa dul olarak hayatını sürdürür, kısacası iflah olmaz.

  İlgili yazıma bununla ilgili şöyle bir cevap gelmişti:

  Yanlış kadından doğru zamanda kurtuldum. Terketti, sonra dönmek istedi ben istemedim. (Sadakatsizlik yaptı) Ama hala aklımdan çıkaramıyorum. Kötü yanları tamamen kırmızı çizgilerle dolu ama iyi yönleri de 10 yılda bir denk geleceğim türden sanki. Mantıken uygun olmadığına emin olduğun, toksik olduğunu bildiğin halde unutamamak tamamen ayarında ya da daha iyisi henüz denk gelmediği için mi? Bu kadar basite indirgeyebilir miyiz? Yoksa başka psikolojik sebepler de var mıdır keşfedemediğim?

  Burada yapılması gereken, paterni görüp, ondan önce onu terk etmek olmalıdır. O önce terk ederse kafasında her şeyi rasyonalize etti demektir. Yani acı çekiyor olmanız normal. Çünkü evrimsel olarak mantıklı taraf sizken kadının karar vermesine olanak vererek doğana aykırı davranılmış ki eminim o geri dönmek isteseydi bu kişi kabul ederdi. Şu an bir vazgeçme diye kendini kandırsa da bu durumda olduğunu sanmıyorum. Daha çok bir zorunda kalma durumu diyebiliriz.

  Ne olursa olsun toksik bir kadından kurtulmak iyidir. Hele ki sadakatsızlığın “fısıldanmasının” bile en ufak özürü yoktur. O kadın gözünde bütün değerini kaybetmelidir. Merak etmeyin bir süre sonra aynı kalibrede birini bütün acınız geçecektir.

  Böyle bir kadın sizinle iletişime geçerse ne yapmalısınız?

  Yumuşamamak, sizinle iletişim kurduğunda net olarak “senin gibi kadınlarla ilgilenmiyorum” diyebilmek. Başka biriyle ilgilenmek ve onun fark edip etmemesiyle ilgilenmemek yapabileceğiniz en temel hamlelerdir.

  Senin damarına basarsa, sen de onun damarına basacak bir hamle yapmalı ya da tamamen görmezden gelmelisin. Eğer sana yüklenirse bu durumda da hamlen daha sert ve acımasız olmalıdır ve kırmızı hap lenslerine sahip biri acımasız olmak denildiğinde, “kadının hatalarını affetmemek, gerekirse sert tepki göstermek, en iyi ihtimalde rütbesini düşürmek” demek olduğunu bilir. Aksi halde akıllanmayacaktır ve size acımasız olmayı öğretecektir. Yanlış kadınla ilişkiden doğru zamanda çıkmak yazımda da alıntıladığım gibi:


  “İnsanlara ya iyi davranınız ya da onları ayaklarınızın altında eziniz. Çünkü az incindiklerinde intikam peşine düşebilirler, daha fazlasındaysa bunu akıllarına bile getiremezler.“ -Makyavel


  “Ben ettim, sen etme, özür dilerim, seni çok özlüyorum” demediği sürece geri adım atmak için pek bir sebep yoktur. Çünkü kadın doğası en ufak yumuşaklıkta kendini rasyonalize edecek şekilde yapılandırır iyi hissetmek için kendi hatasını görmezden gelir. Yani senin alçak gönlünü görmezden gelir. Gösterdiğin geri adımlar sana daha büyük tepkiler olarak geri dönecektir.

  “Barışmak” için attığın kararsız adımlar daha da üstünüze gelmesine sebep olacak, sizin ezildiğinizi görmek isteyecektir. Bunu acı tecrübelerle yaşayanlar bilir, her şey düzeldi dediğinizde, en barışma ihtimali olan anda; kadın “aslında fark ettim de ben seninle bir gelecek düşünmüyorum” gibi akıl almaz bir cümle kurabilir. Çünkü bilinçaltı aradığı çözümü bulmuştur.

  Özetle;

  Çoğu kadının kendi hatasını anlayabilmesi için iyice köşeye sıkışması gerekir. Bu durumda ya vazgeçer ya da özür diler; her 2 durumda da sen kazanırsın, çünkü ya hayatından çıkmış olur ya da hatasını anlar. Çoğu erkek burada “çıkmasını” istemiyor ve alttan alıyor, bu durumda kadın da o erkeğin üstüne “negatif” olarak daha fazla gidiyor. Buna izin vermeyin.

  Geri dönmek isteyen kadın “özür dilerim” derse bir şansı olabilir, bunu kurmazsa hiç şansı vardır. Bu süreçte de kadının hayatına kimse girmemiş olmalı, sadakatsizlik yapmamalıdır. Bir kadın rahat bir erkekle cinsel ilişkiye girebilecekken yapmaması onun iradeli olduğunu gösterir. Çoğu kadınsa acısı karşılığında olabildiği kadar çabuk şekilde hele ki ilişki içinde birine ulaşamamışsa hızla bir başkasına saldırır. Çevresinde yoksa Tinder’dan bulur. Erkek perspektifinden bu durumun imkansızlığını önceden anlatmıştım. Bunlar yaşandı ve yaşanacak.

  Ne istediğini bilmeyen kadın tehlikelidir. Bir sizinle olmak istiyordur, bir andan bu acıya katlanamayıp başkalarına gidiyordur, sonuçta evrimsel olarak kötü bir anne adayıdır. Çünkü kontrol mekanizması zayıftır.

  Doğru kadın sizin daha iyi bir erkek olmanıza neden olurken, yanlış kadın sizi verimsizleştirir, evrimsel dürtünüz olan “gelişmekten, yapmaktan ve yaratmaktan” uzaklaştırır. İlişki içindeyseniz düşünün “yaratıyor muyum? Gelişebiliyor muyum? Yoksa kadının kaprisleri altında onu mu mutlu etmeye çalışıyorum?” Hepsini bırakıp gerekirse rahip moduna girmeniz daha mantıklı olacaktır.

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

  4.8 82 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  76 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Ecz2020
  Üye
  Ecz2020
  2021-12-16 3:28 PM

  KH İle tanışalı 1,5 sene oluyor ve toksil kadın batağına yeniden düştüm. Öpüşme harici fiziksel yakınlaşmamın olmadığı kadın 2-3 kez birşeyleri bahane ederek ayrıldı ve ben her geri geldiğinde kabul ettim ve bu yazıyı tekrar okudum. Anladım ki özür dileyip pişman olduğunu görmeden direk atlamıştım ve sonunda tamamen terk edildim.… Read more »

  misafir28
  Ziyaretçi
  2021-12-19 3:47 PM

  mükemmel tespitler

  HilmiStyle
  Ziyaretçi
  HilmiStyle
  2022-06-18 2:19 PM

  Hocam şurada dediğinizi biraz açmanızı isterim “Senin damarına basarsa, sen de onun damarına basacak bir hamle yapmalı … hamlen daha sert ve acımasız olmalıdır ve kırmızı hap lenslerine sahip biri acımasız olmak denildiğinde, “kadının hatalarını affetmemek, gerekirse sert tepki göstermek, en iyi ihtimalde rütbesini düşürmek” Burada yani bize zarar veren… Read more »

  HilmiStyle
  Ziyaretçi
  HilmiStyle
  2022-06-19 12:31 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Yaptığımın 2 katı derken ne demek istediniz? “Tamamen görmezden gelirsin” in 2 katı ne olabilir ki?

  Ben zaten asla fiziksel zarar düşünmedim ama gerçekten psikolojik zarar vermek istiyorum, onun gururunu kırmak ve statüsünü zedelemek istiyorum.

  Narsist bir adam
  Ziyaretçi
  Narsist bir adam
  2022-08-23 11:48 AM

  3 yıllık ilişkim var. Son 1 yıl çok toksik, her hareketime şüpheyle yaklaşan, en ufak sözümden anlamsız anlamlar çıkaran bir kadına dönüştü. Bunda benim de etkim olabilir, bilmiyorum, ilişki bitince görücez. Ancak ben ilişkiden çıkamıyorum. Bitiremiyorum çünkü vicdanım el vermiyor. Babam annemi terk etmişti, annemin major depresyonuna tanık oldum yıllarca,… Read more »

  Narsist bir adam
  Ziyaretçi
  Narsist bir adam
  2022-08-23 9:50 PM
  Reply to  Karanlikruya

  “ En temelde ilişki dinamiğini yanlış yönetmişsin ve çerçeveyi kaybetmişsin.”

  Bu cümleyi biraz açabiliri misiniz hocam? Kadının dırdır ettiğinden söz etmem mi bunları düşündürttü size, yoksa yakalayamadığım bir nokta mı var?

  Mustafa
  Ziyaretçi
  Mustafa
  2022-08-24 5:54 PM

  Selamlar karanlıkrüya, benim sosyal imkansızlıklar ve 8 yıl imamhatipten dolayı 1 buçuk yıllık ldr ilişkim var, kız biraz fakir, ben ortalamayım ama üni gitcem bu sene. Kız benden son haftalarda para istemeye başladı, başlarda verdim ama artık bazı bahanelerle vermek istemediğimi sinyalledim. Kız dün telefonla konuşurken bana “eğer para göndermezsen… Read more »

  Mustafa
  Ziyaretçi
  Mustafa
  2022-08-24 8:26 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Teşekkürler karanlıkrüya, bu arada kırmızı bayrak neyin habercisidir? geçmişte herhangi bir kişiye arzu duyması veya cinsel ilişki olayı yok, iki hafta önce ayrılmak istiyorum dedim intihar ederim diyor, kafasını duvarlara çarpıyor. Ldr olmamıza rağmen sürekli benimle vakit geçirmek istiyor, hatta ben istedim diye video call sex bile yaptık, bu bana… Read more »

  1 3 4 5
  76
  0
  Would love your thoughts, please commentx