İçeriğe geç
Ana Sayfa » Tipsiz Bir Erkek Olmak

Tipsiz Bir Erkek Olmak

  Resim: "Frans-Hals-Malle-Babe" (Tipsiz Bir Erkek Olmak)

  Tipsiz Bir Erkek Olmak

  Bu düşünce çok tehlikelidir. Bunu düşünen erkekler tipi olan erkeklerin işini çok kolay ve hatta çabasız sanır fakat öyle değildir. Esas problem erkeklerin kadını elde etmesinin kadınların erkeği elde etmesinden daha farklı bir dinamik üstüne kurulu olmasıdır ve erkek bunu doğası sebebiyle anlayamaz. Bir de işin içine kadınların erkeğe göre daha seçici olan doğasını eklerseniz, erkek kolaylıkla başarısızlığa uğrar, sorunu tipinde arar.

  Çoğu için süreç şöyle işler: “Hoşlanırsam, onunla konuşurum(buraya kadar tamam), konuştuğumda hislerimi söylerim (geçmiş olsun, kızı kaybettin, o an kurudu), “o da benim tipimi beğendiyse süreç hızlıca ilerler.” Bir kere bunu yaptığınızda olası cinsellik vaktini 3-5 ileri atmış oluyorsunuz, çünkü kadın orada tipine en fazla onay veriyor fakat seni “kötü duygu yönetimin” kısaca acizliğin yüzünden beklemeye alıyor ama beğendiği için de elemiyor.

  Bazen eleniyorsunuz ve üstüne gidip, “ne demek yani tipim mi sorun” gibi sesinizi yükselttiğinizde “evet tipim değilsin, çirkinsin” diye yapıştırıp, ne hissettiğinizi gram düşünmeden çıkarcı doğalarıyla götünüze vurarak sizi uzaklaştırıyor. Çünkü siz güçsüz tarafınızı belli etmiş oluyorsunuz, kadın da doğası gereğiyle acımıyor. Bir tehditte erkekler fiziksel, kadınlarsa psikolojik saldırır, bunu unutmayın.

  Erkeğin Gücü Yönetimden Gelir

  Tip saplantısı genelde çarpık erkek projeksiyonundan çıkar. Kendi güzel kadınları çekici bulduğu için kadınların da sadece tipi çekici bulacağını sanır oysa ki erkeğin esas gücü tipinden değil, “yönetimden” gelir. Tip sadece bu yönteminde bir ayaktır. Sen “tipini” kötü kullanırsan kötü bir yönetici olursun. Tipin varken kadına yanlış yaklaşırsan, bu sefer de “tavrın” yüzünden kötü bir yönetici olursun ve doğru tavır, iyi tipi ilk 1 saatte ezer geçer.

  Tipi düzgün olanlar da benzer bir şey yapıp, “param yok” diyebiliyor fakat erkeğin bahanesi olmamalıdır. Burada da aynı durum geçerli. Çünkü aynı metodla kendini rahatlatabiliyor, ortadaki başarısızlığı görmezden gelebiliyor. Bu, o kadar kötü bir saplantı ki bazıları ortalama olmasına rağmen tip konusunda takılır. Sorun tipinde değil, ortalamayı geçememesidir ama yardım istemeyene, edemezsin. Kısaca tipinizle ilgili negatif düşünceler sizin potansiyelinizi otomatik olarak kısıtlayacaktır. Siyah hap‘a saplanan birçok insel de bunu görebilirsiniz.

  Kadınlar Hoşlandıkları Zaman Ne Yapar?

  Onunla zaman geçirmeye çalışır, görüşmek ister. Romantik olarak belki çok sonra bir şeyler söyler, onda da basit ve nettir. Unutmayın ki her cins kendi projeksiyonunda davrandığı gibi kendisine davranılmasını ister. Kadın genel olarak tanımaya çalışır, çünkü “tipin” tek başına belirleyiciliği yoktur. Önemsizdir demiyorum ama bir erkeğin kadında aradığı kadar önemli değildir. Bir kadın sadece tipi yüzünden bir erkekle yatmaz, o erkeğin baştan çıkartmasını da bekler. Yani feminen tavırlar gösteren bir yakışıklının şansı yokur. Belki çirkin bir kadın yalnız kalabilir ama çirkin bir erkek diğer özelliklerini “iyi yönetirse” kendine değer katarak çekici, hatta “çirkin ama karizmatik” bir erkek olabilir.

  Kadın doğası da erkeği tam anlayamaz ve bu ilişki içinde de sürer. Erkeğin kendini açıklamasını, duygularını ifade etmesini ister ama kendi duymak istediği gibi bunu diler. Oysa ki erkek kendi bildiği yoldan bunu yapar ve başarısız olur. O yüzden erkeklere bir tavsiye duygularınızı kadının duymak isteyeceği gibi açıklayamayacağınız için hiçbir zaman ne hoşlanırken ne de ilişki için derin olarak tanımlamaya çalışmayın.  

  Tip Görünüşünüzün Toplamıdır

  Tiple ilgili bir diğer konu, tek bileşene bağlı olmamasıdır. Tipiniz ve çekiciliğiniz uzun ya da kısa süreli ilişkide ağırlıklı olarak yüzünüzle ilgili olsa da aslında vücut tipiniz, boyunuz, kas oranınız, giyiminiz, takınız, saç-sakal durumunuz gibi genel görünüşünüzü etkileyen bir çok parametreden oluşur[Ref]. Hepsinde isteseniz de kötü olamaz fakat genelini yine kötü yönetebilirsiniz. 

  Bir Kadına Yaklaşmak

  Bir ortamdasınız ve ilginizi çeken bir kadın gördünüz diyelim ve bir çok rakip olduğunu varsayalım. Çoğu erkek dehşete kapılıp, durur, tipin kendisine sadece ufak bir etki yarattığını bilmez ve istatistiksel olarak da oradakiler ortalamadır. Böyle bir ortamda gücünüzü “ilk adım atan” olarak göstermelisiniz. Bunun yerine diğer erkeklerin sizden daha iyi olduğunu, bu kızın neden yalnız olduğunu düşünürseniz aynı adım atamayan diğer erkekler gibi ortalamaya olursunuz.

  Çok kaliteli, üst düzey erkekler tabii ki var ama bu %20’lik kısım istatistiksel olarak orada belki de yok ve rakibinizin diğer %80 olduğunu görmediğiniz sürece başarılı olamayacaksınız. Örnek olarak 30 erkek var diyelim %80ni sizden farklı değil ama siz belki orada bile olmayan “6 kişiyi” düşünerek vazgeçiyorsunuz, oysa ki sizi farklı yapacak olan sadece ilk adımı atmaktır, bunu anladıktan sonra da ekşi-sözlükte bahsettiğim oyun stratejilerini öğrenmeniz gerekir.

  Sanırım noktayı anladınız. İşte bu yüzden çirkin erkeklerin yanında güzel kadınlar görüp, söyleniyorsunuz, hatta utanmadan sorunu “yönetiminizde” değil de tipiniz de buluyorsunuz.

  Önceki yazılarımda da belirttiğim gibi bir erkek olarak tipiniz tek belirleyici parametre değil ve kadınların “güzelliği” gibi vurucu bir etkiye sahip değil. Örneğin erkekler kadınlardan her dönem çekicilik bekler fakat kadınlar için erkeklerin görsel nitelikleri 23 yaşına kadar önceliklidir(Ref: Hipergami). Kendi farkındalığınızı geliştiremediğiniz sürece, “ortalama” kaldığınız sürece hep başarısız olacaksınız. Aynı hamlelerle iyi sonuçlar alamayacağınızı unutmayın.

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

  4.5 119 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  88 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Zelzele
  Ziyaretçi
  Zelzele
  2021-09-12 12:55 PM

  Hocam senin bu konuda bana katılacağını düşünüyorum. Tipi çok iyi olmayıp ama maskülen bir görüntüye sahip olan adam tipi iyi olup ama feminen bakışlar ve vücut diline sahip olan adamlardan çok daha iyi gözüküyor kadınlara. İri kollar sağlam duruş, sert bakışlar vesaire. Yani karizma yakışıklılıktan çok daha önemli diye düşünüyorum.

  kenshin
  Ziyaretçi
  kenshin
  2021-10-26 10:16 PM

  hocam ben fiziksel görünüşüm hakkında çok gel-git yaşıyorum.spor yapıyorum,vücudum ve boyum gayet iyi fakat tip konusunda kararsızım.

  geçmişte benden hoşlanan kızlar oldu.şu an sevgilim de var.bu sebepler tipimin ortalama veya ortalama üstü olduğunu kanıtlar mı sizce?
  yoksa çirkin bir erkek de bunları yaşayabilir mi ?

  youwase
  Ziyaretçi
  youwase
  2021-10-27 10:19 PM

  merhaba karanlikruya

  killi bir erkek olmak kadinlar icin bir sorun yaratir mi ?

  tuysuz erkeklerden daha cok hoslaniyorlar gibi oyle dusunuyorum.ozellikle genc kizlar

  farscaogretmeni
  Ziyaretçi
  farscaogretmeni
  2022-01-06 9:02 PM

  hocam bu konuda bir çekincem var. ben fiziği ortalamanın altında biriyim. yüzüm de aynı şekilde. biriyle iletişime geçerken benden hoşlanmayacağı, tiksineceğini düşünerek çoğu kez iletişimden vazgeçiyorum. Ama mesela arkadaşım olan/yürümeyeceğim kızlarda bu böyle değil onların yanında rahatım. Beğenmese ne olur ki diyorum. Sizce ne yapmalıyım? Redpill felsefesini benimsedim ama kendimi… Read more »

  onur
  Ziyaretçi
  onur
  2022-08-23 9:01 AM
  Reply to  Karanlikruya

  sorunuzun cevabı degılsın veya degılım olsun burda soyle bırsey var uzunca bır sure zorbalıga yanı söylem olarak kalan bırı basta hıcbır soyleme gerı cekılmeyen karsılıgını veren hatta lıder özellıklı kı gecmıstede lıderlıgı deneyımlemıs ama zamanla lıderlıgı engellenmıs cok fazla vs vs sonra bu ınsan ne yapmalı?düşünsenize kanser olan bırıne dayan… Read more »

  Poseidon
  Ziyaretçi
  Poseidon
  2022-11-28 1:01 PM
  Reply to  onur

  kankam kafa yapısı olarak çok eksiğin var. En önemlisi Türkçe konuşamıyorsun. Bunu böyle sert söylediğim için kusura bakma ama durum bu. Spora giderek, kendini geliştirerek, genel kültürüne ve finansal durumuna önem ve en önemlisi türkçe yazmayı cümle kurmayı öğrenmen gerek. Ortaokul öğrencisi gibi yazı yazıyorsun. Bu bile akıllı insanların senden… Read more »

  Levent
  Ziyaretçi
  Levent
  2023-02-06 11:38 PM

  Biz erkek olarak yakışıklı diye tabir ettiğimiz hemcinslerimizi, kadınlar feminen bulabiliyor, kadına benziyor gibi. Ama çirkin dediğimiz hemcinslerimiz için çok yakışıklı dediklerine çok kez şahit oldum. Bi yazınızda kadınların etkilenmesi ile arzu duyması farklı şeyler demiştiniz. Yüz hatlarının çok semaptik olması yakışikli cocuk dediğimiz adamdan etkilenip, o sert maskülen dövmeleri… Read more »

  88
  0
  Would love your thoughts, please commentx