Resim: "Frans-Hals-Malle-Babe" (Tipsiz Bir Erkek Olmak)

Tipsiz Bir Erkek Olmak

Bu düşünce çok tehlikelidir. Bunu düşünen erkekler tipi olan erkeklerin işini çok kolay ve hatta çabasız sanır fakat öyle değildir. Esas problem erkeklerin kadını elde etmesinin kadınların erkeği elde etmesinden daha farklı bir dinamik üstüne kurulu olmasıdır ve erkek bunu doğası sebebiyle anlayamaz. Bir de işin içine kadınların erkeğe göre daha seçici olan doğasını eklerseniz, erkek kolaylıkla başarısızlığa uğrar, sorunu tipinde arar.

Çoğu için süreç şöyle işler: “Hoşlanırsam, onunla konuşurum(buraya kadar tamam), konuştuğumda hislerimi söylerim (geçmiş olsun, kızı kaybettin, o an kurudu), “o da benim tipimi beğendiyse süreç hızlıca ilerler.” Bir kere bunu yaptığınızda olası cinsellik vaktini 3-5 ileri atmış oluyorsunuz, çünkü kadın orada tipine en fazla onay veriyor fakat seni “kötü duygu yönetimin” kısaca acizliğin yüzünden beklemeye alıyor ama beğendiği için de elemiyor.

Bazen eleniyorsunuz ve üstüne gidip, “ne demek yani tipim mi sorun” gibi sesinizi yükselttiğinizde “evet tipim değilsin, çirkinsin” diye yapıştırıp, ne hissettiğinizi gram düşünmeden çıkarcı doğalarıyla götünüze vurarak sizi uzaklaştırıyor. Çünkü siz güçsüz tarafınızı belli etmiş oluyorsunuz, kadın da doğası gereğiyle acımıyor. Bir tehditte erkekler fiziksel, kadınlarsa psikolojik saldırır, bunu unutmayın.

Erkeğin Gücü Yönetimden Gelir

Tip saplantısı genelde çarpık erkek projeksiyonundan çıkar. Kendi güzel kadınları çekici bulduğu için kadınların da sadece tipi çekici bulacağını sanır oysa ki erkeğin esas gücü tipinden değil, “yönetimden” gelir. Tip sadece bu yönteminde bir ayaktır. Sen “tipini” kötü kullanırsan kötü bir yönetici olursun. Tipin varken kadına yanlış yaklaşırsan, bu sefer de “tavrın” yüzünden kötü bir yönetici olursun ve doğru tavır, iyi tipi ilk 1 saatte ezer geçer.

Tipi düzgün olanlar da benzer bir şey yapıp, “param yok” diyebiliyor fakat erkeğin bahanesi olmamalıdır. Burada da aynı durum geçerli. Çünkü aynı metodla kendini rahatlatabiliyor, ortadaki başarısızlığı görmezden gelebiliyor. Bu, o kadar kötü bir saplantı ki bazıları ortalama olmasına rağmen tip konusunda takılır. Sorun tipinde değil, ortalamayı geçememesidir ama yardım istemeyene, edemezsin. Kısaca tipinizle ilgili negatif düşünceler sizin potansiyelinizi otomatik olarak kısıtlayacaktır. Siyah hap‘a saplanan birçok insel de bunu görebilirsiniz.

Kadınlar Hoşlandıkları Zaman Ne Yapar?

Onunla zaman geçirmeye çalışır, görüşmek ister. Romantik olarak belki çok sonra bir şeyler söyler, onda da basit ve nettir. Unutmayın ki her cins kendi projeksiyonunda davrandığı gibi kendisine davranılmasını ister. Kadın genel olarak tanımaya çalışır, çünkü “tipin” tek başına belirleyiciliği yoktur. Önemsizdir demiyorum ama bir erkeğin kadında aradığı kadar önemli değildir. Bir kadın sadece tipi yüzünden bir erkekle yatmaz, o erkeğin baştan çıkartmasını da bekler. Yani feminen tavırlar gösteren bir yakışıklının şansı yokur. Belki çirkin bir kadın yalnız kalabilir ama çirkin bir erkek diğer özelliklerini “iyi yönetirse” kendine değer katarak çekici, hatta “çirkin ama karizmatik” bir erkek olabilir.

Kadın doğası da erkeği tam anlayamaz ve bu ilişki içinde de sürer. Erkeğin kendini açıklamasını, duygularını ifade etmesini ister ama kendi duymak istediği gibi bunu diler. Oysa ki erkek kendi bildiği yoldan bunu yapar ve başarısız olur. O yüzden erkeklere bir tavsiye duygularınızı kadının duymak isteyeceği gibi açıklayamayacağınız için hiçbir zaman ne hoşlanırken ne de ilişki için derin olarak tanımlamaya çalışmayın.  

Tip Görünüşünüzün Toplamıdır

Tiple ilgili bir diğer konu, tek bileşene bağlı olmamasıdır. Tipiniz ve çekiciliğiniz uzun ya da kısa süreli ilişkide ağırlıklı olarak yüzünüzle ilgili olsa da aslında vücut tipiniz, boyunuz, kas oranınız, giyiminiz, takınız, saç-sakal durumunuz gibi genel görünüşünüzü etkileyen bir çok parametreden oluşur[Ref]. Hepsinde isteseniz de kötü olamaz fakat genelini yine kötü yönetebilirsiniz. 

Bir Kadına Yaklaşmak

Bir ortamdasınız ve ilginizi çeken bir kadın gördünüz diyelim ve bir çok rakip olduğunu varsayalım. Çoğu erkek dehşete kapılıp, durur, tipin kendisine sadece ufak bir etki yarattığını bilmez ve istatistiksel olarak da oradakiler ortalamadır. Böyle bir ortamda gücünüzü “ilk adım atan” olarak göstermelisiniz. Bunun yerine diğer erkeklerin sizden daha iyi olduğunu, bu kızın neden yalnız olduğunu düşünürseniz aynı adım atamayan diğer erkekler gibi ortalamaya olursunuz.

Çok kaliteli, üst düzey erkekler tabii ki var ama bu %20’lik kısım istatistiksel olarak orada belki de yok ve rakibinizin diğer %80 olduğunu görmediğiniz sürece başarılı olamayacaksınız. Örnek olarak 30 erkek var diyelim %80ni sizden farklı değil ama siz belki orada bile olmayan “6 kişiyi” düşünerek vazgeçiyorsunuz, oysa ki sizi farklı yapacak olan sadece ilk adımı atmaktır, bunu anladıktan sonra da ekşi-sözlükte bahsettiğim oyun stratejilerini öğrenmeniz gerekir.

Sanırım noktayı anladınız. İşte bu yüzden çirkin erkeklerin yanında güzel kadınlar görüp, söyleniyorsunuz, hatta utanmadan sorunu “yönetiminizde” değil de tipiniz de buluyorsunuz.

Önceki yazılarımda da belirttiğim gibi bir erkek olarak tipiniz tek belirleyici parametre değil ve kadınların “güzelliği” gibi vurucu bir etkiye sahip değil. Örneğin erkekler kadınlardan her dönem çekicilik bekler fakat kadınlar için erkeklerin görsel nitelikleri 23 yaşına kadar önceliklidir(Ref: Hipergami). Kendi farkındalığınızı geliştiremediğiniz sürece, “ortalama” kaldığınız sürece hep başarısız olacaksınız. Aynı hamlelerle iyi sonuçlar alamayacağınızı unutmayın.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

4.4 82 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
62 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Zelda
Ziyaretçi
Zelda
2 Ocak 2021 20:31

Erkekadam podcastinde farkettim siteyi. Erkekadam’dan sonra takip edebilecegimiz dogru durust bir site daha oldu, tesekkurler basarilar dilerim.

Kemal
Ziyaretçi
Kemal
22 Mart 2021 08:33

Merhaba Hocam. 2 gündür kafa mı kurcalayan bir düşünce var. Mesela bundan 10 yıl öncesine kadar, bir çok hatunla beraberligim yada ilişki kurmuşlugum oldu. Kızlarla tanışma genellikle, dügün gibi cemiyetlerde oluyordu… Beni beğenme nedenleri… gözlerim, popom veya alt tarafı pantolunumdaki küçük detaylar bile olmuştur. Tecrübe ettigim bizdeki bir detay bile… Read more »

Melih
Ziyaretçi
Melih
27 Mart 2021 09:28

1 yıldır trp okuyorum. Aşağıda tamamen net bir sekilde içinde bulunduğum durumu yazacağım. 28 yaşındayım. Giyimim gayet iyi, gelirim 9k, 6 yıldır vg yapıyorum. 3-4 prof sayılacak hobimde var 180 cm 79 kg ve 6 pack 39 cm kolu olan çok iyi bir vucudum var. Daha fazla irileşmek istemiyorum Parfümlerimde… Read more »

Melih
Ziyaretçi
Melih
2 Nisan 2021 22:31
Reply to  Karanlikruya

1) Söylediğim hersey gerçek. İnanmıyorsan iletişime geçeriz. 9k kazanamam gayet hakkım çünkü üni ve sonrasında çok geliştirdim kendimi. Ben gerçekci bir insanım ve yakısıklı değilim. 10/4 yüzüm.
Evet sosyal yeteneklerim iyi değil(kızlarla)
bunuda altaki diğer yorumumda açıkladım.
Önerin varsa dinlemek isterim

Melih
Ziyaretçi
Melih
3 Nisan 2021 15:00
Reply to  Karanlikruya

Matematik öğretmeni değilim kusura bakmayın. 4/10 yazmadığım için kariyer olarak bittim kesin 😀
Koçluk veya danışmanlık veriyorsun sanırım? Sosyal yeteneklerimdr iyi değil zaten bunu söylemiştim.
Birlikte aşabiliriz dersen deneyelim. Ne dersin?

Meşih
Ziyaretçi
Meşih
5 Nisan 2021 19:42
Reply to  Karanlikruya

Tamamdır hocam. Alacağım şimdi ama aldıktan sonra size nasıl ulasacağım?

Melih
Ziyaretçi
Melih
27 Mart 2021 09:29

Ben tipsizim kabullendim artık. Rededilmekten özgüven vs kalmadı. Ciddi ciddi bazı günler kendimi kötü hissederim, bir kadın bile bulmayan ezik gibiyim.. Birde “oyun” iyi değil. Kızlarla pek konusamıyorum. Asla utanma yok ama sıkıcı bir konusmam var, aklıma bir seyde pek gelmez kızla konusurken. Hani bazı erkekler vardır kızla konusurken eğlenceli… Read more »

suicideveteran
Ziyaretçi
suicideveteran
4 Nisan 2021 23:55

Karanlıkrüya, insan kendisini sevmiyorsa bunu nasıl düzeltir? Bir yaş geçtikten sonra bu düzelir mi sizce? Şimdiye kadar yaşadığım tüm sorunların ana kaynağının kendimi yeterince sevmemek olduğunu ekşideki girdinizde okudum. Düzelme yolunda ne yapabilirim (organ bağışı hariç) iyi bir terapi mi yoksa ? Cevabınız için şimdiden teşekkürler başarılar dilerim