Resim: "Frans-Hals-Malle-Babe" (Tipsiz Bir Erkek Olmak)

Tipsiz Bir Erkek Olmak

Bu düşünce çok tehlikelidir. Bunu düşünen erkekler tipi olan erkeklerin işini çok kolay ve hatta çabasız sanır fakat öyle değildir. Esas problem erkeklerin kadını elde etmesinin kadınların erkeği elde etmesinden daha farklı bir dinamik üstüne kurulu olmasıdır ve erkek bunu doğası sebebiyle anlayamaz. Bir de işin içine kadınların erkeğe göre daha seçici olan doğasını eklerseniz, erkek kolaylıkla başarısızlığa uğrar, sorunu tipinde arar.

Çoğu için süreç şöyle işler: “Hoşlanırsam, onunla konuşurum(buraya kadar tamam), konuştuğumda hislerimi söylerim (geçmiş olsun, kızı kaybettin, o an kurudu), “o da benim tipimi beğendiyse süreç hızlıca ilerler.” Bir kere bunu yaptığınızda olası cinsellik vaktini 3-5 ileri atmış oluyorsunuz, çünkü kadın orada tipine en fazla onay veriyor fakat seni “kötü duygu yönetimin” kısaca acizliğin yüzünden beklemeye alıyor ama beğendiği için de elemiyor.

Bazen eleniyorsunuz ve üstüne gidip, “ne demek yani tipim mi sorun” gibi sesinizi yükselttiğinizde “evet tipim değilsin, çirkinsin” diye yapıştırıp, ne hissettiğinizi gram düşünmeden çıkarcı doğalarıyla götünüze vurarak sizi uzaklaştırıyor. Çünkü siz güçsüz tarafınızı belli etmiş oluyorsunuz, kadın da doğası gereğiyle acımıyor. Bir tehditte erkekler fiziksel, kadınlarsa psikolojik saldırır, bunu unutmayın.

Erkeğin Gücü Yönetimden Gelir

Tip saplantısı genelde çarpık erkek projeksiyonundan çıkar. Kendi güzel kadınları çekici bulduğu için kadınların da sadece tipi çekici bulacağını sanır oysa ki erkeğin esas gücü tipinden değil, “yönetimden” gelir. Tip sadece bu yönteminde bir ayaktır. Sen “tipini” kötü kullanırsan kötü bir yönetici olursun. Tipin varken kadına yanlış yaklaşırsan, bu sefer de “tavrın” yüzünden kötü bir yönetici olursun ve doğru tavır, iyi tipi ilk 1 saatte ezer geçer.

Tipi düzgün olanlar da benzer bir şey yapıp, “param yok” diyebiliyor fakat erkeğin bahanesi olmamalıdır. Burada da aynı durum geçerli. Çünkü aynı metodla kendini rahatlatabiliyor, ortadaki başarısızlığı görmezden gelebiliyor. Bu, o kadar kötü bir saplantı ki bazıları ortalama olmasına rağmen tip konusunda takılır. Sorun tipinde değil, ortalamayı geçememesidir ama yardım istemeyene, edemezsin. Kısaca tipinizle ilgili negatif düşünceler sizin potansiyelinizi otomatik olarak kısıtlayacaktır. Siyah hap‘a saplanan birçok insel de bunu görebilirsiniz.

Kadınlar Hoşlandıkları Zaman Ne Yapar?

Onunla zaman geçirmeye çalışır, görüşmek ister. Romantik olarak belki çok sonra bir şeyler söyler, onda da basit ve nettir. Unutmayın ki her cins kendi projeksiyonunda davrandığı gibi kendisine davranılmasını ister. Kadın genel olarak tanımaya çalışır, çünkü “tipin” tek başına belirleyiciliği yoktur. Önemsizdir demiyorum ama bir erkeğin kadında aradığı kadar önemli değildir. Bir kadın sadece tipi yüzünden bir erkekle yatmaz, o erkeğin baştan çıkartmasını da bekler. Yani feminen tavırlar gösteren bir yakışıklının şansı yokur. Belki çirkin bir kadın yalnız kalabilir ama çirkin bir erkek diğer özelliklerini “iyi yönetirse” kendine değer katarak çekici, hatta “çirkin ama karizmatik” bir erkek olabilir.

Kadın doğası da erkeği tam anlayamaz ve bu ilişki içinde de sürer. Erkeğin kendini açıklamasını, duygularını ifade etmesini ister ama kendi duymak istediği gibi bunu diler. Oysa ki erkek kendi bildiği yoldan bunu yapar ve başarısız olur. O yüzden erkeklere bir tavsiye duygularınızı kadının duymak isteyeceği gibi açıklayamayacağınız için hiçbir zaman ne hoşlanırken ne de ilişki için derin olarak tanımlamaya çalışmayın.  

Tip Görünüşünüzün Toplamıdır

Tiple ilgili bir diğer konu, tek bileşene bağlı olmamasıdır. Tipiniz ve çekiciliğiniz uzun ya da kısa süreli ilişkide ağırlıklı olarak yüzünüzle ilgili olsa da aslında vücut tipiniz, boyunuz, kas oranınız, giyiminiz, takınız, saç-sakal durumunuz gibi genel görünüşünüzü etkileyen bir çok parametreden oluşur[Ref]. Hepsinde isteseniz de kötü olamaz fakat genelini yine kötü yönetebilirsiniz. 

Bir Kadına Yaklaşmak

Bir ortamdasınız ve ilginizi çeken bir kadın gördünüz diyelim ve bir çok rakip olduğunu varsayalım. Çoğu erkek dehşete kapılıp, durur, tipin kendisine sadece ufak bir etki yarattığını bilmez ve istatistiksel olarak da oradakiler ortalamadır. Böyle bir ortamda gücünüzü “ilk adım atan” olarak göstermelisiniz. Bunun yerine diğer erkeklerin sizden daha iyi olduğunu, bu kızın neden yalnız olduğunu düşünürseniz aynı adım atamayan diğer erkekler gibi ortalamaya olursunuz.

Çok kaliteli, üst düzey erkekler tabii ki var ama bu %20’lik kısım istatistiksel olarak orada belki de yok ve rakibinizin diğer %80 olduğunu görmediğiniz sürece başarılı olamayacaksınız. Örnek olarak 30 erkek var diyelim %80ni sizden farklı değil ama siz belki orada bile olmayan “6 kişiyi” düşünerek vazgeçiyorsunuz, oysa ki sizi farklı yapacak olan sadece ilk adımı atmaktır, bunu anladıktan sonra da ekşi-sözlükte bahsettiğim oyun stratejilerini öğrenmeniz gerekir.

Sanırım noktayı anladınız. İşte bu yüzden çirkin erkeklerin yanında güzel kadınlar görüp, söyleniyorsunuz, hatta utanmadan sorunu “yönetiminizde” değil de tipiniz de buluyorsunuz.

Önceki yazılarımda da belirttiğim gibi bir erkek olarak tipiniz tek belirleyici parametre değil ve kadınların “güzelliği” gibi vurucu bir etkiye sahip değil. Örneğin erkekler kadınlardan her dönem çekicilik bekler fakat kadınlar için erkeklerin görsel nitelikleri 23 yaşına kadar önceliklidir(Ref: Hipergami). Kendi farkındalığınızı geliştiremediğiniz sürece, “ortalama” kaldığınız sürece hep başarısız olacaksınız. Aynı hamlelerle iyi sonuçlar alamayacağınızı unutmayın.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

4.4 82 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
62 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Murat
Ziyaretçi
Murat
23 Temmuz 2020 22:30

konuştuğumda hislerimi söylerim (geçmiş olsun, kızı kaybettin, o an kurudu)
Bu üstteki b.ku ben de yedim malesef. Devamında ne yapılabilir böyle bir hata sonrası

Murat
Ziyaretçi
Murat
24 Temmuz 2020 00:29
Reply to  Karanlikruya

Öyle yaparım, hareketlerinle göster derken, ilk fırsatta dışarı davet etmeyi düşünüyorum, bunun gibi mi?

Oblomov
Ziyaretçi
Oblomov
28 Temmuz 2020 01:23

Abi boyum 166cm kendime uzun yillar yatirim yapsam kariyer maddiyat kültür vs hb5-6 kızlar tarafindan çekici bulunur muyum? Yaş 24

Oblomov
Ziyaretçi
Oblomov
28 Temmuz 2020 18:48
Reply to  Karanlikruya

Yani severler mi gerçekten çünkü imkansız gibi geliyor bana

Semizotu
Ziyaretçi
Semizotu
9 Ağustos 2020 12:03

Aslında insan yaşamı, burada anlatılanlar aşırı basit şeyler, dediklerinizi çok iyi anlıyorum ancak uygulayacak bir fiziğim yok ne yazıkki 1.57 boyumla bunlar imkansız denecek kadar uygulabilecegim seyler degil, hayat fiziksel problemi olmayanlar için çok basit hele şurada yazanları bu tür engelleri olmayıpta uygulayamayanlar bence çok aptal, benim gibi biri değilseniz… Read more »

Semizotu
Ziyaretçi
Semizotu
10 Ağustos 2020 00:32
Reply to  Karanlikruya

Haklı olabilirsin, ama türkiye gibi bir yerde bu dediğin çok zor, ve açıkçası banada tatmin edici gelmiyor, bu oyuncuya saygı duyuyorum ancak aynı şeyleri ben yapmaya kalksam belki bir 20 yılımı alır, buna değermi hiç sanmam, şuan tek umudum boy uzatma ameliyatı olmak, 1cm in bile nasıl fark ettiğini iyi… Read more »

lanetolasiseylerdenbiri
Ziyaretçi
lanetolasiseylerdenbiri
12 Ağustos 2020 14:26

Merhaba, dostum. Bahsettiğin kavramlara çoğunlukla katılmakla beraber, erkeklerin feminenleştirildiği, pasif-agresif olmaya zorlandığı bir dönemde yaşadığımızı düşünüyorum. 3. sayfa haberlerinde denk geldiğimiz cinayetlerin sebebinin de üstte paylaştığın doğrultuda ilk adımı atan barzolar veya mecbur kalan kadınların evlendiği veya sevgili oldukları gelişmemiş erkekler olduğunu düşünüyorum. Kadınlar çoğunluğu(%80) gerçekten nitelikli bir gelecek vaat… Read more »

raskolnikov
Ziyaretçi
raskolnikov
4 Eylül 2020 17:04

Merhaba. Yorumunu çok beğendim ve katılıyorum. Bir kıza arkadaşca iltifat etsen bile kız onu kendi arkadaş ortamında söylediği zaman “sana yürüyor, kesin sana aşık”vs. cümleleri yüzünden günümüz ilişkilerinden çabuk soğuyorum.

Never
Ziyaretçi
Never
19 Ağustos 2020 23:45

Hocam merhabalar Uzun zamandır senin yazılarını takip ediyorum.RP konusunda baya kafa patlatmış insanlardan birisiyim. Senin RP konusunda daha akademik ve entellektüel olmandan ötürü çok mutluyum.Ben genç birisiyim,muhtemelen abim sayılırsın.Lakin çok mücadeleler verdik ve hayat bizi erken olgunlaştırdı diyebilirim. Konuya dönecek olursak; Genç yaşıma rağmen acayip bir hırs var içimde.Bu hırsın… Read more »

Last edited 7 ay önce by Never