İçeriğe geç
Ana Sayfa » Tipsiz Bir Erkek Olmak

Tipsiz Bir Erkek Olmak

  Resim: "Frans-Hals-Malle-Babe" (Tipsiz Bir Erkek Olmak)

  Tipsiz Bir Erkek Olmak

  Bu düşünce çok tehlikelidir. Bunu düşünen erkekler tipi olan erkeklerin işini çok kolay ve hatta çabasız sanır fakat öyle değildir. Esas problem erkeklerin kadını elde etmesinin kadınların erkeği elde etmesinden daha farklı bir dinamik üstüne kurulu olmasıdır ve erkek bunu doğası sebebiyle anlayamaz. Bir de işin içine kadınların erkeğe göre daha seçici olan doğasını eklerseniz, erkek kolaylıkla başarısızlığa uğrar, sorunu tipinde arar.

  Çoğu için süreç şöyle işler: “Hoşlanırsam, onunla konuşurum(buraya kadar tamam), konuştuğumda hislerimi söylerim (geçmiş olsun, kızı kaybettin, o an kurudu), “o da benim tipimi beğendiyse süreç hızlıca ilerler.” Bir kere bunu yaptığınızda olası cinsellik vaktini 3-5 ileri atmış oluyorsunuz, çünkü kadın orada tipine en fazla onay veriyor fakat seni “kötü duygu yönetimin” kısaca acizliğin yüzünden beklemeye alıyor ama beğendiği için de elemiyor.

  Bazen eleniyorsunuz ve üstüne gidip, “ne demek yani tipim mi sorun” gibi sesinizi yükselttiğinizde “evet tipim değilsin, çirkinsin” diye yapıştırıp, ne hissettiğinizi gram düşünmeden çıkarcı doğalarıyla götünüze vurarak sizi uzaklaştırıyor. Çünkü siz güçsüz tarafınızı belli etmiş oluyorsunuz, kadın da doğası gereğiyle acımıyor. Bir tehditte erkekler fiziksel, kadınlarsa psikolojik saldırır, bunu unutmayın.

  Erkeğin Gücü Yönetimden Gelir

  Tip saplantısı genelde çarpık erkek projeksiyonundan çıkar. Kendi güzel kadınları çekici bulduğu için kadınların da sadece tipi çekici bulacağını sanır oysa ki erkeğin esas gücü tipinden değil, “yönetimden” gelir. Tip sadece bu yönteminde bir ayaktır. Sen “tipini” kötü kullanırsan kötü bir yönetici olursun. Tipin varken kadına yanlış yaklaşırsan, bu sefer de “tavrın” yüzünden kötü bir yönetici olursun ve doğru tavır, iyi tipi ilk 1 saatte ezer geçer.

  Tipi düzgün olanlar da benzer bir şey yapıp, “param yok” diyebiliyor fakat erkeğin bahanesi olmamalıdır. Burada da aynı durum geçerli. Çünkü aynı metodla kendini rahatlatabiliyor, ortadaki başarısızlığı görmezden gelebiliyor. Bu, o kadar kötü bir saplantı ki bazıları ortalama olmasına rağmen tip konusunda takılır. Sorun tipinde değil, ortalamayı geçememesidir ama yardım istemeyene, edemezsin. Kısaca tipinizle ilgili negatif düşünceler sizin potansiyelinizi otomatik olarak kısıtlayacaktır. Siyah hap‘a saplanan birçok insel de bunu görebilirsiniz.

  Kadınlar Hoşlandıkları Zaman Ne Yapar?

  Onunla zaman geçirmeye çalışır, görüşmek ister. Romantik olarak belki çok sonra bir şeyler söyler, onda da basit ve nettir. Unutmayın ki her cins kendi projeksiyonunda davrandığı gibi kendisine davranılmasını ister. Kadın genel olarak tanımaya çalışır, çünkü “tipin” tek başına belirleyiciliği yoktur. Önemsizdir demiyorum ama bir erkeğin kadında aradığı kadar önemli değildir. Bir kadın sadece tipi yüzünden bir erkekle yatmaz, o erkeğin baştan çıkartmasını da bekler. Yani feminen tavırlar gösteren bir yakışıklının şansı yokur. Belki çirkin bir kadın yalnız kalabilir ama çirkin bir erkek diğer özelliklerini “iyi yönetirse” kendine değer katarak çekici, hatta “çirkin ama karizmatik” bir erkek olabilir.

  Kadın doğası da erkeği tam anlayamaz ve bu ilişki içinde de sürer. Erkeğin kendini açıklamasını, duygularını ifade etmesini ister ama kendi duymak istediği gibi bunu diler. Oysa ki erkek kendi bildiği yoldan bunu yapar ve başarısız olur. O yüzden erkeklere bir tavsiye duygularınızı kadının duymak isteyeceği gibi açıklayamayacağınız için hiçbir zaman ne hoşlanırken ne de ilişki için derin olarak tanımlamaya çalışmayın.  

  Tip Görünüşünüzün Toplamıdır

  Tiple ilgili bir diğer konu, tek bileşene bağlı olmamasıdır. Tipiniz ve çekiciliğiniz uzun ya da kısa süreli ilişkide ağırlıklı olarak yüzünüzle ilgili olsa da aslında vücut tipiniz, boyunuz, kas oranınız, giyiminiz, takınız, saç-sakal durumunuz gibi genel görünüşünüzü etkileyen bir çok parametreden oluşur[Ref]. Hepsinde isteseniz de kötü olamaz fakat genelini yine kötü yönetebilirsiniz. 

  Bir Kadına Yaklaşmak

  Bir ortamdasınız ve ilginizi çeken bir kadın gördünüz diyelim ve bir çok rakip olduğunu varsayalım. Çoğu erkek dehşete kapılıp, durur, tipin kendisine sadece ufak bir etki yarattığını bilmez ve istatistiksel olarak da oradakiler ortalamadır. Böyle bir ortamda gücünüzü “ilk adım atan” olarak göstermelisiniz. Bunun yerine diğer erkeklerin sizden daha iyi olduğunu, bu kızın neden yalnız olduğunu düşünürseniz aynı adım atamayan diğer erkekler gibi ortalamaya olursunuz.

  Çok kaliteli, üst düzey erkekler tabii ki var ama bu %20’lik kısım istatistiksel olarak orada belki de yok ve rakibinizin diğer %80 olduğunu görmediğiniz sürece başarılı olamayacaksınız. Örnek olarak 30 erkek var diyelim %80ni sizden farklı değil ama siz belki orada bile olmayan “6 kişiyi” düşünerek vazgeçiyorsunuz, oysa ki sizi farklı yapacak olan sadece ilk adımı atmaktır, bunu anladıktan sonra da ekşi-sözlükte bahsettiğim oyun stratejilerini öğrenmeniz gerekir.

  Sanırım noktayı anladınız. İşte bu yüzden çirkin erkeklerin yanında güzel kadınlar görüp, söyleniyorsunuz, hatta utanmadan sorunu “yönetiminizde” değil de tipiniz de buluyorsunuz.

  Önceki yazılarımda da belirttiğim gibi bir erkek olarak tipiniz tek belirleyici parametre değil ve kadınların “güzelliği” gibi vurucu bir etkiye sahip değil. Örneğin erkekler kadınlardan her dönem çekicilik bekler fakat kadınlar için erkeklerin görsel nitelikleri 23 yaşına kadar önceliklidir(Ref: Hipergami). Kendi farkındalığınızı geliştiremediğiniz sürece, “ortalama” kaldığınız sürece hep başarısız olacaksınız. Aynı hamlelerle iyi sonuçlar alamayacağınızı unutmayın.

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

  4.5 107 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  81 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  HorribleNorman
  Ziyaretçi
  HorribleNorman
  2020-07-20 4:17 PM

  Her zaman olduğu gibi yine güzel bir yazı olmuş. Yazılarını okurken bazen kendime itiraf etmek istemediğim gerçekleri suratıma tokat gibi indiğini görüyorum. Ağzım açık kalıyor. Tıpkı şey gibi, edward norton ve brad pitt’in oynadığı dövüş klübünde bir sahne vardı. Bir barda oturup edward kendisi ile konuşurken karşısındaki o hiç tanımadığı… Read more »

  Frank Banditi
  Ziyaretçi
  Frank Banditi
  2020-07-20 7:34 PM

  Her şey tip değildir diyoruz, kadınların seçim kriterleri arasında bu kadar önemli olmamasına rağmen tipinize daha fazla önem vermesine siz sebep oluyorsunuz çünkü oyununuz yok. Başka bir şey görmediği için mecburen tipinize ve olmayan oyununuza göre karar veriyor. Bir an önce “hislerinizi” söyleyip sonucun kendiliğinden gelmesini bekliyorsunuz, bu şekilde şansınız… Read more »

  onur
  Ziyaretçi
  onur
  2022-08-23 9:47 AM
  Reply to  Frank Banditi

  kanka tanrıya ınanıyon mu? ınanmıyorsan dıye kabul edersem paran ıcın evlnen sevgılı olan bırının nıyetını herdaım bılıcen azcıkda akıllı ısen ,bu ayrıntıdan cıkamıyorum evet ben ınanmıyorum evren böyle gezegenın evrımı böyle ıslıyor olabılır ama ne bılım kabulde edemeyecek gıbıyım hoş gelmıyor bu ayrıntılarda cok boguluyor nefes alamıyorum ne yapacagımı hıc… Read more »

  Poseidon
  Ziyaretçi
  Poseidon
  2022-11-28 1:14 PM
  Reply to  onur

  bir kadın sadece paran için senin yanına geliyorsa sorun sende kanka 😀

  Teğmen
  Ziyaretçi
  Teğmen
  2020-07-20 11:23 PM

  Kadınların ve erkeklerin çoğu ortalama kadınlar seviyeyi yükseltmek için makyaj ve giyime özen gösterirken erkekler hiç bir şey yapmıyor dışarısı sıska obez ve kötü giyinen erkek dolu beyler spor yapın ve şık giyinin, fark edileceksiniz

  Teğmen
  Ziyaretçi
  Teğmen
  2020-07-21 1:38 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Hocam ilk amaç düzgün fizik olmalı sonrasında şık bir giyim zaten şu ikisini yapan adam İlyas Salman değilse her türlü dikkat çeker hele de vasat erkeklerin dolu olduğu bir ülkede bizim erkekler sırf makyaj yapıp dekolte giydi diye sıradan kızları Monica bellucci gibi görüyor

  anonymous
  Ziyaretçi
  anonymous
  2021-01-17 9:58 AM
  Reply to  Teğmen

  Ben vasat erkekler görmüyorum tam tersine yakışıklı ve çok iyi giyinen erkekler var özellikle İstanbul’da. Avrupanin her yerine gittim bizim erkekler ve kadınlar kadar iyi giyenen insanlar görmedim.

  Zekidemirkubuz
  Ziyaretçi
  Zekidemirkubuz
  2020-07-22 12:45 AM

  Abi İstanbul’dan gözlemim üniversitede okuyan elemanların %70 kızlara yürümekten bariz korkuyor. Herkes cinselliğin açıklaştığını falan zirvaliyor ama gerçek bu Meriç oğlanların sayısı o kadar çok ki ve mecburen arkadaşız bazen kusasım geliyor. Adamlara Kırmızı Hap desem alacağım Sjw tepkiyi de bildiğim için susmayı tercih ediyor olsam da çok üzülüyorum. Kendilerini… Read more »

  Yngwie Malmsteen
  Ziyaretçi
  Yngwie Malmsteen
  2020-07-22 2:55 AM

  Tipim güzel kendi görünüşümü hep beğendim çevremden de sık sık olumlu yorumlar alırım, çenem var öyle çekingen bir insan değilim hemen hemen her kıza sıcakkanlı yaklaşırım ama olmuyor abi. Bir süredir hoşlandığım bir hatun vardı bir vesileyle arkadaş ortamında yakınlaştık sohbet, muhabbet ayrılırken sarıldık. Sonra instagram üzerinden telefon numarası alma… Read more »

  Yngwie Malmsteen
  Ziyaretçi
  Yngwie Malmsteen
  2020-07-22 3:25 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Kız yaklaşık 150 km mesafede bir sahil kasabasında şu an. Eğer üniversiteyi okuduğumuz şehire geri dönerse tekrardan deneyebilirim fakat aramızdaki bütün mesajlaşmaları ben başlattığım için sanki çok uygunmuş gibi gelmiyor. İlgisinin düşük olduğu kesin, düşük ilgiye rağmen buluşma teklifini kabul edebilir mi?

  Yngwie Malmsteen
  Ziyaretçi
  Yngwie Malmsteen
  2020-07-22 2:52 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Yakında pek bir hedefim yok ne yazık ki oldukça küçük bir ilçede yaşıyorum :/ İlgisinin düşük olduğunu bildiğimiz kıza tekrardan buluşma daveti yapılmalı mı?

  Yngwie Malmsteen
  Ziyaretçi
  Yngwie Malmsteen
  2020-07-22 3:14 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Güz dönemi yüz yüze olacaksa dönecek o zaman onun döneceği vakit bir buluşma teklifi yapayım abi, teşekkürler.

  1 2 3 5
  81
  0
  Would love your thoughts, please commentx