Tipsiz Bir Erkek Olmak

Tipsiz Bir Erkek Olmak

Bu düşünce çok tehlikelidir. Bunu düşünen erkekler tipi olan erkeklerin işini çok kolay ve hatta çabasız sanır fakat öyle değildir. Esas problem erkeklerin kadını elde etmesinin kadınların erkeği elde etmesinden daha farklı bir dinamik üstüne kurulu olmasıdır ve erkek bunu doğası sebebiyle anlayamaz. Bir de işin içine kadınların erkeğe göre daha seçici olan doğasını eklerseniz, erkek kolaylıkla başarısızlığa uğrar, sorunu tipinde arar.

Çoğu için süreç şöyle işler: “Hoşlanırsam, onunla konuşurum(buraya kadar tamam), konuştuğumda hislerimi söylerim (geçmiş olsun, kızı kaybettin, o an kurudu), “o da benim tipimi beğendiyse süreç hızlıca ilerler.” Bir kere bunu yaptığınızda olası seks vaktini 3-5 ileri atmış oluyorsunuz, çünkü kadın orada tipine en fazla onay veriyor fakat seni “kötü duygu yönetimin” kısaca acizliğin yüzünden beklemeye alıyor ama beğendiği için de elemiyor.

Bazen eleniyorsunuz ve üstüne gidip, “ne demek yani tipim mi sorun” gibi sesinizi yükselttiğinizde “evet tipim değilsin, çirkinsin” diye yapıştırıp, ne hissettiğinizi gram düşünmeden çıkarcı doğalarıyla götünüze vurarak sizi uzaklaştırıyor. Çünkü siz güçsüz tarafınızı belli etmiş oluyorsunuz, kadın da doğası gereğiyle acımıyor. Bir tehditte erkekler fiziksel, kadınlarsa psikolojik saldırır, bunu unutmayın.

 

Erkeğin Gücü Yönetimden Gelir

Tip saplantısı genelde çarpık erkek projeksiyonundan çıkar. Kendi güzel kadınları çekici bulduğu için kadınların da sadece tipi çekici bulacağını sanır oysa ki erkeğin esas gücü tipinden değil, “yönetimden” gelir. Tip sadece bu yönteminde bir ayaktır. Sen “tipini” kötü kullanırsan kötü bir yönetici olursun. Tipin varken kadına yanlış yaklaşırsan, bu sefer de “tavrın” yüzünden kötü bir yönetici olursun ve doğru tavır, iyi tipi ilk 1 saatte ezer geçer.

Tipi düzgün olanlar da benzer bir şey yapıp, “param yok” diyebiliyor fakat erkeğin bahanesi olmamalıdır. Burada da aynı durum geçerli. Çünkü aynı metodla kendini rahatlatabiliyor, ortadaki başarısızlığı görmezden gelebiliyor. Bu, o kadar kötü bir saplantı ki bazıları ortalama olmasına rağmen tip konusunda takılır. Sorun tipinde değil, ortalamayı geçememesidir ama yardım istemeyene, edemezsin. Kısaca tipinizle ilgili negatif düşünceler sizin potansiyelinizi otomatik olarak kısıtlayacaktır.

 

Kadınlar Hoşlandıkları Zaman Ne Yapar?

Onunla zaman geçirmeye çalışır, görüşmek ister. Romantik olarak belki çok sonra bir şeyler söyler, onda da basit ve nettir. Unutmayın ki her cins kendi projeksiyonunda davrandığı gibi kendisine davranılmasını ister. Kadın genel olarak tanımaya çalışır, çünkü “tipin” tek başına belirleyiciliği yoktur. Önemsizdir demiyorum ama bir erkeğin kadında aradığı kadar önemli değildir. Belki çirkin bir kadın yalnız kalabilir ama çirkin bir erkek diğer özelliklerini “iyi yönetirse” kendine değer katarak çekici, hatta “çirkin ama karizmatik” bir erkek olabilir.

Kadın doğası da erkeği tam anlayamaz ve bu ilişki içinde de sürer. Erkeğin kendini açıklamasını, duygularını ifade etmesini ister ama kendi duymak istediği gibi bunu diler. Oysa ki erkek kendi bildiği yoldan bunu yapar ve başarısız olur. O yüzden erkeklere bir tavsiye duygularınızı kadının duymak isteyeceği gibi açıklayamayacağınız için hiçbir zaman ne hoşlanırken ne de ilişki için derin olarak tanımlamaya çalışmayın.  

 

Tip Görünüşünüzün Toplamıdır

Tiple ilgili bir diğer konu, tek bileşene bağlı olmamasıdır. Tipiniz ağırlıklı olarak yüzünüzle ilgili olsa da aslında vücut tipiniz, boyunuz, kas oranınız, giyiminiz, takınız, saç-sakal durumunuz gibi genel görünüşünüzü etkileyen bir çok parametreden oluşur. Hepsinde isteseniz de kötü olamaz fakat genelini yine kötü yönetebilirsiniz. 

 

Bir Kadına Yaklaşmak

Bir ortamdasınız ve ilginizi çeken bir kadın gördünüz diyelim ve bir çok rakip olduğunu varsayalım. Çoğu erkek dehşete kapılıp, durur, tipin kendisine sadece ufak bir etki yarattığını bilmez ve istatistiksel olarak da oradakiler ortalamadır. Böyle bir ortamda gücünüzü “ilk adım atan” olarak göstermelisiniz. Bunun yerine diğer erkeklerin sizden daha iyi olduğunu, bu kızın neden yalnız olduğunu düşünürseniz aynı adım atamayan diğer erkekler gibi ortalamaya olursunuz.

Çok kaliteli, üst düzey erkekler tabii ki var ama bu %20’lik kısım istatistiksel olarak orada belki de yok ve rakibinizin diğer %80 olduğunu görmediğiniz sürece başarılı olamayacaksınız. Örnek olarak 30 erkek var diyelim %80ni sizden farklı değil ama siz belki orada bile olmayan “6 kişiyi” düşünerek vazgeçiyorsunuz, oysa ki sizi farklı yapacak olan sadece ilk adımı atmaktır, bunu anladıktan sonra da ekşi-sözlükte bahsettiğim oyun stratejilerini öğrenmeniz gerekir.

Sanırım noktayı anladınız. İşte bu yüzden çirkin erkeklerin yanında güzel kadınlar görüp, söyleniyorsunuz, hatta utanmadan sorunu “yönetiminizde” değil de tipiniz de buluyorsunuz.

Önceki yazılarımda da belirttiğim gibi bir erkek olarak tipiniz tek belirleyici parametre değil ve kadınların “güzelliği” gibi vurucu bir etkiye sahip değil. Kendi farkındalığınızı geliştiremediğiniz sürece, “ortalama” kaldığınız sürece hep başarısız olacaksınız. Aynı hamlelerle iyi sonuçlar alamayacağınızı unutmayın.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

4.4 74 votes
Makaleyi puanlayın.

Karanlikruya

Sitenin psikolojik delisi.

Subscribe
Bildir
guest
42 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
HorribleNorman
Ziyaretçi
HorribleNorman
20 Temmuz 2020 16:17

Her zaman olduğu gibi yine güzel bir yazı olmuş. Yazılarını okurken bazen kendime itiraf etmek istemediğim gerçekleri suratıma tokat gibi indiğini görüyorum. Ağzım açık kalıyor. Tıpkı şey gibi, edward norton ve brad pitt’in oynadığı dövüş klübünde bir sahne vardı. Bir barda oturup edward kendisi ile konuşurken karşısındaki o hiç tanımadığı… Read more »

Semizotu
Ziyaretçi
Semizotu
9 Ağustos 2020 12:03

Aslında insan yaşamı, burada anlatılanlar aşırı basit şeyler, dediklerinizi çok iyi anlıyorum ancak uygulayacak bir fiziğim yok ne yazıkki 1.57 boyumla bunlar imkansız denecek kadar uygulabilecegim seyler degil, hayat fiziksel problemi olmayanlar için çok basit hele şurada yazanları bu tür engelleri olmayıpta uygulayamayanlar bence çok aptal, benim gibi biri değilseniz… Read more »

Semizotu
Ziyaretçi
Semizotu
10 Ağustos 2020 00:32
Reply to  Karanlikruya

Haklı olabilirsin, ama türkiye gibi bir yerde bu dediğin çok zor, ve açıkçası banada tatmin edici gelmiyor, bu oyuncuya saygı duyuyorum ancak aynı şeyleri ben yapmaya kalksam belki bir 20 yılımı alır, buna değermi hiç sanmam, şuan tek umudum boy uzatma ameliyatı olmak, 1cm in bile nasıl fark ettiğini iyi… Read more »

Frank Banditi
Ziyaretçi
Frank Banditi
20 Temmuz 2020 19:34

Her şey tip değildir diyoruz, kadınların seçim kriterleri arasında bu kadar önemli olmamasına rağmen tipinize daha fazla önem vermesine siz sebep oluyorsunuz çünkü oyununuz yok. Başka bir şey görmediği için mecburen tipinize ve olmayan oyununuza göre karar veriyor. Bir an önce “hislerinizi” söyleyip sonucun kendiliğinden gelmesini bekliyorsunuz, bu şekilde şansınız… Read more »

Zekidemirkubuz
Ziyaretçi
Zekidemirkubuz
22 Temmuz 2020 00:45

Abi İstanbul’dan gözlemim üniversitede okuyan elemanların %70 kızlara yürümekten bariz korkuyor. Herkes cinselliğin açıklaştığını falan zirvaliyor ama gerçek bu Meriç oğlanların sayısı o kadar çok ki ve mecburen arkadaşız bazen kusasım geliyor. Adamlara Kırmızı Hap desem alacağım Sjw tepkiyi de bildiğim için susmayı tercih ediyor olsam da çok üzülüyorum. Kendilerini… Read more »

lanetolasiseylerdenbiri
Ziyaretçi
lanetolasiseylerdenbiri
12 Ağustos 2020 14:26

Merhaba, dostum. Bahsettiğin kavramlara çoğunlukla katılmakla beraber, erkeklerin feminenleştirildiği, pasif-agresif olmaya zorlandığı bir dönemde yaşadığımızı düşünüyorum. 3. sayfa haberlerinde denk geldiğimiz cinayetlerin sebebinin de üstte paylaştığın doğrultuda ilk adımı atan barzolar veya mecbur kalan kadınların evlendiği veya sevgili oldukları gelişmemiş erkekler olduğunu düşünüyorum. Kadınlar çoğunluğu(%80) gerçekten nitelikli bir gelecek vaat… Read more »

raskolnikov
Ziyaretçi
raskolnikov
4 Eylül 2020 17:04

Merhaba. Yorumunu çok beğendim ve katılıyorum. Bir kıza arkadaşca iltifat etsen bile kız onu kendi arkadaş ortamında söylediği zaman “sana yürüyor, kesin sana aşık”vs. cümleleri yüzünden günümüz ilişkilerinden çabuk soğuyorum.

Teğmen
Ziyaretçi
Teğmen
20 Temmuz 2020 23:23

Kadınların ve erkeklerin çoğu ortalama kadınlar seviyeyi yükseltmek için makyaj ve giyime özen gösterirken erkekler hiç bir şey yapmıyor dışarısı sıska obez ve kötü giyinen erkek dolu beyler spor yapın ve şık giyinin, fark edileceksiniz

Teğmen
Ziyaretçi
Teğmen
21 Temmuz 2020 01:38
Reply to  Karanlikruya

Hocam ilk amaç düzgün fizik olmalı sonrasında şık bir giyim zaten şu ikisini yapan adam İlyas Salman değilse her türlü dikkat çeker hele de vasat erkeklerin dolu olduğu bir ülkede bizim erkekler sırf makyaj yapıp dekolte giydi diye sıradan kızları Monica bellucci gibi görüyor

Yngwie Malmsteen
Ziyaretçi
Yngwie Malmsteen
22 Temmuz 2020 02:55

Tipim güzel kendi görünüşümü hep beğendim çevremden de sık sık olumlu yorumlar alırım, çenem var öyle çekingen bir insan değilim hemen hemen her kıza sıcakkanlı yaklaşırım ama olmuyor abi. Bir süredir hoşlandığım bir hatun vardı bir vesileyle arkadaş ortamında yakınlaştık sohbet, muhabbet ayrılırken sarıldık. Sonra instagram üzerinden telefon numarası alma… Read more »

Yngwie Malmsteen
Ziyaretçi
Yngwie Malmsteen
22 Temmuz 2020 03:25
Reply to  Karanlikruya

Kız yaklaşık 150 km mesafede bir sahil kasabasında şu an. Eğer üniversiteyi okuduğumuz şehire geri dönerse tekrardan deneyebilirim fakat aramızdaki bütün mesajlaşmaları ben başlattığım için sanki çok uygunmuş gibi gelmiyor. İlgisinin düşük olduğu kesin, düşük ilgiye rağmen buluşma teklifini kabul edebilir mi?

Yngwie Malmsteen
Ziyaretçi
Yngwie Malmsteen
22 Temmuz 2020 14:52
Reply to  Karanlikruya

Yakında pek bir hedefim yok ne yazık ki oldukça küçük bir ilçede yaşıyorum :/ İlgisinin düşük olduğunu bildiğimiz kıza tekrardan buluşma daveti yapılmalı mı?

Yngwie Malmsteen
Ziyaretçi
Yngwie Malmsteen
22 Temmuz 2020 15:14
Reply to  Karanlikruya

Güz dönemi yüz yüze olacaksa dönecek o zaman onun döneceği vakit bir buluşma teklifi yapayım abi, teşekkürler.

Murat
Ziyaretçi
Murat
23 Temmuz 2020 22:30

konuştuğumda hislerimi söylerim (geçmiş olsun, kızı kaybettin, o an kurudu)
Bu üstteki b.ku ben de yedim malesef. Devamında ne yapılabilir böyle bir hata sonrası

Murat
Ziyaretçi
Murat
24 Temmuz 2020 00:29
Reply to  Karanlikruya

Öyle yaparım, hareketlerinle göster derken, ilk fırsatta dışarı davet etmeyi düşünüyorum, bunun gibi mi?

Oblomov
Ziyaretçi
Oblomov
28 Temmuz 2020 01:23

Abi boyum 166cm kendime uzun yillar yatirim yapsam kariyer maddiyat kültür vs hb5-6 kızlar tarafindan çekici bulunur muyum? Yaş 24

Oblomov
Ziyaretçi
Oblomov
28 Temmuz 2020 18:48
Reply to  Karanlikruya

Yani severler mi gerçekten çünkü imkansız gibi geliyor bana

Never
Ziyaretçi
Never
19 Ağustos 2020 23:45

Hocam merhabalar Uzun zamandır senin yazılarını takip ediyorum.RP konusunda baya kafa patlatmış insanlardan birisiyim. Senin RP konusunda daha akademik ve entellektüel olmandan ötürü çok mutluyum.Ben genç birisiyim,muhtemelen abim sayılırsın.Lakin çok mücadeleler verdik ve hayat bizi erken olgunlaştırdı diyebilirim. Konuya dönecek olursak; Genç yaşıma rağmen acayip bir hırs var içimde.Bu hırsın… Read more »

Last edited 3 ay önce by Never
raskolnikov
Ziyaretçi
raskolnikov
4 Eylül 2020 17:07

Yazıyı çok beğendim fakat kafama takılan bir nokta var.” Belki çirkin bir kadın yalnız kalabilir” cümlesi bana hiç mantıklı gelmiyor çünkü çirkin olsa bile sosyal medyada paylaştığı bir fotoğraf sonrası bir çok erkekten mesaj alabiliyor. Ancak erkekte tip yoksa (boy+yüz güzelliği) bir kız tarafından beğenilmesi zor olabiliyor

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
13 Ekim 2020 02:10

Rollo tip,para ve oyun der yaşadıklarım ve gözlemlerim yahut çevremde ki erkeklerin yaşadıkları sonucunda bir oranlama yaptım, erkeğin cpd’ne etkisi tip %20 para%30 oyun %50, ama bu değişebiliyor mesela bir erkek çok yakışıklı ise tipin etkisi artıyor ve yahut zengin ise parasının getirisi artıyor lakin en önemlisi oyun (maskülinite) çünkü… Read more »

Alen
Ziyaretçi
Alen
13 Ekim 2020 17:31

Hocam sen burada erkeğin tipinden ziyade temsil ettikleri önemli demişsin bir nevi, benim yüzüm iyi yani fotomodellik yaptığım oldu ama boyum 174 buna çok takıyorum, bu güne kadar kızlar konusunda pek sıkıntım olmadı ancak hep kendimi yetersiz hissederdim sayende bir nevi mekanizmanın nasıl çalıştığını anladım benim merak ettiğim benden uzun… Read more »

Last edited 1 ay önce by Alen
Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
25 Kasım 2020 13:45
Reply to  Alen

Hocam boy ve tip ilk bakışta erkeğin sağlıklı olduğunu sinyaller (tabi uzun olupta tipi kayık olanlar da durum değişiyor) mesela sen yakışıklı olduğun için dışardan bakan bir kadına sağlıklı genlere sahip olduğunun sinyalini veriyorsun ortalama bir erkeğe göre oyunu daha kolay oynarsın, aslında bir çok erkek burada batıyor tipi iyi… Read more »

Alec Beretz
Ziyaretçi
Alec Beretz
26 Kasım 2020 03:29
Reply to  Kaptan

Spor araba ya da pahalı aksesuarlar yani erkeğin bir şekilde maddi anlamda güçlü olduğunu belli eden faktörler de o sinyalleme olayına dahilmi yoksa sadece genetik mi etkili oluyor ilk bakışta, en yakın arkadaşım tip olarak 10/10 bir adam hani binde bir vuran genetik piyangonun vurduğu birisi ama ortalama bir kadının… Read more »

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
26 Kasım 2020 06:09
Reply to  Alec Beretz

Karanlıkrüya cevap vermiş zaten kadının fizikselliği ön plana çıkarken erkekte maddi güç, duygusal güç, oyun, tip gibi bir çok faktör var, 10/10 adamlar toplumun çok küçük bir kısmıdır azınlıktır kimse senden Henry cavill ayarında olmanı beklemiyor işin fiziksel kısmına bakarsak vücuduna göre kas kütlesi ekleyip saç sakal ve giyim işini… Read more »

Charles
Ziyaretçi
Charles
25 Ekim 2020 19:36

Kendi gözlemime göre 20-21 yaşlarına kadar şanslı azınlıktan değilse erkekler değersiz oluyor, bu yaşlarda tipin etkisi fazla sonuçta temsil edebileceğin bir şey yok ama tipi iyi olmadığı halde sporcu ve yahut okulun popüler çocuğu ya da ağzı laf yapan çocuklar da kızlara çok rahat ulaşıyor (işte bunlar hakiki alfa 😁)… Read more »

Charles
Ziyaretçi
Charles
25 Ekim 2020 20:36
Reply to  Karanlikruya

Hocam 13-15 yaş farkı biraz fazla değil mi yani arada ki nesil farkı sorun olmaz mı, kendinden 15 yaş büyük bir erkekle ilişki yaşayan kadının daddy issues sorunları olma ihtimali var mıdır

42
0
Would love your thoughts, please commentx
()
x