Terk Eden Kadını Geri Kazanmak

Terk Eden Kadını Geri Kazanmak

Terk eden kadını geri kazanmak mümkün müdür? Belirtmem gerekir ki bu yazıda büyüyle eski sevgiliyi kazanma veya özel bir cümleyle kendinize tekrardan aşık etme önerileri bulamayacaksınız. Biten bir ilişkide taraflardan biri “kararlıysa” geri dönüş yoktur. Öncelikle bunu anlamanız gerekiyor ki bu saplantıdan kendinizi kurtarın. Size tersini satmaya çalışan kişiler sadece umut taciri olacak ve sizi dolandıracaktır. 

Bir ilişki ancak ve ancak bitmeden önce kurtarılabilir ki onca hatayı bir kere de kolaylıkla telafi edemez ya da kişinin oturmuş kararları değiştirilemez. Unutmayın ki ilişkiler akışkan bir formatta ilerliyorsa sürdürülebilir niteliktedir. Onca yıl hata üstüne hata yapmışsınız, muhtaç görünmüşsünüz o saatten sonra kadının bilincine işleyen düşüncelerin değişmesi sizce mümkün müdür? 

Temel düşünce şu olmalıdır: Onu geri kazanmaya çalışırken harcayacağınız süreci kendinizi geliştirerek veya başka birine yatırım yaparak harcarsanız daha huzurlu bir birey olursunuz. Bunu yapamaz ve kadının peşinden koşarsanız geriye baktığınızda sadece mutsuzluk görürsünüz. Daha acısı, o kadınla barışsanız dahi kısa süreli olacaktır. Yani 10 verip 2 geri alırsınız ve sonunda daha trajik bir son yaşarsınız. Tersini yaşayacağınızı düşünüyorsanız istinayı arıyorsunuz demektir ve bence piyangoda büyük ikramiye  çıkması daha yüksek olasılıktır.

 

Kadın nasıl düşünür?

Kadınlar dış olaylara kördür, şimdiki zamanda ve iç görüsel olarak kendilerini iyi hissedecek şekilde karar alırlar. Yani sizin ne düşündüğünüzün ya da mantıklı açıklamalarınızın bir önemi yoktur. Hele ki kadını kötü hissettiriyorsa daha da önemsizdir. Benzer şekilde sizin de hayvanlık yapmanız o derece önemsizdir. Kadın sizi seviyorsa hayvanlıklarınızı görmezden gelecektir ama sizden nefret ediyorsa, o hayvanlıklarınız x2 olarak değerlendirilecektir. Kadınların “çıkarcı” doğaya sahip olduğunu ve briffault kanunlarına uygun yaşadığını unutmayın. Özete bu sebepleri belki siz anlamlandıramayacaksınız fakat kadın duygusal dünyasında anlamlandıraraktır.

 

Çeşitli örnekler verelim

  1. Senaryo: Aldatan taraf sizsiniz, kadın çok üzüldü ve neden bunu yaptın, sizi terk etti dedi. Siz de duygusallaşarak içinizdeki romantiği açığa çıkartarak, onun duymak istedikleri budur diye özür dilediniz ve baamm. Yetmedi, kul köle oldunuz, çiçekler aldınız. Çünkü erkek mantıklı bir varlıktır. Bu yüzden sinirli, bunu yaparsam affeder diye düşünür fakat kadın matematiksel düşünmez ve bu yaptığınız onu kaybetmenize sebep olur. Çünkü kadının gözünde “güçsüz” olursunuz, hipergamiye göre denge bozulur ve kadının rasyonalleşme sürecinde siz ezik biri olursunuz. Oysa ki dengesiz güç kullanıp, sen bilirsin diyerek sert davranmanız, rekabet ortamı yaratmanız, duygusal dokunulmazlığını göstermeniz hatta güçlü-istenen biri olduğunuzu ispat ederek, onu terk etmeniz muhtemelen kadını duygusal olarak yıkacak ve sizi tekrardan elde etmye çalışmasına neden olacaktır. Unutmayın ki kadınlar güçsüz bir erkektense güçlü bir erkeğin haremine girmeyi tercih ederler. Kötü bir senaryo ama gerçek bu.
  2. Senaryo: Bazen de kadın sizden çok daha tutkulu başlar ilişkiye. Öyle ki siz onun gözünde büyüksünüzdür ama unutmayın ki sizin değeriniz “kendiniz” tarafından verilir fakat çoğu erkek bunu unutup kadının kendine verdiği değeri kabullenir. Bu şu demektir: O kadın sizden ilgisini çektiği anda siz büyük bir duygusal açlıkla yine “onay” beklersiniz. Onay olmadığı için kendinizi çok başarısız, çaresiz, yitmiş hissedersiniz. Bu kadının kendini geri çekmesinin 2 sebebi vardır ki en büyük sebebi sizin hatanızdır. Evet sizin! Çünkü gururu okşanan erkek kendi değerini kadına teslim ederek, sorumsuz, ilgisiz, umursamaz davranmaya başlar. Kadın en başta buna çekilir. İlgisiz olmanız onu delirtir fakat siz karşılık vermedikçe beyin bu strese yüksek kortizol seviyesine dayanamaz ve homotesis dediğimiz duruma geçer, yani kendini dengelemeye çalışır. Resmen kendine reset çeker ve ilgisi zamanla azalır. Bir süreden sonra terkedilirsiniz.
  3. Senaryo: Düzgün işleyen ilişkilerde de sorunlar olabilir. Zamanla söylenmeler başlar, kadın devamlı memnuniyetsizdir. Burada da sorun yine sizde erkekler. Muhtemelen aşırı kıskançlık gösteriyorsunuzdur. Kıskançlığın çoğunun da azının da sorun olacağını unutmayın! İş-güç derken kadının gözünde değeriniz azalmıştır. Hele ki çözümsüz dertlerinizi küçük bir çocuğun annesine anlatması gibi devamlı ona anlatıyorsanız, kadın başta empati yapmaya çalışsa da zamanla “bu adam bunları çözümleyemeyecek kadar zayıf, tek çaresi bana anlatmak” anksiyetesine kapılmaya başlar.

 

Sonuç

Terk eden kadını geri kazanmak mümkün mü? Kısa cevap: Hayır!

Kadının gözünde sorumluluk asla kendinde olmayacaktır. Yine girişte açıldığınız gibi duygusal olarak iyi hissetmeye programlanmış kadın doğası her şeyi rasyonelleştirir ve siz suçlu çıkarsınız. Unutmayın ki güçlü fakat dengeli davranan erkek hatalı bile olsa kabul edilir.

Kısacası dümen her durumda erkektedir. Şöyle düşünün o güven-sadakat harici 3 hata yapabilirse sizin 1 hata yapma hakkınız var.

Kadına geçmişi hatırlatarak, yani geçmişte yaptıklarınızla tekrardan bağ kuramazsınız. Çünkü şimdiki zamanda yaşar.

Bence dönen kadını da kabul etmeyin, hele ki sizden sonra başkasına dokunmuş kadın kendini teslim etmiş, sizinle seviştiği gibi sevişmiş, domaltıp beni becer demiş,  başkasına teslim olan kadınla tekrardan bir şey yaşamak ister misiniz? Diğer senaryoda ondan üst seviye erkek onu kabul etmemiş, bari ben eski sevgilime geri döneyim demiş? Rollo Tomasi ne der? Kadınlar romantik görünen realistlerdir. Ben gavat olmadığım için istemem ama sizi bilmem. Motivasyonunuz da her zaman “ben bu kadına muhtaç mıyım?” olmalıdır. Denizde çok balık var, tek balığı avlamak için uğraşmayın, tazesini yakalayın.

Peki her şey tamam da nasıl atlatacağız diyenleri diğer yazıma alalım: Ayrılık Acısının Sebepleri ve Kurtulma Yolları

4.6 9 votes
Makaleyi puanlayın.

Karanlikruya

Sitenin psikolojik delisi.

Subscribe
Bildir
guest
53 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Deniz
Ziyaretçi
Deniz
1 Haziran 2020 03:43

Faydalı yazılarınız için teşekkürler, belki garip gelebilir ama bir kadın olarak bu tarz sayfaları keyifle takip ediyorum. Erkekler olarak aranızdaki dayanışma ve örgütlenme takdire şayan. Keşke biz kadınların da böylesine bir dayanışması olabilse ve birbirimize rimel tavsiye etmenin ötesine geçebilsek. 🙂 Aldatılan kadın asla affetmez, affettim diyen kadın intikam peşindedir.… Read more »

Caesar
Ziyaretçi
Caesar
11 Mayıs 2020 08:20

Terk edilen erkek, ne olursa olsun kendi onuru adına dönmemeli. Bazı durumlar bunun dışına alınabilir tabi ki, yine de insan kendisini düşünmeli.
Yazıda ki bilgiler için teşekkürler.

Kutay
Ziyaretçi
Kutay
10 Mayıs 2020 12:29

Şimdi burada kadın güce aşık olur diyoruz ve erkek güçten düştüğü için terkediyor evet gerçekten de erkek güçsüz olduğu için terketti diyelim ama erkek kendi yoluna baktı belli bir kariyere ekonomik güce ulaştı kendini geekleştirdi diyelim kadın ilerleyen zamanda merak edip bakar mı bakarsa bu erkeğin güçlendiğini kendini gerçekleştirdiğini görürse… Read more »

Kutay
Ziyaretçi
Kutay
10 Mayıs 2020 13:53
Reply to  Karanlikruya

Peki yeniden başlamak için mi ulaştılar

demir
Ziyaretçi
demir
10 Mayıs 2020 01:27

merhaba hipergami çeşitli şeylere göre değişemez mi bir kadın arkadaşım var ve sürekli düşük seviye erkekleri seçip duruyor tabi ilişki yürümüyor kız terk ediliyor etmiyorda.Düşük level dediğim sizin yazılarınızı okuyorum kıza göre düşük gelir cılız vücut ki kız sporcu sırnaşık tipler ve kadının yaşı 20 dayanamayıp sordum neden çıktın diye… Read more »

demir
Ziyaretçi
demir
10 Mayıs 2020 13:14
Reply to  Karanlikruya

açıklamanız için teşekkür ederim.ama beta dediğim öyle kendi egoma yönelik değil çoçuk bildiğiniz yamuk çizgi bunu geçtim herşey için kıza yalvarıyordu ayrılma konusu açtı kız.Kız sevgililik görevlerini yerine getirmesine rağmen daha fazlası için kıza bildiğiniz o elleri birleştirip yalvardı oyunu iyi olmak bu demek değildir değil mi yani tamam kız… Read more »

eren
Ziyaretçi
eren
10 Mayıs 2020 14:29

Amacım terk edeni geri kazanmak değil ama terk edenin verdiği zararları nasıl atlattınız.Parayı geçiyorum o en kolayı manevi olanlardan zaman kaybı,ailevi şeyler,okulsal kayıplar nasıl kendinize yüklenmeyi bırakıp hayata adapte oldunuz?Ekşiden takip ediyordum sizi bir süre başarılı bir hayata devam yeteneğiniz var

Eren
Ziyaretçi
Eren
10 Mayıs 2020 17:24
Reply to  Karanlikruya

Teşekkürler.Ekşi de eş seçme teorilerini okudum, açıkçası kendime yüklenmeme rağmen hayat akıyor ve birkaç next şansım oldu. Biri sanki tamam gibi ve şans vermek istiyorum hem geleceğim hem daha kolay unutmak için ama yazı da cinsel geçmişi önemli tutuyorsunuz kadında kadın bakire yalnız önceki ilişkisinde yakınlaşma yaşamışlar ön sevişme ama… Read more »

Kaiu
Ziyaretçi
Kaiu
11 Mayıs 2020 11:23

Kırmızı hap felsefesine yeni girenler için burası biraz ağır bana kalırsa onun için önce terimleri falan doğru düzgün öğrenmelisiniz. Sitedeki yorumlara bakıyorum insanlar terimlerin adını biliyor anlamını değil. Terimleri bilmeden boşuna yazarın zamanını harcamayın. Mümkünse terimler sözlüğü eklenebilir siteye buraya gelenlerin bilgisi az gibi.

Kaiu
Ziyaretçi
Kaiu
11 Mayıs 2020 11:57
Reply to  Karanlikruya

Aslında siteleri yazacaktım da reklam olmasın diye yazmadım neyse ki siz yazdınız. İnsan doğası üzerine Okuma listesi paylaşmayı düşünüyor musunuz? Bu arada yazı çok faydalı olmuş teşekkürler.

Anon
Ziyaretçi
Anon
12 Mayıs 2020 23:27

Erkek adamdaki belirtilen 3/2 ilgi kuralı ve bu ayrı kalınan karantina günlerinde verilen ilgiden daha fazlasını isteyen ve sürekli benim ona değersizliğimden ve sevgimi yetersiz bulan sürekli comfort test atan kızla ne yapılmalı ?

Anon
Ziyaretçi
Anon
12 Mayıs 2020 23:46
Reply to  Karanlikruya

Zaten dediğiniz gibi oluyor oran 2 ilgime 3 ilgi şeklinde onunda sürekli şikayet ettiği bu ben seni seviyorum demesem demeyeceksin saatlerce konuşmadığımız oluyor halbuki bu süreçte bundan yakınıyor sürekli onu değersiz hissettirdiğimi söylüyor ve bu sıklaştığı zaman bende sıkılıyorum bu durumdan

Anon
Ziyaretçi
Anon
12 Mayıs 2020 23:54
Reply to  Karanlikruya

Son olarak twitterda neredeyse her yazınızı defalarca okuyan biri olarak soruyorum bunu burda ilişkimin mi yoksa kadının mı sorunlu anlayabileceğim redflagler varsa bundan da bahsedebilir misiniz ?

demir
Ziyaretçi
demir
13 Mayıs 2020 22:41

merhaba bir şey sormak istiyorum bir kadın 2 yıl ilgiye aç kalıp zihninde cinsel obsesyon oluşturup(eski adamı unutmak için)bakire bile olsa doğru dokunuşlardan sonra çevrenin erkeği beğenmesiyle ama kendisi tam beğenmeden sadece çevre iyi derse o adamla birlikte olabilir mi?reddedilmişlik maskesi var sanırım ve babası ile arası iyi bile olsa… Read more »

sezgin
Ziyaretçi
sezgin
14 Mayıs 2020 23:36

merhaba kazanma çabam yok zamanda geçti acım hafif ama hep böyle mutlu olduğumda sanki kontrol ediliyormuş gibi beynim bi dalıyor iyi misin diye sonra düşünürken tekrar kötü oluyorum.sanki beyin acı geçtimi diye yoklama alıyor bunu alırken düşünme tuzaklarına düşüyorum bu normal mi? ve çaresi var mı?

Ruthless King
Ziyaretçi
Ruthless King
16 Mayıs 2020 23:41

Burada bu olayı nadir gerçekleşiyor gibi anlatmışsınız lakin ayrılıp barışan çiftlerin olayını çok duyuyoruz bunun altında yatan sebep nedir?

Ruthless King
Ziyaretçi
Ruthless King
17 Mayıs 2020 00:27
Reply to  Karanlikruya

Şöyle söyleyeyim çevremde ki bütün yakın arkadaşlarım bu karantina sürecinde eski sevgilileriyle barıştı hatta kemik kadrodan bir tek ben kaldım o kadar diyebilirim size. Sonunu bilemem tabii nasıl biter.

Ruthless King
Ziyaretçi
Ruthless King
17 Mayıs 2020 15:06
Reply to  Karanlikruya

Aslında kendimi rahatlatmaya çalışmıyorum herkesin birleşip bir tek benim boşta kalmam bana acı bile veriyor, yani normalde yazı benim işime gelir. Zaten kız doğum günümü bile kutlamadı bu saatten sonra tekrardan birlikte olmamız gibi bir ihtimal benim açımdan kalmadı yaptığı saygısızlıktı çünkü. Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum, elinize sağlık.

Haydar
Ziyaretçi
Haydar
30 Ağustos 2020 22:54

Kadınlar,dış dünyaya,gerçekliğe kördür,şimdiki zamanda,içgörüsel olarak ,kendileri iyi hissedecek şekilde karar alırlar.yani sizin ne düşündüğünüzün,mantıklı konuşmamızın bir anlamı yoktur(bunun sebebini, kimi kaynaklar; evrimsel süreçte,erkeğin iktidar mücadelesi sırasında,mal gibi el değiştiren,tecavüz edilen,şiddete maruz kalan kadının akıl sağlığını korumak için geliştirdiği bir savunma mekanizması olarak açıklıyorlar) Yani nerdeyse, gerçeklikle, psikotik hastalığa yakalanmış bir… Read more »

Haydar
Ziyaretçi
Haydar
31 Ağustos 2020 09:02
Reply to  Karanlikruya

Kadın ve erkeğin yaşadığı farklı ödipal süreçlerden dolayı, kadın çok daha reailist ,Erkek ise hayal dùnyasında gezen bir romantik,oneteis batağında debelenen bir meczup gibi davranıyor diyoruz.Öte yandan kadının solipsist bir varlık olduğunu,kendi dışındaki nesnel gerçekligi bile tanımayacak kadar unrealist olabildiğini vurguluyoruz..korsanlar,vampirler vs.Erkek ise daha realist!bu çelişkiyi açıklamak lazım!

Haydar
Ziyaretçi
Haydar
31 Ağustos 2020 21:01
Reply to  Karanlikruya

Kadınlar hem ödipal süreçlerinin farklılığından dolayı erkeğe oranla daha reailist’tir diyoruz hemde evrimsel sürecin kazandırdığı etki ile gerçekligi yok sayacak kadar unreailistir diyoruz! Kadın davranışını ,varlığı ben ‘in tasarımı olarak gören,,tekbenci 2000 yıllık felsefi bir terim olan solipsizm ile acıklıyoruz.kadının zorlantılar, baskılar,yetersizlik karşısında birden nesnel gerçekligi yok saydıgını ,tamamen öznel… Read more »

Haydar
Ziyaretçi
Haydar
1 Eylül 2020 07:55
Reply to  Karanlikruya

Tamam tekrar okuyacağım, teşekkür ederim

I'm popeye the sailor man
Ziyaretçi
I'm popeye the sailor man
15 Eylül 2020 20:19

Terk eden ve belli bir süre geçtikten sonra geri dönen kadını sevgili olarak kabul etmesek de onunla seks yapma konusunda ne düşünüyorsun?

I'm popeye the sailor man
Ziyaretçi
I'm popeye the sailor man
15 Eylül 2020 20:47
Reply to  Karanlikruya

Evet bir kere olmuştu ve ayrılık taze olduğu için beklentiye girmiştim, kadının ayrılık konusundaki emin tavrını gördükten sonra birkaç gün kötü hissetmiştim baya.

kpossible
Ziyaretçi
kpossible
21 Eylül 2020 00:19

Merhaba, ben terk eden değil terkedilen bir kadınım. 3 senelik erkek arkadasıma her duyguyu en üst segmentlerde yaşatan bir sevgiliydim, bana aşık olduğunu düşünüyordum ve birbirimizi cok seviyorduk. Bana hayatımda Allah’tan sonra sen geliyorsun dediği bile olmuştu o derece üzerime titreyen biriydi. Beni terketmesinden 5-6 gün önce yine mutlu bir… Read more »

kpossible
Ziyaretçi
kpossible
21 Eylül 2020 15:24
Reply to  Karanlikruya

Söylediğiniz ihtimalin altını dolduracak şeyler yok açıkçası ama insanoğlu, her şey beklenir elbet. Seven, sevdiği halde terkeden erkek özler mi, pişman olup geri dönmeye adım atar mı, yeni tanışacağı birinde sevdiği kadının izlerini arar mı merak ediyorum. Aksi halde yaşanılanların, hissedilen o yoğun duyguların bu denli düzmece bir oyundan ibaret… Read more »

Haydar
Ziyaretçi
Haydar
14 Ekim 2020 10:14

Hocam slm,Diyelim kadın ayrılmak istiyor,ve bir bahane söyledi,ilişkiye hazır değilim ya da bu ilişki yürümüyor vs. Geri döndürmek için bir çaba sarf etmiyoruz,ve peşinden kosmuyoruz. Peki kızı geri istiyorsak ,son cümlemiz ne olmalı? Provokatif mi,sakince kabullenmek mi,açık kapı bırakıp,yola devam etmek mi?en etkilisi hangisi olur? Örneğin; Sen söylemezsem ben şöyle… Read more »

Haydar
Ziyaretçi
Haydar
14 Ekim 2020 19:09
Reply to  Karanlikruya

Hocam ,diyelim bir çok sinyali kaçırdım,kız benden ilerde, ayrılmak istiyor!(Ama ben ayrılmak istemiyorum)bu durumda,tamam,kendine iyi bak deyip, iletişimi, kız arayana kadar orda kesmeliyiz diyorsun. “Kendine iyi bak” pozitif bir cümle, açıkça bir yargı,bakış açısı,duygusal bir tepki içermiyor.”iyi, yolun açık olsun,gidersen git “gibi bir anlamı var! Bunun dışında,Ayrılırken kızı düşündürecek,merakta bırakacak… Read more »

Haydar
Ziyaretçi
Haydar
15 Ekim 2020 08:28
Reply to  Karanlikruya

Söylediklerine katılıyorum hocam,Kadın Rasyonellestirme yaparken bir mantık zincirine,haklı olduğuna inanmaya,olayın sonuçlarından dolayı iyi hissetmeye ihtiyaç duyar. Ayrılık kararından etkilenmemek,kadının peşinden kosmamak,kadının Rasyonellestirme yapmasına , özgüvenine darbe vuracaktır. Benim sormak istediğim bu darbenin etkisini artıracak son ve etkili cümle ne olmalı? Mesela, olayın sorumluluğunun hepsini bize yüklemesini onleyecek,o kadar da haklı… Read more »

Haydar
Ziyaretçi
Haydar
15 Ekim 2020 19:57
Reply to  Karanlikruya

Cevap için teşekkürler hocam.

53
0
Would love your thoughts, please commentx
()
x