Red Pill’e Hakaret Eden Bir Kadına Cevaplar

Geçen gün Youtube’daki bir erkek bir kadından ne bekler videosuna şöyle bir kadın yorumu geldi ki burada yöneltilen safsataları sıklıkla duyduğum için özetleyeyim dedim.

Dünyanın en statülü en yakışıklı erkekleri arasında kendinden yaşça büyük kadınlarla evli bir sürü erkek var. Hugh Jackman, karısı 13 yaş büyük. Jason Momoa, karısı 12 yaş büyük. James McAvoy, karısı 9 yaş büyük. Kıvanç Tatlıtuğ, karısı 6 yaş büyük.

3-5 ünlü erkeğin veya amcan Ahmet’in, yeğenin Rahmi’nin yaptıkları dünya istatistiklerini değiştirmez. Bir laf vardır: “istisnalar kaideyi bozmaz.” Buna karşı ben de başka örnek gösteririm. Dicaprio’nun yıllara göre eş seçim dinamiği burada görülebilir. 25 yaşını geçtiğinde sevgililerini terk etmiş.

Ayrıca kadınlar artık statüye o kadar önem vermiyor, erkekler gibi güzelliğe daha çok önem veriyorlar. Bir kadın olarak sizi temin ederim ki çok yanlış çok eskimiş bilgilerle dolu bu redpill denen ergen felsefesi. Haydi hayırlı forumlar <3

Tipik yanlış bir bilgi üstünden temellendirilme yapılmış. Çünkü Red Pill bunun tam tersini söyler. Yani kadınlar sadece statüye bakmaz; bu cinsel devrim öncesinde 1950lerde kaldı, çünkü kadınlar kısa süreli ilişki yaşamıyorlardı. Bu ancak doğum kontrol hapından ve feminizmden sonra gerçekleşebildi. Günümüzde kadınlar en tipik anlamda “alfa döller, beta öder” stratejisiyle hareket eder. Özetle: “Özgür kalan cinsellikte kadınlar kısa süreli stratejide en iyi genetiği, uzun vadede statüyü tercih eder. Genellikle her 2sini bulamadıkları için düalistik davranırlar.” Merak edenler 3 bölümlük “kırmızı hap hakkında yanlışlar” yazı dizimi okuyabilir. Çevreden duyduğunuz atmasyon bilgilerin red pill ile gram alakası yoktur. Bu arada son blog yazım ve yararlandığım makalelerden biri şurada görülebilir. Aaa ne garip uluslarası Q1 “J Soc Psychol.” dergisi de red pillci heralde? Böyle bilimsel makalelere izin vermişler. Aynı red pilldeki hipergami kavramını anlatmış. Bence e-posta atıp pis red pillciler diye hakaret edilmesi gerekiyor.

Çarpıtmalar

Yazıda tipik bir utandırma ve küçümseme taktiği görüyoruz. Kafasında gördüğü “bayağı kavramlar”, “red pill” adına sıkışıtırılmış ve hepsi bilgi dezanformasyonuna uğratılmış. Çünkü günümüzde satılan eşitlikçi feminist yalanlara inanmış. Muhtemelen kendisinin 50 yaşına kadar cinsel seçilimde değerli olduğuna, güzelliğin sosyal bir yapılanma olduğuna inanıyor. Oysaki erkeklerin tercihleri ortada. 50 yaşındaki adam bile idealde 20 yaşındaki kadını istiyor. (Ref). Hatta Okcupid istatistiklerine de bakalım (Ref). Bu çok anlaşılır bir şey. Psikolojide buna bilişsel çarpıtma diyoruz. Özellikle karşı tarafın şemaları çok derindeyse, siz gerçeği bile gösterseniz reddetmeyi deneyecektir. Burada podcastini yapmıştık. Red Pill bu tip kadın davranışları için “dürtü-duygu-neden” 3lemesini anlatır. Kadınlar olayları erkeklerden farklı olarak önce duygularıyla anlar, ardından buna neden bulur. Yani kadınlar mantıklı argüman üretemezlerse duygusal olarak karşı tarafa saldırırlar. Bu yüzdendir ki romantik bir film izlerken kadın ağlar, siz ise tepki göstermezsiniz, çünkü bunun gerçek olmadığını bilirsiniz. Kadınların önceliğinin duygusal olmasına karşı şu makaleye bakabilirsiniz.

Hatalı argüman: “Kadınlar 30’dan sonra ilgi görmez!”

Bu arada 25 yaşındayım, 34 yaşındaki büyük ablamın erkeklerden gördüğü ilginin çeyreğini görmüyorum awk keşke sizin dediğiniz gibi olsa da evde kalmasam ablam ikinci kocayı almadan ejejehuje

Böyle bir bilgiyi hiçbir yerde vermedim. Kişideki inançlar söylenilenleri anlamak istediği gibi anlamaya yani uygun şemaya yerleştirme eğilimindedir. Kadınlar her dönem ilgi görürler fakat gördükleri değeri temsil eden erkekler değişir. Örneğin 30 yaşından sonra kadınlar aydınlanma çağı ile özellikle uzun süreli ilişki paternine girerler, çünkü doğurganlık süreçleri azalır. Esas problem bu yaşta bulacakları çekici erkeklerin genelde sadece cinsellik beklemesidir. Çünkü o adam isterse 20lerindeki kadınla da birlikte olabilmektedir ve uzun süreli yatırımını 35 yaşındaki kadına yapmayacaktır. Bir bölüm düşük kalite erkek de ruh eşine mitine kapıldığı ve tek bulduğu kadın 35 yaşında olduğu için seçebilir, yapmadığında da feminen düzene göre “eğer gerçekten erkek olsan o kadını çocuğuyla bile alırdın” gibi suçlanabilirler. Sonuçta mavi hap yapılanması toplumun tamamında etkin. Özetle 35+ yaşındaki kadına düşük kalite veya ortalama dediğimiz erkek grupları kalır. Bu yüzden 35-45 yaş arası boşanma oranları, 25-29 arasından yüksektir. Çünkü kadının temel beklentisi çocuk yapmak olur, çocuk yapınca da genelde adamlardan ayrılır ve aradığı erkekleri bulamadığından şikayet eder. Şurada istatistikler görülebilir: Bunu Sandberg’ün(kendisi kadın) yazılarında da şöyle der: “Serseri kötü çocukları  dene, 30’dan sonra iyi babayı seç.” Tipik solipsist pencerede kendi bulunduğu yaş diliminde birçok erkeğe ulaştığı için 10 sene sonra da böyle olacağını sanıyor, oysaki ne öyle erkeklere ulaşabilecek ne de ablası 25 yaşında ulaşabildiği kalitede erkeklere şu an ulaşabiliyor. Jack London ve Dr. Herb Goldberg birbirinden bağımsız olarak şu tespiti yapar: “Kadınlar şimdiki zamanda yaşarlar. Geleceği göremezler.” Özetle sıkıntı şu ki o yaştaki kadın eskiden elde edebildikleri yüksek kalite erkekleri “bağlayamaz” en iyi ihtimal cinsellik alabilir. 34 yaşındaki ablası 24 yaşındaki kendiyle bile artık rekabet edemez durumda. Evet 30’dan sonra cinsel pazar değerleri düşüyor, bu yüzden kadınlar yumurtalarını donduruyorlar. (Ref) Tipik bir erkek ve red pill düşmanı feminazi düzeyinde argümanlar üstte görülebilir. Maalesef bu hiç değişmiyor. Çoğunlukla yanlış bir bilgi temeli üstünden kırmızı hap kavramları eleştiriliyor.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

Subscribe
Bildir
guest
13 Yorumlar
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments