Resim: Triplo Ritratto - Sebastiano del Piombo (Psikopat Erkekler ve Ümitcan Uygun Olayı)

Psikopat Erkekler ve Ümitcan Uygun Olayı

Ümitcan Uygun’u Aleyna Çakır ile tanıdık. Kendisi Aleyna Çakır’ın intiharından sorumlu tutuldu, doğru mu değil mi o kısım açıklığa kavuşmadı. Kara işlerle tanınan Ümitcan Uygun’un yakın süreçte Instagram hesabı hacklendi ve bir sürü kadına yürüdüğü, kadınların bazılarının ona nude attığı ifşa edildi.

Haliyle şöyle bir soru gündeme geldi: “Bu kadınlar neden böyle bir adama foto ve video atıyorlar?” Bunu kırmızı-hap aydınlanması yaşayan bir kişi rahatça anlarken, uzak feminen düzende yetişmiş kişiler anlayamadı ve hemen sjwliğe soyunup bu kadınları suçladılar. Heleki feministler daha fazla tepki göstererek hem slut-shaming yaptı hem de sorunun ataerkil düzen olduğu söyledi. Şuradan ekşi yorumları okunabilir. Fark ettiniz mi? Ne düzen ne de başka bir yapılanma kadınları durduramıyor ve şaşırmadığımız şekilde sorumluluk almıyorlar. 

Altta yazdıklarımda amacım birileri savunmak ya da suçlamak değil, bundan öte kadında arzu oluşturan parametreleri açıklamaktır.

Feministler Haklı Değil

Feministlerin ataerkil diye savunduğunun aksine bunun sebebi 1900lere kadar baskılanan ve bir anda özgür kalan cinsel özgürlüktür. Kadın böyle davranıyor çünkü beta öder kısmına mecbur değil, sadece arzu duyduğu kişiyle sevişebiliyor. Yani sadece id’inin sunduğu ile kontrolsüzce ilişkiye girebiliyor. Sebep erkekler değil, temel olarak kadın iç güdüsünün serbest kalması. Feminenleşen düzen yazımda bahsetmiştim: 80lere kadar boşanmalar maksimum seviyesine ulaştı ve kadınlar kontrolsüzce alfa döller tarafında bulundu fakat zamanla dengelendi.

Romantik Düşünceler Kadının Arzusunu Değiştirmez

Maalesef onca romantik düşünce kadının doğasını değiştirmiyor. Hatta kadınların bile kendi için ne düşündükleri önemsiz, çünkü sıklıkla düşündükleriyle yaptıkları aynı değil. İfşa’a bir andan mutlu oldum, çünkü senelerdir anlatmaya çalıştığımız gerçek arzunun ispatı gibiydi.

O kadınların bunu içten gelerek yaptığı gerçeğini gözden kaçırdılar. Çoğu kadın genellikle %80 oranında beta kesimle tanıştığı için böyle duyguları pek tanımıyor ama prensip olarak hipergaminin bize sunduğu bir gerçek var: “Alfa döller, beta öder” diyoruz. Yani kadın kendinde “gerçek arzu” dediğimiz duyguyu oluşturan erkekle kısa süreli ilişki kuruyor. Çoğu kişi beta öder tarafındaki “yatırım ve sağlayıcılıkla, örneğin devamlı hediyeler alan, ona duygularını açan, itiraflarda bulunan, gezdiren” davranışları sergilediği için uzun süreli ilişki tarafında bulunuyor. Şunu da biliyoruz ki kadının temel amacı alfa karakterdeki kişiyle uzun süreli ilişki yaşamak.

Ümitcan Uygun’un Karakter Analizi

Olan son olaylardan Ümitcan Uygun’un da başta gözü kara, işi kıvırmadan konuşan (bana götünü çek, şöyle kendini okşa) biri gibi davransa da alfa olmadığını ve tipik bir mavi hap yapılanması barzo olduğunu görüyoruz. Çünkü kadını dövmüş ve bir şekilde intiharından sorumlu, açıklamasında onunla birlikte yaşıyorduk o benim karım, ne dersem onu yapacak gibi cümleler kuruyor. Ne kadar kara üçlemeye sahip olsa da hala sahiplenmeye sahip. Sonuçta Aleyna Çakır kısa süreli arzu duysa da uzun süreli de ilişki sürmemiş.

Kara Üçleme ve Psikopatlık

Benzer durum diğer kadınlarda da etkin, çoğu kadından kısa süreli olarak istediğini almış. Tabiiki herkes kendisine benzer kişilere ulaşır ama “genel arzu” işleyişi değişmez. Bu kadınlar Ümitcan’a gider, diğer kadınlar beyaz yaka Berkay’a gider. Bu adamın tipik kara üçleme davranışı aslında ve baya varoş seviyesinde diyebiliriz. Öncelikli olarak psikopatlık kadınlara bilinçaltı olarak doğada tek kalsak bu adam her şeyi yapabilir çünkü benim aksime duygularının esiri olmadan kesin kararlar alabilir, hayatta kalabilir ve bu adamdan doğurduğum çocuk da benzer niteliklere sahip olur mesajını gönderiyor. Yani kadın kendi olan aşırı duygu çalkantılarını bu adamda bulamadığı için hayranlık duyuyor. Ünlü seri katillere gelen birçok benzer mektup olduğunu biliyoruz.

Önceki yazımda açıkladığım gibi kara üçleme kısa süreli ilişki stratejisi olabilir fakat uzun süreli ilişkide işe yaramaz. Çoğu kadın öyle ya da böyle bu paterne sahiptir fakat alfa döller kısmı seçenekleri kısıtlı olduğu için, çoğunlukla beta öder tarafında kaldıkarını görüyoruz.

Ne yapalım kızlardan nude mu isteyelim?

Tabii şöyle anlaşılmasın: “Hacı kadınlara direkt meme-popo muhabbeti mi yapalım?” Hayır! Mesele buraya nasıl tırmandıracağınızı bilmenizdedir. Adam bir anda istememiş fotoları, biri şöyle diyor: “wp engelimi kaldır!” demek ki önceden konuşmuşlar. 

Twitter’da da yazdığım gibi oyunu bilmek önemli. Barzoluk bir oyun değildir ama barzolarda doğru oyunu oynayabilir ve kadın o admaın iyi ya da kötü olmasına değil, “id”inin yani kontrol edemediği duygularının ne kadar açığa çıktığıyla ilgilenir. Kadınlar sıklıkla önce hisseder, sonrada buna mantıklı sebepler bulur. Eminimki şu an foto atan kadınlara sorsak, çoğu pişmandır, hata yaptım diyecektir ama emin olun ki benzer durumda tekrardan kaldıklarında yine yapacaklar!

İnsellere ve Betalara Dersler

Bence bu beta oyununa ve insellere güzel bir ders niteliği de taşıyor. Siz tipim yok diye ağlarken, diğeri romantik hayallerle kadınların peşinden koşarken, kadında gerçek arzuyu oluşturan kişi instagramdan bile bu işi görütebiliyor. Betalar o kadın melek, kimseyle birlikte olmaz derken, o kadın 1 gecede, bir konuşmada gerçek arzuyla birlikte o adamın üstüne atlıyor, gerekirse şehir değiştiriyor. Rollo ne diyor? Bir kadın beta için kurallar koyar, alfa için kuralları yıkar. Çoğu kişinin hoşuna gitmeyebilir ama gerçek budur.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

4.7 34 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
32 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Yunus
Ziyaretçi
Yunus
30 Aralık 2020 02:42

Ben psikopat erkeklerin de alfa kategorisinde olduğunu düşünüyorum. Çünkü onların henüz çocukken karakterleri gereği psikopat kişilikleri oluşuyor. Çevresel etkisi de olabilir ama mavi haptan etkilendiği için değil, ortamda daimi en güçlü oldukları için böyleler.

Herakles
Ziyaretçi
Herakles
31 Aralık 2020 01:53

Hak eden hak ettiğini bulur. Alfa ile sorunlu tipleri aynı sanıyorlar sonra da vay efendim erkekler şöyledir erkekler böyledir. Tüm sorunu kendileri başlatıyorlar. Hipergami içgüdüsüyle belalı ve sorunlu olan tiplere bağlanıp şuanki sistemimize uymadığı için sonra o arzu duyduğu erkekten de vazgeçiyorlar. e siz oyuncak sanarsanız o belalı o oyunu… Read more »

hakan
Ziyaretçi
hakan
10 Ocak 2021 16:29

çevreme bakıyorum birçoğu psikopattan hoşlanıyor. Benim de mizaç efendi sessiz ben eşleşmeyecem heralde kimseyle benim formum biter hadi eyw

acemineilstrauss
Ziyaretçi
acemineilstrauss
24 Ocak 2021 01:57

Burdaki durum kadınların tamamen ilkel dürtülerle doğacak çocuğu için toplumdaki güçlü olan erkeklere çekim duyması. Düşünsene devletin başındaki adamlara bile meydan okuyan güçteki bu herifin ilerde doğacak çocuğuna kim nasıl zarar verebilir? Ve ilerde de bu güçler çocuğuna geçebilir. Bu kadınlar ilkel beyinlerinde aynen bu şekilde düşünüyor, tabii prefrontal korteksi… Read more »

cxm
Ziyaretçi
cxm
7 Şubat 2021 15:32

Ümitcan Uygun psikopat değil, psikopatik belirtileri var ancak doğru tanı antisosyal kşilk bozukluğu.