O Kadın Neden Benime Değil?

O kadın neden benimle değil? Çünkü doğanı bilmeden tek bir hedefin kendin için en doğrusu olduğunu zannettin! 

Bunun en büyük sebebi erkeğin her beğendiği kadınla birlikte olabileceğini sanması veya birlikte olduğu kadın elde ettiği yanılsamasıdır. Bunu fark edince ya da başaramayınca da doğasını reddetip inatlaşmasıdır. 

İlk öğrenilmesi gereken kural: “Erkek ve kadın ilişkisinde eşitlik olmadığıdır.” 

Çocuk yapma yetisine sahip olan taraf her zaman daha seçicidir, karar veren taraftır ve seksi kontrol eder. Erkek de bunun karşılığında güzel diğer kadında hemen etkilenecek şekilde evrimleşmiştir ki türü ilerleyebilsin. Bu yapılmadığında ruh eşi saplantıları türer.

Bence bu bir semptom. Sen doğana uygun yaşamadığın için doğa sana ceza kesiyor ve bu acıyı yaşatıyor.

Çoğu erkek yeteri kadar realist değil. Hipergami yazımda bahsttiğim gibi bir taraf büyüklük yanılsaması yaşarken, her şeyi kontrol edebileceğini sanırken, diğer taraf aşırı romantik olarak takılıyor. 2 uçta da bulundum ve 2 tarafın da yanlış olduğunu hem bana danışanlardan hem tecrübelerimden hem de okuduğum sayısı kaynaktan kesin olarak biliyorum.

Unutmayın

Kural 1: Bir kadın, “sen superman de olsan” sana ilgi duymuyorsa şansın yoktur. Onun bir sebebi vardır ve kendi bile açıklayamaz. 

Kural 2: Erkekler poligamik, kadınlar hipergamik(seri tek eşli) temellidir. Erkek bir çok kaynaktan etkilenir, kadın en iyi tek kaynaktan etkilenir. Bu erkeğin daha az seçici, kadının ise daha seçici olduğunu gösterir. Seçici(kadın) olan seksi, diğer taraf(erkek) ise yatırımı kontrol eder. Kadın şimdiki zamanı, erkek gelecek zamanı garanti eder.

Kural 3: Ruh eşi saplantısı veya “tek kişiye” bağlılık hipergamik bir histir ki bir ilişkide “ruh eşimsin” cümlesini bu sebeple kadından duyarsınız. Çünkü onun seçtiği ve kendisini dölleyebilecek kişi sizsinizdir fakat modern feminist algıyla “hissettiklerini söyle, sen de duygularını açıkla, maskülenlik zehirlidir” tavırlarıyla bu karşı tarafa yansıtılmıştır ki erkek doğası sahiplenme arzusu sebebiyle buna yatkındır. 

Kural 4: Kadın reaktiftir, bu yüzden ilişki erkek hareketiyle başlar ve hipergamiye göre sizinle olması sizin “daha üstün” olduğunuzu kabul ettiğini, liderlik yapmanız gerektiğini gösterir ama erkeğin her şeyi kontrol ettiğini düşünmesi büyük bir yanılgıdır.

Ne yapılmalı?

Erkeğe düşen her zaman en ihtimallere yönelip tek hedefte kalmamak olmamalıdır, böylece havuzunu belirler ve içinden bir balık tutmayı başarırır ve öncelikle güzellikten etkilendiği için aslında “Aslı”a ilgi duyabildiği kadar “Gözde”e de duyabileceğini fark edecektir.

Kadınlarda durum nedir?

Kadınlar fiziksel özelliklere göre uzun süreli ilişkiyi başlatmazlar, hatta fiziksellik genellikle 15-20 yaş arasında tek önceliktir. Büyüyen kadının beklentileri artar, erken yaşlarda “fiziksellik” önemliyken, örneğin sınıfın en popüleri, en yakışıklısı Berkecan’dan hoşlanırken, 20+ yaşından sonra “statüye” dikkat etmeye başlarlar. Bu yüzden de 35+ üstü erkeklerin kolaylıkla 20+’lik kadınlara birlikte olduğunu görürsünüz.

Çünkü statü=güven demektir. Statü=yüksek değer demektir, Statü=diğer kadınların da sizi tercih etmesi demektir.

Kadınlar ve Tutkunun Temeli

Bir kadın tarafından tercih edilmediyseniz ne yaparsanız yapın işe yaramayacaktır. Kadında tutku girifttir, üstüne giderseniz duyacağınız cümle ya “e hadi deneyelim” ya da “ciddi ilişki düşünmüyorum” ayarında arzu içermeyen bir şey olur. Tercih edilmeme sebebiniz sadece hipergami olmaz. Yani siz ona göre üst düzey olabilirsiniz fakat kadına yaklaşımınız yanlışsa ilişki yine başlamaz.

Bir kadının seçimine müdahalede bulunamazsınız ve 3 sebeple kaçırabilirsiniz:

  • Hipergamiye göre puanınızın ondan düşük olması ki buna karar veren siz olmamalısınız. Ne olursa olsun denemeli, kadın yerine düşünmemelisiniz. (Neil Strauss–Oyunun Kuralları kitabını öneririm.)
  • Yanlış yaklaşım! Örneğin aşırı ilgi göstermek ve ilgiyle kadının başının döneceğini sanmak, gereksiz jestler yapmak, durduk yere hediye almak yine en büyük hatalardandır.
  • Kadınların koku duyusu erkeklere göre daha gelişmiştir ve uyumlu MHC genlerini istemsizce tanır, siz güzellikten etkilenirken, kadın kokunuzu sevmediyse otomatik elenirsiniz ve bunun pazarlığı yoktur.

Her 3 durumda da sizi neden tercih ettiğini düşünmeden diğer olasılığa geçmeli ve doğanızı hatırlamalısınız: “O ayarda diğer güzel kadına da ilgi duyabilirim.” Bir şey paylaşmadığınız bir kadına bir çok anlam yüklemek sadece sizin hayal gücünüzle ilgili, realitede onunla bir bağınız yok. Şunu çoğu erkekten duyuyorum: “Onca kadın gördüm ona hissettiklerimi hissetmedim.” Bu kişiler o kadınla hiç bir şey paylaşmamalarına rağmen hislerden bahsediyor, oysaki yaptığı şu: “Bu kadın çok güzel o yüzden etkilendim ve arka planını kendim doldurdum, buna his dedim.”

Şunu iyi anlayalım:

Erkeğin seçtiği tek bir kadına yönelmesi ve seçilmemesi kaynaklarının harcanmasına neden olacaktır. Primatlarda ve ilkel insanlarda bile dişi, hediye alan ya da çocuklarına bakmak isteyene değil, en uyumlu olanı seçer. İnsan hariç hiç bir türde babanın başkasının çocuklarına bakma motivasyonu yoktur. Hatta çocuğun kendinden olup olmadığını bilemediği için kendi çocuğuna bile çoğunlukla bakmaz [Geoffrey Miller – The Mating Mind].  

Erkek esas seçen değil, kendini seçen kadınlar içinden en iyisini tercih edendir. İşte bu yüzden güzellik bizim için en önemli parametre. İşte bu yüzden puanları yakınsa Ayşe ya da Fatma fark etmiyor. İşte erkeklerin kabullenemediği veya fark etmediği temel gerçek bu.

Ayrılık acısı da bununla bağlantılıdır. Bu anlaşılmadığı için deli danalar gibi acı çekiyorsunuz.

  • O kadında takılı kaldınız çünkü o kalibrede takıntılarınızla da özdeşleşecek, bilinçaltında kalanları, odipal süreci deşecek biri karşınıza çıkmadı!
  • “O kalibrede birini” bulamayacağınızı düşünerek veya anlamsız şekilde güçlendirdiğiniz anılarla kendinizi yediniz.

Bu durum bilişsel-davranışçı terapilerde “ya hep ya hiç” yapmak olarak bilinir. İlk aşılması gereken sorundur.

Belli bir süreç ve kabullenmeden sonra aynı kalibrede biri karşınıza çıkarsa o kadına ait en ufak duygu kırıntısı kalmadığını göreceksiniz.

Size ilgi göstermeyen ya da ilişki esnasında büyük hata yapan kadına kesinlikle “tolerans” göstermeyin! Pazarlık yapmayın! Atın tekmeyi gitsin! Doğanızı yaşayın! Göreceksiniz ki hep iyi hissediyorsunuz.

O kadın neden benimle değil? Artık biliyorsun. Tek kadında inat ettiğin ve esas neden arzu duyduğunu bilmediğin için seninle değil. 

(Makeleyi oylamayı ihmal etmeyin.)


Twitter

4.8 92 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
22 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Çağatay
Ziyaretçi
Çağatay
2020-06-23 8:46 PM

Benim yanımda kendini ezik, kendi kendine yetemeyen ve aptal gibi hissettiğini dile getirdi. Benimle sürekli sidik yarıştırmaya, her konuda benim haklı çıkmamdan sıkılmaya başladığını söyledi. Ben ise karantina döneminde sağlıklı düşünmesiğini ve zihninin kirlendiğini hissettim ve birkaç gün sessiz kaldım. Sonra o bana yazdı ve bu fikirlerimi yine dile getirdim.… Read more »

Teğmen
Ziyaretçi
Teğmen
2020-06-22 4:22 AM

Admin sen kırmızı hapla kaç yaşlarında tanıştın

stoo
Ziyaretçi
stoo
2020-06-22 9:27 AM

her yazıda neredeyse erkek en çok acıyı çeker gibisinden birşeyler var.Ama çevremden gördüğüm üzere kadının acısı da azımsanamayacak derecede fazla olabiliyor.mesela15-20 yaşındaki kız berkecanı tavlamak için çeşitli numaralar yapıyor temas hediye vb ama berkecanı elde edince berkecan dır dır çeken taraf oluyor.Ve kadınla ayrılınca kadın kurban psikolojisine bağlıyor beni kullandı… Read more »

stoo
Ziyaretçi
stoo
2020-06-22 2:13 PM
Reply to  Karanlikruya

hocam peki tamam hadi deneyelim ilikisinde zaman geçtikçe bağlanılma durumu ne oluyor?sanki öylesine başlanan bir ilişki uzadıkça sanki ciddiymiş gibi bir hava bırakıyor

Dın 933
Ziyaretçi
Dın 933
2020-06-22 10:48 AM

Elinize sağlık, 3 ay evvel terk edildim ve gerçekten zamanla o kalibrede bir insanın çıkacağını anladıkça acı hafifliyor. Şu an kafamda birkaç soru var bu da hatamı anlayabilmek için. 1 yıla yakın süren bir ilişkide, kadın bana yaklaştı ve bunaltırcasına ilgi gösterdi ki tüm sevgililerim de aynı şekildeydi, önce onlar… Read more »

Dın 933
Ziyaretçi
Dın 933
2020-06-22 3:22 PM
Reply to  Karanlikruya

İzin vermemek için 2 aydır hiçbir şekilde iletişim kurmuyordum, evinde kalan eşyalarım için o arayınca kurmak zorunda kaldım, sonrasında anlattıklarım oldu zaten. Kendimi çok değiştirdim, hatamı da görüyorum aslında tipik bir hata, çok bağlanmak ve “gitmez ya bu ” kafasına girmek, terk edilince de onu kaybettim düşüncesine saplanmak. Bunların değiştiğini… Read more »

Ted eleven
Ziyaretçi
Ted eleven
2020-06-22 7:31 PM

Ya kardeşim bir yazında yada youtube kanalında kadın erkeği hangi kriterlere göre puanlar diye temel ozelliklern bilgisini versen biz de ona göre daha çok neyi gelistirebiliyorsak onu geliştirsek

xAdre
Ziyaretçi
xAdre
2020-06-24 2:35 PM
Reply to  Ted eleven

Bunun meali, “bize en kısa başarıya götüren yolu söyle de, biz de başka şeylerle uğraşmayıp tepe 20’ye yerleşelim” Böyle bir şey yok. Önce kendin için kendinde eksik bulduğun tarafları geliştireceksin. Hatta her alanda gelişeceksin. Maskülen benliği de geliştireceksin, sosyal statünü de, entelektüel seviyeni de, fiziksel görünüşünü de. Hepsinde olabildiğince en… Read more »

kemal
Ziyaretçi
kemal
2021-08-21 11:57 AM

Karanlıkrüya Hocam Merhaba. Kadınlarda partner sayısı en erken yaşlardan beri artmaya başladı. 18 yaşındaki kızlar yılda 3 partner değiştirebiliyor ve 23 yaşına geldiklerinde ortalama bir erkeği bile skorda geçebilir. sorum şudur? uzun süreli ilişki yaşabileceğimiz bir kız geçmişte bir Alfa yada değerli bir erkek tarafından terkedilseyse. O geçmişteki erkeğin önüne… Read more »

kemal
Ziyaretçi
kemal
2021-08-21 12:59 PM
Reply to  Karanlikruya

Teşekkürler Hocam, bu arada yeni podcast çalışmanız var mı?

büşra
Ziyaretçi
büşra
2021-10-29 11:46 PM

bunların kadın versiyonlarını da yazsanız keşke ya. mesela; o adam seni arzuluyor ama sevmiyor çünkü blabla gibi.

mwen
Ziyaretçi
mwen
2021-10-31 2:04 AM

hocam senin yazilarina gore ask diye bir sey yok sanirim.tek bir kadina bagli olmamak aski oldurmez mi ?

erkek icin her sey cinsel tatmin mi yani ?