İçeriğe geç
Ana Sayfa » O Kadın Neden Benimle Değil?

O Kadın Neden Benimle Değil?

  O Kadın Neden Benime Değil?

  O kadın neden benimle değil? Çünkü doğanı bilmeden tek bir hedefin kendin için en doğrusu olduğunu zannettin! 

  Bunun en büyük sebebi erkeğin her beğendiği kadınla birlikte olabileceğini sanması veya birlikte olduğu kadın elde ettiği yanılsamasıdır. Bunu fark edince ya da başaramayınca da doğasını reddetip inatlaşmasıdır. 

  İlk öğrenilmesi gereken kural: “Erkek ve kadın ilişkisinde eşitlik olmadığıdır.” 

  Çocuk yapma yetisine sahip olan taraf her zaman daha seçicidir, karar veren taraftır ve seksi kontrol eder. Erkek de bunun karşılığında güzel diğer kadında hemen etkilenecek şekilde evrimleşmiştir ki türü ilerleyebilsin. Bu yapılmadığında ruh eşi saplantıları türer.

  Bence bu bir semptom. Sen doğana uygun yaşamadığın için doğa sana ceza kesiyor ve bu acıyı yaşatıyor.

  Çoğu erkek yeteri kadar realist değil. Hipergami yazımda bahsttiğim gibi bir taraf büyüklük yanılsaması yaşarken, her şeyi kontrol edebileceğini sanırken, diğer taraf aşırı romantik olarak takılıyor. 2 uçta da bulundum ve 2 tarafın da yanlış olduğunu hem bana danışanlardan hem tecrübelerimden hem de okuduğum sayısı kaynaktan kesin olarak biliyorum.

  Unutmayın

  Kural 1: Bir kadın, “sen superman de olsan” sana ilgi duymuyorsa şansın yoktur. Onun bir sebebi vardır ve kendi bile açıklayamaz. 

  Kural 2: Erkekler poligamik, kadınlar hipergamik(seri tek eşli) temellidir. Erkek bir çok kaynaktan etkilenir, kadın en iyi tek kaynaktan etkilenir. Bu erkeğin daha az seçici, kadının ise daha seçici olduğunu gösterir. Seçici(kadın) olan seksi, diğer taraf(erkek) ise yatırımı kontrol eder. Kadın şimdiki zamanı, erkek gelecek zamanı garanti eder.

  Kural 3: Ruh eşi saplantısı veya “tek kişiye” bağlılık hipergamik bir histir ki bir ilişkide “ruh eşimsin” cümlesini bu sebeple kadından duyarsınız. Çünkü onun seçtiği ve kendisini dölleyebilecek kişi sizsinizdir fakat modern feminist algıyla “hissettiklerini söyle, sen de duygularını açıkla, maskülenlik zehirlidir” tavırlarıyla bu karşı tarafa yansıtılmıştır ki erkek doğası sahiplenme arzusu sebebiyle buna yatkındır. 

  Kural 4: Kadın reaktiftir, bu yüzden ilişki erkek hareketiyle başlar ve hipergamiye göre sizinle olması sizin “daha üstün” olduğunuzu kabul ettiğini, liderlik yapmanız gerektiğini gösterir ama erkeğin her şeyi kontrol ettiğini düşünmesi büyük bir yanılgıdır.

  Ne yapılmalı?

  Erkeğe düşen her zaman en ihtimallere yönelip tek hedefte kalmamak olmamalıdır, böylece havuzunu belirler ve içinden bir balık tutmayı başarırır ve öncelikle güzellikten etkilendiği için aslında “Aslı”a ilgi duyabildiği kadar “Gözde”e de duyabileceğini fark edecektir.

  Kadınlarda durum nedir?

  Kadınlar fiziksel özelliklere göre uzun süreli ilişkiyi başlatmazlar, hatta fiziksellik genellikle 15-20 yaş arasında tek önceliktir. Büyüyen kadının beklentileri artar, erken yaşlarda “fiziksellik” önemliyken, örneğin sınıfın en popüleri, en yakışıklısı Berkecan’dan hoşlanırken, 20+ yaşından sonra “statüye” dikkat etmeye başlarlar. Bu yüzden de 35+ üstü erkeklerin kolaylıkla 20+’lik kadınlara birlikte olduğunu görürsünüz.

  Çünkü statü=güven demektir. Statü=yüksek değer demektir, Statü=diğer kadınların da sizi tercih etmesi demektir.

  Kadınlar ve Tutkunun Temeli

  Bir kadın tarafından tercih edilmediyseniz ne yaparsanız yapın işe yaramayacaktır. Kadında tutku girifttir, üstüne giderseniz duyacağınız cümle ya “e hadi deneyelim” ya da “ciddi ilişki düşünmüyorum” ayarında arzu içermeyen bir şey olur. Tercih edilmeme sebebiniz sadece hipergami olmaz. Yani siz ona göre üst düzey olabilirsiniz fakat kadına yaklaşımınız yanlışsa ilişki yine başlamaz.

  Bir kadının seçimine müdahalede bulunamazsınız ve 3 sebeple kaçırabilirsiniz:

  • Hipergamiye göre puanınızın ondan düşük olması ki buna karar veren siz olmamalısınız. Ne olursa olsun denemeli, kadın yerine düşünmemelisiniz. (Neil Strauss–Oyunun Kuralları kitabını öneririm.)
  • Yanlış yaklaşım! Örneğin aşırı ilgi göstermek ve ilgiyle kadının başının döneceğini sanmak, gereksiz jestler yapmak, durduk yere hediye almak yine en büyük hatalardandır.
  • Kadınların koku duyusu erkeklere göre daha gelişmiştir ve uyumlu MHC genlerini istemsizce tanır, siz güzellikten etkilenirken, kadın kokunuzu sevmediyse otomatik elenirsiniz ve bunun pazarlığı yoktur.

  Her 3 durumda da sizi neden tercih ettiğini düşünmeden diğer olasılığa geçmeli ve doğanızı hatırlamalısınız: “O ayarda diğer güzel kadına da ilgi duyabilirim.” Bir şey paylaşmadığınız bir kadına bir çok anlam yüklemek sadece sizin hayal gücünüzle ilgili, realitede onunla bir bağınız yok. Şunu çoğu erkekten duyuyorum: “Onca kadın gördüm ona hissettiklerimi hissetmedim.” Bu kişiler o kadınla hiç bir şey paylaşmamalarına rağmen hislerden bahsediyor, oysaki yaptığı şu: “Bu kadın çok güzel o yüzden etkilendim ve arka planını kendim doldurdum, buna his dedim.”

  Şunu iyi anlayalım:

  Erkeğin seçtiği tek bir kadına yönelmesi ve seçilmemesi kaynaklarının harcanmasına neden olacaktır. Primatlarda ve ilkel insanlarda bile dişi, hediye alan ya da çocuklarına bakmak isteyene değil, en uyumlu olanı seçer. İnsan hariç hiç bir türde babanın başkasının çocuklarına bakma motivasyonu yoktur. Hatta çocuğun kendinden olup olmadığını bilemediği için kendi çocuğuna bile çoğunlukla bakmaz [Geoffrey Miller – The Mating Mind].  

  Erkek esas seçen değil, kendini seçen kadınlar içinden en iyisini tercih edendir. İşte bu yüzden güzellik bizim için en önemli parametre. İşte bu yüzden puanları yakınsa Ayşe ya da Fatma fark etmiyor. İşte erkeklerin kabullenemediği veya fark etmediği temel gerçek bu.

  Ayrılık acısı da bununla bağlantılıdır. Bu anlaşılmadığı için deli danalar gibi acı çekiyorsunuz.

  • O kadında takılı kaldınız çünkü o kalibrede takıntılarınızla da özdeşleşecek, bilinçaltında kalanları, odipal süreci deşecek biri karşınıza çıkmadı!
  • “O kalibrede birini” bulamayacağınızı düşünerek veya anlamsız şekilde güçlendirdiğiniz anılarla kendinizi yediniz.

  Bu durum bilişsel-davranışçı terapilerde “ya hep ya hiç” yapmak olarak bilinir. İlk aşılması gereken sorundur.

  Belli bir süreç ve kabullenmeden sonra aynı kalibrede biri karşınıza çıkarsa o kadına ait en ufak duygu kırıntısı kalmadığını göreceksiniz.

  Size ilgi göstermeyen ya da ilişki esnasında büyük hata yapan kadına kesinlikle “tolerans” göstermeyin! Pazarlık yapmayın! Atın tekmeyi gitsin! Doğanızı yaşayın! Göreceksiniz ki hep iyi hissediyorsunuz.

  O kadın neden benimle değil? Artık biliyorsun. Tek kadında inat ettiğin ve esas neden arzu duyduğunu bilmediğin için seninle değil. 

  (Makeleyi oylamayı ihmal etmeyin.)


  Twitter

  4.9 136 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  31 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Çağatay
  Ziyaretçi
  Çağatay
  2020-06-23 8:46 PM

  Benim yanımda kendini ezik, kendi kendine yetemeyen ve aptal gibi hissettiğini dile getirdi. Benimle sürekli sidik yarıştırmaya, her konuda benim haklı çıkmamdan sıkılmaya başladığını söyledi. Ben ise karantina döneminde sağlıklı düşünmesiğini ve zihninin kirlendiğini hissettim ve birkaç gün sessiz kaldım. Sonra o bana yazdı ve bu fikirlerimi yine dile getirdim.… Read more »

  büşra
  Ziyaretçi
  büşra
  2021-10-29 11:46 PM

  bunların kadın versiyonlarını da yazsanız keşke ya. mesela; o adam seni arzuluyor ama sevmiyor çünkü blabla gibi.

  Poseidon
  Ziyaretçi
  Poseidon
  2022-12-13 11:46 AM
  Reply to  büşra

  güzellik zeka karakter gibi konular erkeğin aşık olması için yeterince yeterli sebeplerden. Bunlardan en azından birkaçına sahip olmalısın.

  İlhan Çabas
  Ziyaretçi
  İlhan Çabas
  2023-02-28 12:27 AM
  Reply to  büşra

  Kadınlar için redpill çerçevesinde mantıklı yazılar yazan birini biliyorum, Twitter’da civitik adında bir hesap, blog sitesi de açtı ama adı aklıma gelmiyor şimdi.

  mwen
  Ziyaretçi
  mwen
  2021-10-31 2:04 AM

  hocam senin yazilarina gore ask diye bir sey yok sanirim.tek bir kadina bagli olmamak aski oldurmez mi ?

  erkek icin her sey cinsel tatmin mi yani ?

  Poseidon
  Ziyaretçi
  Poseidon
  2022-12-23 9:17 PM
  Reply to  mwen

  tek bir kadına bağlı olmamaktan kasıt one-itis yapmamak. Gerektiğinde, yani kadın kırmızı sinyaller verdiğinde o kadından kurtulup yenisini bulmaktan bahsediyoruz. Yoksa tek bir kadına hayatını ada, kadın senden ayrılsın ve sen de enayi gibi onlarca yıl peşinden koşup hayatını b*k et. Hangisi daha mantıklı sence? Kadın senden ayrıldıktan sonra geri… Read more »

  Club mate
  Ziyaretçi
  Club mate
  2022-06-04 2:38 AM

  Selamlar karanlık rüya. Yabanci bir ülkedeyim ve birsuru güzel kizin arasindayim. Vucudum iyi spor yapiyorum, hobilerim vs. Çevremdeki çoğu kişiden iyi ve kızlara çekici gelen hobiler. Fakat malesef güzel bir kiza oneitis yaptim. Tek tek sebeplerini saymiyicam ama bunun nedeni kizin uzun sureli ilişki için ideal olmasi mesela hem güzel… Read more »

  Club mate
  Ziyaretçi
  Club mate
  2022-06-04 7:17 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Evet malesef, her ne kadar okudugum makaleler sayesinde hem kizin neden böyle davrandiğini hemde benim neden oneitis olduğumu bilsem ve uygulamada bir sorun yaşamayip yapilmasi gerekeni yapsamda, kendi içimde ufak çapli bir savaş veriyorum şu anda. Kizin beni kıskandirmaya çalışması vs. gibi olaylari görùnce. Sadece biraz daha bekle, sana geri… Read more »

  İlhan Çabas
  Ziyaretçi
  İlhan Çabas
  2023-02-28 12:29 AM
  Reply to  Club mate

  Hi Michael Scott

  Behrem
  Ziyaretçi
  Behrem
  2022-06-05 9:36 PM

  Müthiş tespitler ..

  31
  0
  Would love your thoughts, please commentx