İçeriğe geç
Ana Sayfa » Mükemmel Sıkıcıdır

Mükemmel Sıkıcıdır

  Foto: Gerard van Honthorst - The Denial of Saint Peter (Mükemmel Sıkıcıdır)

  Mükemmel Sıkıcıdır

  Sadece iyi tip, sadece iyi fizik, sadece iyi eğitim, saygılı erkek sıkıcıdır. İlgili podcasti şuradan dinlenebilir.

  Dürtüsel çekim dopamin sıçramalarıyla ilişkilidir. Sen bir erkek olarak bunu nasıl yaratacaksın? En önemli silahların: dışa dönüklük, zıtlıklar barındırmak ve sahip olduklarını sınırsızca sinyallemek(müsriflik) olmalıdır. Kendi yağımla kavrulayım evden işe, işten eve diyorsanız şimdiden hayırlı günler dilerim size.

  Hatunların Efendi Yerine Piç Erkek Tercihi

  “Sen de bütün iyi özellikleri götürdün şimdi” diyebilirsiniz fakat kadın

  -Tipsizken, özgüvenli

  -Tipi iyiyken, serseri

  -Efendi görünürken, dark-triad sahibi

  -Serseri gibi görünürken çok iyi eğitimli erkeklere çekilir. Çünkü bu erkekler içinde zıtlık barındırır. Günümüzde kadınlar sıkıcı mükemmel beyaz atlı prensi değil, Bruce Wayne’i istiyor. Yapılan çalışmalarda tip sabit tutulduğunda dark-triad sahibi erkeklerin kısa süreli ilişkide daha çok tercih edildiğini biliyoruz [Ref].

  Klasik hipergami denklemine göre iyi işiniz varsa, yüksek statü sahibiyseniz, kadına güven veriyorsanız onunla olursunuz ama bunlar işin “beta öder” tarafıdır. Kadın seni kaybetmekten korkmuyorsa; evet belki geleceği için minnet duyar ama sana tutku duymaz, neden? Çünkü mükemmel sıkıcıdır! Sen kuralına göre oynayan bir efendi erkeksin ama kadın bir o kadar serseri erkeğe çekilecektir. Yani yüksek statüdeyken, serseriysen, eğlenceliysen, vizyonun varsa, fiziğine dikkat ediyorsan kadın sana çekilir. Anlatılanlarla ilgili olarak “Mustafa Hakkında Her Şey” filmini şiddetle öneririm.

  İyi haber bu senin elinde. Yönetimi kadına verirseniz çerçeveyi kaybedersiniz. Çünkü kadınlar ne istediklerini bilmez. “Güven istiyorum, sadakat istiyorum” derken “arzu duyduğum dark-triad sahibi alfa erkek bunları yapsın” şeklinde düşünürler. Maskülen bir yönetime ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden erkekte yönetim en önemli güçtür.

  Doğada Efendi Erkeklik Var Mı?

  Doğada da böyledir dişi neden efendi gibi takılan, işinde gücünde bir aslanı seçmek yerine en güçlüsünü seçer? Oysaki her 2 aslanda hayattadır. Demek ki mesele hayatta kalmakla ilgili değildir.

  Darwin, Pinker, Miller, Zahavi, Veblen, Baker, Buss gibi bir çok evrimsel psikolog/biyolog, sosyolog merak etmiş ve araştırmış. Şöyle özetlenebilir:

  Doğada dişiler genellikle gösterişi, müsriflik yapanı tercih eder. Tavus kuşları içinden en parlak tüylüsü, balıklarda en güzel kuyruk, kuşlarda sesi en orjinal olarak dişiler tarafından seçilir. Hatta büyük tüyler erkeğin yavaşlamasına ve kolay av olmasına rağmen büyür. Yani müsriflik yapar.

  Örneğin efendi erkek dediğimiz erkekler bu yüzden cinsellikte başarısızdır. Çünkü bu erkeklerin tek amacı kendine yetebilmek, etrafa rahatsızlık vermemek, kendi halinde yaşamaktır. Sadece kendi yaşamını idame ettirmeye çalışırlar. Risk almazlar, liderlik yapmazlar.

  İnsanlarda da benzer ve müsrifliği görsel gösterişle veya harcamalarla yapıyoruz. Hatta sosyolog Veblen gösteriş toplumu diye eleştirmiştir.

  Gösterişli Erkeğin Yolu

  Gösteriş, erkeğin kapalı gücünü ve yapabildiklerini sinyalleme yoludur. Bu zıtlıklarla tamamlanmalıdır. İyi tip, gösterişte en kolayıdır ama kadınla tanıştığınızda içiniz efendiyse kaybedersiniz. İyi para avantajdır ama bunu yanlış kullanıyorsan söğüşlenecek kişi olursunuz. Zeki olabilirsiniz ama kadınlarla konuşmayı bilmeyip, nedensel yaklaşıyorsanız kaybedersiniz. Çünkü kadın için büyü ölür.

  Önceden erkeğin kalabalık cinsel geçmişinin bir çekicilik parametresi olduğundan bahsetmiştik. 2019’da yapılan bir çalışmayla erkekte özgüvenin de bununla ilgili olduğu fakat kadınlarda benzer korelasyonun bulunmadığı birçok farklı denekle ispatlandı.

  Dişiler de müsriflik yapar. Örneğin pahalı çanta-ayakkabı kullanır ki statüsü belli olsun. Sen yaklaşma, kendi seviyesindeki adam yaklaşsın.

  Fiziksel Niteliklerin Önemi

  İlk silahınız en kolay değiştirebileceğiniz nitelikler yani “fiziksel özelliklerinizdir.” statü zor kazanılır ama fiziksel nitelikler 6 ayda toparlanır. Tipi ve fiziği iyi erkekler bu yüzden cinsel seçilimde en tepededir. Çünkü hipergaminin alfa döller tarafında başarılıdırlar. Evet insellerin tek haklı olduğu ve hipergamiyi yanlış yorumladıkları kısım da budur! Çünkü beta öder’i görmezden gelmiş olurlar.

  Daha önemlisi özgüven ve fiziksel nitelikler arasında korelasyon olduğudur. Ekşi Sözlükte ilgili bir yazı yazmıştım. Şukela modunda yazıma duyar yapan, kas yapmanın önemsiz olduğunu söyleyen kişileri görebilirsiniz. İşte bu erkekler cinsel seçilimde elenecek olanlardır.

  Kaslarınız mı var? Gösterin! Mütevazı erkek, genelde silinir. Yalnız her şeyin abartısı iticidir. Aşırı kaslı olmak çekiciliğinizi azaltır ki efendi-sjw erkekler buna sığınır genelde. “Bak gördün mü kadınlar kaslı erkek sevmiyormuş! Gidip kaslarını büyütene kadar zekanı büyüt!” Üzgünüm ama yanlış. Kadın gider cinsel açıdan en gösterişliyle olur. Yine uzun boy çekicidir ama 2.01 metre boy değildir. Yüksek zeka çekicidir ama kadınla devamlı nerd gibi konuşup, nedensel açıklamalar yaparsanız değildir.

  Para ve Statü Üstüne

  Pahalı araba, pahalı saat taktığınızda veya aşırı cömert olduğunuzda kadına “ben varlıklıyım” sinyalini gönderirsiniz. “Hayatımı sürdürübilmekten daha fazlasını yapabiliyorum! lüks zevklerim var.” Demiş olursunuz. Sosyolog `Bourdieu`’nun habitus kavram vardı mesela. Herkesin belli statülere ait olduğunu ve bu seviyenin zevklerine göre yaşadığını ve bir şekilde çok zengin olursa yeni girdiği statüdeki zevklere sahip olamayacağını belirtmişti. Örneğin İbrahim Tatlıses’in zengin olunca lüks bir et restoruantı açmak yerine lahmacun zinciri kurması buna örnektir. İşte yüksek notada düşünen adamın basit endişeleri olmaz ve kadını etkiler. O yüzden kadınlar yüksek statülü erkeklerle birlikte olmaya çalışır, onun hayatını yaşamak ister.

  Sanat, Edebiyat, Yetenekler

  Sanatın, edebiyatın bir alanında iyi olmanız ve bunu sergilemeniz çekiciliğinizi arttırır. Esas problemse tip gibi kendini gösteremez. Farklı yöntemlerle sinyallemeniz gerektirir ama müsrifçe gösterdiğinizde etki alanı atom bombası gibidir.

  Örneğin evde virtüöz olmanızın bir çekiciliği yoktur ama bunu barda bir grupla yapıyorsanız, Youtube’da dikkat çekiyorsanız, sosyal medyayı iyi kullanıyorsanız cinsel seçilimde dev bir paya sahip olursunuz.

  Yalnız yeteneklerinizi kadına direkt söylemek pek işe yaramaz. Sizinle ilgilenmeyen bir kadın için nitelikleriniz `sıkıcıdır`. Mesele dikkat çektikten sonra kadının sizinle ilgilenmesi ya da sizin ilgilenmenizdir.

  Harun Tekin örneğini vereyim. Adam Türkiye’de hangi bara gitse kızlar onunla tanışmaya gelir. Boş kalmaz. İstese her gün bir kadına olur. Çünkü müsriflik açısından sonsuz bir sinyalleme yapmış durumdadır ama ülke değiştirse İngiltere barlarında bunu yapsa bütün müsriflik çöp olacaktır. Çünkü onu kimse tanımaz ve elindeki tek gücü tipi ya da sinyalleyebildiği diğer nitelikleri olur.

  Tinder’da Neden Başarısızsın?

  Kötü haberse yapılan araştırmalara göre kadınlar Tinder’da erkeklerin %4.5’unun “tipini” çekici bulur. Yani sadece tipinizle iş yapmanız genelde zordur. İşte çoğu erkeğin kadınlara ulaşmadaki başarısızlığı da bununla ilgilidir. Kimsenin bahsetmediği son bir ekleme yapayım: Sizce %4.5 içinden kaçı buluşma içinde cinsellik alıyor? Hepsi mi? %1-3?(290 eşleşmede 3 buluşma) Peki %4.5 içindeki erkeklerin yüzde kaçı seks almak istiyor? %100.

  Geoffrey Miller, Sevişen Beyin kitabında; bağış yapmanın, liderler için güç elinde olmasına rağmen doğru kaynak dağıtmanın ve hatta yüksek ahlak anlayışının bile duruma göre müsriflik olduğunu yazmıştır. Örneğin bağış, gizli gibi görünse de değildir, yakın statülü çevrece bilinir ve cinsel seçilimde değer yaratır.

  4.6 50 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  47 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  kusna52
  Ziyaretçi
  kusna52
  2021-09-29 11:55 AM

  Girdilerin %20’si (boy, yakışıklılık) çıktıların %80’ini oluşturur, evet sorumluluk almak,liderlik kadınları etkiler fakat seçilim çoğunlukla tip ve boyla seçilir. BKZ: Hollanda.

  kusna52
  Ziyaretçi
  kusna52
  2021-09-29 5:26 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Eski bazlı sistemi savınmak çok daha makul. Enforced monogamy ile erkeklerin çoğu topluma kazandırıldı, iş gücü oluştu. Tarım toplumu değerleri boşuna ortaya çıkmadı en ideal toplum yapısı budur.

  kusna52
  Ziyaretçi
  kusna52
  2021-09-30 2:23 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Normal bir erkek eş bulup evlenebiliyordu, inceldom’un(seks yapamayan erkek) yükseliş sebebi toplum tabularının kalkması. Babam daha kısa boylu, daha düşük statülü olduğu halde evlenecek(damaged) olmamış kadın bulabiliyordu. İslam şeriatı erkeklerin çoğunu kapsar mevcut sisteme kıyasla, çok daha kapsayıcı ve otoriterdir bu konuda. Tarım devrimi değerleri boşuna ortaya çıkmadı.

  kusna52
  Ziyaretçi
  kusna52
  2021-10-08 4:01 PM
  Reply to  Karanlikruya

  tarım devrimi yıkılmış olabilir fakat değerleri hala devam ediyordu. O dönem de elbet kaliteli erkekler daha fazla kadına sahip olabiliyordu ama bu şimdikine göre daha kısıtlıydı ayrıca kadınların yalnız kalması, evlenmemesi hoş karşılaşılan bir durum olmadığı için boşta kalan erkek sorunu da günümüzdeki kadar yoktu. Dediğim gibi kadın hipergamisi sonsuz… Read more »

  ounkas32
  Ziyaretçi
  ounkas32
  2021-10-09 12:57 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Tamam işte, makyavelistim ben de tam tersini savunuyorum yani kendi karımı maksimize ediyorum. Neyin ne tarafa evrileceği belli olmaz ayrıca madem evrime geçtik, doğa kanunlarına neden adam öldürmek yasal değil? Bu onu iyi bir şey yapar mı? Tamamen doğaya döneceksen tamamen dönelim.

  ounkas32
  Ziyaretçi
  ounkas32
  2021-10-12 1:47 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Doğa kanunu’nun sınırını nerede belirleyeceğiz? Bulanık bu, mesela 200 yıl önce evlilik dışı ilişki tabuydu. Statü kazanmak yıllar alır, bunu savunmak çok daha makul benim açımdan senin açından tam tersi doğru olabilir.

  Kemal
  Ziyaretçi
  Kemal
  2021-09-30 4:26 PM
  Reply to  kusna52

  Bu dediğine katılmıyorum.
  Babamda 1.65 boyunda 25 yaşındayken annem ona kacmış. O zamana fakir diyormuşuz ama 5 tane trabzon bilezigi ve evi hazırmış. Nasil alacaksin kizi ailesi polise verdimi sorun oluyordu. Fakirsen. Başlık parası isteniyordu. Sense ulaşım kolau diyorsun.

  Kemal
  Ziyaretçi
  Kemal
  2021-09-30 4:32 PM
  Reply to  kusna52

  Anne 15 yaşında kendisi 25 yaşında duğunde bakışmışlar. Fakat anne tarafim sikayetci olmamış dedigim gibi 5 tra’bzon bilezigi evide hazırmış. Fakat bunlar olmasaydı jandarma kök söktürürdü. Fakir erkeksen evlenmek zordu

  zıbartacus
  Ziyaretçi
  zıbartacus
  2021-10-10 9:52 AM
  Reply to  kusna52

  iyi bir oyun bunların hepsinin önüne geçer, he tabii internet haricinde kızlarla konuşmayı deneyebilirsen :)))

  anonim
  Ziyaretçi
  anonim
  2021-10-12 11:57 AM
  Reply to  kusna52

  “See, there is no ‘Black Pill’ – there is only the space in between a man dealing with his despondency about a harsh Red Pill truth and his crossing the abyss to accepting that truth and doing something with that information to better his life.”
  -Rollo Tomassi

  spartacus
  Ziyaretçi
  spartacus
  2021-10-01 9:22 PM

  bir kızla tanışıp buluştuktan sonra nedendir bilmiyorum mesaj oyununu iyi yapamıyorum.kızın ilgisi azalıyor ve buluşmak istemiyor.hiç yazmasam ilgisizsin diyor cok yazsam bunalttın dıyor normal yazsam kız heyecanlanamıyor.ben bir de 2.buluşma için çok sabırsızlanıyorum ve saçma sapan mesajlar yazıyorum.sorun ne olabilir.neden ilgiyi canlı tutamıyorum.

  Levent Topçu
  Ziyaretçi
  Levent Topçu
  2021-10-02 9:45 PM

  Hocam Merhaba, Kırmızı haptaki çerçeve = Duruş mudur? Şöyle gerek iş ortamında gerekse, sosyal çevrede kız olan arkadaşlarımdan duyduğum, ”yakışıklı değil ama duruşu olan bir adam.” Bu şuan ki sevgilisiyse çekici geliyor bana yada arkadaş, abi denilen biride ola bilir. Bunu o adam tipsiz ama dedigimde kızlardan çokça duyduğum bir… Read more »

  karanlikruyayasorum
  Ziyaretçi
  karanlikruyayasorum
  2021-10-14 12:33 AM

  Hocam cesaret erkeğin temel özelliği bunu biliyoruz. Bazıları ölümden bile korkmuyor deli deli hareketler yapabiliyor. Bunun psikoloji boyutu nedir? Dark triad olduklarından ötürü mü?

  Maximilian
  Ziyaretçi
  Maximilian
  2022-04-19 2:29 AM

  Hocam kendime göre bazı değerlerim var. Ancak etrafıma göstermek istemiyorum. Mesela etrafımdaki insanlar para ve statüsünü hunharca gösteriyorlar. Ben ise kucuklugumden beri mutevaziligimi hep korudum. Ailem ve çevremde gösteriş gibi konulara ters bakıyorlar. Mesela dışarı çıkarken saat takmami istemezler. Bir keresinde delilik yapayım dedim ilk defa; Instagram’da plajda vücudumun gözüktüğü… Read more »

  47
  0
  Would love your thoughts, please commentx