İçeriğe geç
Ana Sayfa » Mesajla 2 Defa Teklif Ettim Yine Olmadı, Oyun İşe Yaramıyor!

Mesajla 2 Defa Teklif Ettim Yine Olmadı, Oyun İşe Yaramıyor!

  Resim: Mesajla 2 Defa Teklif Ettim Yine Olmadı, Oyun İşe Yaramıyor! (Guercino - Semiramis Called to Arms)

  Mesajla 2 Defa Teklif Ettim Yine Olmadı, Oyun İşe Yaramıyor!

  Bana bazen böyle mesajlar geliyor. Çoğunlukla durumu içselleştirmek yerine kısa taktiklerle sonuç almaya ve olmadığında da mavi hap hayallerine geri dönme eğiliminde oluyorlar. 2 defa bir kadına teklif etmedeki temel amaç kadını ikna etmek ya da trip atmak değil, olmuyorsa diğer kadına geçerek zaman harcamamanızdır.

  Arkadaş bana mesajları da göndermiş ve şöyle diyordu: “Bak her şeyi doğru yaptım, oyunum da mükemmel ama hiçbir işe yaramıyor! Her şey tip işte!” Bakalım öyle mi? Alttaki mesajlaşma bir eşleşme sitesi sonrasında wplar alındıktan sonra gerçekleşiyor. Yani tipte de sorun olabilirdi ama burada geçerli değil. Esas problem sosyal iletişim yeteneklerinde.

  Kadın nasılsın diye sormuş fakat hayat hikayesi anlatılmış. Bir yazım vardı, olayları uçta değerlendirmek diye. Neden bu kadar bilgi veriyorsunuz? Ünlü bir isimle çekim geçirdiğini anlatarak sinyalleme yapmış ama hatalı. Sinyalleme ağ ile balık avı gibi yapılır ve dikkatini çeken kişi buna çekilir. Olta atılmaz. Yoksa itici görünürsünüz. Önceden de anlattığım gibi sizin ne söylediğiniz değil, karşı tarafın ne merak ettiği önemlidir. Bence olması gereken mesaj şöyle olmalıydı:

  Dünün zihinsel yorgunluğu var ama enerji olarak kendimi iyi hissediyorum.” Ardından kadın sana “neden yorgunsun?” diye sormalıydı. Orada da sadece “çekimim var, ayrıntıları da görüştüğümüzde anlatırım.” denilmeliydi.

  Ayrıca kadına “canım” denilmiş. Yakınlık kelimeleri önce kadın tarafından kurulmalıdır. Aksi halde sıcak değil, feminen bir duruş sergilemiş olursunuz.

  2. mesajlaşmada yine hata var. Kıza direk alıngan bir tavırla “bir problem mi var” demiş. Öncelikle bundan size ne? Arzuya odaklanın, minnete değil. Muhtemelen kadının umurunda bile değilsiniz. Yani işinden gücünden gelmiş, evinde Netflix izliyor, bir anda siz yazıyorsunuz falan. Kız da haliyle “ne olacak ki?” demiş. Özetle kadının zihninde şunu uyandırıyorsunuz: “bak istediğini yapabilirim, sorun ben miyim? Lütfen söyle. İstediğin erkek olabilirim” Bu tarz bir yaklaşım acizcedir. Özetle muhtaçlık gösterilmiş.

  Her zaman maskülen tavır korunmaldır. Yani “sorunun sizde olmadığı içselleştirilmelidir”. Sorun sizseniz o kadın zaten ilgi göstermecektir, bunun sorulması da anlamsızdır. Ayrıca kadınla açık iletişimle bunu çözemezsiniz. Kadınlar örtük tavırlarla baştan çıkarılır.

  Burada da bitmiyor, 3. mesajda da kadın yerine düşünülüp okuma yapılmış. Ne diyoruz? “Kadın yerine düşünme!” Önce mesafeli olduğu ardından da yoğun olduğu iddiası ortaya atılmış. Kadın cevap bile yazmamış ve arkadaş “bu hafta müsait misin” demiş ve direkt ret cevabını yemiş. Onu da tek kelimeyle yapmış. Açıklama bile yok. Oysaki ilgi duyan kadın “maalesef ama şu gün olur” diye dönmeliydi.

  Diğer bir sorunsa mesajların çok uzun olması. Karşı taraf 2 kelime kullanıyor, siz döşüyorsunuz. İlgisi olan kadın zaten konuşmayı açar. Konuşma açılmıyorsa bunun yolu kendinizi anlatmak veya “sorun ben miyim” diye sormak değil, en kısa sürede birebir buluşmaya geçebilmenizdir. Çünkü gerçek yaşam esas olandır. Buluşma olmuyorsa da nextlemektir. 21:31’den 21:58’e 27 dk boyunca soru/cevap gelmemiş ve buluşma teklif edilmiş. Böyle giderken buluşma olmayacağı da sanırım çok açık.  

  Belki kırmızı hap lensleriyle bakan biri için bütün hatalar nettir ama maalesef çoğunluk “oyun” ve “mesajlaşma” adına hiçbir şey bilmeden doğru yaptığını sanıyor. Bu yüzden %80 mavi haplıdır diyoruz. Sonra da sorunu tipte veya fiziksel niteliklerde arıyor. Siz her şeyi kuralına göre oynayın, tam anlamıyla “taş” gibi bir oyununuz olsun, kadın sizi yine reddettsin. Bu olmadığı sürece emin olun sorun %80 mesajlaşma hatalarında yatıyor ve sandığınız kadar iyi değilsiniz.

  Siz kadın olsanız bu konuşma sonunda o adamla buluşur musunuz? Özetleyelim:

  • Başta fazla bilgi verip, gereksiz sinyalleme yapmak ki bunu önceden tartışmıştık.
  • Kadın yerine fikir belirtmek ve okuma yapmak (Bu sadece eğlenen ustalık yapılırken onayla-abart tekniğinde kullanılabilir).
  • Uzun mesajlaşma ve yakınlık kelimeleri.

  Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin, destek olmak için sponsorumuz olabilirsiniz.

  4.8 30 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  67 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  SelimErkmen
  Ziyaretçi
  SelimErkmen
  2022-06-15 9:06 PM

  Hocam selamlar, üniversitede aynı dersi aldığımız bir kıza bi gün ders çıkışı bir şeyler yapalım diye teklif ettim (eski bir anımıza gönderme yaparak esprili bir dille) kız ders çıkışında başka dersinin olduğunu söyledi fakat 2.dersi ekelim diye teklif sundu (2 ders üstüste dersimiz) ben de olur dedim. 30 dk sonra… Read more »

  SelimErkmen
  Ziyaretçi
  SelimErkmen
  2022-06-16 11:58 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Hocam 3 kere teklif ettim ve emin olamama şeyim şunlar : İlkinde kız “2.dersi ekelim o zaman” teklifini kendi sunup sonra kendi “ya bu aralar da çok ektim” diyerek caydı bu bana biraz garip geldi pek anlamlandıramadım. Öbür 2 tekliflerimde de hep evdeydi kampüse gelmeyeceğini söyledi (Evi okula 1 saat… Read more »

  SelimErkmen
  Ziyaretçi
  SelimErkmen
  2022-06-17 1:01 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Peki gerçekten 2.dersi ekelim teklifini önce kendisi teklif etmesi ve sonra kendisi cayması ne anlama gelir biraz absürt değil mi?

  Aslında ne zaman sıradaki kıza geçilmeli hakkında bir yazı gelse sizden süper olur.

  Terimcane
  Ziyaretçi
  Terimcane
  2022-06-18 2:36 PM

  Hocam, peki hani diyorsunuz ya 2-3 tekliften sonra pozitif bir şey alamadığınızda bırakıp başka kızlara geçin veya sadakatsizliğin kırıntısı olduğu anda bırakıp başka kızlara geçin. Hani o zaman kadınlardaki naz yapma ve kıskandırma isteklerini görmezden gelmiş olmuyor muyuz? Ki naz yapma ve kıskandırma kadınların doğasında var bence ben henüz duymadım… Read more »

  Terimcane
  Ziyaretçi
  Terimcane
  2022-06-19 12:26 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Ben sevgili aşamasından öncesinden bahsetmiştim, hani flörtleşme döneminde (hatta flört öncesi bile denebilir) bu aşamada dahi yukarıda yazdıklarım arzunun olmadığının göstergesi midir

  Terimcane
  Ziyaretçi
  Terimcane
  2022-06-19 11:49 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Peki buluşma teklifi ne kadar bi samimileşmeden sonra olmalı? Ne kadar bi muhabbet kurduktan sonra, nasıl tepkiler aldıktan sonra buluşma teklif edilmeli?

  Yoksa arzu varsa çok konuşmadan dank diye buluşma teklifi etsek bile kabul edilir mi diyorsunuz?

  KertenkeleMeriç
  Ziyaretçi
  KertenkeleMeriç
  2022-06-21 3:19 AM

  Merhabalar, ben fark ettim ki kadınları başbaşa bir yerlere çağırmalarımı hep buluşma dışında başka nedenlere başka olaylara bağlıyorum yani dolaylı olarak onla vakit geçirmeye çalışıyorum gibi çağırıyorum doğrudan değil. Yani şöyle oluyor “yarın x şeyimiz işimiz var hadi buluşup birlikte yapalım” veya “yarın y şeyinden sonra bi buluşalım”. Kısacası hep… Read more »

  Tolga
  Ziyaretçi
  Tolga
  2022-07-20 12:13 AM

  Merhaba, kızla 2 defa buluştuk. Buluşmalarda net oldum tarih yer saat verdim ve doğrudan okey dedi. Buluşmadan sonra benim için de güzel bir gündü vs. denildi. Ben yazdığımda yazıyor muhabbet ediyor. Ama yazmadığımda kesilikle dönüş yok. Bundan sonra geri çekilip yazmamayı düşünüyorum. Kendisinden bir hareket gelmezse next mi yapmalıyım?

  Ali
  Ziyaretçi
  Ali
  2022-08-09 7:55 PM

  Redpill ile senin yazıların ile yaklaşık 1.5 sene gibi bi zaman oldu ama online oyunda tek buluşma dışında bir. Asarım yok kitap vs aldım ama yine değişen bir şey yok gibi çok zor dönüş 70 80 mesajda bir gibi öneriniz nedir

  Akkk
  Ziyaretçi
  Akkk
  2022-08-09 10:46 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Teoriyi yanlış veya eksik anladım yada pratikte eksiklerim var

  67
  0
  Would love your thoughts, please commentx