Resim: Mesajla 2 Defa Teklif Ettim Yine Olmadı, Oyun İşe Yaramıyor! (Guercino - Semiramis Called to Arms)

Mesajla 2 Defa Teklif Ettim Yine Olmadı, Oyun İşe Yaramıyor!

Bana bazen böyle mesajlar geliyor. Çoğunlukla durumu içselleştirmek yerine kısa taktiklerle sonuç almaya ve olmadığında da mavi hap hayallerine geri dönme eğiliminde oluyorlar. 2 defa bir kadına teklif etmedeki temel amaç kadını ikna etmek ya da trip atmak değil, olmuyorsa diğer kadına geçerek zaman harcamamanızdır.

Arkadaş bana mesajları da göndermiş ve şöyle diyordu: “Bak her şeyi doğru yaptım, oyunum da mükemmel ama hiçbir işe yaramıyor! Her şey tip işte!” Bakalım öyle mi? Alttaki mesajlaşma bir eşleşme sitesi sonrasında wplar alındıktan sonra gerçekleşiyor. Yani tipte de sorun olabilirdi ama burada geçerli değil. Esas problem sosyal iletişim yeteneklerinde.

Kadın nasılsın diye sormuş fakat hayat hikayesi anlatılmış. Bir yazım vardı, olayları uçta değerlendirmek diye. Neden bu kadar bilgi veriyorsunuz? Ünlü bir isimle çekim geçirdiğini anlatarak sinyalleme yapmış ama hatalı. Sinyalleme ağ ile balık avı gibi yapılır ve dikkatini çeken kişi buna çekilir. Olta atılmaz. Yoksa itici görünürsünüz. Önceden de anlattığım gibi sizin ne söylediğiniz değil, karşı tarafın ne merak ettiği önemlidir. Bence olması gereken mesaj şöyle olmalıydı:

Dünün zihinsel yorgunluğu var ama enerji olarak kendimi iyi hissediyorum.” Ardından kadın sana “neden yorgunsun?” diye sormalıydı. Orada da sadece “çekimim var, ayrıntıları da görüştüğümüzde anlatırım.” denilmeliydi.

Ayrıca kadına “canım” denilmiş. Yakınlık kelimeleri önce kadın tarafından kurulmalıdır. Aksi halde sıcak değil, feminen bir duruş sergilemiş olursunuz.

2. mesajlaşmada yine hata var. Kıza direk alıngan bir tavırla “bir problem mi var” demiş. Öncelikle bundan size ne? Arzuya odaklanın, minnete değil. Muhtemelen kadının umurunda bile değilsiniz. Yani işinden gücünden gelmiş, evinde Netflix izliyor, bir anda siz yazıyorsunuz falan. Kız da haliyle “ne olacak ki?” demiş. Özetle kadının zihninde şunu uyandırıyorsunuz: “bak istediğini yapabilirim, sorun ben miyim? Lütfen söyle. İstediğin erkek olabilirim” Bu tarz bir yaklaşım acizcedir. Özetle muhtaçlık gösterilmiş.

Her zaman maskülen tavır korunmaldır. Yani “sorunun sizde olmadığı içselleştirilmelidir”. Sorun sizseniz o kadın zaten ilgi göstermecektir, bunun sorulması da anlamsızdır. Ayrıca kadınla açık iletişimle bunu çözemezsiniz. Kadınlar örtük tavırlarla baştan çıkarılır.

Burada da bitmiyor, 3. mesajda da kadın yerine düşünülüp okuma yapılmış. Ne diyoruz? “Kadın yerine düşünme!” Önce mesafeli olduğu ardından da yoğun olduğu iddiası ortaya atılmış. Kadın cevap bile yazmamış ve arkadaş “bu hafta müsait misin” demiş ve direkt ret cevabını yemiş. Onu da tek kelimeyle yapmış. Açıklama bile yok. Oysaki ilgi duyan kadın “maalesef ama şu gün olur” diye dönmeliydi.

Diğer bir sorunsa mesajların çok uzun olması. Karşı taraf 2 kelime kullanıyor, siz döşüyorsunuz. İlgisi olan kadın zaten konuşmayı açar. Konuşma açılmıyorsa bunun yolu kendinizi anlatmak veya “sorun ben miyim” diye sormak değil, en kısa sürede birebir buluşmaya geçebilmenizdir. Çünkü gerçek yaşam esas olandır. Buluşma olmuyorsa da nextlemektir. 21:31’den 21:58’e 27 dk boyunca soru/cevap gelmemiş ve buluşma teklif edilmiş. Böyle giderken buluşma olmayacağı da sanırım çok açık.  

Belki kırmızı hap lensleriyle bakan biri için bütün hatalar nettir ama maalesef çoğunluk “oyun” ve “mesajlaşma” adına hiçbir şey bilmeden doğru yaptığını sanıyor. Bu yüzden %80 mavi haplıdır diyoruz. Sonra da sorunu tipte veya fiziksel niteliklerde arıyor. Siz her şeyi kuralına göre oynayın, tam anlamıyla “taş” gibi bir oyununuz olsun, kadın sizi yine reddettsin. Bu olmadığı sürece emin olun sorun %80 mesajlaşma hatalarında yatıyor ve sandığınız kadar iyi değilsiniz.

Siz kadın olsanız bu konuşma sonunda o adamla buluşur musunuz? Özetleyelim:

  • Başta fazla bilgi verip, gereksiz sinyalleme yapmak ki bunu önceden tartışmıştık.
  • Kadın yerine fikir belirtmek ve okuma yapmak (Bu sadece eğlenen ustalık yapılırken onayla-abart tekniğinde kullanılabilir).
  • Uzun mesajlaşma ve yakınlık kelimeleri.

Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin, destek olmak için sponsorumuz olabilirsiniz.

5 23 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
39 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Tetteh
Ziyaretçi
Tetteh
2022-04-23 10:19 PM

Selam hocam. Öncesinde biraz konuştuğumuz ve en son 30 dakika kadar yüzyüze görüştüğümüz kız dün buluşma sonrası sohbet başlatmak için attığım eğlenceli bir mesaja görüldü atmış.
Sizce yeni bir mesaj atarak direkt buluşmaya çağırmalı mıyım tekrar?

Kemal
Ziyaretçi
Kemal
2022-04-26 12:57 AM
Reply to  Karanlikruya

Bu konu ile tecrübe ettiğimde. Kızların tabak çevirmesi. Yada o an Alfa’sı ile arası bozuk. O ara buluyor sıcak, soğuk yada görüldü atmalar, özgüven tazelemeler. Alfa’sı ile barışınca şut, yine köşede. Demek istediğim bir kız, ilk buluşmayı çok geçerli bir sebeb belirtmedikçe. Numarası direk silinmeli, unutulmalı ve başkasına geçilmeli. Haaaa… Read more »

Berasy
Ziyaretçi
Berasy
2022-04-30 9:47 PM

Merhabalar genel gelişim yanında bir uzmanlığınızın olması önemlidir demişsiniz bir yazınızda örneğin bir yazar olduk diyelim burada kitaplarımız var ama belirli bir çevrede tanınıyoruz ve de twitterda veya Instagram da mavi tik hesaba sahibiz tüm türkiyede bilinen bir yazar olmamamıza rağmen kadınlar bize kendiliğinden gelir mi ?

Berasy
Ziyaretçi
Berasy
2022-05-01 10:57 AM
Reply to  Karanlikruya

merhaba son yazınızı okudum b sevgilimin erkek kankası olabilir mi yoksa olamaz mı ?

Berasy
Ziyaretçi
Berasy
2022-05-01 2:41 PM
Reply to  Karanlikruya

Johnny Depp in olayını yorumlar mısınız ?

Hakan
Ziyaretçi
Hakan
2022-05-02 5:16 PM

Karanlıkrüya, bir doğum günü partisinde tanıştığım bir kızı insta’dan eklemiştim. 1 ay sonra falan mesaj attım naber nasıl gidiyor diye biraz sohbetten sonra – 10-15 dk – numarasını alıp buluşma ayarladım. Hafta sonu için. Cuma günü buluşmaya çağırdı müsaitsen gel diye ben de okuldan dönmüş tam spora geçiyordum, gelemem spora… Read more »

Hakan
Ziyaretçi
Hakan
2022-05-06 2:59 PM
Reply to  Karanlikruya

Siteye bu mesajı attıktan 2 gün sonra ” napıyosunn ” diye bir mesaj atmış. Biraz sohbet ettik ama bu sefer de ben nextledim 3 hafta yazmadı diye. Hayırlısı olsun diyelim. Teşekkürler. 🙂