İçeriğe geç
Ana Sayfa » Mesajla 2 Defa Teklif Ettim Yine Olmadı, Oyun İşe Yaramıyor!

Mesajla 2 Defa Teklif Ettim Yine Olmadı, Oyun İşe Yaramıyor!

  Resim: Mesajla 2 Defa Teklif Ettim Yine Olmadı, Oyun İşe Yaramıyor! (Guercino - Semiramis Called to Arms)

  Mesajla 2 Defa Teklif Ettim Yine Olmadı, Oyun İşe Yaramıyor!

  Bana bazen böyle mesajlar geliyor. Çoğunlukla durumu içselleştirmek yerine kısa taktiklerle sonuç almaya ve olmadığında da mavi hap hayallerine geri dönme eğiliminde oluyorlar. 2 defa bir kadına teklif etmedeki temel amaç kadını ikna etmek ya da trip atmak değil, olmuyorsa diğer kadına geçerek zaman harcamamanızdır.

  Arkadaş bana mesajları da göndermiş ve şöyle diyordu: “Bak her şeyi doğru yaptım, oyunum da mükemmel ama hiçbir işe yaramıyor! Her şey tip işte!” Bakalım öyle mi? Alttaki mesajlaşma bir eşleşme sitesi sonrasında wplar alındıktan sonra gerçekleşiyor. Yani tipte de sorun olabilirdi ama burada geçerli değil. Esas problem sosyal iletişim yeteneklerinde.

  Kadın nasılsın diye sormuş fakat hayat hikayesi anlatılmış. Bir yazım vardı, olayları uçta değerlendirmek diye. Neden bu kadar bilgi veriyorsunuz? Ünlü bir isimle çekim geçirdiğini anlatarak sinyalleme yapmış ama hatalı. Sinyalleme ağ ile balık avı gibi yapılır ve dikkatini çeken kişi buna çekilir. Olta atılmaz. Yoksa itici görünürsünüz. Önceden de anlattığım gibi sizin ne söylediğiniz değil, karşı tarafın ne merak ettiği önemlidir. Bence olması gereken mesaj şöyle olmalıydı:

  Dünün zihinsel yorgunluğu var ama enerji olarak kendimi iyi hissediyorum.” Ardından kadın sana “neden yorgunsun?” diye sormalıydı. Orada da sadece “çekimim var, ayrıntıları da görüştüğümüzde anlatırım.” denilmeliydi.

  Ayrıca kadına “canım” denilmiş. Yakınlık kelimeleri önce kadın tarafından kurulmalıdır. Aksi halde sıcak değil, feminen bir duruş sergilemiş olursunuz.

  2. mesajlaşmada yine hata var. Kıza direk alıngan bir tavırla “bir problem mi var” demiş. Öncelikle bundan size ne? Arzuya odaklanın, minnete değil. Muhtemelen kadının umurunda bile değilsiniz. Yani işinden gücünden gelmiş, evinde Netflix izliyor, bir anda siz yazıyorsunuz falan. Kız da haliyle “ne olacak ki?” demiş. Özetle kadının zihninde şunu uyandırıyorsunuz: “bak istediğini yapabilirim, sorun ben miyim? Lütfen söyle. İstediğin erkek olabilirim” Bu tarz bir yaklaşım acizcedir. Özetle muhtaçlık gösterilmiş.

  Her zaman maskülen tavır korunmaldır. Yani “sorunun sizde olmadığı içselleştirilmelidir”. Sorun sizseniz o kadın zaten ilgi göstermecektir, bunun sorulması da anlamsızdır. Ayrıca kadınla açık iletişimle bunu çözemezsiniz. Kadınlar örtük tavırlarla baştan çıkarılır.

  Burada da bitmiyor, 3. mesajda da kadın yerine düşünülüp okuma yapılmış. Ne diyoruz? “Kadın yerine düşünme!” Önce mesafeli olduğu ardından da yoğun olduğu iddiası ortaya atılmış. Kadın cevap bile yazmamış ve arkadaş “bu hafta müsait misin” demiş ve direkt ret cevabını yemiş. Onu da tek kelimeyle yapmış. Açıklama bile yok. Oysaki ilgi duyan kadın “maalesef ama şu gün olur” diye dönmeliydi.

  Diğer bir sorunsa mesajların çok uzun olması. Karşı taraf 2 kelime kullanıyor, siz döşüyorsunuz. İlgisi olan kadın zaten konuşmayı açar. Konuşma açılmıyorsa bunun yolu kendinizi anlatmak veya “sorun ben miyim” diye sormak değil, en kısa sürede birebir buluşmaya geçebilmenizdir. Çünkü gerçek yaşam esas olandır. Buluşma olmuyorsa da nextlemektir. 21:31’den 21:58’e 27 dk boyunca soru/cevap gelmemiş ve buluşma teklif edilmiş. Böyle giderken buluşma olmayacağı da sanırım çok açık.  

  Belki kırmızı hap lensleriyle bakan biri için bütün hatalar nettir ama maalesef çoğunluk “oyun” ve “mesajlaşma” adına hiçbir şey bilmeden doğru yaptığını sanıyor. Bu yüzden %80 mavi haplıdır diyoruz. Sonra da sorunu tipte veya fiziksel niteliklerde arıyor. Siz her şeyi kuralına göre oynayın, tam anlamıyla “taş” gibi bir oyununuz olsun, kadın sizi yine reddettsin. Bu olmadığı sürece emin olun sorun %80 mesajlaşma hatalarında yatıyor ve sandığınız kadar iyi değilsiniz.

  Siz kadın olsanız bu konuşma sonunda o adamla buluşur musunuz? Özetleyelim:

  • Başta fazla bilgi verip, gereksiz sinyalleme yapmak ki bunu önceden tartışmıştık.
  • Kadın yerine fikir belirtmek ve okuma yapmak (Bu sadece eğlenen ustalık yapılırken onayla-abart tekniğinde kullanılabilir).
  • Uzun mesajlaşma ve yakınlık kelimeleri.

  Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin, destek olmak için sponsorumuz olabilirsiniz.

  4.8 37 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  72 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Selim
  Ziyaretçi
  Selim
  2022-09-08 11:58 AM

  Selam hocam, Instagram da tanıştığım kıza,2-3 günlük sıcak bir sohbetten sonra,yeri-zamanı belli olan buluşma taklif ettim,kız kabul etti ama benim yaşadığım yerde buluşalım dedi.ikimize de ortak mesafede olan mekanı kabul etmedi..sonra 3-4 gün daha sohbet ettim,yine teklif ettim,yine sadece benim yaşadığım yerde buluşalım dedi. Bu durumun özel bir sebebi mi… Read more »

  Selim
  Ziyaretçi
  Selim
  2022-09-08 8:08 PM
  Reply to  Karanlikruya

  yani..kadına, 3-4 gunluk sohbetımızde Beta sınyaller verdım..ya da baska bır deyısle mesaj oyunum iyi degıldi ve yeterı kadar arzu ve cekım olusturamadan erkenden bulusma teklıf ettım..o da bu betaya, kural koydu.bulusalım ama benım evımın yakınlarında.. Ama bu bana mantıklı gelmıyor cunku,benım ona ulasmamdan daha fazla bana ulasan,uzun uzun yazan,bol emojı… Read more »

  Göktürk
  Ziyaretçi
  2022-11-23 9:44 AM

  Karanlık Rüya, kıskandırmaya çalışan kadının rütbesi neden düşer? Kadının psikolojisinde derinler de yatan nedir?

  Umut
  Ziyaretçi
  Umut
  2023-01-05 4:14 PM

  Abi selam. Abi 23 yaşındayım 1 yıldır seks yapmıyorum ve bu beni çok yaralıyor. “işine gücüne odaklan, vaktini iyi değerlendir” olaylarını artık yapamıyorum neredeyse. Bütün odak ve konsantrasyonum kayıyor bu yüzden. Kampüste, dışarıda, orada burada deniyorum lakin ya buluşamıyoruz, ya buluşuyoruz devamı gelmiyor, ya da kızlar genelde ilgisiz oluyor. Bu… Read more »

  BenLark
  Ziyaretçi
  BenLark
  2023-01-15 12:19 PM

  Beden dili , sakin ve esprili tavırlar . iyi giyim,koku ve kaliteli bir game ile bazı şeyleri yüz yüze çıtlatırsın sonra mesajda aklına gelince bahsedersin . İstegi varsa zaten gelecektir Max 2 defa teklif edilir

  siteye ilk defa yazıyorum sanırım zaman buldukca yazmaya çalışırım.Tek yazdığım mail ve nick budur.

  1 4 5 6
  72
  0
  Would love your thoughts, please commentx