Şekil: Kırmızı Hap, Evlilik ve İlişkiler (Adam Elsheimer - Cares at the House of Hecuba)

Kırmızı Hap, Evlilik ve İlişkiler

Kırmızı Hap Kadın Tavlama İdeolojisi veya Düşmanı Değildir!

Öncelikle kırmızı hap bir ideoloji değildir, prakseolojidir(Bkz: Yanılgı-3). Bir şeyleri çeşitli bilimsel verilerle öngörür. Düşünüldüğü gibi kadın düşmanı veya evlilik düşmanı da değildir. Kadınları götürme sanatı hiç değildir. Çünkü nasıllarla değil, nedenlerle ilgilenir. Podcastini şurada yaptık.

Şöyle yorumlar görebiliyorum, hatta Rollo’da yeni bununla ilgili bir podcast yaptı ve şunları eleştirdi: “KH amacı kadınlardan yararlanmayı ve götürmeyi öğrenmektir, hepsi kadınları aşağılar, evlilik düşmanıdır!”

Neden aşağılandıkarını düşünüyorlar?

Kadın ve erkek eşit değil tamamlayıcıdır. Kadını kısıtlama amacı gütmez, geçmişe dönmek filan da istemez. Temeli çok basittir: Kadınların hipergamik seçimlerini anlamamızı ve buna uygun olarak kendimizi inşa etmemizi önerir. Sorun kadınlarda değil, erkeklerdedir. Çünkü erkeğin yanlış şartlanmaları(ruh eşi miti, yalnız bir erkek olarak ölme miti, kaliteli kadın, eşit partnerlik vb.) ilişkileri bozar. Bu yüzden “kırmızı hap lensleriyle” bakmak diyoruz. Sonuç olarak erkeğin verimli bir ilişki yaşaması ve kaliteli bir hayat sürmesi için cinsel stratejisini önceler.

Fark ettiyseniz kadınlar konusunda bir şeyden bahsetmedik. Çünkü kadınların cinsel stratejisi feminen düzen sayesinde zaten güçlü olarak yaşanmaktadır.

Kevin Samuels şöyle diyor:

“Life is about relationship.”

Hayat ilişkilerle ilgilidir ve ancak birilerinin hayatı iyileşirse senin de hayatın rölatif olarak iyileşir. Benzerini şöyle de ifade edebiliriz: cinsel seleksiyon, doğal seleksiyondan üstündür. Hatta bir lider olmanız, sürünün alfası olmanız için bile iyi ilişkilere sahip olmanız gerekir. İyi iş bulmanız, yükselmeniz için çevre önemlidir. Akademik sistemden örnek vereyim, bir şeyi refere vermeden saygınlık kazanamazsınız. Birileri sizi tavsiye etmezse ünvan alamazsınız.

Varlığımız Önemsiz Mi? İlişkiler Neden Önemlidir?

Varlığımız değil, “varlığın veya varlığım” önemlidir. Birey olarak var olabilmemiz için bile başkalarına ihtiyaç duyarız. İnsanlar evrende değersiz olsalar da yaratılış itibariyle her birey yaşamı için mücadele eder ve toplumu kurar.

Bireyler tek başlarına var olamaz. Geçmişte kabileye günümüzdeyse gruba ihtiyaç duymuşlardır. Özellikle sanayi devrimi ve iş bölümünün artmasıyla bize satılan en büyük yalan “en büyük gücün kendimiz” olduğumuz yanılsamasıdır. Eğer ilişkiler olmasaydı insan kendi benliğini bile keşfedemez, konuşamaz ve düşünemezdi, hayvandan farkı kalmazdı. Sadece dürtüsel hareket ederdi.

Varlığınızın önemsiz olduğunun düşünülmesinin saçmalığını en iyi hayatı tehdit alltında olan veya sağlığını kaybeden kişi anlar. Bu çıktılara rağmen bireyin kimseye ihtiyaç duymadığına inanıyorsanız solipsistsiniz demektir. Solipsizim genel olarak feminen bir duruştur ve bu da sizi bir yerde feminen yapar.

Kadın-erkek ilişki dinamiği de böyledir. Milyon yıllık evrimimiz ilişkiler sayesinde oldu ve günümüzde tam tersi satılıyor, özellikle artan aşırı neo-liberal akımlarla toplumdan ve gruptan koptuk. Kadınlarda feminizm ile çıktısı ise “erkeklere ihtiyacım yok!” formatına evrildi. Erkeklerse maskülist/mgtow/mra ile benzerini düşünüyor. Oysaki erkek ve kadın tamamlayıcıdır. (Maskülenlikle maskülist olmak aynı şey değildir!)

Evlilik Erkek İçin Dezavantajdır

Mesele evlilik değil, evlilik kurumunun günümüzde geldiği acınası haldir. Özellikle aile kavramı feminizm ile güçsüzleştirilmiştir, çünkü değişmeden çoğu feminist kuramda ailenin ataerkil bir kurum olduğu ifade eder(İlgili podcast). Eşit partnerlikle ilişkilerin içi boşaltılır. Evlilik yerine kadının avantajına oluşan, kendinden daha güçlü niteliklere sahip bir erkekle her şeyi bölüştüğü ve hatta hukukça üstün olduğu bir şeye dönüştürülmüştür. İlk yıkılan değerse ailenin direğinin erkek olduğudur.

Erkekler evlilikten neden korkar? Çünkü günümüzde erkek için evlilik hukuki açıdan dezavantajlıdır. Sözde eşit partnerliğe rağmen erkeğin hala birçok sorumluluğu varken hiçbir otoritesi yoktur.

Kadınlar da “güçlü  kadın” şartlandırmasıyla şuna inanır “erkeğe ihtiyacım yok”, “gerekirse yumurtlarımı dondururum” veya “tek anne olabilirim” ama istatistikler bize son 10 senede erkeğin x2 katı artan kadın depresyon oranlarıyla doğru olmadığını da gösteriyor.

Gerçek şu ki kadınlar her dönem erkeğe; erkeklerin kadına duyduğundan daha fazla ihtiyaç duymuştur, şu dönemde böyle olmamasının sebebi kaosun bulunmamasıdır.

Evlilik için çözüm ya da alternatif nedir?

Açık ilişki saçmalığı ya da polyamory gibi kadının beta bulma stratejisi uygun bir çözüm olamaz, çünkü erkeklerin doğal bir kıskançlık dürtüsü mevcuttur.

Bunun yıkılması direkt kadın cinsel stratejisine hizmet eder. C.ckold artar ve antinatalizm yükselir. Çünkü kadının temel cinsel stratejisi ya en iyi genetiğe ya da en iyi kaynağı sunan erkeğe ulaşmaktır.

Erkeklerin özellikle “o kadını elinden kaçırma, bak çok şanslısın” şartlandırmasından kurtulması gerekir. Özellikle potansiyelini keşfetmemiş genç erkeklerde sıklıkla görünen bir durum diyebilirim. Kendisini geliştirmesi gerekirken bir kadına bağımlı olması gerektiğine inanıyorlar.

Aaron Clarey kitabında evliliklerin mutlu gitme ihtimalini %14 olarak belirtmiş. Erkeklerin çoğunluğu dev gibi artan oranlarla evlilikte kadını aldatabiliyor veya kadın zamanla “evlilik sondur artık imzayı attık” düşüncesini taşıyan adamı aldatıyor. Sizce neden? Çünkü eşit partnerlik, feminenleştirme projeleriyle resmen hadım edildik.

Eğer sadece sen, kadını buldum diye kendini şanslı görüyorsan hala mavi haplısın demektir. Çünkü ruh eşi mitine yakınsın, şartlandırıldığın hataların sonucusun. Hep ne diyoruz? Bir kadın güçsüz bir erkekle olmaktansa güçlü bir erkeği paylaşmayı tercih eder.

((Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin, siteye destek için sponsorumuz olabilirsiniz.)

4.8 17 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
26 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Machiavellian Virtù
Ziyaretçi
Machiavellian Virtù
2021-12-05 11:40 PM

Mağara devrinde kadının davranışını oku, günümüz koşullarına göre yorumla. İşte bu şekilde çok daha iyi anlarsınız ilişkileri. Kadınlara karar alma sorumluluğunu pek bırakmayın, üzülürsünüz. Erkek dediğin vurduğu yerde ses getirir. Dünyada 4 milyar kadın var, sadece 1 tanesi için kendinizi heder etmeyin. Atmayacak tüfek yok, sıkmasını bilene. Vermeyecek hatun yok,… Read more »

Berasy
Ziyaretçi
Berasy
2021-12-06 9:27 AM

Mra nedir ?

Damned
Ziyaretçi
Damned
2021-12-07 6:04 PM

Abi merhaba. Üniversite öğrencisiyim. Sınıfımda çok kız var. Ben sosyal fobi kadar olmasa da sosyal beceri konusunda kötüyüm. Artı para da yok vücut da. Şöyle bir durum oldu; Kızlardan biri baya tecrübeli. Sınıftaki kızların hepsi onun çevresinde, onun ortamında olmak istiyor. Bu kız da beni birkaç hafta gözledi ve adam… Read more »

Ayrıl:(
Ziyaretçi
Ayrıl:(
2021-12-19 9:36 PM
Reply to  Damned

Selam karanlıkrüya.19 yaşında ortalama fiziksel görünüme sahip daha önce sevgilisi olmamış bir insanım daha önce kızlarla pek muhabbetim olmadı.İtü de hazırlık okuyorum okulumda kız çok az.Arkadaş çevrem tamamen erkek.Genciz haliyle kızlarla tanışmak flörtleşmek istiyorum uzun süredir seni ve erkekadam sitesini takip etmeme rağmen aynı yıkık hayatı yaşamaya devam ettim.Bu durumdan… Read more »

spartacus
Ziyaretçi
spartacus
2021-12-07 10:57 PM

üstat gayet güzel yazı.Feminenleşme projeleriyle aile bağları çözüldü ve maalesef dediğin gibi ben de kazanıyorum koca kahrını mı çekecem diyenler yüzünden olan z kuşağına ve genç çocuklara oldu.Peki önlem olarak ne yapmalı.Erkekler kadar kadınlar da next yapıyor.Tamam maskülen olduk , cinsel pazar değerimizi ortaya koyduk ama arz az talep çok… Read more »

Machiavellian Virtù
Ziyaretçi
Machiavellian Virtù
2021-12-10 2:45 PM

Skeptico’ya ne oldu? Bir bilginiz var mı?

ddoroloji
Ziyaretçi
ddoroloji
2021-12-11 8:39 PM

Türk kızı bi güzel domaltıp ütüyü yaptırıyo. Farklı bir soru; Evlilikte erkeğin artık yaşı ilerkedikten sonra, erkek 60 yaşına geldi artık çükü kalkmıyor diyelim. Ne oluyor o aşamadan sonra erkeğin iktidarı bittikten sonra kadının iktidarımı başlıyor. Artık kadınmı beceriyor, yani sözü geçiyor. Ben kendi çevremden görüyorum Kadın yani teyze, devamlı… Read more »

Brian
Ziyaretçi
Brian
2021-12-15 1:24 PM

Hocam selamlar., 23 yaşındayım üniversitede son senem. 1.5 yılı aşkın süredir ilişki içersindeyim. İlişkim olmadan önce sosyal medyadan birçok kızla tanışıp takılan birisiydim.. Sonrasında biriyle sevgili olduk. Instagramımı kapatmamı kızları takipten çıkarmamı istedi. O da instagramı kapattığı için ben de uzun süredir kullanıp pandemi girdiği için instagramı sildim. İlk hatamın… Read more »

Brian
Ziyaretçi
Brian
2021-12-15 8:28 PM
Reply to  Karanlikruya

Ayrılık konusunda ne düşünüyorsunuz hocam?

Mollo
Ziyaretçi
Mollo
2021-12-22 5:46 PM

Kırmızıhap yazarlarından biriyim. Çevremde de ders veriyorum yani kırmızı hap konusunda tecrübem oldukça fazla. Üniversite öğrencisiyim, bir tane hatunla tanıştım. Aramız iyiydi muhabbeti sardı ciddi bir ilişki materyaliydi. ( En azından emin olmasam da gördüğüm kadarıyla tabii.) Aynı ortamda tanıştık( Aynı ortamda tanıştığımız sosyal çevrede, kızlara yürümek absürttür diye oralı… Read more »

Mollo
Ziyaretçi
Mollo
2021-12-22 5:49 PM

Daha sonrasında kız ben seni arkadaş olarak görüyordum gibisinden saçmasapan bir şey söyledi. Ki zaten ben de arkadaş olarak görüyordum.( Ters mentalite, kuyu psikolojisi aksini de iddia etmeyeceğimi biliyor.) Akabinde kız bu çocukla takipleşti vesaire.Bunu görünce tamamen kestim ki zaten kesmiştim. Sonra kız bir şekil ulaştı ve ben de baya… Read more »

Mollo
Ziyaretçi
Mollo
2021-12-22 5:50 PM

Sen hiçbir kıza arkadaş olarak yaklaşmıyorsun vs vs gibisinden şeyler söyledi evet dedim vs. Kız çok özgüvenlisin, şöylesin böylesin ama kızlarla takılmaya kullanıyorsun gibisinden şhitler attı. Uzun uzuna anlattım oneitis gibi duruyor ama öyle bir şey yok. Faydalanılacak bir şey varsa paylaşırsınız yorum yaparsınız. İlla ki benim de hatalarım vardır… Read more »

Spartacus
Ziyaretçi
Spartacus
2021-12-24 11:52 PM

isyerinde emekliliği gelmiş iki abla bana begendigin var mi yoksa sana kız bulalım dediler.bu red pill acısından ne anlama geliyor niye böyle bi şey dediler.beni kız bulamayacak kadar acizmi gördüler yoksa maskülen görüp bir an önce piyasadan çekilmemi mi sağlamak istiyolar.karanruya yorumun nedir?

ddoroloji
Ziyaretçi
ddoroloji
2021-12-26 12:57 PM
Reply to  Spartacus

Bana da dedi komşu teyze. Köyden tanıdığı bir kız varmış. Seni gözüne kestirmiş belliki birisi. Atm yapmaya çalışacaklar.

magnus
Ziyaretçi
magnus
2022-01-02 1:01 PM

hocam ”kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır” tanımı doğru mu sence

ya da ağır başlı erkekler daha mı çekici gelir ?

Butterflyinthepalm
Ziyaretçi
Butterflyinthepalm
2022-01-02 8:24 PM

Merhaba, neredeyse bütün yazılarını okudum ve podcast lerini seyrettiğimi sanıyorum. ilişkiler üzerine müthiş bilgiler. ben 50 yaşındayım ve 15 senelik evliliğim biteli henüz 1 sene olmadı. aslında kadını çok seviyordum ve hatta hala seviyorum. çocuklarım anneleriyle kalmayı tercih ettiler. kavgalarımız çoktu evet ve yakın yıllarda ekonomik özgürlüğüne kavuştu. daha önceki… Read more »

Butterflyinthepalm
Ziyaretçi
Butterflyinthepalm
2022-01-02 11:34 PM
Reply to  Karanlikruya

@Karanlikruya teşekkür ederim cevap için. betaize konusundaki yorumun doğru zaten betaize edilmiş durumdaydım ben. daha önce alfa karakterken tanışmıştık ama ben beta olmak konusunda kadının eline bıraktım kendimi ve birazda ben kendimi eğittim ve artık unumu eleyip ipe serdim modundayken beni fena vurdu 🙂 kadın milleti değil mi fenalar valla.… Read more »