Şekil: _Samuel Dirksz van Hoogstraten - Old Man Looking Through Window (Kendini Geliştirdiğini Sanan Erkekler)

Kendini Geliştirdiğini Sanan Erkekler

Kendini geliştirmek ve temiz bir zihin setine ulaşmakla bunu kadın elde etmek için yapmak farklıdır.

Sağlıklı bir fizik için günlük rütinler yapabilirsiniz. Örneğin yürüyüş, dil öğrenmek, enstruman çalmak vb. Gibi. Bunlar düzenli yaptığınızda gerçekten size bir şey katar fakat bunu dışa yansıtamaz ya da belli bir sınır değerin üstüne çıkamazsanız kadınları etkilemez. Daha da önemlisi bunu birilerini elde etmek için yapıyorsanız demoralize olursunuz. Geçenlerde şöyle bir mesaj aldım:

-Yaklaşık 2 senedir şekeri bıraktım su ve ayrandan başka bir şey içmiyorum tabi 2 ayda bir mecbur kalırsam yiyiyorum bir tatlı ama kontrol ettim.

-tavsiyen üzerine hergün hava soğukta olsa musluğa en soğuğa getirip soğuk su ile duş alıyorum.

-Hergün muhakkak yürüyüşe çıkıyorum

-hergün 40 dakika dil öğreniyorum

-ve hergün enstrüman çalıyorum ilerletiyorum

Bu yazdıklarımın hepsini yaklaşık 1 buçuk senedir yapıyorum, ama henüz tam olarak bir karşılığını göremiyorum ve böyle oldukça motivasyonum düşüyor ama kendi kendime yapmaya devam et diyorum, kadınlar konusunda da öyle yaklaşık 4 senedir bir ilişkim olmadı ve yalnız 1 kadınla ilişkiye girdim sizce sorun nerede?

Sorun baştan sona her yerde diyebiliriz. Böyle öneriler hiç vermedim. Soğuk duş almak, sabah erken kalkmak veya gece hep aynı saatte uyumak, belli rutinler sizi “disiplinli” ve “duygusal olarak güçlü” bir erkek yapar fakat kadınlara ulaşmanızı sağlamaz.

Kendini geliştirme işini eski sevgili veya yeni bir kız için yapanları gördüm. Hatta sonrasında “kendimi geliştirdim, eski sevgilim geri dönmedi!!!” diyenlerle bile karşılaştım. Bu da aslında kendini geliştirdiğini sanmaktır, yani belli bir seviyeye çıktığınızda otomatik olarak geçmiş sizin için önemsiz olur, çünkü artık o zaman dilimiyle aynı rezonansta değilsinizdir. Yeni amaçlarınız olmuştur, size heyecanlandıran şeyler değişmiştir. Şöyle de anlatabiliriz:

Erkek Tarih Boyunca Kendini İnşa Etmiştir

Erkek kendini inşa eder ve başta bunu ne için yaptığınız önemsizdir (İlgili podcast). Çünkü erkeğin evrimsel motivasyonu inşa etmektir. Tarım devriminden, aristokrasiye, monarşiden, sanayi devrimine kadar her döneme lider erkeklerin düzen bozucu radikal hareketleri, cesareti ve inşa etme yeteneğiyle geçilmiştir.

Kendinizi bir kadın yüzünden de inşa edebilirsiniz fakat sonrasında erkek olmanın getirdiği hislere sahip olmalısınız, yani başarılı olmak temel motivasyonunuz olmalıdır. Örneğin Jon Bon Jovi’nin grubu kurma amacı kadınlarla birlikte olmaktı. Peki ya 2. Albümde sizce motivasyonu aynı mıydı? Bilmeyenler için Bon Jovi her albümde ününü katbekat arttıran, one hit wonder olmaktan oldukça uzak bir gruptur. Bence ilk albümde hatta bar grubu aşamasında bile istediklerini aldılar, ardından grup elemanları bireysel olarak daha iyi gitar çalmaya, daha iyi vokal tekniğine sahip olmaya ve daha iyi hit parçalar yapmaya odaklandılar. Benzerini Motley Crue’de de görürüz, hatta Queen bile benzerdir. (Uygun Fon: Bon Jovi – Keep The Faith)

Kendini geliştirmeyi sanmakla zihin setini değiştirmek farklıdır.

Yürüyüş kardiyovasküler sisteminizi geliştirir fakat kızlara ulaşmakta etkisizdir, her gün yürüyerek çekici bir erkek olamazsınız. Örneğin ağırlık kaldırmayı deneyebilirsiniz, bu durumda bir aşamada tetiklenerek hırsla daha fazla kas yapmaya başlarsınız. 45 dk. enstruman çalarak gelişebilirsiniz, belki 1 sene sonra üst seviye çalabilirsiniz ama Youtube’a kayıt koymuyor, bir bar grubuyla çalmıyorsanız “kızlarla tanışma” konusunda size hiçbir çekicilik değeri katmayacaktır. Üstteki arkadaşta da bu problem mevcut. Kişisel gelişim aşaması bile tam gerçekleşmemiş, çünkü zihin değişmemiş. Bir konuda hırs kazanamamış.

Geçmiş ve oldukça popüler bir yazımda açıklamıştım. Kadınların dikkatini çekmek için tip, para, oyun dediğimiz 3 parametrenin birlikte gelişmesi, mümkünse birinin diğerleri arasından sivrilmesi gerekir. Bunların 3ü de yürüyüşle, dil öğrenerek veya gitar çalarak gelişmez.

Tip için giyim kuşam ve stil geliştirilmesi, kas inşa edilmelidir. Yürüyerek gelişmez.

Para için öğrendiğiniz dili çeviri işlerinde kullanacak kadar geliştirmeniz gerekir. Yani 2 sene boyunca amatör kaldıysanız, onca şey yaptım işe yaramadı demenizin bir anlamı yoktur. Para ancak uygulamada işinize yarayacak seviyede gelişim sağlarsanız olur. Daha iyi eğitim, terfi veya daha çok kazandıran bir işe girmeniz ya da borsa, blogger, youtube yayıncılığı, çevirmenlik gibi ek işlerle olur.

Oyun konusunda 3’ü içinde belki de en önemlisidir ama emek ister, çok fazla kadınla tanışmanız, pratik yapmanız gerekir, diğerlerinden belki daha fazla zaman alır ve başarılı olursanız sadece kadınlara ulaşmış, tip veya paranızı geliştirememiş olursunuz. Sadece pua’nın tehlikelerinden bahsetmiştik. Sonunda oneitis sendromuna girebilirsiniz, çünkü hayatta tek başarınız kadınlardır.

Neden 3 Alanda Da Kendimizi Geliştirmeliyiz?

Bu sebeple tavsiyem 3 alandan birini ön planda tutsanız da diğerlerini de atlamamanızdır. Daha önemlisi ne yaparsanız yapın reklamınız yoksa kadınlar için görünmezsiniz.

Bir arkadaşım konservatuar müzik bölümü mezunu, aktif bir müzisyen ve birlikte bir bara gittiğimizde bazen “sahnedeki tanıdık müzisyenler birçok kadınla olurken, ben olamıyorum, neden?” diye söyleniyordu. Haklıydı fakat bilgisi eksikti. Olay burada yetenekten öte reklamınızı nasıl yaptığınızdır. İstersen keman virtüözü ol, bunu çevrendekiler bilmiyorsa insanlar sana hayranlık duymaz. Instagram/Youtube kullan dememe rağmen; “yeteneğimi görmek isteyen beni x orkestrasında izler” gibi yorumlar yapardı. Burada sebep-sonuç ilişkisi hatalı. Çünkü kimse hayranlık duymadığı birini araştırmaz. Daha önemlisi “yatırım” yapmaz. Merak uyandırmadığınız sürece de görünmez olursunuz. Kısa süre sonra bir gece barda; onu yakından tanıyan otorite sahibi bir arkadaşla aynı masada oturuyorlardı ve masada 2 tane de kız vardı. Arkadaşı gece boyunca kızlara bu kişinin müzisyenliğini övdü ve sonunda bu kızlardan biriyle birlikte oldu. Benim dediğime gelinmiş oldu.

Özetle geçmişte bunun üstüne de yazdığımız gibi “israf edin!” Elinizde ne varsa bunu hunharca göstermelisiniz ki yararlanabilin. Yoksa birileri ağ ile onlarca balık tutarken, siz oltayla ayakkabı avlarsınız.

İçimden geldi bir fon daha: Motley Crue – Dr. Feelgood

(Makaleyi oylamayı ve sitenin gelişmesi için sponsor olmayı ihmal etmeyin.)

4.4 32 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
42 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
horoz
Ziyaretçi
horoz
2022-03-15 11:28 PM

Yoldaşlarım, testosteron sahipleri. İlk hedef kendinizsiniz, doğrudan kadına ulaşmak değil. Aksini iddia etmeniz ve başarılı olmanız durumunda -ki bu kafayla zor- ise yalnızca ulaşmış olursunuz, yani nato mermer nato kafa, gelişim yok. Önce kendi orgazmınızı önceleyin, bir çıktı, side effects olarak kadın ardından yerini alacaktır. Firstly can dostum, canan bir… Read more »

DtVoice
Ziyaretçi
DtVoice
2022-03-18 12:41 PM

Müsrif olma konusunda hala mütevazı davranıyorum hocam. 22 yaşındayım. Dis hekimligi öğrencisiyim, seslendirmenlik yapıyorum ve gitar çalıyorum. Bunlari sosyal mecralarda olsun , sosyal ortamlarda olsun nasıl yansitmaliyim? Youtube kanalim var oraya seslendirdiğim içerikleri atıyorum ama açıkçası daha çok dikkat çekmek istiyorum. Tavsiyelerinize açığım. Yazı da harika teşekkürler 🙂

DtVoice
Ziyaretçi
DtVoice
2022-03-18 6:24 PM
Reply to  Karanlikruya

Peki hocam ara ara instagramda falan gitar çaldığım hikayeler, sesimi ve diksiyonumu belli ettigim hikayeler paylaşıp bu konularda iyice müsrif olayim mi? 2.5 senedir gitar üzerinde yoğunlaşıyorum bunu doğru düzgün bilen yok maalesef:(

spartacus
Ziyaretçi
spartacus
2022-03-31 10:35 PM

üstat, ekşiden bir kızla buluştum bugün ama kız beni yaşlı bulduğunu ve begenmediğini yüzüme söyledi ve cevap vermeme fırsat bırakmadan hemen gitti. ne yapayım?

Spartacus
Ziyaretçi
Spartacus
2022-03-31 11:13 PM
Reply to  Karanlikruya

Instagramdan falan çok kızla buluştum hatta bugün bukustugum kızdan çok daha güzelleriyle seviştim. Kızla dün Tanistim biraz sohbet ettik ve bana diş görünüşün onemli olmadığını söyledi. Hemen gitmese eğlenen ustalıkla cevap verecektim.bir dahaya foto isticek bende

Maximilian
Ziyaretçi
Maximilian
2022-04-19 1:52 AM

Pua sendromuna giren erkekler genelde; ortalamadan daha yakışıklı ve konuşkan ancak parası olmayan insanlar oluyor benim izlenimim. Özellikle gençliğinde çok iyi tabak çeviriyorlar, yaşları 30a varınca ellerinde birşeylerin kalmadığını fark ediyorlar. Hiçbir şeyi olmayan ancak öğrenmeye aç, özgüveni yüksek, atılgan erkekler ise bir zamandan sonra hayatın içinden geçiyorlar. Gençlik yıllarında… Read more »

Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı
Ziyaretçi
Kur Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı
2022-05-22 2:24 AM

Selam, Instagram kullanmıyorum. Hayatı kendime özel yaşamak istiyorum. Ne biliyim hikayemi kaç kişi gördü? Kaç like aldı? Kim takipten çıktı gibi dertlerim olmasın istiyorum. Ama reklamımı da yapmak istiyorum. Ne biliyim buz pateni yaparım. Kayak yaparım. Konserlere giderim. Gece klübünde takılırım. Bol bol gezerim. 25k değerinde telefon kullanıyorum. 19 yaşımda… Read more »