Kadınların Sekse Kolay Ulaşması Sorun Mudur?

Karanlikruya’ya sora yeni güzel sorular geldi, özellikle kadınların sekse kolay ulaşması sorun mudur? durumunun çıkarttıklarına birlikte bakalım:

1. Daha çok kazanan kadın uzun süreli ilişki yaşar mı?

Merhaba karanlık abi. Benim sorum Briffault Kanunu ve kadınların daha fazla kazanması hakkında. Eğer “”kadın – erkek arasında bir ilişki olup olmayacağına, kadın karar verir. erkekle olan ilişkisinde kadının artık bir fayda elde edemediği durumlarda, ilişki devam etmez/sonlandırılır.” kanunu şimdi için de geçerli ise bu durumda kadınların çoğunun erkeklerle uzun süreli ilişki kurmayacağı anlamına gelmez mi?

Bu kanun her zaman geçerli fakat bakış açın yanlış. Öncelikle bu, hayvanlar alemi için öne atılmış bir kanun ve hayvanlar alemindeki erkeğin temel misyonu neredeyse her zaman “kısa süreli vur kaç ilişkisidir ve avlarını kaçırmamak için erken boşalırlar.” İlişkiye karar vermesi olarak kast edilen de “cinselliği vereceği değerli erkeği seçmesidir”. Anladığın gibi uzun süreli ilişki değildir.”

Kadını elimde tutayım, uzun süreli ilişki olsun yaklaşamı insan-erkeklerine aittir, çünkü zor ulaştığını kadını bırakmak istemez. Kadın ise hipergami çerçevesinde yarar sağlıyorsa ilişkide kalır.

Temelde insanlar, tek eşlilik ile çok eşlilik arasında kalmış bir türdür ve psiko-sosyal yapılanmaları uzun süreli ilişkiye uygundur. Hem aile, hem ekonomik sebepler, hem de diğer türlerden farklı olarak doğan bebeğin bakım gerektirmesi tek eşliliği güçlendirir [Ref].

50lerden önce bu strateji kadınlar için mantıklıydı. O dönemde amaç sağlayıcı elde etmekken, şu an “arzu” ön plana çıkmış durumda, çünkü kadınların cinsellik konusunda bir çekincesi yok, erkekler gibi eğitim alabiliyorlar ve para kazanabiliyorlar. Bu durumdan rahatsız olan bir kesim var, ben onlardan değilim, çünkü bir kadın seni arzu esaslı seçmediyse beta ödersin demektir.

Bugün kadınlar hızla daha fazla eğitim görüyorlar ve eskiye göre daha çok kazanıyorlar. İleride ortalama bir evlilikte kadınların daha çok kazanacağı öngörülüyor. O zaman bu mantığa göre kadınların erkeklerden elde edebileceği bir fayda bulunmuyor.

İşte bu bir çeşit mavi haplı beta öder stratejisi düşünce şekli. “Kadının benden alabileceği bir şey yoksa onu nasıl bağlarım?” Sen onu değil, o seni bağlayacak. Uzun süreli ilişkinin kadın için faydası daha fazla.

Sadece cinsel tatmin için erkeklere ihtiyaç duyacaklardır ki bu uzun sürebilecek bir evlilik için yeterli olmaz. Yanlış yorumladığım bir yer mi var?

Evet var. Kadınların “sadece cinsellik” veya “beta öder stratejileri” için erkekleri seçtiğini düşünüyorsun. Daha önemlisi temel stratejin evlilik gibi görünüyor, oysaki kısa süreli ilişki temel stratejin olmalı. Aksi halde cinsellik almak için kadına ilişki vermiş olursun. Kadının buna ihtiyacı yoksa ya kullanılır ya aldatılırsın.

Siyah veya beyaz şekilde yorumlamışsın. Kadınların hayat algısı erkeklerden farklıdır. Genelde maskülen bir karakterden beslenmek isterler, hipergamik açıdan kendinden üst düzey bir erkekle birlikte olmayı, devamlı erkek değiştirmeye ruh stabilitelerini korumak için tercih ederler. Çünkü kadınlar için “skor” değil, “kalite” önemlidir. Bu sadece kaynakla ilgili değildir.

Örneğin eşcinsel çiftlerde erkeklerin çok, kadınların tek eşli yaşama daha uyumlu olduğunu biliyoruz. Kadın hep kaliteyi arıyor ve bunu hem arzu hem sağlayıcılık açısından bulduğunda ilişkide kalmayı daha tutarlı bulacaktır.

Daha önemlisi kadının en önemli dürtüsü olan çocuk için de uzun süreli ilişkiye ihtiyacı vardır. Evet kadınlar geçmişe göre daha daha cinsellik yaşayabiliyorlar ama bu durum kadınların genel stratejisinin sadece “cinsellik” olduğunu göstermez. “Sadece cinsellik” her zaman erkeğin stratejisi olacaktır.

Gereğinden fazla dürtüsellik kadınlar için her zaman avantajlı da değil, çünkü kadınların bağlanma yeteneğini erkeğe göre şiddetle azaltır ve devamlı bu tarzda yaşayan bir kadının 30 sonrası hiç evlenmediğini, çocuk sahibi olmadığını ve muhtemelen mutsuzlaştığını görebilirsin.

Sonuçta hem kendi seçimleri yüzünden hem de değerli erkeklere muhtemelen ulaşamayacağı için 35 sonrasını yalnız ya da günübirlikte ilişkilerle geçirmesi muhtemeldir. Tabii ki herkesin cinsel stratejisi kendine aittir. Senin temel amacın kendi cinsel stratejine uygun kadınları seçmek olmalıdır.

2. Erken yaşta cinselliğe ulaşan kadın ve Alfa Dulu dönüştürmek mümkün mü?

Karanlıkrüya Hocam Merhaba. Kadınlarda partner sayısı en erken yaşlardan beri artmaya başladı. 18 yaşındaki kızlar yılda 3 partner değiştirebiliyor ve 23 yaşına geldiklerinde ortalama bir erkeği bile skorda geçebilir.sorum şudur? uzun süreli ilişki yaşabileceğimiz bir kız geçmişte bir Alfa yada değerli bir erkek tarafından terkedilseyse. O geçmişteki erkeğin önüne geçebilir miyiz? Biliyorsunuz kızlar %20’ye o erkek onu kullanıp bıraksada ulaşabiliyorlar. Rollo Tomassi’nin ”How You Can Defeat The Alpha That Left Her!” Podcasti var çok iyi ingilizce bilmiyorum fakat geçmişteki Alfa’sını yenebilirsin It’s possible to defeat him!

Öncelikle yüksek skor erkek için başarı göstergesidir, en azından beklentisidir, kadın için değildir. Bu yüzden kadınlar gizler, erkekler abartır.

Eğer elinde birçok kişiyi seçme şansın olsa tesadüfi olarak seçer miydin? Yoksa en iyisini seçmek için mi uğraşırdın? İşte eğer herkesi seçip, skor yapan bir kadın varsa erkek için uygun bir seçim değildir ve elenmelidir.

Tavsiyem alfa dullarla hiçbir şey yapmaman olur. Eğer bir kadın başka bir erkekten bahsediyorsa, o kadından kısa sürede kurtulman en iyisidir. Kadını değiştirmeye çalışmak, kurtarmaya çalışmak tipik mavi hap hayalidir. Kadın feminen tavırlarla ilişkiye uygun olduğunu ispatlamalıdır, çünkü senden alabileceği en değerli şey iyi bir ilişki. Şöyle düşün kadın herkesle cinsellik yaşayabilir ama herkesten iyi bir ilişki alamaz.

Sitenin gelişmesine yardımcı olmak için üye olabilirsiniz. Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.

4.6 25 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
7 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
machiavellian
Ziyaretçi
machiavellian
2021-08-23 8:24 PM

“Kadınlar her ne kadar çiçek böcek, romantik olsun, sevsin, çok sevsin, şöyle olsun, böyle olsun deseler dahi her zaman erkekten içindeki mağara adamını görmek isterler, beklerler.” Sözü ne kadar doğru, ne kadar değil? Bu arada yine harika bir yazı olmuş. Devamını bekliyoruz. Sık sık makale yayınlanırsa çok daha iyi olur,… Read more »

Spartacus
Ziyaretçi
Spartacus
2021-08-24 11:44 PM

https://eksisozluk.com/bir-kadini-tamamen-ele-gecirmenin-yollari–6211340 Ustat erkek manipülasyonu konusunda ne düşünüyon?toksik maskulenitemidir yoksa kadın manupulasyonuna karşı kullanılabilir mi?psikolojik şiddetmidir yoksa hipergami yoksunlugunu sanal hipergamiyle doldurma çabasımidir? Bu maddelerden bazılarını uygulamış ve başarıya ulaşmıştım ama yaptığım dogrumudur emin diilim.

bpcileryordubeni
Ziyaretçi
bpcileryordubeni
2021-08-29 4:43 AM

“İleride ortalama bir evlilikte kadınların daha çok kazanacağı öngörülüyor. O zaman bu mantığa göre kadınların erkeklerden elde edebileceği bir fayda bulunmuyor.” Kadın-erkek ilişkisinin dinamikleri evrimleşen ilk insanla beraber günümüzden 200.000-300.000 yıl önce atılmış. Kadınların 20-30 yıl sonra erkeklerden fazla kazanacak olması, bu kadar temeli sağlam bir sürecin bir anda çöpe… Read more »

free brn
Ziyaretçi
free brn
2021-09-07 2:29 AM

Hocam sitenizde son 1 yıldan daha eski yazılarınız da vardı. Site yenilendikten sonra o yazıları bulamadım. Onların bulunduğu bir link var mıdır? Nasıl erişebilirim?

Saygılar,

oldschool
Ziyaretçi
oldschool
2022-05-15 9:47 AM

Hocam soru için uygun yer değil belki ama kırmızı hapın inceleme alanında olduğunu düşündüğüm bir konu var:Son yıllarda kadınlarda BDSM/babygirl/domine edilme fantezilerinin eskiye göre çok artmasının sebebi sizce nedir? Eskiden de çoktu internet sayesinde görünür oldular görüşüne asla katılmıyorum çünkü yaşım biraz büyük olduğu (45) için kendimin ve başkalarının deneyimlerinden… Read more »