İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kadınların Marifet Sandığı Şeyler

Kadınların Marifet Sandığı Şeyler

  Resim: Kadınların Marifet Sandığı Şeyler (Sandro Botticelli - The Outcast)

  Kadınların Marifet Sandığı Şeyler

  Bir dönem bir kız arkadaşım, gece sahne aldığım ve hızlı yaşadığım bir dönemde kıskançlıkla şey demişti: Ne var ki ben de istesem birçok erkeğe ulaşır, onlarla yatabilirim? Bir süre önce yakın bir arkadaşıma da sevgilisi benzer cümleye kurdu. Oysaki ona; “mesele senin değil, erkeğin rahat ulaşmasıdır” dediğimde nasıl yani? Diyerek aptal aptal bakmıştı. Kadınlar günümüzde cinselliğe ulaşmayı marifet sanmaktadır. Oysaki bir erkek herhangi bir kadınla seks yapabilir.

  İlginçtir ama bu durum; doğal stratejileriyle çevrelerinde uydu erkek biriktirmelerini de sağlar. Çoğuna “bu erkek neyin, hep yardım ediyor sana, ne kadar iyi bir çocuk” diye sorduğunuzda “sadece arkadaşım” cevabını verecektir, çok azı çevrelerindeki bu erkek grubuyla seks yapar. Yani içsel olarak seks yapmanın bir avantaj olmadığını bilirler ama toplumsal şartlanma nedeniyle bunu yapıyor görünürler, hatta erkeklerin de böyle olduklarını sanırlar.

  Erkeklerin Yanılgıları

  Bu durum aynı erkeğin cinselliğe ulaşamayıp da “ben sadece sevdiğim kadınla yaparım” demesine benzer. Bir taraf ulaşıp yapmazken, diğer taraf sanki her erkek istediği zaman kadınlara ulaşabiliyormuş gibi ulaşmak istemediğini söyler. Oysaki istese de çoğu kadınla birlikte olamayacaktır. Bu bir çeşit onur koruma mekanizmasıdır.

  Kadınlara devam etmeden bir miti daha çürütelim. Örneğin kadınlar ya da yine diğer erkekler; çoğu erkeği “seks düşkünü olmak veya çok kadınla yatmak hiç kadınla yatmaktır” gibi utandırabilir. Bunu marifet sandıklarını için küçümsenebilirler.

  Öncelikle seks düşkünlüğü erkeklerin (altta ki biseksüel kadının da deneyiminde gözlemlendiği gibi) taşımak zorunda oldukları bir yüktür. 7-24 testosteron salgılayan bir varlık seksi beli ölçüde isteyecektir. Çok kadınla yatmak hiç kadınla yatmaktır da ayrı bir zırvadır. Bütün türlerde erkek cinselliğe zor ulaşır. Bu nedenle dişiler tarafından tercih edilen erkekler değerlidir. Krallar, aristokratlar, rock starlar, devlet adamları; günümüzde ise mavi tikli Instagram/Twitter kullanıcılar, müzisyenle veya ortalamanın üstünde tip-para-statüde olan erkekler cinselliğe rahat ulaşır. Ekşi de şöyle başlıklara bakarak da bunu anlayabilirsiniz:

  • Kadınların sadece tipe baktığı gerçeği.
  • Kadınların sadece paraya baktığı gerçeği.

  Madem kadınlarda hipergami yok veya erkeklerin kadınlara ulaşması problem değil, o zaman neden bu başlıklarda binlerce erkek ağlıyor?

  Kadınların cinsellik konusunda kendileri ve erkekler konusunda yanılgıları üstüne güzel bir video da mevcut. Biseksüel bir kadın makyajla erkek olarak; onların ne hissettiğini nasıl yaşadığını anlayacağı mekanlara gitmiş ve aynı zamanda kadınlarla buluşmuş. Gün sonunda striptiz kulübüne giden erkeklerin görselden bu kadar uyarıldığını anlayamadığını, kadının cinselliğinin zihinde başladığını anlatmış. Biseksüel olduğu için kadınken elde edebildiği oranın çok daha azını elde edebildiğini anlatmış, 30 kadınla denemiş ve sonuç hüsrana sonuçlanmış çünkü kadınların erkek seçiminde çok sert davrandığını ve yumuşak tavırlara dayanamadıklarını belirtmiş. Kendisi özellikle duygusal yaklaştığında hemen elenmiş.

  Nedeni açık:

  Kadınlar hipergamiyi uyduklarını fark edemeseler de buna uygun tercihler yapar. Biseksüel ablamız da bunu sert şekilde farklı bir cinsiyete büründüğünde anlamış. Muhtemelen eskiden sorulsaydı çoğu kadın gibi kendinden üst ligde erkeklere ilgi duyduğunu açıklayamayacaktı.

  Bazı erkeklerde de benzer yanılgılar mevcut

  Maalesef 2 tarafın cinsel stratejilerini eşit görerek; eşitlik diye kadınlara yardım ederken bu gerçekleşse de gün sonunda yine güçlü erkekler o kadınlarla olacaktır. Ekşi-Sözlük nick altımda bana saldıran böyle bir arkadaş vardı mesela ama kısa süre sonra bir kadınla Ekşi’den konuştuğunda yaşı nedeniyle elendiğini belirtmiş ve gidip kızın da nick altına kaşar gibi ithamlarda bulunmuş. Eşitlik isteyen erkekler bunun gerçekleşmediğini gördüğünde gün sonunda daha da sinirleniyor, nefret kusuyorlar ve hala anlamıyorlar. Sizce bu tavrı kırmızı hap almış kaç erkek yapardı?

  (Bkz: Tinder‘da erkekler neden başarısız?)

  Kadınlar, erkeklerin cinselliğe kendileri kadar rahat ulaşabileceğini düşünür, hipergamiyi anlamaz. Bunu Fresh and Fit’in kanalına katılan kadınlardan da duyabilirsiniz. Kadınlar erkeklerin %20sini fark eder ve diğerleri hayalet gibidir, bu nedenle %20si onlar için erkek popülasyonun tamamını oluşturur. Yani işçiler, düşük statü erkekler vs. hiçbiri fark edilmez. Elimizdeki veriler, artan incel popülasyonu da durumu ispatlar niteliktedir. Kevin Samuels’in yazısında da anlattığımız gibi günümüzde ortalama kadınlar ortalama erkekleri tercih etmez! Örneğin benzeri kadınlarda yoktur. Onlar da “istediklerinde cinselliğe ulaşacaklarını bilirler fakat o adamı ellerinde tutacakları konusunda kaygılı olurlar.”

  Birçok kadın güncel feminist propagandalar nedeniyle bunları reddederek bir cinselliklerini ucuzlatarak değerlerini düşürmektedir. Unutmayın kadın doğuştan bir değerdir, erkek kendini geliştirebilirse değerlenir. Bakir erkekle bakire kadın aynı değerde değildir.

  Bunları kişisel olarak da deneyimledim. Buradaki 5k yorum, ekşi sözlükte belki 20k özel konuşma, 1000’e yakın yaptığın Skype görüşmesi, e-postalar vs… Çoğu erkekten şunu duyuyorum: “Çok seviyor diye ayrılmadım, güzel değildi ama idare ettim; beni terk ettiğinde onu çok sevdiğini anladım.” İşte bu fayda/maliyet oranıdır. Çoğu boşanmanın kadınlar tarafından başlatılma nedeni de benzerdir. Erkekler cinselliğe ulaşımın zor olduğunu farkında olduğu için ellerindekini kaybetmeyi sevmezler. Oysaki kadınlardan şunu duyuyorum: “Başta çok seviyordum, bana kötü davrandığı için ondan vazgeçtim.”

  Destek olmak için sponsorumuz olabilirsiniz. Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.

  4.9 19 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  23 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Atını öpen donjuan
  Ziyaretçi
  Atını öpen donjuan
  2022-08-24 3:32 PM

  Kadından ilginizi çektiğinizde alt rütbeli uydularından biriyle sizi kıskandırmaya çalışması, maskülen bir erkekte iğrentiden fazlasını oluşturmuyor bu bence ama marifetmiş gibi hepsi yapiyor bunu ( betalar üstünde ise yarayan bir teknik olabilir hakkını yemeyelim ) Betalarda ise yarayan bir teknik olsa bile kadın niçin bir belayı kapatmaya uğraşır ki Ayrıca… Read more »

  ZETA
  Ziyaretçi
  ZETA
  2022-08-24 11:21 PM

  Ortalama bir erkeğin vasıflarını biliyoruz. Peki, bir kadının ortalama sınıfa dahil olduğunun parametreleri nelerdir?

  ZETA
  Ziyaretçi
  ZETA
  2022-08-26 12:10 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Teşekkürler cevap için.

  Hello kitty
  Ziyaretçi
  Hello kitty
  2022-08-29 7:45 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Peki ya üst seviye bi kız nasıldır?obez degilim yüzümü temiz tutuyorum akne oluşmasın diye.

  Meraklı
  Ziyaretçi
  Meraklı
  2022-08-30 7:36 PM

  Şimdi şöyle bir durum var normalde zaten şükür durumum iyi ve ön muhasebe işine başladım ve ilk işim olmasına rağmen ortam güzel verilen para iyi ve işimde rahat sayılır ki ben sosyal hayatında zaten dolu dolu yaşayan biriyim ve kadınlarla oyunum akıyor gayet güzel gidiyor ama mental olarak işe girince… Read more »

  Stilist
  Ziyaretçi
  Stilist
  2022-08-30 7:40 PM

  Selam karanlık rüya, normalde daha önce de demiştim sosyal medyada kendimce popülerim ve Instagram profilimde YouTube da yayıncı olduğum, basketbol oynadığım ve yemek videoları ürettiğim hem yazıyor hemde içerikler ile destekli ancak hakkında kısmına muhasebeci olduğumu da yazmak çok mu fazla sence normalde zaten arada ofis hikayesi atıyorum ve giyim… Read more »

  Meraklı
  Ziyaretçi
  Meraklı
  2022-09-15 8:07 PM

  Kadınla konuşalı 3 hafta olmuş diyelim arıyor soruyor her gün de mesajlaşıp anlık fotolarına kadar atıyor ve sen istediğinde de itaat ediyor yani bir şekilde yapıyorsa kadın bize foto attığında çok hoşsun demek yanlış mıdır ? Şimdi misal en son kadından anlık istedim aynı gün içinde attı öpücüklü falan, aldım… Read more »

  Meraklı
  Ziyaretçi
  Meraklı
  2022-09-16 11:41 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Ben şuna şaşırdım bu kadının ailesinden gelen kalıtsal bir hastalığı varmış genetik bir sıkıntı, geçenlerde kadına dalga geçme adına bana ilerde çocuklarımızın rızkını yedi deme falan dedim kadın bu çocuk konusundaki trollemeye takıldı ve asla çocuk istemediğini tuhaf bir şekilde deşifre etti ancak jeton sonradan düştü bu hatun bu kalıtsal… Read more »

  23
  0
  Would love your thoughts, please commentx