İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kadınları Sekse Neden İkna Edemiyorum?

Kadınları Sekse Neden İkna Edemiyorum?

  Kadınları Sekse Neden İkna Edemiyorum?

  Unutmayın ki bir kadın gerçek-arzu duymadığı sürece sizinle ilk geceden sevişmez. Daha kötüsü kadınlar, çok az erkeğe arzu duyacak şekilde evrimleşmiştir. Tipten bir erkeğin görünüşten etkilendiğiniz kadar etkilenmezler, bunu rasyonel de değerlendiremez, olduğundan çok daha düşük puan(yaklaşık yarısını, altta bahsedeceğiz) verirler. Örneğin Tinder yazısında bahsettiğim gibi istatistiklerine göre erkeklerin %4.5’u sağa atılmaktadır. Diğerleri ise ilgi çekmemektedir. Tersi olsaydı seçicilikleri yok olur, önlerine gelen ortalama bir tiple erkeğin yaptığı gibi ilişkiye girer, hamile kalır ve gereksiz genetik yapılar aktarılırdı. Çoğu çocuk da babanın yatırımı olmayacağı için ölürdü. Bence kötü bir evrimsel adaptasyon olurdu. Cinsellik bir kenara ilk defa tanıştıysanız çoğu sizi bu nedenle görmezden gelir, çünkü güveni de içeren girift duyguları oluşturmak zordur. Kadın en ufak bir negatiflikte konuşmayı sürdürmez.

  Güven Veriyorum Derken Beta Olmayın!

  Buss, “The Evolution of Desire” kitabında bir kadının sizinle olması için öncelikle size belli bir seviyede güvenmesi gerektiğini söyler. Bu oldukça mantıklıdır. Cinsel açıdan daha savunmasız bir varlıktan bahsediyoruz ve hamile kalma ihtimali durumu daha da riskli yapar. Güven verme gereğini çoğu erkek evrimsel olarak içselleştirmiştir fakat bu da tehlikelidir. Çoğu da kadınlarla birlikte olmanın tamamen güven vermek üzerine olduğunu düşünerek iyi çocuk imajı çizerler. Bu da yanlıştır. Kontrollü olmak gerekir. Aksi halde aşırı güven vererek kadının sadece arkadaşı olursunuz. Dark triad pratikleriyle güvenin iyi harmanlanması oranın iyi ayarlanması gerekir. Bu da tecrübeyle olur.

  Kadınlar Deneyimsizliğinizi Anlayacak Evrimsel Adaptasyona Sahiptir

  Günümüzde maalesef çoğu erkek iletişim konusunda sorunlar yaşıyor. Sosyal medyanın hayatlarına girmesiyle, sadece temel komutlarla iletişim kurarak bir kadından geri dönüş almayı bekliyorlar, sonra da sorunun tiplerinde olduğunu düşünüyorlar. Ayrıca erkeklerin içsel olarak iletişim konusunda başarısız, nesne konusunda başarılı olduğunu da düşünecek olursak, işler iyice çığırından çıkmış oluyor.

  O kadını beğeniyorsa, en azından birkaçı da kendilerini beğenmelidir diye düşünüyorlar. Maalesef çoğunluğu beğenmez. Eşitlik yoktur!

  Yapılan çalışmalar kadınların sosyal medya sonucunda sanıldığı gibi kendilerini olduğundan çok daha değerli bulmadıkları görülmüştür. Tam tersi sizi yaklaşık 2 kat olumsuz değerlendirirler. Yani tip avantajınız bile olsa bölü 2 gibi düşünebilirsiniz (Ref). Tipinizi rasyonel değerlendiremedikleri için en büyük gücünüz iletişim yani oyun yeteneğiniz, statünüz ve prestijinizdir (ününüzdür). Eğer ünlü değilseniz son 2si iletişim sonrasında değer kazanır. Bu durumu biraz daha irdeleyeceğiz fakat okupid yazısında da detaylandırmıştık.

  Özetle gerçek hayatta sosyalleşmeyi deneyimlemediğiniz için iletişim konusundaki acemiliğinizin kokusu ilk cümlenizle anlaşılacaktır. Unutmayın ki kadınların en korktuğu durumlardan biri, yüksek değer olarak gördüğü erkeğin düşük değerli çıkması, yani kandırılmasıdır. Kadının biyolojik zamanı daha kısıtlı olduğu için bu durum büyük zaman kaybı anlamına gelir ve kadınlar bundan nefret eder. Ayrıca, terk edilen erkekler bilir, kadınlar geçmişi kolayca arkalarında bırakabilir. Bu evrimsel bir adaptasyondur. İşte bu iki nedenle başta bir kadınla cinsel ilişki ihtimaliniz düşer.

  Kadınlar Tek Gecelik İlişkiyi Erkekler Kadar İster Mi?

  Bir diğer konu, kadınların erkek kadar cinsellik düşünmediğidir çünkü testosteron oranı erkeğe göre 15-17 kat azdır. Bir ilişkideki öncelikleri seks değildir, bu erkeğin önceliğidir. Eğer çok dürtüsel bir kadın değilse yukarıda bahsettiğimiz şartlar karşılanmadan kadın sizinle cinsel ilişkiye girmeyecektir. Günümüzde feministlerin kadın-erkek cinselliğinin eşit olduğunu dayatmasına rağmen, kadınlarla yapılan çalışmalar bunu yalanlamaktadır. Örneğin Fransa’da 21-25 yaş arası yapılan bir çalışmada erkek çok yakışıklı olsa bile 30 kadının 1’i o erkekle yatacağını bildirmiştir Erkeklerse %83 oranında evet demiştir (Ref). Yine bir diğer çalışmada; 1 dakika içerisinde her koşul uygunsa bu adamla cinsellik yaşar mısınız sorusuna %5’i evet derken, erkeklerin %35’i evet demiştir (Ref). Yani çok yakışıklı da olsanız tip tek gecelik ilişkide düşük öneme sahip bir faktördür. David Buss geçmişte yorumladığımız şu makalesinde kadınların kısa süreli ilişki için bile uzun süreli partner seçtiğini anlatmaktadır.

  Özetle bir kadın, sizin için her şeyi göze alsa, sizi elde etse veya ölse bile evrimsel olarak kendisi için mücadele edilmesini, cinselliği kolayca sunmamayı deneyecektir çünkü “herhangi bir erkeğe” kolay sunulan cinsellik kadını değersizleştirir, bu yüzden erkeklerin %80ni çoğu kadın için görünmezdir. En azından kadına bu bilgi kodludur. Eski pick-up artistleri kadını yatağa sürükleseniz bile orada dirençle karşılaşacağınızı söyler, buna “son dakika direnci” de derlerdi.

  Kadınlara bir şey yaptırmak istiyorsanız, niyetinizi açıkça ifade etmeden adım atmanız gerekir. Cinselliği istediğinizi dokunuşlarınız ve karakterinizle örtük bir şekilde sinyallemelisiniz. Burada yanlış bir adım, sizi arkadaş bölgesine itecektir. Yaklaşım, bir çeşit satranç gibidir. Onu hazırlamak, baştan çıkarmak gereken sizsiniz. Ayrıca, hiçbir kadının baştan çıkartmayı sevmediğini, daha doğrusu onları heyecanlandırmadığını unutmamalısınız çünkü bu kadın için kolaydır. Kadınlar reaktif varlıklardır ve baştan çıkartılmaktan heyecanlanırlar!

  Makaleyi oylamayı unutmayın, bize destek için sponsorumuz olabilirsiniz.

  4.5 38 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  49 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Maskwolf
  Ziyaretçi
  Maskwolf
  2023-08-18 1:37 AM

  takıldığım kızla öpüşme sevişme boyutu güzel gidiyor, sekse geçmek isterken bakire olup olmadığını nasıl öğrenebilirim ayriyeten gel hadi seks yapalım deyip mi girişmeliyim nasıl olmalı bu sorulara cevap arıyorum.

  Atilon
  Ziyaretçi
  Atilon
  2023-08-21 4:04 PM

  Görece uzun süredir vakit geçirdiğimiz ve beni sevdiğini söyleyen, ilgisiyle de bunu belli eden bir kadınla görüşüyordum. Bu süre boyunca kendisinden fiziksel olarak hiçbir yakınlık görmedim. Öpüşme vs hiçbiri olmadı. Bu konuda hep geri tuttu kendisini. Ben de böyle bir kadınla beraber olmak istemdiğimi üstü kapalı bir şekilde aktarıp konuşmayı… Read more »

  Umut
  Ziyaretçi
  Umut
  2023-09-11 1:36 PM

  Hocam selamlar. Ben(22) ve kız arkadaşım (20) yaklaşık 7 aydır beraberiz. bir kaç kere buluşmuşluğumuz var ancak üniversiteler uzaktan eğitime geçince biraz uzaktan ilerlemeye karar verdik. bu süreçte farklı şehirde olmamıza rağmen bir kaç kere denk geldik ve buluştuk. kızın bana saygısı, ilişki durumu, kızın ilişki materyali olması konusunda bir… Read more »

  Thomas Angelo
  Ziyaretçi
  Thomas Angelo
  2023-11-26 1:17 AM

  Bir erkeğin çok fazla cinsellik yaşaması bir yerden sonra bu adamı mutsuz etmez mi?

  Nasıl yapsak ki
  Ziyaretçi
  Nasıl yapsak ki
  2023-11-26 6:06 PM

  6-7 aydır birlikteyiz, beraber uyuma ve seksin bazı çeşitleri var ama tam birleşme yok. Bakire değil. Sebep o değil yani. Diğer noktalarda ilgi had safhada. Sizce bana arzu eksikliği mi var yoksa travmatik bir durum mu var? (Yaşlar 30+)

  Nasıl yapsak ki
  Ziyaretçi
  Nasıl yapsak ki
  2023-11-26 7:36 PM
  Reply to  Karanlikruya

  . Teşekkürler üstadım

  49
  0
  Would love your thoughts, please commentx