Şekil: Simon Vouet - Sophonisba Receiving the Poisoned Chalice (Kadınlar Zoru Sevmez Ama En İyiyi Seçer)

Kadınlar Zoru Sevmez Ama En İyiyi Seçer

Kadınlar zoru sevmez. Fiziksel gelişim, eğitim ve duygusal yatırım konusunda bunu görebilirsiniz. Örneğin eğitim hakları varken zor meslekleri seçmezler, ilişkiye yatırım yapmak yerine en güçlü erkeği seçmeye çalışırlar. Hatta porno sektörü bile bu yüzden oluşmuştur. Beyaz yaka olmayı istemeyen, emek vermeyen kadınlar ABD’de saatine 100-200 dolar alarak filmlere yazılır, böyle bir endüstri mevcut. Şu yazıdan detaylarını okuyabilirsiniz.

Neden kadınlar zoru sevmez?

Çünkü doğuştan bir değere sahiptirler. Geçmişte bu baskılanıyordu ama artık özgür. Kadın o güzelliğini istediği gibi kullanabilir.  Bu red pill’in teorisi değil, kendi atasözümüz var:

“Yoksa kadının parası, amıdır kumbarası.”

Çok çirkin gelebilir ama atalarımız böyle demiş.

Kadınlar ilişkilerde kendi yaşıtlarındaki erkekleri rakip görürler. Aynı sınıftaysanız eğer ekstrem iyi bir fiziğiniz yoksa genetik piyangoya sahip değilseniz (%3,5) şansınız yoktur. Geçmişte farklıydı, kadın potansiyeli olan erkeğe de yatırım yapardı. Değilse vazgeçerdi, günümüzde ise sabırsızlar.

Bizzat yaşadım da:

Kendimden büyük bir kadınlaydım. Facebook bile yeniydi. Ben de kendimden büyüğü etkiledim diye övünürken çoktan beta zihin setine girdiğimi fark edememiştim. Çünkü kısa bir süre önce de yine büyük bir kadınla(29 yaş) denemiştim ve kadın şunu söylemişti: “Evlenmem lazım, geçmişte belki ama seninle şu an olmaz, hala üniversitedesin, ben çocuk istiyorum.”

Kırmızı hap 101: Kadınlar 20 yaşında parti yıllarındayken, opsiyonları azaldıkça, 30larda bir anda duvar nedeniyle akıllanır ve bir beta aramaya başlarlar. (Kendini 1 sene sonra evlendi ve ona rağmen benimle buluştu.)

O dönemler bunu anlamadım tabii ama açıktı. Bu olay üstüne sanırım gurur yaptım ve başkasını denedim. Kadın statülüydü, parası da vardı. Muhtemelen alfa niteliklerim yüzünden benimleydi ve geleceğime yatırım yaptı. O da devamlı çocuk modundaydı.

Günümüzde sosyal medya nedeniyle global piyasa değeri yüzünden anlattıklarım çok geçerli değil, çünkü kadınlar opsiyonlar konusunda geniş. Beklemek istemiyorlar. Aynı ücretsiz şeker dükkanında gibiler. Rollo Tomassi buna “party years” der. Bu dönem kısa fakat çok parlaktır. En iyi zamanlarında erkeğe yatırım yapmak yerine, devamlı başka şekerleri yalamaya çalışırlar ama o şekerler bir süreden sonra dişleri çürütür!

Erkeğin hatasıysa kendi kapasitesini keşfedememesidir. Çünkü feminen düzen eşitlik yalanı satar. “Çiftler eşit, kadınlar eşitliğe inanıyor” şeklinde düşünülür. Maalesf doğru değil, önceden anlattık: maskülen olmak zorken feminenlik kolaydır.

Gerçekten eşitlik olsaydı (ki bu tarz solcu görüşler tamamen saçmadır) o kadın kendi yaşıtı, kendi eğitim seviyesinde, aynı boyda erkeğe arzu duyardı. Siz kaç kadının böyle bir erkek seçtiğini gördünüz?  

Kadınların Eğitim Hayatı

İstatistikler kadınların okuma oranının arttığını ve eğitim fonlarının ağırlıklı kız çocuklarına yapıldığını gösteriyor. Esas acı nokta ise hep dandik bölümlerde okumaları. Mühendislik, sağlık, temel bilimler (matematik, fizik) kadın oranları çok düşük(%10-18 civarı). Onca eğitim fonu sonucunda kadınlar eğitim alsa da iş dünyasına bile giremiyor. Sonra da “wage gap(maaş adaletsizliği)” dedikleri konuda söyleniyorlar. Feminizm yazısında sebeplerini ayrıntılı açıklamıştım.

İzlanda’a bakın, her konuda erkek-kadın eşit fakat kadınlar hala daha basit işlere yönelirken, erkekler mühendislik, tıp, fen bilimlerinde ağırlıklı olarak çalışıyor.

Hep söylerim, basite kaçmak yerine mühendislik, tıp, temel bilimler okuyan kadın değerlidir.

Gerçi burada da dikkatli olmanız lazım. Zihin seti olarak başarılı ama çok ileri giderse stres yüzünden sizin de hayatınızın içine edebilirler. Örneğin yapılan çalışmalarda kadın CEO’kadın eşlerini daha çok terk ettiği biliniyor. Yani arzu; kadının size direkt duyduğu şeyler değil, daha çok ne temsil ettiklerinizle ilgili.

Ataerkillik Yaftası

Erkek hayatı boyunca mücadele eder. Geçmişten günümüze başarısız erkeklerin genetiği tamamen silinmiştir. Biz en iyileriz. Günümüzde başarılı erkekler kas inşa etmek, saatlerce çalışmak(eğitim, iş hayatı) zorundadır. İyi konuma gelmiş erkek bunu kesinlikle göstermelidir. Müsriflik önemlidir.(Podcast) Kadınların ise yediklerine dikkat etmesi çekicilikleri için yeterlidir.

Her şeyi başaran sensin, 10larca yıl gelişmişsin, statü-para-fizik konusunda zirveye gelmişsin, kadın sana arzu duyup ardından “equal partnership” diyerek ev işlerini bölüşecez, bak ben de çalışıyorum, çok ataerkilsin diyor. Bu utandırma taktiğidir. Geçmişte bir boşanma hikayesinde ayrıntılı anlatmıştık.

Buna cevabınız: Ben ataerkil bir erkeğim, istersen kendi seviyende 20deysen 20 yaşında aynı maaş bandında, seninle aynı boyda, seninle aynı kiloda birini bulabilirsin. O zaman bunu demeye hakkın olur işte. Ne garip ki kadınlar minimum 4 yaş büyük erkeği tercih ediyor, equal partnership adına yürüyen son 10 yıldaki evlilikler hızla bitiyor. Özetle kadının ne dediği değil, ne yaptığı önemlidir.

En iyisini seçip, size kadar örneğin 10 sene birçok erkekle olup, ondan sonra feminizmi arkaya alarak “eşit partnerlik” zırvasını savunmak bir ideolojiyle kendi çıkarlarını maksimize etmektir. Peki sizin 10 sene önceki halinizle olur muydu? Olsa da sürer miydi?

Geliştiniz beta zihin setiyle tamam canım biz eşit partneriz dediniz. Sonra? O kadın hukuki olarak da ortağınız olur. Boşanırsanız her şeyin yarısı onun, üstüne üstlük çocuk varsa o da onun bir de üstüne nafaka verirsiniz.

Kendi hayatımdan biliyorum, 20lerimde ulaşamadığım kadınlara hep 30’dan sonra ulaştım. Şuna eminim 20lerimde ulaşsam “oha kadın lütfediyor” diyerek belki her dediklerini kabul ederdim. Şimdi ise 20lerinde en ufak şekilde zırvalayan kadını ben eliyorum. Çünkü opsiyonum var.

Özetle “Sen mi lütfediyorsun, o mu lütfediyor?”

5 22 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
34 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
hardlife61
Ziyaretçi
hardlife61
2021-10-24 8:54 PM

Aynı sınıftaki kızlara yürümek / manitacılık oynamak ne kadar mantıklı?

Yakup
Ziyaretçi
2021-10-25 12:14 AM

Müthiş tesbitler muhteşem tecrübeler
Ben bile dersimi aldım kendime format attım
Tşk hocam

Zeito
Ziyaretçi
Zeito
2021-10-25 12:17 AM

Sevgili Karanlık rüya,eski sevgilim benden ayrıldıktan sonra ( kız terketti beni) çok zengin birisi ile beraber olmaya başladi ,ve bu bende kendimi aşırı derece ezik hissetmeme sebeb oluyor, benimle ileyken ona veremediğim herşeyin simdi 10 katina sahip ,bu eziklik ve aşağılık duygusundan nasil kurtulabilirim bu his bir erkek olarak beni… Read more »

Zeito
Ziyaretçi
Zeito
2021-10-25 6:37 AM
Reply to  Karanlikruya

Teşekkürler karanlık rüya bu ayrılık sonrasi çok kötü hissediyorum hala 1 sene olacak ama tek iyi tarafı ise redpill ile bu sayede tanıştım ,umarim her şey daha iyi olur ,saygılar.

Emir
Ziyaretçi
Emir
2021-10-25 11:02 PM

20 de ulaşamadığım kadınlara 30 da ulaştım demişsin ben 20 yaşındayım tipimin iyi olduğunu düşünüyorum duygusal gücümü arttırdım spor ve giyim de düzelttim peki ben ne yapacağım yani güzel kızlar seçici ise şansım pek yok gibi galiba

ounkas32
Ziyaretçi
ounkas32
2021-10-26 10:34 AM

Sonunda sen de genetik lottery, %3.5 falan demeye başlamışsın. Aylardır yazılarını okuyorum, Redpill zırvalığından nasıl ayrıldığını gözlemliyorum. İlk yazıların ve son yazıların arasında büyük farklar var.

ounkas32
Ziyaretçi
ounkas32
2021-10-28 4:36 PM
Reply to  Karanlikruya

Yuo. O podcastlere çıktığın Errrrkek adam mahmut abiye göre kadınlar erkeğin karakterine aşık olurmuş.

kırmızıüzüm
Ziyaretçi
kırmızıüzüm
2021-11-12 8:33 PM
Reply to  ounkas32

Karakterden kasıt oyun, özgüven, liderlik vasıfları vs. ise kadınları etkiler.? Erkekleri bile etkiler. Daha fazla insan onların etrafında olmak ister. Zaten buna alfa kafa yapısı(mindset) demiyor muyuz?

Anonim
Ziyaretçi
Anonim
2021-10-27 9:54 PM

Merhaba ben 19 yaşındayım kız arkadaşım 21 yaşında. Kendisi türkiyenin köklü ve kazanılması çok zor bir bölümünde okuyor. Ayrıca dış görünüş olarak bakımlı ortamlarda dikkat çeken bi kız. Ona baktığımda anlıyor mu bilmiyorum ama her ne kadar ben de mühendis öğrencisi olsam bile onun benim okuduğumdan daha iyi bi bölümde… Read more »

Anonim
Ziyaretçi
Anonim
2021-11-02 2:45 AM
Reply to  Karanlikruya

Merhaba yorumuma döndüğün için teşekkür ederim. Elimden geldiğince yapay bi masküleniteden ziyade bi şeyler de başarılı olduğumu güzel bir şekilde hissettirdiğimi düşünüyorum ancak dün telefonda konuşurken ingilizce bir konuşma geçti. Yıllardır ingilizceyle içli dışlı olmuşumdur ama onun şu an okuduğu bölüm ingilizce olduğu için doğal olarak benim tıkandığım yerlerde o… Read more »

kırmızıüzüm
Ziyaretçi
kırmızıüzüm
2021-11-12 8:43 PM
Reply to  Anonim

Frame in biraz sarsılmış gibi geldi bana fakat yanlış ölçüyor/düşünüyor olabilirim çok takma bana. Yaşımız yakın , tavsiye olarak şunu söyleyebilirim ki her an ayrılabileceğinizin farkında ol. Bir gün o yanında yokken sen avm (vs.) de bir kızdan çok etkilenebilirsin ve şuan ki ilişkinden çıkmak isteyebilirsin ve aynı şey sevgilin… Read more »

kırmızıüzüm
Ziyaretçi
kırmızıüzüm
2021-11-12 8:54 PM
Reply to  Anonim

zaten tinder vs gibi uygulamaların kadınlarda narsisistlik yaptığı bu günlerde net gözlemlenen fakat feminen düzen yüzünden insanların söyleyemediği bir gerçek. Kadınlar da aşması zor bir bolluk mentalitesi var , maskülenlik var. Direk ilk bakışta seni boyundan vs ufak bir özelliğinden eleyebiyorlar çünkü daha yüzlerce seçenekleri var. Kafalarında iz bırakmak zor… Read more »

Spartacus
Ziyaretçi
Spartacus
2021-10-27 11:17 PM

Karanlık rüya şu anda hedef kitlen 20 30 yas bandımi 30 40 yas aralığımi?hedef kitleyi öğrencilerden mi yoksa sosyal medyadan mi buluyorsun?

amorphise
Ziyaretçi
amorphise
2021-10-28 5:31 AM

merhaba karanlikrüya,

podcast, canli yayin gibi iceriklerin hepsini youtube uzerinden tek noktada yayinliyor musun? Yoksa ayri ayri mi? örneğin odysee de içerigin var, dlive kanalin var, twitch kanalin var. Acikcasi aklim karisti. Ve icerikleri kacirmak istemiyorum. Tüm yayinlarin kesilmeden youtube’a yüklendiği müjdesini ver bana.

acemineilstrauss
Ziyaretçi
acemineilstrauss
2021-10-28 5:56 PM

1-)Karanlikruya hocam 20 ‘lerimde ulaşamadığım kadınlara hep 30 ‘umdan sonra ulaştım dedin ya mesela 18 ‘inde 19 ‘unda 20 ‘sinde olan kızlara da ulaşabiliyor musun yoksa 25 yaşının üzerindeki kızlara mı ulaşabiliyorsun 30 ‘lu yaşlarında? Toplumumuzda çevrede gördüğüm kadarıyla sanki kendisinden yaşça büyük biriyle çıkan ve aradaki yaş farkının fazla… Read more »

Levent Topçu
Ziyaretçi
Levent Topçu
2021-11-02 3:10 PM

Six pack ve adonise sahipsen, 40 yaşında da olsan 18’lik sana ulaşır sen değil onlar.

Levent Topçu
Ziyaretçi
Levent Topçu
2021-11-02 3:14 PM

Hoca’nın yazılarını iyi oku evrimde müsriflik yapan erkekler diyor, bununla birlikte ortalamadan daha iyi bir ozellige sahip olmalı erkek. Ben oyle yakışıklı biri degilim fakat spor sonrası iyi fizigi sinyalledim dövme vs. 18 lik kız ilk tecrubesini benimle yaşadı. Ona sordum neden diye bunu ilk aşık oldugum adamla yapmak istedim… Read more »

acemineilstrauss
Ziyaretçi
acemineilstrauss
2021-11-05 2:54 PM
Reply to  Levent Topçu

Kaç yaşındasın Levent Topçu?

Levent topçu
Ziyaretçi
Levent topçu
2021-11-17 8:44 PM

33

acemineilstrauss
Ziyaretçi
acemineilstrauss
2021-10-28 5:59 PM

2-) İş ortamımdaki erkekler beta karakterde kimi evlenmiş kiminin hiç sevgilisi olmamış vs. Ben ise redpill ‘i öğrendiğimden beri proaktifim, dominantım. Bu sebeplerden ötürü arkadaşlar kendi aralarında bir arkadaş grubu oldular gibi ama ben pek anlaşamadım onlarla. Bu durumun sebebi beni rakip olarak görüp dışlamaya çalışmaları olabilir mi? Erkek topluluklarında… Read more »

Orochimaru
Ziyaretçi
2021-11-07 1:25 PM

Kafama takılan bir konu var; kızla buluştuk cinsel gerilim felan her şey var, ama eğlence yerlerine gitmek ve ona para ödemek beta öder tarafına sokar mı beni aslında kendimde eğlenmek için aklımdaydı yada %100 kötü çocuk oyunu oynayıp işi bitireyim mi?.

karmasik
Ziyaretçi
karmasik
2021-11-11 11:00 PM

hocam kadin kiskanilmayi sever fakat bu hangi ölcüde olmali ?

giyimine karismak kiro bir davranis mi onlarin gozunde ?

akif
Ziyaretçi
akif
2021-11-12 11:24 PM
Reply to  Karanlikruya

meydan okuyan derken bıraz daha acabılır mısnız bı de ne yapmamız gerekır kırmızı alarm nedır