Resim: Thomas Sully - The Love Letter (Kadınlar Hakkında Az Bilinen Gerçekler)

Kadınlar Hakkında Az Bilinen Gerçekler

Kadınlar hakkında az bilinen gerçekler birçok erkek tarafından çarpık projeksiyonları sebebiyle kabul edilmez. Birçoğunu dağınık olarak anlatsak da burada biriktirmeye çalışacağım.

Bazı kadınlar kendi yaratılışlarını fark etmeyebilir bazıları ise bu gerçeklerin açığa çıkmasından memnun olmadığı için çirkefleşebilir fakat hepsinde “az ya da çok” bu gerçeklerin hepsi mevcuttur.

 

1) Kadınlara faydanız olduğu sürece birlikte olursunuz.

Kadınlar hakkında az bilinen gerçeklerden ilki kadın-erkek ilişkisinin eşitliğe dayanmadığıdır, bu feminizmin sattığı kadın doğasından çok uzakta olan bir gerçektir. Kadınlar bir erkekle birlikte olduklarında kendilerine bir şey katacak üstün olarak gördüğü bir erkeği tercih ederler. Buna hipergami denir. Bütün doğada bu böyledir. Tavus kuşu dişileri en gösterişli kuyruklu erkeği seçer, maymunlar hiyerarşide en üst seviye erkeklerle olur, Geoffrey Miller, Sevişen Beyin kitabında bunu detaylı açıklamıştır. Temellerini ekşi-şeyler yazımda okuyabilirsiniz.

Erkekler de tam tersi bir şey katabileceği ve fiziksel olarak beğendikleri kadınları tercih eder ve bu kattıklarınız pazarlık sebebi olamaz. Yani yıllar sonra bir ayrılık gerçekleşirse “ben senin için bunları yapmıştım” demenizin hiçbir önemi yoktur. Kadından duyacağınız tek cevap: “teşekkür ederim, çok iyi bir insansın, hakettiğini bulursun” olacaktır. Bir Türk atasözü vardır: “Otobüsün ve kadının peşinden koşulmaz.”

Eğer güçten düştüyseniz veya kadın sizden bir şey alamıyorsa (para, tecrübe, ilgi, bilgi her neyse) başka bir erkekten alabilecek konuma geldiyse sizden mezun olacaktır. Bu yüzden uzun ilişkide devamlı gelişmeye ve üstün bir erkek olmaya, eşitliği bozan tarafta olmaya dikkat etmelisiniz. Eşitlik sağlanması, kadının sizinle rekabete girmeye çalışması en büyük bir kırmızı alarmlardan biridir. İlişkinin biteceğine dair de bir işarettir. Örneğin yıllardır birlikte olduğunuz kadın durup dururken ağzını şapırdatma derse durun bir düşünün derim.

 

2) Kadınlar kendilerini güvene almadan bir ilişkiyi bitirmez.

Kim ne derse desin kadınlar tek kalmayı sevmez, parası da olsa gücü de olsa bunu istemez. Tek kalmak erkek işidir. Çünkü erkeğin doğum yapma yeteneği yoktur, varoluşsal dürtüsü kendini geliştirmek üstünedir, çok mutsuz erkekler görüyorum. Bunun tek sebebi var atalete yenilmeleri ve varoluşsal dürtülerini yerine getirmemeleridir. Bu gerçekleştirme de yalnızlığı gerektirir. Özetle yalnızlık erkek işidir! Siz hiç sevgilisinden ayrılıp mutlu olan, saçlarını kestirip, gym’e giden erkek gördünüz mü ama hemen kadın çetesine katılıp, eski sevgilisinin ne kadar hayırsız bir adam olduğunu anlatan, birçok leşçi meriç sayesinde kendi egosunu yükselten onlarca kadın görmüşsünüzdür.

Kadın iç güdüsel olarak çift olmaya daha yatkındır fakat bu gördüğü erkeğe yapışacağı anlamına gelmez. Süreç yine hipergamik ve gerekirse seri-monogami formunda ilerler.

İlişkilere baktığımızda kadınların boşanma kararı almada oranlarının %78’e tırmandığını görürüz ki çoğu erkek kadını terk edemez, bu yüzden terk edilen kadınlar büyük bir varoluşsal sorgulamaya girer. Çünkü kadının elinden rasyonalleştirme imkanlarını söküp alırsınız. Çoğu kadının rahatlama mekanizması karşısındaki erkeği suçlu hissettirmekle ilişkilidir. Siz önce terk ederseniz, sizi suçlu hissettiremezler ama çoğu erkekte bu yapılanma yoktur. Erkek biyokimyasal bir süreçle o kadını elde ettiğini ve hep kontrol edebileceğini sanır. Oysaki erkeği güçlü yapan kontrol etmesi değil, kadının kontrolü erkeğe bırakmasıdır. Bırakması içinse erkeğin gücünü koruması gerekir.

Eğer bunu yapamazsanız ilişki normal gidiyor sanırken, kadın çeşitli sebeplerle ilişkiyi bitirmek üstüne kafasında rasyonalizasyon mekanizmaları yaratır ve sizi öcü yapar. O adamla olmayacağına kendini inandırır, bu esnada bir başkasını bulur, kendisini “tek kalmamak için” garantiye alır ve ilişkiyi bitirir.

Çoğu erkek, kadın neden ayrılık acısı çekmez diye düşünür. Çekmez çünkü erkek o kadına izin vermez. Kadın da ilişki içindeyken acıyı çekmemek için bütün sorumluluğu erkeğe atmış, onu suçlamıştır. Ardından maymun gibi bir daldan diğerine çoktan atlamıştır. Diğer leşçi meriç kadının ekmeğine yağ sürer ve kendinin “özel” olduğunu sanarak o erkeğin ne kadar güçsüz olduğunu onaylar gibi o kadına yardım etmeye çalışır. Kadının hatalarını olumlar. Oysaki o kadının kendini koruma mekanizmasına yardım ettiğini bilmez.

 

3) Kadınlar hipergami filtresinden sahte yollardan geçen erkeklerden nefret eder!

Birçok erkek oyunu öğrendiğini sanarak, sahtekarlıkla kadınları etkileyebilir ve onlarla yatabilir. Yani kadının hipergami filtresinden geçerek cinsellik almış olur. İşte bu kadının en büyük varoluş korkusudur. Çünkü kandırılmıştır. O erkeğin sandığı gibi bir erkek çıkmaması, tamamiyle “feyk” olmasından nefret eder. Literatürde “shit test” denen nanenin olması sebebi bile budur. Kadın sizi dener, bu erkek hala alfa mı yoksa ezik bir betayı mı dönüştü diye dürtükler.

Aynı çizgide kadının birilerinden taktik aldığınızı öğrenmesi, ilişki koçları veya ilişkiyi kurtarmaya çalışan ilişki terapistleri hiçbir işe yaramaz! Kadının bilinçaltına onunla arzu oluşturacak taktikleri üstelik kadınla anlaşarak almaya çalışmanız sizden hızla soğumasına sebebiyet verecektir. Çünkü kadın bunlara doğal olarak sahip olmanızı bekler!

Siz mantıklı olarak şunu düşünebilirsiniz: “ilişkimide sorun var, bu sorunu çözmek için yardım almalıyız, bunu sevgilime de söylemeliyim” kadının bilinçaltında oluşan ise “bu adam erkek değil, sorunlarımızı çözemiyor, ilişkimizi yürütmek için bir neden yok” şeklindedir. Kabul edebilir, terapiye gidebilirsiniz ama sonuçları kaçınılmaz olarak kötü olacaktır.

Bir erkeğin yapması gereken kendi hatalarını fark ederek çözmesidir. Büyülü bir değnek ya da hap beklemeyin. Kadının arzusu siz güçten düştüğünüz için azaldı veya sadece uygun değilsiniz işte. Bunu terapistle, pazarlıkla çözemezsiniz. İşiniz kötüyse düzeltin, yatakta kötüyseniz iyileştirin, spor yapmıyorsanız spora başlayın. Kadında bir tetiklenme oluşmuyorsa “siktir edin.” Bitti. Başka bir kadın bulun.

Unutmayın, kadınlar bir şeyi nasıl elde ettiğinizle değil, o şeye sahip olup olmadığınızla ilgilenir.

Bir kadına bir konuda danışmanız sizi daha tecrübeli yapmadığı gibi sizi itici yapar. Balıkçılık balıktan değil, daha çok balık tutarak öğrenilir. Yani reddedilmeyi öğrenmeden kadınları elde edemezsiniz.

 

4) Kadınlar duygularıyla hareket eder ve anlıktır.

Kadınlar bir erkeğe 5. maddeyle ilgili olarak zor bağlanır ve hisleri belli bir süre aralığını kapsar. Programı güncellemezseniz deneme sürümü biter. Duyguları maksimumdayken size aşık hissederken, bu dönemden çıktıklarında soğuyabilirler. Çünkü kadınların uyum yeteneği erkeklere göre daha yüksektir, sağlayacağı fayda üstüne güçten düşmenizle bağlantılı olarak hisleri hızlıca optimuma ulaşır. Davranışları buna göre şekillendir. Rollo Tomassi’nin burada güzel bir tespiti var. İnsanlar davranışsal psikolojiye göre “içgüdü-neden-davranış” paterniyle hareket eder. Kadınlar davranışlarını nedene değil, içgüdüye bağlı oluşturur. Yani limbik sistemlerinin ortaya çıkarttığı duygulara(korku, endişe, aşk, öfke) göre hareket eder. Sonunda ise bunu nedenlere bağlar. Yani bir nevi olayı yaşar, ardından boşlukları doldurur. Bu yüzden kadınlar, mantıklı değil, duygusal kararlar verir ve her ne yaparsa yapsın bu duygusal kararını olumlama üstüne çalışır. Çünkü sonuç ortadadır, sonuç içgüdüsel duygularla ortaya çıkan davranıştır, bunu içten hisseder. Olayın mantıklı ya da mantıksız olması önemli değildir.

Kadınlarla birlikte olduğunuzda çok mutlu olduklarını görebilirsiniz. Gözlerinden size olan aşklarını okuyabilirsiniz evet öyledir ama belli bir zaman dilimine aittir, uzun vadeyi kapsamaz. Kadın şimdiki zamana erkekler ise geleceğe aittir. Jack London bu konuda Yıldız Gezgini isimli kitabında şöyle yazmıştır:

“Bizim gözlerimiz(erkekler) yıldızları gözetleyelim diye uzak görüşlüyken, onun gözleri (kadının), ayağını bastığı sert topraktan, göğsünün, üstündeki aşığının göğsünden, kollarının arasındaki gürbüz bebekten ötesini görmez. ama yine de çağlar boyunca kimyamız böyle oluştuğundan kadın düşlerimizde ve damarlarımızda sihir yaratır.”

Belli bir süre geçtikten sonra bu o arzunun güzelliğini hatırlarlar fakat tekrardan hissetme kapasitesine sahip değillerdir, çünkü bunu oluşturan içgüdüsel durum ortadan kalkmıştır. Hatta buna da sinir olarak size düşman olabilirler. Çünkü bu hissi onlara kaybettiren sizsinizdir. Onlar için geride kalmış bir anı olursunuz. Oysaki erkekler anılara ve geleneklere kadınlara göre daha bağlıdır ki bu yüzden ayrılık acısını daha çok yaşarlar. Çünkü erkek kadınla yaşadıklarını içgüdülerine değil nedenlere dayandırır. Her konuda bir sebep arar ve bulamadığı için kötü hisseder, çünkü kadınların duygusal davrandığını bilmez.

 

5) Kadınlar da tabak çevirir.

Kadınlar gerçekten doğru oldukları, güvendikleri bir erkeğe rastlayana kadar birçok erkekle eş zamanlı olarak flört eder. Yapısı bunu gerektirir. Erkek olabildiği kadarını döllemeye, kadınlar ise en iyiyi seçmeye çalışır. Anlamanız gereken gerçek: O kadının size ait olmadığıdır ve muhtemen özel olmadığınızdır. Sizinle olma sebepleri arzu duymaktansa yalnız kalmamak bile olabilir ki kadınlar buna “seviyeli ilişi” der. Alfa döller, beta öder denkleminde betayı oynuyor, onun ihtiyaçlarını(maddi veya manevi) karşılıyorsunuzdur. (Ref)

Çoğu erkek feminenleşen son dönemde kendisine aşılanan onun peşinden koş, onun için her şeyi yap mottosu sebebiyle “arzu duyan kadınla”, “minnet duyan kadını” ayırt edemez. Tavsiyem o kadın neden benimle değil diye düşünmek yerine sizin de aynı şeyi yapmanızdır. O kadının size ilgi duymaması ve bunu dert etmeniz, sizi “ihtiyacı olan(needy)” kişi durumuna dönüştürür, sizin güçsüz olduğunuzun göstergesidir. Bir insanın ne düşündüğünü sizin değerinizi belirlemez. İşte bunu ayrıt edemiyorsanız, beta zihniyetinden çıkamamışsınız demektir. 

Bunu birçok erkeğin yapamadığına şahit olursuz ve bu beceriksizliklerini kadınlara aşırı bağlanma ve ruh eşi kriziyle öderler. Çünkü erkeklerin tabak çevirmesi genelde kadınlara göre daha zordur, bulduğunu da özel olduğu saplantısına kapılır. Bu yüzden alfa erkek olarak tarif edebileceğimiz kaymak erkek tabakası aşk acısını pek yaşamaz, alternatifleri çoktur. Bir erkeğe düşen bir kadının tabağı olmamak, buna vereceği enerjiyi kendisine yöneltmektir. O kadınla cinsellik yaşamadığınız sürece tabak olmaya devam edersiniz, yaparsanız avantaj size geçer.

 

6) Kadınlar, erkekler kadar cinsellik düşünmez.

Çoğu erkekten “olur mu? kadın da erkek kadar sevişmek ister” düşüncesini duyabilirsiniz. Bu palavradır. gerçeklikten uzak bir erkek projeksiyonudur. Kadın ve erkek cinselliği aynı değildir. Benzerini siyah hap projeksiyonunda tip üstünden de yapıldığını görürsünüz.

Kimin ne dediğinden bağımsız olarak, hormonal ve döngüsel olarak biyolojik bir gerçek vardır ki o da kadınların arzusunun yumurtlama döneminde maksimum seviyeye çıkmasıdır. Oysaki bir erkek inişli çıkışlı da olsa kadına göre x15 testosteron salgıladığı için devamlı düşünür ya da hazır durumdadır. İşte bu fark, kadına kontrol gücü verir.

Benzer şekilde kadın yumurtlama döneminde alfayı, sonrasında ise betayı tercih eder. Çünkü öncesinde zincirlerinden kurtulmuş gibidir, sadece en iyi genlere ulaşmayı isterken, sonrasında güven periyoduna girerek, kendisini ve çocuğunu koruyacak erkeğe arzu duyar.

Kadınlar hakkında az bilinen gerçekler bu şekilde özetlenebilir. Bunları aklınızdan çıkartmazsanız hangi kadınla uzun, hangi kadınla kısa süreli ilişki yaşayacağınızı kolayca belirlersiniz.

 

Referanslar

1] Rollo Tomassi – The Rational Male

2] David Buss – The Evolution of Desire 

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin)

4.6 119 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
47 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Bvb
Ziyaretçi
Bvb
2020-11-08 1:54 AM

Onunla sabrimin sonuna geldigim icin ayrilmistim. Hatta belkide son 4 5 ayda kadin erkek kimseyle tanismamistim. Yani kadinlar ayrilirken birisini garantiler dusunceniz de dogru degil. Bunu da paylasmak istedim.

Bvb
Ziyaretçi
Bvb
2020-11-08 5:19 PM
Reply to  Karanlikruya

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Evet istatiklerde sapma olabilir. Ben ayrilirken baska birisi yoktu. Bana gore tamamen bitirmeden baskasi olmuyor, birsekilde onun yorungesinden cikamiyorsunuz, ya da dogru mesajlari veremiyorsunuz. Baska biri varsada gormuyorsunuz. Unutmama sebebim hipergamiydi bilmiyorum fakat insan 5 senesini bi kalem, bir toka ile gecirse, hatirlamasi normal olmaz mi?… Read more »

Kutay
Ziyaretçi
Kutay
2020-11-06 10:22 PM

Hocam yaşadıklarımı,dinlediklerimi düşündüğümde gerçekten yazdıklarınız muhteşem ve çok doğru belli ki çokça tecrübe yaşamış ve okuyup dinlemişsiniz benim sormak istediğim şu bunlar acı gerçekler kabul kadınlar böyle bizler yanlış büyütüldük,eğitildik kabul ancak düşündüğümüzde kadının bir ilişkiden çıkarı çok fazla erkeğe sunabileceği ise cinsellik ve yalnız kalmamak ki yalnızlığın sizin gibi… Read more »

atlıkovboy
Ziyaretçi
atlıkovboy
2020-11-07 11:27 AM
Reply to  Karanlikruya

kesinlikle katılıyorum yazdığına abi eski zamanlarımda iyi nazik çocuk olarak görüyordum kendimi ama bana ilgi gösteren kız olduğunda değişip o iyilikten çıkıp direk cinsel düşünmeye başlıyordum ve bunu kıza yansıtıyordum tabi kız atlıkovboy seni arkadaşım olarak görüyorum filan derlerdi 😀
o aklıma geldi okurken

Sordid
Ziyaretçi
Sordid
2020-11-07 12:04 AM

Güzel bir yazı. Yazının ana konusu bu değil ancak ilişkili bir sorum var. Cevaplarsan sevinirim. Bir kadınla tanıştım. Tanıştığımda sevgilisinden ayrılmak üzere olduğunu söyledi. Sevgilisine karşı arzu duymadığını, ona acıdığı için hemen bitiremediğini söyledi. Sevgilisi varken benimle bir ilişki kurmamasını söyledim. İletişimi kestim. Bir süre sonra ayrıldığını söyleyerek bana geldi.… Read more »

Last edited 11 ay önce by Sordid
Sordid
Ziyaretçi
Sordid
2020-11-07 9:13 PM
Reply to  Karanlikruya

Kadının kırmızı alarmlarıyla ilgili bir yazı gelir mi? Her şeyi devletten bekliyoruz ama 🙂 Teşekkürler.

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
2020-11-10 4:23 PM
Reply to  Sordid

Seni bilmem ama yeterince arzu duyan ve psikolojisi sağlam bir kadın sana ilişkilerinden ve ya ilişkisinden bahsetmez hatta saklamaya çalışır anlattığın kadın bence kırmızı olmasa bile sarı alarmlı dikkatli davranıp ters bir hareketin de rütbesini düşürmen gerekir

Galvanize
Ziyaretçi
Galvanize
2020-11-07 10:52 AM

Güzel bir yazı, bayağıdır takip ediyorum sizi. Ayrılık acısını atlattım gene de okuyorum. İki şey var kafamda, cevaplarsanız sevinirim. Okuduğum ve üzerinde kafa patlattığım birkaç şey sonrasında kadınlardan biraz uzaklaştım, sosyal medyayı kestim, münzevi oldum diyelim yaklaşık 6-7 aydır. Kadınlardan bu kadar uzak kalmak, bastırılmış bir şeyleri ortaya çıkarır mı… Read more »

anon
Ziyaretçi
anon
2020-11-07 1:03 PM

Kadınlar erkekler kadar çok düşünmez diyorsunuz ama bir sevgilim benden fazla düşünüyordu neredeyse hatta kendi sözleriyle rahatlamak için boş kaldığı zamanlarda düşünüyordu.Bu neden bir kadın neden boş kaldığı zamanlarda düşünür bazen voş derslerde kafasını koyup düşündüğüde oluyormuş uyurken felan

Ottoman
Ziyaretçi
Ottoman
2020-12-02 9:36 AM
Reply to  Karanlikruya

Yazdıklarınızı okuyorum bir yandan okurken kendi hatalarımı görüyorum sanki miğdeme yumruk yemişcesine bir his var ve farkında olmadan neler yapmışım kendime yaşadığım ilişkilerde ayrılık sonrası hep üzülen taraf oluyorum ta ki hayatıma devam edip mutlu olana kadar birisini hayatıma alıyorum bakıyorum eskisi ulaşmaya çalışıyor yazılarınızı okuyunca farkettim ki hipergami dürtüsü… Read more »

sfs
Ziyaretçi
sfs
2020-11-07 7:48 PM

Benzer şekilde kadın yumurtlama döneminde alfayı, sonrasında ise betayı tercih eder.
Bu kisim tam ters sekilde, bunun uzerine bilimsel calismalar var, gerci her turden sey soyleyen bilimsel calismalar var bu postmodernist donemde bilimsel olarak her dusunceyi desteklemek mumkun.

Vincent Jassel
Ziyaretçi
Vincent Jassel
2020-11-07 11:14 PM

Bir erkek güçten düşmemeli bu durumda hipergami devreye giriyor ve kadın hemen bu erkek bana bakabilir mi diye düşünüyor sadece para ile ilgili değil bu duygusal durumlar içinde geçerli, kadınlara kızamıyorum sonuçta doğa onları bu hâle getirdi ancak ne zaman düşsem ya terk edildim ya da o ilişki kadının dırdırı… Read more »

Haydaaa
Ziyaretçi
Haydaaa
2020-11-08 8:31 PM
Reply to  Vincent Jassel

Neredeyse aynı şeyleri yaşadım. Bazı çiftleri görüyorum arkadaş gibiler, çok imreniyorum. Ben güçlüyken yanımda kadınlar eyvallah ama güçsüzken niye böyleler. Ben de senin gibi biraz kızmaya başladım bu duruma. Arkadaş gibi iyi anlaşan çiftlerin sırrı nedir admin? Bizim göremediğimiz hipergamik bir denklem mi var aralarında?

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
2020-11-10 4:29 PM
Reply to  Haydaaa

Arkadaş gibi dediğin muhtemelen kadın erkek rollerinin sağlıklı paylaşıldığı bir ilişkidir, sen kusursuz bir erkek bile olsan ilişkinin yüzde 50’sisin diğer yarısı kadın bu yüzden az ilişki yaşamış yaşadığı ilişkilerde de travmatik durumlar yaşamamış kadın tercih etmelisin, güçten düşmek normal sonuçta hayat grafiği hep yükseğe çıkmaz zaman zaman sert düşüşler… Read more »

duygulu
Ziyaretçi
duygulu
2020-11-08 12:34 AM

duygularımızı nasıl daha kontrol edilebilir tutarız?

Diyojen
Ziyaretçi
Diyojen
2020-11-17 9:33 AM

Bir kadın ayrılık konuşması öncesi, neden erkeğin hatalarını içeren bir liste hazırlar ve bunu ayrılık konuşması sırasında okur ki ? Karşı tarafı suçlu hissettirip vicdanen rahatlama mı amaç ? Yahut, bu konuşmada ” fazla sadakat iyi değilmiş, onu anladım. ” gibi bir cümle neden kurar ? Aşırı ilgisizliği ve soğuk… Read more »

mrb
Ziyaretçi
mrb
2020-11-28 10:49 PM

kadinlar ayrilirken birisini garantiler dusuncenizin temeli nedir

Met
Ziyaretçi
Met
2020-12-19 6:54 PM

Merhaba abi. 2 aydır trp ile tanışık haldeyim. ‘Alfa döller – beta öder’ bunu da anladım. Ama takıldığım şey şu: Alfa iyi gen – beta koruyuculuk,sağlayıcılık diyorsun da anneyi ve çocuğu koruyacak olan maddi ve manevi güce sahip olmayı becerebilen kişiyi neden iyi genle bağdaştırmıyorsun? Burada büyük bir handikap var… Read more »

Yolo
Ziyaretçi
Yolo
2020-12-26 7:17 PM

Merhaba hocam Youtube’daki “Sevgilinin Geçmişi Önemli Mi?” videonuzu izleyip, ilgili yazıları okudum. Daha önce hiç sormadığımdan, direkt değil yolunu yaparak kız arkadaşıma eski ilişkilerini sordum, daha önce sadece lisede 2 ilişkisi olmuş. Biri kısa biri uzun. Uzun olan oğlan da peşinden çok koşmuş o da en sonunda kabul edip çıkmaya… Read more »

Gökyüzü
Ziyaretçi
Gökyüzü
2021-03-18 5:03 PM

Abi şimdi benimde şöyle bir sorunum var;kadınlarla uzun süreli ilişki kuramıyorum max 15 gün sürer çok çabuk sıkılıyorum ki bana teslim oldukça itici gelmeye başlıyor. Şu anda bir ilişkim var ve ben ne dersem o olur alfa tavırları ile devam ediyorum baskın olan taraf benim kız beni kaybetmemek için herşeyi… Read more »

gladyatör
Ziyaretçi
2021-05-17 3:16 PM

dul çocuklu bir kadın eşinden boşanalı 2 ay olmuş bir erkeğe yatağını açarsa gün içerisinde onu mutlu etmek erekte etmek adına çıplak fotolar yollarsa ve bunu onu sevdiği için yaptığını söyler hayatının aşkı olduğunu söyler ve sahiplenirse bu kadın uzun süreli ciddi ilişki düşünlecek kadın metaryalimidir yoksa anlık değerlendirilip duygusal… Read more »

gladyatör
Ziyaretçi
2021-05-18 8:53 AM
Reply to  Karanlikruya

40 yaşında kendisi ve ayrılalı 6 ay oldu benden ama zaman zaman aralıklarla biraraya geldik no contact uyguladıığımda durumlarına bakmadığımda oda bakmıyor baktığımda oda bakıyor ilgilimi benle anlaması güç.geçende bayramımı kutladı bende tesekkur ettim ve yazışmadın kaldı orada.ama içim başkasıyla olur diye kıpır kıpır su an gel dese uçarım fikriniz… Read more »

İmpulse
Ziyaretçi
İmpulse
2021-05-18 10:12 PM

Dostum sen bi harikasın ! Bu yazıların o kadar işe yarıyor ki… Umarım hak ettiğin talebi hem burada hem YT’da görürsün bir an önce. Bu hakikatleri herkesin, özellikle her erkeğin öğrenmesi gerekiyor.

gladyatör
Ziyaretçi
2021-05-21 10:14 AM

Eski sevgili sana kızgınım ama düşmanım değilsin asla benim için özel ve değerlisin ibaresini mesajlaşmalarda iletiyorsa ve halen aklımızdaysa bu şahıs çözüm nedir.özel günlerde mesajlara atan bir insan doğum günü bayram vs… ben onun doğum gününü kutlamalımıyım hatta yasaklar bitince bir yemek buluşması ayarlamak isteğindeyim son durumunu ve bakış açısını… Read more »

gladyatör
Ziyaretçi
2021-05-24 8:56 AM

Değerli site yöneticim karanlıkruya sevgi ve selam ederim .Ayrıldığım kadın olgun bir dul bende oldukça bakımlı piyasa değeri olan bir erkeğim ayrıldık kendisi istedi sebebi anlaşamıyoruz dedi ve 6 aydır ayrıyız tartısmalarımızda oldu ayrılırken sözlü hırçınlaştık sosyal mecralarda durumlarımıza bakıyoruz özel günlerde msj atar ama o kadar. Sorum şu kadın… Read more »

Mermaid
Ziyaretçi
Mermaid
2021-08-08 6:47 PM

Hocam merhaba, bir süredir görüşmediğim bir kızla yaklaşık bir sene sonra arkadaş ortamında görüştüm. Kafama takılanlar şunlar oldu: 1) Bahsettiğim kız herkese birisini aldattınız mı diye sordu ve ben de evet deyince çok şaşırdı.(Ortamdaki bütün erkekler ben hariç hayır dedi.) Sonra kızın bana karşı olan bakışlarının değiştiğini hissettim. Nefret veya… Read more »

Mermaid
Ziyaretçi
Mermaid
2021-08-10 11:54 AM
Reply to  Karanlikruya

Yanıt için teşekkürler hocam,
1) Çok şaşırmış bir yüz ifadesiyle oha hiç beklemezdim dedi. Sanırım ön yargıylarıyla çakıştı