İçeriğe geç
Resim: Kadınını mutlu edemeyen erkekler ne yapmalıdır? (The Excavations of Pompeii Filippo Palizza)

Kadınını Mutlu Edemeyen Erkekler Ne Yapmalıdır?

Gerçekten bu soruyu kendinize soruyorsanız, emin olun ki kadın mutsuz olmaya devam edecektir. Böyle düşünen erkekler büyük bir yanılgı içindedir. Amacınız bir kadını mutlu etmekse; kendinizi değil onu merkeze koymuşsunuz demektir. Yani kendi cinsel stratejinizi geri plana atıyorsunuz anlamına gelir. Günümüzde nerdeyse bütün ilişki guruları/koçları bunu önerir. Esas problem bunun kısa süreli bir çözüm olmasıdır. Hatta Rollo’nun son kitabı The Player’s Handbook’ta da benzeri geçer. Çoğunluk kırmızı hap prensiplerini kadınların cinsel stratejilerine göre değiştirerek satar. Çünkü riske girmeyi sevmezler.

Toplumdaki kadınlar için en büyük risk erkeklerin kendi cinsel stratejisini gerçekleştirmesidir ve bunu çok az erkek başarır. Bu yüzden çoğu erkek de kadın cinsel stratejisinin doğru olduğuna, ona ilgi, yakınlık, efendi erkeklik gösterildiğine etkileneceğine, özetle onu mutlu etmek üzerine yapılanmaya inanmak ister. Buna inanırlar çünkü daha kolaydır, emek gerektirmez.

Erkeğin Cinsel Stratejisi Nedir?

İstediği kadınla sevişecek niteliklere sahip olmak, bağlanmamak, birçoğunu elinde tutmak ve onlara ilişki sunmamak olarak özetlenebilir. Bu yüzden kadın cinsel stratejisi tarafından devamlı kontrol altında tutulmaya çalışılırlar ve başarırılar da. Günümüzde de bunu sağlayan toplumsal cinsiyet rolleri ve feminizmdir. Herkes eşittir falan.

İleri Okuma: Feminizme neden katılmıyorum?

Kadınların cinsel stratejileriyse devamlı desteklenir.

Peki bunlar nedir? Hipergami ile erkeklerin en fazla %20sini seçmek, birçok erkekle seks yapmalarına rağmen toplumdan destek görmek, hatta özendirilmek. Örneğin bunu erkek yapınca genelde utandırılarak, seçici olmadığı, erkek olmadığı, bağlanma sorunu olduğu söylenir ama kadın yapınca hemen özendirilir ve ama böyle yaparlarsa gelecek ilişki kaliteleri düşüyor, çoğu erkek böyle bir kadın istemiyor dediğinizde utandırılırsınız. Yine bekar anneyle evlenmeyi ve üvey baba olmayı reddeden erkekle benzer şekilde utadırılır. Hızlı boşanma ve nafaka, çocuğun velayetini almak da kadın cinsel stratejisinin çıktılarıdır.

Gördüğünüz gibi bir strateji aktifken diğeri pasifleşir. Yalnız ilginç bir asimetri de vardır. Kadınlar her erkeği elde edebilirken, erkekler çok az kadını elde edebilir. Bu nedenle çoğunluğu kadın cinsel stratejisine onları elde etmek için destek verebilir, oysa ki kadınlar bunu asla yapmaz. Yani siz hiçbir kadının, o erkeği elde etmeliyim diye açık açık ataerkilliği, o erkeğin üstün olduğunu kabul ettiğini gördünüz mü? Oysaki istedikleri güçlü, bağımsız, üst düzey erkektir. Yani 6-figures dediğimiz. 6 hane kazanan, 6 feet boyunda, 6-packlere sahip bir erkektir.

Şu anki mevcut dünya düzenindeki kadın stratejisi ise erkekler için büyük bir dezavantaj oluşturmaktadır. Buna erkeklerden daha çok destek gelir çünkü açık mesajla kadınlara yakaşmaları, duygusal ve eşit olmaları öğretilmiştir.

İçsel olarak kadınlar 2 şeyden nefret eder.

  • Tamamen ilgisiz erkekler.
  • Sizi hayatının merkezine koyan erkekler.

Kadınlar kendiyle 1. derecede ilgilenen erkekleri sevmez. Hayatta başarılı, kendi misyonunu gerçekleştirmiş erkeklerle ilgilenir. Eğer bu erkeği buldularsa onunla eşit olmayı değil; tamamlayıcısı ve destekleyicisi olmayı seçerler. Bu yüzden her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır denir. İlişki içinde eşitlik olmaması gerektiği çünkü 2 tarafın farklı olduğu ununtulmamalıdır. Taraflar tamamlayıcıdır. Başaramayanlarınsa ilişkisi sonlanır.

Şöyle düşünebilirsiniz: Erkek üstünlüğünü savunuyorsun!

Hayır ama öncelikle eşit-ilişki(düzeyli ilişki) diye bir şey yoktur. Bir taraf her zaman üstedir. Bense ilişki içinde kadının genetik ve sağlayıcı maliyeti yüzünden üstün erkek aradığını ve bunu kabul etmediğini, hatta fark etmediğini savunuyorum. Daha acısı erkeklerin de çoğu bunu kabul etmemektedir. Örneğin çoğu, sevgilisi için üniversitesini değiştirir, şehrini değiştirir. Oysaki bunları yapması kadını iyice soğutur. Erkeğin güçsüz ve bağımlı olduğunu hisseder. Sonunda da ilişki biter.

Arzu olsa da her kadınla neden ilişki yaşanmaz?

Şunu unutmayın arzu varsa kadınlar için başta kim olduğunuz fark etmez ama ilerleyen süreçte kendinizi gerçekleştirmenizi, güç, otorite ve maskülen nitelikler göstermenizi, başka kadınların yatmak, başka erkeklerin yerinde olmak istediği kişi olmanızı beklerler. Yani 6 aydan sonra kadın inanç sistemine geri döner. Bunları sağlayamadıysanız; bir bakmışsınız her şeyi paylaşacağız, eşit partnerlik, feminizm üçgeninde size devamlı bir şeyler dayatan biri ortaya çıkar.

Kadın mutsuzlaştığı için bu olur. Çünkü ya gerçekten yakın seviyedesinizdir (örneğin aynı üniversite, aynı yaş) ya da sağladığınız nitelikler ondan üstün olmasına rağmen eşitliği kabullenmek ve dertlerinizi ona anlatmak üstünedir.

Her kadınla da ilişki de yaşanmaz. Yani gerçekten belli feminist paradigmalara bağlı kadınlarla ilişki yürütmeniz ne geleneksel formatta ne de eşitlikçi formatta sürmeyecektir. Geleneksel olduğunuzda onun inanç sistemine zarar verisiniz. Eşitlikçi ilişki içinde ise arzu söner. Çünkü kadın her ne kadar ilişki içinde eşit partnerliği savunsa da bilinçaltı hala üstün, arzu duyabileceği üst düzey bir erkek aramaktadır. Hatta bunun farkında bile değildir. Bunu bulduğunda da loop’a girerek geleneksel erkek istemediğine karar verir. Özetle aktivist feministlerle uzun süreli ilişki veya evlilik hep kısa sürer. Onlar ancak kısa süreli arzuyla birçok seks yapmaya programlıdır. Gün sonundaysa kedileriyle birlikte yalnız kalırlar.

Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin, siteye destek olmak için sponsorumuz olabilirsiniz.

4.6 28 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest

9 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
ZETA
Ziyaretçi
ZETA
2022-09-17 5:59 PM

Güzel bir yazı olmuş eline sağlık karanlıkrüya.

Meraklı
Ziyaretçi
Meraklı
2022-09-17 11:04 PM

Ters düştüğüm bir konu var yahu biz kadından üstün olmak için illa hep büyük olmak yada farklı alanlarda mı olmak zorundayız bu işin kolayı değil mi, o kadar dağ taş delip erkek gelişimi ve çapkılığa baş koyuyoruz burda esas olay aynı yaşta yada aynı çevreden kadınlara dahi üstün ve daha… Read more »

Emre17
Ziyaretçi
Emre17
2022-09-17 11:48 PM

Verdiğin bilgileri, anne babamdan almadım. Çok teşekkürler.
Şöyle bir çelişki içindeyim. Eş/sevgili ile hayatın ne kadarını beraber geçireceğiz. Eşimiz bana zaman ayırmıyor, arkadaşlarınla takılıyorsun derse, bunun ölçüsü ne ?

Aynen alfayım
Ziyaretçi
2022-09-18 9:05 PM
Reply to  Emre17

Altın oran ve denge ki eş boyutuna geldiyse kendine daha da zaman ayırman yararına olacaktır ama sevgili kısmında bu tam bir comfort test denebilir

Cemhan
Ziyaretçi
Cemhan
2022-09-19 2:44 AM

Şu güzel yazıların milyonlara ulaşması gerekirken aksi başta erkekler tarafından ve milyonlar tarafından destekleniyor ve daha üzücü olan ise bu bilgileri kenarından köşesinden erkeklere aktarmayı denediğinizde düşman ilan ediliyorsunuz. Herşeye rağmen yılmak yok , tüm gücümüzle arkandayız ve doğrunun peşindeyiz

ISSIZ ADAM
Ziyaretçi
ISSIZ ADAM
2022-09-19 9:42 PM

Kadınlar, savruk ve gereğinden fazla özgür ilişki yaşama isteğini topluma dayatıyorlar, benim gibi düşünenler karşı çıkıyor. Daha sonra özel hayatımız sizi ilgilendirmez diye saçma cevap veriyorlar. Yeni ilişkilerde sadık olmuyorlar. Feminizm, erkekler için çıkarılan düşmanca bir oluşum haline gelmiştir. Sizce de, cinsel ilişkilerde kadını memnun etmeden önce erkek kendini memenun… Read more »

9
0
Would love your thoughts, please commentx