İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kadını Korumak Aşağılamak Mıdır?

Kadını Korumak Aşağılamak Mıdır?

  Resim: Kadını korumak aşağılamak mıdır? (Francesco Ribalta - Sueno De La Madre De San Eloy)

  Kadını Korumak Aşağılamak Mıdır?

  Ekşi’de bu moda oldu. Kadınlar üstüne açılan her başlıkta feminazi-woke bozuntıları atarlanıp, bu kadını aşağılamaktır, küçümsemektir, cinsiyetçiliktir diye söylenip duyarlanıyorlar. Hepsi temelde feminen şartlandırmalardan ibaret. Yanlış anlamayın, böyle atarlananların çoğunluğu da erkek. Bazı anahtar kelimeler var, onları kurunca otomatik cinsiyetçi bir kadın düşmanı oluyorsunuz. “Bir kadını korumak demek …” diye girmek de son icatlardan. Örnekler:

  kadınları aşağılamak için açılmış bir başka başlık.
  tanım: asılsız iddia.

  https://eksisozluk.com/entry/141560592

  bir erkek gelip de bana ‘seni koruyup kollayacağım kadınım’ dese, açıkçası önce ağzının ortasına bir yumruk çakarım (ve bu yumruğu yüzyıllardır erkek hegemonyasında ezilen, yok sayılan , hor görülen kadın kardeşlerime ithaf ederim) 

  https://eksisozluk.com/entry/141562467

  Bir kavgada yardım çağrılarına sakın koşmayın çünkü o kendini korumaktan aciz midir? Şöyle güzel bir video vardı. Durum tam olarak buradaki gibidir.

  Kadri Sugar

  Tabii ki de bu adam Kadri Sugar davasındaki gibi karşı tarafında kalbine ufak 23 cmlik bir bıçak sokarsa aynı kesim tarafından irrrkek olarak lanse ediliyor. Şurada Sugar davasında karşı tarafın avukatıyla Efe Aydal’ın yaptığı müthiş bir röportaj var, mutlaka izleyin, gerçekten avukatın tespitleri inanılmaz iyi. Şöyle bir şey demiş: Sugar, Fen Lisesi mezunu, arkadaşları çok iyi okullara giderken birkaç sene YKS’de başarısız olduğu için kompleks geliştirip bu sinirini tartışan bir çifti öldürerek çıkartan biri. Yani topluma kendini kabul ettiriyor, saygıyı bu şekilde almaya çalışıyor. Adam net olarak dark triad sahibi ve psikopatik tavırlar gösterek birini öldürüyor, hatta yerdeyken tekmeliyor falan. Ne garip ki erkek düşmanı feminaziler tarafından kahraman gibi çıkartılıyor. Yani işlerine gelmeyince toksik-maskülenlik işlerine gelince kahramanlık oluyor.

  Şu bir gerçek dark triad hangi seviyede olursa olsun kadınların ilgisini çeken bir şey. Avukat da benzerini belirtmiş. Bu kadar destek alması, birini öldürmesine rağmen “ama kadın dövüyordu” argümanıyla savunulmasının başka bir açıklaması yok ki ortada hiçbir darp raporu da yoktu. Neyse…

  Konuya dönelim, kadınlar fiziksel olarak güçsüzdür ve KENDİNİ KORUYAMAZ. Sporda da erkeklerle aynı şartlarda yarışamaz. Son dönem trans haklarını hatırlayalım. Hatta şöyle ilginç bir haber vardı: “Erkek liginde 45325 olan X, kadın olduktan sonra onların liginde 1. oldu.

  Net mi?

  Şu an bile barzo bir Suriyeli veya Afgan sığınmacı kadına zarar verebilir. Geçmişten günümüze erkekler yaşamla ölüm arasındaki ince çizgide yaşamıştır. Ortaçağda ya asker olurdun ya tarımla ilgilenirdin. Askersen ya ölürdün ya da diğer savaşa giderdin, kadınlarsa her zaman esir alınırdı çünkü sperm ucuz, yumurta pahalıydı. Günümüzde bütün zor işleri (maden, elektrik hatları, çatı onarımı, kanalizasyon işi vs.) erkekler yapar ve asla minnet duyulmaz, çoğu kadınlar için görünmezdir. Ataerkil-zorbalık denildiğinde sadece %1 gibi en tepedeki erkek nüfusu vardır ama bütün erkeklere mal edilir.

  İlginçtir esir alınan kadınlar, savaşmak yerine daha rahat yaşamak için bir hükümdarın haremine girmek için birbirleriyle yarışırlardı. Onlar için onurdu ki buna “uyum sağlama mekanizması” diyoruz Kadınlar uyum sağlar, erkekler hiyerarşide rekabet eder. Hürrem Sultanı bilmeyen var mı? Yine ne ilginç ki hükümdarların ezici çoğunluğu erkektir. Madem kadınlar kendi başlarının çaresine bakıyorlar ve yeterli fiziksel güce sahipler neden nadiren hükümdar oldular? Demek ki fiziksel güç ve erkeğin karar verme yetileri oldukça belirleyici. Yani bir kadının kendinden güçlü bir erkek tarafından savunulması gerekli olandır.

  Günümüzde daha eşitlikçi şartlarda yaşamamız bu gerçeği değiştirmez, sadece “zorunda” bırakmaz ama reddetmeniz sadece gerizekalı bir woke olduğunuzu gösterir. Bazıları şey sanıyor, ataerkil düzen gökten indi. Hayır, eğer şu an küçümsenen maskülenlik ve ataerkil sistem olmasaydı kabilene ya da şehrine gelen askerlerle konuşarak anlaşamaz, tecavüze uğrar ve esir alınırdın. Şu an rahat yaşıyorsan bunun nedeni savunulman, bunun için kanın dökülmesi ve sonunda sınırların çizilmesidir. Kadınlara seçme-seçilme hakkını veren Türkiye’de Atatürk’dür. ABD’de yine başka erkeklerdir. Sizce neden Suudi Arabistan’da kadınlar yürüyüş yaparak haklarını alamıyor?

  Maalesef günümüzün sorunu bu. Tarihsel süreçlerin toplumu ve bireyi nasıl değiştirdiğini anlaşılmıyor. Geçmişte feminizme neden katılmıyorum yazımda açıklamıştım.

  Biyolojik cinsiyet–>toplumsal süreç–>roller–>kişilikler

  Süreçse terse çevrilerek biyolojik cinsiyet kısmı denklemden çıkartılmaya çalışılıyor. Sonunda da cinsiyetsizleştirme politikaları, “sen hissettiğin cinsiyettesin” gibi şartlandırmalar ve the future is female gibi garabet durumlar ortaya çıkıyor.

  Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin, sponsorumuz olarak blogu destekleyebilirsiniz.

  4.5 19 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  21 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Stilist
  Ziyaretçi
  Stilist
  2022-09-12 7:38 PM

  Üstad selamlar, sosyal medya oyununda pratiklere devam ederken sağlam sohbeti olan yüksek ilgi seven bir kadına denk geldim. Bu kadınla oyunun Arsız komik teknikleri epey tuttu. Kadın benimle her gün konuşuyor ve bunu kesmek istemiyor. Tabi ben arsız komiği içselleştirme çabasında olduğumdan cinsel imalara kadar her haltı yapıyorum ve kadında… Read more »

  Stilist
  Ziyaretçi
  Stilist
  2022-09-13 8:44 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Kızda dominant olma dürtüsü var gibi sezdim yani bunlar Shit test de olabilir ama kız sanki en minnoş tiplerden değil gibi mesela takıldı kaldı beni Instagram’dan aramıştı bense o ilk aradığında ben sana niye numaramı vermedim ki demiştim gıcık oldu ona takıldı sana trip atcam süründürcem numaramı verene kadar dedi… Read more »

  Stilist
  Ziyaretçi
  Stilist
  2022-09-25 5:14 PM

  Üstad selamlar bir senedir düzenli oyun pratiğindeyim baştan aşağı geliştim.Kadınlar artık ben çok masum bir erkeğim diye troll cümleler kurduğumda sen mi öylesin tabi tabi gibi piç enerjisine kadar farkındalar ancak şöyle bir gözlemim var benim: Ben karizmatik fiziksel özellikler, giyim tarzı aşırı özgüven ve hoş sohbetim ile öne çıkan… Read more »

  Ejderhaa
  Ziyaretçi
  Ejderhaa
  2022-09-27 2:41 PM

  abi bakir erkek ( ben ) bakir olmayan kız ilişkisi hakkın da ne düşünüyorsun , 2 aydır çıktığım kız bekarete önem vermiyorum dedi . Ben ise veriyorum bu devir de bakir kız da bulmak çok zor ne yapmam lazım sence abi 😕 2 ayım boşa gitti gibi hissetmeye başladım sevişme… Read more »

  Ejderhaa
  Ziyaretçi
  Ejderhaa
  2022-09-27 3:41 PM
  Reply to  Karanlikruya

  abi sence ne yapmalıyım dini sebeblerden dolayı yapmıyorum ama sevşiyorum ayrı bir şey kız bana seni hiç bir zaman zorlamayacağım felan devam edelim diyor ne yapiyim kafam çok karıştı

  Ejderhaa
  Ziyaretçi
  Ejderhaa
  2022-09-27 7:21 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Evet abi dini nedenlerden dolayı ve evet hep kaybeden oluyorum ne yapacağımı şaşırdım hep böyle oluyor. Ne yapmalıyım kızla çok iyi vakit geçiriyorduk , umursayan bir kadın hiç denk gelmiyor abi anlamadım hep böyle oluyor 4 5 kızdan sonra da ben dibe vuruyorum 🙁 şimdi ki düşüncem en azından kendimi… Read more »

  Maskülen içselliği ile bütünleşmiş bir insan (kadı
  Ziyaretçi
  Maskülen içselliği ile bütünleşmiş bir insan (kadı
  2023-05-05 7:47 PM

  Kadın fiziksel olarak GÜCE ULAŞABİLİR VE KENDİNİ KORUYABİLİR dostum..Bunu kabul etmemenin sebebi kadını korumak istemen ve kendi erkeklik iç güdülerini ortaya çıkarıp bunu Kadın üzerinde gerçekleştirmek istemeden kaynaklıdır.bu sığ ideolojiye göre spor yapan kendini geliştiren ortalama bir kadın kendini herhangi bir saldırıda savunamaz ve koruyamaz zira sığ genellemenizi genele uyarladığımzda… Read more »

  fitness
  Ziyaretçi
  fitness
  2023-05-06 12:02 PM

  Bir kız olarak korunmayı aşağılamak olarak görmüyorum erkek ve kadının yapısı farklıdır kadın bebeğini büyütmek ister erkek de ailesini korur bunun neresi kötü ki erkek dediğin koruyucu olur zaten neden kızıyorlar erkeklerle rekabet ediyorlar bu kadını küçümsemek erkek üstün demek değil onlar bizi sevdiği için koruyor ben memnun olurum

  21
  0
  Would love your thoughts, please commentx