Şekil: Kırmızı Alarmlar: Baba Sorunlu Kadınlar (Pietro da Cortona - Romulus and Remus Given Shelter by Faustus)

Kadında Kırmızı Alarmlar-2

Bu bölümde kadınlarla uzun süreli ilişki yaşarken kaçınmanız gereken davranışların Richard Cooper tarafından yazılmış “The Unplugged Alpha” kitabının 2. bölümüne bakacağız. Yazı tarafımdan birebir çevrilmemiş, büyük oranda sentezlenmiştir. İlk bölümde baba sorunlu kadınları işlemiştik.

2. Toksik-Feminist Kadınlar

Kadında kırmızı alamlar içinde en önemlilerinden biri yükselen toksik feminist inançlardır. Günümüzdeki kadınlar erkeklerin ayrıcalıklı olduğuna ve kadınların geri planda tutmak için uğraştıkları konusunda inandırılmış durumdadır. Bunu geçmiş yazılarımda da anlatmıştım. Baktığımızda üniversitede puanınızı alırsanız girersiniz, size kadınsınız diye giremezsiniz diyemez. Hukukta kadın ilişkiler konusunda öncelenir, çoğu iş yerinde “eşitlik” adına kadın çalıştırılır ve hepsine rağmen kadınlar 2. Planda olduklarına inanırlar.

Günümüzdeki doktrin sebebiyle her kadın feminist olduğunu iddia etse de aslında feminizmin temsil ettiklerini kabul etmediğini fark etmez bile. Maskülen ve feminen rollerin reddi başta gelir. Richard Cooper bu kadınlar için 3 temel ipucu önerir.

  • Geleneksel feminen roller yerine, kısa, renkli saçlı doğal olmayan saç tipleri.
  • Vücudunda birçok dövme ve piercing
  • Genellikle aşırı kilo ve uygunsuz giyim tarzı

Burada amaç kadının giyim tarzı değil, kendini erkekle rekabet etmek, tepki göstermek için bu hale sokmasıdır. Feministler tipik olarak sol görüşlere inanırlar. Özgürlükler adına sadece cinsel durumlara odaklanılır. Freud’a katılmamak mümkün değil. Örnek: Bekar annelik, serbest çocuk aldırma ve maskülenliğin kötü olduğunu iddia ederler.

Feministler yasanın kendilerini anne olarak zorlamasından nefret ederken, erkeği baba olmaya zorlamasından mutluluk duyarlar, çünkü bu onlar için nafaka parası demektir. Belki kadın cinsel stratejisi için mantıklı olabilir fakat feminist bir kadın için ikiyüzlülüktür. Benzer şekilde gynocentric düzen sayesinde hükümetin kadına tanıdığı vergi ayrıcalıklarından yararlanırlar.

Feminizm her sol fraksiyon gibi değerli olmayı değil, değerlinin değerini düşürüp eşitlemeyi öğretir. Burada erkekler zorba, kadınlarsa mağdurdur. Mağdur zihin setinde olan hiçbir insan mutluluğa ulaşamaz.

Günümüzdeki feminizm toksik ve anti-feminendir. Kadınlara erkeklerden “toksik maskülenlik” maskesiyle nefret edilmesi öğretilir ve kadınlara erkekler gibi davranması önerilir. Bir kadının önceliği kariyeri olmalıdır. (Önceden uzun uzun ben de üstünde durmuştum)

Feminizm kadını daha iyi yapmaz, sadece erkeklerin kötü bir versiyonu yapar. Kadınların kendilerine sahip olmaları yine kendilerinin en zorlandıkları konudur. Her nasılsa feministler buna uzaktır ve her şeyi patriyarkinin bir hatası olarak görürler. Metoo akımıyla birlikte birçok erkek yalancı iftiralarda suçlanmıştır.

Maalesef, feminen görüntü bazen toksik-feministleri tanımlamak için yetersizdir. Feminist değerlere sahip çıkarken feminen görüntüde kalan kadınlar da mevcuttur ve sizin dikkat etmeniz gereken esas bunlardır.

Bu tarz kadınlar cinselliği kolay sunabilir fakat uzun süreli veya evlilik yolundaysanız bir kadını en az 2 sene izlemeniz, nasıl kararlar aldığını görmeniz önemlidir.

3. Şanssız ve Mutsuz Kadınlar

Richard Cooper; Robert Greene’nin gücün 10 yasasından yola çıkarak mutsuz ve şanssız kadınlarda kaçınılması gerektiğini belirtmiştir. Böyle kadınlar zaman kaybıdır ve bitmek bilmeyen mutsuzlukları neşenizi çalacaktır.

Bu tarz kadınlar hayatlarında kendilerini kurtaracak bir erkek arar ve hayattaki yanlış seçimleri yüzünden kendilerinin kurtarılmasını bekler, bizdeki karşılığı beyaz atlı prenstir (Captain Save-Ho) ve maalesef hipergamininde açık hale gelmesiyle hiçbir erkek yeterli gelmez, yeterli gözüken erkekler kısa sürede elenir ve kadın hala mutsuzdur. Onu anlayacak mükemmel erkek ortada yoktur.

Bu tarz kadınlarda histeroid kişilik bozukluğu olabilir, çünkü eğlenceli görünürlerken erkeğin yaşam enerjisini emerler. Devamlı dramatiklerdir ve hayatlarına da mıknatıs gibi drama çekerler. Tabii bundan siz de zarar görürsünüz. Bu yüzden sadece mutlu ve şanslı kadınlarla ilişki kurun.

4. Sizinle Rekabet Eden Kadınlar

Bir kadın en başta sevimli görünürken sizinle devamlı rekabet etmeye çalışıyorsa bu durum erkek için bir uyum testidir. Temel amacı da kendi değerinizi onunla eşitlemeniz veya düşürmenizdir. Buna eşit partnerlik de diyoruz.

Feminen öncelikli sistem sosyal medyada devamlı olarak kadınların erkeklerden daha iyi olduğunu söyler, bu sebeple “patron-kadınların” sosyal medyada yükselmesine tanıklık etmekteyiz.

Bu bir kırmızı alarmdır, çünkü o kadın sizden daha iyi olduğuna inanır ve size saygı duymaz. Sizi devamlı değersiz hissettirir. 

Hipergmaik açıdan kadınlar o erkeğin cinsel piyasada kendisinden en az 1-2 puan üstte olmasını örtük şekilde ister. Eğer kadın sizinle devamlı rekabet halindeyse kendi değerini şişirmiş olabilir.

Sizinle rekabet etmiyorsa değerinizi yüksek buluyor demektir. Unutmayın ki kadınlar bir(mecazi anlamda) devle birlikte olmak ister, hipergami asla kendi seviyesindeki erkeklerle ilgilenmez.

5. Çevresinde Geçmişten Erkekler Bulunduran Kadınlar

Kadınlar seçeneklerinin olmasını sever. Yapılan bir araştırmada evli kadınların yarısının başka bir erkeği yedeklediği bilinmektedir. Bu hipergamik tavrın beta öder stratejisinin bir çıktısıdır. Eğer kadın cinsel stratejisini sürdürüyorsa sizin de “limitsiz şekilde limitsiz cinselliğe ulaşmak” olan cinsel stratejinizi sürdürmeniz gerekir. Yok eğer uzun süreli ilişkiye girmek istiyorsanız kadın geçmişten gelen erkeklerle gemileri tamamen yakması ve o erkeklerle duygusal bağını yok etmelidir. İyi ilişkisi olan erkekler bilir ki kadın, önce ilişkiye yatırım yapar ve geçmişteki bütün erkeklerle ilgili fotoları bile siler. Bu olmamışsa bir problem vardır.

Günümüzde birçok kadın kendini alfa-dul konumundadır. Çünkü alfa erkekler geçmişteki gibi kadına yatırım yapmayı yine feminizm sebebiyle tercih etmezler. Evlilik, yasalar bunu durdurur. Daha önemlisi cinsellik artık ücretsizdir, kadını baştan çıkartmak yeterlidir.

Alfa dul yüksek değer bir erkeğin zamanında kendisine yatırım yapmaması veya o erkeği kaybetmesi durumunda ortaya çıkar. Kadın belki o erkekle iletişim halinde değildir fakat o erkek hala kaçırılmıştır ve kafasında onu koyduğu yeri asla değiştirmez. Bu sebeple asla “en iyi opsiyon” olmazsınız. 

Bir kadınla ilişkide gerçek arzu şarttır. Sadece “yeteri kadar iyi, yani karne notunda 4 olan erkek” olmak istememelisiniz. O kadının hayatında her zaman pekiiyi (5) olmalısınız.

Bana güvenin geçmişteki eski erkek arkadaşıyla öğle yemeği yiyen veya durduk yere ortaya çıkan bir arkadaşa sahip kadınla birlikte olmak istemezsiniz. Bunu her ne kadar size “açık fikirlilik” olarak satsalar da hipergaminin, evrimsel kadın cinsel stratejinin, kurtarma planın bir ürünü olduğunu unutmamanız gerekir. Bu durum ilgi görmek isteyen bir kadının olduğunu da gösterir ve mükemmel bir erkek başkalarından ilgi bekleyen bir kadınla birlikte olmak istemez.

Bir ilişkide kadın ve erkeğin beklentisi farklıdır. Erkekler öncelikli olarak cinselliği, kadınlarsa ilgiyi ve kaynağı bekler. Bunu sizden almayan kadın kırmızı alarmdır. Özetle uzun süreli ilişkideye gireceğiniz kadının “erkek arkadaşları” olmaz. Eğer oluyorsa siz de onu sadece bir “tabak” olarak görmeniz gerekir.

6. Parayla problemi olan kadınlar

Çoğu erkek kadını kurtarmaya çalışan bir prens gibidir ve kadının korkunç harcama alışkanlıklarını görmez. Feminizm kadınlara global piyasada erkeğin kazandığının %75ini kazandığını satsa da kadınlar aşırı harcama yapmaya devam etmektedir. Bu ikircikli bir durumdur. Böyle kadınlar parayı değil, sizi harcar, bu yüzden uzak durulmalıdır. Ayrıca tipik bir dürtü problemidir. Aşırı harcama, aşırı cinsel ister, aşırı risk alma davranışları sınır durum kişilik bozukluğuna işaret eder.

7. Şiddet gösteren kadınlar

Bu tip kadınlar BÜYÜK kırmızı alarm taşır. En başta ufak yumruklar ya da tekmeler olarak başlayan davranışlar ilerleyen durumlarda bıçaklı saldırılarak, parmağınızı ısırarak kırmaya, çeşitli cisimleri kafanıza atmaya kadar gidebilir. Çoğu erkek bunu sevimli karşılasa da sonuçları kötüdür. Çünkü şiddet bir dürtü problemidir ve tatmin edilmek için ileri seviyelere taşınır.

Örneğin Türkiye’de kadına şiddete karşı koruma yasası olan 6284’de kadın mağdur olarak tanımlanır ve benzer şiddet davranışına meyil etmeniz halinde bile polisler ispat aranmaksızın alıkoyulursunuz. (Richard Cooper ABD’de de benzer durumun olduğunu belirtmiş). Birçok aile içi şiddet durumunda erkek otomatik olarak suçlu kabul edilir, kadınsa mağdurdur, böyle olmasa da yasalar bu yönde uygulanır. Temel sebep de erkeğin fiziksel olarak daha güçlü olmasıdır.

Geçenlerde konuştuğum 50+ yaş boşanma evresinde bir erkek, bana tartışma sonrası tek bir telefonla 24 sa. evinden uzaklaştırıldığını belirtti, bu olay Türkiye’de gerçekleşiyor. Düşünün parasını verdiğiniz kendi evinizden tek bir iddia ile uzaklaştırılabilirsiniz. Üstelik ortada şiddet bile olmayabilir.

Şiddet gösteren kadın kırmızı alarmdır, çünkü dürtü problemini gösterir, hıncını alamayan ya da sizden ani tepki gören kadın yasayı arkasına alarak sizi suçlu gösterebilir. Böyle zamanlarda elinizde telefonla o kadını kameraya alıp kendinizi yasalara karşı koruyabilir ve ilişkiyi hızlıca bitirebilirsiniz. Bu durum asla tolore edilmemelidir. Öyle ki böyle kadınlar fb olarak bile çevrenizde bulundurulmamalıdır.

Kişisel tavsiyem kadın size yaklaştığınızda geri adım atmanız, size saldırmasına bile izin vermemenizdir. Yakın arkadaşım bunu yapan kadının kollarını tutup morarttı diye gece barda neredeyse meydan dayağı yiyecekti. Adı da kadın dövene çıktı.

8. Aşırı Kıskançlık

Kıskançlık konusunu geçmişte işledik. Kadınlar, başka kadınların yatmak istediği erkeklerle olmak ister. Buna David Buss mate-copying affect der. Bunu isteseler de o erkeğin başka kadınlarla yatmasını istemezler.

Kadın doğasının bu ikircikli yapısı erkeği her zaman zorlar. Kıskançlığın bir seviyesi olan rekabet kaygısı (korku oyunu) sizi kaybetmekten korkmasına ve size gerçek arzu duymasına sebep olur fakat kendine aşırı güvensiz olan kadınlar bunu abartarak, hayatınızı kabusa çevirebilir.

Öyle ki devamlı sizi arar, herkesi kıskanır, size gelen mesajları inceler, üstünüzdeki saçlara bakarak kendiyle kıyaslar ve telefonlarını inceler. Sizi takip eden ya da size ulaşan kadınları devamlı takip eder ve hatta cüzdanınızdaki kondomları sayabilir. Bu sevimli görünse de aşırısı sizi hedeflerinize ulaşmaktan alıkoyabilir, enerjinizi yiyebilir.

Bir süreden sonra neşenizi, saygınlığınızı ve akıl sağlığınızı tüketebilir. Bu durum kırmızı alarmdır çünkü kadın kendine hiç yatırım yapmazken, sizi iş olarak seçmiştir ve sizin göreviniz onu inandıran bir terapist olmak değildir.

3. bölüm için tıklayın.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin, siteye destek vermek için üye olabilirsiniz.)

5 26 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
19 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Orkun
Ziyaretçi
Orkun
2022-01-12 2:16 AM

En tehlikeli grup “Sizinle Rekabet Eden Kadınlar”, dört tanesi ile deneyimim oldu. Bu ilişkiler 8ay ile 3.5yıl arasında sürdü. Genellikle 3. veya 6. aydan sonra rahatsız etmeye başlıyor, bir zehir gibi günden güne hayat enerjinizi ve mutluluğunuzu çalıyorlar. Deneyimlerime göre bu kadınlar %80 beyaz yaka ve kurumsal bir firmada üst… Read more »

bpcileryordubeni
Ziyaretçi
bpcileryordubeni
2022-01-12 3:41 AM

Özellikle toy anti-dump bu yazıyla bayılırdı diye düşünüyorum. Kırmızı alarm serisi çok güzel oldu, oluyor. Sadece yazım yanlışları bi’ tık fazla olmuş o kadar. İnsanlık hali. Bunu sormak için çok gencim fakat 2022 Türkiyesi-dünyasında işinde başarılı, kırmızı hapı yutmuş, cinselliğe ulaşmakta sıkıntı yaşamayan ve hayattan maksimum verim aldığını varsaydığımız otuz… Read more »

06kraliçe
Ziyaretçi
06kraliçe
2022-01-13 8:50 PM

Ptesi biriyle buluştum,1 sene önce tinder da eşleştik adamın uyumsuz davranışları nedeniyle iletişimimiz kopmuştu.Bekar.7 ay sonra telegramdan yazdı biraz daha uyumlu olgun konusuyor.Adam 10/10 kaya gibi.İnstagramdan ekleştik.Eski futbolcuymuş.Mesleğini ve soyadını bilmiyordum.Adam benden 12 yaş büyük 37 yaşında, ben 25 yaşındayım.İlk kafeye oturduk birşeyler içtik, arkamdaki çirkin kızlarla kesişip durdu birsey… Read more »

06kraliçe
Ziyaretçi
06kraliçe
2022-01-13 9:37 PM
Reply to  Karanlikruya

3 gündür 1 kelime etmiyor diye bugün adami engelledim Çok üzüldüm çünkü ben 1 kerelik birşey için kendimi yormam hep görüşelim diyordu Ve 3 senedir hayatimda kimse olmadığını da biliyordu Yalanmış demekki her şey Ctesi günü başka biriyle buluşacağım Dediğiniz gibi bu futbolcunun da sevgilisiyle arası bozuktu beni aradan çıkardı… Read more »

06kraliçe
Ziyaretçi
06kraliçe
2022-01-14 11:12 AM
Reply to  06kraliçe

Alfaya denk geldim halim duman
Demekki çok kadın var bir önemim yok

Spartacus
Ziyaretçi
Spartacus
2022-01-14 8:57 PM

Internetten tanıştığım bi kızla Ilk buluşmada kahve içtik sonra 4 – 5 gun yazistıktan sonra otelde sevişme kararı aldik ancak kız sevmedigimle sevismem sadece birlikte oluruz dedi.ben de fuck buddy olsak bile bunun adabi oldugunu, gururumun olduğunu ve de kafasına gore bana escort muamelesi yapamayacagini söyledim. Kız itiraz istemiyorum dedi.ben… Read more »

06kraliçe
Ziyaretçi
06kraliçe
2022-01-16 9:07 PM
Reply to  Spartacus

Hangi kafayla geri çevirdiğini merak ediyorum
Sekste gurur mu olur?

misafir28
Ziyaretçi
2022-01-19 5:42 PM
Reply to  06kraliçe

🙂 ne o öyle koca koca insanlar hoppada guppada şeyler yapacaklar . Çok ayıp 🙂 🙂

misafir28
Ziyaretçi
2022-01-19 5:41 PM
Reply to  Spartacus

Birader böyle açıklama kıza neden yapıyorsun ki ? Bedava ekmek gelmiş yememişsin. Tamam illa her kızla beraber olmak zorunda değilsin ama konuşma tavırların çok yanlış. Açık iletişim büyük yanlışlardan biridir. Kadınlar duygusal ve cinsellik doludur. Sen hoşlanmadığın bir kadınla yatabilirsin ama kadınlar arzu duymadığı ve istemediği erkekle yatmazlar. Belli ki… Read more »

Kadir
Ziyaretçi
Kadir
2022-01-17 3:40 AM

Ustad emeğine sağlık. Birkac sene sonra once buldun sayfayi aradan zaman geçmiş eskiden yazilarda bahsettiğin kitaplari vb not alir bazilarini okurdum. Bir yazinda da önemli gördüğün kitaplari ve ne için önemli oldugunu aciklayarak bi liste yapar misin?