İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kadın Cinsel Pazar Değeri (Mitler 5.B, Rational Male)

Kadın Cinsel Pazar Değeri (Mitler 5.B, Rational Male)

  Kadın Cinsel Pazar Değeri (Mitler 5.B, Rational Male)

  Manosphere yıllardır kadınların kısa vs. uzun süreli cinsel stratejilerini makalelerle vurucu şekilde benim de (yani Rollo Tomassi) yazdığım 10+ senelik bir süreçte inceleniyor. Bu analizler, her 2 cinsin de mütavazi üyelerini etkileyecek şekilde biyolojik sonuçlardan sinsi hayata-zarar verici feminen öncelikli sisteme kadar çeşitlenebiliyor. En yeni manifesto ise ana akım medyada sosyal utandırmayı çabalayan Erkekler Ayağa! 2.0 popülizasyonudur. Evet bu konuyu dile getirdiğim için suçluyum, ama feminizmi, eşitliği, feminen düzeni kadınların market değerini nasıl düzenlediğini açıklamakta fayda var.

  Cinsel Pazar Değeri

  CPD’nin ne olduğunu, cinsel pazar-yeri (CPY)e tabii ki cinsel pazar değeri(CPD)’nin her 2 türe de nasıl yansıdığını anlatırken değerli ilkel özetimi çizdim. Başlarken dilimi ısırsamama rağmen, bir kişinin yaşam süresinin tanrının gözündenmiş gibi yükselip-alçalırken nerede zirveye ulaşacağını nasıl çizilebileceğimi görsel olarak bütün ciddiyetimle aktarmaya çalıştım. Yazarak ortaya koymaya çalıştığım her şey gibi, bu çabam CPY’i en dürüst pratik anlatımla hayatımıza nasıl değer kattığını açıklamaya çalışmaktı. Tekrardan bir kırılma anındayız. (Rollo burada kabul etmediklerini, kadınların da kendilerini erkekler gibi ilerleyen yaşlarda da değerli gördüğünden bahsetmiş.)

  Bu, modern ve realistik olarak CPD’nin nasıl her 2 cinsi de dalgalandırdığını tarif etmem için bir çabaydı. Biraz kaba da olsa, karşılaştırmalı bir ayna gibi olduğunu düşünüyorum. Erkek perspektifinden erkeklerin ilerleyen yaşlarındaki potansiyel CPD’sini karışılaştırmayı ifade etmeye çalıştığım bir grafikti. Hesaba almadığın ise feminizasyon sürecinin kadınları nasıl etkilediğini ve kendi CPD’lerini anlamadıkları kollektif anlayışlarıydı. Birçok manosphere makalesi kadınların CPD’si üzerine bozulmuş ve çarpıtılmış yorumlarına adanmıştı, bunun ölümüne yapıldığını düşündüm. Bu da kafamdaki düşünceleri tekrardan sindirerek yeni düşünceler üretmeme neden oldu.

  Kadın gibi Erkekler

  Altta ipucu olarak kırmızı hap adına yapılmış hayal kırıklığı içeren bir yorumdan bahsedeyim:

  Kadınlar için artık neden uzun süreli ilişkide para sorun olsun? Görüldüğü gibi artık onların da çoğu kariyerini ilk sıraya koyuyor ve evlilik/çocuğu sonraya bırakıyor. Cinsel piyasa artık 30+ kariyerli kadınlarla dolu ve 10-15 sene boyunca takılıp ondan sonra da evlenmeye hazır oluyor ve 40lı yaşlarına kadar 2-3 çocuk peydahlıyorlar. Bu kadınların unuttuğu ise ilerleyen yaşlarda çocuk yapmanın riskli olduğudur.

  Biyolojik Saat yazımın yorumlarında şunu buldum: Kadınlar erkek olmak istiyor. Bu, feminist-aktivist Gloria Steinem evlendikten sonra peşinden giden çürümüş feminist sosyal zorba sistemden her 2 cinsin jenerasyonlarına aktarılan bir efsanedir. Kadınlar yarının erkeği olmaya ihtiyaç duyuyor! Sanırım bunu önceden aktarmıştım ve dürüstçe söyleyebilirim ki feminen düşünce rolleri tersine çeviriyor, ama bu sefer terse çevirmekten de öte bir durum. Kadınlar erkek olmak istiyor!

  Eğer bir erkek olgunlaşmayı beklerse, başarısı daha da artar ve 38-40 civarında pik noktasına ulaşır; eşitlikçi görüşlerse “neden kızlar erkek gibi olmasın” der.

  Efendi, köle kavramı akışkan bir ilişki veya saygı veya sosyal haklar açısından olsun, kadınlar erkek olmak istemektedir. Bu 60+ yıldır feminizasyonun kadınlara öğrettiği değerle erkeklere uyum sağlamayı öğretti. Aslında erkekler, kadınlara erkekliğe bir yardım amacıyla el uzatmayı teklif etmedikleri için “aşağılık erkeklerdir”. Bu açıdan feminizasyon, penis hasedinin bir başka formuydu ve her 2 cinsin de ardışık kuşaklarını maskülen kadınlar ortaya çıkartmak için kültürlendirdi. Bu feminen zorba ve kadın öncelikli sistemin kalbidir.

  Hipergami ve kadının içsel psikolojisi doğal olarak bu sosyalizasyonla çatışır. Böylece, geleneksel feminen nezakete ve beklentiye sahipken aynı zamanda maskülen dengeye sahip kadınlar ortaya çıktı. Bu her şeye sahip olmak anlamına geliyordu. Feminen düzen anlamında şu demekti: “eğer çalışıyorsa kullan!”

  Kadınların erkek gibi olmayı arzulması, popülerleştirilmiş bir paralelin kadının kolektif CPD anlayışı beklentisini sosyaleştirmesi şok edici olmamalı. En gerçek anlamda, Eğer erkekler CPD’sini olgunlaştırmakla daha çok eğlenseydi, eşitlik doktrininde, yeni kadınlar o maskülen CPD’nin bir aynası olabilirlerdi.

  Feminize Edilmiş Cinsel Pazar Değeri

  Feminizm ve feminen öncelikli sistemin birleştirilmiş gayretiyle ve kadınların da erkeklerin CPD profiliyle eş zamanlı ve daha kapsayıcı olduğu anlatıldı. Kadınlar da temelde erkek olduğunda, eşitlik, kadınların CPD’sinin erkeklerle aynı olduğu konusunda ikna etti.

  Alttaki grafikte feminize edilmiş yeni CPD eğrilerini görebilirsiniz. Bu kadınların açıkça yararına olduğu gerçek pik yıllarında değil, ek olarak modern kadınlar maskülenize edilmiş CPD eğrileri kısmında da ikna edilmişlerdir.

  Bu konuda bir şey daha açıklayalım. Sadece bu konuda değil, kadınlar ileri-duvara çarpma konusunda da yanıltıcı bilgiye sahiptir. Erkeklerin CPD piki yaklaşık olarak 38 yaş çevresindeyken, kadınların değerleri de erkeklerin pik yıllarına denk geldiğini açıklayan bir sosyal sözleşmeye ihtiyaç duymaktadırlar. Böylece, erkekler genellikle 22 yaşındaki “kız çocuklarını” tercih etse de, yaşlı kadınların değerini şişiren sonsuz makale okuyoruz. Eşitlik bizi, eğer erkeklerin en arzulanır yaşı ilerleyen yaşlarıysa, kadınların da öyledir delüzyonuna zorlar.

  Duvarda Çatlak

  Feminize edilmiş CPD için harcanan bütün emeklere rağmen, feminen düzeni korumak için dizayn edilmiş sosyal düzende açıkça çatlakların ortaya çıktığını görüyoruz. Etkili feminizmin son dalgası Baby Boom jenerasyonuyla taşındığından, ard arda gelen yeni kadın jenerasyonu, “her şeye sahip ol” yalanını fark etmeye başladı.

  Cinsel öncelik enstitüsü büyüyor ve açıkça kadınların gerçek cinsel market değerlenmesinin tuhaflıklarını ve ilerleyişi görünür haldedir. Feminen düzenin CPD’nin temellerini anlamak için asla biyolojik bir hedefi olmadı. (Yani Rollo burada sadece toplumsal inanışlarla hareket ettiğini söylüyor.) Kadın yaşlandıkça kendi feminen düzen kendi hipergamisinin kurbanı olmaktadır. Böylece zorbalık devamlı olarak görevini tekrardan ifade etmekte, yeni sosyal sorumluluklar yaratarak boyun eğdirdiği erkekleri kendi yetersizlikleri için suçlamaya devam etmektedir.

  Duvardaki çatlak sayesinde kadınlar artık kendi gerçek CPD’lerini feminizasyon sürecinde anlatıldığı gibi olmadığını geç kalmadan fark ediyor. Diğer bir durumsa erkekler için tanımlanan SMP’e uygun davranmaya ve katılmaya karşı isteksizlikleridir. “Erkek olun, oğlanlar!” Böylece duvarda başka bir çatlak belirir.

  Birçok feministin ünü ve kariyeri bu çatışmaları kabul etmeme üzerinedir, şartlandırılmış egosu çarptırılmış feminize edilmiş CPD’nin kadınlara ve kültüre ne kadar zarar verdiğinin iddianamesidir.

  Referans

  • Rollo Tomassi – Rational Male. Bölüm: Mitler
  5 5 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  5 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Fikri
  Ziyaretçi
  Fikri
  2023-07-16 2:57 PM

  Bazen bir ortamda güzel bir kadın görüyoruz ve üst üste bakıyoruz bu durum redpill felsefesine uygun mu hiç mi ilgilenmemek mi lazım

  Ahmet
  Ziyaretçi
  Ahmet
  2023-07-16 5:08 PM

  Kadın oranının yüksek olduğu ortamda uzun süredir çalışıyorum. Gözlediğime göre benim üzerimden yönlendirmelerine bakarak (ki açıkça aynalama şeklinde) kendi içgüdüsel-hedonist tavırlarıyla erkek olmanın özgürlüğünü istiyorlar. Bu hedefi onlara verebilecek en güçlü araç feminizmin eşitleyiciliği. Bunun önündeki tek engel toplum algısının hâlâ tutucu değerlere sahip olması.

  ProcessusDoctorus
  Ziyaretçi
  ProcessusDoctorus
  2023-09-12 12:10 AM

  Hocam CPD si yüksek kadınları elde etmek için ekstra çaba gerekiyor mu?Yoksa ortalama kadınlara davrandığımız şekilde aksiyon alıp sonucu olduğu gibi kabul etmek mi gerekiyor?Örneğin 2 defa yürümemize rağmen yeterli ilgi görmediğimiz CPD’si yüksek kadını elde etmek için daha fazla uğraşmalı mıyız?

  5
  0
  Would love your thoughts, please commentx