Resim: Jan Steen Self Portrait (Sosyal Medyadan Yürüme, Meriçlik ve Hatalar Üstüne)

Sosyal Medyadan Yürüme, Meriçlik ve Hatalar Üstüne

Geçen günki fakbadi yazıma biri ekşi sözlük üstünden mesaj attı. Beni kadın zannederek yürümeye başladı. Ben de sosyal bir test yaptım. Gerçekten erkek-kadın ilişkilerinin canlı kanıtı gibiydi. Altta karşı tarafın yazdıklarından ortaya çıkan mesajlaşma hatalarına bakıp, sosyal medyada yürürken yapılmaması gerekenleri değerlendirelim.

“Üstte” Dakika 1 hata 1. Tanışıyorsunuz ve tanıştığınız anda kadının hiçbir özelliğini bilmeden ilk öğrendiğinizle iltifata giriyorsunuz. Yaşımı öğrenmesiyle bir yükseliyor. O kadın neden benimle değil yazısında anlattığım gibi birçok erkeğin seçim kısıtlılığını gösteren güzel bir örnek.

“Üstte” Daha 15 dktır konuştuğun kadınla cinsel muhabbetlere girip, sevişmek güzel diyorsun. Bilinçaltından kadına şu mesaj gidiyor: “Ben çok çaresizim, yüzünü bile görmediğim kadınla bile yatmaya hazarım.” Mesela demişim ki: “her gördüğüne yazıyorsun” Sanki tasdikler gibi, “evet tabii ben herkese yürüyorum, kadın olsun da çamurdan olsun” moduna giriyor. “Kadın seçen, erkek kendini seçenler içinden tercih edendir.” Burada çok midesiz bir örneği mevcut. Hayal gücüyle kadına yükselebilen bir erkek var.

Düşünün bu bir kadın olsaydı? Sosyal medyadan nasıl yaklaşırdı? Neden o erkeğe çekim duyardı?

Süreçte önce keşfediyor, bir süre okuyor, karşı tarafın entelektüel olduğunu düşünüp, mesaj atıyorlar ve orada da işi yavaştan alıyorlar. Evrimde bize kadınların zeka odaklı seçimler yaptığını gösteriyor. Önceki erkeği çekici yapan kriterlerlde de bir özelliğinizle parlamanız gerektiğini açıklamıştım. Tabiiki adam bir de eli yüzü düzgün biri çıkarsa kadın ihya oluyor. (Benimle etkileşime geçen kadınlardan da hep benzer cevabı aldım.)

“Üstte” bu aşamadan sonra ben “shit testlere” geçtim. Olgun mu, hoşuna giden mi diyorum? Arkadaş benim yaşımı bildiği için otomatik olgun kısımını seçiyor ve testten kalıyor. Sonra saçma şekilde temellendiriyor. Oysaki erkeğin misyonu evrimsel olarak hep genç kadınlara yönelmesidir.

Bu kısım ilginç. Shit-test-2 geliyor benden, olgun kadınla yaptın mı diyorum ve bir anda gerçek niyetini gizlemeye karar veriyor. Biraz zorlayınca iyice savunmaya çekiliyor ve sonunda eski ilişkisinden, 42 yaşında bir kadınla olduğundan bahsediyor. İşte bu! Şimdi analizine bakalım.

 

Hata-1:

Kadına sevişme isteğiyle yaklaşıp, sonra sıkışınca “namuslu” moduna giriyorsun ve kadının bilinçaltına “düşündüğünüzü bile savunamıyor” sinyali gidiyor. Yapılması gereken basitti. Sadece evet demek ve ayrıntı vermemek. Bırakın kadın size yaklaşsın, o size sorsun. Bu yazışmada zaten ben “istiyorum” sinyali gönderiyorum fakat adam bunu doğru değerlendiremiyor.

 

Hata-2:

Sadece evet severim demek yetecekken, bana ayrıntı verip, kendince kendini övüyor: “Ben 42 yaşında kadınla bile oldum.” Bu büyük aptallıktır. Kadının burada merak ettiği başka kadınlar değil, sizin cesaretiniz. Sonradan üstüne gitmeye devam ediyorum, burayı kısa geçeyim:

Sa: sen sözlükten buluştun mu hiç

karanlikruya -> sa: seni ilgilendirmez

hani cesur arkasında duranı seviyoduk

karanlikruya -> sa: olgun seven sensin. ben de sordum

karanlikruya -> sa: ben severim demedim

Sa: senden daha genci sever misin o zaman sorum

karanlikruya -> sa: duruma göre.

Burada hata yaparak benim geçmişimi soruyor ve cevabını alıyor ve sonra çok büyük bir hatayla ben sormadan şunları yazıyor:

Sa:ben çok hoşlandım

Sa:tam 12 yaş büyük kadın beni inanılmaz mutlu etti

Üstte bahsettiğim gibi, hep yaşlı kadını örnek gösterdi hem de ayrıntıya girdi. X2 hata. Ben tabii buradan yakalayıp yüklendim.

Üstte resti çekince iyice saçmalıyor, cevap vermeyi kesiyorum ve arka arkaya şöyle mesajlar geliyor. Düşünün ki o kadın sizi istemiyor ve siz pazarlığa başlıyorsunuz. Ne diyoruz? Arzunun pazarlığı olmaz! Bu şekilde bir kadını elde edemezsiniz. Kadın siz “lütfen” dediniz diye sizinle ilişki kurmaz!

Tek bir cümlemle yalvarmaya başlıyor ve bence bir erkeğin en muhtaç görünen anı:

Sonrasında işte cinsellik yaşama isteği vs gibi devam ediyor. Tipik bir hata olarak benim kısa bir cevabıma 10 tane cevap yazdı durdu ve bunlar yalvarma içeriyor. Görmediği kadına bu kadar muhtaç davranan biri neden seçilsin?

Hatta en son “pegging” yapma önerime tamam dedi. Uzatmayarak özetleyelim.

 

Sonuçlar

Bir kadına sosyal medyadan yaklaşırken yapacağınız bütün hatalar mevcut. Burada üstelik pas veren bir kadın varken bile adam yanlış yaklaşmış durumda. Tecrübelerim gösteriyor ki bir kadınla internetten ne kadar çok cinsel konulara girerseniz o iş o kadar çabuk bozuluyor. Ya kadın buluşmaktan vazgeçiyor ya da gerçekten sorunlu bir kadın oluyor ve tek geceden sonra görüşmüyorsunuz

Buluşma teklif ettiğiniz veya aldığınız bir kadınla muhtemelen sevişirsiniz. Tavsiyem bunu internette tüketmemenizdir. Bu tarz sexting olayları ancak o kadınla kısa süreli bir ilişki başladıktan sonra sorunsuz yapılabilir. Öncesinde çok bulaşmayın derim.

Arkadaş günlerdir hala uyanamadı(haha!). Flört etmeye çalıştığı kişinin(benim) yazılarına bile bakmamış. Baksa sitem, twitterım hatta hemen altındaki entry’de podcast ve haliyle sesimi duyabileceği bir kaynak var fakat bakmıyor. Bu hataları yapmayın, o kadın hakkında bilgi toplayabileceğiniz en iyi yer yazdıkları ya da paylaştıklarıdr. Buradan malzeme toplayarak konu açmalısınız, niyetinizi belli etmeli fakat sanal cinsel muhabbetlere sürmemelisiniz. Ekşi-Sözlük bunun için müthiş bir yer ki kadınlar bu yüzden erkekleri buradan avlıyor. Davarla, entelektüeli ayırabiliyor.

Hatırlatalım: Kadınlar genelde girift seçim yapar, tipiniz ultra iyi değilse; kadının gözünde iyi ile ortalama arasında fark yoktur ve statü, para, zeka, entelektüelite vs. gibi farklı özellikleriniz devreye girer. Zaten bu yüzden tiptense ekşi-sözlükten bakarak karakteriniz hakkında veri topluyorlar.

İlginçtir yaşım hariç hiçbir bilgiye sahip değil, belki 200 kg, çirkin bir kadınım ama umurunda değil. Kafasında hep pornhub–milf kategorisindeki gibi bir kadın mevcut. Olgun kadın fantezili adam olmayın!

Bence erkeğin seçimdeki düşük tercihlerine güzel bir örnek ve aynı zamanda erkeğin hata yapmasına da sebebiyet veriyor. Belki karşısındaki buna değmeyecek bir kadın ama boşuna enerji harcamış durumda ki bu örnekte teknik açıdan bana yani bir erkeğe enerjisini harcamış oluyor. Bu kadar düşmeyin, seçimleriniz olsun.

Erkek normalde kadının güzelliğiyle ilgilenir, burada onun bile olmadığı açık. Bu kadar çaresiz olmayın. İşte düşünün ki kadınlara günde böyle binlerce saçma mesaj geliyor. Siz kadın olsanız kimi ciddiye alırdınız? İşte çoğu bu sebeple kendini olduğundan üstün değerlendiriyor.

 

Kadınlara Tavsiye

Bunu okuyan kadınlara da ders olsun bu, bilin ki o erkek muhtemelen size davrandığı gibi hiç görmediği birçok kadına da benzer davranıyor. Yani özel değilsiniz. Bu çok uç örnek de olsa kendinizi prenses olarak görmeyin. Siz gidersiniz, o erkek gider sizden çok daha çirkiniyle bile cinsellik yaşar.

 

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

 

4.7 110 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
36 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Birey
Ziyaretçi
Birey
2020-08-29 6:00 PM

Bu mesajlarla başarıya ulaşabileceğini düşünmesi beni dehşete düşürdü. Yokluk zihniyetinin tepe noktası. Her gün bende böyle 10 tane mesaj alsam her mesaja yine bir aptal yazdı diye yaklaşırım. Bu tipler yüzünden TR’de sanal mecralardan başlangıç yapmak aşırı zorlaştı. Eli penisinde 31ci biri olmadığını kanıtlamakla geçiyor mesajlaşmalar.

Catherine Earnshaw
Ziyaretçi
Catherine Earnshaw
2020-08-31 1:23 AM

Ekşide henüz yazar bile olamamış bir çaylak ve kadınım. Topuklu ayakkabılar ile ilgili bir entry girdikten 2 dk sonra hayatım boyunca alabileceğim en saçma mesajı aldım: ”durduk yere ayağını yalamanın ne kadar güzel olacağını düşündürerek hayatımın akışını durdurdun :)” hayatımda aldığım en garip ve gerçekten o anda üstümü bir yorgan… Read more »

Midye oğlan
Ziyaretçi
Midye oğlan
2020-08-31 2:32 PM

Merhaba, kadın erkek ve eşcinsel ilişkilerde kıskançlık üzerine bir yazı yazsanız çok mutlu oluruz. Sevgiler

Anon
Ziyaretçi
Anon
2020-09-01 10:54 PM

Merhaba sevgilimle eski sevgilim bir yerde aynı ortamda bulunmuşlar birkaç ay kadar sanırım eski 1 dersten tanışıyorlar ama samimi değiller sevgilim adını felan sormadı sizce ona söylemeli miyim öönceden ilişkim olduğunu biliyor sizce söylemeli miyim?(önceki ilişkimde gizli bişeydi kimse bilmiyordu sadece 4 kişi benim yakın çevrem onlarda söylemeyiz diye ayrıldık… Read more »

Anom
Ziyaretçi
Anom
2020-09-02 7:41 AM
Reply to  Karanlikruya

Hayır yakın değiller hatta benimki onu samimi bulmamış.Ve eskisi ile de herkese duyurulmuş bir ilişki yaşamıyorduk gizliydi ve biterken kimseye söylenmeyecek dendi.şimdi söylemeli miyim? Ve sevgilim kişilik olarak dedikodu yapmaz direkt yüzüme söyler böyle bi durumda haksız mı çıkarım yoksa kimse ad soyad belirtmedi diye söylemeyebilir miyim?

Anom
Ziyaretçi
Anom
2020-09-02 7:48 AM
Reply to  Karanlikruya

Bir araya gelmeleri ya imkansız ya %5 lik olay yolda karşılaşmazlarsa veya eskilerle buluşmalık bir araya gelmezlerse asla asla karşılaşmazlar.Ve şu an 1 yıl olmak üzere ilişkim şimdi söylenmeli mi? Olurda iş evliliğe giderse söylemeli miyim?

Apollo Creed
Ziyaretçi
Apollo Creed
2020-09-02 3:08 PM

En çaylak olduğum dönemde bile bu kadar muhtaç ve aptalca yaklaşmamıştım, kendimle gurur duydum şu an.

Ailenizindişçisi
Ziyaretçi
Ailenizindişçisi
2020-09-03 4:17 PM

Abi 163 boyundayim kendimi gelistirirsem sence sevgilim olabilir mi? Yaş 19 diş hekimliği kazandim bu yil. Sevgiliden kasıt kendi iş çevreme göre görece genç ve güzel kizlarla sağlam bir ilişkim olur mu? Zamanımı hep kendime yatirim yaparak geciriyorum bu sıralar

Ailenizindişçisi
Ziyaretçi
Ailenizindişçisi
2020-09-05 5:38 PM
Reply to  Karanlikruya

Aynı konumdan kasıt nedir? Boyum mu ? Işim mi?

Ailenizindişçisi
Ziyaretçi
Ailenizindişçisi
2020-09-05 7:18 PM
Reply to  Karanlikruya

Tamam teşekkür ederim yazdigin için

kararsiz
Ziyaretçi
kararsiz
2020-09-04 10:01 AM

Bugün bir kişisel gelişim videosu izledim temelde kafanızda sonlanmayan şey varsa sonlandirin diyordu.gitmeyi düşündüğün yere git açılmayı düşündüğün kıza açıl gibi ben bi kaç ay önce bir ayrılık yaşadım bitince son bi şans daha denemek için konuşmak istedim turlu hakaretler yedim bende bunları görünce birdaha konuşmama kararı aldım ve cevap… Read more »

gladyator20
Ziyaretçi
gladyator20
2020-12-04 11:33 PM

lacan’da aşk kitabına göre birine açılmak, daha doğrusu aşk-ı ilân etmek bizi küçük düşüren bir şey (s. 325-326). bu durumda doğru yaklaşım ne olmalı? aşık olduğun biri ile ilişki nasıl başlatılmalı? hiç açılmamak, karşı tarafın açılmasını beklemek mi gerekiyor? bunu daha önce sorgulamamıştım çünkü kısa bir süre önce hayatımda ilk… Read more »

cuando
Ziyaretçi
cuando
2020-12-15 9:39 AM

Merhaba abi instagramda msj attığım kıza daha başlarda takılmak için yaramaz biri gibi görünüyorsun (öyle resimleri vardı) dedim o da ‘bundan gerçekten hoşlanmadım’ dedi ne yapayım direk üzgünüm mü diyeyim?

dxdiag
Ziyaretçi
dxdiag
2020-12-18 1:40 AM

Merhabalar, güzel bir örnek olmuş bunun reeldeki karşılığı da genelde reddeden kızla pazarlığa oturan erkekler oluşturuyor çoğunlukla kız erkeği kullanıyor. Üniversitedeyse ödevini yaptırıyor, iş hayatındaysa üzerine iş yığıyor, arkadaşıysa “sevgilimi kıskandıracağım şunu şunu yapar mısın? ” diyor. Çağdaş ve eğitimli kadınlar beyaz yaka dünyasındaki bu açlığı ve muhtaçlığı gayet iyi… Read more »

notsimpbutnotincel
Ziyaretçi
notsimpbutnotincel
2020-12-18 11:02 AM

Merhaba sosyal medya üzerinden başlamış uzak mesafe ilişkileri hakkında görüşleriniz neler?

notsimpbutnotincel
Ziyaretçi
notsimpbutnotincel
2020-12-18 10:11 PM
Reply to  Karanlikruya

aile ile tanışılmış olsa bile mi?

notsimpbutnotincel
Ziyaretçi
notsimpbutnotincel
2020-12-18 10:31 PM
Reply to  Karanlikruya

yok hocam ben bir arkadaşı gözlemliyorum sadece göz önünde yaşanan bir uzak mesafe ilişkisi aile ile instagram üzerinden takipleşmeler iki buluşma ben sadece ömür biçmeye çalışıyorum 1 yıl oldu bile…

109
Ziyaretçi
109
2020-12-23 9:50 PM

Yazıyı okuduktan sonra düşündüm de erkeklerin yüzde 70’i bu şekilde yürüyor desem abartmış olmam sanırım, trp-pua stratejisi ile yürüsen bile başarı oranı %15-25 civarı iken meriç oyunu ile neredeyse sıfırdır çünkü ortalık meriç dolu zaten oyunun yok o zaman tip, statü,para üçgenin de iyi bir konumda olmalısın ki başarılı olabilesin… Read more »

wwwest
Ziyaretçi
wwwest
2021-02-09 4:44 PM

Bir erkek aşırı sjw aşırı meriç aşırı duygusal bir babaya sahip ise babasına nasıl davranmalı? saygı duymayacaktır neticede, saygı göstermeli mi? Ekonomik özgürlüğüne bağlı olarak mı hareket etmeli sizce?

Ümit
Ziyaretçi
Ümit
2021-06-15 10:00 PM

Hocam gayet iyi statüm,tipim,vücudum var.Lakin sosyal medyadaki yürümelerde 10 tanede 1 civarı başarı yakalayabiliyorum.(Buluşmayı kabul eden).Daha önce hiç saha yapmadım.Sahadaki başarım ile sosyal medyadaki başarım arasında bağlantı olur mu?Yoksa tamamen farklı olaylar mı?

bpcileryordubeni
Ziyaretçi
bpcileryordubeni
2021-06-17 3:13 AM

Karanlıkrüya öncelikle merhaba. Sosyal medya kullanmıyorum; sadece haber ve bilgi amaçlı, boş profil bir twitter hesabım var. Tanıştığım kızlara “instagram hesabım yok” dediğimde çok şaşırıyorlar ve bazıları yalan söylediğimi düşünüyor. Sence red pilled bir erkek için sosyal medyada inaktif olmak genel olarak bakıldığında bir dezavantaj mı? Instagram’ın testosteron seviyesini düşürdüğüne… Read more »

bpcileryordubeni
Ziyaretçi
bpcileryordubeni
2021-06-17 8:11 PM
Reply to  Karanlikruya

Kısaca bizden daha yüksek statüye sahip, daha zengin, daha çok gezip tozabilen insanları gördükçe çok düşük bir statüde olduğumuzu düşünerek kortizol seviyemizi artırıp dolaylı yoldan testosteron seviyesinin düşmesine neden oluyormuş. Bununla ilgili bir youtube videosu izlemiştim ancak şehir efsanesi uyduran bir kanal değil, videoların içinde baz alınan makaleler kaynak olarak… Read more »

Unbroken
Ziyaretçi
Unbroken
2021-08-01 10:31 AM

Hocam bazen kızlar mesajlaşırken anında degilde mesela 3 5 dakika geç cevap yaza biliyorlar.Bunu hiç takmam ben,çünki bir kıza yatırım yapmam.Sevgilim bile olsa işlerime odaklanırım.Ama etrafımda bunu takan çok arkadaşım var.Mesela biri dün bu konuyu sevgilisine söylemiş,kıza demiş ki neden geç yazıyorsun zamanında cevap versene,sosyal medyanın amacı zaten hızlı iletişim… Read more »