Insellerde betabuxx ve her şey tiptir saplantısı konusunu bir diyalog üstünden açıklayayım (Bkz: Insel nedir?):

A: Kartlar eşit dağıtılmadı, tipsiz, çenesiz, kısa boylu, sakalsız, feminen görünümlü vs vs. olabilirsin ama statünü iyileştirirsen yine kadınlara ulaşırsın.

B: Saçmalama! Böyle betabuxx olursun! Beni statüm için seven kadın gerçekten sevmiyordur! Bak Bezos da ayrıldı, nafaka ödüyor, kadın NBA oyuncusuyla yatıyor, nafaka alıyor. Her şey tiptir!

Bunu okuyunca içimden düşük iq’lu olmak zor diye geçiyor fakat yine de devam edeyim. İlk soru şu: “NBA oyuncusunun statüsü yok mu? Sonuçta varoş barda bir Chad ile yatmamış.

Genellike stereotip savunmalar görüyorum. “Her şey tiptir”e böyle örnek gösterilince otomatik “betabuxx olmak bunlar!!!” deniliyor. Demek ki her şey tip değil? ve cinselliğe ulaşıyorsan tam olarak ne fark eder? Tabiiki de kadına cinsellik almadan ilişki sunarsan fark eder sonuçta tam anlamıyla beta zihin setli betabuxx olursun ama statünle sadece cinsellik de alabilirsin.

Sanki Jeff Bezos olmak kolaymış, adam bir kadın için yıllarca uğraşmış gibi düşünülmüş. Bezos sabahları havyar, akşamları kobe eti yiyip, götünü parayla silecek kadar zengin ve istese her an 20lik kadınlarla olabilir. Diğer tarafta Johnny Depp ve Will Smith de aldatıldı. Prens Harry ve Meghan Markle ile en son boşanma davası açıyordu. Hepsi genetik açıdan en üstte adamlar. Demek ki olay “tip” değil. Olay mavi haplı beta zihin seti.

En büyük yanılgı da kırmızı hapın statü tipten önemiidir öğüdünü verdiğini sanmaları. Oysaki değil. Fiziksel nitelikler dürtü yaratmak için en önemli kriterdir, sürdürmek için statü/para vs gerekir. Ayrıca yüksek statünün ancak belli seviyede iq ile dolaylı yoldan genetik özellik olduğunu açıklamıştık (İleri okuma: Kırmızı Hap Üstüne Yanlışlar-3). Onun harici maskülen benliğinizin ve zihninizin geliştirilmesi gerekir.

Genetik açıdan bok gibi fiziğin var diyelim fakat statünü geliştirdin, zengin oldun. En son model araban ve Boğaz’da evin var. En lüks klüblere gidiyorsun. Habire kadınlarla birlikte oluyorsun. .m üstünde g.t modeli takılıyorsun. Lüks bir hayat yaşıyorsun. Kadınlar “sadece araban için” seninle yatıyor hatta.

Şimdi soruyorum insel olup hiçbir kadınla birlikte olamamak mı? Yoksa zengin olup kadınlarla “betabuxx” olup yatmak mı? İnsellerin sızlandığın konu zaten kadınlara ulaşamak değil mi? İşte ulaşmış oluyorsunuz. Rollo Tomassi’de benzer bir şey söylüyor, ulaştıktan sonra ne fark eder? Kadının zırhını aşmış, cinsel stratejiye çözüm üretmiş oluyorsun. Üstelik sadece kadınlara ulaşmıyor, hayat kaliteni de üst düzeye çıkartmış oluyorsun.

Insel kafasıyla fark eder tabii, çünkü ilk bulduğun kadına yapılabilirsin. İşte burada da alfa zihin seti konuya giriyor. Betabuxx senin kadınlara bir şekilde ulaşmana rağmen seni paran için sömürmek isteyen bir kadınla pazarlık yaparak bağlı kalman, aşık olman demek!

Madem paran/statün için seninle olmalarını kendine yediremiyorsun. İlişkiyi hak edene kadar her kadını kısa süreli olarak görürsün, e zaten alfafuxx! stratejisi bu değil mi?

Varsayalım biri 10/10luk tipte, diğeri betabuxx. Her 2si de sonsuz cinsellik alıyor. Ne fark eder?

Amacın seni anlayacak nitelikte, derin, özverili bir kadın bulmaksa emin ol bunu sadece tipinle de bulamayacaksın. Tipinle en fazla skorun artar ama sana iyi bir ilişki bulma garantisi vermez. Kadının senden etkilenmesi için çok fazla parametre gerekiyor. Hatta rezalet kadınları görüp kadınlardan soğuma ihtimalin artabilir.

Gerçekten sevilmek? Daha kadınların cinsel parametreleri ve hipergami bile anlaşılmamış. Olayın belli tüzüklere dayanan bir anlaşma olduğu kavranmamış.

Geçen bir inselde şunu duydum: “Beni sadece tipim için sevecek kadın hiç sevmesin!

Konuştukça aslında zihin setinde mavi haplı sevilme ihtiyacı olduğunu, meselenin cinsellik olmadığını görebilirsiniz. Yani sorun “muhtaçlık”, Oysaki erkeğin 1. misyonu kendini gerçekleştirmek olmalıdır. Temel amacın “sevilme” gibi bir durumsa sorun ailevi kökende aranmalıdır.

Betabuxx olmadın, tipin için de sevmesinler. Peki kadınlar seni neden tercih edecek? Kaldı ki kadınlar tipin için de seni sevmez, sadece dürtüsel olarak cinsellik isterler. Hipergami acımasızdır, erkekleri evrim boyunca genetik ve sağlayıcılık için seçmeye programlanmıştır. Yani “her şey tiptir” ve siyah hapın kendisi tamamen safsatadır.

Kadınlar çıkarcı, erkekler fırsatçıdır.” Kadınlar sizi temsil ettikleriniz için tercih eder. Bu tip, para, statü olabilir. Kimse sizi siz olduğunuz için sevmeyecektir.

Örneğin sadece tipin varsa bu “alfa döller” sinyallemelerinden biridir, dürtüseldir ve kısa sürelidir, her kadında işe yaramaz ve yarasa da kadın uzun sureli ilişki için “ee bunun parası yok” der. Hatta ben Rahmi’leyim artık çünkü o zengin dedi. Yine bir mendil gibi kullanılıp yere atılmış oldun.

(Bu hikayenin benzeri ünlü pua Troy Francies’in başına geliyor ve ardından kırmızı hap ile tanışıyor.)

Bezos, Gates gibi zenginlerin problemi zihin setlerinde, müthiş olmasalarda tiplerinde değil veya o kadınlar betabuxx stratejiyle elde etmediler. Eğer sorun tiplerinde olsaydı bu kadınlar 20lerinde ayrılır, süper yakışıklı adamlarla olurlardı ama 40/50lerinde ayrıldılar.

Bu adamların hatası yüksek statülerine ve birçok kadına ulaşabilmelerine ragmen mavi haplı hayallerle tek kadına yatırım yapmalarıydı. Hatta tipleri iyi olan Brad Pitt, Depp, Smith gibi isimler de aynı hatayı yaptı.

Kadınların ilişki çerçevesinde belli anlaşma şartlarınca durduğu anlatılmadı. İlişkileri bitti çünkü sadece parayla ilişki yürütlür sandılar. İlişkiyi monotonluktan kurtaramadılar ve 5 puntoyla yazılmış ilişki şartnamesi bozuldu. Bu, her uzun sureli ilişkiyi bekleyen en büyük tehlikedir ve tipinin 10/10 olması da kurtarmaz, tip sadece başta etkindir ve dürtüsel bir parametredir. Alfa döller, beta öder ilkesindeki “alfa döller” kısa süreli ilişkiyi sembolize eder.

Hadi itiraf edelim, sen sana göre “betabuxx” olarak kadınlarla sürekli cinsellik yaşasan “tipim yok yine de götürüyorum haha!” diyerek kendinle gurur duyardın, bunu yapamadığın için betabuxx kelimesi arkasına saklanarak bunu bir savunma mekanizması olarak kullanıyorsun.

Neyinizi geliştirebiliyorsanız geliştirin ama 50 defa anlattığım gibi tipinizi ve oyununuzu düzeltmek daha kolay ve bence sızlanmak en kolay. Statü ile yıllar alır. Seçim size kalmış.

(Siteye destek olmak için üye olabilirsiniz. Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

5 5 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
27 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Mermaid
Ziyaretçi
Mermaid
2021-08-13 2:28 PM

Hocam bu insellere kaç kere mantıklı argüman sunuyorsunuz ve adamlar hala bildiğini okumaya devam ediyor, anlamak mümkün değil. Ayrıca size karşı hakarete ediyorlar ve olayı kişiselleştiriyorlar. Sanırım bu daha çok loser zihniyetinden kaynaklı. Oysaki biraz kendini geliştirse çeşitli dezavantajlarına rağmen çoğu erkekten daha iyi bir yaşam sürebilir. Kaldı ki ben… Read more »

Engineer
Ziyaretçi
Engineer
2021-08-13 8:44 PM

Tipi 5/10 altı olan estetik yaptırabilir mi? Yoksa yaptırmasa da olur mu? %70 alfa, %30 beta olmaktaki %70 alfanın ne kadarı dış görünüş? Bu dış görünüşün ne kadarı kontrol edilemez özellikler (boy vs.)?

Heraklitos
Ziyaretçi
Heraklitos
2021-08-13 11:18 PM

Beni ben olduğum için sevecek kadın yalanına inanarak baştan kaybediyorlar zaten.

Kurtulmak
Ziyaretçi
Kurtulmak
2021-08-14 10:35 AM

“20lerimdeyken… Sorunun o kadınla ilgili olduğunu düşünür genelleştirmezdik.” 2013’te uzun süre yd atan kız, şikayet etti beni “beni rahatsız ediyor” diye. 2014’te aynı şey. 2018’de 1 yıl boyunca kendisiyle ilişkiye başlayamamama sabredip, hala şans tanıyan, fırsat yaratmaya devam eden kızın sonu da aynı senaryo ile bitti. Bunların benim hayal ürünüm… Read more »

Levent Topçu
Ziyaretçi
Levent Topçu
2021-08-15 2:05 PM

Hocam, ortalama altı sayılacak tipe sahip, 30+ ve evli olan bir arkadaşım var. Ayda 2-3 farklı kadınla beraber oluyor. İlk zamanlar inanmadim gakat whatsapp ve sosyal medya mesajlarini gosterince dogru oldugunu anladim. Oyununu gelistirmis. Dedim kadinlara nasil ulaşıyorsun sosyal medyada gruplarda ilgi ihtiyaci olan yada iliskisinde heycan kalmamis kadinlari buluyor.… Read more »

Levent Topçu
Ziyaretçi
Levent Topçu
2021-08-15 2:06 PM

Tipide iyi değil statüsüde ve 8 yıldır evli karısi adama tapıyor. Hayatım arkadaşlarlayım işler uzadı vs vs eşinide oyalıyor.

spartacus
Ziyaretçi
spartacus
2021-08-15 11:59 PM

erkeğin temel misyonu kendini gerçekleştirmek ancak diyelim ki her stratejiyi uyguladı, çabaladı ama olmadı.bu durumda ne yapacak? hatasını da bulamazsa ve güçlü olamazsa nasıl hareket etmeli?

anonim
Ziyaretçi
anonim
2021-08-16 4:36 AM

İşin derinine inmiyosun aynı inseller gibi. Red pill’in tüm problemi darvinci bir evrim anlayışı benimsemesi. Dolayısıyla Nietzchenin sorduğu, peki neden bir canlı bir başka canlıyı kurtarmak adına kendi canını feda ediyo sorusunu yanıtlamıyo. Asıl itki güç itkisi. Olunması gereken şey de güçlü olmak bu bir. İkincisi ise işi karıştıran taraf.… Read more »

anonim
Ziyaretçi
anonim
2021-08-16 5:37 PM
Reply to  Karanlikruya

Sorun çaba sarf etmek değil. Çaba sarf edilen nedenin son kertede kendinin daha iyi bir versiyonu olması emelinden çıkıp gavurun clout dediği şeyi elde etmek olması nedenlerle sonuçların karıştırılması demek. Redpilldeki bu mantık hatası asıl itkiyi hayatta kalma olarak algılamasından kaynaklı ve güncellenmesi lazım. Sen de bu ezberden çıkamayıp anında… Read more »

anonim
Ziyaretçi
anonim
2021-08-17 5:47 PM
Reply to  Karanlikruya

Problemin zaten olaya dikotomik bakmak. İş gene bişey çok beğeniliyosa çok değerlidir noktasına çıkıyo bu bakışla ki öyle değil. Bu dediğim de romantik bir bakış açısı falan değil. İlk entryden beri ne mavi hap hayallerini övüyorum ne de çaba sarf edilmemeli diyorum. Problem nedenlerle sonuçların karıştırılması ki bunun sebebi de… Read more »

Sınıf öğretmeni
Ziyaretçi
Sınıf öğretmeni
2021-08-17 12:10 AM

Karanlikruya selam. Kız bizim herhangi birseyimize laf ederse veya sorarsa. Örneğin burnuna ne oldu tarzı. Mantıklı şekilde anlatayım mı ? Yoksa bu durumu daha da kötü mü yapar ? Onun çerçevesine mi girmiş olurum ? Veya gülerek sanane mi diyeyim ??

Eski İnsel
Ziyaretçi
Eski İnsel
2021-08-17 11:32 AM

Hocam boyum 185 tipim 5/10 ben de teknik olarak inselim fakat yazdığınız yazıdan etkilendim ve farkettimki gerçekten ezik bir mentaliteye sahipmişim. Çeşitli incel gruplarında bulundum tek yaptıkları kendilerini daha da bataklığa sürüklemek ve birbirlerini onaylayarak karahap gerçektir gibi bir yanılgıya düşmek. Lütfen arkadaşlara tavsiyem bu tür gruplara girmeyin sizi depresyona… Read more »

Eski İnsel
Ziyaretçi
Eski İnsel
2021-08-17 9:22 PM
Reply to  Karanlikruya

Hocam sence genetik açıdan iyi miyim yanı kız bulamam benim mallığım mı??* ? ?

kıpkırmızıhap
Ziyaretçi
kıpkırmızıhap
2021-08-17 12:09 PM

Gates ve Bezos gibi adamlar dediğin gibi mavi hapı, kırmızı hapı takmayan istedikleri gibi hata yapma lüksü olan adamlar. Acun Ilıcalı’nın verdiği nafaka çok konuşuldu ama Acun için o kadar düşük bir miktar ki hiç üzülmediğine eminim. Ayrıca sonrasında ne oldu yine başka bir kadın buldu.

soranadam
Ziyaretçi
soranadam
2021-08-19 1:10 PM

Merhaba karanlık abi. Benim sorum Briffault Kanunu ve kadınların daha fazla kazanması hakkında. Eğer “”kadın – erkek arasında bir ilişki olup olmayacağına, kadın karar verir. erkekle olan ilişkisinde kadının artık bir fayda elde edemediği durumlarda, ilişki devam etmez/sonlandırılır.” kanunu şimdi için de geçerli ise bu durumda kadınların çoğunun erkeklerle uzun… Read more »

Antep'li
Ziyaretçi
2021-10-18 11:32 PM

Neden ile sonucun birbiriyle karştırılmaması gerekiyor bence; 1-)İyi bir tipin olursa => özgüvenli olursun 2-)Özgüvenli olmak için => İyi bir tipin olması gerekir (X) İkinci önerme yanlış bence, ayrıca spor yapıp özgüvenli olan insanların kadınlarla başarılı olup olmadığı büyük bir muallak bence. Çünkü çoğunluğu vücüt geliştirmeyi hayatlarının temel gayesi haline… Read more »