İlişkilerde Partner Sayısı Önemli Mi?

İlgili yazının yayını bir süre önce canlı olarak şurada yapılmıştır.

Öncelikle kadınların ilişki sayısının yargılanmaması gerektiği unutulmamalıdır. Burada temel amaç erkeğin doğru kadını seçmesidir. Min. 15+ partneri olmuş kadının küçük görülmesi, kısıtlanması, hakaret edilmesi yerine o kadına uygun bir cinsel stratejiyle yaklaşılmalıdır. Örneğin uzun süreli ilişki veya evlilik yerine kısa süreli ilişki tercih edilebilir, önemli olan gelecekte sizi mutsuz edecek kadını baştan elemektir.

Neden Çok İlişki Yaşamış Kadınlar Kısa Süreli İlişki Tercih Edilmelidir?

Bu sorunun yanıtını bakirelik önemli mi-2 yazımdan kısaca özetleyeyim:

  1. 18+ sonrası bekaretini kaybeden kadınlara göre önce kaybedenler 2 kat daha fazla boşanma oranına sahiptir.
  2. 18 yaş civarında evlenen kadınlar %48’i 10 sene içinde boşanmaktadır.
  3. 20-24 arası evliliklerde boşanma ihtimali %60’dır ve ideal evlenme yaşı 25-29 arasıdır.
  4. Çok ilişki yaşamış kadınlarda mikrokremizim sonucu erkeğin spermlerinden kadına dna yerleşir ve maksimum %0.02 oranında kadının genetik yapısını değiştirir. Yani kadını maskülenleştirir. Maskülenleşen kadın daha fazla kısa süreli ilişki yaşar, çünkü maskülenleşmek bağımsızlığı doğurur.
  5. İstatistiklere göre 21-25 arasında 15’e kadar kadın-erkek cinselliğinde mutsuzluk oranları birbirine yakınken sonrasında kadınlardaki eğim hızla artar mutsuzluk %100’e yakınsar, erkeklerde ise eğim oldukça düşüktür.

Erkeklerde İlişki Sayısı Önemli Mi?

Erkeklerin bir kadına bağlanması vassopressin hormonuyla ilgilidir ve bu hormonun artışı o kadınla ne kadar zaman geçirildiğine bağlıdır, bu yüzden üstteki istatistiklerde bağlantılı olarak erkeklerin kısa süreli, tek gecelik ilişki yaşaması uzun süreli ilişki kalitesinden çok fazla götürmez. Yalnız zamanla kadına bağlanan erkeğin yansttığı hatalı projeksiyon, kadının da kendisinin aynı oranda sevgisinin arttığıdır. Yani ilişkinin ilerleyen süreçlerinde birçok erkek hipergami gerçeğini atlar, bu da kadının soğumasına neden olur. Birçok evlilik istatistiğinde kadının mutluluğunun daha yüksek bir eğimle azaldığını görüyoruz.

Kadının bağlanması oksitosion hormonuyla ilgilidir ve bu hormon o erkekle tanıştığı anda aktif olur, gerekli yeterlilikleri gören kadında bu hormon çok kısa sürede tepeye vurabilir, özellikle doğurganlık çağında maksimum düzeye ulaşan oksitosin sonrasında reseptörlerin azalmasıyla aynı miktarda doyurulamadığı için kadın “alfa dula” dönüşür. Yani bir alfa tarafından dul bırakılmış olur ve aynı miktarda bağlılığı başka bir erkeğe sağlayamaz. Böyle kadınlardan özellikle 30lu yaşlarda “artık aşk değil, arkadaş istiyorum”, “önemli olan saygı”, “önemli olan eşitlik” gibi cümleler duyarsınız, yine alttaki istatistikte 30-40 arası kadınların boşanma oranlarının ne kadar yüksek olduğunu görebilirsiniz.

Erkeğin Stratejisi Ne Olmalı?

Sizi arzuyla isteyen, entelektüel düzeyinizin yakın olduğu, az ilişki yaşamış güzel kadın stratejiniz olmalıdır. Tek kriter bakirelik veya çok güzel kadın olursa sonucunda aldatılabilirsiniz. Çünkü kadının kırmızı alarmlarını görmezden gelirsiniz.

Bunun örneklerini orta çağda Courtly Love kavramında görüyoruz. Kadın sadece orada bir yerde dursun, ben ona bakarak mutlu olayım düşüncesi hatalıdır. Geçmişte mümkündü ama günümüzde alfa döller yüzünden mümkün değildir. Yani o kadın arzu için gider başkasıyla cinsellik yaşar.

Kadının Stratejisi Ne Olmalı?

Genetik ve sağlayıcılık materyali birlikte sağlayan erkek seçilmelidir. Kadın her zaman nitel niteliklere bakar, erkekse niceldir. Üstte bahsettik cinsel stratejisi açısından çok kadın erkek için uygundur fakat çok partner kadın için uygun değildir. Bazı kadınlar çok dürtüsel olabiliyor ve böyle kadınlara yaklaşım kısa süreli, friends for benefits ya da tek gecelik modeli olmalıdır.

Emin olun kadın size inatla uzun süreli sinyalini de verse o ilişki sürmeyecektir.

Bakir Erkek=Bakire Kadın Eşit Mi?

Böyle olmadığını önceki yazımda açıklamıştım. Örneğin “bakir erkeğim” o yüzden “bakire kadın” istiyorum durumu kadının hiç umurunda değil, bunu istiyor gibi görünse de eşleşme sitelerindeki istatistikler bize tam tersini söylüyor. Yani kadınların %80ni erkeklerin %20sini istiyor. Kadınlar tuttuğunu koparan, tecrübeli, kendilerinden büyük, kötü çocuklara arzu duyuyorlar. En iyi ihtimal dinsel nedenlerle veya toplum mühendisliğiyle dürtüsel hislerini bastıran insanlar olabilir. Bu da onların seçimidir.

Bakire Kadınla Evlenmeyelim Mi?

Burada en büyük sıkıntı idealist-realist 2leminde takılmaktır. İdealist erkek “bakire” olsun diye düşünür. Realist erkekse “kaç erkekle yattığı önemli değil, önemli olan bugün” diye düşünür. Her 2 düşünce de yanlıştır.

Günümüz normalarında idealizm, reel şartlar sebebiyle maalesef çalışmıyor. Yani isteseniz de böyle bir kadını bulmanız, bulsanız da elde tutmanız oldukça zor olacaktır. Bu yüzden daha gerçekçi seçimler yapmak sizi ileride yıkımdan korur.

İdealist düşüncedeki erkek kadını ruh eşi yapmaya yatkındır. Çünkü tek kriteri “bakirelik” olmuştur. Kadın sorunlu olabilir, günümüz şartlarında “bakirelik” zor bulunduğu için kendine gereğinden fazla değer yükleyebilir, her şeye hakkı oluğuna inanabilir.

Diğer durum o kadını bakireyken alabilir ki bunun için 20 yaş civarında evlenmesi gerek, üstte istatistikleri vermiştim. 10 sene içinde %48 ihtimalle boşanacaksınız.

Bu erkek cinsel açıdan da deneyimsiz olacaktır ve muhtemelen kötü cinsel performansla (Türkiye’de erken boşalma oranı 3.5 dk civarı) oksitosion hormonunu salgılatamayabilir. O kadın global dünya, sosyal medya sebebiyle biraz da gözü dışarıdaysa bakirelikten kurtulduğu anda başka erkekleri denemek isteyebilir. Sonuçta stratejiniz boş bir kümeye dönüşür.

Her şey bir kenara o kadının vajinal yöntemlerle bir şey denememeyi “bakirelik” olarak benimsemiş olabilir, bu da farklı yöntemlerle cinsel deneyimi olduğu anlamına gelir ve bu şekilde de oksitosin hormonu salgılamış olur. Sonuçta size yine bağlı olmayacaktır. Yani bakire olması demek sizi garantiye almaz.

Geçmişte Neden Daha Kolay Bakire Kadın Bulunuyordu?

Bunun en önemli nedeni cinsel devrim öncesindeki aşırı baskıcı sistemlerdi. Kadınların romantik ilişki yaşama şansı pek yoktu, örneğin 1950lerde “alfa döller” dediğimiz erkekleri seçemiyordu. Hamile kalmaları veya cinsellik yaşamaları toplumdan dışlanmalarına neden oluyoruz. Bu yüzden kadınların genel eş seçim stratejisi “beta öder” oluyordu. Yani kadın hayatını kurtarmak için zengin erkekle evlenmeye çalışırdı.

Tıptaki gelişmeler ve doğum kontrol hapıyla birlikte yükselen feminizm sonuçta kadınların alfa döller seçimlerini körükledi. Aslında bunu Freud’un dürtü kuramıyla açıklamak mümkün. Yaşasaydı haklı çıktığını görecekti. 19 yy. kısıtlanan kadın haliyle aşırı dürtüsel davrandı, 1980’de boşanmalar en üst düzeye ulaştı ve feminen düzen dediğimiz bir yapıya geçtik.

Bunun sonuçlarını feminizm savunucularında da görüyoruz. Örneğin Sheryl Sandberg bir yazısında “Serseri kötü çocukları  dene, 30’dan sonra iyi babayı seç” demiştir. Bu sıklıkla bahsettiğimiz “alfa döller, beta öder” stratejisinin kadın tarafından onaylanmış halidir. Ne gariptir ki arzunun azaldığı bu stratejide kadınların 30+ yaşından sonra evlendiklerinde daha fazla boşandıklarını görüyoruz. Üstteki istatistiklere bakabilirsiniz. Kadın yaşla birlikte artan statüsünün kendi değerini belirlediğini sanıyor fakat erkeklerin önceliği doğurgan sinyallemeler yapan kadını seçmektir. Erkeklerin hangi yaşta olursa olsun 20li yaşlardaki kadınları tercih ettiğini görüyoruz[ref], bu da 35+ kadınların istediği erkeklere ulaşmamasına neden olur, ulaştığı erkekle de 40 yaşından sonra %40 ihtimalle boşanıyor. 35+ yaş üstündeki kadınların özellikle batıda her yaşta değerli olduğu söyleniyor ve bu kadınların boşanma oranı artan gerçek üstü erkek beklentileri yüzünden Asya’a göre daha yüksek. Tabiiki gerçekte erkeklerin beklentisinin statü öncelikli olmadığı da net olarak görülebilir.

Özetle uçlarda salınmamak doğru stratejiyle kadını çok yönlü değerlendirip seçim yapmak en doğrusu olacaktır. Sadece güzellik, bakirelik kriterleri gibi “önemli olan bugündür, kadının geçmişi önemsizdir” diye düşünmek sizi kötü bir ilişkiye sürükler. Sevgilinin geçmişini nasıl anlarız üstüne yazıyı da şuradan okuyabilirsiniz.

(Siteye destek olmak için üye olabilirsiniz. Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

5 5 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
22 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
spartacus
Ziyaretçi
spartacus
2021-05-01 12:39 PM

Ege sahil bölgesinde yaşıyorum ,buraya dışardan çalışmaya geldim. burası bence feminizmin zirve yaptığı yer. Çünkü kadınlar aşırı feminist ve de Türkiye’de boşanma oranının en yüksek olduğu il. Kadınların çoğu araba, motor sürüyorum işe de gidiyorum o zaman neden erkeklere ihtiyacım var kafasındalar. İşin ilginci çoğu mutsuz ve de babadan dönüm… Read more »

Dionisos
Ziyaretçi
Dionisos
2021-05-01 1:56 PM
Reply to  spartacus

Bazı erkeklerin tek olayı sağlayacı olmak. Cinsel pazarda var olabilmesi için sağlayıcılık dışında yapabileceği bir şey yok hâliyle elindeki tek stratejiyi de kaybetmek istemez ama asıl önemli olan bu adamlar sağlayacağı olduğunun farkında mı yoksa feminen düzenin onlara kitlediği rolü sorgulamadan benimseyen milyonlarca erkekten birisi mi ? Ege için şöyle… Read more »

spartacus
Ziyaretçi
spartacus
2021-05-01 5:32 PM
Reply to  Karanlikruya

Feminen düzenden ziyade erkek stratejisidir kısmını anlamadım.Bir erkek neden beta sağlayıcılığına razı olsun ki? Neden hipergami eşiğini zorlamasın?Olay sadece mavi hap mı? Bir de neden sahil bölgesindeki genç kızlar arzu kısmını beta sağlayıcılığıyla eşit düzeyde tutuyor arzunun daha yüksek olması gerekmez mi?Bölgeden kaynaklı mı ?

LonerMan
Ziyaretçi
LonerMan
2021-05-14 5:14 PM
Reply to  Karanlikruya

Jordan Peterson’a ulaşmak yerine Men on Strike yazarı Dr. Helen Smith veya The Red Pill belgesi yapımcısı Cassie Jaye ile bağlantı kursanız vatana millete daha çok faydası olur. Ülkemizde boşanma mağduru (divorce raped) erkeklerin sayısının sürekli artması, toksik modern feminizmin yıkıcı etkilerinin açığa çıkarılması ihtiyacını doğruyor. Feminizm ülkemizde sözde ilerici… Read more »

Andrasste
Ziyaretçi
Andrasste
2021-07-25 9:45 PM
Reply to  LonerMan

Dinler ile olmaz o iş. Semavi dinlerin devri bitiyor. Avrupa kısmında kısmen haklısın. Kuzey avrupa da işler biraz farklı, benim gördüğüm kadarıyla açık ilişki tarzı ilişkiler fazla, evlilik dışı çocuk sayısı ve bekar anne sayısı fazla bu durum çocukları olumlu mu olumsuz mu etkiliyor bilmiyorum. Aşırı hedonist yaşam, alkol bağımlılığı,… Read more »

Azman
Ziyaretçi
Azman
2021-05-03 5:56 AM

Peki birşey sormak istiyorum. İlişkideki partner sayısını neye göre orantılayacağız 3 5 10 bunda belli bir kıstas varmıdır. Şu yaşa kadar şu kadar kişiyle birlikte olmuş yada ilişki süresinin uzunluğu kısalığı bu işte bir kıstasmıdır. Mesala 40’lı yaşlarında birisi için 4 5 ilişki azmıdır çokmudur. Yada 25’li yaşlarda 4 5… Read more »

Don Draper
Ziyaretçi
Don Draper
2021-05-09 12:46 PM

Yazıda bahsettiğin mikrokremizm çok uydurma bir şey gibi geldi bana.
Konuyu araştırmak için Google’da arama yaptım ama bir sonuç çıkmadı. Bununla ilgili bir kaynak var mı?

Kemal
Ziyaretçi
Kemal
2021-05-10 11:37 PM

Hocam hep, 3 ila 4/10 kızlar denk geliyor onlarda genellikle Alfa dul oluyor ben kullanıyorum o kullanıyor öyle devam ediyoruz. Nedense 5 / 10 üstü kızlara ulaşamiyorum yürüyorum 3 ili alamıyorum. Mükemmeli mi ariyorlar opsiyonları mı fazla anlamıyorum. Vücud tip iyilestiriyorum fakat olmuyor chad boyum 1.80 1.90 lık chad mi… Read more »

Kemal
Ziyaretçi
Kemal
2021-05-11 6:58 AM
Reply to  Karanlikruya

Peki hocam erkekte ve kızda bu değeri nasıl belirleyebiliriz.?
Yani, kız kapalı kısa boylu erkeksi yüz hatlarına sahip, yada popo yok gögüs büyük. Orantılı, yada simetrik olan kızlar değil ben 3 ila 4 olarak görüyorum. Erkekler tarafından talep edilmeyen kızlar. Bunlara karşı cinsel çekim olmuyor ama hep böyleleri geliyor nedense

Mahabaratta
Ziyaretçi
Mahabaratta
2021-05-11 8:16 PM

Ibret alarak okudum. Kadınları iyi kategorize etmişsiniz. Tebrikler.

Konq
Ziyaretçi
Konq
2021-05-25 5:29 PM

Hocam merhaba. geçen 1 ay önce ilk cinsel deyimimi yaşadım. 19 yaşındayım. ama o partnere karşı bağlanma ve istemsizce duygusal yatırım oldu. ona muhtaç davranışlar sergilediğim için gitti. zaten ilk buluşmada baya birbirimize o enerjiyi vermiştik ve ikinci buluşma evde oldu. ama aklıma arada sırada geliyor ve hafiften tribe giriyorum.… Read more »

Konq
Ziyaretçi
Konq
2021-05-25 6:14 PM
Reply to  Karanlikruya

Teşekkürler hocam. Ne zaman çevremdeki arkadaşlarıma bir sorunumu anlatsam “sen bu tiple böyle isen biz ne yapalım a*k” gibi şeyler duyuyorum. oyunumu ve statümü de geliştirmeye çalışıyorum. doğuştan gelen bir şey ile ön plana çıkmak istemiyorum. kendim çabalayıp ve çalışarak elde ettiğim bir şeyle ön plana çıkmak istiyorum. manipüle konusunda… Read more »

Semih Ercan
Ziyaretçi
Semih Ercan
2021-06-19 12:57 AM

Hocam 18 yaşından önce bekareti duran ama anal, oral ilişkiye girmiş kısaca herşeyi yaşayıpda vajinadan penetrasyon uygulatmayan kadın içinde geçerli midir? (Boşanma oranındaki 1. Kriteri kast ediyorum)