Resim: Caravaggio - Judith Beheading Holofernes (Hipergami Haksızlık Mıdır?)

Hipergami Haksızlık Mıdır?

Bunu kırmızı hapa giren çoğu erkekten, özellikle öfke aşamasında duyuyorum, hipergami haksızlıktır! Olmasaydı her şey adil olacaktı, her erkek istediği gibi cinselliğe ulaşabilecekti.

Buradaki cümleye dikkat: “cinselliğe ulaşabilecekti.” Peki bir erkeğin tek isteği cinselliği ulaşmak mıdır? Eğer cinselliğe açsanız evet! Tabii ki bu işin dürtüsel kısmı. Cinsel seçilim dürtüden ötesiyle, soyun devamlılığıyla da ilgilenir. Hipergami bunun garantisidir ve erkeklerin çoğu bu aşamadan sonra ne hissedeceğini cinselliğe ulaşamadığı için kavrayamaz. Bunu siyah hap, doom hap vs komünlerinde de sıklıkla görüyoruz.

Çıkarcı Kadınlar

Özellikle mavi hap hayallerinden kopan erkekteki bir diğer cümle: “Hipergami çıkarcılıktır, aşk karşılıksız olmalıdır!” yanılgısıdır, oysaki erkek de tam anlamıyla karşılıksız değildir. “Erkekler fırsatçı, kadınlar çıkarcıdır.

Erkeğin saf cinselliğe ulaşma isteği tipik fırsatçılıktır. Rollo’da bu örneği sıklıkla verir. Erkek cinselliği 2 şekilde sağlayabilir; ya çok seksi bir kadın arar ya da fiziksel özellikleri iyi olmasa da cinselliği alabileceği bir kadın arar. Öyle ki sırf cinsellik opsiyonunu kaybetmemek için obez, çocuklu, 40 yaşında bir kadını tercih edebilir. Çünkü bu kişiye ulaşım daha kolaydır. Kadınlar çıkarcıdır çünkü arzu ve sağlayıcılığı belli oranda aynı erkekte ararar ve benzer şeyleri duyarsınız: “Zengin olsun, arabası olsun, fiziksel özellikleri iyi olsun, entelektüel olsun…” Bunların hepsi uzun süreli ilişki paternidir.

Fark edilmeyen şey hipergaminin sizin soyunuzu aslında koruduğudur. Hipergami iyi ya da kötü bir şey değildir. Sadece “şeydir.” Eğer olmasaydı, kadınlar da filtresiz her erkekle sırf yapabiliyor diye cinsellik yaşasaydı, sizin soyunuz muhtemelen devam etmezdi, bizi insan yapan geniş frontal lobumuz evrilmezdi. Bir çeşit şempanze komününe dönerdik ve haliyle insanlık da ilerlemezdi. (Şempanzelerde sosyal seçimden çok “güçlü döl seçimi vardır.” Dişi herkesle cinsellik yaşar, en yüksek döl hacmine sahip şempanzenin soyu ilerler. Bu yüzden şempanzelerin zekaları veya genetiği gelişmemiş, testisleri büyümüştür.)

Bunu erkekler üstünden düşündüğümüzde çoğu erkek eğer yakalanmayacağına eminse sevgilisini aldatma potansiyeline sahiptir. Çünkü dürtüsü limitsiz kadınla cinsellik yaşamak üstünedir. Tek eşlilik yasalarının öne çıkma sebeplerinden biri bu dürtüyü bastırmak olduğunu, yine erkeğin temel evrimsel korkusunun, kadını kıskanma sebebinin “o kadının kimden hamile kaldığını bilmemesi” olduğunu unutmamak lazım ki ataerkil düzenin yükseliş nedenlerinden biri de buydu. 

Siz böyle bir toplum ister miydiniz?

Hipergami yok, kadınlar filtresiz herkesle sevişiyor, sevgiliniz mesela ertesi gün komşuyla yatıyor? Çocuk her 2nizden de olabilir. Açık poligamik yaşam. Şempanzeden ne farkımız kalırdı? Ortada ne evrim ne de cinsel seçilim motivasyonu kalmayacağı açık. Bunu eşcinsellerin heteroseksüel hayata yansıması konusunda uzun uzun açıklamıştım, biseksüel/homoseksüel bireylerde hipergami filtresi özellikle erkeklerde yok denecek kadar azdır ve poligamik ilişkiler yaşanır ve hipergami olmasaydı kadın-erkek ilişkilerinde de benzeri olacaktı. Böyle düşünmek, yani “Mantık aşkı öldürür mü?” düşüncesi de tipik bir feminen düşünce tarzıdır, bu sayede hipergaminin farkına varmadan uygularlar ama erkek nedensel hareket etmelidir. (İleri okuma: Mantık aşkı öldürür mü?)

Açık Hipergami

Erkeğin temelde hoşuna gitmeyen ve bence de elenmesi gereken kadın tipi vahşi-hipergamistlerdir. Bunlar açık açık seçim yaptığını belirtir. Biri uygun değilse, hemen diğerine geçer.

Hipergamiyi sadece arzu tarafında kullanan, istediği çıkarcı çıktıları bulmayınca fedakarlık yapmak yerine hemen yeni adaylara geçen, feminen sistem yüzünden doğru olanın 30’a kadar kötü çocuklarla birlikte olup, 30’dan sonra iyi çocukların seksi olduğuna fark edecek kadınlar tehlikelidir, çünkü fark etmeden kendini tüketmiş olacaktır. Çünkü bu durumda siz “beta öder” kategorisinde onu mutlu edecek 2. belki de 3. tercih olacaksınız. Bir örneğini şurada vermiştik. Abla 38 yaşına kadar 500 kişiyle çıkıp, sonrasında da aradığı erkeği bulamamaktan yakınmış. 35 yaşında bulduğu erkekte kısa süre içinde ghosting yaparak ortadan kaybolmuş. Çok normal değil mi? 38 yaşındaki versiyonu 28 yaşındaki versiyonuyla kapışacak güçte değil ve bunu kabullenemiyor ve feminen sistem de bu seçimlerini destekliyor. Çünkü kadının sevgi dolu kalbi değerlidir. 500 kişiyle yatması önemli değildir?! Saçmalık! Kendini geliştirmiş, cinsel değerini bulmuş 35+ yaşındaki erkek de  “bilinçaltı” düzeyde hissediyor ve o kadına yatırım yapmıyor. Çünkü hem aşırı cinselliğin hem de yaşlanmanın kadının değerinin düşürdüğünün farkında. En fazla seks için kullanıyor o kadını. Ben demiyorum üstteki haber diyor.

Hipergami bize güzel bir şey özetliyor, o kadın seni seçtiyse sen bir erkek olarak performans yükünü taşıdığın sürece seninle olmasını garantiler. En kötü senaryoda bile düşük seviye bir erkeği seçmeyecektir. Bu ilişkiyi korur. Evet bu bir çeşit anlaşmadır ve anlaşmayı iyi anladığınız sürece hipergamiyi kendi avantajınız için kullanabilirsiniz.

(Makaleyi oylamayı ihtmal etmeyin.)

5 19 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
26 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
soci
Ziyaretçi
soci
14 Mart 2021 14:24

Sosyal medya konusunda hipergamiyi kullanabilir miyiz? Mesela takipçi / takip edilen sayısı veya fazla kız eklemek gibi durumlar önemli midir ilk bakışta?

soci
Ziyaretçi
soci
14 Mart 2021 16:34
Reply to  Karanlikruya

Genel sayıdan bahsediyorum mesela takipçi sayısı takip edilenden fazla olmalı mıdır? Saı amaçlı ilişkimiz olmayacak olan (bizim tarafıymızdan kabul edilmeyerek) kızları da sosyal medyada bulundurmak gerekir mi yoksa ihtimal vermediğimiz kişileri çıkarıp takip edilen sayısını düşürmek mi daha iyi?

soci
Ziyaretçi
soci
14 Mart 2021 17:14
Reply to  Karanlikruya

Bence de fazlasıyla önem kazandı ya sağlam bir profil ya hiç olmaması daha iyi gibi

soci
Ziyaretçi
soci
14 Mart 2021 17:27
Reply to  Karanlikruya

Teşekkürler

gamingklavyergbsi
Ziyaretçi
gamingklavyergbsi
14 Mart 2021 20:23

hocam hipergami denklemini anladığımı düşünüyorum fakat şimdilik başarısızım çünkü fakir ve çekici değilim yani masaya getirdiğim hiçbir şey yok.(üzerine çalışıyorum) Öyleyse sizce bu durum beni incel mi yapıyor yoksa ortalama altı biri olarak kendimi etiketlememeli miyim?

Misafir
Ziyaretçi
Misafir
15 Mart 2021 06:59
Reply to  Karanlikruya

Merhabalar, ben de hipergami, redpill, incel vs. gibi kavramlarla yeni karşılaştım ve araştırmaya başladım. Aklıma takılanlar şunlar oldu; mesela kişi yakışıklı değilse spor yapsın gibi tavsiyeler var. Sonuçta tip genetik ama sporla kendisini geliştirebilir deniliyor. Peki örneğin sağlık sorunları varsa ya da bir engeli bulunuyorsa kendisini ne kadar geliştirebilir? Dış… Read more »

Misafir
Ziyaretçi
Misafir
15 Mart 2021 21:06
Reply to  Karanlikruya

Bence kimse kendisine ötekileştirilmiş hissetmeyi yakıştırmaz fakat toplumun bireyleri bazı nedenlerle dışladığı da bir gerçek. Ben 24 yaşımdayım. Kişisel bakım ve kıyafetlerime özen gösteriyorum. Yakışıklı birisi değilim. Boyum 1.72 kilom 47. Kendimi bildim bileli böyle. İlk başlarda fitness, beslenme takviyeleri ve diyetisyen desteğiyle bir çaba içerisindeydim. Sağlık sorunlarım oldu. Şuanda… Read more »

Fenrir
Ziyaretçi
Fenrir
15 Mart 2021 17:45

Selam Karanlık Rüya; Kız arkadaşımla 1 buçuk senelik ilişkimde şu sıralar kız bana hiç mesaj atmıyor. Kız arkadaşıma yaklaşmaya çalışan elemanlar da var. İşin garibi okulda ben başka kızlarla konuşunca veya mutlu olduğumu görünce yanıma geldiği oluyor. Nerede hata yapıyorum bilmiyorum. Kız benim özgüvensizliğimi mi yakaladı acaba kıskandığımı falan mı… Read more »

spartacus
Ziyaretçi
spartacus
15 Mart 2021 23:14

she is out of my league filminde bu konu işlendi.Bir gün oglan, kıza kendisini niye bıraktığını sorduğunda ona önce şöyle dedi ben 10 uzerınden 5 idim sense 7 idin o yüzden bıraktın değil mi?halbuki kız sen benim için yeterliydin ama sen kendin için yeterli değildin o yüzden ayrıldık demişti.Dolayısıyla kırımızı… Read more »