Geri Dönmek İsteyen Sadakatsız Kadın

Geri Dönmek İsteyen Sadakatsız Kadın

Erkeğin en büyük defosu aşık olduğu zaman kadının insani bir varlık olduğunu unutmasıdır. Kısa bir ayrılık sürecinde ise leşçi meriç, arizona kertenkelesi gibi sahneye girer. Yalnız unutmayın ki buna kadın izin verir. Güçlü seçim dürtüleri olan kadınlara zorla bir şey yaptıramazsınız. Bazen kendi bulur. Bu yazıda bu davranışları ve neden geri dönse de kabul etmememiz gerektiğini açıklayacağım.

Leşçi meriçler en sevdiğim erkek modelidir. Öncelikli olarak arkadaş ortamında belki sizin de arkadaşınızdır, ama sevgilinize de yakınlaşırlar. Her nasıl oluyorsa aranız bozulduğunda leşçi-meriç bir anda sevgilinizi teselli eder, hatta bir bakmışsın iradesiz kadın meriçle seks yapmış. Size de “Özlem Tekin – Aşk Her Şeyi Affeder Mi?” isimli şarkıyı söylüyor. Siz de ona “Özlem Tekin – Sen Anla” parçasını gönderin. Ne demiş Özlem Tekin? 

“Dert dinlemem, anlat orada burada.”

Tabii ki kadın hipergamik açıdan kendinden alt seviyede olan bu adamla ilişki istemez, hatta seks yaptığına pişman olur ama meriç umursamaz hatta pazarlıkla, “üzülme bak, o zaten seni sevmiyordu…” gibi cümlelerle sarılarak sırtlan davranışlarına devam eder.

Burada kime kızmamız lazım? Her 2 taraf da karaktersiz olsa da bence ağırlık iradesiz kadın tarafındadır. Çünkü seksi sunan taraf kadındır. Erkeğin bir sorumluluğu yok, her durumda dürtüsü bu yönde olduğu için yatmaya çalışabilir ama bunu sunmamak kadının elindedir.

Böyle durumlarda ayrıldığı erkek açısından seviniyorum, çünkü karaktersiz birinden kurtulmuş oluyor. Bu arada, ayrılır ayrılmaz o Tinder benim, o gece senin modunda takılan kadınlardan pek de farkları yoktur, sadece tanımadıkları birinden yararlanmış oluyorlar ve hiç değişmeyen bir patern olarak, eğer baş kahramanımız güçlü durmuşsa, bu kadın o erkeğe %95 oranla geri dönmek isteyecektir. Çünkü yaptıklarından pişman olur. Hipergami etkisiyle ayrıldığı erkek arkadaşına arada duygusal-birileri yoksa geri dönmek ister. Zaten varsa o adamı tercih edecektir. Tabii ki aptal bir erkek bunu kabul edecektir. Ekşi-sözlükte de 2018’de dikkat çeken bir bir yazımda da belirttiğim gibi 21 gün süre vermek, ardından bırak telefonlarını açmayı, mesajlara bile cevap vermemek en doğrusudur. Çünkü sonrasında erkek kalsa da önceki yazımda anlattığım gibi kadın yalnız kalmamıştır.

 

Her İlişkide Ayrılık Olabilir Ama…

Herkes kavga edebilir, sinirle ayrılabilir. Bunlar insani durumlardır fakat bu süreçte mantıklı düşünemeyen, sırf iyi hissetmek için geri döneceği sevgilisine sadık kalamayan bir anne adayının sadakatsızlığı etik bir yana, negatif bir evrimsel niteliğe sahip olduğunu gösterir. İyi bir aile kurulamayacağına, çocuklarına pek de iyi bakamayacağına, risk-karar yönetiminin kötü olduğuna işarettir.

Evrimsel Psikolog Dr. Geoffrey Miller, insanların gerek yoksa doğal süreçlerinin enerji harcamamak için tepkisiz kalmak olduğunu, ahlaklı davranışın ise çaba gerektirdiği için aslında bir cinsel süs olduğunu belirtir. Yalancılar, dolandırıcılar cinsel olarak defoluyken, iyi-ahlaklı kişiler çekicidir.

Burada mesele başkasıyla yatan kadınla barışmamak değil, sonuçta kimse rahibe değil ama ayrıldıktan sonra yapması o kadınla bir gelecek kurduğunuzda, çocuklarınız varken başınıza neler gelebileceğinin bir göstergesidir. 

Böyle bir kadınla birlikte olup, 5 yaşında çocuğunuz varken boynuzlanıp, sonra da sizi terk etmesini ister misiniz? Doğru zamanda, yanlış kadınla ilişkiden çıkmak mı iyi yoksa işler iyice derinleştikten sonra mı? Özetle bu tip kadınlar kısa süreli ilişkiye uygundur fakat uzun süreli ilişkiye değildir.

 

Kadın neden böyle yapıyor?

Çoğu kadının yalnız kalamamaya ve kendilerine dayanamama gibi umarsız bir doğası vardır ve bu doğa güçsüz kadınları her türlü yanlışı yapmaya iter. Alkollü olması, yaralı olması, terk edilmiş hissetmesi, sevgilisinin bir şerefsiz ya da ezik olması, yalnız hissetmesi vs bunların hepsi üstteki kendine dayanamama problemini hoş görmek; size değil, önce kendini inandırmak için sığındığı yalanlardır.

Erkeği hiçbiri ilgilendirmemelidir. Araya biri girdiyse o ilişkinin özü kirlenmiştir. O andan itibaren cuckoldry sınıfına girersiniz. Çünkü olayın esası şöyledir: Kadın acısını dindirmek için bu yolları seçiyor ve dindiremediği için “son çare” olarak size dönüyor. Belki aradan 5 tane erkek geçti ve orada bir şekilde bunu dindirse size dönmeyecekti. Kadınların sekste edilgen olduğunu ve dominant erkeklerden hoşlandığını unutmayın. Siz evde üzülürken, o kadının domaltıp s.k beni dediğini düşünün, o erkeklerin ayrı zamanda her yerine boşaldığını hayal edin. Sonra tekrardan barışmayı düşünün. Yani birileriyle eğlenmiş, sert seks yapmış ve bir liman olarak size dönmüş. Bence yeni biri hep daha iyidir. Yoksa sizin de güzel bir boşanma hikayeniz ve nafakanız olabilir. Tabii bana gönderirsiniz, yorumlayıp, yayınlarım. 

Uç bir hikaye olarak bir de hamileyse geçmiş olsun. Erkek de romantik hayallerle kafası dolmuş bir mavi haplıysa sonuçları çok acı olacaktır. Emin olun ki bu kadınla mutlu olamayacaksınız.

 

Affetmeyin, siz Hz. İsa değilsiniz!

Erkeğin burada en büyük hatası kadın doğasınının manipülasyonlarını bilmediği için kendisinin cucukold erkek olduğunu fark etmek yerine kendini gerizekalı gibi “koruyucu ve affedici” olarak değerlendirmesidir. Çünkü kadınlar iç güdüsel olarak erkeğin bu defosunu bilir ve ona göre yaklaşır. Yani sığınmaya gelir. Kendisini kaşarlık kariyerinde başarılar dileyerek gönderebilirsiniz. Bunu yapmazsanız kadın tekrardan güç toplayacak ve sizin bu ezikçe davranışınızı bile “beni başkasıyla yatamama rağmen” kabul etti olarak algılayarak ve karşısına çıkan, arzu duyduğu ilk güçlü erkekle birlikte olarak sizi yine terk edecektir. 1 sene sonra isminizi bile anmayacaktır. Siz nasıl evrimsel bir dürtü olarak sadık kadını istiyorsunuz, kadın da güçlü ve umursamaz bir erkeği istiyor ve siz o değilsiniz. Çünkü hiçbir kadın, mesele kendi bile olsa; güçsüz, maskülenlikten uzak, muhtaç bir erkeği sevmez.

Erkek olun ve hayatınıza her zaman size yakışacak, karakterli kadınları alın, ne istediğini bilmeyen şımarık kız çocuklarını değil.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

 

4.8 71 votes
Makaleyi puanlayın.

Karanlikruya

Sitenin psikolojik delisi.

Subscribe
Bildir
guest
45 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Kutay
Ziyaretçi
Kutay
16 Temmuz 2020 17:30

Çok güzel bir yazı daha!Olayları bu şekilde rasyonalize edip insanlara sunmak çok güzel bir hizmet.Bunları bilmeyen insanlar neden nasıl gibi sebeplere takılı kalarak aylarını bazen yıllarını kaybedebiliyor.Üstelik bu insanların herhangi bir maddi sıkıntısı olmayan,yakışıklı,eğitimli yani kısacası dışardan ideal erkek olarak tanımlanan erkeklerinin bir kız için nasıl iğdiş olduğunu gördüm ve… Read more »

Salaklık ömür boyu
Ziyaretçi
Salaklık ömür boyu
16 Temmuz 2020 20:41

Gerçekten aklımızı başımıza getiren bir site. Benzerini yaşadım, görüşünüzü merak ediyorum. Terkedildim ama hiç arayıp sormadım. Stalklasam dahi zerre ulaşmadım. Güçlü oldum hep, olamasam da olmaya çalıştım. Benden hemen sonra benim de tanıdığım biriyle oldu. Sonra ayrılmış. 6 ay sonra farklı günlerde mesaj attı, umursamadım. Sonra bir gün çok önemli… Read more »

Salaklık önür boyu
Ziyaretçi
Salaklık önür boyu
17 Temmuz 2020 09:24

Bu durumun zoruma gitmesi ve hala onu düşünüyor olmam normal mi? Yoksa başka sıkıntılarımdan ötürü mü bu olaya tutunuyorum? Ne düşünüyorsunuz?

Tamam
Ziyaretçi
Tamam
17 Temmuz 2020 01:04

kadın doğasınının manipülasyonlari hakkında da bir yazı bekliyorum, ilişkilerde erkeği fark ettirmeden yönlerdirmesi üzerine.

HorribleNorman
Ziyaretçi
HorribleNorman
17 Temmuz 2020 02:42

Geri dönmeyi deneyebilir. Lakin Bana ulaşabileceği hiçbir yol bırakmadım. Her yerden engelli. Arada bir iş yerime gelmek için randevu almaya çalışmıştı (sanırım ”ben çok iyiyim, seni kontrol etmek istiyorum ve geride bıraktığım enkazı görüp mutlu olacağım” kafasında) ama buna da izin vermedim. Umarım öyle bir zayıflık yapıp bana ulaşmayı düşünmez.… Read more »

Last edited 4 ay önce by HorribleNorman
Dın 93
Ziyaretçi
Dın 93
18 Temmuz 2020 10:39

Peki, ayrılırken bile kararsız olan, sürekli ayrıl barış yapmış, sonrasında tekrar iletişime geçmiş, ” bi ay deneyelim, kendini düzelt” demiş hatta seks yapmış birisi var. Sonrasında kendisinin sosyal medyasına ayrılık sonrası girdiğim için (takıntılıyım. edebiyat düşkünü ve spor da yapan biriyim ama 3.5 ay sonra hâlen geçmedi bu takıntım, onu… Read more »

Akif
Ziyaretçi
Akif
18 Temmuz 2020 17:22

Ya üstat ben bir sey okumuştum ekside 20 li yaşlarını geçmiş ve hala ilişkisi olmamisin erkeklerin uzun süre ilişkisi olmaz diyordu. Ne kadar doğru bu?

İrem
Ziyaretçi
İrem
19 Temmuz 2020 13:22

Peki ya erkeklerin aldatması? Niçin onlara da değinmiyorsunuz? Aldatıp geri dönmek isteyen bir erkeğe nasıl cevap verilmeli? İlişkinin evresine göre değişir tabii. Bunları da yazın lütfen. Aldatılmadım ama bilmek isterim. En önemlisi de ‘aldatmak’ nerede başlar? Sosyal medyada güzel bulduğu birini takip etmesi ya da mesajlaşması buna girer mi? Bence… Read more »

Oblomov
Ziyaretçi
Oblomov
19 Temmuz 2020 18:35
Reply to  İrem

Aldatmanın en güzel tanımı şu : Sen karsindakiyle ne yaparsan sevgilini aldatmış sayılırsın? Aldatan kadin yada erkek yol verilmeli bence

İrem
Ziyaretçi
İrem
20 Temmuz 2020 03:24
Reply to  Karanlikruya

Aldatmayı kabul etmek devamını getirmez mi? Erkeklere aldatılınca partnerlerini silmeyi tavsiye ediyorsunuz. Kadınlara ne diyebilirsiniz? Sevgilimin babası eşini -sevgilimin annesini- aldatmış, sizce bu aldatmayı bilinçaltında kabullenmesine sebep olur mu? Arkadaşken sohbet arasında harem kuracağım esprisi yapmıştı. Şimdiyse yarın evlenelim desem kabul edecek pozisyonda. Anlattığım detaylar beni huzursuz etmeli mi? Cevaplar… Read more »

Oblomov
Ziyaretçi
Oblomov
19 Temmuz 2020 18:31

Abi yaşın 35 ustuyse genç erkekler neler yapmali? Yani 20 lerini nasıl geçirmeli ? Kendine ne tur yatırımlar yapmalı? Bu konuda bir makale yazmam yada podcast kaydetmen mumkun mu????

Oblomov
Ziyaretçi
Oblomov
20 Temmuz 2020 11:02
Reply to  Karanlikruya

Çok iyi olur.

Sakinim
Ziyaretçi
Sakinim
24 Temmuz 2020 00:08

“Domaltıp sik beni” dediğini düşünüyorum, tekrar birlikte olma şansı sıfırlanıyor, kendimi ikna ediyorum. Ama düşününce çok acı veriyor. Zoruma gidiyor. Sinirleniyorum. Ne yapmalıyız? (Hızlı kurtulmak için)

Don
Ziyaretçi
Don
9 Ağustos 2020 00:35
Reply to  Karanlikruya

Abi peki bu durum eski sevgiliyle değilde mevcut sevgiliyle yaşanıyorsa ne önerirsin ya da önerir misin yoksa aptallık diyip geçer misin? Benden önce birlikte olduğu biri aynı arkadaşın yazdığı gibi bi tık acı veriyor mevcut ilişkimde soğuyorum kızdan ve bu tek gecelik bir ilişki o yüzden de biraz takıyorum.

Don
Ziyaretçi
Don
9 Ağustos 2020 18:14
Reply to  Karanlikruya

Hayır abi, tam anlatamamışım dün geceki kafayla kusura bakma, benden önceki bi ilişki fakat tek gecelik olduğu için ve biz başta bu kızla sevgili değilken bundan bana bi tık detaylı bahsettiği için şu an kafam ona takılıyor öncesine takılmamamız gerektiğini biliyorum takılmazdımda fakat hem tek gecelik oluşu hem benden 1… Read more »

Don
Ziyaretçi
Don
10 Ağustos 2020 23:19
Reply to  Karanlikruya

Abi öncelikle dikkate alıp cevap verdiğin için teşekkürler.Bu konudaki görüşünü aslında biliyorum tüm RP camiasında görüş aynı aslında fakar kız daha 19 yaşında daha önce 1 sevgilisi olmuş ondan sonraki yalnızlık döneminde tek gecelik bu ilişkiyi yaşamış yani sadece 1 kez olmuş bu o yüzden “cumslut” muamelesi yapmadım.Neden yaptın böyle… Read more »

Don
Ziyaretçi
Don
11 Ağustos 2020 15:37
Reply to  Karanlikruya

Abi çok üzerinde durmayış sebebim aslında zaten dediğin gibi arzu değil boşluk doldurma oluşu ben olmasam devam ederdi demişsin evet olabilirdi fakat o tek gecelik ilişkiden 2-3 ay sonra biz takılmaya başladık o süreçtede yalnızdı devam etmek istese ederdi diye düşünüyorum, dediğin gibi yaşıyorum şu anlık sadece fakat 6-7 ayda… Read more »

Don
Ziyaretçi
Don
11 Ağustos 2020 15:39
Reply to  Karanlikruya

Aile yapısından kastın nedir tam olarak abi?Muhafazakar, kadın-erkek rollerinin belirgin olduğu kısmen katı bir aile yapısına sahip.

Don
Ziyaretçi
Don
12 Ağustos 2020 01:04
Reply to  Karanlikruya

Anlıyorum abi cevabın için teşekkürler.Yazıları genel olarak okuduğumda tam çıkaramıyorum hangi özelliklere dikkat etmem gerektiğini o yüzden biraz spesifik bir cevap istemiştim.Red flagler gibi green flagler nedir mesela?

Eslevet
Ziyaretçi
Eslevet
26 Temmuz 2020 13:28

Merhabalar.Çok önemli bir konu var ve fikrinizi almak isterim. Annem küçük yaşlardan zorla babamla evlendirilmiş.Babam buram buram mavi haplı.Annemde haliyle kadın doğası vesaire derken aldatıyor.Küçüklüğümden beri bunun farkındayım.Büyümeyi bekledim. Lakin araştırmalarım,okumalarım,tecrübelerim kadınların bunu neden yaptığını bariz gösteriyor.Zira Rp hakkında çok kafa patlatmış biriyim.Haliyle duygulardan arındık.Elbette ki aldatmanın hertürlüsü kötü ve… Read more »

Last edited 4 ay önce by Eslevet
Eslevet
Ziyaretçi
Eslevet
28 Temmuz 2020 00:19
Reply to  Karanlikruya

Şöyle söyleyebilirim ki, psikolojik olarak gerçekten bir sıkıntım olmadı.Bunun için şanslıyım çünkü dedemin yanında yetiştim.Problemleri çözmeyi öğretti Aslında anlatmak istediğim evde sürekli hır gır çıkması değil.Gayet ustaca çocuğa yansıtılmadan yetiştirilme oldu.Baba eksikliğini tabii ki herkes hissettiği için yer yer bu sitelerde. Sıkıntılarım olduğunda da araştırmacı ve birazda cesur kişiliğim nedeniyle… Read more »

Last edited 4 ay önce by Eslevet
Eslevet
Ziyaretçi
Eslevet
28 Temmuz 2020 00:24
Reply to  Karanlikruya

Benim olay biraz flu.Karmakarışık yani.Aslında 2 kardeşim var,harika yerdeler.Bu şekilde dışarıdan kaos olabilecek belki de kaos olan bir ailede çok iyi yetiştiler,yetiştik.Enteresan olabiliyor ama işte aslında olay aile yapısından ziyade ailenin çocuğa olan tutumu.Bunu çok iyi yaşadığım için ailelerde özellikle direk çocuğa yansıtılan durumun negatif yansımasını çok iyi görebildim. Olay… Read more »

Estheim
Ziyaretçi
Estheim
4 Ağustos 2020 16:33

Bunun haricinde sizden sosyal medyanın ilişkiler üzerine etkisi ile ilgili yazılar bekliyorum. Ben bu konuyu son 1 senedir çok kafaya taktım o yüzden ortalama bir güzellikte bir kadınla ciddi ilişki kurup evlenmeyi düşünmüyorum. Örneğin en son ilişkim gayet güzel gidiyordu fakat soğuk bir insan olduğum gerekçesiyle terkedildim. Tam anlasamadigimiz ufak… Read more »

Jim Morrison
Ziyaretçi
Jim Morrison
6 Ağustos 2020 22:20

Bir yazında kadınların çıkarcı doğaya sahip olduğundan bahsetmiştin. Kadınların terk ettikten sonra dönüş yapmasının, geride bıraktığı erkeğin güçsüz olduğunu ve doğru bir karar verdiğini görmek istemek, tutunduğu yeni dalın da hipergamik olarak daha uygun olduğunu tasdik etmek gibi sebepleri olabilir mi? Tabi sorsan kadının boşluğa düştüğü, özlediği, canı sıkıldığı, daha… Read more »

Jim Morrison
Ziyaretçi
Jim Morrison
13 Ağustos 2020 14:36
Reply to  Karanlikruya

Eski sevgilim sürekli instagram storylerime bakmaya devam ediyor (bende ekli degil, profilim herkese görünür), bazen yazıyor, cevap veriyorum ama sohbet flört içermediği, bir yere gitmediği kısa kesiyorum. Ben hiçbir şekilde kıza yazmıyorum bu arada. Kızın bu hareketlerinden bir mana çıkarıp ümitlenmiyorum aslında. Ancak hatunların ayrılığın acısıyla başa çıkamadığı için eski… Read more »

007
Ziyaretçi
007
10 Ağustos 2020 23:17

Hipergamisine her yenik düşen kadına evrimsel açıdan kötü anne adayı diyebilirmiyiz

Qs13
Ziyaretçi
Qs13
12 Eylül 2020 06:53

Selamlar,
Aldatildigim kiside, benim icin onemli olan bir esyam onda kaldi. 1 kere bir arkadasim araciligiyla eşyamı istedim gondericem deyip gondermedi. İkinci kez istemelimiyim? Bu beni zayif gosterirmi?(not: esya tamamiyle bana ait ve benimle alakali manevi degeri var. Ek olarak kesinlikle eşyamın pesindeyim iletisim kurmanin degil)

45
0
Would love your thoughts, please commentx
()
x