İçeriğe geç
Ana Sayfa » Geri Dönmek İsteyen Sadakatsiz Kadın

Geri Dönmek İsteyen Sadakatsiz Kadın

  Resim: Fede Galizia - Judith with the Head of Holofernes (Geri Dönmek İsteyen Sadakatsız Kadın)

  Geri Dönmek İsteyen Sadakatsiz Kadın

  Erkeğin en büyük defosu aşık olduğu zaman kadının hipergamik bir canlı olduğunu unutmasıdır. Kısa bir ayrılık sürecinde yaralanan kadın, iyileşmek için arizona kertenkelesi gibi sahneye giren bir leşçi meriçten yararlanabilir. Tabii bu 2 taraflı bir yarardır. Yalnız, unutmayın ki buna kadın izin verir.

  Günümüzde çoğu erkek bu acı deneyimi yaşamıştır ve kadın başkasıyla seks yapmasına rağmen ilişkiye devam edip tekrardan terk edilmiştir. Bu yazıda bu davranışları ve neden geri dönse de kabul etmememiz gerektiğini açıklamaya çalışacağım.

  Leşçi Meriçler

  Bunlar en sevdiğim erkek modelidir. Öncelikli olarak arkadaş ortamında belki size de arkadaş gibi yaklaşırlar ama amaçları bu değildir. Her nasıl oluyorsa aranız bozulduğunda leşçi-meriç bir anda sevgilinizi teselli eder, hatta bir bakmışsın iradesizse onunla seks bile yapmış. Bu yüzden tavsiyem yabancı ortamlarda ya da gece hayatında sevgilinizle kimseyi tanıştırmayın. Bu sadakatsiz sevgilinin davranışlarını değiştirmez ama en azından o ortamdan biriyle yapmamış olur ve daha az kafaya takarsınız.

  Tabii ki kadın hipergamik açıdan kendinden alt seviyede olan bu adamla ilişki istemez, hatta seks yaptığına pişman olur ama bu kişiler pek umursamaz hatta pazarlıkla, “üzülme bak, o zaten seni sevmiyordu…” gibi cümlelerle sarılarak sırtlan davranışlarına devam ederler

  Burada kime kızmamız lazım?

  Her 2 taraf da karaktersiz olsa da bence ağırlık iradesiz kadın tarafındadır. Çünkü seksi sunan taraf kadındır. Erkeğin biz ne kadar kızsak da bir sorumluluğu yoktur. Erkeğin dürtüsü bu yönde olduğu için yatmaya çalışabilir ama bunu sunmamak kadının elindedir.

  Böyle durumlarda ayrıldığı erkek açısından seviniyorum çünkü karaktersiz birinden kurtulmuş oluyorlar. Kadınlar genelde dürtüsel değil de ayrılma kararı alarak sizi terk etmişlerse geri dönmezler ama dönerlerse de ancak aptal bir erkek bunu kabul edecektir. Ekşi-sözlükte de 2018’de dikkat çeken bir bir yazımda da belirttiğim gibi 21 gün süre vermek, ardından bırak telefonlarını açmayı, mesajlara bile cevap vermemek en doğrusudur. Çünkü sonrasında erkek kalsa da önceki yazımda anlattığım gibi kadın yalnız kalmamıştır.

  Her İlişkide Ayrılık Olabilir Ama…

  Herkes kavga edebilir, sinirle ayrılabilir. Bunlar insani durumlardır fakat bu süreçte mantıklı düşünemeyen, sırf iyi hissetmek için geri döneceği sevgilisine sadık kalamayan bir anne adayının sadakatsizliği ve etik bir yana, negatif bir evrimsel niteliğe sahip olduğunu gösterir. İyi bir aile kurulamayacağına, çocuklarına pek de iyi bakamayacağına, risk-karar yönetiminin kötü olduğuna işarettir. Daha kötüsü sizi de düşük kalibre gördüğünü gösterir. Yani bu adam başkasının çocuğunu getirsem onu bile kabullenir diye düşünür.

  Evrimsel Psikolog Dr. Geoffrey Miller, insanların gerek yoksa doğal süreçlerinin enerji harcamamak için tepkisiz kalmak olduğunu, ahlaklı davranışın ise çaba gerektirdiği için aslında bir cinsel süs olduğunu belirtir. Yalancılar, dolandırıcılar cinsel olarak defoluyken, iyi-ahlaklı kişiler çekicidir.

  Burada mesele başkasıyla yatan kadınla barışmamak değil, sonuçta kimse rahibe değil ama ayrıldıktan sonra yapması o kadınla bir gelecek kurduğunuzda, çocuklarınız varken başınıza neler gelebileceğinin bir göstergesidir. 

  Böyle bir kadınla birlikte olup, 5 yaşında çocuğunuz varken boynuzlanıp, sonra da sizi terk etmesini ister misiniz? Doğru zamanda, yanlış kadınla ilişkiden çıkmak mı iyi yoksa işler iyice derinleştikten sonra mı? Özetle bu tip kadınlar kısa süreli ilişkiye uygundur fakat uzun süreli ilişkiye değildir.

  Kadın neden böyle yapıyor?

  Çoğu kadının yalnız kalamamaya ve kendilerine dayanamama gibi umarsız bir doğası vardır ve bu doğa güçsüz kadınları her türlü yanlışı yapmaya iter. Alkollü olması, yaralı olması, terk edilmiş hissetmesi, sevgilisinin bir şerefsiz ya da ezik olması, yalnız hissetmesi vs. bunların hepsi üstteki kendine dayanamama problemini hoş görmek; size değil, önce kendini inandırmak için sığındığı yalanlardır.

  Erkeği hiçbiri ilgilendirmemelidir. Araya biri girdiyse o ilişkinin özü kirlenmiştir. O andan itibaren cuckoldry sınıfına girersiniz. Çünkü olayın esası şöyledir: Kadın acısını dindirmek için bu yolu seçer ve dindiremediği için “son çare” olarak size döner. Belki aradan 5 erkek geçmiştir, bunu bilemezsiniz. Emin olun ki bunu bir şekilde dindirebilseydi size dönmeyecekti. Kadınların sekste edilgen olduğunu ve dominant erkeklerden hoşlandığını unutmayın. Siz evde üzülürken, o kadının domaltıp s.k beni dediğini düşünün, o erkeklerin ayrı zamanda her yerine boşaldığını hayal edin. Sonra tekrardan barışmayı düşünün. Rollo’nun da dediği gibi eski sevgilinize dönmek çöpleri karıştırmak gibidir ve kendi değerinizi düşürürsünüz. Geçmişte de anlattık, gün sonunda güzel bir boşanma hikayeniz ve nafaka ödemek zorunda kalabilirsiniz. Belki de tek yararı bana bu blog olur. Bana gönderirsiniz, yorumlayıp, yayınlarım. 

  Uç bir hikaye olarak bir de hamileyse geçmiş olsun. Erkek de romantik hayallerle kafası dolmuş bir mavi haplıysa sonuçları çok acı olacaktır. Emin olun ki bu kadınla mutlu olamayacaksınız.

  Affetmeyin, siz Hz. İsa değilsiniz!

  Erkeğin burada en büyük hatası kadın doğasınının manipülasyonlarını bilmediği için kendisinin cucukold erkek olduğunu fark etmek yerine kendini aptal gibi “koruyucu ve affedici” olarak değerlendirmesidir. Çünkü kadınlar iç güdüsel olarak erkeğin bu defosunu bilir ve ona göre yaklaşır. Yani sığınmaya gelir. Kendisini kaşarlık kariyerinde başarılar dileyerek gönderebilirsiniz. Bunu yapmazsanız kadın tekrardan güç toplayacak ve sizin bu ezikçe davranışınızı bile “beni başkasıyla yatamama rağmen” kabul etti olarak algılar ve karşısına çıkan, arzu duyduğu ilk güçlü erkekle birlikte olarak sizi yine terk eder. Zaten temelde size geri dönüş nedeni “arzu” değil, yaralarının sarılmasıdır.

  1 sene sonra isminizi bile anmayacaktır. Siz nasıl evrimsel bir dürtü olarak sadık kadını istiyorsunuz, kadın da güçlü ve umursamaz bir erkeği istiyor ve siz o değilsiniz. Çünkü hiçbir kadın, mesele kendi bile olsa; güçsüz, maskülenlikten uzak, muhtaç bir erkeği sevmez.

  Erkek olun ve hayatınıza her zaman size yakışacak, karakterli kadınları alın, ne istediğini bilmeyen şımarık kız çocuklarını değil.

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

  4.8 122 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  78 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Selim
  Ziyaretçi
  Selim
  2022-10-09 7:02 PM

  Eğer erkek kadını terk ettiyse ve bir daha bir ilişki istemediğini defalarca belirttikten sonra kadın biriyle yatmak olmasa da o tarz bir şey yaşadıktan sonra geri dönerse bu konu hakkında ne düşünüyorsun

  Ahmet
  Ziyaretçi
  Ahmet
  2022-10-15 2:33 PM

  Benden 1 sene önce ayrılan kadın şimdi geri dönmek istedi. O zaman aylarca acı çemiştim. Şimdi Kabul etmedim tabiki bi kızgınlığımda yok kıza. Kabul etmeme sebebim ise ilişkideyken bana söylediği bir yalandı. Yalan şuydu (Hikayesini gizlemiş. Bi ortamda göbek dekolteli olduğu için. Tesadüfen farkettiğimde ise bana hediye almak için cart… Read more »

  Ahmet
  Ziyaretçi
  Ahmet
  2022-10-19 3:08 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Hocam Kabul etmedim etmeyi de zaten düşünmüyorum. Onun ilişkideyken yaptığı şey aldatmaya girer mi diye entelektüel düzeyde fikrinizi almak için sordum. Kabul etmeli miyim etmemeli miyim sorusu değildi.

  Labirentten çıkan adam
  Ziyaretçi
  Labirentten çıkan adam
  2022-11-23 2:35 PM

  Eleştiri olarak demiyorum ancak bu tip yazılar daha çok barda gezen,gece takılan,sosyal meyadan düşen çok rahat kadınlara yönelik yazılar.Gelin bir kasabaya bir fabrika ortamına girin bu tür şeyler olsa bile öyle 1 ayda üç beş erkek mümkün değil.

  Kerem
  Ziyaretçi
  Kerem
  2023-02-16 3:29 AM

  Beni takıntı derecesinde seven bir kız arkadaşım vardı. Yaşlarımız 22. İlişkimizin son 1-2 ayında saygısı azalmıştı ve ben de ilgimi çekmeye başladım. 2 kere ayrıldım. Özürlerle affettirdi kendisini. 2 hafta önce tekrar terk ettim. Bu süreçte o şehir dışındaydı. Aramalar, mesajlar derken bir şekilde yine iletişime başladık. Ama baktım bazı… Read more »

  1 3 4 5
  78
  0
  Would love your thoughts, please commentx