Resim: Fede Galizia - Judith with the Head of Holofernes (Geri Dönmek İsteyen Sadakatsız Kadın)

Geri Dönmek İsteyen Sadakatsız Kadın

Erkeğin en büyük defosu aşık olduğu zaman kadının insani bir varlık olduğunu unutmasıdır. Kısa bir ayrılık sürecinde ise leşçi meriç, arizona kertenkelesi gibi sahneye girer. Yalnız unutmayın ki buna kadın izin verir. Güçlü seçim dürtüleri olan kadınlara zorla bir şey yaptıramazsınız. Bazen kendi bulur. Bu yazıda bu davranışları ve neden geri dönse de kabul etmememiz gerektiğini açıklayacağım.

Leşçi meriçler en sevdiğim erkek modelidir. Öncelikli olarak arkadaş ortamında belki sizin de arkadaşınızdır, ama sevgilinize de yakınlaşırlar. Her nasıl oluyorsa aranız bozulduğunda leşçi-meriç bir anda sevgilinizi teselli eder, hatta bir bakmışsın iradesiz kadın meriçle seks yapmış. Size de “Özlem Tekin – Aşk Her Şeyi Affeder Mi?” isimli şarkıyı söylüyor. Siz de ona “Özlem Tekin – Sen Anla” parçasını gönderin. Ne demiş Özlem Tekin? 

“Dert dinlemem, anlat orada burada.”

Tabii ki kadın hipergamik açıdan kendinden alt seviyede olan bu adamla ilişki istemez, hatta seks yaptığına pişman olur ama meriç umursamaz hatta pazarlıkla, “üzülme bak, o zaten seni sevmiyordu…” gibi cümlelerle sarılarak sırtlan davranışlarına devam eder.

Burada kime kızmamız lazım? Her 2 taraf da karaktersiz olsa da bence ağırlık iradesiz kadın tarafındadır. Çünkü seksi sunan taraf kadındır. Erkeğin bir sorumluluğu yok, her durumda dürtüsü bu yönde olduğu için yatmaya çalışabilir ama bunu sunmamak kadının elindedir.

Böyle durumlarda ayrıldığı erkek açısından seviniyorum, çünkü karaktersiz birinden kurtulmuş oluyor. Bu arada, ayrılır ayrılmaz o Tinder benim, o gece senin modunda takılan kadınlardan pek de farkları yoktur, sadece tanımadıkları birinden yararlanmış oluyorlar ve hiç değişmeyen bir patern olarak, eğer baş kahramanımız güçlü durmuşsa, bu kadın o erkeğe %95 oranla geri dönmek isteyecektir. Çünkü yaptıklarından pişman olur. Hipergami etkisiyle ayrıldığı erkek arkadaşına arada duygusal-birileri yoksa geri dönmek ister. Zaten varsa o adamı tercih edecektir. Tabii ki aptal bir erkek bunu kabul edecektir. Ekşi-sözlükte de 2018’de dikkat çeken bir bir yazımda da belirttiğim gibi 21 gün süre vermek, ardından bırak telefonlarını açmayı, mesajlara bile cevap vermemek en doğrusudur. Çünkü sonrasında erkek kalsa da önceki yazımda anlattığım gibi kadın yalnız kalmamıştır.

 

Her İlişkide Ayrılık Olabilir Ama…

Herkes kavga edebilir, sinirle ayrılabilir. Bunlar insani durumlardır fakat bu süreçte mantıklı düşünemeyen, sırf iyi hissetmek için geri döneceği sevgilisine sadık kalamayan bir anne adayının sadakatsızlığı etik bir yana, negatif bir evrimsel niteliğe sahip olduğunu gösterir. İyi bir aile kurulamayacağına, çocuklarına pek de iyi bakamayacağına, risk-karar yönetiminin kötü olduğuna işarettir.

Evrimsel Psikolog Dr. Geoffrey Miller, insanların gerek yoksa doğal süreçlerinin enerji harcamamak için tepkisiz kalmak olduğunu, ahlaklı davranışın ise çaba gerektirdiği için aslında bir cinsel süs olduğunu belirtir. Yalancılar, dolandırıcılar cinsel olarak defoluyken, iyi-ahlaklı kişiler çekicidir.

Burada mesele başkasıyla yatan kadınla barışmamak değil, sonuçta kimse rahibe değil ama ayrıldıktan sonra yapması o kadınla bir gelecek kurduğunuzda, çocuklarınız varken başınıza neler gelebileceğinin bir göstergesidir. 

Böyle bir kadınla birlikte olup, 5 yaşında çocuğunuz varken boynuzlanıp, sonra da sizi terk etmesini ister misiniz? Doğru zamanda, yanlış kadınla ilişkiden çıkmak mı iyi yoksa işler iyice derinleştikten sonra mı? Özetle bu tip kadınlar kısa süreli ilişkiye uygundur fakat uzun süreli ilişkiye değildir.

 

Kadın neden böyle yapıyor?

Çoğu kadının yalnız kalamamaya ve kendilerine dayanamama gibi umarsız bir doğası vardır ve bu doğa güçsüz kadınları her türlü yanlışı yapmaya iter. Alkollü olması, yaralı olması, terk edilmiş hissetmesi, sevgilisinin bir şerefsiz ya da ezik olması, yalnız hissetmesi vs bunların hepsi üstteki kendine dayanamama problemini hoş görmek; size değil, önce kendini inandırmak için sığındığı yalanlardır.

Erkeği hiçbiri ilgilendirmemelidir. Araya biri girdiyse o ilişkinin özü kirlenmiştir. O andan itibaren cuckoldry sınıfına girersiniz. Çünkü olayın esası şöyledir: Kadın acısını dindirmek için bu yolları seçiyor ve dindiremediği için “son çare” olarak size dönüyor. Belki aradan 5 tane erkek geçti ve orada bir şekilde bunu dindirse size dönmeyecekti. Kadınların sekste edilgen olduğunu ve dominant erkeklerden hoşlandığını unutmayın. Siz evde üzülürken, o kadının domaltıp s.k beni dediğini düşünün, o erkeklerin ayrı zamanda her yerine boşaldığını hayal edin. Sonra tekrardan barışmayı düşünün. Yani birileriyle eğlenmiş, sert seks yapmış ve bir liman olarak size dönmüş. Bence yeni biri hep daha iyidir. Yoksa sizin de güzel bir boşanma hikayeniz ve nafakanız olabilir. Tabii bana gönderirsiniz, yorumlayıp, yayınlarım. 

Uç bir hikaye olarak bir de hamileyse geçmiş olsun. Erkek de romantik hayallerle kafası dolmuş bir mavi haplıysa sonuçları çok acı olacaktır. Emin olun ki bu kadınla mutlu olamayacaksınız.

 

Affetmeyin, siz Hz. İsa değilsiniz!

Erkeğin burada en büyük hatası kadın doğasınının manipülasyonlarını bilmediği için kendisinin cucukold erkek olduğunu fark etmek yerine kendini gerizekalı gibi “koruyucu ve affedici” olarak değerlendirmesidir. Çünkü kadınlar iç güdüsel olarak erkeğin bu defosunu bilir ve ona göre yaklaşır. Yani sığınmaya gelir. Kendisini kaşarlık kariyerinde başarılar dileyerek gönderebilirsiniz. Bunu yapmazsanız kadın tekrardan güç toplayacak ve sizin bu ezikçe davranışınızı bile “beni başkasıyla yatamama rağmen” kabul etti olarak algılayarak ve karşısına çıkan, arzu duyduğu ilk güçlü erkekle birlikte olarak sizi yine terk edecektir. 1 sene sonra isminizi bile anmayacaktır. Siz nasıl evrimsel bir dürtü olarak sadık kadını istiyorsunuz, kadın da güçlü ve umursamaz bir erkeği istiyor ve siz o değilsiniz. Çünkü hiçbir kadın, mesele kendi bile olsa; güçsüz, maskülenlikten uzak, muhtaç bir erkeği sevmez.

Erkek olun ve hayatınıza her zaman size yakışacak, karakterli kadınları alın, ne istediğini bilmeyen şımarık kız çocuklarını değil.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

 

4.8 100 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
65 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Hayali
Ziyaretçi
Hayali
2021-01-31 8:57 PM

Terkedip eski sevgilisine dönen sizden yaşça büyük kadın için ne dersiniz?????

Hayali
Ziyaretçi
Hayali
2021-02-01 10:53 AM
Reply to  Karanlikruya

Ben rebound ilişki yaşamışım aslında. Giderken kafası karışıktı ki ayrıldıktan sonra 2 defa iletişim kurdum bana karşı hep nazikti ve anladığım benimle iletişimi tümüyle koparmak istemiyordu. Mesela ben onunkini sildiğim halde benim telefon hâlâ onda kayıtlı. Bu beni yedeğe aldığını mı gösteriyor yoksa umursamadığını mı? Çünkü yeniden başlayan bitmiş bir… Read more »

Unbroken
Ziyaretçi
Unbroken
2021-06-16 9:34 AM

Peki hocam eğer ayrılık sonrası bir kadının hayatında başka bir erkeğin olmamasından 100% eminsek geri dönmek istediğinde kabul ede bilir miyiz?

Temamile sizin düşüncenizi almak istediğimden soruyorum.Benim düşünceme görə bir şey bitmişse bitmiştir.Ayrıl barış,ayrıl barış,çoçuk oyunu mu bu? Hayatından kimse olmasa bile kabul etmem.

Atilla
Ziyaretçi
Atilla
2021-09-13 8:50 AM

Yıllar önce sevgiliydik 15 yil önce . Kaçtı bir erkeğe evlendi ne duydum ne gördüm. Kızı olmuş 2 tane 8 yıl sonra karşılaştık. Aynı saat seviştik . Aldım eve getirdim tam evleneceğiz . Telefonda biriyle konuşurken yakaladım. Götürdüm evine bıraktım aradı ben Sağlıklı dusunemiyirum affet beni dedi . Ettim birdaha… Read more »

Atilla
Ziyaretçi
Atilla
2021-09-13 12:08 PM
Reply to  Karanlikruya

Hayatındaki sevdiğin kadını veya erkeği kurtarmak tabikide hakkın. Çocukları kendinde kalmıyordu kalsa zaten istemezdim . Çocuklarınida istediğin zaman görebilir eski eşinle iletisimde bulunabilriisn derdim .senin yorumun biraz boş olmuş . Burda karakter yettiği kadarını yazdım . Bu kız hastaydı hâlâ da öyle . Hangi normal bir kadın annesini soyar gider… Read more »