Resim: Giulio Cesare Procaccini - Cattura Di Cristo (Genç Erkeklere Tavsiyeler)

Genç Erkeklere Tavsiyeler

Geçen şöyle bir soru geldi ve üstüne şöyle bir podcast yaptık.

“Abi 18 yaşındayım kendimi nasıl geliştiririm?”

Madem öyle genç erkeklere tavsiyeler konusunda 1-2 öneri de bulunalım. Öncelikle bu soru 30 yaşında birinden gelseydi düşüncelerim farklı olurdu fakat 20lerinde bir erkeğin çekicilik değeri fizikselikle ilişkilidir.

İlişkilerde soru şudur: Masaya Ne Koyacağım?

Kadın gençliğini koyar, çünkü güzel ve çekicidir. Kadın doğuştan bir değerdir. Instragramda birkaç foto ve 3-5 anlamsız “sevgilim terk etti, keyfim yerinde” gibi cümlesiyle binlerce takipçi yaptıklarını görebilirsiniz. Demek ki erkekler için güzellik ve gençlik önemli bir parametredir. Şu makalede de erkeklerin hangi yaşta olursa olsun 20 yaşında kadınları seçmek istediğini görebilirsiniz.

Kızların çevresinde o yaşlarda çoğu erkek aynıdır. Fiziksellik harici kıyaslayacakları bir özellik olmadığı ve paranın/statünün önemini fark edemedikleri için fizikselliğe yönelirler. Fiziksel niteliğe göre seçim dürtüsel ve kısa sürelidir. Bu dönemde ilişkiler genelde uzun sürmez ya da kadınlar dürtülerini uyarıacak kadar üst seviye bir erkek bulamazlarsa birçok uydu erkek yaparak çevrelerinden yararlanmaya çalışır. Çünkü kadının çevresinde kendilerine yaranan, efendi modunda aynı tip bir sürü erkek vardır ve kadının temel stratejisi güvenliğini sağlayacak beta erkekleri çevrede bulundurmaktır.

Bu aşamada kendinize şunu sormalısınız: Ben masaya ne koyacağım?

20li yaşlarında başında erkeğin elinde rekabet için statü veya para yoktur. Entelektüel düzeyleri düşüktür ve kartlar eşit dağıtılmamıştır. Siz eşitliği belki 35-40 yaşında sağlayacaksınız(erkeğin pik yılları) fakat o dönemde hem erkek hem kadın dünyasında muhtemelen çok geridesiniz. Özellikle de feminen hayallerle, hissettiğini söyle, duygularını ifade et, dürüst ol zırvalarıyla beyni yıkanmış erkek üst üste hatalar yapar durur.

Önceliğimiz Ne Olmalı?

Bu yaşlarda fiziksel niteliklerinizi geliştirmek önceliğiniz olmamalıdır, yani pua diye çıldırmak yerine fırsat geçtikçe kadınlara yönelin derim. Aksi halde 30 yaşınıza geldiğinizde muhtemelen bir ruh eşi saplantısı yaşarsınız ve yaşıtlarınız kaybettiğiniz zaman yüzünden sizi statü açısından geride bırakabilir.

20 yaşınızda aynı olduğunuz arkadaşınız 30 yaşında CEO olursa hem seçtiği hem de birlikte olduğu kadın kitlesi değişecektir. Çünkü eşleşmelerden her türlü partnerin aynı sosyo-ekonomik düzeyden bulunduğunu biliyoruz. Tabii aksi de hatalı, tamamen işe-güce kendinizi verirseniz, bu sefer de kadınlara nasıl yaklaşacağınızı bilemezsiniz.

Önceliklerde yaş da önemlidir. 17 yaşındaysan ve üniversite sınavı önündeyse, tek amacınız bu olmalıdır. Çünkü oradaki başarın senin temel statünü belirler.

Ne yapmalıyız?

Çoğu kişi şöyle düşünebilir “statü, para, eğitim” evet ama bunlar uzun süreli stratejidir. Kısa sürede entelektüel düzeyini, paranı veya eğitimi iyileştiremezsin. Statü taş üstüne taş koymaya benzer. Kırmızı hap hataları yazı dizisinde anlatmıştık. Kısa sürede yapabileceğin en önemli konu “fiziksel ve sosyal yeteneklerdir.” İlginçtir ama yaşla hücre yenilenmesi ve testosteron nispeten düştüğü için zorlaşır.

1) Vücuda odaklanılmalıdır. Fit olun! Obezliğin erkek için hiçbir özürü yoktur. Statünüz yüksek bile olsa fit olmamak size potansiyelinizin yarısını kaybettirir. Ağırlık kaldırmak bir erkeğin kısa vadede toparlayacağı tek niteliktir. Minimum özelliklere sahip olmadan cinsel piyasada şansınız yoktur. (Şeyler Yazım.)

2)Sosyal yetenekleri geliştirmek gerekir. İleride reddedilmek koyabilir ama erken yaşlarda tecrübe sahibi olmak gelecekte kadınları daha iyi tanımanızı sağlar ama tanırken de aşırı duygusal bağlar geliştirmemeli oneitis batağına girmemelisiniz.

Günümüzde sosyal medya ile kişilerin birbiriyle tanışma ihtimalleri oldukça azaldı. Adam belki sadece tipim kötü sanıyor ama kadına ulaşamama sebebi sosyal yetenekleri oluyor. Zaten kadınla tanıştığında başarı oranın %10, “seni beyendim, tanışğabilri miyiz?” diyerek bunu %3’e çekiyorsunuz.

3) Giyinmeyi ve tarz yaratmayı öğrenin. İyi vücutta kıyafetler daha iyi oturur ama iyi kıyafet seçmek tecrübe gerektirir. Özellikle modest-man, alpha-m. gibi youtube kanallarını takip ederek başlayabilirsiniz.

4) Negatif bütün topluluklardan uzak durun. Toz pembe görün demiyorum fakat ağaç yaşken eğilir ve kararlarınızda inanmak istediğiniz küçük topluluklar etkindir. Eğer negatif bir topluluğa girerseniz, örneğin insel veya mgtowlarla önce tanışırsan başarısız olursunuz. Çünkü bu topluluklar çözüm üretmek yerine size başarısız olmanız üstüne reçete yazarlar. Bunu da çeşitli korelasyonlar üstünden %100 gerçek gibi satabilirler. Örneğin kadınların yakışıklı erkekleri beğenmesi gayet normaldir ama bunu “sadece yakışıklı erkekleri” tercih ederler gibi çarpıtabilirler.

Negatif Çevre Negatif Düşüncelere Neden Olur.

Kişinin kendine özgüveni çok önemlidir, özellikle mevcut çevrenizden ve gerçek-ideal benlik farkınızdan oluşur. Yani idealde olmak istediğiniz kişi gerçekte olduğunuza ne kadar yakınsa o kadar özgüvenli olursunuz, eğer idealinizde olmak istediğiniz kişi için amaç sarfedemezseniz doğal olarak gerçek kişiliğinizle olan uçurum açılır ve özgüvensiz olursunuz işte bu, bulunduğunuz toplumsal grupla ilişkilidir. Çünkü bireysel gibi düşündüğünüzü sanırken aslında grup normlarını benimsersiniz. Bu grup negatifse negatif olursunuz, pozitifse pozitif olursunuz. Pozitif hissetmek anlıkken, negatif hisler uzun sürelidir. Bu yüzden mutluluk birkaç dakika, depresyon aylarca sürer.

Şurada ilginç bir literatür araştırması var. Kendini kandırsa bile negatifliğe kapılmayan bireylerin özgüveni yüksektir ve statü, cinsel seçilim, para konusunda daha başarılı olur. Çünkü amaçları bellidir, dikkatleri dağıtılamaz. Odaklı düşündükleri için hedeflerine ulaşabilir. Farklı görüşler üstünden erkeğin özgüveni yayınında da bundan bahsetmiştik.

Her şeyiniz kötü de olsa inandıklarınıza çabalayarak birey olabilirsiniz. Bu yaşta insel topluluğuna karışırsanız başarısız olmak kaçınılmazdır. Pozitif bir toplulukta olursanız illaki en azından bir kadına ulaşırsınız. Çünkü pozitif düşünceler motivasyonu, motivasyonsa emeğe ve başarıya neden olur. Samual Beckett’ın cümlesi hayatınızın temelinde olsun:

Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil.

Cinsel başarınızdan her zaman siz sorumlusunuz.

Başarısız insanları buldunuz ve kendinizi güvende hissettiğinizde sorunlarınız çözülmez. Gerçek ne olursa olsun sadece cinsel piyasada elenmiş olursunuz. Cinsel başarısını sağlayan adam isterse para yüzünden bunu yapmış olsun, yine başarılıdır. Cinsel devamsızlığın evrimde özürü yoktur. Çoğuna bakın genel stratejileri çevrelerini de kendilerine benzetmektir. Şuradaki makaleye göre;

Kişi kendi özgüvenini çevresine göre belirler, eğer çevreniz de herkes başarısızsa siz de kendinizi normal hissedersiniz, işte bu gibi komünlerin problemi budur. Çünkü bireysel başarısızlıklar kişiyi kötü hissettirir, çevre de kötüyse problem yokmuş ya da zaten “norm” buymuş gibi algılanır.

Toplumsal çalışmalar zekada da benzer şeyi gösteriyor, çevrenden ne görürsen o olursun. IQ 130 da olsa varoş bir çevredeysen bunu kullanamazsın. Bordiue buna habitus diyordu. Yani sen öğrenilmişliklerin sebebiyle algıların değişmediği için kendince olayları yorumluyorsun. Bir esere baktığında varoşsan anlatılanı, entelektüel çevreden geldiysen tekniği kavrıyorsun. Aynısı cinsel strateji için de geçerlidir.

Özetle;

Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil.

(Siteye destek olmak için üye olabilirsiniz. Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

4.6 14 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
99 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
entropi virtüözü
Ziyaretçi
entropi virtüözü
2022-05-17 8:46 PM

merhaba.şu anda aynı ortamda bulunduğum ve yaklaşık olarak 6 ay önce sadece bir kez buluştuğum bir kız var.15 gün sonra bu ortam dağılacak ve bir daha görüşmeyeceğiz.sorum şu:ben bu kıza elde etmek için değil de sadece rahatlamak amacıyla ondan hoşlandığımı söyleyeyim mi?nasıl olsa bir daha görmeyeceğim.

entropi virtüözü
Ziyaretçi
entropi virtüözü
2022-05-18 11:14 AM
Reply to  Karanlikruya

kızdan hoşlandığımı ona söyleyeceğimin frame teorisini patlatmak olduğunun,ciddi alt rütbe sünepe bir beta hareketi olduğunun ve bunu yapmanın ileri seviye duygusal güçsüzlük göstergesi olduğunun farkındayım.ama kanaatim şu ki,bir kere yüz yüze reddedilsem bu beni ömrümün geri kalan bütün etkileşimlerde duygusal olarak güçsüz biri yapmayacak.ve reddedilmenin nasıl bir şey olduğunu öğreneceğim.ama… Read more »

entropi virtüözü
Ziyaretçi
entropi virtüözü
2022-06-02 1:35 PM

Kadınları etkilemek için tip,statü ve oyun önemlidir burada sıkıntı yok.ama bir yazında 15-20 yaş arasındaki kızlar için tipin genellikle tek kriter olduğunu yazmışsın.genç kızlar alfa özelliklere çekiliyor yaş ilerledikçe oyun ve statü önem kazanıyor.o zaman oyun da beta olmaz mı?oyun alfa bir özellik olsaydı genç kadınların tip kadar öncelikli bir… Read more »

entropi virtüözü
Ziyaretçi
entropi virtüözü
2022-06-02 7:56 PM
Reply to  Karanlikruya

Oyunun ve statünün betalık(beta tabiri yanlış olur bunun yerine sağlayıcılık diyelim)olduğu belki şu açıdan mantıklı gelebilir.şimdi iki tane adam olsun bir tanesi uzun,ultra yakışıklı,çekici,maskülen yüz hatlarına ve mükemmel bir fiziğe sahip olsun(%4.5luk dilimde genetik piyangodan.)ama bu adamın aynı zamanda bütün hareketleri beta,ezik,pasif ve herkesin dalga geçtiği arkadaş grubunda ezilen bir… Read more »

İstanbuldan
Ziyaretçi
İstanbuldan
2022-06-24 6:17 PM

Sorum yaş farkı ile alakalı ben 25 kız 17 yaşında tanışma yerimiz almanca kursu . Yetişkinler gelsede bazen liselilerde geliyor o kursa. Çünkü akşam saatlerinde Bu bahsettiğim kız oldukça güzel . Ve yürümek istiyorum . Sınıfta bikere sataşmıştım ona maskesini çıkarmıyordu “çok mu korkuyosun :)” . aramızdaki normal iletişim bu… Read more »

İstanbuldan
Ziyaretçi
İstanbuldan
2022-06-26 3:37 PM
Reply to  Karanlikruya

Yüzyüze çok zor çünkü haftanın 2 günü 2 saat görüyorum mola falanda yok. Derse topluca giriyoruz topluca çıkıp dağılıyoruz. W app grubundan yazmak doğru olur diye düşünüyorum , “son haftanın notları sende var mı ?” Gibisinden . Yani konuşursam milletin içinde konuşmam gerekicek oda çok saçma olur sanırım . Yinede… Read more »

1 6 7 8