Resim: Giulio Cesare Procaccini - Cattura Di Cristo (Genç Erkeklere Tavsiyeler)

Genç Erkeklere Tavsiyeler

Geçen şöyle bir soru geldi ve üstüne şöyle bir podcast yaptık.

“Abi 18 yaşındayım kendimi nasıl geliştiririm?”

Madem öyle genç erkeklere tavsiyeler konusunda 1-2 öneri de bulunalım. Öncelikle bu soru 30 yaşında birinden gelseydi düşüncelerim farklı olurdu fakat 20lerinde bir erkeğin çekicilik değeri fizikselikle ilişkilidir.

İlişkilerde soru şudur: Masaya Ne Koyacağım?

Kadın gençliğini koyar, çünkü güzel ve çekicidir. Kadın doğuştan bir değerdir. Instragramda birkaç foto ve 3-5 anlamsız “sevgilim terk etti, keyfim yerinde” gibi cümlesiyle binlerce takipçi yaptıklarını görebilirsiniz. Demek ki erkekler için güzellik ve gençlik önemli bir parametredir. Şu makalede de erkeklerin hangi yaşta olursa olsun 20 yaşında kadınları seçmek istediğini görebilirsiniz.

Kızların çevresinde o yaşlarda çoğu erkek aynıdır. Fiziksellik harici kıyaslayacakları bir özellik olmadığı ve paranın/statünün önemini fark edemedikleri için fizikselliğe yönelirler. Fiziksel niteliğe göre seçim dürtüsel ve kısa sürelidir. Bu dönemde ilişkiler genelde uzun sürmez ya da kadınlar dürtülerini uyarıacak kadar üst seviye bir erkek bulamazlarsa birçok uydu erkek yaparak çevrelerinden yararlanmaya çalışır. Çünkü kadının çevresinde kendilerine yaranan, efendi modunda aynı tip bir sürü erkek vardır ve kadının temel stratejisi güvenliğini sağlayacak beta erkekleri çevrede bulundurmaktır.

Bu aşamada kendinize şunu sormalısınız: Ben masaya ne koyacağım?

20li yaşlarında başında erkeğin elinde rekabet için statü veya para yoktur. Entelektüel düzeyleri düşüktür ve kartlar eşit dağıtılmamıştır. Siz eşitliği belki 35-40 yaşında sağlayacaksınız(erkeğin pik yılları) fakat o dönemde hem erkek hem kadın dünyasında muhtemelen çok geridesiniz. Özellikle de feminen hayallerle, hissettiğini söyle, duygularını ifade et, dürüst ol zırvalarıyla beyni yıkanmış erkek üst üste hatalar yapar durur.

Önceliğimiz Ne Olmalı?

Bu yaşlarda fiziksel niteliklerinizi geliştirmek önceliğiniz olmamalıdır, yani pua diye çıldırmak yerine fırsat geçtikçe kadınlara yönelin derim. Aksi halde 30 yaşınıza geldiğinizde muhtemelen bir ruh eşi saplantısı yaşarsınız ve yaşıtlarınız kaybettiğiniz zaman yüzünden sizi statü açısından geride bırakabilir.

20 yaşınızda aynı olduğunuz arkadaşınız 30 yaşında CEO olursa hem seçtiği hem de birlikte olduğu kadın kitlesi değişecektir. Çünkü eşleşmelerden her türlü partnerin aynı sosyo-ekonomik düzeyden bulunduğunu biliyoruz. Tabii aksi de hatalı, tamamen işe-güce kendinizi verirseniz, bu sefer de kadınlara nasıl yaklaşacağınızı bilemezsiniz.

Önceliklerde yaş da önemlidir. 17 yaşındaysan ve üniversite sınavı önündeyse, tek amacınız bu olmalıdır. Çünkü oradaki başarın senin temel statünü belirler.

Ne yapmalıyız?

Çoğu kişi şöyle düşünebilir “statü, para, eğitim” evet ama bunlar uzun süreli stratejidir. Kısa sürede entelektüel düzeyini, paranı veya eğitimi iyileştiremezsin. Statü taş üstüne taş koymaya benzer. Kırmızı hap hataları yazı dizisinde anlatmıştık. Kısa sürede yapabileceğin en önemli konu “fiziksel ve sosyal yeteneklerdir.” İlginçtir ama yaşla hücre yenilenmesi ve testosteron nispeten düştüğü için zorlaşır.

1) Vücuda odaklanılmalıdır. Fit olun! Obezliğin erkek için hiçbir özürü yoktur. Statünüz yüksek bile olsa fit olmamak size potansiyelinizin yarısını kaybettirir. Ağırlık kaldırmak bir erkeğin kısa vadede toparlayacağı tek niteliktir. Minimum özelliklere sahip olmadan cinsel piyasada şansınız yoktur. (Şeyler Yazım.)

2)Sosyal yetenekleri geliştirmek gerekir. İleride reddedilmek koyabilir ama erken yaşlarda tecrübe sahibi olmak gelecekte kadınları daha iyi tanımanızı sağlar ama tanırken de aşırı duygusal bağlar geliştirmemeli oneitis batağına girmemelisiniz.

Günümüzde sosyal medya ile kişilerin birbiriyle tanışma ihtimalleri oldukça azaldı. Adam belki sadece tipim kötü sanıyor ama kadına ulaşamama sebebi sosyal yetenekleri oluyor. Zaten kadınla tanıştığında başarı oranın %10, “seni beyendim, tanışğabilri miyiz?” diyerek bunu %3’e çekiyorsunuz.

3) Giyinmeyi ve tarz yaratmayı öğrenin. İyi vücutta kıyafetler daha iyi oturur ama iyi kıyafet seçmek tecrübe gerektirir. Özellikle modest-man, alpha-m. gibi youtube kanallarını takip ederek başlayabilirsiniz.

4) Negatif bütün topluluklardan uzak durun. Toz pembe görün demiyorum fakat ağaç yaşken eğilir ve kararlarınızda inanmak istediğiniz küçük topluluklar etkindir. Eğer negatif bir topluluğa girerseniz, örneğin insel veya mgtowlarla önce tanışırsan başarısız olursunuz. Çünkü bu topluluklar çözüm üretmek yerine size başarısız olmanız üstüne reçete yazarlar. Bunu da çeşitli korelasyonlar üstünden %100 gerçek gibi satabilirler. Örneğin kadınların yakışıklı erkekleri beğenmesi gayet normaldir ama bunu “sadece yakışıklı erkekleri” tercih ederler gibi çarpıtabilirler.

Negatif Çevre Negatif Düşüncelere Neden Olur.

Kişinin kendine özgüveni çok önemlidir, özellikle mevcut çevrenizden ve gerçek-ideal benlik farkınızdan oluşur. Yani idealde olmak istediğiniz kişi gerçekte olduğunuza ne kadar yakınsa o kadar özgüvenli olursunuz, eğer idealinizde olmak istediğiniz kişi için amaç sarfedemezseniz doğal olarak gerçek kişiliğinizle olan uçurum açılır ve özgüvensiz olursunuz işte bu, bulunduğunuz toplumsal grupla ilişkilidir. Çünkü bireysel gibi düşündüğünüzü sanırken aslında grup normlarını benimsersiniz. Bu grup negatifse negatif olursunuz, pozitifse pozitif olursunuz. Pozitif hissetmek anlıkken, negatif hisler uzun sürelidir. Bu yüzden mutluluk birkaç dakika, depresyon aylarca sürer.

Şurada ilginç bir literatür araştırması var. Kendini kandırsa bile negatifliğe kapılmayan bireylerin özgüveni yüksektir ve statü, cinsel seçilim, para konusunda daha başarılı olur. Çünkü amaçları bellidir, dikkatleri dağıtılamaz. Odaklı düşündükleri için hedeflerine ulaşabilir. Farklı görüşler üstünden erkeğin özgüveni yayınında da bundan bahsetmiştik.

Her şeyiniz kötü de olsa inandıklarınıza çabalayarak birey olabilirsiniz. Bu yaşta insel topluluğuna karışırsanız başarısız olmak kaçınılmazdır. Pozitif bir toplulukta olursanız illaki en azından bir kadına ulaşırsınız. Çünkü pozitif düşünceler motivasyonu, motivasyonsa emeğe ve başarıya neden olur. Samual Beckett’ın cümlesi hayatınızın temelinde olsun:

Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil.

Cinsel başarınızdan her zaman siz sorumlusunuz.

Başarısız insanları buldunuz ve kendinizi güvende hissettiğinizde sorunlarınız çözülmez. Gerçek ne olursa olsun sadece cinsel piyasada elenmiş olursunuz. Cinsel başarısını sağlayan adam isterse para yüzünden bunu yapmış olsun, yine başarılıdır. Cinsel devamsızlığın evrimde özürü yoktur. Çoğuna bakın genel stratejileri çevrelerini de kendilerine benzetmektir. Şuradaki makaleye göre;

Kişi kendi özgüvenini çevresine göre belirler, eğer çevreniz de herkes başarısızsa siz de kendinizi normal hissedersiniz, işte bu gibi komünlerin problemi budur. Çünkü bireysel başarısızlıklar kişiyi kötü hissettirir, çevre de kötüyse problem yokmuş ya da zaten “norm” buymuş gibi algılanır.

Toplumsal çalışmalar zekada da benzer şeyi gösteriyor, çevrenden ne görürsen o olursun. IQ 130 da olsa varoş bir çevredeysen bunu kullanamazsın. Bordiue buna habitus diyordu. Yani sen öğrenilmişliklerin sebebiyle algıların değişmediği için kendince olayları yorumluyorsun. Bir esere baktığında varoşsan anlatılanı, entelektüel çevreden geldiysen tekniği kavrıyorsun. Aynısı cinsel strateji için de geçerlidir.

Özetle;

Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil.

(Siteye destek olmak için üye olabilirsiniz. Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

4.6 11 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
78 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Biquul
Ziyaretçi
Biquul
2021-08-06 1:01 AM

Selamlar, 2 yıllık Amerika’lı sevgilim ile ilişkimi bitirdim ve evimi ayırdım. Arkadaş olarak devam ederken son kez tatile çıkmak istedi. 10 gnlük bir tatil planladık ve bütün masrafları kendisi karşılamak istedi, kabul ettim. Ben 33 yaşımdayım, tatile çıktığım eski sevgilim 32 yaşında. Otelin plajında güneşlenirken 20 yaşında çok beğendiğim bir… Read more »

Biquul
Ziyaretçi
Biquul
2021-08-07 8:03 PM
Reply to  Karanlikruya

Cevabın için teşekkürler. “İlkini yapman büyük hata…” demişsin. Eski sevgilimle arkadaş olmam mı yoksa tatile çıkmam mı? Zaten o da kesin olarak bitti tatil sonrası.

Zurna
Ziyaretçi
Zurna
2021-08-07 10:59 PM

Merhabalar, ben 21 yaşındayım. Bu zamana kadar baya sevgilim oldu ve hepsi de 10 üzerinden 8-9 kızlardı. Sınavlardan dolayı 2 yıl yalnız kaldım. Son 2 yıldır neredeyse yalnızım. Daygame yapabiliyorum, insanların aşırı özgüvenli dediği tiplerdenim.( Bu o kadar iyi bir şey değil..) Herşeyi yapabilecek cesarete sahibim. Arkadaşlarım bana güvenir benden… Read more »

Zurna
Ziyaretçi
Zurna
2021-08-07 11:02 PM

Güzel kızlar vardı. Ben ise o kadar çok set açtım 0 çektim. Oyunumda iyidir aslında, daygame sayı oyunu ona çok takılmıyorum. O sevgilisi olan çocukla tanıştım, baba özgüven yok, pasif hatta olsa bile olsa dahi her anlamda o çocuktan daha iyiyim mesela. Objektif bir şekilde gözlemliyorum. Benden tipli değil, benden… Read more »

Zurna
Ziyaretçi
Zurna
2021-08-07 11:24 PM
Reply to  Karanlikruya

Arttırır evet ama cidden söylüyorum dışa dönüklük, özgüven, cesaret gibi kavramlar var. Senin yazdığın bütün zihin yapısı bende mevcut. Mevcut diyorum doğuştan gelmedi, popoyu yırttık. Çok ama çok şey yaşadım. 21 yaşındayım ama 15 yaşından beri piyasadayım. Son bu festivalde gözlemlediğim garip şeyler oldu. Bunlar sanırım arkadaş ortamında tanışıp sevgili… Read more »

Zurna
Ziyaretçi
Zurna
2021-08-08 2:51 PM
Reply to  Karanlikruya

Cesaretim, özgüvenim var. En büyük silahlarım bunlar.

Zurna
Ziyaretçi
Zurna
2021-08-09 12:50 PM
Reply to  Karanlikruya

Sert bir hayat yaşadım. Biraz bahsedilen toksik maskülenlik vardı çok şükür aştım. Zengin bir genç kız vardı, bir gecelik birlikte oldum akabinde kız yol verdi. Sonra baktım sevgilisi var, zengin bir arkadaş. Paranın önemi değer yaratabilme, popülerlik gibi etkileri var. Bunlar gerçekten erkeğe çok büyük güç katıyor. Goldigger kafasıyla bakma,… Read more »

Zurna
Ziyaretçi
Zurna
2021-08-09 12:53 PM
Reply to  Karanlikruya

Dc kurmalısın bence, biz gençler sana oradan soru sorarız cevaplarsın, ne kadar sorun varsa ona göre post atarsın. Tabii istersen.

Zurna
Ziyaretçi
Zurna
2021-08-07 11:04 PM

Oyunu kolay mod da oynuyor, cpd düşük olunca oyunu zor modda oynuyorsun. Ben lisede çok kolay modda oynuyordum. Facebookum 1000 beğeni falan alıyordu, tabii face mace kalmadı. Yani iş aslında CPDde bitmiyor ama aslında bitiyor. Çünkü oyunu kolay ve hard modda oynama zorunluluğu oluyor. O adamla beni her klasmana koy,… Read more »

aaaaaa
Ziyaretçi
aaaaaa
2021-09-04 6:50 PM

merhaba,

bir kişinin sonsuza kadar monk mode’da olması mümkün müdür? iş hayatı içerisinde

UnBroken
Ziyaretçi
UnBroken
2021-09-07 7:32 PM

Hocam kızla 2-3 kez görüşdüm mü artık soğuyorum.2 gün önce 1 hafta tanıdığım bir manken kızla bile konuşmayı kesdim.Yeni kadınlara yürüyorum tabii ki,ama o kadar erken de soğuyorum.Hem de hepsinden? Bunun psikolojik ya da bilimsel bir nedeni var mı? Çünki bir kaç insandan da aynı şeyleri duydum. Nedeni ile ilgili… Read more »

genco
Ziyaretçi
genco
2021-09-08 2:39 PM

Hocam kadınlara yaklaşıyorum numarasını veya instagramını alıyorum ama daha sonrasında nasıl davranılması gerektiği konusunda emin olamıyorum ilgili mi olmak lazım yoksa normal davranmak mı gerekir yani o sürece genel olarak nasıl işlemeli sizce?

genco
Ziyaretçi
genco
2021-09-08 2:56 PM
Reply to  Karanlikruya

Yani örneğin tanışmanın ilk gecesi biraz sohbet ama bir mesaja diğersi gün cevap veriyorsa o kızla devam mı edilmeli yoksa bir sonrakine mi geçilmesi?

poligam
Ziyaretçi
poligam
2021-09-11 2:43 AM

Hocam 21 yaşındayım çok çabuk sinirleniyorum geçen elimi kapıya vurdum. Bir olay olduğunda çabuk yükseliyorum ve her şeyi yapabilecek gibi oluyorum. Bunun sebebi nedir ne yapmalıyım?

poligam
Ziyaretçi
poligam
2021-09-11 3:16 AM
Reply to  Karanlikruya

hocam bunun sebebi ne? ne olabilir bilmiyorum. Deniyorum ama acayip sinirlendiriyorlar beni

Flagellumdei
Ziyaretçi
Flagellumdei
2021-10-25 3:17 PM

Karanlık rüya nereye yazacağımı bilemedim.Bir yayında saçlarının uzun olduğunu söylemiştin benimde uzun.Uzun saçlı arkadaşlar için önerilerin var mı?Kadınlardan çok tavsiye aldım ama kadınların saçı daha farklı oluyor.(Örneğin dökülme,dalgalı erkek saçına uygun şampuan vs.)bilgilendirirsen sevinirim

chief41
Ziyaretçi
chief41
2021-12-23 2:36 PM

Skeptico ekşide yazarken kırmızı hapı almıştım. Kendimi sıfırdan inşa ederken çok acı çektim. Yönetilmekten hiç hoşlanmadığım için ailemle değil yalnız yaşıyorum. Alçakgönüllü biri değilim. Elektrik mühendisiyim. 27 yaşındayım. Kocaeli’de bir firmada bakım/onarım şefi olarak çalışıyorum, işim stresli. Haftada üç gün spor salonuna gidiyorum ve hayatımda 3 kadın var. Nadiren viski… Read more »