Çoğu erkek için geçmişte bir kadın vardır ve elde edememiştir. Yıllar geçer ve tekrardan karşılaşırsınız. İşte burada ne hissettiğiniz ve yaptığınız sizi siz yapan şeydir. Alttaki soru üstünden “geçmişte hoşlanılan kızı elde etmek mümkün mü?” bir bakalım.

Merhaba, 

Sitenizin ‘Karanlık Rüya’ya Sor Köşesi’ sekmesinden size e-posta ile soru gönderebileceğimi okudum ve size şu soruyu sormak isterim:

Bir buçuk sene öncesinde, hoşlandığım kız beni arkadaşı olarak gördüğünü söyleyip reddetmişti, o zamanlar da TRP, PUA tarzı blogları takip ediyordum, işi az çok biliyordum yani oyunu kurallarına göre oynamak için vs. elimden geleni yapmıştım ama olmamıştı. Reddedildikten sonra bir buçuk sene hiçbir şekilde konuşmadık, sosyal medyada bile görmedik birbirimizi

Yaptığın temel hata, kırmızı hap prensiplerini mavi hap hayallerin için kullanmak olmuş.

Birçok kişi başta “hoşlandığım kadını nasıl etkilerim” amacıyla pua ve kh araştırabilir, bu normaldir, fakat fişten çekilme dediğimiz aşama gerçekleştikten sonra bu yatırımı sürdürmemeli, başka kadınlara odaklanılmalıdır. Kadınlara uzun sürede güven verme stratejisi uygulamadan, kısa sürede arzu oluşturma ve olmuyorsa eleme pratiği geliştirmelidir. Aksi halde ya umarsızca bir kadının peşinden koşar ya da kadının güzelliğini geri plana atamadan ona bağlanırsınız. Senin durumun da bu.

Kırmızı hap üstüne hatalar yazısında anlattığımız gibi pua ve kırmızı hapın aynı şeyler olmadığını da iyi anlamak gerekiyor. Pua “nasıllarla” ile ilgilenir(pua podcasti), kırmızı hap ilişki dinamiğinin nedenleriyle ilgilenir.

Bu kız ile şimdi bi ortak arkadaşımız dolayısıyla aynı ortamda bulunmuştuk ve tekrar iletişimimiz başladı. Ben bu bir buçuk sene içinde kendimi değiştirdim; spor yapıyorum, daha iyi giyiniyorum, öz güvenim ve tecrübem arttı vs.

Olay; kendimi geliştirdim “oneitis (ruh eşi saplantım) nasıl elde edebilirim?” olmuş. Rollo buna “sniper zihin seti” diyor. Yani birçok kadın yerine, tek ve özel kadın için mücadele ederek onu elde etmeye çalışmak diyebiliriz. (Erkek Adam sitesindeki Rollo’nun “Tabak Teorisi” yazı dizisi çevirisini öneririm.)

Bu kızla bu defa olur mu? Neler yapmam gerek? Tekrardan hüsran yaşamak istemem çünkü neden bilmiyorum ama bu kıza karşı olan eski duygularım tekrar açığa çıkmaya başladı.

Olmaz. Başta arzu uyandıramadığın kadın için yapacakların enerji kaybıdır. Eğer gelişip kırmızı hapı sindirseydin; “kadın güzel olabilir fakat nasıl bu kadar yatırım yapmışım, ne aptalmışım.” şeklinde düşünürdün. Zihin setin hala muhtaç-beta zihin seti olarak kalmış, gelişmemişsin.

Öyle bir seviyeye çıkarsın ki geçmişte sende kaygı, nefret, aşk, kıskançlığa sebep olan dürtüler o kişi için geçerliliğini kaybeder, çünkü onunla aynı seviyede değilsindir, daha iyileri senin için uygundur ve o kişi önemsizleşir. Eski sevgili için de bu geçerlidir. Örneğin eski sevgilinin fotoğraflarına baktığında hala için çok sızlıyorsa, üzülüyorsan atlatamamış, yani kendinin bir üst düzey versiyonu olamamışsın demektir.

Sizinle tanıştıktan yıllar sonra o kadın sizinle tekrardan konuşmak isteyebilir, çünkü kadınlar kötü çocuklarla aynı gece cinsellik yaşar, efendi çocuklardan yıllar sonra güven-sağlayıcılık-garanti aldıktan sonra evlenir, arada cinsellik yaşar. Sonra da kötü çocuğu hayal ederken, sizinle olgunlaştığını “düzeyli bir ilişki” içinde olduğunu, en iyi arkadaşınızın siz olduğunu söylerek hayatını rasyonelize eder. Buna kadınların düalistik seçim mekanizması denir. Siz de beni seçti diye sevinirsiniz.

Cinsel pazar değeri azalmış, arada birçok erkekle olmuş, belki tek gecelik birçok ilişki yaşamış ve sonra sizi lütfeder gibi kabul ediyor. Oysaki yıllar geçtiğinde değeri artan taraf sizsiniz. Daha acısı senin durumunda “sen” konuşmak istiyorsun!

Madem geliştin neden yeni opsiyonlar yaratamıyorsun? Neden o kadın gelişimini görüp, ilk adımı atmıyor? Bu, mavi hap koşullandırmasıdır.

  • Ona bir şey hissediyorsan, özel biridir.
  • Bir şey hissettiğin kadın için daha fazlasını yap.
  • Onu hak etmek için uğraş, gerçek sevgi, emek gerektirir.
  • Ona yeteri kadar ilgi gösterirsen belki olur.

Kadın ve erkek arasındaki arzu anlık oluşur, etkilenmeyse sürece bağlıdır. Önce arzu sonra etkilenme (en azından birlikte) gelmelidir. Sen de her 2’si de olmamış görünüyor ve bu kız için mükemmel bir beta öder adayısın, bir çeşit efendi erkeksin ki zaten seni “arkadaşı” olarak gördüğünü belirtmiş, yani friendzone’a atılmışsın.

Erkek utangaç değilse; bir kadın o erkekten hoşlandıysa ilk birkaç buluşmada cinsellik (veya öpüşme vs.) gerçekleşir. Gerçekleşmiyorsa o kadın düzgün biri olduğu için değil, onun için bir şey ifade etmemenden ötürüdür. Sağlayocılık ise kadın uzun süreli ilişkiye uygunsa sunulur. Unutma ki kadınlar hakkında az bilinen gerçeklerden biri onların her zaman tabak çevirdiği ve çoğu erkeğin harcanabilir olduğudur. Değerli erkeklereyse kısa sürede cinsellik sunulur.

Öncelikle aranızda arzu veya sağlayıcılık ilişkisi hiç olmamış. Anlattıklarım yerine, yaşayarak canın sıkılsın istiyorsan 2 stratejiden birini deneyebilirsin:

  1. Kadına aşırı yatırım yaparsın. 3-5 ay enerji sarf edersin. Gerçi bu enerjisi sarf edene kadar eskorta gitmen daha anlamlıdır. Sonunda kadınla “beta öder” stratejisiyle birlikte olursun. Pazarlık cinselliği alırsın, 3-5 ay sonra da terk edilirsin.
  2. Kadına normal yaklaşırsın. Yarın x saatte buluşmaya nedersin, bir şeyler içeriz önerisinde bulunursun. Gelirse yakınlaşmaya çalışırsın. Bir kıvılcım olmazsa ya 1. stratejiye dönersin ya da hayatından tamamen o kadını çıkartırsın.

Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin, siteye üye olarak destek verebilirsiniz.

4.8 23 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
17 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
bpcileryordubeni
Ziyaretçi
bpcileryordubeni
2021-09-05 3:28 AM

Eskiden oneitis sendromlu olan bir erkek, kırmızı hapı doğru sindirdiğinde şunu fark eder: aslında kadınlar da üstü kapalı olarak (seni kaale almayarak, arzulamayarak, friendzone’a atarak) “oyunu” kurallarına göre oynaman gerektiğini söylerler. Bunu anlayacak kapasitesi olmayan erkekler fiziğinin ?/10 derecesine göre ya siyah haplı bir incel ya da sekse ulaşabilmek için… Read more »

Spartacus
Ziyaretçi
Spartacus
2021-09-05 5:59 PM

http://erkekadam.org/2021/09/
bu yazıdaki hatalara düşmemek ıcın (her seferınde kız sohbetı baslatıyordu) kız mesaj atmadan mesaj atmamaya basladım.kızla bir gün starbucksta buluştuk ve de benı cok begenmıstı.2 gunde bir düzenli mesaj atıyordu ancak 4-5 gündür de kız mesaj atmamaya basladı ne yapayım.cool olacam derken 2.buluşma fırsatını mı kaçırdım?

Spartacus
Ziyaretçi
Spartacus
2021-09-06 1:26 AM
Reply to  Karanlikruya

Arkadaşıma benle ilgili bilgi almak için ne kadar maaş aldığımi sormus.bana da araban var mi dedi.gold digger olabilir mi.arabam yok Ama var dedim.durumu nasıl kıvirayim?ciddi evlilik dusunuyomus beni beta sağlayıcısı mi görüyor.niyetim kısa süre ilişki sex yani

Bedel
Ziyaretçi
Bedel
2021-09-06 11:04 AM

Konudan bağımsız ama paralel, alfa erkeklerin cinsel dürtüleri; hırs, yenilse de devam etme, en güzel kızı kapma isteği bunun için gerekirse savaşma( ilkel çağlara dayanan içsel güdü) günümüz dünyasında başarı sağlıyor ve depresyondan alıkoyuyor gibi bir araştırma okumuştum. Yani cinsel dürtü alfa erkeklerin hayatında çok önemli bir rol oynuyor. Hayatın… Read more »

sexybakış
Ziyaretçi
sexybakış
2021-09-07 9:07 PM

ben aldatırken deli gibi de aldatıldığımı gördüm.(çok sonradan tekrar birlikte olmak için itiraf etti) tabii o daha fazla aldatmış. sonra terk etti ve geri de dönmek istedi ben de tamam dedim üstüne oynadım. bilişsel bir aydınlanma yaşadığını düşündüm gerçekten onun yanındaymışım gibi davrandım. ve asla aldattığımı da itiraf etmedim. o… Read more »

Sexybakış
Ziyaretçi
Sexybakış
2021-09-08 3:47 PM
Reply to  Karanlikruya

Diğer kadınlardan daha iyi sevişiyor. Ve yeni başlangıçlar yapmak için motivasyonum yok. Kolay sıkılıyorum sekse ulaşırken. Ve bunu yedektr tutup yeni kadınlarada erişim sağlamak güvenli geliyor.

Sexybakış
Ziyaretçi
Sexybakış
2021-09-08 5:24 PM
Reply to  Karanlikruya

Belki de oyunda kazanmak için onların yöntemlerini onlara karşı kullanmalıyım. Sürekli yeni insanlar, kadınlar tanımak iyi ve uber kadınımı bulana kadar yedekte tutmam lazım gibi bir algım oluştu sanırım. Ne önerirsin bu konuda? Çünkü ben pek doğru yoldan gitmiyor gibiyim. Ayrıca kadınlığını bana verdi daha önceden oraya erişimi kimseye vermemiş.… Read more »

Sexybakış
Ziyaretçi
Sexybakış
2021-09-08 5:55 PM
Reply to  Karanlikruya

Riskli bir oyundayım fakat kendime telkinler vererek bağımlılığı engelleyebileceğime inanıyorum. (Mümkün mü?)Boşa geçen vakit gibi gözüksede ona bir yatırım yapmıyorum. Ve bu oyunu devam ettirerek güzel bir ödül yani tecrübe alabilirim. Yani ciddi bir ilişkiye başladığımda eğlence arayışı için bu kadını arayıp 2-3 ayımı da çöpe atabilirim. Çünkü bu tamamen… Read more »

spartacus
Ziyaretçi
spartacus
2021-09-08 10:19 PM

üstat,kızlarla sevgili olduktan sonra ilişki yönetimini nasıl yapabiliriz?Bazı kızlar var ki nedense her gün mesaj atmamı aramamı saçma sapan konularda konuşmamı bekliyorlar.ben yogun adam olduğumu tek yaşadıgımı iş çıkışı spor,ütü,çamaşır,yemek vb işlerden ötürü de kısıtlı zamanımın olduğunu ayrıca her gün konuşmanın birbirimizden sogutacağını söylememe rağmen bu comfort testlerden geçemiyorum.Kız sürekli… Read more »

Spartacus
Ziyaretçi
Spartacus
2021-09-09 11:18 PM
Reply to  Karanlikruya

Kışa süreli birden çok kadınla ama hepsi de her gun arayıp mesaj atmamı bekliyor
Bu içimden gelmiyor.