Her erkeğin geçmişte yediği bir kazık vardır. Özellikle ilk defa uzun süreli ilişki yaşayan erkekler bunu çok acı şekilde öğrenir ve işin başında “asla terk edilmeyeceklerine” veya “kadını kontrol edebileceklerine, istedikleri zaman ilişkiden çıkabileceklerine” inanırlar. Çünkü kadın, o erkeği güçlü olarak kodlamıştır. Bazıları ilgisiz ve kötü davranır, bazıları zayıf çerçeveli ve bağımlıdır.

Erkeğin bir kadına bağlılığında süre en önemli etkendir. Yanlış kadını başta eleyemezseniz bağlanırsınız.

Geçmiş ilişkilerden öğrenilmesi gerekenler konusuna ayrıntılarıyla bakalım:

Biten ilişkilerinizden sorular çıkartmalı ve ilki de “neden bitti?” olmalıdır. Suç yüksek miktarı kadında bile olsa bu, suçsuz olduğunuzu göstermez. Belki de kadını öyle davranmaya siz itmişsinizdir?

Her durumda sorumlunun siz olduğunu hatırlayın, çünkü kadınlar hatalarınızı kullanacaktır. Sizi aldattıysa sebep ona göre sizsinizdir, çünkü tavırlarınız, ilgisizliğiniz, cinsel yetersizliğiniz vs. onu itmiştir, onun ruhunu anlamamışsınızdır filan. En azından kadın buna inanacaktır. İlk öğrenmeniz gereken ne olursa olsun asla “zayıflık” göstermemektir. Siz ne kadar az zayıflık gösterirseniz, bahaneleri o kadar komikleşir, sağlam temelleri olmaz ve çabuk atlatırsınız.

Onun farklı olduğunu düşünmüştüm, bana aylarca güven verdi, farklı olduğunu söyledi. Ben de güvendim, kırmızı hap lenslerimi çıkarttım! 3 ay sonunda biz birbirimiz için uygun değiliz, bahanesiyle terk edildim.

Kadının niteliklerini sorduğumda:

Boşandığını, 30+ yaş üstünde olduğunu, büyük dövmelere sahip feminist bir kadın olduğunu belirtti.

Bunu okurken belki “oha adama bak, kırmızı alarmları görmemiş” diyebilirsiniz. Bu arkadaş da demiş ama kadının cinsel gücüne ve güzelliğine hayır diyememiş. Üstüne de kadının güven verici tavırlarına teslim olmuş. Kadın da arzuya teslim olmuş (ki bu nitelikler dürtüsel bir kadın olduğunu gösteriyor) fakat ondan daha çabuk şekilde uyanış gerçekleşmiş, olayı adamı aşabileceği şekilde rasyonelize etmiş ve atlatmış, erkekse 1 sene boyunda kurtulamamış.

Erkeğin en büyük gücü “nedensel” düşünmektir. Bu elinizden gittiği anda çerçeve kadına geçer. Güzelliğe teslim olarak uzun süreli ilişki yaşamaya çalışmak “dürtüsel” davranmaktır. Üstteki arkadaş şöyle düşünmeliydi:

“Güzel bir kadın ama istediğim niteliklere sahip değil, kendimi kaptırırsam ileride boşu boşuna ilişki süresinden daha uzun bir süreyi ruh eşi saplantısı sendromuyla geçirmek zorunda kalırım ve bir erkek olarak böyle bir lüksüm yok. Çünkü kaybettiğim sürede birçok kadına ulaşımım, iş, spor, eğitim hayatım aksar.”

Acı çekip de yalnız kalmayı mı, yoksa acı çekmeden yalnız kalmayı mı tercih ederdiniz? Eğer baştan elerseniz, onu “güzel bir kadınla skor yaptım” diye hatırlarsınız. Uzatırsanız, “ruh eşim benim, asla onun gibisi olmayacak” diye hatıırlarsınız.

Pua tekniklerinde temel bir kuralı hatırlatayım: “Kadınla tanışırken onun güzelliğini yok sayın!” Erkeğin çok fazla silahı var. Örneğin konuşması, tavırları, özgüveni, zekası, statüsü. Kadının neyi var? Ağırlıklı olarak “güzelliği ve cinselliği.” Düşünsenize Twitch’de gecelikle yatan kadını sabaha kadar izleyen binlerce kişi var.

Erkeğin tipi de önemli sorun şu ki kadınlar bunu değerlendirmede başarısız. Nedenleri tartışılır fakat sosyal eşleşmelerden kadınların erkeklerin sadece %4.5’unun fiziğini çekici bulduğunu biliyoruz. Erkeklerdeyse bu oran çok homojen bir dağılım gösteriyor. 4/10luk kadını bile çekici bulabiliyoruz. Özetle silahımız fiziksel nitelikler değil. Neyse…

Erkeğin geçmişi atlattığına en büyük kanıt seks sonrasında bunu skor olarak görüp iyi hissetmesidir. Bu evrimsel bir gerçektir. Erkeğin temel misyonu çok kadına ulaşmak, kadının temel misyonu en iyiyi seçmektir ve bu yüzden cinsel stratejilerimiz çelişir.

Belki seviştiği en güzel kadın değildir, geçmişteki sevgilisinin yanında baya düşük puanlıdır fakat iyi hisseder. İyi hissetmiyorsa bu hala geçmişi atlamadığını gösterir. Şu prensibi hep hatırlayın: Erkek için 1, 0’dan hep iyidir ve cinsel zemin pek yoktur, hatta kadın için bile erkeğin ulaştığı sayının yüksek olması o erkeği çekici yapar.

Kadın içinse 0, 1’den hep iyidir, çünkü hipergami, kadının belli bir seçim zeminine sahip olmasına neden olur. Kadınların bu yüzden uyduları, erkeklerinse fakbadileri vardır. Çünkü fakbadilik bir erkek müessesidir.

Yalnız bu önünüze gelenle yatın demek de değil, sadece fırsatları değerlendirip, kendi hislerinizi yoklamanız için önemli diyebiliriz ve “eski sevgilim kadar güzel değil, o zaman yatmayayım” düşüncesinden kurtulmalısınız. O kadınla yatamayacağınız için acınızı sürdürecek yalanları kendinize söylemeyin!

Şöyle test edebilirsiniz: Aynı yatağa girin bakalım, kadın da çıplak olsun, o durumda “yok onun kadar güzel değil, sevişmem” diyebilecek misiniz?

Skor güzel fakat bunu yapabilecek düzeyde misiniz? Erkeği çekici yapan nitelikleri öğrenmek önceliğiniz olmalı…

Tabii hemen bir kadına da atlamayın, bir süre geçsin. Yoksa kadının düştüğü hatayı gerçekleştirmiş olursunuz, hemen kıyaslamara gider ve geçmiş anıları güçlendirirsiniz. O kadının yaptığı her hareket eski sevgilinizi hatırlatır. Özetle çok uzun süre yalnızlık veya hemen birine atlama kötü ilişkilere neden olur, önceden anlatmıştık.

Son kuralsa aynı kalibrede kadına ulaşmanızdır ama asla bunu başta denemeyin derim. (İlk amaç “çirkin kadını skor olarak görme” seviyesi olmalı.)

-Biten ilişkinizi doğru değerlendirin. Sorumluluğun hep sizde olduğunu hatırlayın.

-Kırmızı alarmları öncelğiniz yapın ve kadının güzelliğine aldanmayın.

-Opsiyonlarınızı geliştirin.

-Kırmızı hap lenslerini çıkartıp, “özel kadın” mitine inanıp ve mavi hap hayallerine savrulmayın. (Burada hep Tomassi’i hatırlayın: İyi veya kötü kadın yoktur, kadın vardır.)

-Aynı kalibre kadına ulaşmadan önce skorun keyif verdiği faz evresinden mutlaka geçin. Yoksa bir ruh eşinden diğerine savrulur ve hatta eski sevgilinizi hiç unutamazsınız.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin)

4.9 27 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
14 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Levent Topçu
Ziyaretçi
Levent Topçu
2021-08-31 1:25 AM

Değerli hocam, en son
hayatıma giren kadının, toksik ( kişilik bozukluğu yada Alfâ dul) olduğunu öğrenip, bundan sonraki partner seçilimlerimde kısa süreli yada uzun süreli değerlemdirmem konusunda bir tecrübe oldu.
Teşekkürler, iyiki varsınız.
Sayg.

Seconder
Ziyaretçi
Seconder
2021-09-04 2:44 AM

@KARANLİKRUYA Merak ettiğim bir konu var. Mahmut abi sürekli kızın dırdır yapması, sizi aşırı kıskanması vs kısıtlamaya çalışmasını arzu eksikliği olarak yorumluyordu. Muhtemelen arzu duyan bir kadın erkeği kaybetmemek adına anlayışlı davranır gibi bir sonuç çıkıyor. Benim bir arkadaşım var, kendisinin sevgilisi var ve nişanlılar uzun süreli bir ilişki. Kız… Read more »

Axios
Ziyaretçi
Axios
2021-09-06 11:25 PM

@Karanlikruya, bu yazınızı okurken yaklaşık 1 hafta önce biten ilişkimi göz önüne aldım. Çok güzel 1 sene geçirdik kız arkadaşımla beraber. İlişkimiz içinde benim yaptığım çok hatalı davranışlar oldu, ilişkimiz de bunlardan dolayı bitti zaten. Beni gerçekten çok seviyordu ancak hatalı davranışlar, kalp kırmalar çığırından çıkarttı onu. İlk uzun süreli… Read more »

Axios
Ziyaretçi
Axios
2021-09-07 8:57 AM
Reply to  Karanlikruya

Mental olarak zarar görmeme neden olan şey şu. Pişmanlık hissiyatı var. Yaptığım yanlış davranışlardan dolayı bitti bu ilişki. Onun dışında her anlamda ilişkimiz çok iyiydi. Onu gerçekten çok üzdüm, çok yıprattım fark etmeden yaptığım şeylerle. Zaten en sonunda daha fazla devam edemiyorum ben dedi. Kendi kendime hep, bu kadar seven… Read more »

Cen
Ziyaretçi
Cen
2021-09-26 8:45 PM

Karanlikruya seni uzun zamandır takip ediyorum.Senin fikirlerin benim hayatıma yön veriyor. Çok önemli bir mesele var. Yardımcı olursan çok sevinirim. Şimdi ben 22 yaşındayım ve benim kuzenim var iki yıldır beraber vakit geçiriyoruz. Kız bana yakınlaştı cinsel açıdan ben ise uzun zaman uzak durdum. Daha sonraları bende birşeyler hissetmeye başladım.… Read more »

Cen
Ziyaretçi
Cen
2021-09-27 12:38 AM
Reply to  Karanlikruya

Hocam sen anlamadın sanırım. Kızın kendisi büyük bir çaba gösterdi ve bende kabul ettim. Kız beni sevdiğini ösöyledi ve defalarca cinsellik için adım atttı ben kaçtım.Daha sonra bende birşeyler hissetmeye başladım ve karşılık verdim Sadece bazı yerlerdeki davranışlarını görünce örneğin başka erkeklere karşı böyle ilgiliymiş gibi. ben o konuda tedbir… Read more »

Cen
Ziyaretçi
Cen
2021-09-28 9:26 AM
Reply to  Karanlikruya

işte bennde bilmiyorum neden böyle yaptığımı. Normalde hayatta yapmam ama aile bağı var diye olabilir diy düşünüyorum

Cen
Ziyaretçi
Cen
2021-09-27 12:40 AM
Reply to  Karanlikruya

Kız bana sadece yatırım yapsa ben gene eyvallah demezdim. Kız beni kazanmak için her şeyi yaptı. Redpill mentalitesinde kız bana ciddi bir arzu duyuyor. Ama dediğim gibi bu başka erkeklere böyle biraz ilgiliymiş gibi olması beni aşırı rahatsız ettiğinden ötürü kafamda soru işaretleri oluşuyor. onun dışında kız muazzam.

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet
2021-12-19 3:32 AM

Hocam, Eski ilişkimdeki travmamı, şuan hayatıma girecek olan birinde yaşadım. Bana hitap ve davranış şekli samimiyetsiz geliyor ve o kişiye çok benziyor. Bu benim yanlış kişileri seçtiğimi mi yoksa şemalarımdan kaynaklanan bir problem mi? Mesela eskisine kapalıydı mesleği aynıydı, şimdikide öyle. Yani tamamen farklı bir tiple mi olayım? O yüzden… Read more »