Resim: Paolo Veronese - Allegory of Wisdom and Strength (Feminenleşen Toplumda Cinsiyetsizleştirme Politikaları)

Feminenleşen Toplumda Cinsiyetsizleştirme Politikaları

Feminenleşen toplumda erkeğin rolü ve feminen merkezci sistemi eleştirmiştik, bu bölümde de cinsiyetsizleştirme politikaları ve kadın üstünlüğünden bahsedelim.

2. Feminist dalgadan bu yana onca teknolojik ve bilimsel gelişme yapması beklenen kadınların tek söyleminin “ÖZGÜRCE, EŞİTÇE CİNSELLİK” olduğunu görüyoruz. Açın bakın wiki’e, pankartlardan, feminist manifestoların hepsinde bu var. Amaç hipergamiyi sınırsız hale getirmek. Eğer kadınların yattıkları alfa erkekler, onlara “duygusal, ekonomik” sağlayıcılık da verseydi, muhtemelen hiçbiri olmayacaktı ki bunu alan nadir kadının zaten mutlu olduğunu görüyoruz.

Boşanan Erkekler ve Üvey Babalar

Denklemin bir tarafında alfalar olsa da bir tarafında da yanlış kararlarla erken evlilik sonucu boşanan erkekler var. Belki alfalar çocuklarının olduğunun bile farkında değil fakat boşanan erkekler bunun farkında ve çoğunluğu depresyona giriyor ve kadınların 2.4 katı kadar intihar ediyor. Boşanmada eşitlik mi? Demokrasi mi? ÖYLE BİR ŞEY YOK! Bunu aklınıza sokun.

Dünyadaki en zengin veya refaha ulaşan kadınların istatistiksel olarak girişimcilik yerine nafaka ile bunu başardığını biliyor muydunuz? Feminen toplumda boşanma özendiriliyor çünkü avantajlı ve çoğu kadın için boşanma bir çeşit kar sağlama kurumuna dönüşmüş durumda. Eğer kadın yararına anlaşmaya gitmezseniz mahkeme otomatik olarak nafaka bağlıyor ve mal varlıklarının yarısını alıyor. Erkeklerin tamamıyla zararlı çıktığı bir durum. Sadece kadın değil erkek de boşanmak isteyebilir ama yap-a-mıyor. İlgili olarak Richard Cooper’ın kısa podcastini izlemenizi tavsiye ederim. Boşanmış erkekleri bekleyen kötü sonuçlar var.

Üvey Ebeveynler ve İstismar

Üvey babaların çocukları 8 kat daha fazla istismara uğrattığını biliyor muydunuz? Eğer bunu yaşamadıysanız şanslısınız demektir ve bir sorun çıktığında öz-babanın çocuk üstünde hiçbir söz hakkı yok. Çünkü feminen-zorbacı sistem buna engel oluyor, mahkeme çocuğun haklarını %87 ihtimalle anneye veriyor! Üvey baba çocuğunuzu mu dövdü? Anne “oğlan hakketti” dediyse göz yummak zorundasınız, kendi çocuğunuz üstünde nafaka vermek harici hukuki hakkınız yok! Tabii üvey babanın ağzını burnunu da kırabilirsiniz. Bu üvey babaların çoğunluğunun beta olduğunu ve esas amaçlarının kendi genetik materyallerini aktarmak için çocuklu anneyi seçip, üremeye çalıştıklarını biliyor musunuz? Çünkü bekar ve genç bir kadını elde edemiyorlar! (Tabii azınlıktaki “iyi üvey babaları” tenzih ederim.)

Artan Cuckold Fantezileri

Sizin bir çocuğunuz yok fakat “bir alfanın çocuğunu büyütüyorsunuz!” İşte bu cuckold’un kendisidir. Erkeklere diğer erkekler normal gelmeye başladı. Oysaki yıllar önce cinayet sebebiydi. Hatta doğada hala böyledir. Erkek aslan, grubu domine ettiğinde, dişilerin önceki alfalardan kalan çocuklarını öldürür. Fark ettiniz mi? Porno sektörüne bile son dönemde cuckold ve swinger girdi, twitter bunlarla çalkalanır oldu. Fantezilerin “normalleştirilmesi” bile bu sürecin bir sonucudur.

Size basit bir örnk vereyim. Ekşi’de cuckold/swinger üzerine tarafsız psikanalitik düzlemde bir entry yazmıştım ve görüşlerimi psikolog Dr. Otto Kernberg ile destekledim ve deli gibi eksi aldı, inatla da silmedim. Hatta bazı erkeklerden bizimle olur musun diye teklif geldi, bazıları karın var mı diye sordu! Yazdıklarım adamı tahrik etmiş, inanabiliyor musunuz? Neden? Çünkü cuckold olmak, karınızı başka bir erkekle paylaşmak bile normalleşiyor. Swinger konusundaki eleştirim 2017 yılında ekşi-şeylerde yayınlanmıştı. Özetle; “yapmayın, çünkü ne hissedeceğinizi bilemezsiniz” demiştim.

Cinsiyetsizleştirmeyi Destekleyen Görüşler

Amaç tek tip insan yaratmak ve bunların karakter özelliklerini modifiye etmektir ve ideal insan modeli kadındır. Amaç kadınların daha da özgürce partner seçimine olanak kılmak ve erkeği değersizleştirmektir. Çünkü feminen davranış tahmin edilebilir ve uyumludur. Erkekler ise uçtadır, sinirlidir, fevridir (toksik maskülenlik!?!) fakat bu özellikleri erkeklere yaratma gücü verir.

Yıllardır ders verdiğim sınıflardan örnek vereyim: Kadınların ortalaması hep daha yüksek, gerçekten daha ilgililer fakat en yüksek puanı alanlar erkeklerden çıkıyor. En zor ya da düşündürücü sorular erkeklerden geliyor ama uçları traşlayıp homojen bir toplum yaratma isteği işte bu farklılığı yok edecektir. (Google’e yazıp kaç sayfa var bakın: Future is female!)

Düşünmedikleri bir konu var. Bu kompresyon muhtemelen %20lik kesimi de budayacak ve kadınlar üremek için erkek bulamayacak yani arzu duymayacaklar işte. Evrimde kadınların niteliği “seçici” olmalarıdır ve erkekler bu uğurda evrimi devam ettirmek için kendilerini geliştirir fakat siz şu an gelişimi erkeklerin elinden alıyorsunuz. Kendine çeki düzen veremeyen, feminenleşen, agresiflikleri azalmış ve bununla birlikte rekabet edemeyen öfkeleri içten içe süren bir toplum ortaya çıkıyor. Hadi oradan diyenler ilk bölümde verdiğim İzlanda ve İşveç istatistiğine bakabilir. Bu ülkeler feminen düzene ilk katılan ülkeler olmasına ve “medeni” olarak anılmalarına rağmen dünyadaki en yüksek tecavüz, şiddet ve %72 boşanma oranına sahipler. Bunu eleştiren Den Brysomme Mannen isimli müthiş bir film var. Öneririm.

Sonuçta siz eşitlik satıyorsunuz fakat böyle olmadığını gören instagramda mesajına bile geri dönülmeyen erkek büyük bir hayal kırıklığı yaşayarak hangi eşitlik diyor? (Bkz: İnsel)

LGBT’i bu oyuna alet etmek

Cinsiyetsileştirme çalışmalarını en çok LGBT’i kullanırken görüyoruz, onları da provoke ediyorlar. Toplum araçlarının devamlı lgbt övücü yayınlar yapması bu geleceğe hazırlandığımızı gösterir. Şahsen lgbt’e karşı değilim ve görüşlerimi önceden belirtmiştim fakat toplum içinde şu cümleyi okuduğunuzda bile hissettiğinizi düşünün. “oo lgbt dedi, cinsiyetçi! linç edin!”

İşte amaç tam olarak bunu başarmak. Feminenlik üstüne bir şey söylemeniz anında suçlanmanıza neden oluyor, bunu ekşi-sözlük başlığı üstünden Türk kadınındaki solipsizim kousunda anlatmıştık. Hatta 3 yaşındaki çocuğa lgbt hikayeleri içeren bir kitap okuduğu konusunda başlık açan birinin nasıl destek aldığını görmüştük. İşte bunlar gynocentric(kadın merkezci) sistemin amaçlarının başarıldığını gösterir. 

Bunları sorgularsınız kadın/lgbt düşmanı, cinsiyetçi olursunuz. Oysaki doğada da tek tip yoktur, hatta eşcinsellerde bile yoktur!

R. Tomassi’nin podcastteki cümlesi dikkatimi çekti ve gerçekten çok güzel bir örnek: Doğada eşitlik yok, eşcinsellerde bile yok. Aynı cins olmalarına rağmen aktif ve pasif olanı var. Bir taraf daha maskülen, diğer taraf feminen. Hipergami hep kalacak. Bütün “feminen” hissedenler kendinden daha iyi özelliklere sahip kişileri tercih edecek. Daha diyecek. Kadınlar daha iyi nesiller meydana getirmek için “daha iyi, daha güçlü, daha…%” erkeği seçmek zorunda!

Cinsiyetçi görüşlere bu düzlemde dönüşüm hep aynı oldu. Evet cinsiyetçiyim. Şunu bilinki pair-bonding’in temeli tam olarak cinsiyetçidir. Doğa cinsiyetçidir, türler arasında “male ve female” vardır. Bir şeylerin gelişmesi, ilerlemesi, evrimsel dürtüler cinsiyetçidir, bu olmasaydı erkekler kendilerini geliştirmeye çalışmayacak, kur bile yapmayacak ve zekamız evrilmeyecekti. Gözünüzü açın ve şu 2 kitabı okuyun derim:

  1. C. Darwin – İnsanın Türeyişi
  2. Geoffrey Miller – Sevişen Beyin

Her zaman dediğim gibi eşitlik sadece yasalar önünde “sosyal varlıklar”olduğumuz için vardır ki o bile şu an yok! Şahsen cinsiyetlerin farklılığını hep inandım, her türün kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır ve bu felsefenin en temel görüşlerinden biri olan “diyalektiği” oluşturur. Ying-Yang’dır bu. Aynı zamanda dengedir! Dengeyi bozarsınız bunu ödersiniz. 

Kadınlar için Mavi Hap

The Matrix de mavi hap kendini kandıranlar seçimi olarak ifade edilmişti. Rollo Tomassi kendi podcastinde feminizmi kadınlar için mavi hap olarak tanımlamış. Güzelliği inkar edenlerin seçtiği, bakımsızların sığındığı bir tanım.

Bence feminist kadınlar çirkin olmuyor ki bunu söylemek bir erkeğin yapacağı en büyük hata olur. Tam tersi çirkin kadınlar feminizmle kendilerine bakmamayı rasyonelize ediyor. Feminizmin mavi hapı seninle! 

-Çirkin misin? Meta olma!

-Obez misin? Kendinle barışık ol!

Çünkü her şey kadınlara ait, gelecek size ait, her şeyi yapabilirsiniz, erkeklere ihtiyacınız yok… Alfa erkekle seviştikten (hipergaminin “%100 alfa döller” tarafı) sonra eğer onu kafesleyemezseniz yine erkekleri “çocuklu annelere” bakmadınız diye suçlayın! Çünkü bir kadın olarak bütün kaynaklara ulaşımınız sonsuz olmalı. Feminist düşünce altında kadınların “sahiplenilmesi” gerektiğini savunan bir sitem oluştu. Güç sizde! Bunun sürüklediği yer ise yine Onlyfans veya Instagramdan takipçi kasmak ve para kazanmak. Başta feminizmin eleştirdiği yere gelmiyor muyuz? Kadınlar özgürleşmek adına neden kendi vücutlarını sergiliyor? 1. dalga feminizmden geriye tam olarak ne kaldığını bence çoğu feminist de bilmiyor. Çünkü doğaları gereği eşitlik adına kendilerine sağlanan pozitif ayrımcılığa uyum sağladılar. Ne demiştik? Kadınlar uyumludur.

Yeni Feminen Cinsiyetsiz Düzenin Sonuçları

Bu düzende “tek annelerin” artmasındaki en büyük sorun sözde özgürlüğün bedelini çocukların ödemesidir. Babasız büyüyorlar. Çünkü “gelecek kadınların! Bu yüzden herkes kadın olmalı!” Feminizm en son eşitliği savunurken ne ara mottoya geldik? Anlaşalım bu, feminizm bile değil.

Modern toplumda hep aynı şey öğütleniyor: “Kalbinle hareket eder, duygularını ifade et.” Bu tipik feminen düşünce tavrıdır. Kişisel olarak bu yüzden mühendislik okuyan kadınları daha fazla tercih ettim, çünkü bu paterni daha kolay bozabiliyorlar. Çoğunlukta olan aptal kadınlar bu denklemi daha zor fark ediyor ve aldatmalar artıyor. Hatunların efendi yerine piç erkek tercihi yazısında istatistiklerle anlatmıştık.

Mantıklı düşünce paterni geride bırakıldı. Önce hissediyoruz, sonra düşünüyoruz. Oysaki bilimde temel bir metodoloji vardır: Önce araştırılacak konuyu bulunur, sonra neden diye sorurulur ve çözüm ararsın. Sonunda da iyi/kötü, başarılı/başarısız hissedersin.

Bunların hepsi de haklarını alamadını söyleyen kadınlar tarafından başlatıldı. Hala haklarını almaya, ataerkilliği yıkmaya çalışıyorlar. Ortada böyle bir sistem kalmadı. Eşitlik neredeyse her alanda sağlandı ama yetmedi. Yetmeyecek. Bu algı toplum mühendisleriyle dayatılmaya maalesef devam ediyor, daha acısı ise birçok erkek bunu doğal karşılıyor ve bu entelektüel sjwler kendi çocuklarının topuklarından vurduğunun farkında bile değil.

Makelenin ilk “erkeğin rolü” kısmı için tıklayın.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin)

4.7 31 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
18 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Ersin
Ziyaretçi
Ersin
2020-12-07 4:51 AM

‘Feminist düşünce altında kadınların “sahiplenilmesi” gerektiğini savunan bir sitem oluştu’ bu cumle feminist bayanlarin erkeklerin kadinlari sahiplenmesi gerektigini mi savundugu anlamina cikiyor yoksa buna karsi mi cikiyorlar?

Yang
Ziyaretçi
Yang
2020-12-08 6:34 AM

Hudut karakolunda nöbet tutmak, inşaatta tuğla taşımak için eşitlik isteyen bir kadın görmedim ama konu plazaların klimalı ofisleri olunca nedense tüm kadınlar eşitlik istiyor. yalancı bir eşitlik satıp erkekleri kandırıyorlar ancak erkeklerde bir uyanış var. feminizm kadınlara da hayal satıyor sanıyor ki gençliği ve güzelliği gidince hâlâ seçen taraf olacak,… Read more »

isim
Ziyaretçi
isim
2020-12-08 9:31 PM

Hocam/abim bu benim de kişisel olarak çok canımı sıkıyor. Daha ne kadar böyle devam eder sizce ? Ne zaman bu saçmalığa bir baş kaldırı olacak, bir fikriniz var mı ? Her alanda eşitlik adı altında üstünlük verilmeye sağlanıyor ve buda şahsen beni strese sokuyor ve sinirlendiriyor. Kimse evine ekmek götüremeyen,… Read more »

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
2020-12-09 3:40 AM
Reply to  isim

Japonya’yı bilmem de Kore küçük Amerika gibi Rusya ise Gold digger memleketi, senin ya da benim gücüm mevcut durumu değiştirmeye yetmez insan adapte olur, mevcut şartları kabul edip ona göre oynamak lazım, sen kendi değerini yükseltmek için çabala, ben feminizmin ve sjw akımının giderek güçleneceğini düşünüyorum ancak bu kaç yıl… Read more »

isim
Ziyaretçi
isim
2020-12-09 11:35 AM
Reply to  Kaptan

Hocam anladım ne demek istediğinizi. Bu arada yasaların kadın merkezci olmadığı bir ülkede para ile ilişki yaşamak gayet güzel bence. İlişkinin nedeni belli olur ve parayı kesince gitceğini bildiğiniz için kontrol sizde olur. İlişki sırasında iki tarafta mutlu , bir taraf aksini düşünürse ilişki biter. Diye düşünüyorum . Adapte olalım… Read more »

isim
Ziyaretçi
isim
2020-12-08 9:40 PM

erkekleri görünce umutsuzluğa kapılıyorum. Durumları anlayan ve karşı çıkan insan sayısı çok az. Ne olacak halimiz işler kendiliğinden yoluna girer mi sizce ? 60 yıl hayatımız var bunlar yüzünden zehir olmasın, bir de insanın çocuk yapası gelmiyor bu ortamda .

alone man
Ziyaretçi
alone man
2020-12-12 5:16 PM

Bunun anca erkeklerin cinsel olarak ergenliğini geçiştirip(hormon vs..) sadece işe ve rekabete odaklanacak bir ortamda çözüleceğini düşünüyorum(Zorunlu MGTOW) Bu çarkın hala dönmesi muhafazakar, gelenekçi ve feminen anaerkil aile çemberi. Bunun yanında diğer erkeklerde yanıyor. Erkeklerin cinselliği sadece üremeye indirgemediği sürece ben bu feminen düzenin yıkılacağını sanmıyorum. Çoğu menosphere stram toplulukların… Read more »

Machine
Ziyaretçi
Machine
2020-12-26 2:51 AM
Reply to  alone man

evlilik sayesinde bir çok erkek sekse ulaşabildi ama kadınların büyük çoğunluğu arzu duyduğu için değil mecbur olduğu için o erkeklerle birlikte oldu, cinsel devrim, korunma yöntemleri ve iş dünyasına kadınların girmesi ile hipergami tekrar güçlü bir şekilde ortaya çıktı ve eski çağlarda ki gibi erkeklerin büyük kısmı sekse ulaşamaz hale… Read more »

Olympia
Ziyaretçi
Olympia
2021-01-04 7:29 AM

Kız arkadaşımla sorun yaşadığım da babam “kadınlardan sorumluluk almasını beklemek İsa’nın yeryüzüne inmesini beklemek gibi” demişti başka bir olay üzerine “önceliğin işin ve kendin olsun” demişti, hayatta en büyük şansım böyle bir baba ile büyümek oldu, şimdi ki anne ve babaları görünce erkek çocuklarına acıyorum, oğlu ile güreşen babayı toksik… Read more »

Conq
Ziyaretçi
Conq
2021-02-10 8:04 PM

Ben mentalite sorunu yaşıyorum kırmızı hapta. Bazı zamanlar aşırıı kırmızı haplı gibi davranırken bazen mavi haplı gibi davranıyorum. Ruh halim ve mentalitem dalgalı grafik gibi oluyor. Bir gün kızlara karşı aşırı iyi olurken bir gün aşırı kötü sonuçlar elde ediyorum. Bu benim sabit olmayan ruh halim ve mentalitem feminemleştirmenin bir… Read more »

Gökyüzü
Ziyaretçi
Gökyüzü
2021-02-22 4:48 PM

Özelikle ABD ve Avrupa’da durum böyle. Feminenleşmiş erkeklerin olduğu yerde hiçbir şekilde hiçbir zaman aile yapısından bahsedilemez. Buda en iyi örnek olan İzlanda’da evlilik dışı doğum oranından dolayı çocukların aile ortamından uzak yetişmesine sebep oluyor.Benim anlamadığım şey ise İzlanda’da aile ortamında yetişmeyen çocuklar her alanda başarılı. Çocukların kişisel gelişiminde etkisi… Read more »

prealpha
Ziyaretçi
prealpha
2021-09-18 12:29 PM

Cuckold hakkındaki entryin çok güzeldi hocam. Bunlar fantezi denip geçilmemesi gerekiyor. Fantezi sonuçta psikolojinin bir yansıması. Feminize olan erkek cuckold da olur finansal köle de. Ama bunların çokmuş gibi gösterilmesi de bir sorun. Çok azınlıktalar ama internette çok aktifler. Çok zannedilirse böyle eğilimleri olan erkekler bunları daha fazla uygulamaya koyarlar.