Resim: "Johann Heinrich Füssli – (1781) The Nightmare" (Fakbadi'lik Üstüne Düşünceler)

Fakbadi’lik Üstüne Düşünceler

Öncelikle fakbadi’lik bir erkeğin doğasına daha uygundur, yani erkeğin kurgusudur ve stratejik olarak yapılabilir. Çoğu beceremese de böyle bir şeyin hayalini kurar, reklamını yapar. Bunu ekşi’de de başlıklarda sıklıkla görebilirsiniz. Oysaki hayalini kuran kadın yok gibidir. Birinin yazısı mevcuttu. O kadının da önceden anlattığım gibi 35+ çocuksuz, zamanında ciddi bir darbe yemiş tipik bir alfa dul olduğu ortaya çıktı. Özetle bu yazıda fakbadi’lik üstüne düşünceler” üstüne tartışacağız.

Geçmiş çağlarda erkeğin en büyük isteklerinden biri yükümlülük almadan cinsellikti. Örneğin. 60lara kadar hayal olsa da artık değil. O kadına bir şey hissetmediğiniz sürece keyfini sürebilirsiniz ama tabii hala hipergami duvarı önünüzdedir. İlgi duyduğunuz bir kadın değilse temel prensibiniz sadece cinsellik için yararlanmak olmak olabilir.

Bunun bir sebebi var: Erkek cinsellikle kontrol edilebilir. Eğer uzun süre efendi erkek gibi bir şey hissetmeden cinsellik yaşamazsanız, bunu yaptığınız ilk kadına; o kadın size ilgi duymadan aşık olabilir ve saplantı geliştirebilirsiniz. 

Öncelik olarak fonumuzu açıyoruz: Kreator – Forever

-Your soul is mine forever!

Psikolojik Temeller

Lacan erkeğin cinsel organını (fallus) bir zevk odağı olarak görür. Orada yoğunlaşan zevk erkeği mutluluğa sebep olur fakat kadın için durum farklıdır. Zevk odağı dağınıktır. Yani vajina bir zevk organı değildir. Bu yüzden de ön sevişme yapmamız, kadının size güvenmesi, bağlanması gibi olgular getirir. Yani kadın öylece sevişerek zevk alabilecek yapılanmaya sahip değildir. Bu yüzden sadece cinsellik için cinsellik yaşayan kadın buna aykırı davranır. Kişisel olarak orgazm’da problemler yaşayan, hatta bunu mastürbasyonla bile başaramayan kadınlardan genelde kaçarım, çünkü Lacan’a göre kendi enerjisinin özünü keşfedememiştir. Tutarsız şekilde böyle kadınlardan daha fazla cinsel amaçlı partner çıkıyor. Çünkü kendilerini tanımıyorlar. Zamanında debe giren yazımda Tinder’dan tanıştığı biriyle bekaretini bozan bozuk psikoloji sahip bir kadının hikayesini ve muhtemel sebeplerini anlatmıştım.

Darwin’den günümüz evrimsel sürecine baktığımızda kadınların seçicilği kesindir ki evrim ilerlesin. Bunu beceremeyen kadın seçiciliğini kaybetmiş demektir. Tam bir hedefi olmadan oradan oraya sürükleniyor demektir. Tutuklu kalmıştır. 

Bir erkek böyle bir kadın arzuluyorsa buna uygun sorunlu kadınları bulabilmelidir. Genelde alfa dullar veya boşanmış kadınlar kadınlar buna uygun oluyor fakat çoğu birkaç cinsellik sonrası bu yapılanmadan çıkıyor. Duygusal beklentiye giriyor, sizin ona yatırım yapmamanızla, cinselliğimizi yaşayalım sonra gitsin yaklaşımınızla doğru orantılı olarak size bağlanıyor. Sonunda 1-2 tanesini bitirmek zorunda kaldım.

Neden bazı kadınlarda bu sürece uyum sağlamayı kabul ediyor?

Öncelikle hiçbir normal kadın yoktur ki bunu hayatının normu hale getirsin. Mutlaka bir çarpıklığı vardır ya da altta açıklayacağım gibi kendini kandırıyordur.

Bu tamamen 2. Dalga akımı feminizm sonrası özgürleşen kadın cinselliğinin bir yansıması. Bastırılmış gerçekler su yüzüne çıktı ve haliyle kadınlarda bu konuda erkeklerle aynı haklara sahip olabilecekleri gibi çarpık bir düşünceye sahip oldular. (Siz yaparsanız biz de yaparız, çünkü mutlak eşitlik var.) Oysaki yatırım yapmadan yaşanan cinsellik erkeğin avantıjıdır. Dr. Buss ne diyor? “Sperm ucuz, yumurta pahalı.” Özetle erkek için kadına kolay ulaşmak ve sorumluluk almamak avantajdır. Hiçbir kadın göremezsiniz ki bunu uzun süreçte devam ettirebilsin. Bir süreçten sonra “anlamsızlık” içine girecektir. Yani mutlu olmayacaktır. 

Ancak çıkmazda olan, mesela evliyken mutlu olmayan, bunu çıkış olarak gören kadınlarla bunu “gerçek anlamda” sürdürebilirsiniz. Opsiyonu olan bir kadın için gereksizdir.  Yaratılış itibariyle sağlıklı bir kadın güçlü, doğru, kendince üst seviye bir erkeği bulmaya çalışır. Fakbadi ile başlayan işin sonunda da o adamı elde etmek isteyecektir. Tabiiki toksik bir kadın değilse.

Kadınların Kendini Kandırması

Şunu gördüm mesela kadın sizi öyle görmüyor ya da solipsist bir zihinle durumu kabul etmiyor. O da beni sevecek diyor.  Şunu duyduğum oldu: “Tamam ben başkalarıyla olamam, çevreni de görüyorum seni durduramama, o yüzden sen ol ama korun, özgür bıraktım seni.”

Burada kadın pazarlıkla elinde tutmaya çalışıyor sizi. Gerisini sorun etmiyor.  Sizinle sevgili olma ya da sevgili olduğunu sanma” şeklinde süreci sürdürebilir. Yani arafta kalır. Hiçbir kadın yoktur ki sadece cinsellik için cinsellik yaşasın.


“Erkek için amaç olan cinsellik bir kadın için hep araç olmalıdır, amaç değil.” 


En ekstrem durumda yumurtlama dönemindeki kadın bile tek gece de olsa takılacağı adamı seçerken bilinçaltında bu adamdan çocuğum olsa çok güçlü olur güdüsüyle cinsellik yaşar.

Histerik Kadınlar

Freud‘a göre duygularını uçta yaşayan, bazen başka kadının varlığıyla uyarılan kadınlardır. Narsist bir düzlemleri de olur. Bu kadınları bu amaçla bulundurmak pek akıl karı değildir çünkü başınızdan atamazsınız. Bunu açıklamaya çalışayım.

Böyle bir kadını geçen yaz fb ya da tek gecelik görürken aniden ilişkiye evrildi, bana seni seviyorumlar, her yerde fotomuzu koy, kıskançık krizleri vs. derken sadakatsızlık potansiyaliyle saçmalayınca ilişki potansiyeli taşımayan bir dengesiz olduğunu fark edip, başka kadına geçip terk ettim fakat aylar geçmesine ragmen iletişimini kopartamadı.

Her yerden engelleyince bu sefer anonim olarak bana sardı. Bir andan hakaret dolu e-posta atarken bir andan başka erkekler konusunda komik şekilde tavsiye almaya çalıştı(tipik histerik). Tabii bu hoşuma gidiyor ve beni unutamadığını gösteriyor. İsterse ücretli koçluk servisimden bile yararlanabilirdi ama ilaç tedavisi ve yoğun bir terapi alması gerektiği de kesin. Çünkü bağlı olduğu, kendini yansıttığı kişi ortadan kalkarsa zarar göreceğini düşünüyor. Yine üzülüyorum kendisine, hatta acıyorum demek daha doğru olur.

Muhtemelen bilinçaltında bir şeyle etkileşime geçtiğim için beni istiyor fakat histerik ikircikli doğası sebebiyle beni tanıdığı ve geri dönemeyeceğini de bildiği için bilincine bu zarar verme isteği olarak yansıyor. En son borderline’ım diyordu. Gözümde çok küçülmüş olsa da böyle kadınlardan fiziksel zarar verme tehlikesi sebebiyle daha çok korkarım ki başıma geçtğimiz senelerde geldi. Yoksa ne söyledikleri önemli değildir, en fazla yazar, saçmalar. (Muhtemelen ondan kısa süre sonra başka bir kadından şiddetli şekilde hoşlandığımı bilse zarar verirdi. Eheh).

Böyle bir kadınla erkek de bağ kurabilir ve stratejiniz “fizikselliğin ön planda” olduğunu hatırlamak, başka bir kadına geçmek olmalıdır. Yanlış kadınla ilişkiden doğru zamanda çıkamazsanız, o sizin içinizden geçerek çıkar. Zeki Demirkubuz ne diyor? “Orospuluk iflah olmaz.”

 

Erkekleri Bekleyen Tehlikeler

Erkekleri de bekleyen tehlikeler var. Bunlardan biri fark etmeden bilinçaltınızda bulunan bir takıntıyla o kadının temas etmesi sonucu ona aşık olmanız olabilir. Süreç kıskançlıkla başlar, sahiplenme ve nefrete kadar gider. Bununla ilgili Kim Ki-Duk’un İlkbahar-Yaz… isminde güzel bir filmi var. Bir erkeğin döngüsünü anlatan ve rahip olma yoluna giden, “aptallık, aşk ve nefret duygusunu” işliyor. Bence her erkeğin bu filmi dikkatlice izlemesi lazım. Çok şey öğrecenecektir. Buradaki tuzağa düşmeyin.

Çünkü arzunun pazarlığı olmaz. Onca kadın geçer birinde buna yakalınırsınız ve kontrol edemezsiniz.

Bir diğer tehlike Freud’un bahsettiği gibi ulaşılmaz olana ulaşma arzusundan doğan ki Lacan da buna “objet petit a” diyor istektir. Yani kadını ulaşılmaz görüp, üstteki örneklediğim filmdeki gibi ona sahip olma, onun peşinden gitme gibi bir aptallık yapabilirsiniz. 

Bunlara kapılarak kadına aşık olmadığınız sürece gayet güzel sürebilir. Hatta erkekteki odipal kompleks yüzünden zaman zaman gayet kaşar kadınlara ilgi duyabilirsiniz. Bilin ki bu gerçek bir his değil, sadece arzunun peşinden koşmuş oluyorsunuz.

Son Söz

Histerik kadınlardan uzan durun. Bu arada dikkat edin, hastalık kapmayın.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

4.5 65 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
24 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Turgut
Ziyaretçi
Turgut
2020-08-29 12:37 PM

Usta sana birşey sormak istiyorum. Kızlara çekici gelmeyen 20 yaşındaki bir erkeğin kendini geliştirerek( her şekilde) 30 a yakın çekici bulunur mu genç citirlar tarafından?

Esl
Ziyaretçi
Esl
2020-09-08 12:28 PM

Hocam peki erkeğin kadınsız kalma durumu zayıflık mı? Zira ben şuan kadınsız kalamıyorum.Testosteron peak yapmış durumda.Mastürbasyon haftada 1 bile olsa o enerji gitmiyor.

Last edited 1 yıl önce by Karanlikruya
Afrodizyak
Ziyaretçi
Afrodizyak
2020-10-19 4:20 AM

Merak ettiğim bir durum var bir kadın tek gecelik ilişki ve ya fb yaşayacak ise hipergami olayı nasıl işliyor? Kadının erkeğin statüsüne ve gücüne ihtiyacı yok geriye oyun ve tip kalıyor yoksa erkeğin statüsü ve gücü o kadında etkili oluyor mu (otelde çalıştığım dönemde turist kadınların bizim erkekler ile böyle… Read more »

Last edited 1 yıl önce by Karanlikruya
Birisi
Ziyaretçi
Birisi
2021-02-05 12:15 AM

Bir alfa dulla yaşanan rebound ilişkide ki cinselliğin normal bir ilişkide olan cinsellikten farkı var mıdır? O ilişkinin rebound olup olmadığını buna bakarak anlayabilir miyiz?

wwwest
Ziyaretçi
wwwest
2021-02-08 8:29 PM

1)3 adet tabak varsa ve bu tabakların hepsi stabil bir şekilde dönüyorsa bu tabakları bırakmaya gerek olmaz değil mi? 2)Takıldığın hatunlardan biriyle aynı apartmandasın, aynı apartmandan veya sitedeki diğer binalardan bir ceylanla daha takılmaya başlamak sizce problemli olabilir mi? 3)Son üç aydır day game performansınız nasıl? 4)20li yaşların ikinci yarısındaki… Read more »

Boa
Ziyaretçi
Boa
2021-06-07 3:06 AM

Trpde çok ilişki yaşamış kadından uzak durmamız gerektiği anlatılır. Peki trp, geçmişinde az ilişki yaşamış ama bunlardan bir iki tanesi fuckbuddy olmuş bir kadın için ne der? ‘Pişmanım, utanıyorum, hataydı..’ deyip, üstüne gidince ‘libido’ olduğunu itiraf ettiği bir durumda mesela? Diğer her konuda sorunsuz; feminen,uyumlu,pozitif ve görüşmeye başladığımızdan beri karşılık… Read more »

Boa
Ziyaretçi
Boa
2021-06-08 3:29 AM
Reply to  Karanlikruya

Hocam öncelikle cevap için teşekkürler, kendime söylediklerim de aşağı yukarı bunlardı fakat sizden de duymak iyi geldi. Romantik şeyler düşünmedim bu kızla tabiki FB olarak baktım, ama onun hisleri eskiye dayanıyor, gittikçe de çoğaldı bana karşı(pandemi sebebiyle fazla zaman geçirdik), bu kadar süredir birlikteyiz artık normal bir ilişki istiyorum deyince… Read more »

bsr
Ziyaretçi
bsr
2021-06-21 12:35 AM
Reply to  Karanlikruya

Soru ve cevapları hayretlikle okudum. Boa bey in sorularına mı şaşırsam yoksa yazarımızın cevaplarına mı şaşırsam karar veremedim. Böyle bir zihniyet toplumumuzun eseri aslında size de kızmamak lazım. Tabak oynamaya devam edin, kucaktan kucağa atlayan, sperm ucuz yumurta pahalı vs. Bir kadın olarak bu sözlerinizden ben utandım.

bsr
Ziyaretçi
bsr
2021-06-21 2:46 AM
Reply to  Karanlikruya

Kadınları aşağılayıcı bir tavır takındığınızı hissettim. Hislerim yanıltmış da olabilir bilmiyorum. Yazılarınızın tamamını okumadım yeni keşfettim sizi. Ancak 2-3 yazınızı okuma fırsatım oldu. Anladığım kadarıyla feminizm karşıtı bir bireysiniz. Öncelikle feminizmin, insanlara model alınarak işlenecek bir durum olmadığını belirtmek isterim. Bu olguyu biyoloji açısından incelemenizi isterim. Tek eşliliğin de bunlar… Read more »

Boa
Ziyaretçi
Boa
2021-07-11 6:57 PM
Reply to  bsr

Kadınların özgürleşmesine ve istediğini yaşamasına kesinlikle karşı değilim. Ancak hayatımda olacak kadının arkasında duramayacağı şeyler yaşamış olmasını da istemem, geçmişimiz geleceğimizi tabi ki etkileyecek. Ciddi bir şey değilse umrumda olmaz ama ciddi bir ilişki isteniyorsa da, kendi geçmişimi anlattığım gibi, karşı tarafın da dürüst olarak geçmişini anlatmasını istemeye hakkım olduğunu… Read more »

Boa
Ziyaretçi
Boa
2021-06-07 3:14 AM

Hocam sorum bir hata olduğundan mı gelmiyor, siz mi siliyorsunuz?

Beyza
Ziyaretçi
Beyza
2021-10-26 1:17 AM

Friends with benefits ilişkimin olduğu bir çocuk var, 2 yıl tanışmanın sonunda seviştik. Bu durum beni erkeğin gözünde daha basit veya kolay lokma yapmış mıdır? Eğer öyle düşünüyorsa, bundan sonra sonra normal arkadaş olarak mı devam etmeliyim yoksa bir şekilde konuşmayı bitirmeli miyim?

Beyza
Ziyaretçi
Beyza
2021-10-26 3:23 PM
Reply to  Karanlikruya

Bu durumu bu saatten sonra değiştiremem değil mi :/