Resim: Sebastiano del Piombo - The Daughter of Herodias (Eski Sevgilim Mesaj Attı!)

Eski Sevgilim Mesaj Attı!

Amacının “genellikle barışmak” olmadığını aklınıza sokun. Kadınlar sıklıkla 2 sebeple mesaj atar. Eski sevgilim mesaj attı! durumu en tipik çıkmazlardandır. 

  • 1) Yalnızdır ve kendisinin unutulmasına dayanamamaktadır. Çoğu erkeğin de kendisini terslemeyeceğini bildiği için mesaj atar.
  • 2) Ayrılmış ya da kazık yemiştir, sizi özgüven tazelemek, iyi hissetmek için aramıştır.

Önceki yazımda bahsettiğim gibi, ayrılan kadının dönmesi ve çiftlerin mutlu olması Rich Cooper’ın yaptığı ankete göre %2’dir. %17 oranında ise kadın geri dönmüş fakat yine ayrılık gerçekleşmiştir.

Erkek de Mesaj Atabilir Ama Paterni Farklıdır

Kadın genelde terk eden taraftır ve sadece terk edildiği erkekleri, yani “alfa” karakterle yaşadığı mesajlaşma döngülerini hatırlar. Bu kendilerini kötü hissettirir. Buradaki erkek duygusal hissetmeden, son bir defa daha takılayım modunda arada birlikte olmak için fırsatçı amaçlarla mesaj atar.  

Kadınlar betalardan aldığı mesajlara çoğunlukla geri dönmez ya da soğuk bir ses tonuyla bu işin olmayacağını açıklar. Bu erkeklerin(%80) acı içinde sulu, ihtiyaç duyan pozisyonda duygusal mesaj atmaları kadınları sadece iyi hissettirir, ayrılık kararının ne kadar doğru olduğunu iyice kanıksarlar. Milyon kadına sorun birlikte oldukları erkekler içinde belki 1 erkeği hatırlar diğerlerini umursamazlar.

Özetle erkeklerin genel yüzde de daha kötü “mesaj hatıraları ve çıkmazları” vardır.    

Kadınlarda Duygu Kontrolü Her şeydir!

Kadın yalnız kalmayı sevmez. Bunun duygusal yüküne katlanamaz. Sevgilisinden ayrıldıktan sonra ilgiye ihtiyaç duyar, burada sizden beklediği “minnettir” ve buna “beta fazı” denir.

Kadınlar koruma, şefkat ve ilgi istediklerine beta fazına girip erkekten devamlı duygu transfer eder fakat bir şeyleri feda edebildikleri tukulu karakter modunda “alfa fazına” dönerek, maskülen, serseri, alfa erkekleri seçerler. İlişkisi bitmiş kadının haliyle özgüveni kırılmıştır ve “alfa fazına” uygun değildir, önce kendini tamir etmelidir. İşte burada eski sevgili devreye girer. Yani eski sevgilim mesaj attı! Diye sevinmeyin.

Eğer kadının sizden sonra ne yaptığını bilmiyorsanız ve aradan 3 haftadan fazla süre geçtiyse cuckoldry erkek olup beta fazına geçmeden önce şunları iyi anlayın:

1) Kadına yardım etmeniz, mesajını cevaplamanız, iyi davranmanız onda minnet duygusunu uyandırır ve arzu duymadığını fark ederek, “çok güzel zamanlar geçirdik ama seni sadece özlemişim” der.

2) Siz terk ettiyseniz veya sonrasında aklında hipergamik süreçler yüzünden farklı fikirler oluştuysa bunları çözmek ister. Kadınların içgüdü-duygu-neden formatında olayları rasyonelleştirdiğinden bahsetmiştik. Burada sizden ne duyduğu önemli değildir. Doğası ne anlamak istiyorsa onu duyar. Çoğu erkek hatasını düzeltirse o kadının geri döneceğini düşünerek “özür diler” fakat mesele o değildir. Evrimsel nedenlerle solipsist olan kadın duygularını çözecek nedenleri bulur ve size yine hoşçakal der. Bulamazsa varoluşsal boşlukta ayrılık acısıyla debelenir.

İlişki Dinamikleri

Her 2 cinsin ilişki dinamiği farklıdır. Sosyolojik yapılanma kadınları ve erkekleri toplumsal olarak farlı davranmaya ve bu davranışlarını kanıksamaya itmiştir. Erkekler savaşlar, tarım toplumu ve ataerkil süreç sonucu devamlı sahiplenmeye dayalı narsisistik bir zihinsel örüntüsü içindeyken, kadın kocasını-babasını kaybettiği, pasifize edildiği için solipsist bir zihin yapısına sahiptir. Erkek mesaj atan eski sevgilisini bu yüzden elde etmeye çalışır. Kadın ise solipsist doğası sebebiyle sadece iyi hissetmenin peşindedir.

İlişki için bu tamamalıyıcı olabilir. Çünkü sahiplenen, korunan kadın iyi hisseder fakat ilişki sonunda bu ters teper, çünkü kadın artık o erkek tarafından sahiplenilmek istemiyordur.

Benim de böyle anılarım oldu. Yıllar önce eski kız arkadaşımdan bir mesaj aldım, beni özlemiş vs. Ardından fark ettimki aslında bir aile yakınını kaybettiği için bana ulaşmış. Ortak anılar, duygular, minnet duygusuyla bana ulaşmış. Ben de sıcak davrandım ve tabiiki kısa süre sonra istemiyormuşum seni, kötü hissedince aklıma geldin gibi bir geri dönüş aldım. Yine ayrıldık. Çünkü hissinin alfa fazındaki “arzu” ile alakası yoktu, iyi hissetmek, kendini tamamlamak özgüvenini arttırmak için bana ulaşmıştı ve amacına ulaşarak iyileşti, bense 3 ay daha arafta kaldım.

Özetle

Eski sevgilim mesaj attı özellikle 1 ay asonrasında gerçekleşiyorsa bir sevinç değil, kuşku nesnesi olmalıdır. Daha kötüsü; o mesaj atınca mutlu oluyor, atmadığında beklenti içine giriyorsanız, bağımlısınız demektir, sizi hala kontrol ediyordur.

Üstteki örnekte ben de cevap vermesem, hislerini anlamlandıracak cevaplar bulamayarak debelenecekti. Emin olun siz aynı mesajı atsanız o kadın sizinle ilgilenmez.

Tabii zaman zaman çok geliştiğinizi gören kadın hipergamik dürtülerle size ulaşabilir. 7 sene sonra ulaşan kız arkadaşım oldu mesela. Bir kız arkadaşım 1 sene sonra ulaşıp, seni benden başka kimse çekmez, barışalım mı? gibi bir cümle ile gelmişti. Tabii ki bu dönemde başka erkeklerin geçtiğini, duruma göre çocuğunun olduğunu, hatta 3-5 kg alarak sizin cinsel pazar değeriniz(CPD) yükselirken, onunkinin düştüğünü ve sizin artık daha iyi opsiyonlara sahip olduğunuzu unutmamanız gerekir. Dönen kadının size beta fazında ihtiyaç duyduğu ihtimalini hep aklınızda bulundurun derim.

Son söz olarak ayrılık sonrası o kadın size inatla ulaşmaya devam ediyorsa ve ilk denemenizde “soğuk” davrandıysa 2. defa ulaşmasına izin vermeyin. Sizi oyalayacak, bir andan da kadınlar hakkında az bilinen gerçekler yazısında anlattığım gibi tabak çevirmeye devam edecektir. Bu oyuna alet olmayın.

Eğer haklıysanız, hatırlamanız gereken temel kural: “İlk cümlesi özür dilerim olmayan kadının hiçin şansı olması gerektiğidir.” Şansını iyi kullanırsa da ilişki olma ihtimali ancak çaba sarf ederse olur, yoksa son defa cinsellik sunmasına izin vermeyi düşünebilirsiniz.

İnanın ilişki dinamiklerini iyi bildiğinizde hayatın daha eğlenceli olduğunu söyleyebilirim.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

4.7 57 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
56 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Kenall
Ziyaretçi
Kenall
2020-11-24 5:17 PM

“ Aslında o kadın sevgilin değil, sen zorluyorsun.” demişsin Twitter’da üstad. Bununla ilgili hatta “senin değil , senin sıran” ile ilgili yazı yazsan şahane olur

bahtsızpyade
Ziyaretçi
bahtsızpyade
2021-06-06 6:03 PM

2 yıldır birlikteydik,bunun 4 ay aynı evdeydik. Benim için 2 kez şehir değiştirdi,Babası yok , aile yapısı bozuk.Ailemle tanıştı sahip çıktılar,ilişkinin başında umursamazdım sonra betaya dönüştüm.Sensiz yapamam vs. diyordum ve psikolojik problemim vardı pandemiyle birlikte nüksetti evde durmaktan baya depresiftim.Ayrı şehire düştük,bu süreçte o çalıştı ben evdeydim.Halinden anlamadım,günde 10kez aradım,sürekli… Read more »

bahtsızpyade
Ziyaretçi
bahtsızpyade
2021-06-06 6:07 PM

PART2 Tek ben hatalı gibi konuşuyorum fakat onun da çok hatası vardı. Karakter sınırından dolayı yazamıyorum her şeyi.Düzenli,ailelerin de içinde olduğu bir ilişkide kızın bu hareketleri ne anlama geliyor? Yaptığım hataları hep yüzüme vuruyor ki bunları duzeltebileceğimi söyledim. Benle iletişime geçmeye çalışıyor fakat ilişkiye tekrar da başlamak istemiyor.Ben zaten kabullenip… Read more »

Mehmetcan
Ziyaretçi
Mehmetcan
2021-07-17 9:06 PM

Hocam bir anlık sinirle olmuş ayrılıklar buna dahil midir.

Hiwatari
Ziyaretçi
Hiwatari
2021-08-18 1:28 AM

Merhabalar Flort ettigim (2-2.5 ay ) kizin uzerine çok dustum, baglandim ama kaygili bir sekilde ve kiz flort iliskisini bitirdi. Daha sonra ben hemen kendime geldim o kadar ilgi alaka gosteren ben artık karsi tarafi umursamadim. Ayni ortamdaydik , baska kizlarla arkadasca konusuyordum. Diger kizlarda arkadasca benimle ilgileniyordu. Kiz terk… Read more »

Hiwatari
Ziyaretçi
Hiwatari
2021-08-18 1:48 AM
Reply to  Karanlikruya

mavi haplı yatırımlara girmeden, baştan pazarlık yaptığını gösteriyor. Surada ne dediginizi anlamadim. Dogru bir sey mi yapmisim yanlis bir sey mi ? Evet gelgitler cok ama karsi tarafta ( hala sevgili gibi hissetmedigim icin sevgilim diyemiyorum) cok dusus ve yukselis var. Bunu kabul etmemem gerekiyor galiba. Kizla konusmali miyim ?… Read more »