İçeriğe geç
Ana Sayfa » Eski Sevgilim Mesaj Attı!

Eski Sevgilim Mesaj Attı!

  Resim: Sebastiano del Piombo - The Daughter of Herodias (Eski Sevgilim Mesaj Attı!)

  Eski Sevgilim Mesaj Attı!

  Amacının “genellikle barışmak” olmadığını aklınıza sokun. Kadınlar sıklıkla 2 sebeple mesaj atar. Eski sevgilim mesaj attı! durumu en tipik çıkmazlardandır. 

  • 1) Yalnızdır ve kendisinin unutulmasına dayanamamaktadır. Çoğu erkeğin de kendisini terslemeyeceğini bildiği için mesaj atar.
  • 2) Ayrılmış ya da kazık yemiştir, sizi özgüven tazelemek, iyi hissetmek için aramıştır.

  Önceki yazımda bahsettiğim gibi, ayrılan kadının dönmesi ve çiftlerin mutlu olması Rich Cooper’ın yaptığı ankete göre %2’dir. %17 oranında ise kadın geri dönmüş fakat yine ayrılık gerçekleşmiştir.

  Erkek de Mesaj Atabilir Ama Paterni Farklıdır

  Kadın genelde terk eden taraftır ve sadece terk edildiği erkekleri, yani “alfa” karakterle yaşadığı mesajlaşma döngülerini hatırlar. Bu kendilerini kötü hissettirir. Buradaki erkek duygusal hissetmeden, son bir defa daha takılayım modunda arada birlikte olmak için fırsatçı amaçlarla mesaj atar.  

  Kadınlar betalardan aldığı mesajlara çoğunlukla geri dönmez ya da soğuk bir ses tonuyla bu işin olmayacağını açıklar. Bu erkeklerin(%80) acı içinde sulu, ihtiyaç duyan pozisyonda duygusal mesaj atmaları kadınları sadece iyi hissettirir, ayrılık kararının ne kadar doğru olduğunu iyice kanıksarlar. Milyon kadına sorun birlikte oldukları erkekler içinde belki 1 erkeği hatırlar diğerlerini umursamazlar.

  Özetle erkeklerin genel yüzde de daha kötü “mesaj hatıraları ve çıkmazları” vardır.    

  Kadınlarda Duygu Kontrolü Her şeydir!

  Kadın yalnız kalmayı sevmez. Bunun duygusal yüküne katlanamaz. Sevgilisinden ayrıldıktan sonra ilgiye ihtiyaç duyar, burada sizden beklediği “minnettir” ve buna “beta fazı” denir.

  Kadınlar koruma, şefkat ve ilgi istediklerine beta fazına girip erkekten devamlı duygu transfer eder fakat bir şeyleri feda edebildikleri tukulu karakter modunda “alfa fazına” dönerek, maskülen, serseri, alfa erkekleri seçerler. İlişkisi bitmiş kadının haliyle özgüveni kırılmıştır ve “alfa fazına” uygun değildir, önce kendini tamir etmelidir. İşte burada eski sevgili devreye girer. Yani eski sevgilim mesaj attı! Diye sevinmeyin.

  Eğer kadının sizden sonra ne yaptığını bilmiyorsanız ve aradan 3 haftadan fazla süre geçtiyse cuckoldry erkek olup beta fazına geçmeden önce şunları iyi anlayın:

  1) Kadına yardım etmeniz, mesajını cevaplamanız, iyi davranmanız onda minnet duygusunu uyandırır ve arzu duymadığını fark ederek, “çok güzel zamanlar geçirdik ama seni sadece özlemişim” der.

  2) Siz terk ettiyseniz veya sonrasında aklında hipergamik süreçler yüzünden farklı fikirler oluştuysa bunları çözmek ister. Kadınların içgüdü-duygu-neden formatında olayları rasyonelleştirdiğinden bahsetmiştik. Burada sizden ne duyduğu önemli değildir. Doğası ne anlamak istiyorsa onu duyar. Çoğu erkek hatasını düzeltirse o kadının geri döneceğini düşünerek “özür diler” fakat mesele o değildir. Evrimsel nedenlerle solipsist olan kadın duygularını çözecek nedenleri bulur ve size yine hoşçakal der. Bulamazsa varoluşsal boşlukta ayrılık acısıyla debelenir.

  İlişki Dinamikleri

  Her 2 cinsin ilişki dinamiği farklıdır. Sosyolojik yapılanma kadınları ve erkekleri toplumsal olarak farlı davranmaya ve bu davranışlarını kanıksamaya itmiştir. Erkekler savaşlar, tarım toplumu ve ataerkil süreç sonucu devamlı sahiplenmeye dayalı narsisistik bir zihinsel örüntüsü içindeyken, kadın kocasını-babasını kaybettiği, pasifize edildiği için solipsist bir zihin yapısına sahiptir. Erkek mesaj atan eski sevgilisini bu yüzden elde etmeye çalışır. Kadın ise solipsist doğası sebebiyle sadece iyi hissetmenin peşindedir.

  İlişki için bu tamamalıyıcı olabilir. Çünkü sahiplenen, korunan kadın iyi hisseder fakat ilişki sonunda bu ters teper, çünkü kadın artık o erkek tarafından sahiplenilmek istemiyordur.

  Benim de böyle anılarım oldu. Yıllar önce eski kız arkadaşımdan bir mesaj aldım, beni özlemiş vs. Ardından fark ettimki aslında bir aile yakınını kaybettiği için bana ulaşmış. Ortak anılar, duygular, minnet duygusuyla bana ulaşmış. Ben de sıcak davrandım ve tabiiki kısa süre sonra istemiyormuşum seni, kötü hissedince aklıma geldin gibi bir geri dönüş aldım. Yine ayrıldık. Çünkü hissinin alfa fazındaki “arzu” ile alakası yoktu, iyi hissetmek, kendini tamamlamak özgüvenini arttırmak için bana ulaşmıştı ve amacına ulaşarak iyileşti, bense 3 ay daha arafta kaldım.

  Özetle

  Eski sevgilim mesaj attı özellikle 1 ay asonrasında gerçekleşiyorsa bir sevinç değil, kuşku nesnesi olmalıdır. Daha kötüsü; o mesaj atınca mutlu oluyor, atmadığında beklenti içine giriyorsanız, bağımlısınız demektir, sizi hala kontrol ediyordur.

  Üstteki örnekte ben de cevap vermesem, hislerini anlamlandıracak cevaplar bulamayarak debelenecekti. Emin olun siz aynı mesajı atsanız o kadın sizinle ilgilenmez.

  Tabii zaman zaman çok geliştiğinizi gören kadın hipergamik dürtülerle size ulaşabilir. 7 sene sonra ulaşan kız arkadaşım oldu mesela. Bir kız arkadaşım 1 sene sonra ulaşıp, seni benden başka kimse çekmez, barışalım mı? gibi bir cümle ile gelmişti. Tabii ki bu dönemde başka erkeklerin geçtiğini, duruma göre çocuğunun olduğunu, hatta 3-5 kg alarak sizin cinsel pazar değeriniz(CPD) yükselirken, onunkinin düştüğünü ve sizin artık daha iyi opsiyonlara sahip olduğunuzu unutmamanız gerekir. Dönen kadının size beta fazında ihtiyaç duyduğu ihtimalini hep aklınızda bulundurun derim.

  Son söz olarak ayrılık sonrası o kadın size inatla ulaşmaya devam ediyorsa ve ilk denemenizde “soğuk” davrandıysa 2. defa ulaşmasına izin vermeyin. Sizi oyalayacak, bir andan da kadınlar hakkında az bilinen gerçekler yazısında anlattığım gibi tabak çevirmeye devam edecektir. Bu oyuna alet olmayın.

  Eğer haklıysanız, hatırlamanız gereken temel kural: “İlk cümlesi özür dilerim olmayan kadının hiçin şansı olması gerektiğidir.” Şansını iyi kullanırsa da ilişki olma ihtimali ancak çaba sarf ederse olur, yoksa son defa cinsellik sunmasına izin vermeyi düşünebilirsiniz.

  İnanın ilişki dinamiklerini iyi bildiğinizde hayatın daha eğlenceli olduğunu söyleyebilirim.

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

  4.8 95 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  75 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Kenall
  Ziyaretçi
  Kenall
  2020-11-24 5:17 PM

  “ Aslında o kadın sevgilin değil, sen zorluyorsun.” demişsin Twitter’da üstad. Bununla ilgili hatta “senin değil , senin sıran” ile ilgili yazı yazsan şahane olur

  Yorulduk abi
  Ziyaretçi
  Yorulduk abi
  2022-07-16 7:48 PM

  Reis bişey sorcam bir kızın ilk erkeği olmanın nasıl bir avantajı var? Ve ilk erkek demek ilk ilişki mi, ilk arzu duyulan erkek mi, ilk seks yapılan erkek midir? Kız arkadaşım 12 yaşında bi çocuğu çok kaba bir şekilde reddettiği için pişman olmuş hatasını telafi etmek için 1 yıl sevgili… Read more »

  Poseidon | SSC
  Ziyaretçi
  Poseidon | SSC
  2023-01-12 3:41 PM
  Reply to  Yorulduk abi

  sen oluyorsun

  BEDO
  Ziyaretçi
  BEDO
  2022-12-12 12:45 PM

  Hocam merhaba,dün gece eski sevgilim yaklaşık 20-25 gün önce ayrılmasından bu yana ilk defa mesaj attı.Gece 3te ‘Senden nefret ediyorum’ diye mesaj attı.Ya uyduları ona gerekli ilgiyi vermedi ya çevresinden kazık yedi ki benim ona hissettirdiklerime özlem duyarak tekrar hissetmek istedi ya da unutulmasına dayanamadı ki ben böyle olduğunu düşünüyorum.Şimdi… Read more »

  BEDO
  Ziyaretçi
  BEDO
  2022-12-13 7:15 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Burada kalmamanı derken anlamadım hocam,ayrıca sormak istediğim bir soru var bir erkek olarak instagram hesabının gizli olması mı daha iyi yoksa açık olması mı?Fark etmez mi?

  Poseidon | SSC
  Ziyaretçi
  Poseidon | SSC
  2023-01-12 3:43 PM
  Reply to  BEDO

  benim fikrimce fark etmez çünkü kadınlarla sosyal medyadan değil reelde tanışılır. Başarı oranı çok çok daha yüksektir çünkü sosyal medyadan o kıza yüzlerce kişi yazıyor zaten.

  sqwe
  Ziyaretçi
  sqwe
  2022-12-13 9:59 PM

  eski sevgilim inst açıp beni bırakıp açık fotoğraflar paylaşmıştı geçenlerde yazdı bidaha asla böyle bişey olmayacak ben açık giymeyeceğim özür dilerim kimse senin gibi değil seni çok seviyorum beni kabul etmesen bile zaten açık fotoğraf da paylaşmam inst kapattım açık da giymek aklım başıma geldi ne kadar hata yaptım kendime… Read more »

  Miniminter
  Ziyaretçi
  Miniminter
  2023-02-13 1:37 AM

  Bu makalede bahsedilen şeyler kadının terkettiği senaryoyu baz alarak mı yazıldı? Yani kızı biz terk ettiysek ve 1 ay içinde ona dönersek gene bizi rasyonelleştirip hayatından çıkarır mı?

  75
  0
  Would love your thoughts, please commentx