Resim: Drick van Baburen - The Procuress (Eşini Paylaşan Erkeğin Psikolojisi Nedir?)

EŞİNİ PAYLAŞAN ERKEĞİN PSİKOLOJİSİ NEDİR?

Temel nedeni feminen şartlanma diyebiliriz.

Tabiiki arkasında bir güç ya da baskı yok, doğal ilerleyen bir süreçte ortaya çıkan bir durum.

Feminen düzen; feminizmle kadınlara şunu tavsiye ediyor: Tek başına güçlü ol, erkeklerden bağımsız ol, ekonomik özgürlüğünü al, her alanda eşitlik. Bu mottoyla büyüyen  kadınların son senelerde evlilik dışı çocuk yaparak tek anne olduğunu görüyoruz. Avrupa ortalama %42 iken, İzlanda gibi tam eşitliğin sağlandığı ülkelerde %72’e çıkmış durumda.

Aslında feminen düzenin hipergamiye hizmet ediyor. Kadınlar hipergaminin alfa döller beta öder ikilemindeki alfa döllere yöneldiğini görüyoruz. Yani arzu odaklı yaklaşıp kısa süreli ilişki kurup, ardından gerekirse çocuk yaparak tek anne oluyorlar.

Erkekler tek anneler tarafından büyütülüyor, eğitim dünyasına baktığımızda öğretmenlerin %80ni kadın, toplum da feminen düşünce şeklini benimsetmeye çalışıyor. Duygularını ifade et, hislerine göre yaşa hatta günü yaşa gibi düşünceler empoze ediliyor. Kıskançlığın kötü ve ilkel bir duygu olduğu ifade ediliyor ki erkeklerde kıskançlık tamamen genetik aktarımı sağlamak içindir, yani erkekler “eş savunma(mate guarding) dürtüsü sebebiyle kıskanır. Kıskançlığın budanması demek genetik aktarımda aksamalara neden olur.

Bunun sonuçları acımasız, düşen testosteron oranıyla birlikte maskülen tavırda ciddi bir azalma var.

Geleneksel ve Modern Cuckold

Cuckold sadece “eşini” bir erkekle paylaşmak olarak anlaşılmamalı, geleneksel cuckold kavramı üvey baba olmayla ilgilidir. Tek anne ve feminen toplumda erkeğin de utandırma teknikleriyle bu anneye bakmaya zorlandığını görüyoruz. Örneğin “seven erkek tek çocuklu da olsa anneye sahip çıkar, sen nasıl erkeksin?” gibi suçlamalara maruz kalıyorlar.  Aslında maskülenlik toksik olarak ifade edilirken, kadınlar işlerine geldiğinde erkeğin en temel maskülen arketipi olan “şövalyeyi” sahneye aldıklarını görüyoruz. Bu da aslında “hipergaminin beta öder” tarafına hizmet ediyor. Sonuçta siz kendi genetiğini aktaramamış ve bir başkasının çocuğuna “bilinçli” olarak bakmış oluyorsunuz ve maalesef bilinçsiz olarak başkasının çocuğuna bakan erkekler de oldukça fazla.

Kadın düşünce paterni manipülasyona ve suçlu hissettirmeye dayanır. Kendi gelecekleri için solipsist çerçevede böyle davramalıdırlar ve bu büyük kaos çıkana kadar devam edecektir. Yani ne zaman erkeğin fiziksel niteliklerine, gücüne ve pratik özelliklerine ihtiyaç duyulur o zaman bu düzen değişir.

Modern cuckold’da ise bu düşünce paterninin cinsel hayata taşındığı görülüyor. Bu şartlanmayla büyüyen erkekler modern cuckold oldular diyebiliriz.

Erkekler bir çeşit korkuyla beta öder gibi davranıp bir alfaya(boğaya) karısını teslim ediyor. Gariptir ama bu bir eş değiş tokuş olgusu da değil, beta bir tarafta sadece kendini tatmin ediyor. Çünkü bu erkeklere sjwler tarafından kıskanmamaları öğretildi, çünkü feminen düzenle büyüyen erkekler kadınların alfa döllere yöneldiğini biliyor ve karısını belki de kaybetmemek için karmaşık duygular içinde böyle bir çözüm üretiyor.

Yalnız modern cuckold’un erkeğin hayal gücü olduğu hatırlanmalı. Uç düşünen kadınlar belki zevk alır ama ilişki sürdürülemez, hipergami denklemine göre başka erkeğe yönelir. Aslında ortada güçlü bir bağ olmadığı açıktır.

Şu da sorulabilir: neden bütün erkeklerde bu durum gözlemlenmiyor?

Öncelikle erkeğin doğasında olmayan bir şey açığa çıkmaz. Aynı eşcinsellik gibi doğada mevcuttur. Tabii ki nasıl her erkek eşcinselliğe yönelmiyorsa cuckold da olmuyor.

Freud üstünden her ne kadar tartışmalı da olsa bu durumu odipus kompleksiyle açıklayabiliriz: Erkek çocukları anneleri büyütür ve oğlanla anne arasında özel bir ilişki olur fakat oğlan baba figürünü keşfettiğinde kıskanır. Ya babayı yok edecek ve anneyi ele geçirecek ya da vazgeçecektir. Böyle güçlü bir figürü yok etmek zordur ve karşı çıkarsa “iğdiş edilme” tehlikesi vardır, bu sebeple oğlan vazgeçer; zamanla da kendi içinde çözer. Modern cuckold fantezine sahip olanların bunu çözemeyen erkekler olduğunu söleyebiliriz.

Kırmızı hap yapılanmasına sahipseniz, dürtü-duygu-neden 3lemesini doğru anladıysanız, feminen düzenin işlemesine hakimseniz doğal olarak bu yolu seçmeyeceğinizi veya bunun bir şartlanma olduğunu fark ederek çözeceğinizi söyleyebiliriz.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

4.7 32 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
24 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
anti-hero
Üye
anti-hero
2021-04-06 11:10 PM

İçinde maskülen figür olmayan evlerde büyüyen erkek çocukları büyüme süreçleri süresince yaşadıkları sonucu kendi psikolojilerine zarar vermelerinin yanında, aslında topluma da zarar verebiliyorlar. Rich Cooper’in yeni kitabından bununla ilgili birkaç istatistik paylaşayım: – ABD verilerine göre genç/ergen diye tabir edilebilecek yaşta cinayet işleyen çocukların %73’ü babasız büyümüş. – Aynı yaş… Read more »

Sch
Ziyaretçi
Sch
2022-03-15 4:47 PM

Bende de var bu durum sanırım itaat etmeyi seviyorum eşime. Bu kötü bir şey mi? Erkek hep itaat mı etmeli? Feminist falan da değilim bundan nefret ediyorum hatta.

Sch
Ziyaretçi
Sch
2022-03-15 9:46 PM
Reply to  Karanlikruya

Fakat zevkim bu yani. Ne yapabilirim? İtaat derken köle gibi olmaktan bahsetmiyorum. Sekste yine onu tatmin edebileceğimi düşünüyorum ama sekste de bazen itaat etmek istiyorum. Ayaklarına kapanmak gibi. Bu şekilde kesin aldatma mı olur?

Sch
Ziyaretçi
Sch
2022-03-16 7:48 AM
Reply to  Karanlikruya

Burada ne gibi bir itaatten bahsediyorsun? Mesela ev işlerinde ek destek olmam fikirlerini sormam daha fazla mutlu edebilecek şeyler yapmam veya kendisine masaj bakım yapmak bunlar sorgulamasına mı sebep olur? Yabda kast ettiğin ne?

Sch
Ziyaretçi
Sch
2022-03-17 9:58 PM
Reply to  Karanlikruya

Ben fetişist biriyim. Eşimin kendisine ellerine ayaklarına bakım yapmak masaj yapmak oje sürmek falan hoşuma giden bir durum. Cuckold konusunda ise biseksüellikte var yani eşime boğaya hizmet etme gibi bir durumda var. Cuckold yaşamayı planlamıyorum aklımda sürekli böyle düşünceler var. Cuckold hissinden kurtulmanın yolu nedir? Ayrıca ilk madde de bahsettiğim… Read more »

Sch
Ziyaretçi
Sch
2022-03-22 9:04 AM
Reply to  Karanlikruya

O şekilde daha da baskılanmış olmuyor mu? Daha çok bir istek gelmez mi? Mesela dün neden oldu bilmiyorum ama kendimi boğa olarak düşünüp başka birinin eşiyle olduğunu düşündüm ve itaatkarlık aklıma gelmedi bile. Bu arada kalmışlık falan mı? Kurduğum hayalde başkasının eşiyle olsam da ona da itaat mı etsem yoksa… Read more »

Sch
Ziyaretçi
Sch
2022-03-15 9:58 PM
Reply to  Karanlikruya

İtaat etmek benim bir zevkim eşime hizmet vs. Her cinsellikte böyle olacak diye bir şey yok ama arada bunu isterim ve genel olarakta illa itaat edeceğim değil daha çok memnun etmek steğimle de alakalı kölelikten de bahsetmiyorum ayrıca.

Qkn
Ziyaretçi
Qkn
2022-04-27 5:45 AM

Bende de bu fantezi var kurtulamıyorum. Henüz eyleme dökmedim kendimi video izleyerek tatmin ediyorum tek sevdiğim porno konusu bu. Eşim ile ilişkiye başladığımızda 15 yaşındaydı ben ilk ve son erkeğiyim. Benim çok cinsel geçmisim oldu ama o benden başkasını tatmadı. Sadece onun daha büyük videolardaki gibi gorkemli bir penise ve… Read more »

DarkSebo
Ziyaretçi
DarkSebo
2022-05-24 1:07 AM
Reply to  Qkn

Hocam merhaba, yasamis oldugunuz hislere benzer hisleri bende yasiyorum ozellikle pismanlik kisminda bir turlu atlamadim bu fanteziyi, dusunurken vazgecilmez bir hazzi var ancak sonra cok pisman oluyorum.

bi-curious
Ziyaretçi
bi-curious
2022-06-25 7:10 PM

Hocam tekrardan merhabalar, ekşideki yazınızdaki cuckold erkek fantazisidir ama kadına yarayan bir şeydir demiştiniz. Bu yazınızın doğru olduğunu çok net anlayabiliyorum. Sadece tek bir noktada kafamda taşlar tam yerine oturmadı. Madem sırf kadınlara hizmet eden bir şeyse cuckold olmak, neden erkek fantazisi oluyor? (Bazen kendimi kız arkadaşımı paylaşırken hayal ediyorum,… Read more »

bi-curious
Ziyaretçi
bi-curious
2022-06-25 7:31 PM

Hocam bir de az önce sormayı unutmuşum. Sizce kız arkadaşıma bisexüel olduğumu yani aynı zamanda gay olduğumu söylemeli miyim?

bi-curious
Ziyaretçi
bi-curious
2022-06-26 2:01 AM
Reply to  Karanlikruya

tesekkürler hocam