Resim: John the Baptist(Reclining Baptist) - Caravaggio (Erkekler Ayrılık Acısını Kolay Mı Atlatır?)

Erkekler Ayrılık Acısını Kolay Mı Atlatır?

Ayrılık acısı erkek işidir. Depresyon oranlarına baktığımızda bu sebepten acı çeken daha fazla erkek olduğunu görürsünüz. Erkeklerin ayrılık acısını “The Rational Male”, “Illimitable Men” gibi öncü sitelerden öğrendiklerim yıllardır üstüne çalıştığım sosyal-psikoloji, psikanaliz ve evrimsel-psikolojiyle kaynaklarıyla harmanlayarak aktarmaya çalışacağım.

Kadınların bu acıyı daha kolay atlatır ve bunun birkaç sebebi mevcut.

1) Evrimsel olarak daha kolay unutmaya programlılar ki bunu anlattık. Çünkü zamanları geçiyor, doğurganlıkları kısıtlı, bunu korusalar bile cinsel pazar değerleri daha çabuk sönüyor. Rollo Tomassi’e göre pik değerlerini 23 yaşında alıyorlar ve en rahat erkek ulaşımları 20-25 yaş arasında oluyor. Tinder istatistikleri de 23 yaşında kadınların en fazla tercih edilen yaş olduğunu gösteriyor. Bu yüzden acımasızlar, bu yüzden çabuk unutmaya yatkınlar.

2) Feminen kültürün dayatmasıyla sağlayıcı olarak yer alan erkekler kadınlara insanüstü anlamlar yükler, bu da kadınları fark etmeseler de soğutur.

3) Hipergami! Performans yükünüz düşükse eşitlikçi hayalleriniz varsa kadın üstün erkeğe doğru yola çıkar, geçmişi 2 göz yaşından sonra unutur. Sizi minnet duyulacak biri olarak hatırlar.

4) Önceki travmatik ilişkisiyle başa çıkmakta zorlanır ve sizi kullanır.

Bunların temel sebeplerini kadınlar hakkında az bilinen gerçekler konusunda anlatmıştık.

Kadın yapı itirabiyle duygusaldır ve bir erkekten ciddi bir acı mutlaka yaşarlar. Bu o kadar fazla gelir ki başa çıkamaz. Kadın da şimdiki zamana bağımlı olması ve mantığına değil, duygularına doğru geleni rasyonalize etmesiyle gerçekleri karartarak kabullenir. Kulağa çirkin gelse de kadının faydacı doğası ve üst düzey erkek seçme isteği, aynı zamanda doğru kişi olmadığını düşündüğünde ayrılmasını ve rahatça unutmasını da sağlar. Eğer emin olmadan ayrıldıysa veya terk edildiyse sorunlar her zaman çözülmez ve bilinçaltına itilir, işte bu kadının da aşk acısı çekmesine neden olur. Dindirmek için her şeyi dener, başarılı olamaz. Size denk gelen kadınların bir çoğu bu niteliğe sahip olanlardır.

Erkekleri sağlayıcı olarak kullanmak isteyen ve geçmişi geride bırakmakta zorlanan kadınların çoğunluğuna alfa dul diyoruz. Alfa dul bazen farkındadır bazen değildir, bilinç düzeyinde ise genellikle “beğenmeme” vardır. Hipergamik doğası sebebiyle bir kere üst seviyeyi görmüş kadın alt düzeydeki erkekleri kolay kolay beğenmez. Zaten en iyisini kaçıran kadın önüne çıkana kötü davranmaya başlar. İşte sizin hatanız bu kadını ayırt edememektir.

Erkekler neden daha zor unutur?

1) Erkek daha çok acı yaşar çünkü %80’i sağlayıcı pozisyonundadır(betadır), bu yüzden ulaştığı kadın sayısı azdır ve elde ettiğini kadını kaybetmek istemez, ona idealistik yaklaşır. Karşısındaki kadının geçmiş ilişkilerine dikkat etmemesi ve uzun süreli ilişkiyi kendini gelişterek yürütememesi kötü sonuçlara neden olur.

2) Psikanalitik süreç yazısında uzun uzun açıkladığımız gibi erkek, ilk gördüğü ve aşık olduğu kadının annesi olması aşkı kadından farklı algılamasına sebep olur. Oysaki kadında da ilk bakıcı annedir fakat aşık olunacak baba ile daha bilinçliyken tanışılır. Bu yüzden kadın her zaman daha realisttir. Erkek daha derin şekilde “aşık olduğu” kadına bağlanmıştır, ayrılık durumunda annesini kaybetmiş gibi hisseder ve uzun süre ayrılık acısı‘ndan kurtulamayabilir. Örneğin Lacan hep erkeğin daha fazla bağlandığından güzele çekildiğinden bahseder, Freudçu psikanaliz erkeğin sevgi vermeye, kadınınsa almaya eğilimli olduğunu anlatır. Bu da erkeğin temel olarak daha fazla yatırım yapmasına ve acı çekmesine sebep olur. (Ref: Bruce Fink – Lacan’da Aşk ve Freud – Aşkın Psikolojisi) 

3) Atalarımız kabile hayatı yaşar ve yabancı erkekleri sevmezdi, çünkü kadın başka bir erkek tarafından döllenebilirdi. Bu da çocuğunun kendisinden olmaması başkasının çocuğuna bakarak kaynak israf etmek demekti. Bu yüzden kıskançlık erkeğin temel dürtüsüdür. Yüksek testosteron oranı da erkekler sahiplenmeyi ve rekabeti arttırıcı, bu teoriyi destekleyici bir hormondur. Günümüzde de benzer şekilde “döllenmiş kadınını ve çocuğunu koruma içgüdüsü” sebebiyle savunmacıdır ve ayrıldığı zaman kaybetmiş, aldatılmış gibi hisseder. Kadına göre zor unutur.

Bunlarla bağlantılı olarak günümüzde erkek-kadın ekonomik düzeyleri, kadının daha özgür olması dayatılan feminen düzen ve azaltılan maskülenlik erkek-kadın ilişkilerini bozdu. Erkekleri eşitlikçi olmayan, ruh eşi mtileriyle kadını “elde edilmesi gereken özel biri” olarak görmesine neden oldu. Erkek daha çok üzülüyor çünkü erkek kadın doğasının farkını anlayamıyor, çünkü kendisine son 50-70 senedir aynı olduğu dayatılıyor. Batının filmleri de devamlı bu propagandayı pompayarak “seviyorsan mücadele etmelisin, duygularınla düşünmelisin” algısını yerleştiriyor. Oysaki erkek mantığıyla, kadın duygularıyla düşünür. (Bkz: Kadınlar hakkında az bilinen gerçekler) Erkek ve kadın aynı değil, birbirini tamamlayıcı niteliktedir!

Maalesef bu durum kadınların erkeklere daha az arzu duymasıyla daha kolay eş değiştirmelerine sebebiyet verir fakat evrimsel algı ve psikanalitik süreç değişmez, birbirini destekler. Kadın daha seçici, erkek ise kendini seçen kadınlar içinden tercih yapacağı için ayrılık acısını hep daha fazla yaşayacaktır.

Rollo Tomassi’den bir alıntı yapalım:

“Erkekler realist görünen romantiklerdir, kadınlarsa romantik görünen realistlerdir.”

İşte bu realist tavır, erkekten fayda sağlayamayarak ayrılan kadınların ayrılık acısını daha az yaşamasına sebep olur. Erkek kadına romantik bakar, bu kadar özel anılar yaşayan insanların ayrılmayacağını düşünürken, kadın hipergami filtresiyle bakarak erkeğin kendi standartlarını artık karşılayamacağı fikriyle eler. Anılar bağlılık duymasına neden olmaz. Bu gerçekleşmez de erkek ayrılırsa bu durumda da kadın acı çeker çünkü ödül kaçmıştır fakat ilişkiler ezici olarak, erkeklerin %80nin sağlayıcı olması sebebiyle kadınlar tarafından bitirilir.

Şu cümleyi milyon defa duymuşsunuzdur: “Sen harika bir adamsın, çok güzel şeyler yaşadık ama sana aşık değilim, benden daha iyilerine layıksın.” Erkeklerden de şunu duymuşsunuzdur: “Ama şuraya gidip, el ele tutuşarak birbirimize aşkımızı ilan etmiştik, nasıl oldu da bitti?

Kadınlar ve İlişki Anlayışları

Bu kadın önceden acı çektiği için tekrardan yaşamak istemez ve hızla eş değiştirebilme yetisine sahip olduğu için başka adamlara geçer ve zamanla tükenir. Bazı kadınların zor olduğunu düşünen erkekler görüyorum. Yanlış! O kadın sadece size zor! Onun içinden geçen eski sevgilisinden kısa süre sonra karşısına çıkmışsınız. Çünkü bu acıya dayanamamış.

Bazen de o kadının zor olmasını isteyen sizsiniz ve ona bu misyonu yüklediğiniz için kadın da reaktif olarak tepki veriyor.  Daha kötüsü de  “Önceki sevgilisi pislikmiş, ben öyle olmayacağım!” düşüncesine inanmaktır. Bu bir sağlayıcı zihin setidir.

Önceki sevgilisi kötü biriyse, sizce bu kadın onu neden unutamadı ve size bile anlatıyor?

Büyük bir mantık hatası. Mesela reddit’de bir konuda adam 2 sene boyunca 500 eşleşme, 100 buluşma alıyor, bu kadınların çoğunluğu 30+ üstü ve arkadaşın yaptığı istatistiklere göre %77’si eski sevgilisini hor gören ifadelerle konuşmuş. O kadın muhtemelen önceki sevgilisinin sadece kötü huylarını düşünerek ondan soğudu, rasyonalize etti, duygularıyla düşündü ve size de kötü biri gibi anlattı ama belkide iyi biri? Tek bir gerçek var o da sizin burada kullanıldığınız. Özellikle ilişkiden yeni çıkmış kadınlardan uzak durmanızı tavsiye ederim.

Kadını anlamak yazısında bahsettiğim gibi cinsiyetten bağımsız olarak: “Ruh eşi yoktur, sizin saplantılarınızı arttıran insanlar vardır!” İşte siz de o adama benzer nitelikler gösteremediğiniz sürece o kadın sizden etkilenmeyecektir. Bazen biraz da kötü çocuk olmak gerekir ama dengeli. Yani “ben kötü biri değil, seni anlayan bir erkek olacağım” miti sadece sizi “efendi” görmesine ve donunun kuru kalmasına sebep olacaktır.

Erkek Neden Üzülür?

Değer verdikleri o kadın bunu nasıl yapmış da terk etmiştir? Oysa ki sorulan soru yanlıştır. Doğru soru: O bunları yaparken neden üzüldüm? olmalıdır.

Çünkü kandırılmış hisseder, her şeyi kontrol ettiğini sandığı o kişi baş kaldırmıştır, erkek evrimsel olarak yenildiği zaman girişte anlattığımız kadınlar gibi kendini kandıracak sebepler bulamaz. 6 yaşında oyuncak tırı kırılan çocukken yaşadığı hissi hatırlar. Daha önemlisi o başkaldırıya karşı bir saldırı yapılamamış, yumuşak karnını göstermiştir. O hayatının kadınıdır ve ruh eşidir, kadınların faydacı ve hipergami doğasını reddeder.

Diğer yandan beynin limbik bölgesi kaybettiği o özel anlarda hissettiği dopamin artışını ister fakat bulamaz. Yani temelde beklediği şey o kadın değil, bu hislerin yarattığı nöro-kimyasal süreçlerin tekrarıdır. [İleri okuma: Tekrardan sevemem hissi.]

Günümüzde feminenleşeyen erkek-kadın her konuda eşittir dayatması yaşayan erkek süreci değerlendiremez ve bu yüzden sağlayıcı görevini tam da feminen düzenin istediklerini gerçekleştirerek terk edilir. Boşanma oranlarının 2020’de %80’e yakın olması ve kadınlar tarafından davaların açılması, erkeklerin intihar oranının kadınların 2.4 katı olması süpriz değil. Maskülenlik zehirlidir mottosuyla her sene feminenleştirme adına cinsiyetsizleştirme oranı daha da artmaktadır (Ayrıntılı okuma için tıklayın).

Tecrübelerim gösteriyor ki bir kadını unutamama sebebimiz temelde o kadını çok sevmemiz değil, çok seviyor olmamız sadece bir semptom. Bilinçaltında ise yenilgi var, kazık yemek ve karşılık verilememesi var. Bunu özellikle kadın erişimine fazla olan erkekler bilir. Önceden bahsttiğim kesin kararlar verebildiğim hiçbir kadın için şimdiye kadar üzülmedim, öylece silindiler. Acıdığım, güvendiğim kadınlar ise en azından bir süre canımı yaktı.

Çoğu erkek bunu bilmiyor çünkü her ilişkisinde aynı paterni çiziyor. Seviyor<->güveniyor<->ilgisiz davranıyor<->kazık yiyor. Ayrılıyor ve belki aylar-yıllar boyu sevgili edinemiyor. Edindiğinde de önceki acısı tamamen çözülmüş oluyor ve acı önemsizleştiği için aynı davranışları gösteriyor. Kadın ise böyle yapmıyor çünkü acısını unutmadan, hatalarının farkında olarak kısa sürede yeni birine geçebiliyor. O da atlatamıyor, belki aşık olamıyor ama erkeklerden daha kolay vazgeçmeyi öğreniyor. Çünkü acı güzel bir öğretmendir. Bence her 2 durum da yanlış, ortada bir yerde kalmak lazım.

Erkeğe Terk Edilince Ne Olur?

Erkek ayrılınca kendine güvenini yitirir, testosteronu düşer, başka kadınları düşleyemez, hatta sertleşemez. Onu seviyorum yanılgısıyla, deli gibi geri kazanmaya çalışır, zaten opsiyonu da yoktur. Geçen sene bir arkadaşımdan da biliyorum, “31 bile çekemiyorum ağbiii, bu kız bana büyü yaptı” diye ağlıyordu. Bunu kaç kadın yaşar? Bu konuda aktardığım Rich Cooper’ın 2000 kişiyle yaptığı istatistiklerine göre geri dönüp mutlu olan ilişkilerin oranı %2.

Erkek, atalarından gelen gelenekle avcı ve savaşcı olarak evrimleşmiştir, kendini kandırma lüksü yoktur, acısını yaşar veya savaşta yenilirse ölür. İlişkide de böyledir. Uzun süre kadın bulamaz, acısı da her gün karşısındadır. Onunla uyur ve uyanır. Bu acı; yalnızlık, iç hesaplaşma, onun yerine koyabileceği biri çıkmadığı için leş gibi açıkta kalır ve günden güne çürüyerek, kokarak, böcekler tarafından yenilerek yok olur. Erkek yavaş yavaş sindire sindire, iğrene iğrene atlatır ve geriye en ufak toz parçası bile kalmaz ama maalesef bu acı o kadar önemsiz hale gelir ki hatırlanmaz.

İşte kadınla erkeğin en büyük farkı bu, kadın kazık yedikçe evrimsel sebepler bir yana kısa sürede bir başkasını bulabildiği için önceki ilişkisinden kalanları atlatamadığı için tam bağlanamaz, çözmesi için belki 1 sene geçmesi lazımdır ama birkaç ayda yeni birini kolaylıkla bulabilir ve bu da yeni kişiye bağlanamamasına ve derin bir ilişki kuramamasına sebep olur.

Ne ilginçtir ki “ıssız adam” triplerindeki çok kadınla birlikte olan kişilerde de benzer patern mevcut. Onlar da kadın gibi unutmadan birilerine atladığı için yara alabiliyor.

Sonuç

Duruma bakalım: Bir taraf sorunlarından arınmış durumda, diğer taraf ise bunları halledememiş durumda. Unutan tarafın hatası genellikle yeniden kolaylıkla güvenmekken, halledememiş kadın tarafının hatası ise bağlanamaması ve fark etmeden eski travmalarına bağlı yaşaması denebilir.

Emin olun ki bunlar yoksa kişiler müthiş ilişkiler yürütür. Benim bir kadını kategorize ederken tanıştığımda ilk sorduğum soru: “son ilişkisinin ne zaman bittiğidir.” 3-5 hafta gibi bir yanıt alıyorsam, bilirim ki o kadından bir cacık olmaz. Ben orada öcüyüm ve beni eski travmasını bitirmek için kullanacaktır, o sebeple ben de onu seks için kullanırım. Duygusal yatırım yapmam.

Tabii erkekte bir sorun daha var. Onca süre yalnız kaldığı için kaybetme korkusu ve ruh eşi saplantısı oluşturuyor. Bence ayrılık acısının temeli de budur. Kadın böyle düşünmezken, erkek onu tanrıçalaştırarak ruh eşi yapar ve anılara bağlı kalarak unutamaz. Bundan kurtulun!

Bu yüzden ayrılık acısı yazımda anlattıkları yanında boş kalmayıp, bir şey yaratmak için uğraşmalı ve sizi çekici yapacağını düşündüğünüz özelliklerinizi geliştirin. Unutmayın ki kadının hipergamik dürtülerini tatmin ettiğiniz sürece size bağlı olacaktır.

Erkek doğal bir mekanizma olarak evrim boyunca hep savaşmış ve ölmüş. Yani erkeğin genetik kodunda zaten atlatmak var ve buna duygusal konularda farkındalığı eklerseniz, asla yenilmezsiniz.

(Makaleyi oylamayı ihtmal etmeyin.)

4.7 90 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
48 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Kutay
Ziyaretçi
Kutay
2020-07-14 7:35 PM

Çok doğru ve güzel bir yazı.İşte insan yaşadıkça,tecrübe ettikçe ve okudukça böyle bilge hale geliyor.Eline sağlık

Sercan
Ziyaretçi
Sercan
2020-07-14 11:53 PM

Cok iyi bir yazi. Karanlikruya bagimlilik yapar.

Adrian
Ziyaretçi
Adrian
2020-07-15 2:03 AM

Bunca şeyi okuduktan sonra hiçbir zeki ve görünüşü ortalama ve üzeri olan erkek bu sorunları yaşamamalı, terk edilmeyle biten ilişkilerde bir sorun aranıyorsa sorun kişinin kendinde. Kaybetme korkusu yaşaması ve buna bağlı etkilerle terk edilmesi. Kişisel sorunlarını çözmeden bir ilişkiye girmemeli insan, benim bir ilişkim vardı ve terk edildim, bunun… Read more »

ades
Ziyaretçi
ades
2020-07-15 6:33 PM

biten ilişkimdeki kadın çok fazla cinsellik düşünüyordu.Ve ayrılırken onu ıslatan aslında ben değil kafasında kurduğu hayaller olduğunu itiraf etmişti.Bundan eminim çünkü kız çok durusttu ne hissediyorsa hemen söylerdi ve bazı dusuncelerde yanında olduğumdan anlatıyordu.Böyle bişey olabilir mi önceki ona yüz vermeyen erkekten kurtulamayıp hırs haline getirip kafasında kurup ıslanarak acaba… Read more »

Erkek 06
Ziyaretçi
Erkek 06
2020-07-29 10:05 PM

Kadın tamamen unutamasa da başkasıyla bir ilişkiyi yürütebiliyor. Erkeğin ise karşısındakinden kopamadığı özellik neyse daha iyisi karşısına çıktığında anında unutabiliyor. Ama bulamazsa erkek dağıtıyor, oneitise bağlıyor. Önemli olan daha iyisi karşına çıkmasa dahi o an duygusal güçlü ve maskülen kalabilmek. Böyle düşünüyorum, ne dersiniz?

Adaletin terazisi
Ziyaretçi
Adaletin terazisi
2020-08-04 8:52 AM

Kırmızı hapta opsiyonu varmış gibi özgüvenli olma durumu var ya, en az 1 yıllık ilişki sonrasında erkek ayrılınca çevresinde pek opsiyonu kalmıyor. Sadıksa ve tabak çevirmiyorsa dımdızlak kalıyor. Ama kadın instagram listesinden arkadaşı olan biriyle bile hemen bir şey başlatabilir. Yedek tutmasa bile diğer erkekler her zaman hazırda bekliyor ne… Read more »

Adaletin terazisi
Ziyaretçi
Adaletin terazisi
2020-08-04 3:07 PM
Reply to  Karanlikruya

Teşekkürler hocam. Yine aydınlattın bizi. Ama şöyle bir durum gözlemledim biraz farklı olarak, 32 yaşındayım, çevremdeki adamlar eli ayağı düzgün kız bulunca hemen evlenme telaşında. Bir örnek: Evlenmek istemediğim için bir kız arkadaşımdan ayrıldım. Terketti yani. Kız eğlencesine düşkün bizim çevrelerden bir kaç kişiyle daha görüştü. Kız biraz görüşeyim bakayım… Read more »

Adaletin terazisi
Ziyaretçi
Adaletin terazisi
2020-08-04 3:37 PM
Reply to  Karanlikruya

Hocam önce Ekşisözlik, şimdi de burası, kafamdaki flu şeylerin netleşmesine çok yardımcı oluyor kelimelerin. Teşekkkürler. Umarım daha genç arkadaşlar bunları okur da daha sağlam adımlarla yetişkin olurlar.

gladyatör
Ziyaretçi
2021-07-01 1:04 PM
Reply to  Karanlikruya

önümde hedeflediğim bir kariyer var konsantreyim ama aklıma gelince dağılıyorum evde yanlızsam dışarda dahi olsam el ele çiftler görünce aklıma geliyor ve nasıl bu kadını kaçırdım algısı beynimi yiyor beraber olsak şunları yapardım daha çok zaman geçirirdim algısı kemiriyor beni. çıplak halleri bana attığı 18+ fotolar yaşattıkları ve bana söylediği… Read more »

gladyatör
Ziyaretçi
2021-07-01 3:19 PM
Reply to  Karanlikruya

dün arandım ve ameliyat olacağını ameliyatında yardımcı olmamı hastanede tanıdığım insanlar olduğunu bildiğini muayene olmak istediğini iletti bana? yönlendireyim seni sen muayeneni ol dedim ama bulamam hiç gitmedim dedi. bende zaman bulursam olabilir haberleşiriz dedim?Eşlik edeyimmi?

gladyatör
Ziyaretçi
2021-07-07 9:20 AM
Reply to  Karanlikruya

iletişime devam ettiğimde ve bu kadını kazanmaya uğraştığımda başarı yüzdem nedir paspas olmaktan bahsetmiyorum bu kadına yardımcı olmamki o istiyor bunu iletişimdeyiz stratejim ne olmalı?beni terkedeli 8 ay oldu ondan öncede ben terketmiştim ve son konuşmamızda ben onu terkettiğimde çok zorlandığını ve bu durumun ona çok koyduğunu ima etti.skor 1-1… Read more »

gladyatör
Ziyaretçi
2021-07-08 10:55 AM
Reply to  Karanlikruya

instagram whatsup ekli bende bende onda ekliyim iş yaşamımda dahi zaman zaman aklıma geliyor paylaşımlarına bakmıyorum ona rağmen merak uyanıyor bende.Yaşım 38 artık ilişki anlamında kimseye sağlıklı bakamaz oldum gelecek kaygılarım arttı bu kadından sonra.olgunlaştım diyebilirim ancak beni anlayan aklı aklıma denk beni sevdiğine inandığım bu zamana dek tek kadındı… Read more »

gladyatör
Ziyaretçi
2021-07-09 8:43 AM
Reply to  Karanlikruya

son bir buluşma ile her şeyi düşüncelerimi iletip fikrini almalımıyım yoksa ondan hamle gelmediği sürece bu defteri kapamalımı?

gladyatör
Ziyaretçi
2021-07-05 10:29 AM
Reply to  Karanlikruya

ailemle alakalı sağlık sorunlarımda bana ulaşıyor soruyor 2 günde 1 mesaj atar bu tarz durumlarda destekçi oluyor yani anlamaya çalıştığım dönmesi için çaba harcamalımı yoksa iletişimi yürütmelimi karşı tarafı suçlarcasına silmek her yerden engellemek ne kadar doğru.bu kadında arzu uyandırmak için ne yapmalıyım kısacası gönlüm onda aslında Şöyle de diyebiliriz… Read more »

gladyatör
Ziyaretçi
2021-07-07 9:03 AM
Reply to  Karanlikruya

pekala kadın benle iletişimde kendisi arıyor sağlık durumumu soruyor ilgileniyor…iletişimde kalmak görüşmek rahat tavırlar sergilemek esprileşmek benim şu anki iletişim şeklim.cevabını almak istediği şey şu bu kadını tekrar kazanmak adına ne yapmalıyım?

gladyatör
Ziyaretçi
2021-07-07 9:09 AM
Reply to  Karanlikruya

iletişim var aramızda üstüne düştüğüm falan yok rahatım oneitis sendromunu atlattım sis perdesi dağıldı aklımdaki ama kadını tekrar becermek gibi bir hissiyatım var kendimle alakalı bir çekim bu karşımdaki kadınıda iyi tanıyorum ve isteklerinden haberdarım fuckbody olması için benimke nasıl yaklaşmalıyım direk söylemelimi ?

gladyatör
Ziyaretçi
2021-07-07 4:16 PM
Reply to  Karanlikruya

Kadının çevresinde güvendiği birisi olmalımıyım?

gladyatör
Ziyaretçi
2021-07-07 9:10 AM
Reply to  Karanlikruya

sonuçta eski sevgilim ama iletişimsiz değiliz bu kadını yeniden istiyorum yaklaşımım ne olmalı iletişim aralığım ve yaklaşımım?

gladyatör
Ziyaretçi
2021-07-12 3:20 PM
Reply to  gladyatör

Sabah yolda tanıştım telefonumu verdim onunkini almadım ve o bana mesaj attı ve buluştuk…gelişmeleride yazdım yol haritası ricam….kadından hamle beklemelimi bundan sonra benmi yazmalıyım

gladyatör
Ziyaretçi
2021-07-12 1:49 PM
Reply to  Karanlikruya

Yeni bir kızla tanıştım eskisine göre araba ve ev yönünden eksik ama aynı yaş aralığında 39 ve elinde dövme var ilk görüşmemiz güzel geçti kadının aklına mantığına hitap ettim ayrılırkende düşüneceğini farklı cevaplar aldığını benden söyledi kadını etkilediğimi düşünüyorum iletişimi onun başlatmasınımı beklemeliyim yoksa benmi?kadın yorumu mahmut bey sizce?elinde dövme… Read more »

Lucifer
Ziyaretçi
Lucifer
2020-10-12 8:13 PM

Hocam merhabalar ilişki bittikten(terkedildim) sonra kadın birini hemen bulur ama bağlanmakta sorun yaşar demişsiniz. 1.5 senelik ilişkim bittikten 1-1.5 ay sonra başka birine bağlandığını gördüm çok çabuk bir şekilde. Hatta çocukla olmayınca onun için acı çektiğini bile gördüm. Bu durum benim gururuma çok dokuntu. Beta bir karakterle kuracağı yarabandı ilişkisi… Read more »

Lucifer
Ziyaretçi
Lucifer
2020-10-13 12:46 AM
Reply to  Karanlikruya

Sorunlu bir karakter olduğuna dair bazı sinyaller olsa da ben bunları tam olarak rasyonalize edemiyorum kafamda. Kısa sürede çok fazla ilgi gösteren bir kadındı bana. Tipik bir aşırı maskülenite gösterdim ben de bunun karşısında. Başlarda böyle ağır bir maskülenitem yoktu aslında ama zamanla buraya çekildim ilişkinin sonlarına doğru çok sinirlisin… Read more »

Lucifer
Ziyaretçi
Lucifer
2020-10-13 12:51 AM
Reply to  Karanlikruya

Bu arada ne kadar çeksem de kişisel gelişimimi hiçbir açıdan aksatmamaya çalışıyorum. 22 yaşındayım TRP ile tanışmam da 2-3 sene önce kadar oldu. Acı da çektiğim söylenemez ama geçmişte yoğun masküleniteden dolayı fazla suçluluk hissediyorum acaba benim yüzümden mi duygusu aniden geliyor ve tüm modum çöküyor. Çok iyi bir giden… Read more »

Lucifer
Ziyaretçi
Lucifer
2020-10-13 8:13 AM
Reply to  Karanlikruya

Hocam peki ben bu suçluluğu zamanla kaybedebilir miyim ? Kız başka adamın acısını çekiyor ben hala benim yüzümden gitti ben yaptım diye suçluluk hissedip bunun acısını çekiyorum.

Emre
Ziyaretçi
Emre
2020-11-29 2:58 PM

Güzel bir yazı. Bir şeyleri farketmemi ve yapbozun parçalarını yerine koymamı sağladı

Ömer
Ziyaretçi
Ömer
2021-04-01 4:45 PM

Çok güzel bir yazı. Birebir aynısını yaşadım. Kız 3 yıllık sevgilisi tarafından 1 ay evvel terk edilmişti. Ben pek beğenmiyordum kızı hatta başta olmaz dedim sonra denemek istedim ve 1 ayda zirvelere geldik. Duygusal yatırım hiç yoktu bende fakat yakınlaştıkça sağlayıcı olmuşum, kaybetme korkusu yaşamaya başlamışım ve ona tutunmaya çalışıyorum… Read more »

Unbroken
Ziyaretçi
Unbroken
2021-06-14 8:25 PM

Güzel yazı.

Bir kadın vardı hocam 2 3 yıllık birisiyle ilişkisi olmuş,sonra bitmiş.Üzerindem 1 yıl geçmiş kadın hala unutamıyor.Durmadan onu düşünüyor ve hatta intihara bile kalkışmış.Bu Aıfa dul olduğu için ola bilir mi hocam yoksa başka sebepler de var mıdır?

Yunus
Ziyaretçi
Yunus
2021-10-14 3:57 PM

Yakın zamanda uzun süreli ilişkim bitince bu siteyi tekrar tekrar okumaya başladım. Kendime notlar çıkardım, yazdım, tavsiyelerin hepsini uygulamaya çalıştım. Gerçekten iyi sonuç aldım.Referans verdiğin linklerdeki yazıları okudukça aslında bu sitenin herkes için kolaylıkla anlaşılabilecek şekilde yazdığını farkettim. Ne kadar karmaşık ve anlaşılması güç konular olsa da yazıların bi o… Read more »

Yunus
Ziyaretçi
Yunus
2021-10-14 9:27 PM
Reply to  Karanlikruya

Anlıyorum. Bu kişinin alternatifi yok ancak sanırım ben herşeyi kafamda kesinkes bitirip kendime odaklanmamdan dolayı kolay oluyor. Bu süreçte kendimi anlamaya çalışmakta zaman zaman zorluklar yaşıyorum. Genel hatlarıyla anlayabiliyorum ancak bazı noktalarda “lan acaba yanlış mı düşünüyorum?” veya “burada nasıl bir tutum içerisinde olsam daha iyi olur acaba?” gibi sorular… Read more »