Erkeği Çekici Yapan Kriterler

Erkeği Çekici Yapan Kriterler

Erkeği çekici yapan kriterler bellidir. Bir kadın neden bu özelliklere bakar? Geçen Youtube’da Rollo Tomassi’e ait bir podcast izledim ve tartışıkları konu şuydu: “Oyun mu yoksa görsel nitelik mi?

Bir erkekler olarak öncelikli olarak görsele dikkat ediyoruz, çünkü donanımız buna uygun. Hiç bir kadın sizi “oyunla” baştan çıkartamaz ama erkek yapabilir.

Erkekler en basitinden kalçaların büyük olmasını doğurganlıkla bağdaştırıp, bu kadın çocuğumuzu kolay doğurur bilinçaltına sahibiz ve bu cinsel çekim olarak bize geri dönüyor. Önce de defalarca referansı verdiğim gibi kadınların statü ve güce daha takık olduklarını biliyoruz. Madem güce takıklar neden fiziksel özellikler önemli olsun?  (Ekşi Şeyler yazım: Psikoloji makalelerine göre ilişkilerde parternerimizi neye göre seçiyoruz?)

Çünkü fiziksel nitelikler bir çeşit hale etkisi yaratır ve o kadında sizin çok başarılı olduğunuz yanılgısını uyandırır.

İzlediğim Youtube podcastinde 2’e ayrıldılar. Pua’ların savunduğu en önemli konu oyun kavramı ile baştan çıkartmakken, bir kısım fiziksel özellikleriyle kadınları etkileyebiliyordu. Yani 2’si de parametreydi. Rollo Tomassi bu konuda net bir şey söylüyor: “Tip, para, oyun ve içlerinden birine sahip olacaksan en önemlisi oyundur.

Burada en büyük sıkıntı ise emek vermek. Fark edilmese de 3 nitelik için de zaman ve çaba gerekiyor. Ohh iyi fiziksel nitelikler önemsiz derseniz aylarınızı barlarda sürterek ve kadınlarla konuşarak oyununuzu geliştirmek için harcamanız lazım. Yapabilecek misiniz?

 

Hangi tarafa gidiyoruz kaptan?

Tipinizi geliştirmenin çeşitli yolları var. Doğuştan gelen yüz, boy, kas potansiyelini değiştiremezsiniz fakat iyileştirebilirsiniz. Kas yapmanız, giyiminize-saçınıza-başınıza özen göstermeniz iyi bir başlangıç olur. Para için işinde yükselmeniz, sabah akşam ek gelir kaynağı için savaşmanız, belki ek sertifikalar almanız gerekir. Oyun içinse zihinsel yeteneklerinizi geliştirmeniz, daha çok okumanız, daha çok kadınlara açılış yapmanız gerekir ama “3ünü aynı anda yapmak için yeterli zaman var mı?” Unutmayın ki bir kadının bir niteliğinizi fark edebilmesi için o yeteneğinizin ortalamanın çok çok üstüne çıkması gerekiyor. (80/20 pareto prensibi).

Kadınlarda başarısız olan kişilerin temel problemi işte bu çabayı sarf edememeleridir. Biliyorsunuz her şey ayrılık acısıyla başlar ve bunca zaman kadın doğasını bilmedikleri için zaten 1-0 gerideler. Doğuştan fiziksel ya da zihinsel nitelikleri de düşükse çok çaba sarf etmeleri gerekir ve hepsi için vakit yoktur.

Ne demişler? Erkeğin makyajı saçı-başıdır. Fiziksel görüntünüzü düzenlemeye en basitinden saç-sakal ile başlayabilirsiniz. 

Spor salonunda disiplinli çalışmak ciddi bir emek sarf etmek ilk adım olmalıdır. Haftada 3 kere gidilmesi gerekir. 2-3 ayda gerekli gelişmeyi göremeyen erkek; direkt olarak düşük motivasyonal çalışmayı bırakabilir ve zaten başarısız olması, değişmeye karşı direnç göstermesi durumu çözümsüzleştirir. 

Kadınlar sadece diyetle müthiş bir fiziğe sahip olabilir ama erkeğin güçlü kaslara sahip olmak için spor salonunda yaşaması gerekir. Çünkü güçlü kas donanımı doğal yollarla sağlanamaz.

 

Kadınlara neyi beğenir?

Yeri gelmişken belirtelim ki podcastte bunun da üstüne durulmuş. Erkekler çeşit çeşit kadınları beğenebilir. Bazıları kısa sever, bazıları uzun sever, bazıları tombik sever ama kadınlar tip konusunda evrenseldir. Robin Baker (Sperm Wars) da kitabında bundan bahseder. Çoğu erkek çıplakken göbeğine ya da cinsel organın büyüklüğüne takılır, oysa ki kadın bel-kalça oranınızı ardından üst vücudunuzu inceler. Yani üçgen vücut, büyük göğüz-omuz-kollar, güzel bir göt kadın için çekicidir ve sağlık göstergesidir. O zaman haydi gençler bench press’e. (Siz yine de göbek yapmayın.)

 

Ben oyun severim diyenler:

Benzer şekilde oyunun gelişmesi demek devamlı kadınlarla konuşması, bunu iş gibi görerek her gün veya gece açılış yapması gerekir. Bu ciddi bir çaba ve vakit demek. Doğrudan bir çözüm fakat temeliniz yoksa gururunuz çok kolay kırılacaktır ve bu da “tercih edilmediğiniz” yanılgısına sebep olacaktır. Malcolm Gladwell’ın Outliers kitabında bir konuda başarılı olmak için 10bin saat çalışmanız gerektiğini belirtmiştir.

 

Para en kolayı, hadi canım?

Para da benzer şekilde emek gerektirir. Öncelikle esas mesleğinizde yükselmeniz, bu konuda rekabete girmeniz, yorucu iş performansına gömülmeniz gerekir. Üstüne ek işler yapmanız, belki borsa konusunda deneyim kazanarak parayı daha iyi değerlendirme koşulları gerçekleştirmeniz iyi olabilir. Bu da stresli bir konudur ve ciddi vakit alacaktır.

 

Peki ya siz hangi yönlerinizi geliştirmek için çaba sarf edeceksiniz?

Bunlar kısa sürede olmayınca kişiler hap bilgiler bekliyor. Hemen kadınlarla yatmak istiyor, puanı hemen artsın istiyor ama başlangıç noktası sadece 5/10. Bu puanın artması 3-5 ayda olmayacak ve her bir gelişmeniz ondalıklı gerçekleşecektir. Yani 5,1 – 5,4 olarak büyürsünüz. Kas oranınızın artması, gelirinizin artması, zihinsel dokunulmazlığınızın artması ile oyununuzun güçlenmesi bu puana yavaş yavaş katkı yapar ve ancak 6,5/10’a geldiğinizde dikkat çekmeye başlarsınız. Başarınız aynı iş performansınız gibi sürekli olmalıdır. Aksi halde ancak nötr kadınları etkilemek için vakit harcar durursunuz.

 

Fiziksellik ve Güç İlişkisi Nedir?

Burada gözden kaçması gereken en büyük etki hale etkisidir. Kadınlar güçlü bir niteliğinizi görüp, diğer konularda da iyi olduğunuzu düşünür. Uzun boy diyelim mesela, bunun çekici olma sebebi güçlü olduğunuzu ve diğer işlerde de başarılı olabileceğiniz yanılsamasını yaratmasıdır. Eğer siz becersiz bir avarelseniz, bu özelliğiniz anlamsızlaşır. Para da benzer şekilde gücü simgeliyor ama o para babadan kaldıysa ve siz kötü bir eğitim aldıysanız, evde bütün gün bira-doritos yapıyorsanız, o özelliğiniz yine anlamsızlaşıyor. Çünkü o gücü esas özelliklerinizle bağdaştıramamış oluyorsunuz. Eldeki özelliğinizi stratejiniz için kullanamazsanız önemsizdir. Bunlara podcastimde değinmiştim.

 

Sonuçlar

İşte sorununuz bu. Az çaba sarf ederek, belli konularda uzmanlaşmadan standart düzeyde kaldığınız için dikkat çekmiyor ve etkilemek için gereğinden fazla çaba sarf etmeniz gerekiyor. Bu genel gelişim yanında bir uzmanlığınzın olması önemlidir. Kitlesel ün yakalayacağınız alanlar sizi yükseltir yine hale etkisi diyebiliriz. Örneğin bir enstrümanda uzmanlaşmak ve barda çalmak, iyi bir şair ya da yazar olmak, lisanslı sporcu olmak, hatta youtuber olmak genelden ayrılmanıza sebep olacaktır ve yine aynı yere geliyoruz: Emek vermek! Özetle erkek olmak emek ister diyerek alttaki cümleyle bu konuyu bitirelim.


“Başarı tesadüf değildir.”


(Makaleyi oylamay unutmayın.)

4.6 119 votes
Makaleyi puanlayın.

Karanlikruya

Sitenin psikolojik delisi.

Subscribe
Bildir
guest
16 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Byt
Ziyaretçi
Byt
29 Haziran 2020 20:00

Yine çok güzel bir yazı olmuş ellerine sağlık

dın 93
Ziyaretçi
dın 93
30 Haziran 2020 16:44

Elinize sağlık. Ekşi’de diğer girdilerinize bakınca mühendis olabileceğinizi düşündüm. Mühendisseniz kariyer hususunda tavsiyeleriniz neler olabilir? Makine mühendisiyim, zorunluluktan imalatta çalışıyorum fakat işin çok da beni geliştirdiğini düşünmüyorum, sadece insan ilişkileri gelişiyor o da orta düzey yöneticilikten dolayı. Bir yandan da başka türlü gelişeyim mesleğimde diyorum, yol bulamadım. İngilizcem vs var,… Read more »

Ted eleven
Ziyaretçi
Ted eleven
30 Haziran 2020 19:08

Sen sevgilim olmayacak gibi hissediyorum bazen?

Ted eleven
Ziyaretçi
Ted eleven
1 Temmuz 2020 09:31
Reply to  Karanlikruya

10 uzerinden puan versem bana 2 olur max o yüzden

Onur
Ziyaretçi
Onur
13 Ağustos 2020 11:28

Ben kendimi genelde cinsellikten uzak tutuyorum (Rahip Modu). Kendimi geliştirmeye uğraşıyorum. 10 üstünden 4-5 anca varımdır. Elbette eksiklerim var kendimce, ama ben yoğunluklu olarak genel kültürü arttırma evresindeyim. Tipim fena değil, ama kadınların peşinden koşturmayı yıkıklık ve boş iş olarak gördüğüm için (ki zaten öyledir), genelde “kendi kendime yeterim, yetebilmeliyim”… Read more »

dxdiag
Ziyaretçi
dxdiag
22 Kasım 2020 11:27

Yazı için teşekkürler. Anlatmak istediğin sanırım şu kırmızı hap camiasında okuduğum kadarıyla iki yol varmış gibi görünüyor. İlk yol oyun ve statünün birlikte geliştirilmesi gerektiği düşüncesi ,ikinci yol kişinin statüsü geliştikten sonra zaten kadınların geleceğini savunan görüş. Siz iki yolu da hatalı buluyorsunuz ((bir erkeğin statüsünü sağlayan 3 parametre var… Read more »

Onur
Ziyaretçi
Onur
25 Kasım 2020 15:11

Schopenhauer “Dünya’nın en fakir insanları, en çok paraya sahip olanlardır” demişti. O zaman biz daha çok paraya sahip olduğumuz zaman daha fakir olmuş olmuyor muyuz aslında? Hatta Tyler Durden Fight Club’da “Ancak her şeyini kaybettiğin zaman istediğin şeyi yapabilirsin” der.

İrem
Ziyaretçi
İrem
2 Temmuz 2020 23:25

Merhaba, erkekler adına öğretici, kısa ve öz nitelikte olmuş. Erkeğin gelişimi, eşini -kadınını- tatmin eder ve sadakatini desteklerken erkeğin seçeneklerinin artmasına da yol açıyor. Bu aldatmayı tetikleyebiliyor. Sevgilimin gelişimini desteklerken bana olan sadakatini nasıl koruyabilirim? Rica etsem bu konuyu kadın perspektifinden yorumlar mısınız? Ne kadar bakımlı olsam da yıllar zalimce… Read more »

İrem
Ziyaretçi
İrem
3 Temmuz 2020 01:08
Reply to  Karanlikruya

Kadının uyumunu sağlayacak gelişme nasıl olur/olmalıdır? Sonuçta kadın ve erkeğin gelişimi hipergamide aynı noktalar üzerinden değerlendirilmiyor. O statüsünü, fiziğini, maddi gücünü geliştirirken ben de bunları yapabilirim. Ancak güzelliğimi zaman geçtikçe sadece ‘korumaya çalışıyor’ olacağım. Başkasına gider demiyorum, gitme ihtimali yükselir. İlişkinin dinamiğini bu bağlamda nasıl sürdürebilirim? Kısa da olsa bilgi… Read more »

16
0
Would love your thoughts, please commentx
()
x