Çirkin Erkek ile Güzel Kadın Birlikteliği

Çirkin Erkek ile Güzel Kadın Birlikteliği

Çirkin erkek ile güzel kadın birlikteliği’ni kıskanan erkekler benim en sevdiğim erkek grubudur! Elde edemediği kadının yanındaki erkekleri aşağılayan ve bundan pirim sağladığını sanan zavallılardır. 

Erkeklerin ve kadınların bakış açısı bambaşkadır. Erkek projeksiyonu önceki yazılarımızda da bahsettiğim gibi kadını güzelliğine göre sınıflandırır, haliyle erkekleri de benzer şekilde görebilir. Emin olun ki erkeğin erkeği beğenmemesi kadının erkeği beğenmemesine göre daha fazladır. Kadınlar kadınların güzelliğini, erkeklerse o erkeğin yanındaki kadını kıskanır ve elde etmek ister.

 

Çirkin erkekler neden güzel kadınlarla birlikte olabiliyor?

Belki de kadın güzel değildir. Bu erkek aylardır seks yapamadığı ya da başarısızlıkları sebebiyle ilişki 1 ay sürdüğü için o kadını güzel görme eğilimine girmiş olabilir. Tipik bir meriç düşünün, güzel kadınların hepsine uydu olmuş fakat hiç biriyle yatamamış, tabii ki ona ilgi gösteren kadını dünya güzeli görecektir ama bu erkek genellikle kaypak olacak ve zamanla başka kadınlara doğru ilerleyecektir, boşuna meriç demiyoruz.

Bir diğer durum üstte bahsettiğim gibi “erkek projeksiyonu” sebep olarak karşımıza çıkar. Ona göre güzel kadınlar yakışıklı erkeklerle olmalıdır, aksi halde kendi gibi bir yakışıklıyı kimse seçmeyecektir. Burada psikolojik açıdan bir yansıtma olduğunu görüyoruz. Hatta öyle ki bu kişi yakışıklı bile olsa ona kusur bularak aşağılamaya çalışır. Subjektif olarak o erkeği değersiz görme eğilimindedir.

Hayatta her şeyin fiziksel olduğunu düşünür oysa ki böyle bir durum yoktur. Erkek gücü temsil eden bir varlıktır ve muhtemelen o kadın için de yüksek bir değer ifade ediyordur ama dışarıdan bakan erkek bunu yapısı gereği kavrayamaz. Oysa ki kadın çıkarcı, erkek ise fırsatçıdır ama erkeğin fırsatları yakalayabilmesi için alttaki nitelikleri taşıması gerekir. Kadın da hipergami sebebiyle çıkarcıdır, merak etmeyin çirkin de olsa o erkekten alabileceği çok fazla şeyi bulmuştur.

 

O erkekte ne fazla?

En başta erkeği çekici yapan kriterleri biliyor. Özetleyelim:

  1. Daha maskülen ve sahiplenici
  2. Sözde değil özde güven sahibi
  3. Herhangi bir özelliği yüzünden incitilemeyecek kadar bilge
  4. Konuşmayı ve etkilemeyi bilen
  5. Kadının sızlanmalarını dindirebilen
  6. Yeterli kıskançlık gösteren, aşırıya kaçmayan
  7. Yeterli güveni veren, aşırıya kaçmayan
  8. Kendini her zaman geliştirmeyi bilen
  9. Geleceğe karşı planları olan ve hayata pozitif bakan
  10. Muhtemelen ortalamada bir vücuda ve yüz hatlarına sahip olandır.

 

Açılın Ben Meriçim!

Tabii ki meriç oğlan, bu adamın başarılarını kıskanır ve “benim zaten param yok” ya da “ben daha iyisini hak ediyorum” diye kendini yer durur. Kendinin her zaman yeterli olduğuna inanır ve kıskançlık harici bir harekette bulunmaz. Çünkü hata onda değil, dünyadadır. Ellerindeki kartları iyi oynamak yerine, bir erkeğe yakışmayacak şekilde hayıflanmayı tercih eder. Çünkü kolay olan budur. Bu erkeklerin bazıları da narsist bir karaktere sahip olabiliyor. Yani iyi oldukları konuları abartırken, başarısız oldukları konularda baştan kabullenerek geri adım atıyorlar.

Unutmayın ki kendi hayatınızı kontrol altına alamazsanız, iyi biri olmanızı hiç bir kadın önemsemez. Jordan Peterson’ın bu konuda müthiş bir cümlesi var. Ne diyor?


“Zararsız bir erkek iyi bir erkek değildir. İyi bir erkek çok tehlikeli bir erkek olabilecekken kendini kontrol edebilendir.”


Hele ki efendi bir erkek olarak övünmenin hiç bir anlamı yok. O kadın sizi fark etmeyecek, tehlikeli fakat kendini kontrol edebilen piç ve çirkin erkekle birlikte olacaktır. Çünkü heyecanı sağlayan o erkektir. Kadının şimdiki zamanını garantileyen yine o erkektir.

Yine black pill sahiplerinde ve insellerde de aynı sorun mevcut. İnseller en azından baştan yenik olduklarını kabul ediyor, black pilldekiler kadınların hepsine eşya muamelesi yapabiliyor. Bence kendini çok yakışıklı görüp de başka erkekleri kıskanarak, yanlarında olan kadınları istemek çok daha ezikçe bir davranış.

Çirkin erkek ile güzel birlikteliği durumunda siz neredesiniz? Her konuda söylenen haset tarafta mı, yoksa her şeye rağmen elinizdekilerle savaşan tarafta mı?   

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

4.5 46 votes
Makaleyi puanlayın.

Karanlikruya

Sitenin psikolojik delisi.

Subscribe
Bildir
guest
8 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
John
Ziyaretçi
John
4 Temmuz 2020 22:12

bir adamla bire bir aynıysanız ve adam yakışıklı, siz çirkinseniz tabi ki adam karşısında bir şansınız olmaz. ama böyle adamlar tıpkı bir kız gibi, bir şey yapmalarına gerek olmadığını; onu isteyenlerin ona gelmesi gerektiğini düşürür. yapmanız gereken elinizdeki malzemeyi maksimize etmek: saç-sakal, kıyafet, atletik bir vücut, aksesuarlar… yakışıklı olmanın tek… Read more »

Kaiu
Ziyaretçi
Kaiu
2 Temmuz 2020 19:09

Yazı için teşekkürler. Konuyla alakasız ama ekşisözlük gibi platformlarda gezerken red pill akımını tanıtan insanların çoğunun nihilizme yatkınlık gösterdiğini fark ettim. Neden sizce?

Kaiu
Ziyaretçi
Kaiu
2 Temmuz 2020 19:33
Reply to  Karanlikruya

Kırmızı hap öğretisini 2 senedir takip ediyorum , yeni değilim fakat hala öfke aşamasındayım sanırım. Kırmızı Hapta kadının doğası hakkında yazılan şeyler doğru çıkıyor. Kendi hayatımda da görüyorum ve gördükçe de daha çok sinirleniyorum. Öfke aşaması nasıl atlatılır? Yanlış anlaşılmasın öfkelendiğim şey kadının doğası yoksa kişilere öfkem yok. Bu normal… Read more »

Jim Morrison
Ziyaretçi
Jim Morrison
10 Temmuz 2020 11:40

Erkeği çekici yapan kriterlerde belirttiğiniz “Kadının sızlanmalarını dindirebilme” yi hakkıyla yapan çok az erkek olduğunu düşünüyorum. Burada kastedilen, ilişki içindeki comfort test’e yönelik sızlanma olmalı. Burada aşırı duyarlı, anlayışlı bir pozisyon almamız da yanlış olacaktir, tam tersi kaba ve anlayışsız olmak da. Erkek-kadın iliskilerindeki bir çok sey gibi burada da… Read more »

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
17 Eylül 2020 01:09

Bura da aklımı karıştıran bir durum var, 165 lik çirkin bir erkeğin kızlarla başarılı olması için ciddi statü sahibi olması gerektiğini düşünüyorum yoksa o tip bir erkeğin arzulanması gerçekten çok zor olur,

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x