Resim: George Morland - Lovers Observed (Bir Kadınla Ciddi İlişki Kurma Üstüne)

Bir Kadınla Ciddi İlişki Kurma Üstüne

Size 2 temel görüşten bahsedeyim. Yalnız normal ilişkiler için geçerli olduğunu unutmadan okumanızı öneririm. öncelikli olarak burada bahsettiğim temelleri iyi anlamalısınız.

1) Kadın sizi beğenerek ilişki başlar.

2) Kadın size nötr olarak ilişki başlar.

Kadının size yaklaşımı aranızdaki relatif puan farkına bağlıdır. Görsel niteliklerin de etkisi olsa da bahsettiğim farklı bir durum. Sizi bir bütün olarak nispeten ulaşılmaz bulması, “sizi beğenmesine” sebep olurken, kendine yakın bulması “nötr” algısıyla sonuçlanır.

Nötr algısı olunca ne olur? O kadın için emek vermeniz gerekir. Bu emek hiçbir zaman yeterli olmayadabilir. Freud’un bahsettiği tipik sevilme ihtiyacını karşılamak temel stratejiniz olur fakat arzuyu da öldürmeden yapmanız gerekir. Yani gizemli olurken, ona ilgi gösteriyor olmalısınız ki işe yarasın. Tahmin edeceğiniz gibi bu zor bir stratejidir ve sizi yorar. Oranları tam tutturamazsanız, muhtemelen ilişki oluşmaz. Baştan size nötr olan kadınla ilişkiyi yeşertmeniz ciddi emek gerektirir.

Sizi beğendiği algısında ise siz 1 adım attığınızda o 2 adım gelecektir. Yine gizem korunmalıdır fakat stratejik oyunlara çok bulaşmanıza gerek yoktur. Kadının arzusunu öldürecek hatalar(aşırı kıskançlık, kısıtlama, kontrol) yapmadığınız sürece size ulaşma arzusu devamlı büyür.

Tabii şu da var: Aradaki puan farkı çok ise bu durumda erkek kadına arzu duymayabilir. Çünkü kolaylıkla elde etmiş hisseder ama kadın muhtemelen çekilmeye devam edecektir. It’s the hipergami! Sonuçta kadın devamlı çekilirken, erkek uzaklaşır ve erkekler bu durumlarda o kadını cinsellik için kullanabilirken; eğer erkek puan olarak düşükse flört dahi gerçekleşmez.

 

Görür görmez aşık olan kadın üstüne:

Kadının sizi görür görmez hayranlığı da problemdir. Çoğu erkeğin hoşuna gider çünkü kendi görsellikten etkilendiği için kadının da bundan etkileneceğini düşünür fakat erkeğin aksine çabuk hayran olan kadın tehlikelidir. İlişki yavaş yavaş gelişmelidir. Bu durumda kadın narsisistik tarafını size yansıtarak aslında sizde kendini sevdiği durumunu oluşturur. Bir diğer ihtimal ulaşılmaz olana duyulan arzu durumudur fakat sizi kısa sürede elde ederse aşkı söner. Böyle kadınlar dengesizdir, genellikle çok kıskançtırlar. Her ne kadar kadını iyi yönetseniz de bir yerde sorun çıkacaktır. Yanlış kadınla ilişkiye çıkmak yazımda bundan bahsetmiştim.

 

Hangi Strateji?

2 stratejide her erkeğin seçimi tabii ki de 1 olacaktır fakat 1 olması tahmin edeceğiniz gibi daha zordur. Toplumda erkeklerin %80’i 2 seviyesindedir ve onda da kadına yanlış yaklaştığı için başarısız olur. Acı şekilde popülasyondaki alfa erkekler 2’leri asla anlayamaz ve bir erkeğin nasıl kadınlara ulaşamadığını kavrayamaz. Onun doğal hali zaten boş kalmama üstüne kuruludur. Siz de bu yazıyı okuduğunuza göre muhtemel %20 içinde değilsiniz demektir, demek ki gelişmeye devam etmeniz gerekli.

Bir düşününün kadın sizi 1. şıktaki gibi neden beğensin? Ne ayrıcalığınız var? Erkek olmanın kurallarını yerine getirebildiniz mi? Demek ki esas olan relatif puanı aşmak olmalı. Bunun da tek yolu fiziksel ve zihinsel olarak gelişmekten geçer. Ekşi Şeylere giren bir yazımda bahsettiğim rahip moduyla başlayabilirsiniz.

 

30 Yaş Öncesi Kadınlarla İlişki Paradoksu:

Şunu garanti edebilirim ki siz kendinize yatırım yapıp erkek olmazsanız, hiçbir kadın sizin için mücadele etmez ki bunu 30 yaşından önce uzun süreli ilişkiye başlamamak podcastimde anlattım fakat gözden kaçan nokta hiç ilişki yaşamamak ya da 30 yaşını bekleyip de mucizevi şekilde kadınlara ulaşmanız değildi.(Bazı arkadaşlar bunu yanlış anlamış) Mesele kendinizi geliştireceğiniz, finansal olarak özgür olacağınız, en azından 1 tane güçlü ilişkiyle hayal kırıklığına uğradığınız bir yaş olmasıydı. 2 defa aynı hatayı tekrarlamayın ve 30 yaşına kadar hiç kadınlarla olmamak gibi bir hata yapmayın. Sadece tanıştığınız anda “onun özel olmadığını anlayarak, davranışlarını doğru analiz ettiğinizde” genellikle uzun süreli ilişkiye değmediğini göreceksiniz. Özetle 30 yaş istatistikidir ve sembolik olarak verilmiştir. Anafikir “kadınları tanımadan, erkek olmadan uzun ilişki yaşamamaktır.” (Erkek doğulmaz, olunur lafına ithafen.)

 

Sonuçta

Kaliteli bir ilişki istiyorsanız, hoşlandığınız kadının 1. opsiyondaki gibi sizi beğenmesini sağlayacak şekilde kendinizi devamlı geliştirin; şöyle düşünün en kötü ihtimalde bile puanca relatif açıklığınız çok olduğu kadınları elde etmiş olacaksınız.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

4.8 53 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
41 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Theodor
Ziyaretçi
Theodor
2020-09-10 8:06 PM

Tüm makaleleriniz okudum ve işin yolu genelde kendimizi geliştirmeye çıkıyor.Ki aslında mantıklı düşününce de bir insan ne kadar kendini gelistirip toplumun %10 luk kısmına girerse o kadar başarılı ve güçlü gözüküyor.E güç ve başarı eşittir konfor, lüks, vb.Bu kırmızı hapın kendini değer katma,cinsel pazar değeri arttırma ve hipergami kısmı.E bunu… Read more »

TS 1090
Ziyaretçi
TS 1090
2020-09-10 11:50 PM

İnsanın kendini geliştirip bir fark yaratabilmesi aslında bir ihtiyaç hem de bana göre. Yerinde saymak rahatsızlık veriyor fakat bunu da aşırı bir hırsla, intikam arzusuyla yapınca da rutin hayata devam ederken bilinçte sürekli kalk faydalı bir şey yap baskısı her anı dar ediyor adama ona da dikkat etmek lazım. Bu… Read more »

Sordid
Ziyaretçi
Sordid
2020-09-11 10:46 AM

Güzel yazı. Teşekkürler. Yazının sonunda bahsettiğiniz ‘uzun süreli ilişkiye değecek kadının özellikleri’ nedir bununla ilgili yazı gelir mi acaba? Yazı yazacak vaktiniz yoksa kısaca bahsetseniz harika olur. Feminen olması, sadık olmasi denip geçiliyor çoğu yerde. Feminenliği biraz açsak iyi olurdu aslında. Tekrar elinize sağlik.

Hamza
Ziyaretçi
Hamza
2020-09-11 12:33 PM

Ciddi ilişkiden kasıt nedir mesela? .Mevzu hep şurda tıkanıyor;1 2 defa buluşup güzel vakit geçirelim diye tanıştığım kişiler vardı, bir süre sonra ilişki sürecine geçiş isteği oluşuyor karşı tarafta.Yetmiyo sanki.Ben bir düzen oturttum misal kendime,3 4 günde bir kızı arıyorum nasılsın napıyorsun diye ve 15 20 dk konuşuyoruz.Gün içerisinde çalışıyorum… Read more »

Hamza
Ziyaretçi
Hamza
2020-09-11 4:00 PM
Reply to  Karanlikruya

Tinder tarzı bir programdan tanışmıştık.Nasıl ciddi bakılabilir ki?Kızın tecrübesi neredeyse hiç yok ama.Şu var,aramızdaki şey fuckbuddy değil,sevgili de değil.Sonuçta fuckbuddyinle birlikte birsürü aktivite yapmazsın.Yada özledim canım bitanem demezsin. 3 günde bir aramam ve haftada 1-2 defa buluşmamız gerçekten kıza yetmeyecek mi,illa adını koyalım mı olacak?Adım atmam konusunda ne önerebilirsin? Yarın… Read more »

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
2020-09-11 2:49 PM

İlk buluşmada seks yapan kadın konusunda bir tartışma var kimisi kırmızı alarm diyor kimisi öyle değil diyor, biz shit testleri geçsek kadında arzu uyandirsak bile sonuçta kadın güvenmeden seks yapmak istemez burda da şöyle bir sonuç çıkıyor ilk buluşmada seks yapan kadın hipergamisini kontrol edemeyen kadındır benim nezdimde ciddi ilişki… Read more »

simulation
Ziyaretçi
simulation
2020-09-14 9:35 PM

çok mantıklı gerçekten
aynı ben gibi düşünüyorsun birçok konuda

ali
Ziyaretçi
ali
2020-09-19 12:35 AM

merhabalar. icerikleriniz oldukca kaliteli,begenerek okuyorum tesekkur ederim soyle bir soru sormak istiyorum. flort ettigim bazi kadinlar israrla gecmisteki iliskilerimi sorduklarinda bunu detaylariyla anlatma yolunu seciyorum fakat zamanla bunun yanlis oldugunu anladim bunun orta noktasi nedir? yani bu soruya hic cevap vermemek mi gerekir goruslerinizi ogrenmek istedim. tesekkurler.

Ailenizindişçisi
Ziyaretçi
Ailenizindişçisi
2020-09-19 12:35 PM

Hocam bir erkek 20lerin de kadinlar tarafindan arzulanmiyorsa ( yani flört falanda yok) 20 lerini kendine yatirimla geçirip 30 una yakın sevgili yapsa bu anormal mi olur? Mantikli mi?

Ailenizindişçisi
Ziyaretçi
Ailenizindişçisi
2020-09-19 5:09 PM
Reply to  Karanlikruya

Hangi podcast?

irem
Ziyaretçi
irem
2020-09-19 4:33 PM

Yazınızı keyifle okudum, kaleminize sağlık. Trickleri ve ilişkide doğru hamleleri genellikle erkek projeksiyonundan anlatıyorsunuz. İlişkinin sağlığını bir kadın nasıl korumalı, dengeli tutumda nasıl bulunulur; sizin kaleminizden okumayı isteriz. Çok merak ediyorum: bir insana hatasını ne kadar çok açıklarsak onun o kadar iyi anlayacağı ve düzelteceği umulur. Ancak düzeltmeyebiliyor. Rahatsızlıklar dile… Read more »

Alican
Ziyaretçi
Alican
2020-09-26 10:11 AM

Hocam çok güzel bir yazı olmuş. Son zamanlarda kadınların para için benimle birlikte olduğu düşüncesi var. Tipim vasatın bi tık üstüdür. Güzel kızlara karşı olumlu sinyaller de alsam adım atmaya çekiniyorum. Çünkü o kız sanki bana param için yanaşıyormuş gibi geliyor ve işler ters giderse çekip gideceğini düşündüğümden ciddi ilişki… Read more »

youorin
Ziyaretçi
youorin
2020-09-29 2:08 AM

Sayın karanlikruya daddy issues bir kadin ne kadar ilişki materyalidir?

youorin
Ziyaretçi
youorin
2020-12-08 4:11 PM

Merhaba hocam şuan 3 aylık deneme süresinde olan bir kadını uzun ilişki için değerlendirirken. instagramda sürekli erkek takipçileri artması ve onları geri takip etmesi red alert tir değil mi? daha önce kısa süreli ilişkiler yaşadığım için bunlara hiç takmazdım bakmazdım bile ama ilk defa birisine böyle bir şeyler hissediyorum o… Read more »

Last edited 1 yıl önce by youorin
youorin
Ziyaretçi
youorin
2020-12-08 4:45 PM
Reply to  Karanlikruya

hocam şöyle düşündüm set açan birisi olduğum için benimde instagram kadın takip, takipçi sayım yüzde 75 civarı sadece bir kaç erkek arkadışımı takip ediyorum.şuan mevcut tabaklarım da var zaten ama kız bana dünden önceki gün bana karşı bişeyler hissetiğini vs.söyledi o bunu söyledikten sonra benimde ona karşılıklı olduğumu söyledim.bu olaydan… Read more »

youorin
Ziyaretçi
youorin
2020-12-08 5:00 PM
Reply to  Karanlikruya

Haklısınız hocam hızlı geri dönüşünüz için teşekkürler.

Gökyüzü
Ziyaretçi
Gökyüzü
2021-02-26 8:21 PM

Kız ciddi ciddi evlilik düşünüyor aslında şimdiye kadar hiçbir hatasını görmediğim için bende ılımlı davranıyorum ama sorun olan şey ikimizde yaş olarak çok genciz. Ben 20 Kız 19 yaşında. Uniye geçen sene istediği bölümü ailesi yazdırmadığı için gitmemiş bu sene sırf ben Antalyada çalışıyorum diye Akdeniz üniversitesini yazacak.

Gökyüzü
Ziyaretçi
Gökyüzü
2021-02-26 8:22 PM

Ben otelde çalışıyorum aşçılık üzerinden ilerliyorum bu mesleği yapmayı çok istiyorum ama Kız 4 yılık bir bölümü bitirdikten sonra evlilik istiyor doğal olarak ama benim işimde evlenirsem ilerleme sağlayamam çünkü farklı yerlerde çalışıp tecrübe elde etmek için sürekli farklı otelerde ve şehirlerde çalışmak zorundayım en az 10 yıl böyle olmalı… Read more »

JackofSpades
Ziyaretçi
JackofSpades
2021-10-18 7:54 PM

Merhabalar, 21 yaşında bi üniversite öğrencisiyim ve bu yaşıma kadar çeşitli ilişkiler yaşayıp bir çok kadınla birlikte oldum, fazlasıyla takıldım yeri geldi dramatik ayrılıklarla büyük burhanlar yaşadım, 1.5 yıldır ise redpilli öğrendim ve hayatıma farklı bi bakış açısı getirdim, kendimi gerçekleştirdiğim ve kadınların çekildiği bazı alanlarım mevcut.(müzik, illüzyon, spor vs)… Read more »

JackofSpades
Ziyaretçi
JackofSpades
2021-10-18 11:13 PM
Reply to  Karanlikruya

Peki bu kadın gelecekle ilgili planlar yapıyorsa… Ben de sizin gibi düşünüyorum bi noktada ilişki monotonlaşıp sıkıcı gelecektir ve kadın fazlasını isteyecektir, sonucunda da çekip gidecektir. Ama güzel giden ilişkinin akışını da bozmak istemiyorum. Ayrıca ben ona bunla ilgili çok sinyal vermesemde gelecekle ilgili planlar yapıyor, şuraya gideriz, şöyle yaparız,… Read more »

JackofSpades
Ziyaretçi
JackofSpades
2021-10-18 11:27 PM
Reply to  Karanlikruya

Teşekkür ederim yorumlarınız için, ben de akışına bırakmaya karar verdim. Benim şahsi konumdan bağımsız uzun ilişki ile alakalı bir sorum daha var; örneğin 28-30 yaş aralığında gerçekten evleneceğimiz kişiyi bulduk ve bi uzun ilişki içindeyiz her şey süper. Peki uzun ilişkiler bi süre sonra monotona bağladığında, erkeğin kadına karşı gizem… Read more »

thisismetryin'
Ziyaretçi
thisismetryin'
2021-10-24 1:25 PM

Merhabalar, sorum şu olacaktı: Şu an içinde olduğum ciddi bi ilişkim var o yüzden sorumu bunun üzerinden örnek vererek soracağım. Ciddi ilişki içinde olduğumuz kadın örneğin önceki hayatında asla hook-up ilişkileri yaşamamış fakat hep uzun ciddi ilişkiler yaşayıp, yaptığı her şeyi o insanlarla yapmış vs. Örneğin bu cinsel deneyimleri, tatile… Read more »

thisismetryin'
Ziyaretçi
thisismetryin'
2021-10-24 3:59 PM
Reply to  Karanlikruya

Kadının eski ilişkisi ile ilgili hiçbir kırmızı alarm yok, sadece ben kafamda çalkanılar yaşıyorum eskilerini düşündükçe, ilişkimiz tutarlı ve hipergamik bi şekilde ilerliyor. Kadın cinselliği ve ilgisini sunuyor. Ama biraz daha düşündüğümde belki de ben geçmişte bu tarz ciddi bi ilişki yaşamadım (genellikle kısa süreli ilişkiler veya takılmalar yaşadım.) ama… Read more »