Resim: George Morland - Lovers Observed (Bir Kadınla Ciddi İlişki Kurma Üstüne)

Bir Kadınla Ciddi İlişki Kurma Üstüne

Size 2 temel görüşten bahsedeyim. Yalnız normal ilişkiler için geçerli olduğunu unutmadan okumanızı öneririm. öncelikli olarak burada bahsettiğim temelleri iyi anlamalısınız.

1) Kadın sizi beğenerek ilişki başlar.

2) Kadın size nötr olarak ilişki başlar.

Kadının size yaklaşımı aranızdaki relatif puan farkına bağlıdır. Görsel niteliklerin de etkisi olsa da bahsettiğim farklı bir durum. Sizi bir bütün olarak nispeten ulaşılmaz bulması, “sizi beğenmesine” sebep olurken, kendine yakın bulması “nötr” algısıyla sonuçlanır.

Nötr algısı olunca ne olur? O kadın için emek vermeniz gerekir. Bu emek hiçbir zaman yeterli olmayadabilir. Freud’un bahsettiği tipik sevilme ihtiyacını karşılamak temel stratejiniz olur fakat arzuyu da öldürmeden yapmanız gerekir. Yani gizemli olurken, ona ilgi gösteriyor olmalısınız ki işe yarasın. Tahmin edeceğiniz gibi bu zor bir stratejidir ve sizi yorar. Oranları tam tutturamazsanız, muhtemelen ilişki oluşmaz. Baştan size nötr olan kadınla ilişkiyi yeşertmeniz ciddi emek gerektirir.

Sizi beğendiği algısında ise siz 1 adım attığınızda o 2 adım gelecektir. Yine gizem korunmalıdır fakat stratejik oyunlara çok bulaşmanıza gerek yoktur. Kadının arzusunu öldürecek hatalar(aşırı kıskançlık, kısıtlama, kontrol) yapmadığınız sürece size ulaşma arzusu devamlı büyür.

Tabii şu da var: Aradaki puan farkı çok ise bu durumda erkek kadına arzu duymayabilir. Çünkü kolaylıkla elde etmiş hisseder ama kadın muhtemelen çekilmeye devam edecektir. It’s the hipergami! Sonuçta kadın devamlı çekilirken, erkek uzaklaşır ve erkekler bu durumlarda o kadını cinsellik için kullanabilirken; eğer erkek puan olarak düşükse flört dahi gerçekleşmez.

 

Görür görmez aşık olan kadın üstüne:

Kadının sizi görür görmez hayranlığı da problemdir. Çoğu erkeğin hoşuna gider çünkü kendi görsellikten etkilendiği için kadının da bundan etkileneceğini düşünür fakat erkeğin aksine çabuk hayran olan kadın tehlikelidir. İlişki yavaş yavaş gelişmelidir. Bu durumda kadın narsisistik tarafını size yansıtarak aslında sizde kendini sevdiği durumunu oluşturur. Bir diğer ihtimal ulaşılmaz olana duyulan arzu durumudur fakat sizi kısa sürede elde ederse aşkı söner. Böyle kadınlar dengesizdir, genellikle çok kıskançtırlar. Her ne kadar kadını iyi yönetseniz de bir yerde sorun çıkacaktır. Yanlış kadınla ilişkiye çıkmak yazımda bundan bahsetmiştim.

 

Hangi Strateji?

2 stratejide her erkeğin seçimi tabii ki de 1 olacaktır fakat 1 olması tahmin edeceğiniz gibi daha zordur. Toplumda erkeklerin %80’i 2 seviyesindedir ve onda da kadına yanlış yaklaştığı için başarısız olur. Acı şekilde popülasyondaki alfa erkekler 2’leri asla anlayamaz ve bir erkeğin nasıl kadınlara ulaşamadığını kavrayamaz. Onun doğal hali zaten boş kalmama üstüne kuruludur. Siz de bu yazıyı okuduğunuza göre muhtemel %20 içinde değilsiniz demektir, demek ki gelişmeye devam etmeniz gerekli.

Bir düşününün kadın sizi 1. şıktaki gibi neden beğensin? Ne ayrıcalığınız var? Erkek olmanın kurallarını yerine getirebildiniz mi? Demek ki esas olan relatif puanı aşmak olmalı. Bunun da tek yolu fiziksel ve zihinsel olarak gelişmekten geçer. Ekşi Şeylere giren bir yazımda bahsettiğim rahip moduyla başlayabilirsiniz.

 

30 Yaş Öncesi Kadınlarla İlişki Paradoksu:

Şunu garanti edebilirim ki siz kendinize yatırım yapıp erkek olmazsanız, hiçbir kadın sizin için mücadele etmez ki bunu 30 yaşından önce uzun süreli ilişkiye başlamamak podcastimde anlattım fakat gözden kaçan nokta hiç ilişki yaşamamak ya da 30 yaşını bekleyip de mucizevi şekilde kadınlara ulaşmanız değildi.(Bazı arkadaşlar bunu yanlış anlamış) Mesele kendinizi geliştireceğiniz, finansal olarak özgür olacağınız, en azından 1 tane güçlü ilişkiyle hayal kırıklığına uğradığınız bir yaş olmasıydı. 2 defa aynı hatayı tekrarlamayın ve 30 yaşına kadar hiç kadınlarla olmamak gibi bir hata yapmayın. Sadece tanıştığınız anda “onun özel olmadığını anlayarak, davranışlarını doğru analiz ettiğinizde” genellikle uzun süreli ilişkiye değmediğini göreceksiniz. Özetle 30 yaş istatistikidir ve sembolik olarak verilmiştir. Anafikir “kadınları tanımadan, erkek olmadan uzun ilişki yaşamamaktır.” (Erkek doğulmaz, olunur lafına ithafen.)

 

Sonuçta

Kaliteli bir ilişki istiyorsanız, hoşlandığınız kadının 1. opsiyondaki gibi sizi beğenmesini sağlayacak şekilde kendinizi devamlı geliştirin; şöyle düşünün en kötü ihtimalde bile puanca relatif açıklığınız çok olduğu kadınları elde etmiş olacaksınız.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

4.7 56 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
46 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
thisismetryin'
Ziyaretçi
thisismetryin'
2021-10-24 1:25 PM

Merhabalar, sorum şu olacaktı: Şu an içinde olduğum ciddi bi ilişkim var o yüzden sorumu bunun üzerinden örnek vererek soracağım. Ciddi ilişki içinde olduğumuz kadın örneğin önceki hayatında asla hook-up ilişkileri yaşamamış fakat hep uzun ciddi ilişkiler yaşayıp, yaptığı her şeyi o insanlarla yapmış vs. Örneğin bu cinsel deneyimleri, tatile… Read more »

thisismetryin'
Ziyaretçi
thisismetryin'
2021-10-24 3:59 PM
Reply to  Karanlikruya

Kadının eski ilişkisi ile ilgili hiçbir kırmızı alarm yok, sadece ben kafamda çalkanılar yaşıyorum eskilerini düşündükçe, ilişkimiz tutarlı ve hipergamik bi şekilde ilerliyor. Kadın cinselliği ve ilgisini sunuyor. Ama biraz daha düşündüğümde belki de ben geçmişte bu tarz ciddi bi ilişki yaşamadım (genellikle kısa süreli ilişkiler veya takılmalar yaşadım.) ama… Read more »

Zinedine zidane
Ziyaretçi
Zinedine zidane
2022-04-02 1:52 PM

Merhaba.Aklıma takılan bazı sorular var.Şuan bi kızla flört ediyoruz,ortak yakın arkadaşlarımız sayesinde tanıştık.Kızla diyaloğumuz gayet iyi kafa yapılarımız oldukça uyuşuyor ve bişeyler olabilir aramızda ama şöyle bir sorun var benim uzun süreli iki ilişkim oldu ve bir senedir siteye girerim podcastleri dinliyorum mutlaka,kırmızı hapı da araştırıyorum ve fırsat geldikçe de… Read more »

Zinedine zidane
Ziyaretçi
Zinedine zidane
2022-04-02 1:55 PM

Ruh eşi mitine saplanmadım da öyle bir algı yaratmış olabilirim.Bu kızı ne olursa olsun asla kaybetmemeliyim gibi bir düşüncem yok sadece kaliteli olduğunu düşündüğüm bir kızı yanlış davranarak kaybetmek istemiyorum.Bu konuda sizinde görüşlerinizi çok merak ediyorum.

Hüseyin
Ziyaretçi
Hüseyin
2022-04-04 4:52 AM

Aileler vasıtası bir kız ile tanıştım . Ciddi amaçlı kız üniversitem var dedi tamam dedim bir hafta konustuk .Whatsappda konusurken birden mesajıma bakmadı direk sildi bende instagramdan oradan buradan hep hikayeler attım yurtdışından vs kız benide al yanına yazdı buluşma günü geldi Bana karşı inanılmaz ilgiliydi gözleri parlıyordu resmen ama… Read more »

Hüseyin
Ziyaretçi
Hüseyin
2022-04-15 2:45 AM
Reply to  Hüseyin

Hocam yorumunu merak ediyorum