Bir Kadınla Ciddi İlişki Kurma Üstüne

Bir Kadınla Ciddi İlişki Kurma Üstüne

Size 2 temel görüşten bahsedeyim. Yalnız normal ilişkiler için geçerli olduğunu unutmadan okumanızı öneririm. öncelikli olarak burada bahsettiğim temelleri iyi anlamalısınız.

1) Kadın sizi beğenerek ilişki başlar.

2) Kadın size nötr olarak ilişki başlar.

Kadının size yaklaşımı aranızdaki relatif puan farkına bağlıdır. Görsel niteliklerin de etkisi olsa da bahsettiğim farklı bir durum. Sizi bir bütün olarak nispeten ulaşılmaz bulması, “sizi beğenmesine” sebep olurken, kendine yakın bulması “nötr” algısıyla sonuçlanır.

Nötr algısı olunca ne olur? O kadın için emek vermeniz gerekir. Bu emek hiçbir zaman yeterli olmayadabilir. Freud’un bahsettiği tipik sevilme ihtiyacını karşılamak temel stratejiniz olur fakat arzuyu da öldürmeden yapmanız gerekir. Yani gizemli olurken, ona ilgi gösteriyor olmalısınız ki işe yarasın. Tahmin edeceğiniz gibi bu zor bir stratejidir ve sizi yorar. Oranları tam tutturamazsanız, muhtemelen ilişki oluşmaz. Baştan size nötr olan kadınla ilişkiyi yeşertmeniz ciddi emek gerektirir.

Sizi beğendiği algısında ise siz 1 adım attığınızda o 2 adım gelecektir. Yine gizem korunmalıdır fakat stratejik oyunlara çok bulaşmanıza gerek yoktur. Kadının arzusunu öldürecek hatalar(aşırı kıskançlık, kısıtlama, kontrol) yapmadığınız sürece size ulaşma arzusu devamlı büyür.

Tabii şu da var: Aradaki puan farkı çok ise bu durumda erkek kadına arzu duymayabilir. Çünkü kolaylıkla elde etmiş hisseder ama kadın muhtemelen çekilmeye devam edecektir. It’s the hipergami! Sonuçta kadın devamlı çekilirken, erkek uzaklaşır ve erkekler bu durumlarda o kadını seks için kullanabilirken; eğer erkek puan olarak düşükse flört dahi gerçekleşmez.

 

Görür görmez aşık olan kadın üstüne:

Kadının sizi görür görmez hayranlığı da problemdir. Çoğu erkeğin hoşuna gider çünkü kendi görsellikten etkilendiği için kadının da bundan etkileneceğini düşünür fakat erkeğin aksine çabuk hayran olan kadın tehlikelidir. İlişki yavaş yavaş gelişmelidir. Bu durumda kadın narsisistik tarafını size yansıtarak aslında sizde kendini sevdiği durumunu oluşturur. Bir diğer ihtimal ulaşılmaz olana duyulan arzu durumudur fakat sizi kısa sürede elde ederse aşkı söner. Böyle kadınlar dengesizdir, genellikle çok kıskançtırlar. Her ne kadar kadını iyi yönetseniz de bir yerde sorun çıkacaktır. Yanlış kadınla ilişkiye çıkmak yazımda bundan bahsetmiştim.

 

Hangi Strateji?

2 stratejide her erkeğin seçimi tabii ki de 1 olacaktır fakat 1 olması tahmin edeceğiniz gibi daha zordur. Toplumda erkeklerin %80’i 2 seviyesindedir ve onda da kadına yanlış yaklaştığı için başarısız olur. Acı şekilde popülasyondaki alfa erkekler 2’leri asla anlayamaz ve bir erkeğin nasıl kadınlara ulaşamadığını kavrayamaz. Onun doğal hali zaten boş kalmama üstüne kuruludur. Siz de bu yazıyı okuduğunuza göre muhtemel %20 içinde değilsiniz demektir, demek ki gelişmeye devam etmeniz gerekli.

Bir düşününün kadın sizi 1. şıktaki gibi neden beğensin? Ne ayrıcalığınız var? Erkek olmanın kurallarını yerine getirebildiniz mi? Demek ki esas olan relatif puanı aşmak olmalı. Bunun da tek yolu fiziksel ve zihinsel olarak gelişmekten geçer. Ekşi Şeylere giren bir yazımda bahsettiğim rahip moduyla başlayabilirsiniz.

 

30 Yaş Öncesi Kadınlarla İlişki Paradoksu:

Şunu garanti edebilirim ki siz kendinize yatırım yapıp erkek olmazsanız, hiçbir kadın sizin için mücadele etmez ki bunu 30 yaşından önce uzun süreli ilişkiye başlamamak podcastimde anlattım fakat gözden kaçan nokta hiç ilişki yaşamamak ya da 30 yaşını bekleyip de mucizevi şekilde kadınlara ulaşmanız değildi.(Bazı arkadaşlar bunu yanlış anlamış) Mesele kendinizi geliştireceğiniz, finansal olarak özgür olacağınız, en azından 1 tane güçlü ilişkiyle hayal kırıklığına uğradığınız bir yaş olmasıydı. 2 defa aynı hatayı tekrarlamayın ve 30 yaşına kadar hiç kadınlarla olmamak gibi bir hata yapmayın. Sadece tanıştığınız anda “onun özel olmadığını anlayarak, davranışlarını doğru analiz ettiğinizde” genellikle uzun süreli ilişkiye değmediğini göreceksiniz. Özetle 30 yaş istatistikidir ve sembolik olarak verilmiştir. Anafikir “kadınları tanımadan, erkek olmadan uzun ilişki yaşamamaktır.” (Erkek doğulmaz, olunur lafına ithafen.)

 

Sonuçta

Kaliteli bir ilişki istiyorsanız, hoşlandığınız kadının 1. opsiyondaki gibi sizi beğenmesini sağlayacak şekilde kendinizi devamlı geliştirin; şöyle düşünün en kötü ihtimalde bile puanca relatif açıklığınız çok olduğu kadınları elde etmiş olacaksınız.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

4.8 40 votes
Makaleyi puanlayın.

Karanlikruya

Sitenin psikolojik delisi.

Subscribe
Bildir
guest
23 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
TS 1090
Ziyaretçi
TS 1090
10 Eylül 2020 23:50

İnsanın kendini geliştirip bir fark yaratabilmesi aslında bir ihtiyaç hem de bana göre. Yerinde saymak rahatsızlık veriyor fakat bunu da aşırı bir hırsla, intikam arzusuyla yapınca da rutin hayata devam ederken bilinçte sürekli kalk faydalı bir şey yap baskısı her anı dar ediyor adama ona da dikkat etmek lazım. Bu… Read more »

irem
Ziyaretçi
irem
19 Eylül 2020 16:33

Yazınızı keyifle okudum, kaleminize sağlık. Trickleri ve ilişkide doğru hamleleri genellikle erkek projeksiyonundan anlatıyorsunuz. İlişkinin sağlığını bir kadın nasıl korumalı, dengeli tutumda nasıl bulunulur; sizin kaleminizden okumayı isteriz. Çok merak ediyorum: bir insana hatasını ne kadar çok açıklarsak onun o kadar iyi anlayacağı ve düzelteceği umulur. Ancak düzeltmeyebiliyor. Rahatsızlıklar dile… Read more »

Theodor
Ziyaretçi
Theodor
10 Eylül 2020 20:06

Tüm makaleleriniz okudum ve işin yolu genelde kendimizi geliştirmeye çıkıyor.Ki aslında mantıklı düşününce de bir insan ne kadar kendini gelistirip toplumun %10 luk kısmına girerse o kadar başarılı ve güçlü gözüküyor.E güç ve başarı eşittir konfor, lüks, vb.Bu kırmızı hapın kendini değer katma,cinsel pazar değeri arttırma ve hipergami kısmı.E bunu… Read more »

Sordid
Ziyaretçi
Sordid
11 Eylül 2020 10:46

Güzel yazı. Teşekkürler. Yazının sonunda bahsettiğiniz ‘uzun süreli ilişkiye değecek kadının özellikleri’ nedir bununla ilgili yazı gelir mi acaba? Yazı yazacak vaktiniz yoksa kısaca bahsetseniz harika olur. Feminen olması, sadık olmasi denip geçiliyor çoğu yerde. Feminenliği biraz açsak iyi olurdu aslında. Tekrar elinize sağlik.

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
11 Eylül 2020 14:49

İlk buluşmada seks yapan kadın konusunda bir tartışma var kimisi kırmızı alarm diyor kimisi öyle değil diyor, biz shit testleri geçsek kadında arzu uyandirsak bile sonuçta kadın güvenmeden seks yapmak istemez burda da şöyle bir sonuç çıkıyor ilk buluşmada seks yapan kadın hipergamisini kontrol edemeyen kadındır benim nezdimde ciddi ilişki… Read more »

simulation
Ziyaretçi
simulation
14 Eylül 2020 21:35

çok mantıklı gerçekten
aynı ben gibi düşünüyorsun birçok konuda

ali
Ziyaretçi
ali
19 Eylül 2020 00:35

merhabalar. icerikleriniz oldukca kaliteli,begenerek okuyorum tesekkur ederim soyle bir soru sormak istiyorum. flort ettigim bazi kadinlar israrla gecmisteki iliskilerimi sorduklarinda bunu detaylariyla anlatma yolunu seciyorum fakat zamanla bunun yanlis oldugunu anladim bunun orta noktasi nedir? yani bu soruya hic cevap vermemek mi gerekir goruslerinizi ogrenmek istedim. tesekkurler.

Ailenizindişçisi
Ziyaretçi
Ailenizindişçisi
19 Eylül 2020 12:35

Hocam bir erkek 20lerin de kadinlar tarafindan arzulanmiyorsa ( yani flört falanda yok) 20 lerini kendine yatirimla geçirip 30 una yakın sevgili yapsa bu anormal mi olur? Mantikli mi?

Ailenizindişçisi
Ziyaretçi
Ailenizindişçisi
19 Eylül 2020 17:09
Reply to  Karanlikruya

Hangi podcast?

Alican
Ziyaretçi
Alican
26 Eylül 2020 10:11

Hocam çok güzel bir yazı olmuş. Son zamanlarda kadınların para için benimle birlikte olduğu düşüncesi var. Tipim vasatın bi tık üstüdür. Güzel kızlara karşı olumlu sinyaller de alsam adım atmaya çekiniyorum. Çünkü o kız sanki bana param için yanaşıyormuş gibi geliyor ve işler ters giderse çekip gideceğini düşündüğümden ciddi ilişki… Read more »

youorin
Ziyaretçi
youorin
29 Eylül 2020 02:08

Sayın karanlikruya daddy issues bir kadin ne kadar ilişki materyalidir?

Hamza
Ziyaretçi
Hamza
11 Eylül 2020 12:33

Ciddi ilişkiden kasıt nedir mesela? .Mevzu hep şurda tıkanıyor;1 2 defa buluşup güzel vakit geçirelim diye tanıştığım kişiler vardı, bir süre sonra ilişki sürecine geçiş isteği oluşuyor karşı tarafta.Yetmiyo sanki.Ben bir düzen oturttum misal kendime,3 4 günde bir kızı arıyorum nasılsın napıyorsun diye ve 15 20 dk konuşuyoruz.Gün içerisinde çalışıyorum… Read more »

Hamza
Ziyaretçi
Hamza
11 Eylül 2020 16:00
Reply to  Karanlikruya

Tinder tarzı bir programdan tanışmıştık.Nasıl ciddi bakılabilir ki?Kızın tecrübesi neredeyse hiç yok ama.Şu var,aramızdaki şey fuckbuddy değil,sevgili de değil.Sonuçta fuckbuddyinle birlikte birsürü aktivite yapmazsın.Yada özledim canım bitanem demezsin. 3 günde bir aramam ve haftada 1-2 defa buluşmamız gerçekten kıza yetmeyecek mi,illa adını koyalım mı olacak?Adım atmam konusunda ne önerebilirsin? Yarın… Read more »

23
0
Would love your thoughts, please commentx
()
x