İçeriğe geç
Ana Sayfa » Bir Kadını Kazanma ve Kaybetme Sanatı

Bir Kadını Kazanma ve Kaybetme Sanatı

  Resim: "Tintoretto - St George" (Bir Kadını Kazanma ve Kaybetme Sanatı)

  Bir Kadını Kazanma ve Kaybetme Sanatı

  Bir kadını kazanma ve kaybetme sanatı basittir. 2 bölüm halinde açıklayalım. Öncelikle “ne hissediyorsan onu söyle” ile başarısız olursunuz. Bu öneri bir yalandır. Bir insanın diğerini sevmesi kendi hisleriyle ilgilidir ve bunu ona ifade ederek kendinizi sevdiremezsiniz ama çok güzel şekilde kendini üstün hissetmesini ve sizden uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.

   

  Nasıl Yaklaşılmalıdır?

  Şu düşünceyi aklınızdan çıkartmayın: Kadın erkeğin kendini gerçekleştirmesini veya bu arzusunu sever. Düşünceye dikkat ederseniz, illa kendini gerçekleştirmek zorunda olmadığını fakat çabalamasına yani potansiyeline de ilgi gösterdiğini görebilirsiniz. Potansiyeli yüksek erkeği yakalayan kadın doğal olarak onu destekler, çünkü evrimsel açıdan güce veya bunun potansiyeline bağımlıdır. Sonuçta o erkek daha da başarılı olur.

  Bu yüzden küçük sorunlar olmasa da büyük sorunlar için kadından yardım istemeyin. Bir erkek olarak kendiniz çözün.  Bir atasözümüzü hatırlatayım:

  “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır.”

  Kadınlar benzer şekilde başarısızlığa tahammül edemez. Destek olduğu gibi başarısız erkeğe de engeller çıkartır. Bir çok erkek bunu yaşamıştır. Büyük bir sorununuz olduğunda bunu devamlı kadınla paylaşırsanız kadının konuyla ilgisiz başka konularda huysuzlandığını görürsünüz. Sorunları çözemedikçe değeriniz kadına yaklaşır ve kaygı oluşturur. Belki fark etmez fakat bilinçaltında bu kişi gelecekte maddi-manevi sorunlardan bizi nasıl korur diye kurgular. Sorununuzu çözemedikçe örneğin “neden eve ayakkabıyla girdin?” ile başlayan büyük kavgalar başlatabilir. (Şöyleki: Dırdır)

   

  Ceaser Pavase’in çok güzel bir alıntısıyla anlatmaya çalışayım:

  “Hiçbir kadın bir adamla parası için evlenmez. Kadınlar bir milyonerle evlenmeden önce ona aşık olacak kadar akıllıdır. “

  Bir kadını elde tutmanız dolaylıdır. Ona olan tutkunuz sayesinde değil, yaptığınız işler ve size desteği sayesinde gerçekleşir. Bu sebeple statünüz önemlidir. Türkçe’de ne diyoruz? “Erkek ailenin temel direğidir”.  Benzer şekilde sizden ayrılan kadına karşı geri dönüş sergilemediyseniz ve başarılı olursanız, yıllar sonra o kadında sizi elde etme arzusu oluşturabilirsiniz ki buna hipergamik geri dönüş diyoruz.

   

  Kaybetmek ve Kazanmak

  Bir kadını elde tutmanın ve kaybetmenin yolları içinde bir diğer seçenek elinizdeki kadını kaybetmek olabilir. Kadını kaybederken yapmanız gerekenleri uzun ve kısa dönem olarak 2’e ayırabiliriz. Üstte başarının kaynağını anlatırken ilişkide kadının size destek olacağı şekilde yapılanmanız gerektiğinden bahsetmiştik. Demek ki uzun süreli ilişkide gelişmeyi durdurmanız kadının arzusunu öldürür. Kısa dönemde kadın size “hayranlık” geliştirmeden üstüne çok düşmeniz, kadının sizi takip etmesi değil de, sizin onun arzularını takip etmeniz arzuyu öldürür.

   

  Özetlersek:

  a) Hiç bir şey durağan değil ve gelişiyor. Bu sebeple kadınlar da içten içe sizin “uyumlu genlere” sahip olduğunuzu anlayabilmek için kendinizi geliştirmenizi bekler. Kadınlar formlarını korumak için yıllar geçtikçe güzellik merkezlerine gidecek, bir çok krem kullanacak, spor yapacak, mesleğinde ilerleyecektir. Çirken erkek olmak suç değildir ama başarısız bir erkek olmak en büyük, en ölümcül suçtur!

  Kadın bunları yaparken siz ne yapacaksınız? Devamlı PC başında bira içerseniz, o kadın yavaş yavaş soğuyacaktır. Bu gelişmeye ayak uyduramayan erkeğe devamlı söylenecektir. Hatta çevresindeki uydu erkeklerin puanını sizinle karşılaştıracak ve bu puana yaklaşırsanız kaybetmeye doğru yol alacaksınız.

  b) Kadınlar her ne kadar feminizm etkisiyle eşitlik diye yaygara koparsalar da aşık oldukları adamda üstünlük bekler. O erkeğe baktığında titremeli, heycanlanmalı, tutku duymalıdır. Kısa süre içinde fazla ilgi göstermeniz, kadına “beni bu kadar umursuyorsa opsiyonsuzdur” diye düşündürür ama bunu bilinçli yapmaz. Bu sebeple baştan ilişki heveslisi erkekler kaybeder! Tabii bu, kadına acımasız davranın, dark triadla dolu aşırı maskülen bir tavır gösterin veya tam tersi hiç ilgi göstermeyin anlamına gelmez. İyi ilişkinin anahtarı dengedir.

  Hipergami ancak uygunsuz davranırsanız korkulacak bir kavramdır. Eğer doğru hamleleri yaparsanız, iyi bir ilişkiniz olur. Kadınların çıkarcı bir doğaya sahip olduğunu asla unutmayın, aksi halde o kadın neden benimle değil diye ağlarsınız.

   

  Sonuç olarak;

  Bir kadını kazanma ve kaybetme sanatı erkeğin yeteneğine bağlıdır. Çünkü erkek yaptıklarıyla değer kazanır. Bir kadının ise en önemli gücü güzelliğidir diyebiliriz. Genetik açıdan buna sahip olmaması demek eş çemberinin daralması anlamına gelir. Oysa ki erkek böyle değil, tip belirleyici ama tek başına önemsizdir. Ortalama birinden daha iyi bir statü elde ettiğinizde etki çemberiniz logaritmik olarak artacaktır.

  Geçmişte başarılarınızla övünmenizin de kadın gözünde bir değeri yoktur. Çünkü kadın “şimdiki zamanda” yaşar. Gelecek planlarınız kadına umut verir, çünkü şimdi ki zamanda ki yatırımınız bellidir. Uç bir örnek vereyim: pilot olacaksınız diyelim, kadın mezun olduktan sonra sizi elde edebilirse çok iyi bir hayatı olacağını “şimdiki zamanda” bilir ama hatanız yüzünden özür dilerseniz, geçmişte yaptığınız hatayı esas alır ve geleceğe dair özürünüzle ilgilenmez. Bu kavramlara dikkat ederseniz, o kadınla uzun bir ilişki yaşayabilirsiniz.

  (Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin)

   


  Twitter

  4.8 117 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  56 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Serdo
  Ziyaretçi
  Serdo
  2022-07-22 5:00 PM

  Ben Youtuber’ım aslen yayın yapıyorum 40 bin abone yaptım ve bunların çoğunluğu benim kitlem yani beni sahiden seven sürekli yazan hayran takipçiler. Bunlardan gelen güzel dmleri dahi instagramda paylaşıp hikayelerimde cevap vererek yansıtıyorum(yani hayranlarım olduğu belli). Bunun harici instagramda yemek tarifleri de yapıyorum(bu videolarımda baya izleniyor) ve kadınlar görüyor. Bunun… Read more »

  bunedir
  Ziyaretçi
  bunedir
  2022-07-25 8:19 PM

  Flört sırasında bir kadına sevdiğimi değil de, biraz cool ve relax bir şekilde “hoşuma gittin biraz daha tanımak istedim” tarzında bir cümle söylemek de yanlış mıdır? Genelde işler biraz negatif yönlendiğinde bunu demeyi düşünüyorum ama kendimi tutuyorum demiyorum (1 kere dedim pek bi faydasını göremedim)

  Zorbanın zoru
  Ziyaretçi
  Zorbanın zoru
  2022-10-13 5:56 PM

  Karanlık rüya merhaba, yazdıklarım üzerinden genel bir yorum yapalım. Kadınlarla genel olarak başarısız biriyim, 21 yaşındayım ve bir kere hariç hep reddedildim. 20 yaşında kırmızı hapı aldım ancak bazı kızlardan kanka damgasını yedim. Üniversitede fiziği güzel kızların bomboş mevzular konuştuklarını görüyorum, kendim bir piç değilim ama piçliğin biraz da genlerden… Read more »

  Zorbanın zoru
  Ziyaretçi
  Zorbanın zoru
  2022-10-14 10:09 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Mavi haplı bireylerde gördüğüm ve kendimde de fark ettiğim durumlardan biri gerçekten kendimiz gibi davranmıyor olmamız. Kurallara aşırı uyuyoruz, sınırları aşmamaya özen gösteriyoruz, kibar oluyoruz ancak gerektiği yerde acımasız olamıyoruz. Cinselliği kibarlıkla elde edebileceğimizi düşünüyoruz ancak kendi doğamızdan uzaklaşmış durumdayız. Bu durumu feminizmin getirdiği bir bedel olarak açıklayabilir miyiz? Bir… Read more »

  Mustafa
  Ziyaretçi
  Mustafa
  2023-01-14 8:14 PM

  Selamlar karanlikrüya, uzun süreli ilişkide retroaktif kıskançlığım yüzünden tartışmalar yaşandı, sürekli soru soruyordum bıkmıştı bu olay 1 yıl kadar sürdü ama kız sürekli alttan aldı benden ayrılmadı. Sonunda olayı atlattım ama bana o olaylardan sonra bana arzusunun azaldığını ima etti, sizce ne yapmalıyım hocam? Arzuyu pasif korku oyunu ile mi… Read more »

  Okfc
  Ziyaretçi
  Okfc
  2023-03-19 11:21 PM

  Abi selamlar. Bi kızla 1-1.5 aydır wp’de konuşuyoruz falan neyse önceden de garip bi tanışma hikayemiz vardı. Ben tekrar Ankara’ya gelince buluşmak istediğini söyledi ben de tamam dedim. Sonra ben buluşma günü bir şey yazmadım o da yazmadı öyle kaldı gece olunca ne oldu dedim o da işte çok ilgisizsin… Read more »

  Okfc
  Ziyaretçi
  Okfc
  2023-03-19 11:49 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Yok abi 1.5 sene konuşmadık. Önceden zaten bı şeyler yaşandı cinsel vs 1 ay önce falan kız benden daha çok hevesliydi 1 aydır 1.5 aydır falan konuşuyorduk ama öğretildiği gibi mektup arkadaşı kafasında değil. Ara ara naber vs yazıp geçiyordum. Arada da telde flortlesme falan. Bu hafta 2 kere ben… Read more »

  56
  0
  Would love your thoughts, please commentx