Resim: "Tintoretto - St George" (Bir Kadını Kazanma ve Kaybetme Sanatı)

Bir Kadını Kazanma ve Kaybetme Sanatı

Bir kadını kazanma ve kaybetme sanatı basittir. 2 bölüm halinde açıklayalım. Öncelikle “ne hissediyorsan onu söyle” ile başarısız olursunuz. Bu öneri bir yalandır. Bir insanın diğerini sevmesi kendi hisleriyle ilgilidir ve bunu ona ifade ederek kendinizi sevdiremezsiniz ama çok güzel şekilde kendini üstün hissetmesini ve sizden uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.

 

Nasıl Yaklaşılmalıdır?

Şu düşünceyi aklınızdan çıkartmayın: Kadın erkeğin kendini gerçekleştirmesini veya bu arzusunu sever. Düşünceye dikkat ederseniz, illa kendini gerçekleştirmek zorunda olmadığını fakat çabalamasına yani potansiyeline de ilgi gösterdiğini görebilirsiniz. Potansiyeli yüksek erkeği yakalayan kadın doğal olarak onu destekler, çünkü evrimsel açıdan güce veya bunun potansiyeline bağımlıdır. Sonuçta o erkek daha da başarılı olur.

Bu yüzden küçük sorunlar olmasa da büyük sorunlar için kadından yardım istemeyin. Bir erkek olarak kendiniz çözün.  Bir atasözümüzü hatırlatayım:

“Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır.”

Kadınlar benzer şekilde başarısızlığa tahammül edemez. Destek olduğu gibi başarısız erkeğe de engeller çıkartır. Bir çok erkek bunu yaşamıştır. Büyük bir sorununuz olduğunda bunu devamlı kadınla paylaşırsanız kadının konuyla ilgisiz başka konularda huysuzlandığını görürsünüz. Sorunları çözemedikçe değeriniz kadına yaklaşır ve kaygı oluşturur. Belki fark etmez fakat bilinçaltında bu kişi gelecekte maddi-manevi sorunlardan bizi nasıl korur diye kurgular. Sorununuzu çözemedikçe örneğin “neden eve ayakkabıyla girdin?” ile başlayan büyük kavgalar başlatabilir. (Şöyleki: Dırdır)

 

Ceaser Pavase’in çok güzel bir alıntısıyla anlatmaya çalışayım:

“Hiçbir kadın bir adamla parası için evlenmez. Kadınlar bir milyonerle evlenmeden önce ona aşık olacak kadar akıllıdır. “

Bir kadını elde tutmanız dolaylıdır. Ona olan tutkunuz sayesinde değil, yaptığınız işler ve size desteği sayesinde gerçekleşir. Bu sebeple statünüz önemlidir. Türkçe’de ne diyoruz? “Erkek ailenin temel direğidir”.  Benzer şekilde sizden ayrılan kadına karşı geri dönüş sergilemediyseniz ve başarılı olursanız, yıllar sonra o kadında sizi elde etme arzusu oluşturabilirsiniz ki buna hipergamik geri dönüş diyoruz.

 

Kaybetmek ve Kazanmak

Bir kadını elde tutmanın ve kaybetmenin yolları içinde bir diğer seçenek elinizdeki kadını kaybetmek olabilir. Kadını kaybederken yapmanız gerekenleri uzun ve kısa dönem olarak 2’e ayırabiliriz. Üstte başarının kaynağını anlatırken ilişkide kadının size destek olacağı şekilde yapılanmanız gerektiğinden bahsetmiştik. Demek ki uzun süreli ilişkide gelişmeyi durdurmanız kadının arzusunu öldürür. Kısa dönemde kadın size “hayranlık” geliştirmeden üstüne çok düşmeniz, kadının sizi takip etmesi değil de, sizin onun arzularını takip etmeniz arzuyu öldürür.

 

Özetlersek:

a) Hiç bir şey durağan değil ve gelişiyor. Bu sebeple kadınlar da içten içe sizin “uyumlu genlere” sahip olduğunuzu anlayabilmek için kendinizi geliştirmenizi bekler. Kadınlar formlarını korumak için yıllar geçtikçe güzellik merkezlerine gidecek, bir çok krem kullanacak, spor yapacak, mesleğinde ilerleyecektir. Çirken erkek olmak suç değildir ama başarısız bir erkek olmak en büyük, en ölümcül suçtur!

Kadın bunları yaparken siz ne yapacaksınız? Devamlı PC başında bira içerseniz, o kadın yavaş yavaş soğuyacaktır. Bu gelişmeye ayak uyduramayan erkeğe devamlı söylenecektir. Hatta çevresindeki uydu erkeklerin puanını sizinle karşılaştıracak ve bu puana yaklaşırsanız kaybetmeye doğru yol alacaksınız.

b) Kadınlar her ne kadar feminizm etkisiyle eşitlik diye yaygara koparsalar da aşık oldukları adamda üstünlük bekler. O erkeğe baktığında titremeli, heycanlanmalı, tutku duymalıdır. Kısa süre içinde fazla ilgi göstermeniz, kadına “beni bu kadar umursuyorsa opsiyonsuzdur” diye düşündürür ama bunu bilinçli yapmaz. Bu sebeple baştan ilişki heveslisi erkekler kaybeder! Tabii bu, kadına acımasız davranın, dark triadla dolu aşırı maskülen bir tavır gösterin veya tam tersi hiç ilgi göstermeyin anlamına gelmez. İyi ilişkinin anahtarı dengedir.

Hipergami ancak uygunsuz davranırsanız korkulacak bir kavramdır. Eğer doğru hamleleri yaparsanız, iyi bir ilişkiniz olur. Kadınların çıkarcı bir doğaya sahip olduğunu asla unutmayın, aksi halde o kadın neden benimle değil diye ağlarsınız.

 

Sonuç olarak;

Bir kadını kazanma ve kaybetme sanatı erkeğin yeteneğine bağlıdır. Çünkü erkek yaptıklarıyla değer kazanır. Bir kadının ise en önemli gücü güzelliğidir diyebiliriz. Genetik açıdan buna sahip olmaması demek eş çemberinin daralması anlamına gelir. Oysa ki erkek böyle değil, tip belirleyici ama tek başına önemsizdir. Ortalama birinden daha iyi bir statü elde ettiğinizde etki çemberiniz logaritmik olarak artacaktır.

Geçmişte başarılarınızla övünmenizin de kadın gözünde bir değeri yoktur. Çünkü kadın “şimdiki zamanda” yaşar. Gelecek planlarınız kadına umut verir, çünkü şimdi ki zamanda ki yatırımınız bellidir. Uç bir örnek vereyim: pilot olacaksınız diyelim, kadın mezun olduktan sonra sizi elde edebilirse çok iyi bir hayatı olacağını “şimdiki zamanda” bilir ama hatanız yüzünden özür dilerseniz, geçmişte yaptığınız hatayı esas alır ve geleceğe dair özürünüzle ilgilenmez. Bu kavramlara dikkat ederseniz, o kadınla uzun bir ilişki yaşayabilirsiniz.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin)

 


Twitter

4.8 87 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
41 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Ziyaretçi
Anonim
2021-02-05 10:20 AM

Yeniden başlayan bir ilişkide her iki tarafta belli bir yaşın üstünde olgun insanlarsa ve niyetleri varsa o ilişkinin yürüme şansı nedir?
Ayrı kalınan zamanda araya başka insanlarda girdiyse ve cinsellik yaşandıysa en azından kadının hayatında!

Anonim
Ziyaretçi
Anonim
2021-02-05 4:57 PM
Reply to  Karanlikruya

Ama ben ona ulaşır ulaşmaz birkaç aydır birlikte olduğu kişiyi bıraktı ve bana döndü.Bu hipergamisinin bana dönük olduğunu ve o kişiye değil bana arzu duyduğunu göstermez mi?

Anonim
Ziyaretçi
Anonim
2021-02-07 10:20 AM
Reply to  Karanlikruya

Terkeden bendim ama bu farkeder mi?

Anonim
Ziyaretçi
Anonim
2021-02-05 5:05 PM
Reply to  Karanlikruya

Şunu da ekliyim ilişkimiz 2 sene sürmüştü ve o bu iş olur gözüyle bakıyordu ama benim hatalarım yüzünden ayrıldık. Diğer ilişkisi 4 ay sürdü bildiğim kadarıyla ve ben özür dileyince hemen dönüş yaptı.

Memo
Ziyaretçi
Memo
2021-05-12 6:10 PM

İlk buluşmada öpme denemesi sonucu red yersek ne yapmalıyız?

Memo
Ziyaretçi
Memo
2021-05-12 6:25 PM
Reply to  Karanlikruya

Yani direk ortamı terk mi etmeliyiz yoksa normal devam edip buluşma sonunda mı gitmeliyiz?

Mustafa
Ziyaretçi
Mustafa
2021-11-26 7:11 PM

Erkeğin gelişimi bırakıp PC oyunu ve bira ile vakit geçirmeye başlamasıyla kadının çeşitli sorunlar yaşatcağından sıkça bahsediliyor. Ancak genel olarak benim ilişkilerimde tam tersi durumlar oldu bu zamana kadar akşama kadar uyuduğum hatta hayatımdaki kadının parasıyla geçirdiğim zamanlarda bana hep çok fazla ilgi ve sorunsuz bir birliktelik sağladılar tabiki tutkulu… Read more »

Pars
Ziyaretçi
Pars
2022-04-30 3:44 PM

Hocam merhaba. Uygun başlığı çok aradım ama bulamadım burası daha uygun olabilir diye buraya yazayım dedim. 1,5 yıllık bir ilişkim vardı. Kız bana gerçekten aşıktı, benim için yapmadığı şey kalmadı. Aynı zamanda güzel, olumlu, feminen, tam anlamıyla evlenilecek kız diyebilirim. Ancak benim ilgisizliğim ve sevemediğim için olumsuzluklarım nedeniyle geçen yaz… Read more »

Pars
Ziyaretçi
Pars
2022-04-30 4:52 PM
Reply to  Karanlikruya

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Ama sanırım yanlış aktardım. Benim vicdan yaptığım kısım zaten bunca şeye rağmen halen benden vazgeçmemiş olması. Onu kaybetmedim halen ona gitmemi, bir adım atmamı bekliyor. Bir ay kadar önce deneyelim dedik, 1 hafta normal konuşmaya başladık, onu bile ben yine devam ettiremedim. Kalbim sanki taşlaşmış… Read more »

Behrem
Ziyaretçi
Behrem
2022-06-05 10:00 PM

Kolay kolay bulunamayacak harika bilgiler , Başarılariniz daim olsun ..