Bir Kadın İçin Mücadele Edilmesi Gerektiği Miti

Size baştan yeterli ilgi duymayan veya zamanla gözü dışarıya kaymış, artık sizinle ilgilenmeyen ya da sadakatsızlık sinyalini iyi kötü vermiş kadınlara dikkat edilmelidir. Burada bazı erkeklerde mavi hap yanılgısıyla şu tip görüşler olabiliyor, bana gelen mesajlardan birinin özeti şöyle:

“Yani ondan vazgeçtiğimizde, kaçmış olmuyor muyuz? Mücadele etmeyip diğer adama neden bırakıyoruz?”

Yanılgı burada başlıyor. Çünkü kadının size arzu duymasının sizin fedakarlıklarınızla bir alakası yok. Önceden de dediğim gibi en piç, en rezalet, hatta onu aldatan bir adam olun, kadın size arzu duyuyorsa yine duyar. Sizden vazgeçemez. Üstteki durumda ise siz kadının arzusu için pazarlık yapmış olursunuz. “Ben yeteri kadar mücadele edersem, bana geri döner ya da beni yine sever” düşüncesi tipik mavi haplı beta kafasıdır. Tomassi’nin dediği gibi bir kadının ne düşünceğine, neden bunu yaptığına ya da sizinle yatıp yatmayacağına siz karar vermeyin. Siz sadece “kendi yararınız” için olanı düşünün.

Kadın ve Arzu

Kadının düşünceleri net olmalıdır, o kadın öyle ya da böyle siz arzu duymuyorsa, o kadını bırakırsınız, başka bir kadına geçersiniz. Erkek doğası zaten kendi beğenisi dahilinde güzel kadınlara arzu duyacak şekilde evrilmiştir. O kadın neden benimle değil diye düşünmek kadın yerine karar vermektir. Belki o an için o kadını elde edersiniz ama kadın şöyle düşünür ki daha geçen gün bir kadına böyle bir danışmanlık verdim: “İşte seviyor beni, üzülmesin istiyorum, terk edemiyorum, benim için fedakarlıklar yaptı, çok iyi biri.”

Bu erkek mi olacaksınız? Minnet için sizinle birlikte olan bir kadınla mı olmayı istersiniz? Yoksa “her gördüğümde ıslanıyorum, başka kadınların ona bakmasına dayanamıyorum, uyurken bile kıskanıyorum, onun için her şeyi yaparım” diye düşünen bir kadınla mı?

Erkekler neden mücadele etmeye çalışıyor?

Çünkü doğa erkeği savaşmak ve üretmek için evrimleşmiştir. İçgüdüsel bir durumdur, hayatın her alanında uygulansa da kadınların arzusu için uygulanmamalıdır. Cinsel seçilim bize net bir şey söylüyor: Siz hipergamik açıdan o kadın için yeterliyseniz arzu oluşur.

Kadınlarda hala uygulanabilmesinin sebebi geçmişteki eş alma ritüelleri aslında. X kişisi bir kadını alırken mücadele vermek, hatta yakın dönemde yüklü miktarda başlık parası ödemek zorundaydı. Sonrasında da tek eşli olarak o adama bağlı olurdu ama siz bu savaşı kadın için değil aileden kızı almak için yapıyordunuz. Şu an ise kadın özgür iradesiyle karar veriyor. İşte erkek bunu anlamıyor.

Haliyle düşünce yapımıza da yayılmış durumda fakat kadının hipergami evrimini tamamen reddeten bir durum. Çünkü kadın seni bir süre görüştükten sonra benden güçlü ya da değil, tutku duymalıyım ya da duymamalıyım diye kodluyor. Bunu korumak senin elinde.

Sen Kadına Sahip Değilsin

Bir diğer sorun o kadına sahip olduğu yanılgısıdır. Aslanlar aleminde aslan yattığı yeri seçer ama dişi aslan, erkeği seçer, erkekse dişiyi zorla tutamaz. O dişinin onu seçmesi aslanın güçlü olmasına bağlıdır. Kadın senin gücün karşısında gönüllü olarak yanında olmak istemelidir ki buna “genuine desire” diyoruz, “pair-bonding” diyoruz. Bunu anlamayıp ısrar etmen dışarıda mevcut güzel fırsatları yakalamak için gerekli olan evrimsel maliyet(ekşi-şeyler) için savaşmaktan korkman demektir. Bir yerde opsiyonsuzluk sebebiyle “sana ait olduğunu sandığını” zorla elde tutmaya çalışıyorsun. Tabii ki onu savunacaksın ama onu rahatsız eden bir tehlike varsa.

Alfa erkek ile beta arasındaki en büyük fark da budur. Alfanın buna izin vermemesi ya da o esnada çoktan başka bir kadına erişim sağlamasıdır. Yoksa alfa da aldatılabilir. Her kadın her erkeğe tutku duymaz, bazıları karaktersizliği bazıları ise normal sebeplerden dolayı bunu hissetmez. Beta ise aptalca mücadele ederek o kadının kendine ait olduğu saplantısına kapılır.

Evrimsel Avantajı için Vazgeçmek

Bu tarz kadınlardan vazgeçemin en önemli yararı ise evrimsel durum. Sizin çabuk vazgeçmeniz daha iyi kaynaklara daha çabuk adapte olmanızı sağlar, sizden vazgeçme durumundaki kadını aniden terk ederseniz şöyle bir avantaj kazanırsınız: Düşünün ki o kadın her durumda bunu yapacak ve bunu senin elinde olduğunu bilmesinin de rahatlığıyla yapıyor. Sen aradan çekilince bu bilinci çöküyor ve kaybettiğini fark ediyor. Yani biraz değerli bir erkekseniz sizi kaybettiğinde ne kaybettiğini anlayacaktır ama geçmiş olsun tabii. Siz artık sıradaki kadına yönlendiniz bile. Diğer durumda hem kazanıyor, gururu okşanıyor, çünkü siz geri dön diye ağlıyorsunuz hem de senin özgüvenine zarar vererek hadım ediyor. Sen belki 3-5 ay depresyon geçirip yeni bir kadına erişemiyorsun.

Özetle;

Sizi hakeden kadına tek eşli, hak etmeyene doğanız gereği çok eşli olmalısınız. Hak etmeyen kadın cinsellik için kullanılmalıdır. Emin olun ki sizen sonraki akıllı erkekler de o amaçla kullanacak, aptallar ise prenses gibi davranacaktır. Öncelikli olarak: “bu kadınla uzun vadede olur mu?” diye düşünün, olmayacaksa, kadın toksikse, kaltaksa keyfinize bakın.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

4.6 88 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
15 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Chester
Ziyaretçi
Chester
2020-08-07 5:30 PM

“Bu erkek mi olacaksınız? Minnet için sizinle birlikte olan bir kadınla mı olmayı istersiniz? Yoksa “her gördüğümde ıslanıyorum, başka kadınların ona bakmasına dayanamıyorum, uyurken bile kıskanıyorum, onun için her şeyi yaparım” diye düşünen bir kadınla mı?“
Çok iyi anlatıyor durumu 👍🏻 Güzel yazı

Sordid
Ziyaretçi
Sordid
2020-08-07 8:41 PM

Yazı harika. Konuyla alakasız ancak bugünlerde yakın çevremde gördüğümden bir olaydan dolayı aldatma geçmişi olan bir kadın hakkında ne düşündüğünüzü sormak istedim. Yakın arkadaşlarımdan biri bir kadınla sevgili oldu. Yedi sekiz ay sonra, kadının geçmişte sevgililerinden birini aldatmış olduğunu öğrendi tesadüfen. Arkadaşım bu konuda rahat, “Aldattığı adamla ben bir değilim,”… Read more »

Sordid
Ziyaretçi
Sordid
2020-08-08 9:01 PM
Reply to  Karanlikruya

Teşekkürler cevap için. Sorduktan sonra ekşi sözlükteki entrylerinizden birkaçını okudum. Hangi entry hatırlamıyorum ama sadakatle ilgili düşüncelerinizi orada yazmışsınız zaten.

gladyatör
Ziyaretçi
2021-05-26 11:24 AM
Reply to  Karanlikruya

kadın yeni boşanmışsa ve sizinle tanışıp evini yatağını açmışsa ve üsütnüze düşüp sizi sevdiğini iyiki hayatında olduğunuzu devamlı dile getiriyor ancak ilgi bekliyor telefonla daima iletişimde kalmak ve sizden haberdar olmak niyetinde ilişki fuckbody olarak ilerliyor benim açımdan ama kadın çocuklu sorumlulukları var bağlanmak istemiyorum ama beni seviyor olması hoşuma… Read more »

İlişkiler Üzerine
Ziyaretçi
İlişkiler Üzerine
2020-10-27 6:21 PM

18 yaşında tesadüfen kırmızı hapı keşfetmiştim o sene üniversiteye hazırlandığım için sadece teorik olarak okudum sonra üni kazanınca hem pratik yapma hem de gözlemleme fırsatım oldu pratik çok farklı ilk başlarda sürekli reddedildim haliyle özgüven kaybı oluyor sonra zamanla daha iyi konuma geldim ama genelde reddediliyorum benim yaşlarımda (20) kızlar… Read more »

Lucifer
Ziyaretçi
Lucifer
2020-11-12 9:34 PM

Hocam daha önce de yazmıştım size. Sevgilimle ayrıldık ayrılalı da 3 ay oldu. Biz ayrıldıktan 1-1.5 ay sonra başka biriyle flört etmeye başladı o da olmadı ve o olmadı diye onun için acı çekiyor depresyona giriyor çocukla toplasanız 1-1.5 ay flört ettiler. Twitter’dan baktığımda hep depresif şeyler paylaşıyor sanırım çocukla… Read more »

Lucifer
Ziyaretçi
Lucifer
2020-11-12 10:08 PM
Reply to  Karanlikruya

Tamamdır hocam. 2.bir sorum ise şu olacak. Egom ona bağlı gibi geliyor. Freud a göre başka bir yerden tatmin edebilmeliyim yas sürecinin sonlarında eğer edemessem egom da o nesneyle birlikte çöker ve melankoli yaşarım. Bu durumdan çok korkuyorum açıkçası. Melankoli yaşıyorum gibi geliyor başka hiçbir şey tam olarak tatmin etmiyor… Read more »

Haydaaa
Ziyaretçi
Haydaaa
2020-11-12 10:29 PM
Reply to  Karanlikruya

Admin kadar uzman değilim ama benzerini yaşadım. O sebeple diyeceğim şu ki; stalklayıp kafada kurmaya devam edersen, bir gün sana gelip “özür dilerim çok pişmanım bana dön” dediğinde de için soğumuyor. Modun değişmiyor. O gün anlıyorsun ki mevzu o kız değil. Mevzu içinde. Kafanın içinde.

Firework
Ziyaretçi
Firework
2021-12-18 5:37 PM

3 ay görüştüğüm bir kız vardı, 2 defa buluştum. Uzak mesafe ilişkisi. Son zamanlarda feminenleşmeye başlamıştım ilişkinin adını koymak vs istedim. (Bunun bir hata olduğunu biliyorum öncesinde benimle birlikte ilerisi için hayaller kuran emek veren kız son zamanlarda bunu yapmıyordu benim iş hayatımda yoğun, 3. buluşma imkanı olmuştu ve yanaşmamıştı.)… Read more »