Resim: Brian Shapiro - The Fugitive (Bir İnsel (Zorunda Bakir) Öyküsü)

Bir İnsel (Zorunda Bakir) Öyküsü

Bir insel öyküsü yanlış algılarla başlar. İnsel kelime anlamı olarak zorunda bakir, istese de sevişemeyen kişi demektir. Temel sorunları genetiğin tek belirleyici olduğuna inanmaları ve tip harici kadınların bir şeye bakmadıklarına inanmalarıdır.

Zamanında böyle yapılanmış bir arkadaşımı yakından izleme şansına sahip oldum. Benzer şekilde kadınlara ulaşmak için kırmızı hapı öğreneyim derken siyah hapa sapanları ve okuduğum forumlardan çeşitli görüşleri sıralayıp, istatistiksel verilerle birkaç analiz yapayım dedim. (Bu yazının Siyah Hap serisi de ilerleyen günlerde gelecek.)

 

Bir İnselin Yapılanması Şu Adımlarla Başlar

Bu kişiler nadiren ya 1-2 kıza ulaşır ya da hiç ulaşamaz. Nedeninin başta para olduğunu sanır, ardından kontrol edemeyeceği bir parametre olarak tipinin olduğuna karar kılarlar. Ardından PUA tekniklerine merak salınır ve kırmızı hap dinamiklerini de iyi-kötü(bazen yanlış) öğrenilir. Bunu teorik olarak öğrendikten sonra kur yapma tekniklerini tam anlamadan sahaya fırlar ama hala mavi hap yapılanması mevcuttur. Kadınlara iltifat eder, düşük statülü yaklaşımlarda bulunur, her reddedilişinde onlara küfür saydırıp, kendinin özel biri olduğunu düşünür. Yani narsist bir yapılanma başlar. Neden kadınlar kötü davranmaktadır ona? 

Oysaki o bir süredir sözde rahip modunda kas yaptı, PUA teknikleri okudu. Artık onun da kadın götürmek hakkı. Sosyal medyadan defalarca başarısız oldu ama tek bir gerçek kişiyle tanışamadı. Bir bara gidip de birilerine “selam” diyemedi, tipik olarak sosyal medya ile reelde tanışmayı aynı sandı. Oysaki kadınların sosyal medyada kimliği sahtedir. Ulaşmak daha zordur.

Bir arkadaşım vardı aynı böyle. Nadiren reelde denediğinde hatalı tavırları yüzünden yine red yerdi. Öyleki kanat adamlığıyla tanıştırdığım zamanlarda bile o kızın kendisiyle ilgilendiğine inanmazdı. Zamanla sorunun tipinde olduğuna inandı. Her reddedilişte kendi çarpık projeksiyonunu kadınlara yansıttı ve şöyle düşündü: “Yakışıklı erkeklerin yanına kadınlar gider zaten!” Böyle bir şey tabiiki de yoktur ya da nadiren olur. 

 

Çarpık Algı

İnsel kişiler başta ortalama olduklarını düşünürler fakat her reddedişte siyah hapı doğrular gibi hareket eder ve bunu değiştirmeye değil de uymaya çalışırlar ve sonunda da ortalama altı (4/10) olduklarına inanırlar. Tip dağılımının çan eğrisine baksak gerçekten tipi bozuk olan oran %10’dir fakat insellerin hepsi kendini burada görür.

Oysaki temel oyun teknikleri ne der? “Reelde defalarca reddedilmesin! Bunu kanıksamalısın. ”Roosh – Bang! Kitabında veya Erik von Markovik – The  Mystery Method kitabında hep benzerlerini öğütler. Şu anlattığımı geçen gelen bir mesajla özetleyim:

“Kırmızı hap, pua vs hepsi yalan, boşa umut, ben 1 senedir kas yaptım, kitap okudum, yine de kadından red yedim! Çünkü tipsizim, kadınların beğendiği görünüşe sahip değilim. Sen de kendini kandırma dostum!”

Buna psikolojide katastrofik yapılanma diyoruz, kişi birkaç çıktıdan hızlıca endişeli ve panik halinde uçta sorunlar üretir ve bunlara inanmayı seçer. Çünkü bir şeyi başaramamaktansa bir şeyi beceremediğine –kötü de olsa- ikna olmak onu rahatlatır. Rekabet gücü düşük insanlarda sık sık görülür ve o kişilere bir rahatlık verir.

Bu yüzden insellere çözüm önerdiğinizde rahatsız edersiniz. İnandığı, kendince iç huzura eriştiği durumları kurcalamış olursunuz. O artık bir insel topluluğuna ulaşmış ve ilk defa birey gibi hissetmiştir. Onun gibiler de vardır ve mesaj aynıdır .”Sen de bizdensin, boşver, uğraşma, kabullen. Genetik her şey! Senin genetiğin böyle olduğu için başarısızsın, sen herkes kadar eşit değilsin!?!”

Ne dediğinizden bağımsız olarak her seferinde “tip tek önemli konudur” diye size karşı çıkacaklardır ve %5’lik orandan alt veya üst erkeği örnek olarak vereceklerdir. Tabiiki düzgün tipli erkekleri kadınlar tercih eder ama bu senin tercih edilmediğini göstermez. Buna bilişsel-davranışçı terapide hatalı siyah-beyaz algısı denir. En iyi veya kötü örneği vererek kişi bir doğruya kendini inandırır. Gri tonları göremez. 

 

Çarpıtılmış Eşitlik Kavramı 

En büyük problem komünizmdeki gibi bir eşitliğin olması gerektiği yanılgısıdır. Chadler (müthiş çene yapılı, düzgün kafalı, iyi fizikli erkekler) senden üstündür. Kadınlar da onları seçmektedir. O zaman hem bizden olmayanlar hem de kadınlar sorumludur. Eşitliğin sağlanmadığı, kadınlara ulaşan herkes(pualar dahil) düşmandır. Nefret duyulmalıdır. Çünkü eşitlik haktır, bu eşitliği bozanlar düşmandır. Elliot Rogder’ın açıklamalarına bakın, kadınları eşitlik adına bir yere toplamaktan ve ölmelerini de kuleden izleyerek zevk duyacağından bahseder. Dikkat edin bunu hakkı olan “eşitliği sağlamak” için yapmayı düşünür.

 

Elliot Rodger Katliamı

Elliot Rodger ’un 6 kişiyi ve kendini öldürmeden önceki kendi ağzından açıklamalarını dinleyin, kendisini mükemmel, harika, zeki, yakışıklı olarak tarif eder fakat kızların kendisine “şans” vermediğini anlatır. Bunun adil olmadığını, esas kendisinin kadınları hakettiğini ama kızların piç erkekleri seçtiğini anlatır. Konuşmasının her yerinden narsistlik akar. Buradaki sorun kendisinin 2/10 olması değildir mesela. Gayet ortalama bir tipken bunları anlatır ama zihnen hasarlıdır ki bu arkadaşlara mentalcel diyoruz.

Algı tam olarak böyledir işte. Benim arkadaşımda da benzer bir sorun vardı, ikimizde sevgili bulamıyorken sorun yoktu, ben o dönem hayatımda birini istemediğim için kimseye bulaşmıyordum fakat o dönemden çıkıp tekrardan arayışa geçtiğimde sık sık çeşitli kadınlarla birlikte olunca, aramız bozuldu.

 

Siyah Hap Yanılgısı

Podcastte kırmızı hap ve siyah hapın farklılıklarından bahsetmiştim. Siyah hap acı gerçektir gibi bir algıları vardır ve bu genetik-gerçeklere ulaşamayacağın için sana vazgeçmeni önerir. Oysaki doğada sadece düşük bilişsel yeteneğe sahip, sosyal yapılanması zayıf hayvan türlerinin görsele baktığını bilmez. En yakın akrabalarımızdan biri olarak şempanzeler bile sadece tipe bakmaz; statü, liderlik, güç hepsi önemlidir. Size “çok zor bir gerçeği kabul ettiğiniz için gurur duymayı” sunar. Bir anda bununla o ortamda övünür hale gelirsiniz. Oysaki bir şey yapmamak, yapmaktan her zaman daha kolaydır. Hepsi kırmızı hapı hazmedememekten ya da 2. aşaması olan nefrette takılı kalmaktan dolayı olmaktadır. İnsellerle ilgili olarak Yin‘in yazısını da okumanızı tavsiye ederim.

 

Siyah hapta yanlış aktarılanlara ve safsatalara birkaç örnek:

İnsel kişiler biraz da rahat yetiştiriliş tarzından ve kendisine dayatılan feminen algıdan dolayı bu tavır hatalarını fark edemiyor çünkü ortada bir “psikoz” var. Bir şey kanıksanmış. Her instagrama bakışta güzel kadınları görüyor ve buna çekiliyor ve erkeklerin de buna bakacağını düşünüyor. Ardından insellikle ile ilgili kaynaklara ulaşıyor. İlgili forumlarında şu makale popülerdir ve çarptırılır. Mesela: Asyalılar ve siyahiler beyaz erkeklere göre kadınlar ve işverenler trafından daha az tercih edilir. Bu bilgiyi duyduğu anda olayın ırkla ve tiple ilgili olduğu konusuna da inanır ve her şey tiptir, gerisi önemsiz safsatasını içselleştirmeye başlar. Oysaki makalede daha az tercih edilir demektedir, “tercih edilmez” değil. İşte bu “biçimsel safsata” türüdür . Yani doğru öncül verilerle yanlış bilgileri bir arada sunup, yanlışları doğrulamaya çalışılır. 

Diğeri ise “saldırı safsatasıdır.” Örneğin siz gelişimden bahseder, bazı verileri öne koyarsınız. Karşı taraf olay yerine size saldırarak şöyle der: “Sen yavşak adamın tekisin ya da o sikko tipinle anca 31 çekersin, belki kandırırsın kadınları işte! En azından biz kabul ettik gerçeğimizi, çirkiniz!” Siz de tartışmayı bırakıp, bir anda kendinizi korumaya çalışırsınız.

Ek not olarak kırmızı hap, kadınların zaten seni sen olduğun için değil, temsil ettiklerin yüzünden sevdiğini söyler. Örneğin iş sahibiyken, sağlığın iyiyken yanında olan kadınlar, bunları kaybetmen durumunda senden boşanır, yani tipin de seni kurtarmaz, pipinde. Çünkü aşık olduğu şey temelde hepsinin toplamıdır. Ne tipin, ne karakterine, ne de işine tek başına ilgi duymazlar. Şuradaki referansı incelyebilirsiniz yine şuradaki çalışmada CEO olan kadınların, erkek olan CEOlara göre daha çok boşandığı belirtilmiş. Bir insel ilişki kuramadığı için tiple de ilişkiyi sürdürebileceğini sanır.

Kimsenin eşit doğduğunu söylemiyoruz, tipin önemsiz olduğunu da belirtmiyoruz ve eşitliğin korunacağı da tam anlamıyla hatalı bir düşünce. Siz kadından üstün bile olsanız, CEO olduğunda hipergami sonucunda sizi boşayabilir.

 

Neden beyaz erkekler daha çok tercih ediliyor?

Bunların hepsi 1920 tarihinde psikolog Dr. Throndike’nin Hale etkisi dediği teoriyi ortaya atmasıyla açıklanabilir. (ref) İnsanların pozitif dış görünüşü diğer özelliklerinin de iyi olduğu yanılsamasını yaratır. Örneğin ilgili referansta uzun ve yakışıklı bir beyaz erkeğe tanımadığı kişilerin puan vermesi isteniyor ve o kişiler, “zengindir, statüsü yüksektir, iyi ve zeki biridir” diye yorum yapıyorlar. Oysaki adam eğitimsiz ve sokakta yaşıyor.

İşte bir kadında da benzeri olur fakat atlanan nokta şu ki bu çalışma bile sadece “tipi” ön planda tutmaz. Giyim tarzı, duruşunuz da hale efektinde etkilidir. Örneğin iş yerinde jilet gibi giyinen biri, kot pantolonla gelen birine göre daha çok sinyalleme yapar. İşte inseller bunu atlar. Bir araştırmada 2 kişiyi öne sürüyorlar, birinin prof. diğerinin misafir öğretim üyesi olduğu söyleniyor. Öğrenciler otomatik olarak prof’a daha yüksek puan veriyor. Bu da direkt “statü sinyallemesine” örnek verilebilir.

Kadın böyle bir erkeği yakışıklı olduğu için değil temsil ettiklerinin yüksekliğinin ihtimalinden dolayı tercih eder. Benzer şekilde uzun boyla yüksek iq arasındaki korelasyonun sadece %10-18 civarı olduğu biliniyor. (Ref1),(Ref2). Daha ilginci boy-zeka arasındaki ilişkinin %59 oranında çevresel faktörlere bağlı olduğu biliniyor. Yani inseller genetik genetik diye yırtınırken, makaleler yetiştiriliş veya kendinizi yetiştirme ile birçok fiziksel özelliğinizi geliştirebileceğinizi gösteriyor.

Dr. David Buss(2002) da yapmış ve kadınların özellikle statü ve güven veren erkekleri istatistiksel olarak tipe göre daha çok tercih ettiğini göstermiştir. Bunu detaylı olarak önceden anlattık. Siz zaten bu özelliklere sahipseniz, doğru tavırla kadınla konuşursanız, tanışma aşamasını geçtikten sonra size arzu duyacaktır, yani fiziksel özelliklerinizin eksikliğini kapatmış olursunuz ama sizin içiniz boşsa tip sizi kurtarmaz. Bunu da tipsiz erkek yazısında açıklamıştık. 

 

Hani Asyalılar Tercih Edilmiyordu?

Burada temsil ettiğiniz şey güçlüyse, hale etkisinden nasıl kaçıyorsunuz ve istatistikler ne diyor ona bakalım:

Hale etkisi dışındaki sebepler sosyo-ekonomiktir. Örneğin Çin’deki erkeklerin çoğu fakirdir, ekonomik durumları kötüdür, bu da kadınlar tarafından daha az tercih edilmelerine sebebiyet verir. Dünyada sıralama yapıldığında beyaz>asyalı>siyahı bir ekonomik denge olduğunu görürüz. Yine sadece tiple alakası yoktur. (Ref)

Amerika’da yaşayan Asyalılarda ise durum farklıdır. Buradan gelişimin ve statünün önemini anlayabiliriz. İnsel iddiası şudur: Asyalılar tip yüzünden dezavantajlıdır, çünkü beyaz değiller. İtici tipleri yüzünden iş dünyasında bile dışlanırlar.” İstatistiklere göre Amerika’a taşınan başarılı Asyalılar son 10 senede hızla üst kademelere yükselmiş, beyaz ırktan daha fazla CEO olmuş. Genel gelir dağılımında bu erkeklerin iyi olanları beyazlardan daha çok kazandığı görülmüş. Şöyle diyebiliriz ki %20’e giren Asyalılar tiplerine rağmen ABD’de de benzer statülerde, hatta daha fazla kazanmaktadır. Demek ki yönetici pozisyonuna geçmek ve iyi kazanmak için illaki tipinizin iyi olması gerekmiyormuş! (Ref) Bir safsatayı daha savdık.

 

Hale Etkisi Erkek Yöneticilerde Daha Etkin

Dış görünüşü puanlamada sosyal-eşleşme sitelerinin sağladığı istatisiklere göre erkeklerin daha objektif olduğunu tekrardan hatırlatırım.  İş hayatında yönetici kadrosu da genellikle erkek olduğu için (dünya ort=%82) aslında hale efektiyle aslında erkeklerin karar vermesini daha çok sağladığınızı, cinsel seçimle birebir ilgili olmadığını hatırlatalım. Yine bu dominant etki cinsel tercihlerinizde de öyle sanmanıza neden oluyor olabilir.

Hale efektinin yanlış yorumlanmasıyla ilgili kadınlar üstünden bir örnek de erkeklerin güzel yüzlü kadınları “melek” olarak görmeleri ve bütün iyi özellikleri onlara ithaf etmesidir. Bu bir erkek geleneğidir, yerleşmiş bir algıdır. Orta Çağ’dan günümüze süre gelmiş bir tavırdır. Çoğu erkek kötü bir şeyler yaşadığında o kadının bunu yaptığını kabul edemez, çünkü öylesine içine işlemiştir. İşte inselde de aynı tavır vardır fakat çarpıtılmıştır.

Şu makalede birçok referans örnek gösterilmiş ve şu belirtilmiştir ”Erkekler güzel kadınları ilişki için uygun olarak nitelerken, kadınlar bunun yeterli olmadığını ve kişilik özelliklerinin ön plana çıktığını söylemiştir.” Makalede erkek ve kadın gruplarına kadın yüzleri yorumlatılmış, burası çok ilginç; her 2 taraf da güzelliği benzer oranda algılamış. Erkekler güzel kadınları güvenilmez olarak yorumlarken, kadınlar daha güvenilmez yorumlamış ve gruplarında istemeyeceklerini belirtmiş. Yani rakip görmüş. Buradan da görselliğin kadın için her 2 türde de daha etkin bir etmen olduğunu anlıyoruz. Oysaki tersi durumda erkeğin tipine puan veren kadınların oldukça başarısız olduğunu istatistiklerden biliyoruz. Yine meta analiz yapılan şu referansta kolej öğrencileri arasındaki kadınların uzun süreli ilişki durumunda sosyo-ekonomik standardı yüksek, hırslı ve zeki erkekleri tercih ettiği görülmüş.

 

İnseller ve Feminizm

Benzerini betalar için açıklamıştık. İnsellere de bakalım. Örneğin feminist algılara bakın genel sosyalizmi esas alır ve nefretlerinden biri erkek-kadının eşitliğinin olmamasıdır. Realitede bazı konularda(eğitim, yargı, kişisel haklar) olması gerekse de birçok konuda değildir. Erkek biyolojik olarak frontal lobunu daha etkin kullanan, yüksek testosteron sebebiyle inşa etmek üstüne kendini yapılandırmış, cinselliği ödül olarak görebilen bir varlıktır. Buna dayanamayan feminist algı son senelerde erkeklerin içindeki dişil enerjiyi arttırarak feminenleştirmiştir. Aynı dönemde veganlıkta yükselmiş ve erkeklerin testosteron oranı düşmüştür. İşte inseller de bu oyunun sonuçlarındandır. Depresyona girmiş betalardır. Bilindiği gibi rekabetçiliği yok eden en büyük unsur düşük testosteron oranıdır.

Feministler gibi “eşitlik” temelinde dayatırlar. 80/20 pareto analizine göre kadınların tepedeki en iyi fenotipe ulaşmaya çalıştıklarını belirtirler fakat bunun altında haset ve nefret vardır. Neden kadınlar 50/50 seçim yapmamaktadır? Aslında eşit olmamaya nefret kusarlar ve bunu da para, statü, karizma gibi bileşenlere değil, kontrol edemeyecekleri “tipe” yönlendirirler.

Psikolojide tipik yansıtmalı özdeşim durumudur bu. Yani kişi kendi olumsuz yanlarını, eksiklikleri, gereksinimlerini karşı tarafa aktararak onu yönlendirmeye çalışır ve kendini rahatlatır. Suç onda değildir. Şimdiye kadar tek bir inseli bile ikna edemedim mesela. En ufak cümlenizde stereotip tepkiler verirler ve sizi dinlemezler bile, otomatik savunma mekanizmaları devreye girer. Bunları zaten duymuş ama confirmation bias(doğrulama yanlılığı) yaparak siyah hapı doğrulamışlardır. Aynı narsisistik yapılanma gibi onlara yardım edemezsiniz. Çünkü istemezler ve çevrelerindeki kişileri de dibe çekerek iyi hissetmeye çalışırlar. Tek tavsiyem baştan bu batağa girmemektir. İnanın bana Brad Pitt olsa bu gibi forumlarda gezse kısa sürede manipüle olacaktır.

 

Son Söz

Aslında bu yazının amacı inseller değil, kendini başarısız hissedip, bu yola sapmadan kurtarabileceğim kişilerdir. Kırmızı hap umut satan bir oluşum değildir. Kadınların acımasız doğasını kabullenmenizi ve buna uygun davranmanız için vardır. Bunu unutmayın.

Dipnot: İlgili konunun sohbet formundaki podcasti için aşağıdaki Youtube linkine tıklayabilirsiniz.

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

4.3 43 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
56 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Abbass Kuvvetli
Ziyaretçi
Abbass Kuvvetli
2020-10-18 6:21 PM

Emeğinize sağlık. Bilgilendirici olmuş.

Roman Kosecki
Ziyaretçi
Roman Kosecki
2020-10-18 6:31 PM

Peki ben napmalıyım liseyi bitirdiğimden beri(5sene)olucak evde işte ve okulda geçirdim zamanımı hicbir dişiyle muhattab olmadan sanalda bile kendimi çok kısa buluyorum para biriktirebilsem ameliyat olurdum değiştirilemeyen ya da çok masraflı değişim gerektiren özelliklere sahip olmak çok kotu

Semizotu
Ziyaretçi
Semizotu
2020-10-18 9:25 PM
Reply to  Roman Kosecki

Seni çok iyi anlıyorum, 1.65 in üstündeysen çok sorun değil aslında, altındaysan sorun olabilir sabırlı ol, eğer beyninde kabul edilmez bir etki oluşturduysa tramvatik şekilde ameliyat çözüm olabilir. Mesela ben altındayım, sosyal yaşamımı çok kötü etkiliyor, dışarı adım attığımda güvende hissetmiyorum sadece bu bile ameliyat sonrası çözülse rahat bir hayat… Read more »

kutay
Ziyaretçi
kutay
2020-10-19 12:08 PM
Reply to  Semizotu

Bir doktor olarak kesinlikle önermem.Bu operasyonlar başarılı geçse bile 15 20 yıl sonra postop komplikasyon denilen durumlar olabilir.Bunun yerine kendinizle barışık olamalısınız.Kız bulmak için yapılmaz bu işler ve tıp etiğine de aykırıdır.Kendimden örnek vereyim ben boyum 1.74 – 1.75 1 ciddi ilişkim oldu onda da kız arkadaşım 1.78di kısa süreli… Read more »

Semizotu
Ziyaretçi
Semizotu
2020-10-19 9:28 PM
Reply to  kutay

Hocam boyum ortalama olsa zaten takacak değilim, bende demiyorum herkes 1.90 olacak, mantıklı ve objektif olarak düşünerek söylüyorum, benim boyum 1.60’ın bile altında, yinede umutsuz ve karalar bağlayacak birisi değilim, mücadeleyi severim, durumumu açıklayan bir yorum yazdım ama karanlikruya yayınlamadı, neyse önemli değil, objektif olmak adına ve bu sitenin samimiyetine… Read more »

Kutay
Ziyaretçi
Kutay
2020-10-20 7:49 PM
Reply to  Semizotu

@kutay1905 bu twitter hesabım anonim olarak kullanıyorm burayı takip etmek için sen bana yaz yardımcı olacağım

Ali
Ziyaretçi
Ali
2020-10-21 12:50 PM
Reply to  Semizotu

Bizim mahallede 155 abi var. Adam zengin de değil. Yaşı 40-45 arası sevgilisi 165 civarı 25-30 arasında güzel bir hatun. Ben de kisaım (167) ne zaman taksam kafaya denk geliyorum bunlarla sokakta.

Pusat
Ziyaretçi
Pusat
2020-11-09 11:10 PM
Reply to  Semizotu

Dostum boy kısalığın, sadece statüsü çok düşük insanların olduğu ortamlarda kadınların sana yaklaşımını etkileyebilir. Fakat seni ayırt eden özelliklerin yani kariyerin, karizman, yeteneklerin, cesaretin;byu uzun olan insanlara göre bir tık yukarda olursa sen her zaman daha çok dikkat çekersin. Boy kısalığı, çoğu kısa kişinin özgüvenini dışarda etkiler, bunu ancak boyu… Read more »

Sınıf ogretmeni
Ziyaretçi
Sınıf ogretmeni
2020-10-18 8:46 PM

Benim burnum yamuk ve dudağımda dikiş var. Bahsetmistim ya dudak damak yarigim var diye. Bu kadının beni kesin reddedicegi anlamına mı geliyor ??

Sınıf ogretmeni
Ziyaretçi
Sınıf ogretmeni
2020-10-18 9:26 PM

Soğolasin. Bu arada bu kendi çevremden soyliyeyim, Bu tiplerin sayısı artıyor.

Sınıf ogretmeni
Ziyaretçi
Sınıf ogretmeni
2020-10-18 9:30 PM

Ayrica. “Kadınların sosyal medya kimliği sahtedir ulaşmak daha zordur” emin misin ?? Yani reelde şansımız daha mı fazla ??

Sınıf ogretmeni
Ziyaretçi
Sınıf ogretmeni
2020-10-18 10:18 PM
Reply to  Karanlikruya

Haklısın. Eğer kız güzelse sanırım bu 3-5 rakamı daha da dusuyor

Rest in peace
Ziyaretçi
Rest in peace
2020-10-19 2:34 AM

Yazılarınızı daha yeni başlamama rağmen özenle takip ediyorum anladığım kadarıyla ben inselim ama farkında değilmişim yazıyı okuyunca anladım… Hatamı kabul ettim ve kendimi düzeltmeye başlayacağım kırmızı hapı kabul ettim fakat öfke krizleri geçiriyorum gerçek beni rahatsız ediyor bunu ne ile atlata.bilirim tavsiye lütfen

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
2020-10-19 5:04 AM

Aynı feministler gibiler asla laftan anlamıyorlar, bir İnsel ile tanıştım ona yardımcı olmak istedim klasik genetik konularını saydı fotoğrafını istedim gönderdi eleman ortalama birisi sadece biraz kilolu adama ağırlık kaldır vücudunu şekle şok böylece kadınlara sağlıklı olduğunu sinyalleyecksin bu senin avantajın olur dedim ama yok ona göre kıvanç Tatlıtuğ değilsek… Read more »

Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan
2020-10-19 5:18 AM

Bir de bu sığır sürüsüne göre kadınlara hayat çok kolay her istediklerini elde edebiliyorlar kadınların hepsi iflah olmaz bir kaşar, kadınlara karşı bu denli negatif düşünce ile zaten başarılı olamazlar, kadınlar da kendi yollarında kendi düşüncelerine göre ilerliyor tamam kadınlar pembe sıçan melekler değil ama ruhsuz fahişeler de değil, ulan… Read more »

Last edited 11 ay önce by Kaptan
Alen
Ziyaretçi
Alen
2020-10-19 6:22 PM

18-20 yaşında ki genç erkeklerin tipe takmasını bir nebze anlarım ancak 25 yaşında yetişkin arkadaşlarım bile ergen kızlardan daha çok tip’e takıyor, kadınların her dediğini o kadar umursuyorlar ki iş arkadaşım bir kadından hoşlanıyor bunu adım atmaya teşvik ediyorum geçenlerde bana “kadın esmer seviyormuş ben sarışınım olmaz” dedi şaka gibi… Read more »

Charles
Ziyaretçi
Charles
2020-10-23 1:54 AM

İnselleri döve döve gym’e sokmak gerekiyor, 176,100 kğ bir erkektim diyetle 72 kğ’ye düştüm ama zayıflık erkeğe yakışmıyor hastalıklı bir görünümüm vardı sonra gyme gidip abartı olmayacak şekilde üst vücuduma kas kütlesi ekledim eski fotoğraflarıma bakıyorum da şu an daha maskülen daha sağlıklı bir görüntüm var, bu kadınların bilinç altına… Read more »

Volkan
Ziyaretçi
Volkan
2020-12-23 9:06 AM
Reply to  Charles

gym’e gitmek fiziksel olarak bir artı kazandırıyor çekicilik katıyor da. uzun yakışıklılar kısa tipsiz birinin gym’e gittiğini görünce de dalga geçiyorlar (bkz. sözlük forumları. bkz. ortamlarda konuşulanlar). işte kızlar beğensin diye spor yapan insel zargananın teki diyorlar. yani onlara kalsa boyu 1.70’ten aşağı olan ve yüzü doğuştan çekici gelmeyen bir… Read more »

Sordid
Ziyaretçi
Sordid
2020-10-25 11:59 AM

Böyle bir arkadaşım var. Kendisini tanıdığım on yıldır bir kadınla ilişki kurmadı. Sebebi ise tipsiz olduğunu düşünmesi. (Saçını düzenli kestirse, sakalını ISIS militanı gibi uzatmasa, dizleri çıkmış pantolon giymese bir sorunu yok aslında) Adama onun yaşındaki biri için (35) tipin en sonda geldiğini, önemli olanın geliri, statüsü, maskülenliği olduğunu anlatmaya… Read more »

Los Santos
Ziyaretçi
Los Santos
2020-10-25 11:17 PM

Ekşi sözlük denilen sitede trp ile ilgili yazı okurken senin sitene denk geldim güzel olmuş, Türkiye’de trp farkındalığının artması hoş bir durum Şimdi sokaktan 10 erkek çevir 8’i yazdığın yazıda ki erkekler gibi inseldir işin kötü tarafı bu İnsel türk erkeği kızlara orospu kaşar demekten geri kalmaz ancak aynı kızlara… Read more »

Los Santos
Ziyaretçi
Los Santos
2020-10-25 11:25 PM

İltifat ederek meme dilenmek, erkeklerimiz kızlara nasıl yaklaşmaları gerektiğini bilmiyor ezikçe yaklaşıp red yiyince hemen benim tipim kötü o yüzden red yedim kafasına giriyor hâlbuki adamın baştan sona tüm davranışları yanlış, ulan türk insanının genetiği belli Norveç’te yaşamıyorsunuz ki heykel gibi adamlara karşı mücadele edesiniz, ülkede spor yapan giyimine temizliğine… Read more »

irem
Ziyaretçi
irem
2020-10-27 11:38 PM

Erkekler için dış görünüş asla tek bir ölçüt olamaz. Ben 166/36 bedenim, sevgilim 1.74/108 kilo birisi. Çünkü onu benim gözümde güçlü kılan bir sürü özelliği var. Sağlık açısından durumunu onaylamıyorum ancak birini görünüşü için severseniz daha iyi görünüşlü birini bulunca sevgilinizi bırakmaz mısınız? Ayrıca bağlılık oluştuktan sonra kusurlar gözünüzde siliniyor.… Read more »

Kokobop 🐧
Ziyaretçi
Kokobop 🐧
2020-11-06 8:42 PM

İnsel değilim, erkek bile değilim… Ama bu insellerin “başaramamak yerine becerememiş olmayı seçme” dürtüleri bende de var, kadın erkek ilişkilerinde değil ama. Rekabet duygum eksilerde.. üstelik her başaramadığım şeyde kendimi suçlamaya devam ediyorum. Başarmak için ne yapmam gerektiğini biliyorum ama zaten yapamazsın deyip kendi kendime köstek oluyorum. Biliyorum ki bir… Read more »

Kokobop 🐧
Ziyaretçi
Kokobop 🐧
2020-11-06 9:49 PM
Reply to  Karanlikruya

O zaman ben işimi mi yapıyormuşum…

Ottoman
Ziyaretçi
Ottoman
2020-12-02 10:23 AM
Reply to  Kokobop 🐧

Hahahahah:)

Ottoman
Ziyaretçi
Ottoman
2020-12-02 10:04 AM

Merhaba sayfanızı yeni keşfettim özelliklede yazınızda insel kısmı dikkatimi çekti benimde kendime yaptığım bir olgu hatta narsistik davranışlarımda söz konusu mesele şu ki ben bu davranışlarımı yenmek ve bu zincirleri kırmak istiyorum en önemli husus özgüven devreye giriyor hal böyleyken iş hayatınızda arkadaş çevre ve aşk hayatınızda olumlu yönde değişiyor… Read more »

Volkan
Ziyaretçi
Volkan
2020-12-22 5:13 PM

şimdi şu sürekli özgüven önemli laflarınıza karşıt şunu soracağım:
madem özgüven önemli neden boyu kısa tipsiz olanları özgüvenli görünce “bu tipe bu özgüven nereden geliyor? boyu gecekondu özgüveni rezidans dürzünün” neden diyorsunuz?

Volkan
Ziyaretçi
Volkan
2020-12-23 9:03 AM
Reply to  Karanlikruya

tamam söylediğin doğru da Türkiye’de yaşıyoruz. bu muameleyi kızlar bile yapıyor. hadi erkekler aşağılık kompleksinden ve amguardlığından yapıyor. kızların böyle bir muamele yapması daha da koyuyor. karşılğında lafı oturtsak o zaman da kaba saba oluyoruz. şu insel konusuna değinmek istiyorum. neden hiç kız arkadaşı olmayan hep fiziksel görüntüsünden(boy-tip) reddedilen ve… Read more »

Volkan
Ziyaretçi
Volkan
2020-12-23 11:05 AM
Reply to  Karanlikruya

tamam da sürekli boydan reddedilen bir erkeğin ne suçu var? boy değiştirebilen bir şey olsaydı zaten herkes gider uzatırdı boyunu. kimse bana veya birine karşı borçlu değilse her reddedilen erkek hiç kız arkadaşı olmayan erkekte beceriksiz değil kardeşim kusura bakma. kimse anasının karnından can yaman gibi doğmuyor. birisi kısa boylu… Read more »

Volkan
Ziyaretçi
Volkan
2020-12-23 11:31 AM
Reply to  Karanlikruya

kardeşim sen bu listeyi manken gibi kızları tavlamak için yazdın sanırım. ben ortalama kızlardan bahsediyorum. ortalama bir kızın bu listedeki “tüm” özelliklere sahip bir erkek istemesi de ne bilim yani. neyse bende liste şeklinde yazacam sana 6 pack’imin olması zorunlu değil Türkiye’de sevgili olan kaç kişinin 6 pack ve 35… Read more »

Volkan
Ziyaretçi
Volkan
2020-12-23 11:54 AM
Reply to  Karanlikruya

ya birader bi yürü git seninle vakit harcıyorum ya. ne 10 k geliri ya ne sahneye çıkması? birader bunları manken gibi en uç seviyelerde kızları ayarlamak için yapılır. işim bilgisayar mühendisliği 10k almıyorum ama iyi bir maaşım var e kalanı ayırıyorum. bunu kimle tanışsam söylüyorum işimde de saygınım başarılıyım tabi.… Read more »

Volkan
Ziyaretçi
Volkan
2020-12-23 11:11 AM
Reply to  Karanlikruya

kızların hiç bir suçu yok demen seninde pozitif ayrımcı olduğunu gösterir kardeşim hiç bozulma. bu resmen kızlar ne yapsa doğrudur onların haksız bir durumu yoktur haksız olan tüm erkeklerdir demek oluyor. bu çok yanlış. cinsiyetçiliğe de girer bu. kendileri aynaya bakmadan 1.50 boylarıyla en mükemmelini istemek çok saçma. şimdi sen… Read more »

Serhat
Ziyaretçi
Serhat
2021-07-13 5:40 PM
Reply to  Karanlikruya

İncelin ne olduğunu anlatan yazında bir incelle tartışman çok iyi bir örnek olmuş

B166ER
Ziyaretçi
B166ER
2021-01-15 12:08 AM

Öncelikle çirkin ve kısa boylu olmanın kesinlikle karşı cinse ulaşmada en önemli etken olduğunu düşünmüyorum.Etrafımda, çevremde de çok fazla gözlemlediğim bir durum bu çirkin ve kısa boylu erkeklerin sosyal statü veya sadece oyunlarıyla gayet güzel kızları elde edebildiklerini .Fakat şöyle bir gerçek var ki bu benim bazı siyah haplılara (bazı)… Read more »

a b
Ziyaretçi
a b
2021-02-13 4:56 AM

o %10’luk dilimdekiler ne yapsın kardeşim

Testesteron
Ziyaretçi
Testesteron
2021-02-16 5:26 AM

İlk çağlarda erkeklerin %17’si genlerini aktarmış, yani erkeklerin büyük çoğunluğunun inselliğe yatkın olması normal değil mi ? Zimbardo’nun yazdığı bitik erkekler isimli kitabında buna da değiniyor günümüz erkeklerinin kendini uyuşturabileceği bir çok araç var, mesela porno, video oyunları, sosyal medya vs. Zaten bir çok erkek çevresinde maskülen bir rol model… Read more »

Testesteron
Ziyaretçi
Testesteron
2021-02-16 6:40 AM
Reply to  Karanlikruya

Siyah hapı doğru bulmuyorum ama siyah hap’a kayan erkekleri anlayabiliyorum,toplum erkeği feminenleştirmeye çalışıyor, masküliniteyi bilmeyen ya da kötü olarak gören mavi haplı erkek zamanla inselliğe kayabiliyor, ben de o erkeklerden biriydim, tipik beta,araştırırken siyah hapı gördüm okudum ama benimseyemedim bir şeylerin yanlış olduğunu düşündüm biraz daha derine inince kırmızı hapla… Read more »