Ayrılık Acısı Neden Önemlidir?

Çoğu kişi için her şey bir ayrılıkla başlar ve bununla mücadele etmek zordur. Ayrılık bir tür travmadır, kişi farkındadır fakat mücadele etmekte zorlanır. Dünyada 2 tip insan vardır.

  • 1. tip insan hayatındaki travmaya yenilir. Hatalarından ders çıkartmaz.
  • 2. tip insansa bu büyük negatif enerjiyi kendini geliştirmek, başarılı olmak için kullanılır.

Unutmayın ki alacağınız en büyük intikam gelişmektir. Gerçekten iyi bir seviyeye ulaştığınızda geçmişin ve bu acının önemsiz olacağını göreceksiniz.

Bu sitede ne bulacaksınız?

Ayrılık acısı sizin için bir başlangıç olacak ve önce sihirli bir dokunuş ya da cümleyle bir şeylerin atlatılmadığını öğreneceksiniz. Siz harekete geçmediğiniz sürece hayatınızda bir farklılık olmayacak.

Blogda; 

  • Erkek-kadın ilişki dinamikleri, yaptığınız hatalar, psikoloji, kişisel gelişim üstüne bir çok yazıya ulaşabileceksiniz. Emin olun ki yazılar “siz özelsiniz” saçmalığından çok daha ötede olacak.
  • Bunlar yanında bilinç, iq, evren ve insan, öğrenme kavramları üstüne de yazılar mevcut olacak. Bu kavramlar “nörobilim”, “evrimsel psikoloji/biyoloji”, “psikanaliz” ve “bilişsel psikoloji” araştırmaları üstünden açıklanmaya çalışılacaktır. Böylece kişi kendini ve insanları, çevresini ve dünyayı daha iyi kavrayacaktır.

Yıllar boyu okuduğum 15+ sene boyunca “Ekşi Sözlük” de derledğim, geliştirdiğim konuları burada daha detaylı olarak açıklayacağım. Sitede ilişkiler-psikoloji yanında çeşitli kitap incelemelerini içeren bir sayfaya ve bir bilimci olarak teknoloji üstüne yazdığım çeşitli konulara da ulaşabileceksiniz. Bu bölümü daha çok arşiv amaçlı kullanacağım.

Özellikle belirtmek isterim ki hiç bir yazı kopya, çalıntı, hatta kaynağı verilen kitaplardan dahil birebir alıntı değildir. Bir akademisyen olarak bütün yazılarımı makale yazım kurallarına uygun şekilde hazırlamaktayım.

Şimdiden keyifli gezintiler dilerim.

–Ayrılık Acısı@2020, Karanlikruya–