Resim: "Giorgio Vasari - Patience" (Aldatan Kadın)

Aldatan Kadın – Bölüm 1

Aldatan kadın bir yazı dizisi olarak tasarlandı. Ekşi-Sözlükte oldukça dikkat çekmesi, olumlu mesajlar ve ilgi üstüne çok daha ayrıntılı olarak kendi deneyimlerimi de aktararak yazmaya karar verdim. Öncelikli olarak yazımda “bütün kadınlardan” bahsetmediğimi, istatistiksel olarak %10-30 arası değişen “sadakatsız kadınları” anlattığımın üstüne çizmek isterim.

Anılar

Fazla serseri olduğum, etik kaygılarımın minimum olduğu bir dönemde böyle bir kaç kadınla fark etmeden birlikte oldum. İtiraf ediyorum sadece birini biliyordum ama bir çok kadın gibi kocasını suçlardı. Ayrılmak istiyordu ve tutku duymuyordu. Tanıştığım başka bir evli bir kadınla barda sadece 2 saat konuşmama rağmen bana yaklaşmıştı. İnanlmaz birşey. 2 saat yahu! Bir şey yaşanmadım ama kadın wc’e gidelim modundaydı. Düşünsenize evli bir kadın sizinle barda her şeyi yapmayı hazır. Penetrasyon olmasa da aldatmış oluyor. Pek gurur duymasam da bunları anlatıyorum ki bir kadın gözünüze bakarken sizi aldatmasın. Hiç bir kadını masum olarak kodlamayın. İşaretleri görün. Çünkü ben bu olayın her 2 tarafında da bulundum. Böyle olunca artık kadınların nasıl paternler izleyebileceğini biliyorum.

20’li yaşların başında üçgende zayıf köşeye düşsem de; 30 civarıyla öğrendikçe hep güçlü tarafta oldum. İlişki potansiyeli görmediğim kadını ise hayatımdan direkt attım. Çünkü kadın mı yoktu?

 

Evrimsel ve Psikolojik Süreç

Tecrübem ve etik kısmı bir yana; evrimsel kısmından bahsetmek istiyorum. Bir kadın neden kocasına arzu duymuyorken bana duydu? Olayı kişiselleştirmeyeyim ve şöyle diyelim: “başka bir erkeğe neden duydu?” Şunu anlayabilirim: bazen istemeden alakasız birine çekilebilirsiniz ki erkekler bu konuda hormonları sebebiyle çok daha keskindir ama kadınlarda da olur. Mesele bu dürtüyü, bilinçaltı süreci kontrol etmektir. Çünkü bu his geçicidir.

Erkek genelde kontrolde daha çok zorlanır ama kadın ne zaman kontrol edemiyor ya da etmek istemiyor? İşte bu sorulması gereken soru. Birlikte olduğum kadınlarda; hepsinin söylediği tek bir şey vardı: “bunu yapmayı asla düşünmezdim ama zamanla o çok değişti!” Kısacası siz maddi-manevi güçten düşerseniz, kadın sizden soğumaya başlayacaktır. Buna kadınların çıkarcı davranışı diyoruz.

Bir kadın şimdiki zamanda değerinizi düşük görüyorsa aldatılırsınız. Geçmişte yaptığınız hatalar ya da manevi olarak değerinizin düşmesi yeterlidir. Maddi durumunuz yeterliyse fakat arzu oluşmadıysa kadın maddiyat için sizi kullanır ve gider arzu duyduğu daha iyi genlere sahip adamdan çocuk yapar ve başkasının çocuğuna babalık bakarsınız. Memelilere baktığımızda bile sürüye yeni gelen erkeğin -eğer değeri yüksekse- o dişinin ilgisini çektiğini görüyoruz. Primatlar bu konuda evrimleşmiş ve kadını koklamayı öğrenmişlerdir. Oral ilişki esnasında kadının kokusundan cinsel ilişkiye girip girmediğini anlayabilirler.

Bu durumu evrimsel-biyolog olaran “Dr. Robin Baker – Sperm Savaşları” ve Evrimsel – Psikolog “Dr. David Buss – The Evolution of Desire” ve kırmızı hapın en önemli temsilcisi “Rollo Tomassi – The Rational Male” kitaplarında kadının aldatma ihtimali olan periyodu benzer şekilde anlatır.

 

Kadında yumurtlama dönemi

Kadının regli 2 dönemdir. İlk 14 günü yumurtlama, son 14 günü ise bu sürecin sönmesidir. Kadın 2 dönemde de arzu hisseder ama kanama bittikten sonraki 5-7 günde bu isteği evrimsel sebeplerle “çocuk” için gerçekleştiği için çok daha tutkulu olur. Bu döneme “fertilized”, yani yumurtlama dönemi denir. Kadın bile spesifik olarak hangi günde yumurtlayacağını bilmez; dölleme olsa bile sperm yumurtayı ıskalayabilir. Çocuk istemeyen kadın ise bilinçaltında bu günü bilinçsizce saptırarak (örneğin ıslanmayarak) geçiştirebilir.

“Robin Baker” kitabında bir çiftin çocuk yapma hikayesini ve başarısızlığını anlatır. Hikayede aldatan kadın bir şekilde bütün yumurtlama günlerinin 5 gün öncesinde veya 3 gün sonrasında cinsellik yaşayarak; hamile kalmamayı başarır ama bunu bilinçsiz yapar. Yumurtlama sonrası dönemde de kocasını daha çok tercih eder.

İlk 14 günde kocasıyla cinselliğinin sıklığı azalırken, son 14 günde artmaktadır. İlk 14 günlük periyotta kendi kız grubuyla gece dışarı çıkan kadın çok eski bir sevgilisini görerek tekrardan ona arzu duyar, hatta öyle ki sonraki yumurtlama döneminde istemsizce bir otel odasında içine boşalmasına izin verir. İşin garip tarafı ıslanmayan hatta orgazm olmayan bu kadın o buluşma başında sırılsıklamdır ve orgazm olur. İşte bu pazarlık edilemeyen “gerçek arzudur.”

Bunu ben de yaşadım, uzun seneler anlamlandıramadım. Kadın(başkasıyla ilişkide olmasa bile) öncesinde arzu duyduğu adama çoktan hazırdır. Oysa ki erkek ilk birliktelikte o kadar büyük bir arzu duymayabilir. Kadınsa ilk gece gerçekten istediği bir adamla birlikte ağlayarak orgazm olabilir. Ağlayarak mı? Hemen bakalım:

 

Kadınlar neden her zaman orgazm olmaz?

Aldatan kadın olmakla pek ilgisi yoktur. İstatistiklere göre orgazm ön sevişmede %35, sonrasında %15, ilişki esnasında ise %10’dur. Hepsini toplarsak %60 eder. Kadınların orgazmı bir savunma mekanizması da olabilir. Rüyada, mastürbasyon veya ön sevişmede yaşanan orgazm kadının döl tutmasını engelleyicidir, çünkü şiddetli kasılmadan dolan adet kanı, yaşlı spermi dışarı atar ve enfeksiyonlara karşı savunmaya geçer. Buna “servikal filtrenin” güçlenmesi denir.

Bunun yanısıra ilişki esnasındaki orgazm rahim vakum gibi çalışarak daha fazla spermi emebilir. Yani serviks açılarak sperm havuzundan daha fazlasını alabilir. Bu oran orgazm sonrası erkek hemen boşalırsa %50-90 arası, olmadığında ise %50 civarı olur. (Ref: Robert Baker – Sperm Wars)

Sadakatsızlık döneminde kadınların orgazm sıklığı %33’e kadar çıkarken, eşinde ise %22 civarında kalır. Düzenli ilişkide olan kadınlar da %22’e düştüğü biliniyor. Benzer şekilde sadık eşler %55’e kadar sevgilinin spermlerini tutarken, sadakatsızlık döneminde %38’e düşer, sevgilisiyle ise %68 olur. (Ref: Robert Baker – Sperm Wars). Yani aldatan kadın çocuk yapma arzusuyla aldatır ve hamile kalma oranı yüksektir. Eğer eşinden çocuk yapmak istemiyorsa, ön sevişmede boşalmayı, önceki gece rüyada orgazm olmayı ve mastürbasyonu tercih eder ve servikal filtresini güçlendirir. Kadınların ön sevişmeyi, erkeklerin normal penetrasyonu tercih etme sebebi de budur. Kadın aldatma durumu olmasa bile önceden orgazm olarak evrimsel açıdan hamile kalmayı servikal filtresini güçlendirerek engellemek istiyor olabilir. (Bu süreç bilinçli değildir.)

Eğer sevgilinizin/eşinizin mastürbasyon sıklığı arttıysa muhtemelen sizi aldatmaya hazırlanıyor diyebiliriz. Bununla birlikle mastürbasyon yapmayan ve servikal filtresi güçlü olmayan kadın (üstte de bahsttiğimiz gibi) orgazm olmak zorunda değildir veya sizi aldatıyor/şehvet duymuyor anlamına gelmez. Şunu diyebiliriz ki sadece sadakatsız kadınlarda bu süreçler önemlidir. Kadınların orgazm numarası yapma sebebi bile evrimsel bir süreçtir. O an orgazm olmadığı için hamile kalma riskini azaltarak korunurlar. Spermleriniz emilmez.

 

Bilimsellikten çıkıp konuya dönelim

Rollo Tomassi’nin güzel bir bir lafı var: “bir kadın sizi istiyorsa şehirleri aşar, gerekirse bacadan girer, dolaba saklanır ama yine sizinle sevişir”. Burada tarif edilen şey tam olarak “alfa erkeğe” duyulan arzudur. Son 14 gün cinsellik yaşadığı kişi ise maalesef betadır. Kısacası üstteki hikayede kadın kocasını betaize etmiş durumdadır. Tabiiki de her 2 dönemde de aynı kişiye arzu duyuyorsa problem olmadığını söyleyebiliriz.

Bahsedilen hikayelerde kadın çocuk yapması gereken kişiyi “kocası” değil de serseri, bağımsız, 30+ rağmen hala evlenmemiş, piç ve başarılı “eski sevgilisi” olarak belirliyor ve tam yumurtlama yapacağı gün o adamla birlikte oluyor. Aslında o gün yumurtlayacağını o da bilmiyor fakat “iç güdüsel” olarak arzu duyuyor, hatta o an orgazm olarak sperm alımını kolaylaştırıyor. Sonuçta o çocuğun babası sevgilisi ve kocası kendine ait olmayan bir çocuğa bakacak. Peki kadın nasıl vicdanını rahatlatabiliyor? Önceki yazımda açıkladığım bir kavram olan solipsist yapısıyla… Bu davranışı “çocuğunun rahat yaşamı için” ve kendi huzuru için olmamış gibi davranarak yok sayıyor. Hatta kendi bile kocasından olduğuna inanıyor.

 

Özet olarak;

Bunlar şaka değil. Anlattıklarımla ilgili istatistiksel çalışmalar var. Dünyadaki erkekler %9 ila %30 oranında kendi çocuklarının sahibi değil. (Referans-1).  25 erkekten 1’i aslında kendi çocuğuna bakmıyor. (Referans-2)

Buna hadım edilmek denir. Sizin genleriniz aktarılmıyor ama evrim açısından kadının seçtiği güçlü “gen” kendini aktarmış oluyor.

Yaşadığım olaylar da gariptir ama bunları doğruluyordu… Benimle olan evli kadın o dönem ne istiyordu tahmin edin? Evet çocuk. Bu kadın kocasıyla bile birlikte olmayı istemiyorken; benimle yaptıklarını hayal bile edemezsiniz. Çok azgın olduğunda devamlı içime boşal diyordu. Sizce bunu neden diyordu? Çünkü o dönem yumurtlama periyodundaydı ve çocuk istiyordu. Belki bir çocuğum olacaktı ve o çocuk başkasına, bir beta sağlayıcıya baba diyecekti. Bu dramdır.

Kadın teknik olarak burada 2mizi de kullanmış oldu. Düşünsenize oğlunuz var sanıyorsunuz fakat o size ait değil ölüm anında sadece onu görmek istiyor fakat kendi oğlunuz olmadığını öğreniyorsunuz bundan daha büyük bir hayal kırıklığı veya boşa yaşanmış bir hayat olabilir mi? Peki ya çocuk açısından? Duygusal durum bir yana fark etmediğiniz bir diğer gerçekse suyunuzun yok olduğudur genetik yapınız aktarılamamıştı. İşte esas buna ne pahasına olursa olsun izin vermemelisiniz!


1. Bölümün Sonu

(2. Bölüm için tıklayın: Aldatan Kadın – Bölüm 2)

(Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

 Twitter

4.7 44 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest
19 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian
Ziyaretçi
Adrian
2020-04-29 5:19 AM

Yaptığın şey, erdemli bir hareket, saygı duydum sana.

Aurelius
Ziyaretçi
Aurelius
2020-04-29 1:41 PM

Teşekkürler

ripkobe2020
Ziyaretçi
ripkobe2020
2020-04-29 2:01 PM

Şimdi, hipergami diyor ki, kadın daha yüksek statülü bir erkeğe ilgi duyacak, var olan sevgilisinin/kocasının gücü (fiziksel-maddi-özgüvensel) azaldıkça, kadın da gözünü daha çok dışarıya dikecek, çünkü kendini dölleyebilecek daha iyi genler bulmak istiyor. Bunun için de kendini maddi, manevi, fiziksel, kültürel olarak geliştiren adama gidiyorlar, ama biliyorlar ki bu adamın… Read more »

ripkobe2020
Ziyaretçi
ripkobe2020
2020-04-29 5:37 PM
Reply to  Karanlikruya

İşte aklıma takılan nokta tam “Kadına yüksek GÜVEN verirsen, arzusu ölür ve her an terk edebilecek, kendine güvenen bir alfa erkeği tercih eder. ” dediğiniz yer. Zamanında efendi adam yerine tekinsiz adamın kadınlara çekici gelmesini gözlemle çok gördüm, ezbere uygulayıp ilişki bitirip istediğim kadını aldım. Bu ve bazı başka kadınlara,… Read more »

ripkobe2020
Ziyaretçi
ripkobe2020
2020-04-29 6:17 PM
Reply to  Karanlikruya

Son cevabınızla daha berrak oldu. Vaktiniz ve cevaplarınız için teşekkür ederim.

Ragnar
Ziyaretçi
Ragnar
2020-04-30 1:16 AM

Yazı için teşekkürler devamı bekliyorum.Tam olarak anlayamadığım kısım regl dönemiyle ve yumurtlamayla ilgili olan kısım yani burada eşimiz ya da kız arkadaşımızın süreçlerine nasıl ne zaman ne şekilde dikkat etmeliyiz ?Daha sade bir açıklama çok memnun eder beni teşekkürler.

yılmaz
Ziyaretçi
yılmaz
2020-05-11 9:50 AM

merhaba yaklaşık 6 aydır çıktığım bir kadın var ve öprendim ki benden önce kankası onu boynundan felan öpebiliyormuş daha önce sevgilisi olmamış ama yani kankası boynundan feln öpüyomuş böyle kankalık olur mu hocam?sevgilisi olsa daha şerefli değil miydi? benle çıkınca görüşmeyi bırakmış felan ama bana kırmızı alarm gibi geldi sizce?

Teğmen
Ziyaretçi
Teğmen
2020-06-13 4:31 AM
Reply to  yılmaz

Kankası değildir o. bi de kırmızı işaret mi diye soruyorsun hem de en kırmızısından

Last edited 11 ay önce by Karanlikruya
Tesla
Ziyaretçi
Tesla
2020-12-17 6:25 PM

Hocam 1 yıllık kız arkadaşın aldatmanın karaktersizlik olduğundan, başına gelmesini istemeyeceği şeyin başkasına yapılmaması gerektiğini söylüyorsa, bir kalbe iki kişi sığmaz vb. gibi söylemlerde bulunuyorsa ne düşünürdün?

Tesla
Ziyaretçi
Tesla
2020-12-17 9:57 PM
Reply to  Karanlikruya

Yok normal bir muhabbet esnasında geçti. Dayısı yengesini aldatırken şahit olmuş da ordan açıldı konu. Samimiyetine inanabilir miyiz? Bu camia’da kimseden emin olmamamız gerektiği söyleniyor sürekli, bilginizden faydalanmak istedim.

Erkek Midye
Ziyaretçi
Erkek Midye
2020-12-18 12:37 PM
Reply to  Tesla

Kimseden emin olmamak ayrı bir yerde ve bu konuda fikrim yok, ama kız arkadaşın gayet normal bir konuşma yapmış bu muhabbeti kafana takma bence.

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet
2021-01-04 9:53 PM

hocam, yazdıgınız makaleleri yakından takip etmekteyim, yaşım 32 bu yasıma kadar cok ilişki yasadım ve tecrube ettim neden gibi soruların cevabını makalelerinizden aldım. kadınlar hem guven hemde tutku istiyor anladıgım kadarıyla. uzun süreli ilişki yani evlilikte diyebiliriz; ne kadar alfa olsakta karımız bizi yeri geldimi arzulamayacaktır. Evlilik dusunulmemeli sonucu ortaya… Read more »

Etiketler: