Resim: Açık Hipergami ve Kadınların Umarsız Beklentileri (William Blake - The Parable of the Wise and Foolish Virgins)

Açık Hipergami ve Kadınların Umarsız Beklentileri

Günümüzde ilişkilerin erken bitmesi, c.old veya boşanmaların en temel nedeni açık hipergamidir. Yani günümüzde kadınlar eskisi gibi gizli şekilde cinsel stratejilerini gerçekleştirmek zorunda değil. Bir erkekle evliyken sırf minnet duyduğu için onunlayken; arzu duyduğu ilk gördüğünde üstüne atlamak istediği adamı da seçebiliyor. Bunu da açık şekilde yapıyor. Gizlemeye ihtiyaç duymuyor. Hatta aynı lego gibi bir adamı çıkartıp diğerini yerine koyabiliyor ve erkekler de bu duruma feminenleşerek uyum sağlamış durumdala ve c.old olarak fantezileştirebiliyorlar.

Hipergami vs Açık Hipergami

Hipergami erkek-kadın ilişki dinamiğinin temelidir. Esas sorun bunun feminizm sonrası kadınların aşırı özgürleşmesi ve erkek kontrolünün kalkmasıyla tutarsız şekilde yapmalarıdır. Buna bir de simp popülasyonu eklendiğinde çoğu kendini erişilmez değerde sanmaktadır. Öyle bir popülasyon ki Onlyfans’dan kadınlara para akıtıyorlar.

Ataerkil Sistem

Bu yüzyıl bize net bir şey öğretti. Ataerkil sistem negatif taraflara sahip olsa da çok daha tutarlı ve toplum için uygun bir sistemdi. Feministlerin bahsettiği gibi baskıcı değildi. Bu güç dengesizliği sadece %5lik üst kesimdeki erkekler için geçerli olabilirdi. Maalesef burada feministler bir safsata ile genelde bütün erkeklerin güçlü ve dengeyi bozan güçte olduğunu savunmaktadır. Ortalama erkek ve kadınlarda sistem dengeliydi. Bu sistemin en önemli çıktısı kadınların küçük bir kız çocuğu tavrıyla kontrol edilebilmesiydi. Aksi halde hem kendilerini hem de sizi yaralarlar. Sonunda ise hem kendileri hem de diğerleri mutsuz olur. Baktığınızda gerçekten de anti depresan oranlarındaki artış da bu sonucu doğrulamaktadır. Geldiğimiz son noktada eşitlikle başlandı, trans hakları derken, bu konuda negatif yorum yapanlar sosyal medyadan banlanmaya başladı. Yakında biyolojik cinsiyetleri tamamen yok sayarak, hissettiğimiz cinsiyet doğrudur safsatasına tam uyum sağlayacağız. Şimdiden kadın ve erkek demek bazı ülkelerde engellenmiş veya küçümsenir durumda (ref).

Önceki yazılarda anlattık, sosyal eşleşme sitesi istatistiklerine göre erkeklerin %4.5’u seçilmekteyken, çoğu %80’ni ortalama altı bulunmaktadır. %20’si seksi değil,  sadece ortalamadır. Yani konuşmaya değer. Eğer baştan çıkartabilirse bir şeyler yaşayabiliriz ayarındadır. Üsteki burada sampling bias durumu da yok. Hipergamiyi sert şekilde ispatlayan homojen gerçekler. Özetle kadın için erkek dağılımı homojen değildir. 3 tip erkek var diyebiliriz.

Üst Düzey Erkekler

Bunları üst seviye bir erkeğe sorarsanız umursamaz. Vereceği cevap, böyle bir şey olacaktır: “Kendin gibi ol, kazanırsınız” diye saçmalayacaktır. Oysaki kendisine genetik piyango çarptığı için bu haldedir ve bir kadından sert bir tokat yemediği sürece hipergamiyi ya da ayrılık acısını anlayamaz. Bu durum kadınların toplumdaki diğer kadınlardan habersiz şekilde hipergamiyi bilmemesi ya da kabul etmemesine benzer.

Esas Problem Nedir?

Üsttekileri anladığımıza göre esas problem bundan sonra başlıyor. İstediğiniz gibi erkeklere ulaşamıyorsanız ne yaparsınız? Azılı feministlerin de tavsiye ettiği gibi 30’una kadar takıl, bir erkekten arzu al, piçlerle birlikte ol, ondan bebek yap ve bunu beta bir erkeğe kakala şeklindedir. Bazen 2’si birlikte sürer. Bekar anne oranlarına bakarsanız bunu daha iyi anlayabilirsiniz. Avrupa’da %42, İzlanda’da ise %72’e çıkmış durumda. Yani kadınlar boşanmaya ve yasalar tarafından bekar anne olmaya özendiriliyor. Özellikle statütü artan kadınların evlilikleri azalırken, boşanmalar artıyor. Sonuçta ise açık ilişkiler artıyor. Geçmişte podcastte anlattık.

Sonuçlar

Çok net değil mi? Sen çok güçlüsün, tek kadın güçlüdür, çocuğunu “bir aileden” daha iyi büyütürsün. Hatta devlet olarak seni destekliyoruz, boşandığında kocanın mal varlığının yarısı senin, çocuk varsa nafaka bağlıyoruz! Hiçbiri olmadı çocuğunla sana biz bakıyoruz! Bu durumda birlikte aile kurumunun çökmesi engellenemez bir hal almaktadır. Baba figürü ortadan kalkmakta, çocuğa sınırlarını çizecek bir taraf kalmamaktadır. Üstte bahsettik, kadınlara sınırlarını çizmeyi bıraktığımız için bu haldeyiz ve bunu artan bekar anne oranlarıyla ortada çıkan yeni nesille de destekliyoruz. Birçok çalışma babasız büyüyen çocukların sorunlu olduğunu göstermektedir. Özgüvensiz, depresif, yüksek yağ oranına sahip, 18 yaş öncesinde tesadüfi cinselliğin arttığı ve hamile oranlarının zirve yaptığı gösterilmiştir. (ref)

Kısacası Rollo’nun da devamlı söylediği gibi post-evlilik çağındayız ve bu erkek için büyük risk oluşturuyor. Boşandığınız anda o çocuk sizin olmadığı gibi feminen düzene uygun yetişecek bir bebek de dünyaya getirmiş oluyorsunuz. Buna karşı bile olsanız destek vermiş oluyorsunuz. Günümüzde bekar bir anneyle karşılaşıp, onun çocuğuna baba olmak istemezseniz yuhalanır ve utandırılırsınız, pipiniz küçüktür mesela. Çünkü gerçekten seven erkek o kadınla birlikte olur!

Richard Cooper’ın sevdiğim bir sözüyle bitirelim: “Chase excellence not a woman” der. Yani mükemmeli yakayın, kadını değil! Aksi halde kuralları koyan karşı taraf olacaktır.

Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin, siteye destek olmak için sponsorumuz olabilirsiniz.

4.5 35 votes
Makaleyi puanlamayı unutmayın.
Subscribe
Bildir
guest

32 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Evrimselmidir
Ziyaretçi
Evrimselmidir
2022-07-20 12:00 AM

Hocam sizce kadın hata yaptığında, onun hatalı olduğunu ve hatasının ‘x’ olduğunu doğrudan göstermeli-söylemeli miyiz? Yoksa dolaylı bir şekilde göndermeler yapıp mı özür beklemeliyiz?

Tarı KAKAN
Ziyaretçi
Tarı KAKAN
2022-07-23 9:51 PM
Reply to  Evrimselmidir

Dediğin şey pasif agresifliktir ve son derece feminen bir davranıştır. Hatasını açıkça söylersin bundan hoşlanmadığını belirtirsin(ültimatom vermeden) tekrarlarda kadını bırakırsın.

Hüseyin
Ziyaretçi
Hüseyin
2022-07-21 7:21 PM

Merhaba siteye üye oldum fakat mail adresim yanlıs.napmalıyım?

Ekşi şeyler
Ziyaretçi
Ekşi şeyler
2022-07-25 2:41 AM

Karanlıkrüya sadece bir yazın ile ilişki mantığını çözdüm teşekkğrler

bunedir
Ziyaretçi
bunedir
2022-07-26 12:52 AM
Reply to  Ekşi şeyler

hangisiymiş

Fırat Balbozan
Ziyaretçi
Fırat Balbozan
2022-07-26 1:33 PM

Muazzam bir yazı. Tespitler enfes. Umuyorum ki hali hazırda toplumun içerisinde mevcut fakat bir türlü dile getirmeye cesaret ettirilmeyen bu çifte standart, erkeğe yönelik negatif cinsel ayrımcılık devletin her kademesine, yasaya hukuka ve içtimai sosyal düzene en kısa zamanda yayılır.

Barış
Ziyaretçi
Barış
2022-08-02 5:37 PM

Hocam peki böyle bir düzende sadece annesi tarafından yetiştirilmiş sorunlu ve özgüvensiz, alt düzey (görünüşümde sorun yok kızları zaman zaman etkileyebiliyorum ama davranislarimla saygılarını kaybediyorum ve değerimi kaybediyorum) bir erkek olarak kadınlara öfke duymaktan, ya da onlardan tamamen uzaklaşıp ömür boyu yalnızlığı seçmekten veya kadınların böyle üstün olduğu bir düzende… Read more »

barış
Ziyaretçi
barış
2022-08-03 3:02 PM
Reply to  Karanlikruya

Hocam ulaşamadığım kadınlara karşı bir nefret duymuyorum. Sadece kadınların hiçbir şey yapmadan her şeyi kendilerine hak görmelerine, kendilerini bulunmaz hint kumaşı sanmalarına çok içerliyorum. Örneğin bir kız arkadaşım var. Kızın yüzü ortalama, vücut ölçüleri ise ortalamanın bile altında. Bir spor hocası ona yürüyordu. Adam gayet kaslı, yakışıklı, bir iş edinmiş… Read more »